ZEGE LOU VERWEY WAS „VOOR DE SUPPORTERS" Dieter Braun sloeg pas op laatste moment toe 1/ XM Stt^üT T IS Belgen superieur in Grand Prix des Nations 500 cc Foreman maakte korte metten met Joe Roman iai iMi-kiirÉi" Geen succes Nederlandse zeilploegen Zege Paraguay op Bolivia De Zijl won polostrijd MAANDAG 3 SEPTEMBER 1973 A8 O i nog in het peleton, maar zullen deze groep renners e HILVARENBEEK De West- duitse wereldkampioen Dieter Braun is de grote winnaar ge worden van de internationale motorsport-wegraces, die giste ren zijn gehouden op het cir- cuit„De Beekse bergen" bij Hil- varenbeek. Hij won zowel in de 250-aIs 350 cc-klasse. In de 350 cc-klasse werd hij ernstig be dreigd door de Abbekerker Wil, Hartog. Braun passeerde de Ne derlander in de laatste bocht voor de finish aan de binnen kant en won met een par mete* voorsprong. Ook in de kwartli- terklasse wachte Eraun tot het allerlaatste moment. Aanvanke lijk verleende hij de Britten Grant en Machln voorrang, maar in de laatste ronde liet hij zijn Yamaha voluit gaan en ze gevierde nog met ruime voor sprong. Beste Nederlander was hier Rob Bron, die als vijfde eindigde. In de 50cc-klasse ging de zege naar wereldkampioen Jan de Vries, na een verbitterd gevecht met de Zwiser Bruno Kneubüh- ler. Kneuhühler toonde zich de sterkste in de 500 cc-klasse. waarin hij zijn landgenoot Gei- ger op grote achterstand zette. Nu werd Wil Hartog derde. De uitslag:n zijn: 50 cc (tien ronden van 4.5 kilometer): 1. Jan de Vries (Ned) Veen/Kreldler 22c km/u.). n Vnnn/Kr<..__ )e Vries 2.10.8 (139 "l 75 kr ZOETERMEER Lou Verweij, de 22-jarige onderhoudsmonteur uit Rotterdam, won zaterdag de twaalfde wielerronde van Zoe- termeer. Twee jaar nadat hij er zijn eerste amateurzege boekte. Drie dagen vóór een schorsing van 21 dagen vanwege zijn aandeel in de protestactie tij dens de Vierstromenlandronde hem voorlopig op nonactief zet. Lou Verweij boekte vorige week in België eindelijk zijn eerste overwinning in dit seizoen vol tegenslag. Hij kwam onbe dreigd als solowinnaar bin nen, omdat zijn vluchtmakker Wim Liebrechts niet attent was, toen Verweij kort na het dubbe len van de „grote groep" ander maal de benen nam En omdat een indrukwekkende opmars van Wim van Steenis niet ver genoeg meer reikte. Lcu V rweij, die het nieuwe par koers over de zijwindgevoelige Schinkeldijk zwaarder vond dan het oude parkoers via de Karei Doormanlaan, zou aanvankelijk niet eens zijn gestart in Zoeter- meer. Na afloop vertelde hij, uitsluitend voor zijn supporters vereniging aan het vertrek te zijn gekomen. .,In criteria valt niets meer te le ren. Als je prof wilt worden moet je in België rijden. Ik ga elke dag om zes uur naar mijn werk en om 'n uur of een rijd ik naar België Onderweg eet ik m'n brood op en 's middags koersen. Daar valt nog heel wat te leren bij die Belgen." En met een gezicht dat boekdelen spreekt: ,,Als het regent op die kasseien Een grote pleister vlak onder zijn knie is het meest actuele bewijs. De oorspronkelijk uit Pijnacker afkomstige Verwey dit jaar trouwde hij en verhuisde naar Rotterdam, waar de verbouwing van zijn woning de wieleractivi- teiten stagneerde was zater dag dan ook niet zo erg gecon centreerd op de traditionele ker- miskoers van de Zoeterm:erse Oranjevereniging. „Ik wist niet eens hoe laat de start was. Een kwartier voor het vertrek zat ik hier nog naar het wielrennen op de TV te kijken." Lou Verwey