ww-wonmgen aan L. van Leyden- laan in Alkemade Rechtsgeding over ontruiming grond MEER INTERESSE VOOR CHRYSANTEN Maskerade weer actief TITELS MIDGET-GOLF NAAR HET ZUIDEN Tafeltennis- titels zijn weer verdeeld sport en streeknieuws MARKTEN PAGINA 4 MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973 LEIDSE COURANT Afscheid gemeente- seceretaris ALKEMADE Op een terrein tussen de Lucas van Leydenlaan en de Rembrandt van Rijnsingel zullen 60 zevenkamer-wo ningwetwoningen verrijzen. De raad gat zijn fiat aan het benodigde krediet van 3.598.840,23. De huurkosten zullen 277,70 per maand gaan bedragen. Het voorstel tot het ongegrondverklaren van het door de heer C. Duivenvoorden sr. in gediend beroepschrift naar aanleiding van de hem geweigerde vergunning voor het uitbreiden van het aantal kampeer middelen bij zijn boerderij, werd terug genomen. Men wil eerst het oordeel vra gen van de commissie ruimtelijke orde ning en recreatie. binnenhof Wel ging de raad akkoord met het voorstel tot het ongegrond verklaren van het door de heer P. Hoogeveen ingediende beroepschrift n.a.v. een hem geweigerde bouwvergunning; evenzo met het beschikbaar stellen van een subsidie in de door het onderwijzend personeel te volgen bij scholingscursus kunstzinnige vorming; subsidië ring van peuterspeelzalen; het verlenen van de gevraagde medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulDmiddelen voor de St. Jozefschool te Roelofarendsveen. in Rijnsburg RIJNSBURG De Rijnsburgers hebben hartelijk afscheid geno men van gemeente-secretaris A. G. Geelhoed; men vond het jammer, dat hij wegging, maar zijn promotie werd hem best gegund. Burgemeester Koomans verloor „een vriendelijk buur man", hij schonk namens het gemeentebestuur een fiets en bloemen aan mevrouw Geel hoed. amens de raad voerde de heer T. Krol het woord, loco-secreta ris Langerak sprak namens het gemeentepersoneel. Er waren vele geschenken. De heer Geelhoed sprak welgemeende dankwoorden. Een stroom van Rijnsburgers he: ft nadien de heer en mevrouw Geelhoed nog de hand gedrukt. De eerste woopy wips zijn in Wassenaar gesignaleerd: plastic wie belplankjes waarop je moet proberen al schuifelend vooruit te komen. Daarbij mag dan een klein wit balletje dat in het midden van het plankje heen er iv&ar rolt niet over de rand vallen. Kinde ren bereiden zich voor op de nationale woopy wiprace, die op nationale feestdag, woensdag 5 september a.s. in Wassenaar en in vele andere plaatsen gehouden zal worden, in Wassenaar van half 12 tot 1 uur op de luifelbaan en nog eens op dezelfde plaats 's avonds van 7 uur tot half 9. Het is allemaal een bijzonder uit gekookte reclamestunt van de fabrikant van de plankjes, maar het belooft toch een aardig schouwspel te worden! Aarlanderveen begon niet winst AARLANDERVEEN Voor de eerste competitiedag in de afd. Gouda, speelde Aarlanderveen zijn wedstrijd tegen Bergam bacht. Aarlanderveen won met 3-1. Na vele lange passes van beide kanten was het Jos Wijfje, die in de 11e minuut de stand voor de thuisclub op 1-0 bracht. Hier na kreeg Bergambacht meer de overhand, maar in de 18e mi- nuut was het weer Jos Wijfje, I die via een lange pass de stand op 2-0 voor de thuisclub bracht. Ook hierna bracht Bergambacht meer lijn in het spel, wat leidde tot een cornerbal, waarna Joop Noomen, via een kopstoot de stand op 2-1 bracht. Na de rust deed Bergambacht se rieuze pogingen om gelijk te ko men. Dit lukte aardig, want uit een hard en lang schot werd raak geschoten, maar dit schot werd wegens buitenspel afge keurd. In de 41e minuut was het Jan Vergeer die een aanval van Rein Koopman afrondde en doordat de keeper van Bergam bacht de bal niet goed onder controle had, werd de eindstand 3-1 voor de thuisclub. NIEUWKOOP De 24 bes te zwemmers va de Nieuw- koopse scholen hielden on langs een wedstrijd. Met vier eerste plaatsen legde de An- toniusschool beslag op