HAZERSWOUDE STEUNT LANDBOUWERS IN TANZANIAANS DORP Bejaarden gingen uit Spartaan dames missen competitie finale Raad Koudekerk neemt plan Dorp-Oost IY aan rzsssii Schilders bedrijf viert eeuwfeest Wat u OOK moet weten WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE - De sectie mis sie en ontwikkeling van de pa- rochie H. Michael en H. Bernar- dus te Hazerswoude-Rijn- dijk/Koudekerk aan den Rijn heeft onder het motto "Kerken helpen Kerken" een project geadopteerd, dat ten doel heeft om de landbouw in het Tanza- niaanse dorpje Ngaya op een hoger peil te brengen. In het ka der van de op 21 oktober te houden Wereldmissiedag wil men pastor Peter Dalali uit Ngaya, gelegen in het bisdom Tabora, waarmee "Rotterdam" nauwe banden onderhoudt, en zijn groep katechisten een be drag van 2.000,- beschikbaar stellen. Dat stelt pastor Dalali c.s. In de gelegenheid, om meer grond ten behoeve van de land bouw te cultiveren, meer ossen te kopen, evenals ploegen, en kunstmest en zaadgoed aan te schaffen. Om het project te doen slagen - én om hij eenie der een mentaliteitsverandering betreffende het missiewerk te bewerkstelligen door een uitge breide informatie - heeft de sec tie missie en ontwikkeling di verse activiteiten gepland. Zus ter M. Brautigam van genoem de sectie: „Het geld komt op de tweede plaats. De mensen moe ten op de eerste plaats ervan worden doordrongen, dat de missie-idee van nu verschilt van die van destijds!" Bisschop Mihayo uit Tabora ka rakteriseerde het als volgt» „Een Afrikaanse Kerk wil, bij alle afhankelijkheid zichzelf zijn. Zo alleen heeft zij ook voor haar zusterkerken iets te bete kenen." Zó ook wil zuster Brau tigam het project Ngaya zien: „We hopen daar het landbouw project van de grond te krijgen. Anderzijds kunnen de mensen daar, in Oost Afrika, wellicht 1 weer eens iets voor ons doen." De contacten met Ngaya zijn er nog niet rechtstreeks (die lopen nu via de Pauselijke Missie Werken), maar het ligt wél in de bedoeling dat de sectie de parochie Ngaya zélf gaat bena deren. jPer jaar werden er in het verle den verscheidene missie-activi teiten ontplooid. ,.We gaan er nu in feite op één dag werk van maken", aldus zuster Brauti gam. Zo staat er op zondag -21 oktober een Eucharistievie ring in het kader van Wereld missiedag in de Zwaantjeskerk gepland: dan zal een koor uit Alphen aan den Rijn een mis van Mozart ten gehore brengen. In de Scheepjeskerk wordt die zelfde dag een jongerendienst gehouden, waarvan ook weer het thema is: missie en ontwik keling. Op zaterdag 20 oktober wordt 's middags in Het Anker een bazaar gehouden, ten einde gelden te vergaren voor het Ngaya-project (giro parochie H.MichSel en Bernardus, Rijn dijk 108, Hazerswoude-Rijndijk: 76.288 t.n.v. Ngaya-project; bank: Coöp. Raiffeisenbank Ha- ze rs woude-Koudeke rk 32.59.08.168 t.n.v. Ngayaproject). In de kleine zaal wordt een doorlopende filmvoorstelling ge houden, ten einde de mensen te informeren over missie en ont wikkeling in déze tijd. ROELOFARENDSVEEN Op het kruispunt van de provinciale weg ter hoog te van de technische school en de Meerkreuk in Roelof arendsveen zijn verkeerslichten geplaatst. Deze zijn vooral bedoeld om het verkeer op het be treffende punt wat in te tomen met het oog op het betreffende punt wat in te tomen met het oog op de vele hinderen, die hier dagelijks rondzwermen. Ondanks een goede derde plaa s m de 3e competitiewedstrijd bij A.V.R. te Rotterdam, waarbij de Spartaandames-ploeg 15.170 pnt. verzamelde, werd zij in deze wedstrijde toch van een finale-plaats verdrongen door 'Sprint' uit Breda die 15.413 pt. scoorde. Tweede werd Sparta-DenHaag met 15.176 pt. Vierde A.V.R. met 15.006 p Vijfde Sagitta-Amsterdam met 14.459 pt. en zesde Atmodes-Haarlem met 14.261 pt. Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de iaagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer dan 35 jaar het betrouwbare juweliers adres met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 speer Wil Duivenvoorde 28.98, Ma rian Snaar 22.32: 100 m.H. Mie- ke van Doorn 14.7, Marian Lan- gczaal 18.1; ver. Francien Bak ker 5.16, Wil Duivenvoorde 4.87; hoog Mieke van Doorn 1.70, Ma rian Langezaal 1.55; kogel Lia Kortekaas 11.34, Marga Korte- kaas 12.36; discus Marga Korte kaas 37.34, Lia Kortekaas 37.40 10 m. Francien Bakker 13.9, Nanr.eke Lommerse 13.8; 200 m. Nanneke Lommerse 28.3, Janet Meskers 27.3; 400 m. Janet Mes- kers 61.4, Joke van Gerven 60.6; 800 m. Hennie Grimbergen 2.14.5, Joke van Gerven 2.13.0; 4>100 m. De Spartaan 51.6. (.R. persoonlijk rekord). De Spartaanheren-ploeg kwam te Leiden uit voor de le klasse competitie. Met invallers voor geblesseerde en op vakantie zijnde atleten was voor deze ploeg geen hoge puntenklasse- reng weggelegd, alhoewel de n euwelingen het bijzonder goed deden, hetgeen uit hun presta ties was af te leiden. Met 17.417 pt. kwam de ploeg op de laatste en 6e plaats terecht achter For- tuna le met 19.961 pr; PAC 2e met 19.068 pt; De aBtaven 3e met 18.743 pt. AV'40 met 17.933 pt., Holland-H 5e met 17.455 pt. LEIDSCHENDAM Op zater dagmiddag 22 september vanaf 13.00 uur wordt in Fjord Zwartelaan 24 te Voor burg een ruilbeurs van „De Verzamelaar" gehouden. ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING „Piet" Olierook neemt afscheid HAZERSWOUDE P. („Piet") Olierook uit de Gerard Doustraat 7 krijgt zaterdagavond 8 septem ber, tussen 20.00 en 21.39 uur, een receptie aange boden in het Michelshuis aan de Dorpsstraat. Olia- rook(62 gaat het „rusti ger aan doen" en dat be tekent dat hij het voorzit terschap van de Stichting Sociaal en Cultureel Cen trum van de parochie van de H.H. Engelbewaarder» neerlegt. Ook neemt hij afscheid als de conciërge van dit centrum. (11). Wanders wordt zijn opvol ger). Op 27 april van dit Jaar werd de heer Olierook on derscheiden met de zilve ren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. wegens zijn 40-Ja- rig werknemersjubileum bij Voets Hazerswoude B.V. én wegens zijn vele verdiensten ten behoeve van de totstandkoming en de exploitatie van het Mi chelshuis. „Hij heeft veel voor dc tot standkoming daarvan ge daan." zei burgemeester J. ten Heuvelhof toen. Daarbij werd uiteraard ook gedoeld op de tijd dat in Hazerswoude-dorp fan cy fairs werden gehouden om gelden te vergaren voor de financiering van het huls. Olierook was toen een centenknokker bij uitstek, om het doel dat de parochie toen voor ogen stond, zo snel moge lijk gerealiseerd te zien. Koudekerk aan den Rijn Ondanks de talrijke in gediende bezwaarschriften tegen het bestem mingsplan Dorp-Oost IV heeft de raad gister avond dit bestemmingsplan, dat voorziet in de bouw van totaal 162 woningen, onderscheiden in 94 woningwetwoningen, 35 premiewoningen en 33 vrije sectorwoningen zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De heer Vreugdehil sprak evenals de heer Wondergem zijn voldoening uit over dit plan. De eerste kon het plan waarderen vanwege de laagbouw en de tweede omdat nu geen op „schoenendozen" lijkende woningen wor den gebouwd. Opmerkelijk was bij de behande ling van dit punt, dat geen der raadsleden achter ook maar een der bezwaarschriften is gaan staan. Een bezwaarschrift van de heer J. W. Bos die voorts nog 170 ondertekenaars heeft gekregen werd als betweterig en „irritant van formule ring" terzijde gelegd. Mevrouw Slot-Schouten brak een lans voor de streekmuziekschool Leiderdorp. De raad besloot tijdens een vorige zitting uit de muziekschool te treden. Ook de heer Wondergem betreurde dit besluit, dat genomen is in een nog al incomplete raadsvergadering. Beide raadsleden brachten dit onderwerp weer ter sprake naar aanleiding van een ingekomen schrijven van de familie Vinkers en Westerhuis die een flink aantal onderteke naars achter zich wisten. Een suggestie van mevrouw Le Large om contact op te nemen met Zoeterwoude voor het geven van A.M.V. onderwijs aan een aantal daarvoor in aanmerking komende Koudekerkse kinderen werd door het college in beraad genomen. Wet houder Van der Pols zei. dat het college de vin ger aan de pols heeft willen houden; de financië le eisen van de muziekschool werden te groot. Bij de verkiezing van een vertegenwoordiger in het bestuur van de streekmuziekschool Leider dorp werd in de plaats van de voorzitter de heer Van der Pols aangewezen. De heer Wondergem betreurde dit uittreden van de voorzitter, terwijl mevrouw Slot zei, dat de heer Van der Pols nu zelf dit zaakje maar moet opknappen in Leider dorp. 5 km PRESTATIELOOP A s zaterdag 9 aapt LEID A T0 - Huishoudshow GROENOORDHAL - LEIDEN Org.i A.V. HOLLAND A V. DE BATAVEN A.V. LEIDEN start 11.00 uur. Inachr. v a. 9 u. Groenoordhal. Stompwijk - In september 1871 kwam een jonge schilder uit het Brabantse