Koeweit: nog rustpauze in kapingsdrama fblijmaker Kotter Sch31 is nog steeds niet terecht AUTORITEITEN WACHTEN AF Spreiding van vakantie blijft moeilijk m Auto leeggehaald Nederlandse vrachtwagens willige buit in Italië Ultimatum aan kapers verdien 'n echte DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND iKort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden - Directeur - hoofdredacteur: F. J. Plug. - Chef-redacteur H. P. M. Heruer. Advertenties (eel. B.T.W.) 0,30 per mm. Telefoontjes 2,60. - Klachten bezorging: telefoon 22244 (18.00 tot 19.00 uur). - Abonnementen per week ƒ2,15; kwartaal f27,76;jaar ƒ108,20. - Losse 64e JAARGANG No. 19603 ZATERDAG 8 SEPTEMBER lfC Zaterdag Ned. I: 18.45 uur Kirï de clown; 19.30 uur TROS ahoy; Ned. II: 19.05 uur Coronation Street; 20.20 uur Soldaat Schweijk; 23.15 uur WK zwem men, Zondag Ned. I: 16.00 uur Partrid ge family; 20.35 Soldaat van Oranje (1); 21.25 uur Uilenspie gel (1). Ned. II: 18.00 uur WK zwemmen; 20.20 uur Aeneas (5); 21.30 uur Markant met Drees; 22.35 uur WK waterpolo. Zonnig en droog weer. In het al gemeen weinig wind. Maximum temperaturen omstreeks 28 gra den, maar op de Wadden min der warm. In de nacht en vroe ge ochtend kans op mist. Zondag zon op 06.04, zon onder 19.09, Scheveningen hoogwate- 00.46 \'i 13.18, laagwater 08.45 en 21.04. Maandag zon op 06.06, zon onder 19.07, Scheveningen hoogwater 01.35 en 14.01, laag water 09.37 en 21.51. Tijdens graafwerkzaamheden op het terrein van de psychiatrische inrichting Boldershof in de Gelderse plaats Druten ii g,2stuit op de resten van een Romeins schip. Het schip, dat 27 meter lang en 3'/2 meter breed is, zal waarschijnlijk i museum worden ondergebracht. ROME Wederom ia een Nederlandse vrachtwagenchauf feur het slachtoffer geworden van een Italiaanse roversben de. Nadat onder gneer in juni een oplegger van het Delftse trans portbedrijf Dijco met twintig ton boter ge stolen werd, is dezer dagen in Rome de vrachtwagen van chauffeur Jan Schols uit Wateringen gesto len. De buit van de rovers bedroeg ruim één miljoen sigaret ten, die bestemd wa ren voor de Italiaan se markt en in Rome zouden worden inge klaard. Jan Schols had zijn wagen geparkeerd in de buurt van het cen traal station in Rome. Terwijl hij in een nabijgelegen café een kop koffie dronk werd de wagen gesto len. Gisteren werd de wagen buiten Rome leeg teruggevonden, met de papieren en persoonlijke bezittin gen er nog in. Met dit geval komt het aantal Nederland se transportbedrijven dat dit ja het slachtoffer werd van de Italiaanse autodie ven boven de veertig. De politie neemt aan, dat er een georgani seerde bende aan het werk is, zonder uitgesproken voor keur voor bepaalde goederen die in de auto's vervoerd wor den. Klacht over het ambulancevervoer in Leidschendani Vorig jaar 3264 doden in verkeer DEN HAAG In 1972 zijn 3264 perso nen ten gevolge van een verkeers ongeval in Neder land om het leven gekomen. Dat is een stijging van 97 ofwel 3,1 procent ten opzichte van het jaar daarvoor, al dus blijkt uit cijfers van het CBS. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Van de voortdurend aangeprezen vakan tiespreiding komt nog niet veel terecht. Dit blijkt uit een onderzoek van het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (Nipo). Daaruit is naar voren gekomen, dat de helft van de ondervraagde Nederlanders nog steeds de voorkeur (moet) geven aan de maand juli als vakantie maand. Vooral de leeftijdsgroepen tussen eigen studieprogram of aan an- 25 en 45 jaar zijn dikwijls ge- dere verbintenissen buiten de dwongen de maand juli als va- maand juli. kantiemaand te kiezen. Deze Het aantal Nederlanders, dat leeftijdsgroepen zijn gebonden twee keer of nog vaker met va kantie van huis gaat groeit. Het zijn er dit jaar reeds 22 pro cent. Daarnaast blijft altijd nog 31 procent van de Nederlanders met hun vakantie thuis. i schoolgaande kinderen, j KOEWEIT (AP) Nog steeds stonden vanmorgen op het vliegveld van de oliestaat Koeweit aan de Perzische Golf de twee vliegtuigen, waarvan de vijf Arabische guerrilla strijders gebruik hebben gemaakt bij hun kaap-avontuur, dat tot doel schijnt te hebben de Palestijnse verzetsstrij der Aboe Daoed vrij te krijgen. In de Koeweitse Boeing 707 hadden de kapers toen nog steeds vijf Saoedi-Arabi- ^che gijzelaars in hun macht. De overheid van Koeweit besloot gisteravond in de zenuwoorlog met de comman do's een afwachtende houding aan te nemen en 24 uur geen contact meer met het toestel op te nemen. i kapers en gijzelaars zich vanmorgen nog bevonden. Bakkers vinden brood nog te goedkoop LEjDSCHENDAM Zoals reeds eerder in de pers werd vermeld heeft de heer De Winter een klacht bij B en W. van Leid- ROTTERDAM Het brood is, schendam ingediend inzake het volgens de bakkers, in Neder- naar zijn mening veel te lang geduurd hebbende ambu lancevervoer van zijn moeder i raar St. Antoniushove, waar bij j land nog te goedkoop. Volgens de Nederlandse Bakkerij Stich ting moet de minimumbrood prijs, die op 12 juli met 4 cent is verhoogd tot 75 cent, verder worden verhoogd. Plotseling vergaan? O o aankomst mevrouw De Winter overleed. Burgemeester en wet houders stellen de raad voor de nadere informaties van de ge- j ,£)e voor deze verhoging aange voerde cijfers zijn keihard, meenten Den Haag en Voorburg af te. wachten, daar de betref-1 fende wethouders van deze ge-1 meenten een nader onderzoek I zullen instellen, waarvan de uit lag nog niet bekend is. Leid- sehenaam is voor ambulance- vervoer nl. aangewezen op de gemeente Voorburg, die juist I met ingang van 1 augustus slechts één ambulance heeft; j deze was afwezig in het boven-! genoemde geval, waarop een beroep op Den Haag moest wor den gedaan. Door onbekendheid van de Haagse chauffeur met 4e plaatselijke toestand heeft het vervoer van de Meer en Geerweg, waar de patiënte woonde, naar het ziekenhuis een half uur geduurd. Door afwezig, heid var. de ambulance in Voor burg gingen er bovendien nog kostbare minuten verloren. LEIDSCHENDAM Burge meester E. J. M. Kolfscho ten zal op zaterdag 22 sep tember het huwelijk sluiten tussen zijn oudste zoon Hans (bijna klaar met zijn rech tenstudie in Leiden) en me juffrouw Eijkman. dochter van de geneesheer-direkteur van het Goudse ziekenhuis, ten gemeentehuize van Leid- schendam om 10.15 uur. De huwelijksinzegening zal 's middags plaats vinden in de kerk van de H. Johannes de Doper te Gouda door mgr. prof. dr. J. C. Groot. Het jonge paar gaat zich in Den Haag vestigen. bij welk dan ook had er niet'meer ingezeten", aldus het Kamerlid A. J. W. Krosse, van morgen bij de opening van de internationale bakkerijtentoon stelling „Ibakto *73" in de Ahoyhal in Rotterdam. Het ge middelde broodverbruik