HAZERSWOUDE IS WAAKZAAM VOOR TRACERING VAN NIEUWE RIJKSWEG Missiezuster viert thuis professiefeest GONDELYAART MET JACHTEN EN SCHUITEN rijn- en veenstreek Raüonvaarders Boesman landden met vaatje haring in Hazerswoude Salvo komt met junioren- team in de kompetitie VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT Onzalige doorsnijdingen van weidegebied ROELOFARENDSVEEN Voor vele jongeren zal de naam zuster Judith (Jo) Bakker vermoedelijk weinig zeggen. Immers zij heeft ruim 25 jjaar elders vertoefd. Uiteraard komt dit meer voor. maar niet zoals in dit geval. Immers, zuster Judith Bakker is na haar verblijf in Afrika met vakantie naar Holland gekomen om thuis haar zilveren professiefeest te vieren. In maart 1947 verliet zij haar ouderlijk ihuis van Piet Bakker, Noord einde 162, om haar intrede te doen in de Congregatie |der Peniten ten Recollectinen van de Reguliere Derde Orde van de H. Francls- cus van Assisië. Na 7 jaar werkzaam geweest te zijn in het St. Ig- natiusziekenhuis te Breda, en na een half jaar opleiding in Enge land, is ze nu de laatste 14 jaar werkzaam geweest in Afrika, mis siestatie Oeganda. Na haar vakantie in Holland hoopt zij op 1 okt. weer te vertrekken naar Afrika. Echter met de onzekerheid: Voor hoe lang? Morgen gaat zij het feit herdenken van het 25-jarige professiefeest. Op 25 sept..a.s. wordt de reden voor een groot familiefeest In het Moederhuis te Breda. Natuurlijk zullen haar mede-inwoners van haar komend vertrek naar haar missiewerk in Afrika, tuigd laten en haar gaarne enige financiële steun meegeven bij haar komend vertrek naar haar missiewerk in bafrika. Zij kunnen dit doen door een bijdrage te storten op no. 01978 van de RABO-bank te Roelofarendsveen t.n.v. Zr. Judith. Het familie-cor respondentieadres is J. G. Bakker, Noordeinde 94a, Roelofarends veen. HAZERSWOUDE - Uitgaand van de gedachte, dat de nieuwe rijksweg 11 zal worden aange legd, heeft de Commissie Mi lieuhygiëne Hazerswoude tijdens haar openbare vergadering en kele bezwaren in milieutech nisch, milieuhygiënisch en land schappelijk oogpunt kenbaar ge maakt. Om te beginnen is de commissie, die haar standpunt aan burgemeester en wethou ders zal meedelen voordat deze met de gemeenteraad het rap port van de Werkgroep Milieu beheer Leiden inzake de aanleg van o.m. rijksweg 11 en provin- cialeweg 16 gaat behandelen, van mening dat het tracé van rijks weg 11, zoals het nu op papier staat, méér op het milieu zal moeten worden afgestemd. Er werden enkele zéér concrete zaken wat dat betreft aangedra gen. Rijksweg 11 gaat immers de gemeente Hazerswoude' in tweeën snijden. En het is een taak van de commissie om te bezien wat het effect ervan zal zijn op de bewoonde milieus en het landschap, aldus voorzitter L.Verweij. P.Oosterhoff vindt het huidige tracé van rijksweg 11 een aantasting van het land schap. Zo zal het Rietveld ("op de meest onzalige manier") worden doorsneden. Ook het vo gelweidegebied, dat gepland is tussen Gemeneweg en de Wei poort (Zoeterwoude) zal er de dupe van zijn. Dit commissielid ziet alternatieven in een trace ring ten zuiden van het dorp of pal tegen de spoorlijn Utrecht —Leiden. De rust in het te creëren recreatiegebied in de hoek HazerswoudeBoskoop Alphen aan den Rijn zal tevens gaan lijden onder de aanwezig heid van rijksweg 11. Commissielid K.Dekker ziet de tracering langs de spoorlijn evenmin "zitten", want een eventueel te projecteren rijks weg aldaar zou een verstedelij king teweeg gaan brengen, ge zien de nabijgelegen andere weg, de Rijndijk. In het kader van het natuurwetenschappelijk onderzoek zal schade worden aangebracht, was de opinie van alle commissieleden, die er ook bang voor zijn dat het biolo gisch