HUIS EN AUTO ZWAARDER BELAST Prinsjesdagconcert Engelse kerken over eenheid in gesprek Potter vraagt Pi men om aandacht voor rechten van de mens Lof uit Engeland voor Mgr. Gijsen Amateurtoneel start het nieuwe seizoen KORTE METTEN Concert op luit en aanverwanten Belastingvrije voet iets hoger WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 12 hrQEi De wereldraad van Kerken heeft een beroep op de Rus- sisch-orthodoxe kerk gedaan er toe bij te dragen dat de mensenrechten worden ge waarborgd. De secretaris-ge neraal van de raad, dr. Phi lip Potter, deed dit beroep tijdens een begroetingsplech tigheid voor patriarch Pi- men, leider van de Russisch- orthodoxe kerk die een be zoek van enkele dagen aan Genève brengt. Dr. Potter verklaarde dat de handhaving van mensenrech ten, sociale en raciale recht vaardigheid en beëindiging van alle vormen van onder drukking de zorg van allen, waaronder de Sow jet Unie, is. „Daarom hopen wij dat u en wij tezamen onze inspan ningen kunnen vergroten op dat men zich overal houdt aan het toepassen van de mensenrechten." Patriarch Pimen, die zijn eer ste officiële bezoek aan het hoofdkwartier van de raad brengt sedert hij in juni 1971 leider van de orth. kerk werd, was het ermee eens dat de kerk zich bezig moet houden met voortdurende sociale en economische ongelijkheid en schendingen van elementaire vrijheden en mensenrechten. Maar, zei hij, „westelijke broe ders" begrepen soms ver keerd de positie van de Rus- sisch-orthodoxe kerk inzake sociale problemen, de ver houding tussen mens en maatschappij en tussen kerk en staat in de Sowjet-Unie. Deze opponenten staan onder de invloed van wijdversprei de propaganda in het wes ten, hetgeen het voor hen on mogelijk maakte de onbe twistbare verdiensten van de socialistische levenswijze te zien, die, volgens onze ziens wijze overeenkomst met de christelijke idealen. Hij voegde hieraan toe dat „westelijke broeders" soms aan Russische geestelijken vroegen of zij in het leven van de Russen niets vonden om kritiek op te leveren, zoals westelijke kerken ont wikkelingen in hun eigen lan den veroordeelden waarmee zij het niet eens waren. De patriarch zei: „Wij antwoor den daarop met ja." Wij hebben moeilijkheden, maar deze zijn niet van antagonis tische aard. Onze burgers zijn niet vervreemd van de maatschappij en de maat schappij is niet vervreemd van hen. Wij hebben voor hen niets te veroordelen. Wij moeten zelf werken om onze moeilijkheden te corrigeren en onze maatschappij te ver beteren. Pater H. de Vries economisch secr. kerkprovincie Tot economisch-secretaris van het secretariaat van de rk kerk-provincie in Nederland is per 1 september jl be noemd pater H. G. M- de Vries scj (46) te Breda. Na zijn economische studies aan de katholieke economi sche hogeschool te Tilburg was Pater De Vries achter eenvolgens assistent-provin ciaal econoom van de pries ters van het H. Hart. Hij is ook voorzitter van de finan ciële commissie van de reli gieuzen. Van september tot juni hou den de christelijke kerken in België samen een „jaar van de rechtvaordigheid". De be doeling hiervan is de christe nen bekend te maken met de bestaande onrechtvaardig- wat betreft de verhouding tussen rijke en arme landen. De bisschoppen hebben in een verklaring erop gewezen, dat deze zaken alle christe nen aangaan. Daarom zijn de activiteiten voor dit jaar bewust oecumenisch opgezet. Volgens een enquête van het katholieke blad „Our Sunday Visitor", dat in Hunting ton/Indiana verschijnt zou tachtig procent van de ka tholieken in de Verenigde Staten afwijzend staan tegen over de communie op de hand. Het blad, dat de en quête onder tienduizend gelo vigen hield, noemt het op merkelijk, dat de sterkste af wijzing komt van hen, die jonger dan vijfentwintig jaar zijn. De vice-president van de Re publiek Indonesia, sultan Ha- mengku Buwono heeft in Dja karta een