Van der Linden zit fout met kappen beplanting z 'T/ Cursussen in De Burcht t PAGINA 5 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT bollen- en duinstreek BURGEMEESTER BERENDS: Weer gondel vaart bij! Draverij/eest: Massaal jubileum bij de Noordwijkse politic Gerard v. Velsen terug bij PIT Kn,OMETERTOCHT Geen uitbreiding taak vrouwen- adviescommissie LISSE De Raad van Lisse beeft gisteravond stil gestaan bij een gebeurtenis in Lisse wel ke de gemoederen nogal in be weging heeft gebracht, n.l. he kappen van een strook beplan ting langs de Achterweg e éénriahtingsverkeer op de Ach terweg. Daardoor zijn voor be trokkenen onaangename situa ties ontstaan. Wat het kappen van de beplanting betreft, welke op gezag van het Expeditiebedrijf van der Linden op een vroege zaterdagmiddag is uitgevoerd, was een schrijven gezonden aan het Gemeentebe stuur en alle raadsleden door de Ver. Milieubeheer Bollenstreek, waarin stellig werd ingenomen tegen deze handelingen als in strijd zijnde met voorschriften en regelen. De voorzitter merkte op, dat de heer Van der Linden, de eige naar van he tstuk houtwal waar het om gaat, ontactisch heeft gehandeld en een stuk goodwill heeft verspeeld. Hij had zeker niet tot deze handelingen mogen overgaan alvorens hem daar toe de nodige vergunningen wa ren verstrekt. Het feit, dat de heer v.d. L. op het onderhavige terrein, waar hij een groot ex peditiebedrijf vestigen wilde, hiertoe geen vergunning heeft verkregen door Ged. Staten, staat hier geheel lso van. Hij is eigenaar van de in kwestie zijn- druk, dat het College zich goed geërgerd heeft aan het optreden heeft hij ook een sloot op dezelf- van de heer v.d. L. Dat niet di- de lengte dicht gegooid, terwijl reet proces-verbaal is opge- er géén duiker in aangebracht maakt, achtte de voorz. verstan- werd. De heer v.d. L. is vooruit- dig. doch dit wil niet zeggen, gelopen op de nodige vergunnin- dat er geen P.V. wordt opge- gen. Dat smaakt zeer zeker ook maakt. B. en W. niet, doch daar zal be trokkene zich wel over te ver- Wat het éénrichtingsverkeer op de antwoorden krijgen met de in- Achterweg betreft (door ten ein- stanties welke hiermede te ma ken hebben krachtens de Bos- wet en Rijnland- Op de vraag van de hher Ter Haar (D'66) wat B. en W. hier tegen hebben gedaan werd door de voorzitter geantwoord, dat de zaak stil gelegd is. De burgemeester zeide met na- zullen alles doen om de door het eenrichtingsverkeer opgevoerde snelheid door automobilisten tot behoorlijke proporties terug te brengen, doch éénrichtingsver keer zal wel blijven. i VOORHOUT Vergezeld van 4 muziekkorpsen trok gister avond een zeer grote kinder schare met hun ouders door de kom van het dorp. Het weer was uitstekend en de belang- - stelling voor dit evenement lijkt ieder jaar weer groter te worden. Bij het terrein van de Najaarsfaste aangekomen werd de stoet grotendeels ontbonden. De officiële opening van het feesttterrein geschiedde door loco-burgemeester A. W. de Groot. Na de opening gaven verschillende drumbands tegen over Huize Agnes een grootse show ten beste. Na de shoiv kon men in diverse gelegenhe den gaan klaverjassen, prijs schieten, sjoelbakken en prijs- biljarten. Aan de hand van klasseringen tijdens de ver schillende wedstrijden wordt 'n algemeen klassement gevormd waaruit de winnaar van de VOVO-wisselbeker naar voren komt. Deze is thans nog in het