Maar ik had wel een van t zitten NIEUW SEIZOEN VOOR „ARS KUNST OP ZICHT Kinderen reageren op concert kunst rr Imperiumspeelt Bloed om Bloed" ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Het kinderconcert in de Vijf- anei-sporfihal heeft een aantal openhartige reacties opgeleverd, die variëren van „hardsfcikke goed" tot wij citeren let terlijk: „Ik vond er geen fluit aan. Ik had verwacht dat er liedjses van Rob de Nijs en nog meer leuke liedjes verwacht. Ik wauw dat dat meisje toch door gmg met ballen en dat die man met die radijo de radijo steets (der) aan zetten en die fi- jolistten daar vond ik ook niks aan" (Hartebrugschool)Er was ook een jon- Elly Str. had een andere mening over de harp. Haar woordkeuze vooral was uit haar hart gegre pen. Ze schreef: „En wat ik ook niet zo leuk vond was die vrouw met dat harp. Ik vond dat mu ziek van die harp niet zo leuk. Ik vond het een beetje droevig En droevig vind ik niet zo leuk. Dat is zo saai". Een afstraffer deelde ze uit aan „die meneer, als die een droevig stuk speelde dan was die vrolijk". Naamsloos was de volgende re censie. „Ik vond het erg leuk. Omdat Ik het geen leuke muziek vond. En ook kon ïk niets zien. Ook iedereen zat voor. En alle hoofden staken boven me ge zicht uit. En toen was mijn ver haaltje uit. Dag!". Asca U. heeft erg meegeleefd. „En het oorkest vond ik erg mooi maaik vond het ook zillig voor die éne man die die gele kaart kreeg stond bijna te huilen maar ik weet niet of het echt was. Maar het oorkest zelf vond ik erg leuk en die andere mense ook behalve die clown vond ik echt niks aan. Er was nog een veeg uit de pan. Van Sjaak W. „Maar plleen de man met die witte kleren vond ik niet zo leuk. Want hij moest altijd haantje de voorste zijn. De muziek vond ik leuk en mooi". Verontwaardiging van Pierre W.: „en wat ik nog meer niet leuk vonnd was dat die meneer een zielig wijsje ging speelen en dat was helemaal geen zielig wijsje". Milder ver volgt hij: „Een wat ik wel leuk vond dat die ene meneer een gele kaart kreeg omdat hij iets anders wilde speelen en ik heb me rot gelachen toen die ene meneer met de grote tromel door de zaal bokten. .„Mabel L. is een zonnig meisje. Ze schreef: „Ik von de trommel leuk. En de clown. En de fioll. En ik von het stampe leuk. En ijs leulk. En ijsboer. En ik von alles leuk. Lyrisch was Sonja K. over de man in het wit. „Ik von het leukste een man de helemaal wit (is) was. Hij deet heel erg gek. Maar hast als ze muziek gingen geve gingen ze halemaal met een vooten stapen en dat was een lawaai. En op het laat ste kaam er een heel grote kast en daar onde liepen 2 mensen en daar bovenop zat een dame met een harp en ze hebt gespeelt en toen we weg gingen kregen we halemaal een ijsje". Een beleefde brief van Monique. „Ik vond leuk de clown en de muziek vond ik leuk en het ijs vond is een verasing en ik vond leuk dat we mochten stampen en klapen. Ik vond alles leuk. Heel erg leuk en ik vond het lekker ijs en ik vond dat meisje leuk met die bal bedankt voor alles". Hans K. (Franciscussschool) is heel nadrukkelijk met zijn wen sen voor een volend concert. „Wat ik veranderd zou wille is dathet kindeconcert meer lied- getje Ronald, dat aldus schreef: :„ik voon er niks aan omdat r) Ik vond het erg leuk en die man met die tromel en de klown met die rammelaar en dat meisje met de bal en het orkest vond ik hakestek leuk en mooi en dat ijs was ook leuk ein de". Jimmy, van dezelfde school, schreef: „Ik vond het heel erg leuk. Voor al toen die ene man met de grote trom mel kwam. En ook dde vrouw met die harp die was ook leuk. Haast iedereen be gon te gillen". jes moet spelen. Want drie vond ik een beetje erg weinig. Al het kinderconcert weer komt dan vind dat er mee rliedjes moeten spelen". Jolanda H. heeft veel