instituut voor ma nagement geopend, dat mede is mogelijk gemaakt door geldelijke steun van het Duitse bisschoppelijke hulp werk Misereor. Het instituut wil bij de vorming van lei dinggevenden een „derde weg" bewandelen. Dat wil zeggen, dat men zich noen wil richten naar het door winst bepaalde management van het westen noch naar het planmatige economische systeem van het oosten. Aan het instituut zal ook het ka der voor het ontwikkelings werk van de Katholieke Kerk in Indonesië worden opge leid. Het aantal priesters in Bra zilië is nog nooit zo groot ge weest als op het ogenblik, vol gens de bisschop van Londri- na, Geraldo Fernandes Bijos. Drie jaar lang is er een stagnatie geweest, maar er kan nu niet meer van een crisis worden gesproken. Volgens de bisschop gaat het nu niet meer om vergroting van het getal maar voor al les om een verbetering in de opleiding, hetgeen voor de huidige taken bijzonder be langrijk moet worden ge noemd. De ambassade van de Sovjet Unie in Washington heeft het democratische congreslid van Massachusetts, pater Robert Drinan s.j. een in reisvisum voor de Sovjet Unie geweigerd. De jezuiet, die als eerste katholieke geestelijke in de geschiede nis van de Verenigde Staten bij de jongste verkiezingen in het congres kwam, meent, dat de afwijzing een gevolg is van de houding, die hij eerder had ingenomen ten gunste van de joden in de Sovjet Unie. Tweeënveertig afgevaardigden van alle grotere kerken in Engeland zijn vandaag in Londen bij elkaar gekomen om te bespreken hoe de weg tm de christelijke eenheid in het land kan worden gevon den en welke de obstakels op die weg zijn. Gehoopt wordt, dat deze multi laterale gesprekken concrete voorstellen zullen opleveren voor de discussie, die recht streeks gericht is op de orga nische eenheid van tenminste enkele der deelnemende ker ken. De gesprekken zijn het resul taat van een uitnodiging, af komstig van de Verenigde Hervormde kerk (United Re formed Church) in haar al gemene synode van mei. De gedachte aan de multilatera le gesprekken kwam op tij dens een bijeenomst van oe* cumenisten in januari te Ox ford en weerspiegelt het ster ke gevoel van de genen, die hef mee-t betrokken waren bij de totstandkoming van de [verenigd® hervormde kerk (door de fusie van de con gregational church in Enge land en Wales en de presby teriaanse ktrk van Enge land), dat deze eenwording der twee kerken niet gezien mocht worden als een doel op zicth maar als een stukje van de w?g, die moet wor den afgelugd naar de com plete eenheid. Bij de gesprekken van van daag waren de anglikaanse kerk, de methodisten, de rooms-katholieke kerk, de baptisten er. de verenigde hervormde kerk elk aanwe zig met acht afgevaardigden. De kerken van Christus (een Amerikaanse ontwikkeling Het van het presbvterianisme in de vroege negentiende eeuw) namen met twee afgevaar digden aan de gesprekken deel. rooms-katholieke team werd geleid door bisschop Christophe Butler. Van het team maakte ook deel uit de leidende katholieke theoloog van Engeland Nicholas Lash van Cambridge. Mgr. J. Gijsen van Roermond heeft van het Engelse Pries tergenootschap een brief ont vangen, waarin dit genoot schap verzekert daf het ge ïnspireerd wordt door het voorbeeld vanbisschop Gij sen. Het genootschap dat een aan hang zegt te hebben van 2000 priesters, spreekt zijn grote bewondering uit voor de wonderbaarlijke moed, „die u hebt getoond en blijft to nen in uw eenzame strijd ter verdediging van de ware leer van het katholieke ge loof". Het genootschap schrijft over Nederland als „uw geliefde land dat zo diep geschokt wordt door een ongekende geloofscrisis". Het priestergenootschap schrijft, dat het zich met de bisschop verenigd weet in „missen en gebeden, welke wij de almachtige God op dragen voor de spoedige beëindiging van dit moder nisme", dat een synthese ge noemd wordt van alle dwa lingen