ligt op 65 kilo per persoon per jaar. In 1960 was dat nog 85 kilo. Leidsche Wol: weer moet omslaan Van e r verslaggevers Stijgend aantal analfabeten in de wereld NEW YORK (DPA) Op elke drie volwassenen op de wereld is er één die lezen noch schrij ven kan, zo zei secretaris-gene raal Kurt Waldheim van de VN in een vrijdag gepubliceerde verklaring in verband met de internationale dag van het on derwijs die vandaag gehouden wordt. In de afgelopen 20 jaar, zo zegt Waldheim, heeft men weliswaar het analfabetisme met circa 10 procent omlaag kunnen bren gen, maar wegens de groei van de wereldbevolking is het aantal mensen dat lezen noch schrij ven kan, in dezelfde periode met 80 miljoen gestegen. Wald heim wijst er dan op dat het analfabetisme een hinderpaal vormt voor een werkelijke ver hoging van de levensstandaard. Op hermetisch afgesloten vlieg veld stonden de Syrische Cara- velle waarmee de mannen don derdag uit Parijs kwamen, en de Boeing waarmee zij gisteren een vergeefse vlucht maakten boven Saoedi-Arabië. Zij dreig den op deze vlucht de gijzelaars uit het vliegtuig te gooien, maar toen de dreigementen geen ef fect hadden keerden zij naar Koeweit terug. Een vertegenwoordiger van de Palestijnse verzetsorganisatie, Ali Yassin, heeft daarna met de kapers onderhandeld. Deze stemden in met de suggestie dat zij weer van koeweit zouden vertrekken met de Caravelle. Toen Yassin terugkwam van het gesprek door de open vliegtuig deur zei hij; ,,Ik geloof dat de crisis ten einde loopt". Na een gesprek met twee Koe weitse ministers ging hij de ka pers vertellen dat ze vrijdag avond niet meer weg konden omdat vliegtuig en bemanning resp. aan een onderhoudsbeurt en rust toewaren. Inmiddels waren diverse ultimatums ver anderd en waren eisen en aan biedingen aan weerszijden afge wezen. De kapers dreigden op nieuw de Boeing met inzittenden op te blazen. Gisteravond lieten de kapers we ten dat een gijselaar door een kogel geraakt was, en dringend een ambulance gewenst was. Naderhand bleek het een list; er was geen schot gevallen en er waren geen gewonden. De Jordaanse regering heeft laten weten de kapers niet toe te la ten en ook niet van pian te zijn Aboe Daoed vrij te laten. De leider van de Palestijnse ver zetsorganisatie, Yassir Arafat, heeft gezegd, dat de aanval op de Arabische ambassade in Pa rijs een onderdeel vormde van ,,een Israëlisch imperialistisch complot" om het Palestijnse verzet in diskrediet te bregen. Over de kapers zei hij: „Wij weten niet wie zij zijn, maar we zullen er achter komen en we zullen met hen afrekenen en met ieder die iets met deze ope ratie te make nheeft". BEIROET (Reuter) De autori teiten van Koeweit hebben de Arabische guerrillastrijders die gijzelaars vasthouden in een vliegtuig op het vliegveld van Koeweit de eis gesteld zich van morgen vóór 10.00 uur onze tijd over te geven of anders de gevolgen onder de ogen te zien. Dit is meegedeeld in diploma tieke kringen in Koeweit. Schikking in kort geding Outspanactie ROTTERDAM Met goedvinden van beide partijen heeft de pre sident van de rechtbank in Rot terdam het kort geding dat de winkelcombinatie A. en O. tegen de „Stichting BOYCOT Out spanactie" had aangespannen voor onbepaalde tijd uitgesteld. De actiegroep, die het publiek er toe wil bewegen geen sinaasap pelen uit Zuid-Afrika te kopen, zegde de president vrijdagmid