Valkenburg gaat uitgebreid feesten FEEST IN NOORD- WIJKER- HOUT OOK Wat u moet weten PAGINA 4 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT VALKENBURG Door de Oranjevereniging ..Wilhelmina" is voor dè komende feestdagen weer een uitgebreid programma vastgesteld. Dit in samenwerking met diverse andere verenigin gen uit Valkenburg. Het uitgebreide, met een voorwoord van burgemeester N. van 't Wout voorziene programmaboekje, geeft weer voor elk wat wils. Zaterdag 8 september organiseert het Paardenmarktcomité een ringrijderij voor Paard en Tilbuy en bij voldoende deelname ook op het losse paard. Dit wordt gehou den in het Middenjoght. Aanvang 2 uur. inschrijfgeld voor paard en tilbury 10 en voor losse paard 5. Maandag 10 september: Tafeltennistoernooi in de grote zaal van het Dorpshuis. Aanvang 19.30 uur. Dit in samenwerking tussen het Oranjecomité en de sportvereniging ,,DE VALKEN", afd. ta feltennis. Deelname staat open voor iedereen vanaf 14 jaar. In schrijfgeld 1.50. Eveneens op maandagavond 10 september wordt in samenwerking tussen de Schaakvereniging „DE TO REN" en de Oranjevereniging een groot schaaktoernooi gehou den. Iedereen kan hieraan meedoen. Inschrijfgeld 2. De win naar van het toernooi zal een beker worden aangeboden, terwijl er ook nog verschillende prijzen beschikbaar worden gesteld. Dinsdagavond 11 september is er een Lampionoptocht voor alle kinderen met medewerking van verschillende verenigingen uit Valkenburg. Muzikale medewerking van het Tamboer- en Trom petterkorps D.V.S. uit Katwijk en Valkenburgs Harmonie. Op stelling om 19.30 uur op het Lambrechtsveld. Personenwagens worden niet toegelaten. Fakkels zijn om veiligheidsredenen niet toegestaan. Na afloop demonstratie door D.V.S uit Katwijk. Woensdag 12 september wordt begonnen met een Hengelwedstrijd voor iedereen en wel 's morgens om 6.00 uur. Inschrijfgeld 2 Kinderen tot 15 jaar 1. Daarna wordt de traditionele paarden markt gehouden. Om 9.00 uur begint de rijtoer door het dorp, vanaf het gemeentehuis. Burgemeester N. van 't Wout zal om 10.00 uur de markt openen. Om plm. 12 uur wordt de markt School aan de Broekweg. Hiervoor zijn mooie prijzen beschik baar gesteld. Om 15.00 uur wordt verdergegaan met de volks feesten. Eerst touwtrekken voor dames en heren, in ploegen van 6 personen. Er wordt gespeeld om geldprijzen. Inschrijfgeld 2 per persoon. de Zonneveldslaan. Toegang gratis. De avond van de 12 septem ber wordt besloten met een Dansavond in het Dorpshuis, met medewerking van het Per Dido Kwartet onder leiding van Wim Crama, welke tevens leider van deze avond is. Toegangsprijs 2,50. Onder 18 jaar geen toegang. Donderdag 13 september wordt gestart met de grote kinderoptocht welke deze keer als onderwerp heeft: „FOLKLORE". De volgen de onderwerpen zullen in de optocht voorkomen: Eskimo's; Land van Bartje; Alkmaar; Katwijk; Pakistan; Chinezen; Schot ten en Engelsen; Spanjaarden; Indianen; Cowboys; Kozakken en Zigeuners; Oostenrijk en Arabieren. Na de optocht opening van het feest door de burgemeester. Om 11.30 uur afhalen van de tractatie voor de schooljeugd tot 14 jaar, bij de muziektent voor v.d. Krogt. Om 12.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats van de bekroonde tuinen. Om 14.00 uur: Kuipjesteken met wagen op rails voor dames en heren, van 15 jaar en ouder. Inschrijfgeld 2. Om 16.00 uur: Mastklimmen op het Dorpsplein, voor dames en he ren. Inschrijfgeld 2. Om 17.00 uur wordt er prijsgeschoten voor heren van 17 jaar en ouder, op de speelplaats van de kleuter school. Inschrijfgeld 2. De feestelijkheden worden besloten met een grote Bingo-avond in het Dorpshuis. Hiervoor zijn prachtige prijzen beschikbaar ge steld. Deze week zal er met een vrije lijst worden gelopen. Want feestvieren kost nu eenmaal veel geld. De prijzen voor de verschillende spelen zijn te zien in de etalage van de firma P. Eikenbroek, Marktveld 5. Raadsagenda Leidscliendam LEIDSCHENDAM Op maan dagavond 10 september om 20.00 uur komt de gemeenteraad van Leidschendam bijeen. De agenda vermeldt o.a. voorstel len tot medewerking voor de aanschaffing van meubilair, ont- wikkelings- en hulpmateriaal ten behoeve van de christelijke kleuterschool ,,De Springplank" aan de Schoorlaan, voor het ge- schiktmaken van een ruimte voor gebruik door de