rijdt op dit moment nog in tweede positie achter Wim Liebrechts. Bij het .dubbelen" i het peleton verraste Verwey zijn vluchtmakker en dat leverde hem de zege op. Lekke band Het startschot was nog maar nau welijks gelost of de Westlandse flyer Janus van Tol r;-ed lek en hoewel hij energieke pogingen deed het contact te herstellen slaagde Leo Duyndam's pupil niet. Bete- verging het zijn streekgenoot Frans van den En den. die ev.nals de uit Brabant overgekomen Pietje Franken en de Goudse veteraan Ad Kraan uiterst actief -as in die beginfa- QebrOken frame van het peloton regelde geen wond:r met die massale over macht liet de Rotterdammer een paar ronden zijn gang gaan en toen was het gebeurd. Wim Liebrechts een broer van de bekende oud-schaatsenrijder Rudi, zag wel heil in het avon tuur en sloot pijlsnel aan. De rprong van het kwartet Siem Berkhout, Jos van Kleef. Jan Ruckert en Hagenaar Ton van der Spiegel mislukte, omdat de laatste twee niet wilden samen werken. Siem Berkhout waagde even later een nieuwe poging, nu in gezel schap van Wim van Steenis en Jan van der Lugt. De „wip" van Frans van d?r Enden reikte niet ver genoeg. Op dat moment had de Wateringer Wim Hofste de zich al moeten afmelden we gens een dolgedraaid versnel lingsapparaat. troostprijs kreeg hij een impe riaal, want de andere Zoeter- meerse renner, Cees Maaskant, staakte even later de strijd, zo dat de speciale premie voor de eerstaankomende Zoetermeer- der naar de onfortuinlijke Zee- lenberg ging. Halfweg koers ontstond e~n nieu we jachtgroep, bestaande uit de Hagenaar Marcel Rehorst, de Scheveninger Bert Pronk, de Nootdorper Bert van der Sman, opnieuw Frans van den Enden, de beide veteranen Ad Kraan er. Theo Oudshoorn, Hans Stee- kirs uit Noordwijkerhout plus Coere uit Woerden. De Blokdij ker Remco Bakker bereikte dit groepje in zijn eentje en wat la ter sloten ook Piet van Leeuwen uit Zoeterwoude, Amstelcoureur Jan Ruckert en dï Scheveninger Hans van den Oever aan. De Jjoers begon pas goed met de ontsnapping van Lou Verweij. De Delbanaploeg, die ook in Zoetermeer de zaken aan kop Do plaatselijke favoriet Wim Zec- lcnberg moest tandenknarsend constateren, dat het frame van zijn fiet in tweeën brak. Als Verrast Nauwellijks was dit gebeurd of de twee koplopers bereikten het pe loton. dat toen al was verwaaid tct een man of tien. Met Van Zuuk aan het wiel stoof Verweij al rap bij dit uitgebluste gezel schap vandaan en tot zijn grote verbazing reageerde Liebrechts t: laat. Hoewel Marcel van Leeuwen uit 's-Gravenzande nog het asfalt aan flarden reed, om zijn ploegmakker bij Verweij te rug te brengen dat zou hem enkele ronden later de genade klap bezorgen bleef de Cabal- lerocoureur buiten schot. De stijlvolle Liebrechts werd zelfs nog achterhaald door Van Stee nis, die zijn uitgeputte vlucht- makkers Van der Lugt en Berk hout ter plaatse had gelaten. Liebrechts en Van Steenis sloe gen de handen ineen, maar Ver weij kwam niet meer in moei lijkheden. In de slotfase genoot het publiek nog van een schitterende solo, die de jonge Scheveningse atleet Jac. Vooijs nót overgekomen van de nieuwelingen ten bes te gaf. Veel meer dan de be wondering van het volk en een zesti nde plaats leverde het ech ter niet op. De volledige resulta ten vindt u op de pagina uitsla- 120.194 .""Bruno kneublihler (Zwl) met Vun Veen/Kreidlcr, 3. Cees Dongen (Ned) rMk"—- Wil Hartog (55) had op dit moment