bezit van de heer C. van der Meer. LISSE In het kader van de Najaarsfeesten te Lisse en onder auspi ciën van de Hardraverljxereniging voor Lisse en Omstreken, orga niseert de Watersportvereniging „Uitermeer" te Lisse ook dit jaar weer de traditionele Gondelvaart. Het traject is weer de Rinvaart van de Haarlemmermeerpolder met als begin- en eindpunt de nieuwe jachthaven van de Watersport vereniging, gelegen aan de noordwestzijde van de Poelpolder in Lisse. Het konvooi vaart zaterdag 22 september «n noordelijke rich ting door de Lisserbrug tot aan de Steenfabriek in Hillegom, waar na het convooi dezelfde weg weer terug gaat. Het publiek kan dus twéémal vn dit Fërieke schouwspel genieten. De afvaart is om 19.30 uur en het geheel (viceversa) zal ongever IK uur in beslag nemen. Er wordt ee ngrote deelname verwacht uit de leden van de water sportvereniging, maar ook nietleden worden uitgenodigd mee te doen. De gelegenheid tot aanmelden staat open tot 18 september a.s. bij het Secretariaat van de Watersportvereniging: Johan Ver meerlaan 21. Hillegom, teJef. 02520—17808 en bij het VW-kantoor aan het Vierkant te Lisse. A jÉvy '.m Ka ZOETERWOUDE Gerard van Velsen die enkele ja ren terug uitkwam voor het eerste team van de tafeltennisvereniging PIT'54 en zich ook als wielrenner onderscheidde neemt in het a.s. seizoen zijn batje weer ter hand. Hij woont sinds kort in Zoetermeer en heeft zich weer aangemeld als lid. Een welkome aanwinst voor PIT'54 temeer daar Hen ry van Teijlingen, kop man van het eerste team en meervoudig Zoeter- wouds kampioen, na zijn vertrek naa-* Alpen a.d. Rijn bedankt heeft als lid. Inmiddels is een begin gemaakt met de beker wedstrijden en nog deze maand slart de competi tie. PIT'54 komt daarin uit met 11 teams t.w. 1 damesteam, 5 heren, 3 jongens en 2 meisjes teams. Morgen komen er vijf teams van de Meer- treffers uit Akersloot de vereniging waarbij oud-voorzitter H. v. Veen nu speelt —op bezoek. Er wordt gespeeld om de „Bert v.d. Helm trofee" welke momenteel in het bezit is van de Meertref- fers. In verband met de fancy-fair van VIOS is het Centrum niet beschik baar en staan de tafels opgesteld in de gymzaal. Aanvang 14 uur. NOORDWIJK Voor de Noordwijkse politie wordt het volgende week een feestweek, want niet minder dan zeven korpsleden vieren j hun zilveren dienst jubileum. De jubilerende wetsdienaren krijgen donderdag 20 september in het Dorpshuis De Kuip een receptie aan geboden van "het gemeentebestuur. Van half vijf tot zes uur is daar voor een ieder gelegenheid de jubilarissen en hun familie geluk te wensen. Een bijzonderheid is, dat drie van de zeven korpsleden van dezelfde lichting geboren en getogen Katwijkers zijn. De sterke „infiltratie" van buurgemeentedienaren is terug te voeren tot mr. R. Warmoltz, destijds korpschef in Katwijk, die niet rustte voor zijn toenma lige hulpagenten, „die op de schopstoel waren komen te zit ten", ergens een vaste aanstelling bij de politie kregen. studiecentrum gouda westhaven 31 - 32 tel. 01820 - 17861 oriëntatie-cursus algemene informatie verwerking automatisering-programmering praktijkopleiding in college vorm voor adm. medewerk(st)ers, boekhoudkundig personeel, leidinggevende functionarissen, toekomstig automatiseringspersoneel. ca. 35 instructieve avonden van l'/4 uur; le college eind september 1973; min. leeftijd 20 jaar, min. opl. mulo/mavo; rijkserkenning