schooltand- arts ten behoeve van de „Maerten v.d. Velde" basis school in Stompwijk, tot het verlenen van een krediet voor het geschikt maken van de voormalige vuilnisstaal als brom fietscrossbaan voor de jeugd, tot het verlenen van een krediet voor de aansluiting van diverse percelen van een gedeelte van de Leidsekade op de riolering, tot het verlenen van een krediet voor onderhoudswerkzaamheden aan de Voorburgseweg, Kon. Julianaweg en een deel van de Veursestraatweg, tot het verle nen van een krediet voor een uitbreiding van de parkeerplaat sencapaciteit langs de Burge meester Velthuysenlaan, tot het vaststellen van een wijziging van de verordening op de woon ruimteverdelingscommissie en tot benoeming van leden, voor zitter en vice voorzitter van deze commissie en evenzo die voor de woonruimte vorderings commissie. Samenstelling (bij i loting) van de afdelingen voor het onderzoek van de gemeente en bedrijfsbegrotingen 1974 en begrotingswijzigingen. J. Kossen naar Wognum (N.H.) SASSENHEIM Wachtmeester J. Kossen van de Groep Sassen- heim van de Rijkspolitie is met ingang van 1 september jl. be noemd tot postcommandant te Wognum (NH) van de groep der Rijkspolitie te Hoogwoud, met gelijktijdige hevordering tot opperwachtmeester. Wacht meester Kossen kwam na zijn opleiding aan de politieschool te Arnhem, dn 1964 naar Sassen- heim, waar hij zijn taak op een serieuze en sympathieke wijze verrichtte. Men ziet deze be kwame politieman dan ook node vertrekken uit Sassenheim. Expositie van kinderwerken Pomp-Warmond WARMOND Ter gelegenheid van het regeringsjubileum van koningin Juliana, zal er vanaf vandaag t.m. 19 september een expositie worden gehouden in Galerie ,,'t Hoekje bij de Pomp" onder het motto: Hoe zien de kinderen koningin Julia- Het is de bedoeling dat de hele ruimte vol komt met tekeningen en andere uitbeeldingen van de vorstin. Clara Sikking zal proberen om de tekeningen na 19 september op Soestdijk te laten bezorgen. „Zwarte Pion"' in de groei LISSE Op de jaarvergadering van de schaakclub „Zwarte Pion" in het Poelpoldercentrum ken de voorzitter, de heer C. J. van Erp, vaststellen, dat de vereniging een nieuwe „lente" beleefde. Het verplaatsen van de clubavonden vanuit De Engel naar de Poelpolder heeft daar ongetwijfeld aan meegewerkt. Er is een belangrijke groei in het ledental, vooral ook onder de jongeren. De contributie moest worden verhoogd (kaste kort van ruimen gulden). Aan de Bondscomp^Tóe zal worden deelgenomen met een tiental; in de onderlinge competitie wordt .gespeeld met drie groepen. ^Voorzitter Van Erp werd herko- Izen. De heer P. P. v. d. Griendt ikwam als kampioen uit de cope- £Vtie en kreeg de wissélbeker. Donderdagavond 6 sept. zullen de competities in het Poelpol- - dercentrum beginnen. Noordwijkerhcul De kinderfeesten, die momenteel door de Oranjevereniging van Noordwijkerhout worden ge organiseerd zijn gisteren op de eerste dag een groot succes geworden. Naar schatting 600 scholieren waren bij de verschillende activiteiten present. Het eigenlijke programma begon om half elf in de morgen. Daarvoor haddn de kinderen van de lagere en kleuterscholen al een aubade gebracht aan burgemeester Bosma en zijn echtgenote. Een van de meest geslaagde activiteiten was gistermiddag de puzzeltocht, waaraan een record aantal jongens en meisjes meedeed. Vandaag en mor gen duren de activiteiten voort. Woubrugge Vrijdag 7 september wordt om 8 uur in de kantine de ledenvergade ring gehouden van de vv Woubrugge. De agenda ver meldt o.m. bestuursverkie zingen: aftredend G. van den Dool en A. Wolvers; be- stuurskandidaten L. van Dorp en E. van Luiing Hzn.. Ter Aar De postduiven vereniging "De Luchtsport" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Strombeek. Afstand 145 km. Uitslag: 1. 3. 16. 