van deze tijd. Het ge nootschap belooft de bis schop God te smeken, dat hij hem „gezondheid en kracht mag geven voor zijn edele strijd voor de overwinning van de waarheid en voor het herstel van de katholieke kerk in Nederland zoals zij vroeger was". De brief is ondertekend door voorzitter Leonard Whatmore en secre taris J. W. Flannigan. KUNST EN KUNSTENAARS Het Salvatorkoor o.l.v. Freek Ad. de Boer viert zijn 12V&-jarig be staan met een concert dat op zaterdag 29 september wordt gegeven in Diligentia. Medewer king verlenen Bep van der Kooy sopraan, Adri Hulsman alt en Ben van Doorn piano. Op het programma staan werken van Beethoven, Kreutzer, Brahms, Böhn.Rodgers en Stolz. Het Proeftheater, een Amster dams gezelschap dat o.a. kin dervoorstellingen geeft, heeft in Rotterdam, Amsterdam en Utrecht veel succes geoogst met „Wij in het Willikwoud". Het succes was o.m. te wijten aan het feit dat de toeschouwertjes in het stuk worden betrokken en mee gaan spelen. Op zondag 23 september wordt 's middags van dit stuk voorstelling gegeven in Theater In de Steeg, Westeinde 165 Den Haag. De Stichting Pro Organo organi seert op vrijdag 28 september in het kader van haar wijkconcer- ten in de Haagse Transvaal- buurt een orgelconcert in de Ju- lianakerk, te verzorgen door Wim Thijsse. Werken zullen worden uitgevord van J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, Tele- mann, Gabrieli, Muffat, Haydn, Illeborgh, Perotinus Magnus en Sedje Hémon. Slotuitvoering Beethoven-Cyclus 1973 De in 1940 te Breslau geboren pia nist Christoph Eschenbach de buteerde gisteravond in Hout- rust als dirigent in het laatste concert van de door Het Resi dentie-Orkest in samenwerking met het Algemeen Haags Comi té georganiseerde Beethoven-Cy clus 1973. Waarmede hij de nodige risico's nam: om te beginnen was de accommodatie voor een kennis making niet in alle opzichten gunstig; vervolgens bracht hij een programma, dat voor de ge middelde muziekliefhebber vol ledig bekend is. Toch heeft zijn optreden ons in veie opzichten aangenaam ver rast; speciaal in Beethovens Vijfde, waarmede hij volledig vertrouwd bleek te zijn: verheu gende kontakten met het orkest waren hiervan het gevolg en epn soms sterk persoonlijke be nadering van geest en inhoud dezer onverwoetbare muziek. Wat we hem wel toewensen? Een strakker vasthouden van de tempi: zo veroorzaakten een te groot aantal rubati in het An dante con brio een minder ge wenste onrust. Eschenbach begon - nadat het Wilhelmus vanwege Prinsjesdag geklonken had - de avond met de Ouverture Fidelio (op 72 b), eveneens uit het hoofd gediri geerd; zowel voor orkest als lei der ware het gewenst geweest, dat men hieraan nog een repeti tie had besteed; de vertolking bleek nu nog niet volkomen po- diumrijp te zijn. De in Nederland bekende en zéér gewaardeerde Italiaan Uto Ughi solieerde in het onsterfelijke Vioolconcert in D groot. De uit voering ervan liet nog wel enke le wensen open: zo hadden we de samenwerking tussen hem en zijn begeleiders inniger kun nen denken. Thans waren er misverstanden rondom de tem pi. was de klank van het orkest soms ietwat te zwaar, te na drukkelijk, zodat zachte passa ges bij de solist-violist dreigden zoek te raken. Bovendien werd Ughi's spel soms door onzuiver heden ontsierd. Ook nu kon men vóór en na het concert meer of minder beken de kamermuziekies van Beetho ven horen is dat eigenlijk niet te veel van het goede? Bo vendien: gaat het effect ervan met in zo'n grote ruimte verlo- ren?A!s de drie duizend bezoe kers daaronder binnen mogen komen of weggaan, wat komt er dan nog van Beethoven terecht? B.R. (ADVERTENTIE) Langzamerhand komt het Haags Amateurtoneel weer tot leven na van een lange en zonnige va kantie te hebben kunnen genie ten. Wij hopen nu maar dat de zon de creatieve geesten weer verkwikt heeft en dat het ko mende seizoen weer veel te ge nieten