beter dan Lugdunum IK op alle fronten Quick Boys-ACV 0-0 Voorhoede Noordwijk faalde in afwerking Derdeklassers verliezen Ter Leede verrast Kozakken Boys en het publiek Monsteruitslagen bij oefen- RCL faalt tegen fors Spijkenisse wedstrijden in Leiden e.o. ï,^H;;'JeS I =?- MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973 LI LEIDEN Tegelijk met hun za terdag-collega's, maar een week eerder dan de zondagse mede broeders openden LFC en Lug dunum het amateurvoetbalsei zoen. Een week eerder om te voorkomen dat UVS en Rooden- burg, die volgende week tegen elkaar spelen, hen teveel van de klandizie zou gaan kosten. Het inderdaad talrijk opgekomen publiek heeft echter niet gekre gen wat het wenste, want een bepaald sprankelende ouverture was deze derby niet. Ook weinig spannend want LFC gaf van meet af aan de toon aan. Stad genoot Lugdunum blijkt nog niet in de vorm te verkeren, want het tegenspel van de Kik kers stond op een bijzonder laag pitje. Trainer Halkes zal nog heel wat moeten sleutelen om zijn ploeg inhoud en pit te geven wil Lugdunum althans een gooi doen naar één van de vier topplaatsen. Uiteraard is het nog véél te vroeg om een voorspelling daaromtrent te doen, maar feit is wel, dat Lug dunum zich een andere speel wijze dient aan te meten. Lukt dit niet, daw raken zij jaren achterop. LFC begon hoewel de magere 01 overwinning dat niet doet uitkomen daarentegen vrij redelijk. Ondanks het vertrek van Piet Gubler en de afwezig heid van Van Weerlee en Laar hoven lijkt de ploeg van nieuwe trainer Kovacs (geen familie) niet verzwakt. Integendeel, de komst van wat jong bloed heeft de Boshuizerkade-bewoners on tegenzeggelijk goed gedaan en de organisatie en het verband, dat Lugdunum nog zo node mis te, was bij LFC in ruime mate al aanwezig. De kanaries, die Verleden jaar zo slecht begon nen, maar tegen het einde van het seizoen ineens een sterke opmars en goede klassering be werkstelligden, lijken vast van plan om dit jaar vanaf het be gin af aan te gaan meetellen. Hoewel er natuurlijk nog wel een aantal schoonheidsfoutjes in zaten kwam de ploeg toch dui delijk boven de middelmaat uit; iets wat van Lugdunum nog niet gezegd kan worden. LFC startte met de weer genezen Leo de Jong als achterste man en met Dickie Pardon als voor stopper. De overschakeling van de middenlinie naar de achter ste vier heeft voor de kleine man nauwelijks problemen op geleverd. Energiek als altijd maakte „Calimero" geen enkele fout en samen met de lange De Jong vormt hij een goed duo. .Op rechts liet ex-Roodenburger Heimie Zee zien dat hij een aan winst is, terwijl Holswilder op links deed wat er van hem ver wacht werd. De achterhoede van LFC zat dus safe in elkaar; het middenveld was zeker zo goed. Onder leiding van de im mer ijverige Theo van Seggelen liep het middenveld van LFC zich constant goed vrij, bood zich voortreffelijk aan en strooi de met gerichte passes. Juist daar verloor Lugdunum veel terrein, want al liep Hans van der Starp nog zoveel (aan het eind van de wedstrijd kon hij geen stap meer zetten) zijn me despelers volhardden in het ge ven van lange trappen naar vo ren. Vaak nog slecht gericht en ander een prooi voor de attente LFC-defensie. Het enige wat bij de Geel-Zwarten nog niet zo goed functioneerde was de voor hoede. Teun Hoek met name kon zijn draai nog niet vinden, maar ook nieuwe aanwinst An- gelo Risty is nog niet goed inge speeld, alhoewel hij blijkt geeft over talenten te beschikken. Op links was het echter Braxhoven die de show stal en als enige wel voldeed. Met fraaie bewe gingen zette hij zijn opponent Rijneveld achter elkaar op het verkeerde been en was vooral in de eerste helft ongrijpbaar. Zijn voorzetten werden door de lange Teun Hoek echter niet voldoende verwerkt, zodat het