aangevraagd: bij voldoende deelname opl. in alphen a/d rijn, gouda, leiden, waddinxveen, zoetermeer; studieprogramma wordt u graag toegezonden. ALKEMADE Morgen organiseert de Zwem- en Poloclub „Alkema de" voor de tweede maal een kilometerprestatie-zwemtocht, in het Alkemade, waaraan nu ook in wedstrijdvorm kan worden deelgeno men. De aanvang van deze wedstrijd is te 13.00 uur. Deelname staat open voor iedereen die in staat is om 1000 meter te zwemmen. Inschrijfgeld 2,50 voor boven 16 jaar en 1,50 voor beneden 16 jaar. Bij voorinschrijving 0,25 reductie. Inschrijving zaterdag 15 september vanaf 12.30 uur aan de kassa van het zwembad. Voorin schrijving tegen contante betaling bij P. C. W. v.d. Meer, Floraweg 63. A. Hogetoorn, Anjerhof 7, P. Siero, Sotaweg 93, G. v.d. Salm, Ger- berastraat 5, mevrouw Hoogenboom, Westeinde 43, allen Roelof- arendsveen, B. Dekker, Buitenweg 9. Rijpwetering en J. Möllers, Voorweg 57b, Nieuwe Wetering. Voor iedere deelnemer dis de pres tatie volbrengt is een herinneringsvaantje beschikbaar. Voor deelne mers aan de wedstrijd zijn 3 prijzen voor de dames en 3 prijzen voor de heren beschikbaar. Naast een grote deelname wordt tevens een zeer grote belangstelling verwacht. Wandelen op Leidato is nu en dan „gedragen" worden LEIDEN Halverwege de Lelda- to-week, hebben wij ons tijdens de Leidse koopavond, „want dan ls het zo druk misschien niet", op het middenstands spektakel gestort. Maar wij wa ren nog maar nauwelijks de lo ketten gepasseerd om tot de ontdekking te komen dat een rasechte Leidenaar en alles wat tot ver buiten de stadsgrenzen woont zich dit Groenoordse „avondje uit" allerminst ont zegt. De huishoudbeurs mag zich in een enorme belangstelling verheu gen en zo komt het, dat men op sommige punten in de immense hal door het publiek langs de stands wordt gedragen. Maar het plezier is er niet minder om. Ook niet bij een tweetal wild-enthousiaste dames van 't Rode Kruis. „Wij zouden in onze welfare stand nog veel meer artikelen kunnen gebrui ken om aan de man te bren gen". vertrouwde mevrouw M. v.d. Mey ons toe. „het gaat ge weldig met de verkoop, wij heb ben behoorlijk aan moeten vul len". Samen met mevrouw M. v.d. Meeuwen vestigt zij de aan dacht op alles wat patiënten ten bate van het Rode Kruis ge maakt hebben en dat is héél wat. Maar er is veel meer op de Lel- dato-markt zoals een huis- houdmes waar men zelfs spij kers mee door kan zagen. „Alle tanden zitten er nog aan", laat de verkoper triomfantelijk het mes zien. Op de Leidato-show springt men van de bekende hak op de tak, dit laatste in fosslelvorm van zo'n slordige honderd miljoen jaar oud De expositie van de Leidse musea doet je toch weer een beetje trots worden op het feit dat je een echte Leidse glipper bent. Waar anders zie je een vlieg in doorzichtig stuk kristal zitten van 40 mil joen jaar oud? En waar zie ja zo maar een echte Rembrandt hangen? Via de echte kunst kwamen wij terecht tussen een volksoploop in de grote hal waar hedendaag se kunst beoefend werd. Een dame drukte wat plastic uit een tube een klein blaaspijpje erin gezet en blazen maar. Daar kwamen balons uit van een omvang waar de familie Boesman wellicht nog jaloers op zou kunnen worden. En voor de genen die niet weten wie Boes man is zijn er op de beurs de talrijke stands waar men een volledige encyclopedie kan be stellen. Een hele wand