zal zijn op de Haagse planken. Natuurlijk zijn de bei de organisaties op dit gebied de Combinatie Haagse Ama teurtoneelverenigingen (Chat) en het Haags Centrum voor het Amateurtoneel (HCA) reeds be gonnen met de voorbe reidingen voor dit komende sei zoen, waarbij ten overvloede misschien nog vermeld kan worden dat het HCA het nieuwe seizoen zal starten in een (bij na) geheel nieuwe bestuurssa menstelling. hie cirsis die aan het einde van het vorige seizoen het HCA teis terde schijnt verdwenen te zijn. Men heeft Jan Bernard (voor velen geen onbekende) bereid gevonden om het voorzitter schap van het HCA op zich te nemen en het lijkt ons dat het HCA daar wel bij kan varen. Voorts hebben wij begrepen dat voor de post van penningmees ter bij het HCA een voorlopige oplossing is gevonden door de bereidwilligheid van Ben Maes- pen (een oekend bestuurder op nationaal niveau in het ama teurtoneel) om dit penningmees terschap zij het dan waarne mend op zich te nemen. Natuurlijk zullen ook de toneel wedstrijden weer van start gaan, waarover wij echter nog te weinig informatie hebben ge kregen om er een duidelijk beeld van te krijgen. Wel is ons b.v. van uit de HCA-wedstrijd bekend geworden dat de vereni gingen die deelnemen niet te rugschrikken voor wat nostal gie, getuige de opgegeven titels van de te spelen stukken. Wat denkt U er van om nog eens stukken te zien zoals: „Je kunt het toch niet meenemen" (de Amateurcomedie); „het Chinese Ladhuis" (DTS); „Tramlijn be geerte" (Carrousel)? Wij hadden onze hoop nog geves tigd op wat meer informatie over het amateurtoneel in het SCHAK-orgaan, het mededelin genblad van de Stichting Combi natie Haagse Amateuristische Kunstbeoefening; veel informa tie weliswaar over muziekmin- nend Den Haag maar geen let ter over het amateurtoneel. Des ondanks hebben wij het sterke vermoeden dat het Haags Ama teurtoneel de schouders er ste vig onder zal gaan zetten en dat geeft genoeg perspectieven. Jammer blijft dat vele vereni gingen nog wel wat gebrek heb ben aan getalenteerde en actie ve krachten. Wie eens wat meer wil weten over deze toneelactiviteiten kan daarover altijd inlichtingen ver krijgen bij de secretariaten van de beide organisaties t.w.: voor de Chat op het adres. Oude Haagweg 485, tel. 689483 en voor het HCA, Willem de Zwijger laan 34. Voor wat de publieke belangstel ling betreft voor het amateurto neel hebben wij goede verwach tingen; reeds het vorige seizoen was er een flinke vermeerde ring te constateren van het be zoekersaantal. Dat komt natuur lijk mede door de duidelijk stij gende kwaliteit van het gebode- ne. Die stijging is mede het ge volg van de steun die de ge meente jaarlijks vooral op fi nancieel gebied hieraan geeft. Tot slot nog dit: wij vrezen dat wederom dezelfde verenigingen de reeds vele jaren mee heb ben gedaan aan deze wedstrij den nu ook weer het wedstrijd beeld zullen gaan beheersen. Jammer is dat de organisaties die andere verenigingen die nooit, of maar zelden meedoen niet kunnen bewegen ook eens hun kunnen voor een jury te to nen. Dat zou de variatie ten goede kunnen komen! Hoe het ook zij; wij wensen het ama teurtoneel in Den Haag een goed en succesrijk seizoen toe! VAN BUUREN Gratis kopstuk bij Aat Verhoog exposeert van 22 september tot 14 oktober schil derijen. gouaches en tekeningen in galerie Het Kunstcentrum, Molenstraat 16 Den Haag. Lydia Duif exposeert van 29 sep tember t/m 21 oktober schilde rijen in museum Panorama Mesdag, Zeestraat 65 b. Den Haag. Figuur dansen in Robbins- ballet De Amerikaanse choreograaf Je rome Robbins is altijd de min dere geweest van zijn leermees ter Antony Tudor. Dat heeft hem echter niet belet enkele meesterwerken te maken, zoals het matrozenballet „Fancy Free" en de Pas de Deux op Debussy's „Prélude a l'après- midi d'un faune". Ook over de manier, waarop Robbins Sha kespeare choreografisch naar New