nuttige werk van de nummer 11 zonder resultaat bleef. Toch speelde bij Lugdunum niet iedereen even slecht. Oppelaar zwoegde als een paard en ook Hans van der Starp verzette bergen werk. Laatstgenoemde KATWIJK In een goede, doch wat zenuwachtig gevoetbalde eerste competitiewedstrijd heeft Quick Boys een redelijk resul taat behaald tegen het altijd moeilijk te bestrijden A.C.V. Toch waren de Katwijkers niet voor de volle honderd procent tevreden over het 0-0 gelijkspel, want Quick Boys kreeg vooral in de eerste helft een aantal reeële scoringskansen. Piet Haasnoot dreunde een keer op de lat, in de 35ste minuut kreeg J. v.d. Plas een goede kans. Ook in de tweede helft kwamen er nog wat kansjes voor de Kat wijkers. In de 12e minuut een kopbal van Gert Zwaan, die het doel net miste en na een half uur een schot van Koos Klin kenberg dat door de uitstekende A.C.V.-goalie Zwiers voortreffe lijk werd gestopt. Ondanks het gemis aan doelpunten was het in Assen een sportieve wed strijd, het aanzien volkomen SASSENHEIM Ter Leede heeft na de teleurstellende oefenwed strijden tegen de verwachting in kans gezien Kozakken Boys afgelopen seizoen derde op de ranglijst met een 1-zO neder laag naar huis te sturen. De overwinning van Ter Leede was verdiend, want het gehele elftal heeft bijzonder hard voor deze eerste punten 'geknokt. Het Ter Leede-doelpunt werd reeds na een kwartier spelen gescoord. Kees van de Niet sprintte met de bal in de ruim te, gaf schitterend voor waarna Sjoerd Boot de bal doeltreffend inkopte: 1-0. Hierna kregen de Sassemers nog wel een paar kansen, maar het was toch Ko zakken Boys dat wanhopig pro beerde de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Vooral rust kreeg keeper Van Hars kamp het zeer druk maar met veel kunst en vliegwerk wist hij zijn doel schoon tehouden. Bij Ter Leede stond Zandbergen, de gewoonlijk in de achterhoede opereerde, dit keer linksbuiten, hetgeen men gerust, voor zover daar na één competitiewedstrijd over te oordelen valt, een ver betering mag noemen. Breedijk nam nu de opengevallen plaats van Zandbergen in hij deed het trouwens wel aardig ter wijl ook de andere nieuweling, Molema een voldoende haalde. De uitblinker bij Ter Leede was echter middenvelder Dirk van Diezen, die bergen werk verzet te. Bij Kozakken Boys werd Van de Heuvel, die weggegaan is, node gemist. Als met al een benauwde, doch verdiende Ter Leede-overwinning. l.IJNSBURG - In een wedstrijd die maar beter vlug vergeten kan worden heeft Rijnsburgse Boys een teleurstellende 1-0 ne derlaag geleden tegen een hard Spirit. Rijnsburgse Boys. dat zonder Ouwersloot, die tegen R.C.L. een hersenschudding op liep, uitkwam, kon zich moeilijk •aanpassen aan het hobbelige i veld van de thuisclub. Een bal- letje over de grond spelen was .zo goed als onmogelijk, terwijl hoge ballen voor het doel ook weinig effect sorteerden daar Spirit over enige boomlange verdedigers beschikte. In de 30ste minuut van de eerste helft scoorde Spirit het enige doel punt. Na een hoekschop ver dween de bal op een bijzonder ongelukkige wijze langs doel man Sam de Mooy wiens uit zicht door een melee van spe lers ontnomen werd. Rijnsburg se Boys kreeg in het verdere verloop van de wedstrijd nog één reële kans, Sluymer om speelde de keeper en schoot in. maar daar de buitenspelstaande Piet de Mooy het laatste tikje gaf werd de goal afgekeurd. Kortom, Rijnsburgse Boys speelde stukken minder dan in de oefenwedstrijden en zal de volgende week tegen Loosduinen toch wel wat beter voor de dag moeten komen. KOUDEKERK—SV '35 - Koude kerk 3-2. Ir een goede wedstrijd won het aggressiever SV '35 van Koudekerk in een vrij doel puntrijk duel met 3-2. Na 20 minuten nam SV '35 met 1-0 de leiding via linkerpont Herman Hogenes, maar Koudekerk kwam