Renovatievoorstellen spoedig in Leidse raad Cinéclub Leiden draait 'Arnhem, Alternatief In 1978: nieuw aanzien voor 3 Leidse wijken Nieuw Motorhuis langs de nieuwe invalsweg stad Student zag het niet meer zitten Leidse Bioscopen Het bed van de vampier De jakhalzen van het westen LEIDSE COURANT LEIDEN Het streven van alle betrokkenen is er op gericht om de rehabilitatie- en renovatievoorstellen, (zie ook LC van 5 september) al op 24 september a.s. op de agenda van de gemeenteraad te krij gen. Dit deelde wethouder Ham mede bij het presenteren van de plannen. Dit was een demonstratie van de voortvarendheid, waar mee men zich voorstelt alles in gang te zetten. Voor de uitvoering van de rehabilitatie van Plan-Noord, de Kooien, het Haagwegkwartier moet. direkt nadat de gelden voor verdere on derzoeken zijn goedgekeurd, een hele organisatie worden opge bouwd. Deze verdere onderzoeken nemen naar schatting nog 10 maanden in beslag. Toch hoopt men in die tijd al te kunnen begin nen met de uitvoering van enkele woonblokken. Er moeten schema's opgesteld worden om verschillende werkzaamhe den logisch op elkaar te laten aansluiten. Rioleringvernieuwing, straatverbeteringen en woningrenovatie zullen in elkaar moeten passen. Er zullen ook wegen geschapen moeten worden, waarlangs de bewoners constant mee kunnen praten, hoe alles er uit moet gaan zien. Bij de ministeries zal men zekerheid moeten krijgen, hoeveel geld er beschikbaar komt en dat dit er op tijd komt. Naast deze gelden voor de renovatie zelf zal er ook subsidie moeten komen voor vele bewoners in de wijken, waarvoor anders de huren te zwaar zouden worden. En tenslotte zullen de bewoners en huiseigenaren moeten beslissen of de renovatie doorgang kan vinden. Men wil er naar streven, dat de fasen, die men voor ogen heeft, op de juiste tijd ver lopen. Volgens de nu voorgestelde plannen, zal in Plan Noord, het gebied, dat begrensd wordt door Herensingel, Julianastraat, Bernhardkade en het spoortje het eerst aan de beurt komen. In de Kooi is dit het gebied tussen Driftstraat, Lage Rijndijk, Kooilaan, Atjehstraat, Parkstraat en Timorstraat. Deze gebieden zijn om verschillende redenen het eerst geplaatst. Tech nische en sociale oorzaken en samenstelling van woningtypen heb ben bij deze keuze een rol gespeeld. Deze gebieden zijn weer onder verdeeld in deelplannen. Zo'n plan kan één straat of een woningblok omvatten. Ook in de particuliere sector hoopt men in deze gebieden snel een start te maken. Veel zaken moeten nog aan de orde ko men: wisselwoningen en opslagruimten b.v. Om het gehele plan te doen slagen, zullen alle betrokkenen en niet alleen de gemeente hun medewerking moeten geven. Woningbouwbesturen, particuliere huis eigenaren en de bewoners krijgen ook een aandeel hierin. In 1978 hoopt men dat drie wijken van Leiden een nieuw aanziien hebben. - Metingen van snuffelpaal in openbare bespreking HAZERSWOUDE De Commis sie Milieuhygiëne Hazerswoude j zal de commissie van openbare werken uit Boskoop uitnodigen voor een gezamenlijke bijeen komst, waarop het rapport van TNO over de resultaten van de metingen van S02 en standaard rook in Boskoop en Hazerswou de zal worden besproken. Mil i euhygiënecommissievoorzit- ter L. Verweij noemde de resul taten tijdens de commissieverga dering niet verontrustend. Wèl heeft de snuffelpaal tijdens en kele uur-metingen aangewezen dat het weinig uitmaakte of de - volksgezondheid zou door S02 c.a. zijn aangetast. De Hazers- woudenaren willen de resultaten overigens in een openbare ver gadering (in oktober) met hun Boskoopse buren behandelen. LEIDEN Cinéclub Leiden houdt van 7 tot en met 16 sep tember een filmfestival met films die onder andere gedraaid zijn op het alternatieve filmfes tival in Arnhem. Alle voorstel' lingen zijn in de filmzaal van het Kreatief Sentrum. De toe gang voor elke film is twee gul den. Morgenavond worden twee Duitse films vertoond. Beide zijn van Hans-Jürgen Syberberg. De eer ste handelt over Ludwig II (Harry Bear). Het is een werk van een zeldzame overdaad en frivoliteit, zeer intellectueel en absoluut onmogelijk. „Ludwig, requiem für einen jungfrhulL