naar Stompwijk om de parochiekerk en de pastorie te schilderen. Dat was de heer A.van Maren. De pastoor die zijn werk voortreffelijk vond, zei: „Blijf maar hier, zoek een aardig vrouwtje en vestig hier je bedrijf". Dat deed Van Ma ren en het gevolg is, dat zijn kleinzoon, de heer A.G. van Ma ren, met zijn vrouw het eeuw feest van het bedrijf gaat vieren met een feestweek van 17 sept. tot en met 22 sept. voor de clientèle. Het schildersbedrijf is al een eeuw gevestigd aan de Dr. van Noortstraat 78. Tege lijk wordt het gouden feest ge vierd van aldaar gevestigde dro gisterij, die geleid wordt door mevrouw Van Maren-Olsthoorn. Bijrijder krijgt een week voor mishandeling lEIDSCHENDAM/DEN HAAG Een 21-jarige bijrijder werd door de Haagse politierechter veroordeeld tot een week gevan genisstraf. De bijrijder had eni ge maanden geleden flink heibel geschopt in zijn stamcafé. liet begon allemaal toen de man dacht dat hij door de kroegbaas afgezet werd. Later bleek hij de rekening niet goed gelezen te hebben. De eis van een week gevangenisstraf baseerde de of ficier op het feit dat de bijrij ders al eerder veroordeeld was voor mishandeling. HAZERSWOUDE - Achtentwintig woningen in de Zon neveldstraat te Hazerswoude-Rijndijk zullen door de woningbouwvereniging Volksbelang worden opge knapt. Daarnaast gaan burgemeester en wethouders bestuderen, of het mogelijk is dat dit Zonneveld- straatwijkje wat leefklimaat betreft verbeterd kan worden. Het VVD-raadslid K.H. Dekker heeft hier voor gepleit. In de Ds. Dirk Arie van den Bosch straat zullen 18 en in de Torenstraat 14 huizen wor den gerenoveerd. Lcidschendam De winke liersvereniging Leidsenhage organiseert voor de jeugd tot 16 jaar "het maken van een koets voor de zilveren konin gin". Er kan geplakt, ge kleurd. geschilderd of getim merd worden in drie groepen (tot 8 jaar. van 8 tot 12 jaar en van 12 tot 16 jaar). Voor elke groep zijn er hoofdprij zen en prijzen, teveel om op te noemen. Inzendingen naar Leidsenhage, postbus 1012 of afgeven bij V. en D. Leid senhage. Sluitingsdatum 12 september. Leidschendam Tennis park Overdam (Van Ruys- daellaan) bestaat zaterdag a.s. 5 jaar. Er wordt een groot jeugdtoernooi georgani seerd vanaf ca. 8.30 uur tot ong. half 5. Leidschendam De winke liersvereniging Damcentrum organiseert van 18 tot 22 sep tember een middenstands- beurs op het President Ken- nedyplein met tal van attrac ties. De Zilk De opbrengst van de bliksemactie "Kind in Nood" bedroeg in Noord- wijkerhout en De Zilk maan dagavond om half twaalf ruim 9500. Men verwacht Bodegraven In 'n overvol le Dorpskerk werd maandag avond een samenkomst ge houden t.g.v. het regeringsju bileum van de koningin. Toe spraken en schriftezingen werden gehouden door pas toor Vlaar en de predikanten Pobuda, Balke, en Buiten huis. Muzikale medewerking werd verleend door de orga nist Herman van Vliet, Zang- lust, Die Rhynse Sanghers en solist de heer Van 't Hoog. BODEGRAVEN De com missie voor openbare werken in Bodegraven vergadert morgen om 19.30 uur in het gemeentehui». ZOETERWOUDE Een feestelijke intocht gister avond, muzikaal begeleid door de drumband VIOS en de Sint Jans Fanfare, vormde hei sluitstuk van de stralende uitgaansdag van de Zoeterwoudse bp- jaarden. Het gezelschap van 198 personen was om 9 uur vertrokken in 4 busser. en 5 auto's in de richting Rotterdam. Nadat er koffie was gedronken in „Lom merrijk" te Hillegersberg werd nog een rondrit ge maakt door de Maasstad. Op weg naar Houten werd de oude Lekstad Schoonhoven met zijn vele historische gebouwen bezichtigd. In „De Engel" in Houten werd een uitstekende lunch geserveerd en later werd de Vechtstreek doorkruist. In een fijne sfeer werd ge dineerd in restaurant „De Groenendijk" te Hazers woude. Daar was ook de ken A. Lamot aanwezig. Pater A. Vaneman, juist terug met vakafitie uit Pa kistan, had de gehele reis meegemaakt. Burgemees ter Detmers, die vergezeld van zijn echtgenote, de ge hele dag temidden van de bejaarden had vertoefd, sprak een dankwoord aan de comité-leden en allen die zich hadden ingezet om deze dag mogelijk te ma ken. Voorzitter C. Berg was zeer erkentelijk voor de steun welke het comité weer had mogen ondervin den en hadtpfesentjès voor de oudsten. Dat waren mevr. v. d. Werff (87) en de heer Van Tongeren (91) ISmHZB

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15