nog voor rust terug met een voortreffelijk doelpunt, wat niet mocht baten want één mi nuut voor de thee maakte SV 2- 1. Na de pauze kwam SV '35 voor met 3-1 door een foutje van keeper Vergunst. Een kwartier voor tijd werd de achterstand teruggebracht toi 3-2 door een penalty, gegeven door de goed leidende scheids rechter Ten Braak wegens hin- „n. Lij ."oudekerk, welke c over. '"druk maakte i v s 'crs Trio's afge vallen, door een intensieve aan zocht het, toen zijn medespelers ondanks zijn heftige armbewe gingen niet van hun plaats af te krijgen waren, teveel in het so- loweek. Op zijn weg vond hij dan vier, vijf tegenstanders en dat was ook voor technicus Van der Starp een te zware opgave. Trouwens zijn directe opponent Van Seggelen verkeerde in uit stekende vorm, zodat daar ook al weinig eer aan te behalen viel. LFC gaf dus de toon en na een kwartier was het voor iedereen duidelijk wie zou gaan winnen. Ondanks de vele kansen die de Football Club zich schiep bleef het doelpunt vooralsnog uit en moest er een blunder aan te pas komen om Risty te laten sco ren, althans dat dacht men Bovengenoemde speler nam de foutief geraakte voorzet ineens op de slof en de bal zeilde lnia recta naar de touwen. Met een fabuleuze snoeksprong kopte Van Delft de inzet, die door ie dereen al voorbestemd was als doelpunt, nog van de lijn. Inval ler-keeper Honsbeek maakte in die eerste helft nog wel enkele foutjes, maar gelukkig voor hem reageerde geen LFC'er. Uit een van de sporadische te genstoten van Lugdunum kwam toch nog een gevaarlijk moment voort, toen Oppelaar de afgesla gen bal ineens op de slof nam. De kogel spatte tegen de recla meborden vlak naast het doel uiteen. En het „hoekschot" van Van der Starp was ook zeker niet slecht, maar doelman Bouwmeester had er geen gena de mee; hij pakte het gewoon. Na de hervatting leek het er even op alsof Lugdunum de foutieve speelwijze van voor rust zou gaan verbeteren, maar het was alleen maar schijn. Na tien mi nuten vlot tikken en aardig bou wen, verslingerde men zich weer aan de lange ballen en omdat ook het conditiepeil te wensen overliet, was het al En het kwam dan ook, al was de speeltijd toen halverwege ver streken. Van Seggelen maakte zich weer eens mooi vrije en le pelde heel slim naar de vooruit geschoven Koos Bekooy. Deze ving het balletje met zijn rech terbeen op, passeerde daarmee twee man en knalde vervolgens ..links" in. Onhoudbaar voor Honsbeek vloog de bal in het net, 1—0. Op dat moment een volledig ver diende voorsprong voor een op alle fronten dominerend LFC. En tekenend voor de onmacht van Lugdunum was, dat men niet eens een tegenoffensiefje, hoe klein dan ook, ontketende. Men had zich al neergelegd bij de superioriteit van de tegen stander en rekende verder ner gens meer op. Alleen Van der Starp en invaller Van Es wilden nog wel, maar ja, dat is geen partij voor elf man. Rustig, freewheelend zelfs, speelde LFC de wedstrijd uit en schiep zich i het seizoen. Bekooy was voor LFC de matchwinnaar. Van Delft en De Cler kijken spoedig LFC dat de touwtjes in handen nam en rustig en be heerst oprukte. Bekooy, Van der Linden en Van Seggelen lieten zich niet verleiden tot „haast- voetbal" omdat het gewenste resultaat wat lang op zich liet wachten, maar bouwden keer op keer goed op. Het doelpunt hing nog steeds in de lucht, nog een handvol kansen. Bij Teun Hoek lukte het niet, want anders had de uitslag absoluut groter geweest. Ook de zeer verdienstelijk spelende invaller Van Eigen zag geen kans om de score te verhogen, alhoewel hij enkele leuke kansen kreeg of schiep. LFC was tevreden, Lug dunum blijkbaar ook. NOORDWIJK Het was voor Noordwijk een beetje wennen om weer gewoon competitie te gaanspelen. Tijdens het succes volle voorseizoen was men ech ter