chen König" begint om 21.15 uur. De tweede film gaat over „Theodor Hierneis", de hofkok van Koning Ludwig. Deze film start om 24.00 uur Van Italiaanse makelij ls „Vent d'est" van Godard en Gorin. Deze film, die structurele trek ken vertoont van een western wordt op 9 september vanaf 21.15 uur vertoond. De helden LEIDEN De heer E. A. Timan chef van de afdeling Kinderbij slagwetten. vierde gisteren zijn 40-jarig jubileum bij de Raad van Arbeid. Ter gelegenheid daarvan speldde burgemeester Vis hem tijdens een bijeenkomst van het Raadscollege een on derscheiding op. van het verhaal zijn geplaatst in een politiek discours, dat im perialisme en kolonialisme als onderwerp heeft. Op 10 september zijn er in de filmzaal van het Kreatief Sen trum drie Afrikaanse films te zien. ..Boubou cravate" geeft een beeld van de problemen van de zich in Parijs gevestigde Afrikanen. „Cabascabo" werd bekroond op het filmfestival vari Moskou.Het is de naam van een soldaat, die teruggekeerd van de oorlog in Indo-China geen baan kan krijgen in eigen land. „Le wazzou polygame" gaat over een gelovige moslim, die verliefd wordt op de vriendin van zijn dochter. Uit Senegal is het werk „Emi- tal" van Ousmane Simbene dat op 11 september vertoond wordt. De film speelt zich af in het zuiden van Senegal tegen het einde van de Tweede We reldoorlog. Soldaten trekken een dorp binnen om rijst te bemach tigen, die de bevolking heeft be waard voor de winter. In een van onze volgende edities zullen wij nader ingaan op overige films, die op het festival ver toond worden. LEIDEN De 24-jarige student uit Leiden, die voor de Haagse rechtbank verscheen, had zijn leven door de drank en verdovende middelen grondig verwoest. Zijn studie moest hij opgeven, zijn hu welijk werd ontbonden, hij liep van de ene psychiater naar de ande re en moest in een inrichting opgenomen worden. Hij stond terecht Inzake het vernielen van een kostbare tochtruit (600 gulden) in het Kamerlingh Onneslaboratorium en het in bezit heb ben van hasj. De hasj was gekocht in Amsterdam door zijn vrouw: de ruit had hij vernield „om wraak te nemen op de maatschappij". Volgens de verdachte wist hij niet meer wat hij deed, hetgeen door de rechtbank zeer aannemelijk gevonden werd. Men besloot over de verdachte en psychiatrisch rapport uit te laten brengen en de zaak aan te houden. LEIDEN Het nieuwe complex van Het Motor- huis (dat overigens al sinds begin dit jaar in ge bruik is) werd gistermiddag officieel geopend door burgemeester dr Vis. Het grote automobiel bedrijf op de hoek van de Vondellaan en de Ples- manlaan, de nieuwe in- en uitvalsweg langs het Legermuseum, werd geopend tegelijk met het Shell Zelf Tankstation langs de Plesmanlaan. Het honderdste zelfbedieningstation van dit benzine- merk, dat voorziet, dat de brandstofdistributie steeds sneller in de richting van zelfbediening zal gaan. Het Motorhuis BV, dat 53 jaar op de Morssingel gevestigd is geweest, moest in deze zestiger ja ren naar een andere vestigingsplaats omzien, om dat het bedrijf niet paste in de gemeentèlijke plannen voor het gebied Morssingel-Stationsplein. Het is zelfs tot een onteigening gekomen. Rede nen waarom de heer Vis in zijn openingsspeech ook even „sorry" tot de directeuren drs J. en H. Boon moest zeggen. Het bedrijf (bebouwde oppervlakte plm. 2900 m2) staat op ongeveer 1 ha Morskwartiergrond. Een groot garagebedrijf, dat met d ebijvestigingen in Leiden (Hoge Rijndijk 5 en 328) en Katwijk, werk verschaft aan 159 mensen. Het dak van de showroom fungeert tevens als parkeerdak voor de opslag van de Opel-voorraad. Het complex werd ontworpen door architect Jan Splinter en gebouwd door Mareis Bouwbedrijf. Rond het bedrijf werd een strook van bijna 3000 m2 gereserveerd voor de beplanting, die over en kele jaren het bedrijf aan het gezicht van de om wonenden zal onttrekken. Na de openingshandeling door burgemeester Vis het ontrollen van de nieuwe Motorhuis-vlag werd o.m. gesproken door de heer Th. van der Velde, voorzitter van de Bovag, district Leiden. Ook voor andere garagebedrijven is dit een bij zondere gebeurtenis. Het is voor het publiek weer eens een