nog alle uitzichten op de zege. Dieter Braun, die achter hem rijdt, zou Hartog 25 meter voor de finish nog inhalen en daarmee de overwinning grijpen. WOHLEN - België heeft gisteren Belgische motorrl|ders Joel Ro in de Zwitserse pleets Wohlen bert. Roger Decosler, Juk V* de Grand Pril des Nations In Velthoven en Sylvain Geboers de SOOcC'klasse gewonnen. De wonnen de ploegenrlt, waaraan door twaalf landen werd declge- NAPELS De Russen Mankin en Akimenko die vrijdag reeds ze ker waren van de wereldtitel Tempestklasse, wonnen zater dag ook de zesde en laatste race. Het Nederlandse duo Staartjes-Kurpershoek werd vierde ir» deze wedstrijd en ze vende in het eindklassement. De Nederlandse equipe Van Eees- teren/Bakker/Schotel is als zes de geëindigd in de wedstrijden reeks om het Europees kam pioenschap zeilen in de Draken- klasse, die bij de Spaanse plaats Arenys del Mar is gehou den. De overwinning was voor de Denen Borresen en Hestha- LA PAZ Paraguay heeft in La Paz een wedstrijd voor de twee de Zuidamerikaanse groep van de voorronden voor het v/ere'd- kampioenschap tegen Bolivia met 21 gewonnen. De rust stand was 1—1. Bolivia nam na een half uur de j leiding door Morales. In de 42e minuut scoorde Escobar de ge lijkmaker en Insfran bracht Pa- raguay in de 77e minuut de J winst. Het was de eerste wed-1 strijd voor deze groep. TOKIO De Amerikaanse bokser George Foreman heeft voor de eerste keer zijn wereldtitel in het zwaargewicht verdedigd, met succes. Foreman sloeg in Tokio zijn eerste uitdager sinds hij de titel in januari overnam van Joe Frazier, de Portoricaan Joe „king" Roman, In de eerste ronde knock out. George Foreman, die begin dit jaar Joe Frazier als punchbal gebruikte, heeft met Joe „King" Roman nog kortere metten gemaakt. Frazier bleef Overwinning rolhockeyers LISSABON Het Nederlandse jeugdteam heeft tijdens het toernooi om het Europees kam pioenschap rolhockey voor ju nioren in Lissabon zijn tweede overwmrt'ng behaald. Na de zege op Frankrijk (4—2) werd West Duitsitsalnd verslagen met 41. Andere uitslagen waren: Italië—Frankrijk 4—1, Spanje— Zwitserland 7—1. nog tot driekwart van de tweede ronde op de been. Roman moest al n? twee minuten in de eerste definitief naar het canvas. Hoe imponerend het optreden van de 24-jarige Amerikaan was, voor d? tccschouwers was het een ta melijk onverteerbare zaak dat zij hun geld bleken te hebben neergeteld voor een partijtje van 120 seconden. Uit 8000 kelen klonk dan ook boe-geroep, nog in de hnna gewerkt door het feit dat Romans manager onmiddel lijk na de knock out arbiter Jay Edson (VS) onder uitingen van piotest besprong. Manager Bill Daly was van me ning dat Foreman zijn pupil had geraakt na een „break", Joch Edson wilde er niets van weten en hief de arm van Fore man. de oude en nieuwe wereld kampioen. Dj Amerikaanse zwaargewicht bokser Jerry Quarry heeft in las Vegas een overwinning door Knockout in de tweede ronde behaald op zijn landgenoot Ja mes Woody Qjarry, vierde op de wereldrang >>st, is hiermee in zijn carriè op ri zeges ge komen. Hij vc -or if keer en fcolkste eenmaal onbes ist. Voor Woody zijn de cijfers 16-13-1. Een gevallen koning. Joe ..King" Roman is voor de derde en laatste keer neergegaan. George Foreman moet door de scheidsrechter worden achteruit geduwd. Vervolgens telde hij Roman voor de volle tien tellen uit. Op de tweede plaats in het eind klassement kwam Zweden, met