Hier is-ie dan, de nieuwe Kadett! Vernieuwd van buiten, vernieuwd van binnen. Met als grootste troeven: formidabele (ijskwaliteiten en lage onderhoudskosten. Opel Kadett-uw nieuwe wagen Rij-eigenschappen Wat is een spoiler? Minder onderhoud Totaalindruk Zuiniger rijden Méér binnenruimte 120 mensen uit heel Europa hebben de Kadett getest. Dit vonden ze er van: Hier is hij dan eindelijk, de nieuwe Kadett waar duizenden in Europa op hebben gewacht. De nieuwe Kadett van '74. Met alles erop en eraan wat iemand in 1974 van een auto mag verwachten. Met als grootste troeven: formidabele rij-kwaliteiten en lage onder houdskosten. Zorg ervoor dat u hem bij uw eerste proefrit streng aan de tand voelt. Want dan pas merkt u hoe snel en stabiel hij is, en vooralhoe ongelooflijk vast in de bochten. Die wegligging komt ten eerste door een nieuw systeem van wielophanging, ten tweede door de toepassing van een zgn. spoiler. Dat maakt dat er in zijn klasse wellicht geen tweede wagen te vinden is die zp vast, zo uitgebalanceerd, zo evenwichtig op de weg ligt. Spoilers kwamen totnutoe bijna uitsluitend voor op race- en rallywagens. Een spoiler maakt het hele weggedrag van een auto aanzienlijk stabieler, vooral bij hoge snelheden en in bochten. Een extra brok V ingebouwde veiligheid, - V»" dat uniek is voor normale personenwagens. Die van de nieuwe Kadett zit onder de voorbumper. De Kadett is nu zó gebouwd dat hij met aanzienlijk minder onderhoud toe kan dan vroeger. Ook dit werkt sterk Een nieuwe, sportievere,'meer dan up-to-date zijnde auto, die desondanks alle goeds van het vorige model heeft behouden. D.w.z. een onverwoestbare degelijkheid,minimaal onderhoud, een lage kilometerprijs en waarschijnlijk een nog hogere inruilwaarde dan voorheen. Een fascinerende wagen om in te rijden; een zinnige, economisch verant woorde wagen om te hebben. kostenbesparend. Dat maakt uiteindelijk ook dat hij u jaar in jaaruitvan dienst blijft tegen een uitgemergelde kilometerprijs. Elke Kadett heeft voortaan een 1,2 ltr. motor, naar keuze van het N- of van het S-type, goed voor resp. 5 2 of 60 DIN pk. De 5 2 DIN pk N-motor is zelfs afgesteld op normale benzine, dus in tijden van stijgende benzine-prijzen een plezierige kostenbesparing. De nieuwe Kadett is van binnen (maar niet van buiten een beetje groter geworden dan de vorige. Dat maakt dat iedereen wat comfortabeler Toen de nieuwe Kadett klaar was, heeft een onafhankelijk marktonderzoekbureau 120 automobilisten uit verschillende landen uitgenodigd op de Opel-testbaan in Dudenhofen. Ze hebben stuk voor stuk de nieuwe Kadett getest. Na afloop werd hun gevraagd hun bevindingen op papier te zetten. Dit kwam er uit de bus Weggedrag en rij-eigenschappen werden als formidabel gekarakteriseerd.In punten uitgedrukt; 8,8 ofwel haast een 9. Zo ging het ook met comfort: 8,7. Elegantie: 8,4. Kofferuimte: 8,7 (ofwel: een kanjer). En tenslotte verklaarde de overgrote meerderheid van de deelnemersDit wordt mijn nieuwe wagen 1 Nu bij elke Opel-dealer: Opel Kadett vanaf f 8868,- (incl. BTW cn ex General Motors Continental). zit. Vooral in vergelijking tot andere wagens is dat ruimte-verschil nu frappant.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 13