de competitie niet uit bet oog verloren. Die gedachte had men vorige week al kunnen con stateren, toen, na het verloren bekerduel tegen Helmond Sport, luidkeels werd verkondigd dat de competitie nu het belangrijk ste was. Het werd voor Noord- wijk een rustig competltlebegln. Tegen het vorig jaar gepromo veerde CSVD uit Delft had men niet veel moeite om de punten binnen te halen. Het werd ten slotte een 2—0 overwinning; een uitslag die laag uitviel, omdat de afwerking we! wat te wensen overliet. Noordwijk begon, zoals gewoon lijk, weer onstuimig. Een begin dat volgens trainer Eelman grandioos was. Met vlotte com binaties dat vooral werd CSVD vanaf de eerste minuut met de rug tegen de muur ge zet. Voor CSVD was in de eer ste helft het bereiken van da middenlijn dan ook de grootste prestatie. CSVD had echter het geluk dat Noordwijk geen afma ker in de gelederen had. Noord wijk kreeg in die eerste helft, die met een dubbelblanke stand werd afgesloten, vele reële sco ringskansen. Om er enkele te noemen. Bröring verscheen al leen voor keeper Van Oort, maar kopte in diens handen; een voorzet van Glas werd door iedereen gemist, terwijl men een leeg doel voor zich had en Bröring verscheen in ideale sco- ringspositie maar miste. Na het sterke begin van Noordwijk zak te men enigszins terug, niet zo zeer echter dat men CSVD de kans gaf om tegenaanvallen op te zetten. Slechts sporadisch kwam CSVD over de midden lijn. Een kopbal van Chung en een schot van Zoutendijk net naast waren de enige wapenfei ten van CSVD in de eerste helft. Het veldspel van Noordwijk maakte zaterdag een goede in druk. Verbazend rustig speelde men elkaar de bal toe. de te genstander geen gelegenheid ge vend er een been tussen te krij gen. Trainer Eelman over dit veldspel: ,,Wa moeten bouwen vanuit de achterhoede. De bal moet van man tot man gaan. Op het ogenblik hebben we nog veel bal bal verlies." Dat balverlies werd echter veroorzaakt doordat het spel dit keer over te veel schijven liep. Dit gold vooral voor de voorhoe de. waar men aanvankelijk goed opgezette combinaties te ver doorvoerde. In de 37e mi nuut zou Noordwijk de beste kans krijgen om de score te openen .Bogers speelde de opko mende Barten goed aan, wiens schot echter via de binnenkant van de paal weer in het veld kwam, voor de voeten van de klaarstaande Bröring, die de bal echter in de handen van de keeper plaatste. De OèO ruststand had Noordwijk geenszins verontrust. Onder het motto: eens zal 'ie er toch in gaan, begon men aan de tweede helft. Profiterend van de vrij heid. die CSVD bood (vooral Karstens en Barten ontmoetten weinig tegenstand) bouwde men aan de aanvallen. Dit keer ging het veel directer. Was Noord wijk ook in die tweede helft een beweeglijke ploeg, bij CSVD be woog men zich slechts als de noodzaak dit gebood en de bal In de buurt was. Tel daarbij op dat bij het plaatsen van de bal door CSVD elke nauwkeurigheid ontbrak en het is duidelijk dat de spelers van CSVD veelal achter de spelers van Noord wijk aan liepen te rennen. Noordwijk luidde de tweede helft in met schoten van Bogers en Albert Spaanderman, alvo rens men de score zou openen. Bijna had men echter met een achterstand kunnen beginnen, ware het niet dat Zoutendijk In Ideale scoringspositie miste. In de 6e minuut zo Noordwijk dan eindelijk aan de verdiende voor sprong komen. Vreugdehil ma noeuvreerde Bogers in ideale positie en deze rondde het werk af met een schitterend schot dat vlak onder de kruising zijn einddoel kreeg. Een zoevend hard schot van Ben Barten was een schitterend ver volg van dit doelpunt. Barten kweet zich overigens uitstekend van zijn opkomende taak. Met zijn grote actieradius heeft hij op rechts veel meer ruimte ge kregen, nu de spitsen meer naar links zijn getrokken. Noordwijk