evenwicht in diverse ge bieden drastisch zal worden verstoord. Geluidshinder zal daarbij eveneens een belangrij ke rol gaan spelen. Voorzitter Verweij stelde het héél duide lijk: wanneer de rijksweg er komt, zoals nu gepland, dan worden er enkele landschappe lijke zaken doodweg geruïneerd. „Het open landschap mag zo min mogelijk worden aange tast". stelde hij als conclusie van de discussie vast. En daar bij merkte A.J.v.d. Poel nog op, dat door die weg ook het weide- vogelgebied in het Rietveld zal worden verzwolgen door het snelverkeer. Voorzitter Verweij merkte wat dat betreft nog op dat zich bij de Rietveldse Wete ring een uniek vogel- en bloe- mengebied bevindt, dat be schermd dient te blijven wor den. En terugkomend op de ge luidshinder, gaf hij een.pracht van een voorbeeld: metingen van TNO aan de Rijndijk heb ben uitgewezen dat het verkeer een geluid van 85 decibel ver oorzaakt. Mede met inachtne ming van de groei van dat ver keer, zal bij de aanleg van de nieuwe rijksweg, die in diverse kringen nu toch wel de voor keur schijnt te hebben boven de realisatie van de provinciale weg 16, ook hiermee rekening moeten worden gehouden uit milieu-oogpunt. Verweij was realist genoeg om te erkennen, dat de ontsluiting van het zich tot 80.000 inwoners uitbreidende Alphen aan den Rijn niet zal kunnen geschieden door het thans bestaande spoorlijntje en de huidige Rijndijk. Festiviteiten binnenstad De festiviteiten op 5 september hebben duidelijk bewezen dat ook de 3-oktoberfeesten terug moeten naar de binnenstad. In dien de 3-oktobervereniging en de hierbij betrokken gemeente lijke instanties hier afwijzend tegenover staan, kan gesteld worden dat met de wensen van de Leidse burgers geen rekening wordt gehouden. En dat zou een betreurenswaardige zaak zijn. Bestuur wijkvereniging „Aktief" Stompwijk Bijzonder geslaagd was de op de Nieuwe Vaart gehouden Gondelvaart. Nadat iedereen door de fanfare met een fakkeloptocht naar de Hoge Brug was getrokken, kon men daar genieten van de staaltjes huisvlijt van diverse nijvere dorpelingen. Motief was veelal het Koninklijk Jubileum, maar ook Piraten, Indianen, Groenteschuiten en boten met rake opmerkingen erop geschilderd passeerden het zeker duizendkoppige publiek. Jammer was het, dat sommige wer-ken door gebrek aan licht niet de belangstelling kregen, die ze ver dienden. Alles bij elkaar, een zeer geslaagd optreden van de watersportvereniging. KW HAZERSWOUDE Het ballonvaardersechtpaa: Boesman heeft donderdagmiddag bij burgemees ter J. ten Heuvelhof en zijn echtgenote in hun woning aan de Ridder van Montfoortlaan te Iia- zerswoudc-dorp een oorkonde van Katwijks bur gemeester Vermeulen plus een vaatje haring be zorgd. Mevrouw Boesman landde woensdag 5 september, bij het vallen van de duisternis, met haar ballon Don in het Weiland aan de Zu d- dijk.bij de boerderij van Buitenhuls. Mevrouw Boesman was enkele uren daarvoor in Katwijk opgestegen, evenals haar echtgenoot, die in Bos koop land. e, e:i ee.n Duitse ballonvaarder, die jn de palder bij Alphen aan den Rijn weer vaste gro d c:i. er oe va.ien kreeg. Bedoeling was, dat mevrouw Boesman het schrij ven van Ka.wij ;s burgemeester diezelfde vijfde september bij diens collega u;t Hazerswoude zou bezorgen, maar de heer en mevrouw Ten Heuvel hof bevonden zich toen in het feestgedruis ter plaatste en waren in elk geval voor mevrouw Boesman onvindbaar. Boskoops burgemeestei Baron van Dedem kreeg de oorkonde plus de ha ring van de heer Boesman in de vol feestvierders zijnde Floridazaal. In de oorkonde van burge meester Vermeulen, in wiens woonplaats de drie ballons waren gestar*. in het kader van de 5 sep- tember-festiviteiten, deed hij onder meer zijn beste