York verplaatste in de Ro meo en Juliamusical „Westside Story" valt weinig kwaads te zeggen. Maar thans blijkt deze Amerikaanse balletmaker muzi kaal dan toch uitgepraat. Het Ned. Danstheater opende giste ren in de Kon. Schouwburg zijn seizoen met het muziekloze in trainingsplunje gedanste ballet „Moves". Hele reeksen attitu des in variaties, waarvan de liefhebbers van de Franse Bal letterminologie zullen smullen. De uitvoerenden spelen stand beeldje, lopen op diverse snelhe den en bedrijven ijverig condi tietraining als verlengstuk van passen en huppeltjes op de plaats. Alles met dodelijke ernst, mimische starheid, teken filmachtige abruptheid en he laas ook met technische onze kerheid als er op de pointes moest worden gestaan. Naast deze première van menselijke mecanodozen de kitsch van Keuter in diens zoute- en hu morloze „Sunday Papers", het vlotte sportballètje „Concerto Grosso" van Czarny en het hup se niemendalletje dat de thea terman Job Sanders „Fugitive Visions" noemde naar de lege virtuositeit van Prokofjefs ge lijknamig pianowerk. D-y De mogelijkheden en de veelzij digheid van de luit zijn dinsdag op doeltreffende manier geëta leerd door Toyohiko Satoh, se dert kort aan het Koninklijk Conservatorium als leraar in het luitspel verbonden. De zeer grote belangstelling voor dit concert bevestigde dat het oude instrument, vooral bij de jonge re eeneraties. weer helemaal Toyohiko Satoh spt 'de op zijn concert uitstekend luit; hij is virtuoos op zijn instrument, maar verhoedt dat het element virtuositeit op de voorgrond tr Zijn spel heeft vaak het ir karakfpr dat bijvoor st luitspel van Julian .ot zo'n kostbaar evene ment maakt. Maar Satohs concert was gister- Bre. avond om nog andere redenen interessant; hij bespeelde de ge hele familie van de luitinstru- menten: van de Spaanse vihue- la tot de bekende barokluit; zo werd het een concert op luit en aanverwanten. Bovendien was een program geko zen, waarbij elk instrument kans kreeg „in eigen omge ving" te klinken, de vihuela in Spaanse muziek, de renaissan- celuit in stukken van Dowland en Frescobaldi, de theorbe in Franse muziek en de barokluit onder meer in Bach. Op die ma nier werd het concert van Satoh niet alleen een demonstratie van goed luitspel, maar ook nog een lesje in stilistiek. Terecht werd de concertgever dan ook enkele malen toegejuicht. G.v.L. KUNST EN KUNSTENAARS Toneelgroep Globe geeft op woensdag 3 oktober in de Ko ninklijke Schouwburg de eerste voorstelling voor Den Haag van „De ingebeelde zieke" van Mo lière in de vertaling van Loek Schaareman. Hans Boswinkel regisseert, de muziek is van Misja Mengelberg, decor en costuums van Nicolaas Wijn berg. Medespelenden zijn: Ton Lutz, Annet Nieuwenhuy- zen, Pieter Lutz, Trees van der Doek, Wim Hoddes, Agaath Meulenbroek, Cor van den Brink, Ineke Cohen, Aus Grei- danus en Kathy Gosschalk. De Amerikaanse pianiste Sophia Benney maakt voor de tweede maal een concertreis naar Eu ropa, waarbij zij ook Nederland zal aandoen. Op dinsdagavond 25 september speelt zij in Dili gentia werken van Scarlatti, Mozart, Brahms en Beethoven. In het Stedelijk Museum in Am sterdam wordt dan 22 septem ber _t/m 25 november een ten toonstelling gehouden van het beeldhouwwerk van Jean Tin- guely. De expositie bestaat uit ruim zestig werken uit de perio de 19551972. Er zijn zeer klei ne en zeer grote bij en het ge heel geeft een volledig beeld van het oeuvre van de in 1925 in Zwitserland geboren kunste naar. In Het Ambachtshuis te Voorscho ten wordt van 21 t/m 30 septem ber een tentoonstelling gehou den van werk van leden van de Voorschotense Kunstkring 1973. Exposanten zijn: Hannie Bal, An Biesiot. Paul Citroen, Jaap Eerland, Liesbeth Gerst, Cor Groenendijk, Jan van der Hom, Jan Jonkergouw, H.H. Kamer ling Onnes, Bertus de Korte, Margret de Korte, Artz, Aad van der Lee, Peter van Loon, Fanny Mazure. Riek