de trofee, Tweede werd de tweede Openbare School, ter wijl de H. Hartschool goed was voor de derde plaats. WASSENAAR Tussen de Hof- campweg en het Havenkanaal is op een stuk terrein, dat in 1967 door de gemeente werd gekocht, hei bedrijf van de firma Van den Doolgevestigd, dat handelt in zwarte grond en andere tuin- benodigdheden. B. en W. zijn van pening, dal dit bedrifj in deze omgeving minder goed past en hebben de firma de huur opgezegd. wonmg- nige maanden geleden hebben B en W een terrein nabij de Oost- dorpwerweg in huur aangebo den. De firma wil echter niet huren maar kopen. Daartegen hebben B en W weer bezwaren omdat het bedoelde terrein in de toekomst wellicht in aanmer- ROELOFARENDSVEEN Het is met de chrysanten al weken lang een nare boel geweest. Niet alleen dat vele gewassen op het veld aan een verfrissend regenbuitje toe waren, maar meer nog dat het met de ver kregen prijzen voor de chry santen miserabel was gesteld. Hierbij werden de jaarrondchry- santen verhoudingsgewijs nog het meest ondergewaardeerd. Naast de dagelijks belangrijke aanvoer van jaarrondchrysan- ten.is vooral het aanbod van de chrysanten van de normale cul tuur sterk toegenomen. Over het algemeen worden de geplozen stuks chrysanten beter betaald dan de tros. Gelukkig begint de interessse van handeslzijde iets toe te nemen, zoadat langzaam aan een licht herstel in de prijs merkbaar wordt. Lr zijn nog meer bloemen die duiden op de komdne herst zoals Nerine Bowdenii waarvan h t aanbod dagelijks ruim- schiots begint toe te nemen. De prijzen mogen redelijke note ring. maar het z.g. massagoed wordt tegen te lage prijzen af gebet. Voor anjers is de situatie ieta gunstiger te noemen. De aanvoer van Irissen en freesia loopt tijdelijk iets terug. Gladio len worden nog ruim aange voerd al zal dit nu ook wel spoedig gaan teruglopen. Grote partijden Montbretia wrden wel vlot verkocht, maar men is hiervoor wel b;tere prijzen ge wend geweest. Goede Statice, Alphen aan den Rijn Omdat zij een week geleden Dantiële Marijt van een gewisse dood redde door haar op tijd van de bodem van het zwembad te halen, ontving dit weekeind Kunetta v. d. Berg op de sluitingsdag van zwembad De Hoorn bloemen en een geschenk. Op de foto ziet U de dappere redster, die uit handen van wethou der W. J. Goedhart een presentje ontvangt. Drie jubilea bij de ELKA LISSE In de kantine van de kistenfabriek ELKA zijn vrij dagmorgen drie personeelsle den, die 40 jaar in dienst van het bedrijf waren, door directie en collega's gehuldigd. Het wa ren de heren J. Raaphorst, G. Gardenier, en C. Warmerdam. De heer H. P. Zwetsloot, direc teur, noemde het feit dat bij de ELKA nog steeds zilveren en 40-jarige jubilea voorkomen „een bewijs van de hechte band tussen werkers en bedrijf; een feit waarmee we allen gelukkig mogen zijn". Hij overhandigde het drietal een envelop met in houd en een armbandhorloge. Namens de jubileumcommissie schonk ook de heer J. Baak een envelop. De vrouwen van de ju bilarissen werden in de bloemen gezet. alsmede de paarse Liatris van gode kwaliteit verkrijgen een goede beloning. Daarnaast is er nog ruime aanvoer van Ornitho- galum. Asters, Dahlia's, Lelies i en Gerbera's. De aanvoer van potplanten is even-ens weer rui mer mede door het toenemende aanbod van Cyclamen. Aller. J. Sim. Shocking. Harvest Moon 15-25. Rood. Nora, Lena. Le Rcvc 1S-35, Charmeur 41-46. Wit Keetor. Esperence, Carnaval, Tanneilne 15- 27. Rozen Gamete, Carol. Zortnu. 