dag toe zich te onthouden van illegale activiteiten. De winkel organisatie die een dwangsom van 100.000 gulden per overtre ding had geëist, ging hiermee akkoord. De Boycot Outspanac tie gaat echter gewoon door. ■1B1W—MB—B Prijsstijging dit jaar al 3 procent DEN HAAG eerste acht den van dit jaar (van half december 1972 tot half augus tus 1973) zijn de prijzen met ruim 5 procent gestegen. Van half juli tot half augustus gin gen de prijzen met 0,5 procent om hoog, aldus cijfers van het CBS. Er deden zich prijs verhogingen voor bij fruit, vlees (in hoofdzaak varkens vlees), vleeswaren, vis, eieren en wo ningtextiel. Voor aardappelen en groenten werd een daling waargeno men. LEIDEN (ANP) - Als het weer omslaat zal het zeker weer be ter gaan. De afgelopen maan den is de ontwikkeling zeker niet rooskleurig geweest, hoewel de omzetten na eind maart van dit jaar, het begin van het boek- GRONINGEN Het college van jaar 1973-74, slechts weinig la- bestuur van de rijksuniversiteit de eerste maanden van het vorige boek jaar, aldus de heer A. A. Verhoef president van de raad van be heer van de Leidsche Wolspin nerij NV (Neveda) op de jaar vergadering. Het aanhoudende zomerweer en de nog steeds hoge wolprijzen hebben nog wei nig verandering gebracht in de grote terughoudendheid bij de afnemers. Belangrijke omzetbij- dragen in de komende drie maanden moeten komen. DEN HAAG In het Scheveningse havengebied heerst grote ver slagenheid. De kotter SCH 81, die sinds woensdagavond wordt ver mist, ps nog steeds niet terecht. Gisteren begon men een groot- scheeDse zoekactie, maar het enige dat gevonden werd waren ^tuk ken wrakhout en vaatjes met olie. Het is niet onwaarschijnlijk, dat een en ander afkomstig is van de SCH 31. Enige hoop ontstond gistermiddag toen een piloot van een Marine vliegtuig meldde dat 'hij een vis sersvaartuig ondersteboven had zien drijven. Later bleek dit op een misverstand te berusten. In de haven van Scheveningen houdt men er rekening mee dat de SCH 31 „Alida" met man en muis is vergaan. In Groningen geen heffing van Groningen zal in het ko mende studiejaar op geen enke le wijze overgaan tot heffing van collegegelden of controle daarop. Volgens een verklaring is de be slissing over de duizend-gulden- wet nu wel heel duidelijk in een politiek vaarwater terechtgeko men. De universiteit zal pas maatregelen nemen als het par lement een duidelijk standpunt heeft'bepaald. De Marine Luchtvaartdienst heeft de hoop ook al opgegeven. Van daag zou de zoekactie vanuit de lucht niet meer worden voortge zet. De Scheveningse vissers daarentegen waren van plan vandaag wel opnieuw uit te va ren om naar sporen van de SCH 31 te zoeken. Op het strand van Noordwijk zijn inmiddels vis manden aangespoeld. Onder zocht wordt of die afkomstig zijn van de SCH Een zeer persoonlijk geschenk voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal-abonnee is wel een kunstlederen agenda 1974, waarop uw eigen naam of voornaam in goud gedrukt. U kunt kiezen tussen een dames- of herenagenda. De SCH 31, kort geleden nog in de haven. Noteer m.l.vDAM als nieuw kwartaal-abonnee: DUI1 Stuur deze bon in open envelop, ^®am; zonder postzegel, neer; Adres: antwoordnummer 349, lelde'. Woonplaats: Stuur een dames/herenagenda, waarop gedrukt: LEIDSE ÏSE COURANT Woonplaats:

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1