wist na het opening* doelpunt niet door te drukken. Het zou tot de 34e minuut du ren, alvorens men weer zou sco ren. Toen verplaatste Hans Plaatzer het spel weer eens naar rechts en bereikte de in de diepte sprintende Barten, die met een strak schot keeper Van Oort voor de tweede maal pas seerde. In dezelfde minuut kreeg CSVD zijn eerste reële scoringskans; Van Peppen schoot echter In goede positie over. In de laatste tien minuten hadden beide ploegen zich schijnbaar verzoend met een 2—0 winst of verlies, waardoor het einde weinig interessant was. Een actie van Cor Vreugdehil in de wedstrijd NoordwijkCSVD. Noordwijk won de wedstrijd met 2—0, slechts 2—0 want de afwerking bij de Noordwijkers faalde. Het le doelpunt van Ter Leede tegen Kozakken Boys. Sjoerd Bakker rondde 'n schitterende voorzet van v. d. Niet met 'n kopbal doeltreffend af Spijkenisse speelde een frisse partij recht toe- recht aan voetbal, waarbij het midden veld overgeslagen werd. Dit middenveld liet men aan RCL, dat echter bij het strafschopgebied gekomen vrij fors werd afgestopt door de stevige verdedigers. De Spijkenisse-ploeg speelde trouwens op de grens van wat wel en niet mag. want RCL kreeg maar liefst 24 vrije schoppen mee. Verder vermelden wij nog dat het enige doelpunt in de 17e mi nuut van de tweede helft werd gescoord en dat scheidsrechter Keizer uit Al phen een uitstekende wed strijd floot. 'S-tDW. Het eerste doelpunt uit de „korfbal-wedstrijd" UVS—SDW. Na een pass van Groncndijk mocht Desar i een kopduel aangaan met keeper Cherno van SDW, dat hij won. LEIDERDORP RCL heeft zaterdagmiddag een teleur stellende nederlaag moeten Incasseren tegen een stevig spelend Spijkenisse. De ne derlaag van de Leiderdor pers was volkomen verdiend, want de tegenstander werd geheel onderschat. Misschien zijn de te gunstige resultaten van het oefenprogramma hier debet aan, in ieder ge val speelde de Leiderdorpse ploeg zonder een spoortje be zieling. Ook zat de wedstrijd van j.I. woensdagavond te gen Haarlem B de Leider dorpers nog in de benen. LEIDEN Zo aan de vooravond van do competitie bleken ver schillende verenigingen er zin te hebben om eens een grote uit slag op het scorebord te tove ren. Zo verscheen bij SJZ Westlandia een 4—5 stand op het scorebord. Eigenlijk tegen de gewoonte in haalde SJZ een produktie van vier treffers. SJZ wisselde met sterke met zwakke momenten af. Deze zwakke mo menten waren er de oorzaak van dat SJZ bij de rust met 4 5 achterstond. De doelpunten van SJZ werdem gescoord door Sjaak van Slingerland, Wim van Ammerlaan en rheo van Klink. UVS was zondag we! in een zeer produktieve bul. Ondanks dat SDW in de eerste helft overwe gend sterker was, wist men toch door doelpunten van Desar cn van der Heyden met 2—0 voor te komen. Voor rust kwam SDW verdiend terug tot 21. Na rust leek UVS er een zalige \cetbal-middag van te gaan ma ken. Via Gilles Hendrikse, De sar (penalty) en een schitteren de treffer van Henskens liep men uit naar een 5—1 voor sprong. Het publiek (waaronder Je gehele ploeg van Rooden- burg) ging er voor zitten in de hoop dat er nog meer doelpun ten zouden vallen. Dat zou ook gebeuren, maar niet voor UVS. Nonchalance en verdedigings dat SDW door doelpunten van Van der Mey, Bijismer en Sve- njnse toch nog met 65 de ovtrwinnlng greep. Ook bij B'auw Zwart—UW een 5— einduitslag. De produktie van Baluw Zwart werd voor reke ning genomen door Pieter Do- nath (2x), Toledo (2x), van Leeuwen (lx). Tot slot de monsteruitslag die Teylingen behaalde op Naald wijk Gemakkelijk voetballend en niet goede combinaties wer den de Naaldwijkers regelmatig op achterstand gezet. De pro duktie was van Hoogervorst (3x), van de Krogt (2x), Zoet en var. der Vlugt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9