9-15, Sonla. Super RIJPWETERING Het gaat de toneelver. „Maskerade" nog steeds redelijk voor de wind. Hoewel er het afgelopen jaar een kleine terugslag viel te be- spcuten in de publieke belang stelling bij de uitvoeringen, was er toch nog een behoorlijk batig saldo aanwezig. Dit bleek uit het financieel overzicht van de penningmeester tijdens de jaar vergadering. In de nieuwe kascommissle wer den benoemd Anneke Borst en Ria Weenink. Voorzitter J. van Berkel deelde mede. dat toneel meester Ton Oomen helaas om gezondheidsredenen heeft moe ten bedanken. Er zal naar een andere oplossing voor de toneel bewerking worden gezocht. Het bestuur zag zich ook genood zaakt de entree-prijs voor de uitvoeringen met 50 cent p.p. te verhogen. De repetities zullen in het vervolg gehouden worden op vacature van^Vftijma Pouw, die naar elders is- vertrokken, werd I voorzien door mej. Anneke Borst, terwijl mevr. Hoogen- boom-Verduin herkozen werd. ij wijze van experiment he loot men, per uitvoering één ivorvtjiunvi Rijpwetering' en één end in hei Cultureel Centrum NiÊWWër.Wetering te gaan spe len. Voor de eerstvolgende uit- voer.ng is gekozen de komische j thriller in 4 bedrijven: „Ge sprek met Londen". Als streefdata voor de uitvoerin gen gelden 23 nov. in Nieuwe- Wetering en 24 nov. in Rijpwe-1 tering. WASSENAAR De Nederlandse midget-golf-bond middags ongeveer 4 uur honderd deelnemers hun had dit jaar de nieuwe midgetgoifbaan bij de Wassenaarse sporthal uitgekozen voor de wed- Strijden om de Nederlandse kampioenschappen. Gisteren maakten van 's morgens 10 uur tot 's middags ongeveer 4 uur honderd deelnemers hun vier rondjes over de baan, waarbij de resultaten nauwkeurig genoteerd werden door een legertje officials. In die a-divisie heren werd de wedstrijd gewonnen door C. Janmaat van de vereniging „Kom Nou" te Geldrop met 147 punten. Ijl J?et totaalklassement (van vier toernooien) ein digde hij op de derde plaats. Er was een barrage nodig tussen de heren D. van Suydam van de Karpedonkers uit Eindhoven en G. Hendriks van IJzeren Man uit Vught. Eerstgenoemde won het nationale kampioenschap. Bij de dames werd de titel behaald door M. Gruy- ters van IJzeren Man. gevolgd door resp. R. Hendriks, (IJzeren Man) en M. van Loon jr. van „Kom Nou" uit Geldrop. De heer B. Bersgens uit Valkenswaard. voorzitter van de midget-golf-bond, reikte de prijzen uit. Onder de toeschouwers bevond zich 's middags enige tijd burgemeester mr. K. Staab. Leden van de stunt- groep Marchant lieten dit week einde in Boskoop het bloed in liters vloeien tijdens de caprio len die zij verrichten voor een proefbeeldopname t.b.v. de Stich ting Centrale Discotheek Rotter dam. Op de foto ziet U stunt man cascadeur Jan Vos tijdens de video-opname. Hoeft nauwe lijks te worden vermeld dat het publiek op de stuntplaats, de Rijndijk in Snijdelwijk, in grote getale aanwezig was om deze unieke bloedpartij van nabij gade te slaan. RIJPWETERING In voor schoten heeft Jac. Vaneman met goed gevolg het examen afglegd voof hetdiploma han delskennis en de auto-bran che, alsmede voor het diplo ma rijwiel-bromfiets-en mo torhersteller. king kan komen bouw. De gemeente wii het terrein aan de Hofcampweg nu ontruimd hebben omdat het zal worden aangeboden aan een ander be drijf - de firma Van Leeuwen (in bouwmaterialen en keuke ninrichtingen e.d.), gevestigd op de hoek van de Havenkadee n de Johan de Wittstraat. Het college wil nu aan de ge meenteraad voorstellen een rechtsgeding te voeren tegen de firma Van den Dool. De rechts kundige commissie zal eerst over deze zaak praten tijden een openbare vergadering op maandag 10 september a.s. te 17.30 uur in het raadhuis. HAZERSWOUDE Theo Louwers is tijdens de door de vereniging Avantl georganiseerde tafeltenniskampiocnschappen van Hazerswou- de kampioen bij de heren geworden. Leo Straathof moest hem in &e eindstrijd de winst toestaan. D« als eerste geplaatste Jan van Wet ten werd derde tijdens dit toernooi, dat de hele zaterdag in garage Kooter werd gehouden. Een record-aantal deelnemers (225) zag de als eerste geplaatste Els Vreeburg kampioene bij de dames worden, met Wilma Kooter, Annemieke Smits en Inkeke de Ruiter op de volgende ereplaatsen. Riet Straathof won bij de dames derde- en vierdeklassers vóór Cok Timmermans en Anja van Wijk. Cees en Herman