gelegenheid om te zien wat een automo bielbedrijf allemaal moet doen en investeren zei hij. De perso- bood via de heer voor de receptie- het pand Morssin- gegroeid. De heer M. de Ruiter, market-manager van Shell Neder land schonk een schilderij voor de directiekamer. Burgemeester Vis verricht diensten te kunnen verlenen, neelsvereniging „De Koppel' W. Aniba een aquarium aa ruimte en een pentekening vt gel 1 b, waaruit het bedrijf officiële handeling. LEIDEN - Aan de Kaiser- straat is gisteren officieel de bouw begonnen van de cen trale universitaire mensa. De nieuwbouw, die komt op de plaats waar vroeger de ma nege was en de dekenfabriek van Beuth, zal volgend jaar de mensa in het Prytaneum aan het Rapenburg gaan ver. complex, waarover wij eerder al uitvoerig schreven, zal be staan uit een grote zaal, waarin iedere dag drie ..eet- seances" worden gehouden, en aan de zijde van de Kai- serstraat een gebouw van drie verdiepingen. In dat ge deelte komen o.a. de keuken, een „sociale ruimte", waar in men lezend, borrelend of biljartend de wachttijd kan doorbrengen, en op de boven ste verdieping enige zaaltjes, waarvan werkgroepen ge bruik kunnen maken. Leiden Fiedes Pacta speel de gisteren een partij korf bal tegen Koog Zaandijk voor de competitie. Fides Pacta behaalde een zeer fraai resultaat tegen deze te genstander zonder veel con ditie. Uitslag 510. LEIDEN Slechts twee Leidse bioscopen vertoonden gisteren een nieuwe film. Het zijn LUXOR met „De jakhalzen van het westen" en REX met „Het bed van de vampier". LIDO, STUDIO en CAMERA komen vandaag met hun nieuwe pro gramma. In de krant van morgen zullen wij hierop terugko men. TRIANON heeft de Nederlandse productie „Frank en Eva" geprolongeerd. Voor de kinderen vertoont CAMERA deze weck „Nils Holgcrssons wonderbare reis" en de nacht voorstelling in het theater is „Adieu l'amle". De nachtvoor stelling van REX is „Kamermeisje van mister P". Hoewel de vampierrage zo'n Ir ons land vertonen de vam- beetje over zijn hoogtepunt pierfilms tenminste nog. De heen is, is zij nog lang niet een nog bloediger dan de an- uilgewoed. Talloze bioscopen dere. Ook in de Rex is er deze week weer zo'n vampierproductie, ditmaal van Amerikaanse makelij. Een wat traag lopend ver haal, waarin pas halverwege duidelijk wordt dat het gaat over de roemrucste Charles Croydon, maar na deze introductie dui delijk aan tempo wint. De spannng stijgt evenredig, zodat de algehele indruk die je van de film krijgt, niet eens zo'n slechte is. Met de bekende „ansicht van een kerkhof' compleet met si garettenrook (dat nevel voorstelt) begint de film. Dat vam piers, na zoveel jaar in een tombe te hebben gelegen, ook wel eens een pretje willen, bewijst onze hoofdvampier door een meisje met zich het graf in te trekken. Zij wordt zwanger en voedt haar zoon met bloed op... De zoon gaat op zoek en via alllerlei omzwervingen vindt hij zijn vader. De ontknoping is erg sterk. LUXOR —Liefhebbers van het westen". Liefhebbers van flegmatieke en nonchalante goede westerns echter, kun- figuur John Wayne kunnen nen beter thuis blijven want deze week genieten van de zij zullen bedrogen uitkomen, film „De jakhalzen van het Een cumulatie van fantasieloze eentonigheid geelt de argeloze bezoeker een wrange smaak In de mond. Een sfeer is er niet, spanning wordt niet bereikt, veel opnamen zijn in het donker en van de schietpartijen Wan men niet warm of koud worden. Een verhaal is nauwelijks aanwezig. Zes mannen en een yrouw (Ann Margereth) halen een half miljoen dollar aan goud op die de vermoorde men v.*n tic vrouw 5 jaar geleden ergens verstopt heeft. Voor hij stierf venolde hij zijn vrouw waar het lag. John Wayn® en *ijn manren moeten nu dat goud aan de rechtmatige eige aar teruggeven. Eracljn echter-kapers op de kust (de jakhal- n). Het ireffen tussen de twee groepen heeft niet veel om het üjf. De gehele f'lm trouwens ook niet. Het grappigst is de ontknoping aan het eind. Het hart van het renovatiegrbied in het Haagwegkwartier, de Nicolaas Beetsstraat. Het hart van het renovatie gebied in Plan-Noord, de Prinsenstraat.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3