waardering voorhet orkest maar ze vervolgt: „Maar ik vondthet wel vervelent dat er steeds mensen tussen door kwamen. Als die er niet door hee kwa men dan zou hetorkest nog veel meer kunnen spelen". En ze be sluit: „En het leukste vindt ik nog steeds de mevrouw met de harp". Veel kinderen zijn verontwaardigd over de herrieschoppers. Een schreef: „Dat waren die van andere scholen want op onze school zijn geen herrieschop- pers"...Ook Caroline A. consta teert: „Maar die diriegent moest soms stoppen. Voor het lawaai natuurlijk. Dat vond ik niet leuk. En dat getrappel vond ik niet zo leuk". Een rim pel boven de neus vanNora P. „Maar wat ik niet zo leuk vond was dat die man er tussen door kwam", en ze vervolgt wa ver der: „Maarwaarom mocht dat meisje met die ba niet ballen? En er kon veel meer muziek ge maakt worden. De muziek vond ik ook niet zo goed. Ik vnd het wel erg saai. En de muziek kon wel een beetje sneller'. Zo, Re sidentieorkest! Put it in qour pipe and smoke it. Veel waardering van Lucienne Dr. voor het ijsje na een keurig Ademloos kijken naar de verrichtingen van het Residentie-Orkest verslag van hetgeen zij had ge zien. „Dat we een ijsje kregen na het konsert vondt iedereen aardig. Want nergens krijg je een ijsje voor niks. Je krijgt er gens anders altijd snoep of boe ken. Een ijsje is nou heel iets anders. En die vrouw die achter de harp zat die kan wel goed stilzitten. Ik zou dat niet kun nen. En dat je lietjes mee kon zingen vont ik ook heel leuk". Met kennis van zaken schreef Ro- ber KI. „Het concert was erg leuk. Vooral de muziek het girag steeds hoger. Net als een trap van do re mi fa so. Néé, lelijk was het niet als...u dat denkt. Die man met de harp was er leuk want ik had nog nooit een echte harp gezien. De mijn heer met die trommel trommel de we lhard. Edht leuk, was het wel. Riny V. sohreef iets waar aan wij ook wel eens gedacht hebben. Ze onthulde: „Maar ik hat wel een zeren bip van het zitten.. En Hettq O. was ook niet mals met haar oordeel: „Ik vone het- niet leuk want er was alleen maar meziek enmevrouwen die onder het gordijn sat en de ermi ijs man kwam binnen rij- De grootste trekpleister op het concert was de clown den en toen was het afgelopen. Janneke (school oktoberstraat) vertelt: „En er waren klowenen met muziek. Het muziek vond ik niet zo leuk. Maar wel die klown. Von ik leuk. En hetmeis- je met die bal. Von ik wel leuk. het ge stamt vn ik wel leuk en klapen. En ik ging met Sandr W. spelen en we waren Nieko- lien maar ant pesten. Weet u hoe we gingen pesten zo sandra- pakten mijn hand vast en ik haar hand en toen zij ik en san- dra mee doen we de vingers in der rug. Maar dat vondt Nieko- lien hellemaal niet leuk". En ee andere Sandra vond: „het or kest het leukste die klown vond ik niet zo leuk wandtje moest hem alleen zijn zin geven". De rol van de dirigent had de aandacht van Ria: „Een dir- gent was er ook en die bewegde zijn handen om te zeggen wat voor toon ze moesten geven en wanneer ze moesten beginnen en eidigen. Ietwat mistroostig was Petra v. W. Want aan het slot van haar verslag schrijft ze: „Toen was i er nog een jonen die me maar zat te pesten. Het orkest hette Residente-orkest. We zongen de mosselman en nog veel meer". Mark had veel waardering voor de diregent. Hij schreef: „Ik vond het konsert in de spothal mooi omdat de dirigent de maat zo goed sloêg". Jolanda onthul de: „Ik vond het konsert in de sporthal zo mooi omat lk het muziek zo mooi vond". En bij haar thuiskomst: zat mijn moeder en mijn broertje al te eten en men vader nog niet 't thuis en me oma kwam ook en j men opa en toen kwam ook i men tante toen hadden we vier honden en een kat. „Geachte dames en heren. Toe we de vijfmelhal binnen kwa men stnden alle tribunes al klaar. En toen de Dames en