Stolwijks broeder strijd bij de heren derde- en vierdeklassers eindigde in een winst voor Cees. Bij de heren ongeoefenden (groep A) won Jos Smits bij de B-groep werd eerste. Nico Groen. Bij de ongeoefende dames won Sj. van Steenbergen. Bij de veteranen was de hoofdprijs voor S. J. Groot. Het herendubbelspel werd door Leon van der Werf en Peter Streng gewonnen. Bij de derde- en vierdeklassers was de titel voor de gebroeders Cees en Ton Stolwijk. Jan Timmermans en Theo Fase wonnen het dubbel bij de ongeoefenden. Els Vreeburg en An neke de Boer werden bij de dames dubbelkampioen. Bij de ongeoe fende dames was de titel voor de gezusters Cock en Lia Timmer mans. Theo Louwers behaalde met Ineke de Ruiter zijn tweede titel bij het gemengd dubbel. Jan Timmermans en Bea van Wijk wonnen het mixed dubbel bij de ongeoefenden. Leo van de Werf won de en- keltitel bij de junioren en aspiranten. Peter de Groot zegevierde bij de pupillen A. Hans ten Brink werd kampioen bij de pupillen B en welpen; Jongens (derde en vierde klas): 1. Wim Fase, jongens (vijfde en zesde klas:) 1. Paul Verlaan, Wilma Kooter won het en kelspel bij de meisjes junioren en aspiranten. Bettine Vriesekoop won bij de pupillen. Meisjes (welpen): 1. Aida van de Werf, meisjes (vijfde klas): 1. Yolanda Kerkvliet, meisjes (3de en 4de klas); 1. Ellemiek Kooter. Jongens dubbel: 1. Paul Stolwijk en Jos Timmer mans. Jongens dubbel pupillen: 1. Ton de Frankrijker en John van Strien; meisjes dubbel 1. Wilma en Brigitte Kooter, Junioren ge mengd dubbel: 1. Jos Timmermans en Wilma Kooter. De Bakker won de HTC-titel HAZERSWOUDE Tijdens de clubkampioenschappen van de Hazerswoudse Tennis Club werd bij het heren-enkelspel Marcel de Bakker titelhouder 1973, Niels Blokker eindigde op de tweede plaats. Het tijdperk van de als „eeuwige kampioen" be titelde Ruud Everts schijnt defi nitief voorbij. Everts behaalde overigens, samen me zijn eeht- ger.ote, toch één titel: bij het gemengd dubbelspel. Mevrouw Schouten eiste wéér de eerste plaats bij zich op bij het dames enkelspel. Het dames dubbel was voor het duo Dijksman- Schouten. Het herendubbel werd gewonnen door Lucas-Dijksman. Dames enkel groep B: 1. Wor- telboer: dames enkel groep C: I. Vertegaal; heren enkel groep B: 1. Hoogervorst; heren enkel groep C: 1. Lommers. Tennisfinales in Ter Aar TER AAR Onder gunstige weersomstandigheden heeft de Tennisvereniging „Ter Aar de finales van haar clubkampioen schap seizoen 1973 afgelopen weekend gespeeld. Met uitzon dering van de finales heren en kel en heren dubbel, die i.v.m. blessures van enkele spelers tot woensdag 5 september werden uitgesteld, werden na ruim 2000 wedstrijden in de afgelopen 14 dagen, waarbij 91 deelnemers betrokken waren, de plaatsen als volgt verdeeld: dames-en kel: 1. mevr. Inge van de Wou- de; 2. mevr. Sonja Ancher. Da mes-Dubbel: 1. mevr. Sonja An cher—mevr. Ank de Jong; 2.mevr. Ria Groeneveld—mevr. Wil Bakker. Gemengd-dubbel: 1. mevr. Sonja Ancher—De heer Jelte de jong: 2 mej. Loni Koe- lemen—de heer Wim Bavelaar. Huldiging bij ^jpwetering' R1IPWETERING Voorzitter Ant. v.d. Geest kon voor de jaarvergadering in het clubge bouw een groot aantal leden var de rksv. „Rijpwetering" verwelkomen. De neer S. Oudshoom werd gehul digd voor het feit. dat hij 25 jaar trouw aan het hek heeft gestaan voor het innen van de entiee-gelden. Hij kreeg een complete auto-radio aangebo den, terwijl zijn vrouw in de bloemen werd gezet. De vereni ging draait voorts nog met een batig saldo. Wel is er een tekort aan jeugdleiders, waarvoor een bert ep werd gedaan op de le den, evenals voor de aktie oud papier. In het bestuur werden de aftre dende heren A. v.d. Geest en A. Th. v. Haastregt herkozen. Ook dc elftal-commissie bleef onge- wijz.gd. De nieuwe kascommis- sie bestaat uit de heren R. v.d. Hoorn, J. Klink en S. Oudshoorn Sz.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4