groeten toekomen aan de bij het schrijvo.i ervan hem nog onbekende collega. De landing van de D»*» die haar derde vaar' maakte, heeft voor mevrouw Boesman en haar twee leerling-piloten overigens een ze r wrange nasmaak. Temidden van e^n groot aantal beland- dichtbij volgden en van wie er verschillend-,i hierb j meewerkten, bevonden zich twee baldadi ge elementen. Immers, zij bleken het „leuk" te vinden, om een sleepkabel „zoek" te muken. Me vrouw Boesman gis'eren, in de late namiddag: „We hebben een uur lang gezocht naar deze ka bel. die zo'n 25 kilo weegt. 40 50 meter lang is en een paar honderd gulden kost. OUD—ADE/RIJPWETERING Volleybalvereniging SALVO zal voor het eerst in haar 5-jarig bestaan in de aanstaande kom petitie met een jongens junio renteam gaan speler. Dit deelde voorzitter Ton v.d. Poel op-de vijfde algemene ledenvergade ring mee. Hij memoreerde; in het kort de 5-jarige geschiedenis van de vereniging en kon kt>n- stateren, dat zij tot nu toe aan haar doel beantwoord had. De samenstelling van het bestdur werd danig vergroot. Coljy Akerboom verliet de le idiog maar voor haar in de plflf&s kwamen Lia Zoetemelk, Bert Tersteeg en Siem v.d. Geèst. Ton v.d. Poel werd als voortit- ter herkozen. De leden werdlop het belang gewezen, dateer steeds voldoende scheidsrech ters zijn. Tenslotte volgde èen oproep aan de meisjes van PJ-*- 17 jaar in Oud—Ade en Rijpwe- tering zich aan te melden jüs lid, zodat SALVO ook tot een damesjuniorenteam kan komen; de eerste training voor dfcze groep is gepland op 14 septim ber. De vaste trainingsavond voor de vereniging is vastge steld op vrijdag. Bodegraven stort zich al weer irv de festiviteiten- BODEGRAVEN In Bodegraven wordt deze dagen druk feestge vierd. Na al het spektakel rond het regeringsjubileum is het Ro mende maandag en dinsdag In deze gemeente weer raak. Dan wordt namelijk de najadrs- markt gehouden terwijl do „Kaaskoningin 1973" voor twee dagen over Bodegraven zal "re geren. In samenwerking met de Wést- duitse gemeente Oberammergau is men erin geslaagd een uitge breid programma samen te stel len, dat er als volgt uitziet: MAANDAG 10 SEPTEMBER. 19.0019.40 rijtoer kaaskonirw gin; 19.40 opening braderie Raadhuisplein door de kaasko ningin; 20.30—22.30 kans-, bloe men- en houtsnijwerkshow; 21.00—01.00 feestavond in de hal aan de Willemstraat. DINSDAG 11 SEPTEMBER. 9.00—13.00 en 14.00—18.00 show Burgerzaal en braderies; 9.00— 12.00 goederenmarkt; 8.159.00 rijtoer kaaskoningin; 9.00 ope ningsceremonie kaasmarkt door de kaaskoningin vanaf bordes gemeentehuis. Hier ook bekend making tekenwedstrijd school jeugd; 9.30—11.00 gewichtraden partij kaas voor het gemeente huis; 10.00 ontvangst zelfkazen- de boerinnen in de christelijke huishoudschool, ingang Nieuwe Markt; 11.00 ontvangst kaashan del in het gemeentehuls; 11.00 prijsuitreiking tekenwedstrijd bordes; 12.00 prijsuitreiking kaaskeuring in Burgerzaal; 14.00 Pipo en Mammaloc vieren feest in hal aan de Wlllenv straat; 14.00 voetbalwedstrijd Bodegravcn-Oberammergau aan Groene Zoom. tevens school- voetbaltoernooi; 20.0023.00 grote Beierse avond in hal Wil lemstraat te verzorgen door Oberammergau en aansluitend Ofh 23.00 tot 02.00 uur feest- vond met buffet, muziek en dans. De grote kaas-, bloemen- en houtsnijwerkshow wordt maan dag omstreeks 20.00 uur ge opend door de knaskoningin. De show is in de BurgeraaaU De entree hiervoor is een gulden nderen onder 14 jaar gratis). On vertoon van het tocgangjbfc- wijs kan een g as wijn worden verkregen. Tijdens de markt zijn er braderies op het Raad huisplein cn in de Noordstruat. Om alles compleet te maken is er ook nog kermis op de Nieu we Markt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7