18, D. Mank, 2, 4, 12, 13, B. Wassenburg, Hameren, 6. J. v. d. Meer, 10, 15 A. Akerboom, 17 E. Schuit. LEIDSCHENDAM Burge meester Kolfschoten heeft vanmorgen t.g.v. het rege ringsjubileum in het Paus Johannes-centrum de tentoon stelling van allerlei souve- niers die betrekking hebben op de regering van de drie laatste Oranje-vorsten ge opend. Mevrouw Bakker- Klinkenberg heeft deze voor werpen zinds jaren in een collectie ondergebracht. LEIDSCHENDAM De Oran jevereniging organiseert morgen om 20.30 uur voor het raadhuis een taptoe, waaraan deelnemen St. Ce cilia uit L'dam, Forum Hadriana, Voorburg, Concor dia, Boskoop, en de Pionier, Gouda, alle met drumbands en majorettenkorpsen. LEIDSCHENDAM - Maandag was er „open huis" in het bekende restaurant De Knip aan de Vliet. Er is een nieu we zaal tot stand gekomen r voor gezelschappen van ca. 50 personen; de keuken werd aangepast aan deze tijd (bin nen 10 minuten is een diner klaar) en de sanitaire voor zieningen werden vernieuwd. HAZERSWOUDE Morgen vergadert de commissie voor milieuhygiëne weer in Ha- verswoude. Op de agenda staan o.a. het rapport van de werkgroep Milieubeheer Lei den over de aanleg van we gen (rijksweg 11 en prov. weg 16) en het rapport van TNO over de resultaten van de metingen van S02 en standaardrook in de gemeen ten Boskoop en Hazerswou- de. Aanvang vergadering 18.15 in het gemeentehuis. HOOGMADE/WOUBRUGGE De actie „Kind in nood" heeft in Woubrugge 2034 en in Hoogmade 1020, opge bracht. Dit komt in beide ge meenten samen neer op een gemiddelde van 75 cent per inwoner. Nieuwkoop - P.v. "De Vooruit gang" vloog met 365 duiven vanaf Strombeek, afstand 144 km. Uitslagen: Gebr. Bos: 1; S.F. Pietersen: 2 J.v.Donk: 3,8,17. LTV begon seizoen goed LISSE Gisteravond zijn de da mes van de Land en Tuinbouw Vrouwenorganisatie L.T.V. (afd. Lisse-Engel) weer van start ge gaan. Mevr. van Ruiten-Elst- geest verwelkomde de dames op deze eerste vergadering 1973/74, voor welk seizoen zij een goed verzorgd nieuw programma kon aanbieden. De te behandelen on derwerpen en de te maken ex cursies wijzen er op, dat alles in het teken staat van de steeds voortgaande ontwikkeling op huishoudelijk, cultureel en re creatief gebied. Mevr. He'ger uit Haarlem, hield een inleiding over „Man, Vrouw, Maatschappij". Spreek ster was er van overtuigd, dat een vrouw uit het gezin na rond 20 jaar weer in de maatschappij zou kunnen terugkeren, omdat zij haar taak in het gezin vol bracht heeft. ,,Man, Vrouw, Maatschappij" wil naar een an dere waardering va n man en vrouw in de maatschappij: „Onze dochters en zonen krij gen andere kansen in de maat schappij dan wij ooit gehad heb ben." Zij riep haar gehoor op tot mede werking aan het uitleven van het mens-zijn, waarbij een meisje beslist niet ten achter gesteld mag worden bij een jon gen. KWJ-agenda WARMOND De KWJ-agenda voor de komende dagen ziet er als volgt uit: Donderdag 6 september vergade ring en/of schoonmaak. Vrijdag 7 september- Open aversd voor allemaal boven de 16 jaar. Zaterdag 8 september: Hetzelfde als vrijdag, maar dan ook nog disco. Zondag 9 september: Relax-avond met aangepaste muziek en gele genheid tot een praatje. Maandag 10 september: Opruim- avond. Een avond om de rotzooi van het weekend op te ruimen. Wie wil helpen is natuurlijk graag gezien. Dinsdag 11 september: Open avond voor iedereen boven de 16 jaar. Woensdag 12 september: Speelzel- favond voor hij/zij die wil scha ken, dammen, kaarten, biljarten Mooie jonge dieren op tafelkeuring LISSE De jaarlijkse septem- ber-tafelkeuring werd weer georganiseerd door de Pluim vee- en Konijnersportvereniging Lisse en Omstreken. Er werden 71 jonge dieren van prima kwa liteit ter keuring aangevoerd: 13 krielhoenders. 12 cavia's en 51 konijnen. Als besten (in hun af deling) kwamen uit de keurings bus: een witte voedster Vlaam se Reus van L. Bouwmeester, een witte Rex voedster van J. J. C. Butter. Tan bruine voed ster van mevr. S. J. Nederpelt- Onos, Pool wit voedster van J. C. van Ruiten, Goud Agouti van Paula Zwaan, beste haan en hen van H. H. Rilcker. Bianca Nederpeld overtrof in de afd. Jeugdleden allen met een Hol landse Witkuif Kriel. Wijziging straatnamen LEIDSCHENDAM In verband met ter zake gemaakte opmer kingen in de raadsvergadering van 20 augustus jl. stellen B. en W. voor de naam de Horn in het plan Leidschendam-Zuid te vervangen door ,.De Horre" en de naam „Aspad" te vervangen in dat plan door „Commissaris pad" (nabij de Starrevaarts- brug stond vroeger het huis van de commissaris-toezichthouder van de jaagpaden van Leiden naar Delft. p r a b o - L e i d e n boekhouden opleiding voor praktijk- diploma duits conversatie engels conversatie Lessen in Agnes-Lyceum de greef - leiderdorp telefoon 32532 inl.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4