Heren binnen kamen klapte ie-1 dereen en stamte iedereen heel hard. Bij een orkest waar grote mensen komen Is iedereen dat bruine was zo vies..", muisstl, dan stampen ze niet Tot slot een brief van een grote met hun boeten. Maar met kin deren is dat weer anders. Je kon het muziek bijna niet horen. Dit was de mening van Jolan da" zo schrijft ze (Prinses Ireneschool). ,..en ik heb nog een bedienden gezien hij zat bij de Franciscus- bent hij speelt allerleidingen nu speelde hij triangel, tromen, be- kens. Hij heet Ruud Mauw- rik..." zo schrijft Wilma. Naam loos is de brief: „..met al die clonen dat von i kniks aan.Want ik had niet verwacht met dat gepraat er door. En dat ijsje vond lk niet lekker hoor, want ningschool.) rik. „Geen barst aan ik vond dat het veel te kinderachtig was net zo als in Holland staat een huls, nee, het, het was heus niet om te lachen. En ik vond ook niets aan die mevrouw met die harp. En de ijs was ook niet lekker. De clown was ook niet om te lachen. Toen ik in het be gin die clown zag binnen komen dacht ik dat hetwel leuk zal we zen. aar niks aan. Die meneer met die grote trommel deed te uitsloverig. En ook met die gro te ijsen, waar salat dat nou op. Was getekend: Mardel (Gun- Leiden Ars Aemula Na turae start half september weer met cursussen. Ama teurs die graag willen ken nismaken met nieuwe tech nieken of gewoon aange moedigd willen worden kun nen maandag, dinsdag, woensdag en donderdag te recht in het gebouw van Ars aan de Pieterskerk- gracht 9. Inlichtngen zijn te krijgen in hetzelfde ge bouw of telefonisch: 40784 tussen 19.30 en 21.30 uur. De volgende cursusen wor den gegeven: Maandag: Het leren samen stellen van een goed stille ven en het daarna schilde ren met olieverf o.l.v. Ben ny Noyen-Pander en het te kenen naar ongekleed mo del o.l.v. Udo Bredow. Dinsdag: lessen in grafische technieken o.l.v. Fer Hak kaart en tekenen naar ffWj eert Ars een tentoonstelling voor de cursisten stilleven van en af en toe naar model o.l.v. Hessel de Boer. Woensdag: schilderen naar model of vrije onderwer pen of een combinate daar van en experimenteel wer ken o.l.v. Fer Hakkaart; boetseren en mogelijkheid tot beeldhouwen o.l.v. Lo Molenaar en tekenen naar stilleven in verschillende technieke en wat perspec- tiefleer o.l.v, Gerard de Wit. Donderdag: portrettekenen naar levend model o.l.v. Arnold Smith en opeenvol gende tekenlessen, gericht op het ontwikkelen van het observatievermogen, het gevoel voor kleur en com- postite o.l.v. Lucia Stein- bach- De lessen worden alle gegeven tussen 19.30 en 21.30 uur. Voor ama teurs, die het moeilijk vin den meteen te beslissen is de mogelijk geopend door middel van introductie drie lessen te nemen voor in to taal 5. Leerlingen die goede vorderingen maken, kunnen adspirantlid van Ars worden. Aan het eind van het seizoen worden de best geslaagde werken van de Ben hildtrd Uet cursirsten geëxposeerd. fj 1 LEIDEN De Chr. Toneelgroep Imperium gaat het nieuwe seizoen beginnen met een stuk van Aischylos: „Orcstcln". Enige leden van de groep hebben, onder leiding van Rein Edzart, van dit stuk een eigen bewerking gemaakt die 'ij zullen spelen onder de titel „Bloed om bloed". ■j-r. Kees Visser verzorgde kleding en décor. De première zal zijn op 8 j september a.s. om 20.30 uur in he*. M.crcJheater, V< vraat 40 te Leiden. Verder wordt er gespeeld op 14, 15, 21, 22, 28 en 29 septem ber en op 5, 6, 12 en 13 oktober. Telefonisch bespreken is mogelijk op de donderdagavonden van 20 tat 22 uur (tel. 41035). De toegangs prijs bedraagt 5 gulden, scholieren en houders van C.J.P. betalen 3 gulden. Op dit toneelstuk komen wij volgende week nog terug met een recen sie op onze kunstagenda. n het gebouw van de tekenacademie

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5