ruime achterstand. De derde plaats was voor de Sovjet-Unie. De beslissing viel in feite al in de eerste manche, waarin de Belgen voor het minimum-aan tal van zes punten zorgde. Nederland, met de rijders Wol sink, Sigmans, Willems en Lam- mers, zag geen kans de derde plaats van 1972 te behouden. Do ploeg werd zesde. Beste man was Gerrit Wolsink met Maico, die in de tweede manche als vierde eindigde. In de eerste rit lag hij op de zesde plaats, maar werd door een afgelopen ketting twaalf plaatsen teruggeworpen. IMOLA De Australiër Jack Findlay en de Italiaan Guldo Mandracci hebben op het circuit van Imola een tweedaagse mo torwedstrijd over 1000 mijl (1611 kilometer) gewonnen. De totaal- tijd was 12 uur, 9 minuten en 22 seconden. Het duo reed op een Suzuki De Nederlander Jan Strijbos bezette met als ploeg makker de Brit Harrington op een BSA de zevende plaats op 26 ronden. Thomas Lablans en A. Gillis finishten met een Hon da op 33 ronden als tiende. LOENEN Stef van der Sluis, die al kampioen was in de 250 cc klasse, heeft ondanks een griep de laatste wedstrijd van de strijd om het Nederlands kampioenschap motorcross gewonnen. De Dierense-coureur won met zijn Yamaha beide manches van de wedstrijd, die in Loenen werd gehouden. De tweede plaats was voor Jan Oosterink (Vorden) op een Mon- tesa terwijl Matty Hensen (Ule- straten) met een KTM beslag legde op de derde plaats. Moment van de polowedjtrljd DZV en de latere ivlnnaar De Zifl/LGB, dat met zwarte caps speelt. Tafeltennisters in Europa Cup uitgeschakeld HAMBURG Het damesteam van Delta Lloyd/AMVJ heeft zaterdagavond bi Hamburg een wedstrijd voor de eerste ronde van het tafeltennlstoemool om de Europacup II tegen Oberal- ster met 5-4 verloren en Is daar door uitgeschakeld. Vernique van Ruitenvan der Laan won driemaal en Anne- mieke van Moorst zegevierde in een partij. De 18 -jarige debu tante Betty Wartenbergh bracht het net tot winst. Delta Lloyd was zodanig verzwakt door het ontbreken van nationaal kam pioene Sonja Heltzel (zij kreeg van de medische staf een speel verbod wegens een sluimerende oorontsteking en kaakholteont- steking) en Juul Nitisusanta (ziek bij familiiieden in Indone sië). Orawi derde in eigen strijd DORDRECHT - De Poolse vol leybalvereniging AZC Olsztyn is winnaar geworden van het za terdag in Dordrecht gehouden internationale toernooi van Bouw lust/O raw 1, dat een over winning backte, op bet Belgi sche Rebels Lier. voüey (Van onze watcrpolomedewerker) DELFT Een Internationaal wa- terpolotoernool, dat zaterdag en gisteren door de Delftse Zwem vereniging in het kader van het vijftigjarig Jubileum In zwem bad 't Korft werd gehouden, Is gewonnen door De ZiJI/LGB uit Lelden. De Zijl, dat ln oktober als hoofd klassedebutant gaat optreden, behaalde uit drie wedstrijden het maximale aantal van winstpunten. DZV, dat onlangs uit diezelfde hoofdklasse degra deerde, werd zelf tweede. De Zijl/LGB had nog de meeste moeite met KAZC uit Antwer pen. Het werd een krappe zege van 4—3. Tegen OSLF werd het 4-1 en tegen DZV zelfs 5-1 in het voordeel van De Zijl. DZV bleef KAZC met 5—4 knap de baas. De Delftse ploeg haalde in de slotwedstrijd flink uit te gen OSLF uit Odense (Deno- marken): 84. Het treffen tus sen OSLF en KAZC wisten de Belgen met 6—5 te winnen. Eindstand: 1. De Zijl/LOB 6 pun ten; 2. DZV 4; 3. KAZC 2; 4. I OSLF 0.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 19