Meyer, Jo- pie MüllerLimburg, Nel Pot, Frans de Reuver, Bettien Scherft, Sierk Schröder, Ans SlierendrechtDas, Marijke Verhoef, Willem Vis, Julie van Wattingen, Ina de Wit, Anne Westgeest en Cara Waller. In Rijksmuseum Mesdag te Den Haag wordt het onderhoud en de restauratie verzorgd van schilderijen uit de eigen collec tie en van die van het Kröller- MülIer-museum te Otterlo en het Rijksmuseum Twente. Om dat er gestaag een grote achter stand is ontstaan is thans een tweede restaurateur aangesteld, zo blijkt uit de CRM-begroting. DEN HAAG De Minister van Financiën past zoals gemeld in 1974 de automatische inMatiecorrectie op de loon- en inkomstenbelasting niet toe. Enige algemene verlichting geeft hij wel en bovendien biedt hij extra soelaas aan alleenstaanden met kinderen en aan1 vrouwen, die meewerken in de onderneming van de man. Daarte genover v/ordt de aftrekmogelijkheid voor autokosten verlaagd ea wordt het bezit van een dure eigen woning zwaarder belast. Ten-, slotte wordt de regeling voor de vorming van een fiscale oudedags- reserve voor zelfstandigen verruimd. i minister Duisenberg in de loon- en inkom- ■de automatische inflatiecorrectie wordt voor 1974 buiten werking gesteld., I de belastingvrije sommen worden verhoogd met 5 procent., de eerste schijf van het zogenaamde schijventarief wordt met 332 gulden ingekort., I de extra aftrek voor alleenstaanden met kinderen wordt verhoogd van 532 tot 1533 1. Aan de vrouw die haar tijd geheel of nagenoeg geheel (ten minste 2000 uren) besteedt aan de onderneming van haar man, wordt toe gerekend 1/4 van de winst met een minimum aan 1.500,- thans 3.188) en een maximum van 18.000,- (thans 15.940). 2. Aan de vrouw die haar tijd grotendeels (ten minste 1000 uren) aan de onderneming besteedt, wordt toegerekend 1/5 van de winst met een minimum van 1.500,* (thans f 3.188,-) en een maximum van 10.800,- (tnans 9.564,-). 3. Aar de vrouw die haar tijd in belangrijke mate (ten minste 600 uren) aar. de onderneming besteedt, wordt toegerekend 1/9 van de winst met een minimum van f 1.500,- en een maximum van 3 600,- (thans vast bedrag van 3.188,-). Verder zijn er de volgende belastingverzwaringen: 15 tot 20 procent van de de bedragen, die men voor de fiscus aan zijn inkomen moet toe voegen wegens de fictieve huurwaarde van een eigen woning wor den verhoogd terwijl het aantal huurwaardeklassen wordt uitgebreid en wel: Waarde van de woning in bewoonde straat tot 15.000 gulden 15— 30.000 gulden 30— 60.000 gulden 60—120.000 gulden 120—180.000 gulden 180—240.000 gulden 240—300.000 gulden 300—360.000 gulden meer dan 360.000 gulden Bij toepassing van de inflatiecorrectie zouden in 1974 alle vaste be dragen in ae loon- en inkomstenbelasting (belastingvrije voeten omvang van de schijven) verhoogd moeten worden met 7.4 procent Wat nu gebeurt is een verhoging van de belastingvrije sommen met in het algemeen 5 procent maar een gelijk laten van de schijven met uitzondering van de eerste schijf, die met 332 gulden wordt in gekort. Door dit alles wordt de belastingdruk voor de lagere inko mens wat milder voor de hogere nauwelijks, soms iets zwaarder. Extra aandacht krijge.i de alleenstaanden met kinderen. Ze worden in feite gelijkgesteld met echtparen met kinderen. De belastingvrije sommen worden volgens de voorstellen van minister Duisenberg als' volgt (tussen haakjes de huidige bedragen): tariefgroep 1 (werkende gehuwde vrouw) f 1.395,(f 1.328,—) tariefgroep 2 (ongehuwden tot 35 jaar) f 4.045,— (f 3.852,—) tariefgroep 3 (ongehuwden van 35 tot 65 jaar) f 5.439,— (f 5.180,—) tariefgroep 4 tgehuwde mannen tot 65 jaar) f 6.972,(f 6.640, f 150,— (onveranderd) f 600,— (nu f 300,—) f 1200,— (nu f 600,—) f 2400,— (nu f 1200,—) f 3600,— (nu f 1200,—) f 4800,— (nu f 2400,—) f 6000,— (nu f 2400) f 7200,— (nu f 2400,—)

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12