vol boe ken waarin dc wetenschap schuil gaat op alfabetische volg orde Wij geloven niet dat wij de Leida to nu helemaal hebben gezien, maar wat Iet ons. tot zondag avond kunnen wij nog een rond je Groenoordhal maken Toen wij huiswaarts togen werden w'( mekkerend nagestaard door een grote kudde schapen, die. tussen dranghekken al weer stonden te wachten op de vrij dagse veemarkt. Want agra risch zijn we ook nog! ANTOON KOCH WARMOND Op dinsdagavond 18 september begint er weer een cusus pottenbakken, in de pottenbakkersruimte van de Burcht. On der het motto „Wat kun je met klei allemaal doen" worden er 12 avonden gehouden. (Van 20.30 tot 22.30 uur). Het cursusgeld, 5 gul den per avond, is inclusief koffie, materiaal en zaalhuur. Er zijn twee draaischijven en Stevan en Clara zullen de cursisten de nodige technieken bijbrengen. Voor meer informatie hierover: Tel. 3501 ('s Morgens vóór acht uur, 's avonds tussen 7 en half 8 en na 11 uur). De weefcursus zal pas beginvolgend jaar van start kunnen gaan, daar de docenten al met andere cursussen bezig zijn. Op veler verzoek houdt ook mevr. Merks dit jaar een aantal „Krea- tif Bezig Zijn-avonden", speciaal voor dames. Er zullen verschil lende onderwerpen aan de orde komen t.w.: wandkleden, poppen macramè, patchwork en onderwerpen naar eigen keuze. De duur van de cursus is te verdelen in drie periodes van vijf avon den. In overleg en naar eigen keus kan men na een periode door gaan met een volger.de periode. De start zal zijn rond half s? 1 - ber. De avonden duren minimaal twee uur en de kesten z jn v;jf gulden per avond exclusief de materialen. Belangstellenden worden verzccht even kontakt op te nemen r mevr. Merks, Van Mathenessesiraat 59, telefoon 2223. Da cursus zal in de ruimte in de Burcht worden gehouden. WARMOND De hobby-ruimte in de Burcht wordt grondig onder handen genomen. De Vrouwtnadvleocommlsaie voor de wonlngwcthouw heeft in een brief aan de gemeenteraad gevraagd om uitbreiding van haar taak stelling. Sinds het Instellen van de adviescommissie bestaat dc taak uit het geven van advies omtrent plannen voor woningwetwoningen. De VAC zou graag gesprekspartner willen zijn namens de woning consument In het contact tussen opdrachtgever en ontwerper tijdens de voorbereiding van alle woningbouw en het woonmilieu. Tevens zou de commissie een kritisch oordeel willen geven over de leefbaarheid van het wonen. Burgemeester en wethouders hebben bezwaren tegen uitbreiding van de tank van de VAC. Dat zou bete kenen dat er een instantie aan het verplichte vooroverleg zou wor den toegevoegd. Het college is van oordeel, dat, hoé nuttig de in breng van de commissie op brpanipuT'-n ook zou kunnen zijn, de particuliere bouw en dc ruimtel jke ordrn ng buiten de directe weksfoe- van de corr.i ssle liegen Voor rover er in bepaalde ge- '"n rr t i 7 is het college h 1 d incdenteel a n de VAC ns -;tak te geven. Drt s trouwens al gebeurd bij <h i i'r.i van dc no'o kmderspeolp! latsen. L' J -ijn pa- iIvalicre bouwers geheel vrij om bij de ontwikkeling van een bouwplan eigener beweging de adviescommissie in te scha kelen. Dat is bijvoorbeeld gebeurd door het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds met betrekking tot de plannen voor de 397 eengezins woningen en de 126 galerijflats in het uitbreidingsplan Zijlwatering.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5