Veel belangstelling voor door stroming in plan Teylingen 'r Regen van gewonden in N'wijk Fijne dag voor oorlogsinvaliden bollen- en duinstreek r S kreeg ongelijk zzr Tobbetjestekers stalen de show in Noordwijk ELKA gaat trio huldigen OOK Wat u moet weten Heren MMO willen meer aandacht voor training DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT DE Z1LK De Zilk heefte er gisteren op de tweede dag van de traditionele volksfeesten nog een gezellig schepje bovenop gedaan. Vooral de SKIP-Fiets- Loop-wedstrijd met waterballet trok enorm veel belangstelling. De prijzen gingen naar Rudy Geerlings, John Zethof en mevr. Nederstigt. Eerder op de dag maakte de schooljeugd er een dolle boel van. De tekenwed strijd was ditmaal iets aparts. In groep 1 ging de prijs naar Helene Geerlings, in groep 2 naar Carla Meiland en in groep 3 naar Frank v. d. Ploeg, die ook de viswedstrijd op zijn naam bracht. iASSENHEIM Het pessimisme van Gedeputeerde Staten in de doorstroming naar het plan Teylingen blijkt ongegrond te zijn. Bur gemeester Knot^elsdorf zei gisteravond tijdens de raadsvergadering dat er wel degelijk heel wat aanmeldingen zijn binnengekomen. fia adhesiebetuiging van de heren Dreef en Verdegaal werd het voor stel (premiebijdrage door de gemeente van 1750 per woning aange- nomen. De heer V. Breda vroeg of de huur van 410 gulden per maand definitief was waarop de burgemeester antwoordde „In prin cipe wel, maar je weet het nooit zeker in deze tijd. De raad ging accoord met de verhuur van een perceel grond aan de 1 PTT, gelegen aan de Westerstraat/Jac. v. Beierenlaan t.b.v. een noodgebouw i.v.m. de verbouwing van het postkantoor. Voor een j aantal voorzieningen aan het voormalig Annaklooster, werd een be- I drag van 15.500 uitgetrokken t.b.v. het gebruik door een aantal I verenigingen. Tot lid van het bestuur van de regionale tandverzor- ging werd de burgemeester benoemd, met wethouder Westerbeek secundis. Accoord werd gegaan met het verzoek van de katholieke I stichting kleuteronderwijs om medewerking bij de nieuwbouw van een kleuterschool in plan Teylingen. Op een vraag van de heer 1 Dreef antwoordde de voorzitter bevestigend dat samenvloeiing met basisonderwijs mogelijk zou zijn, men hoopt een bepaalde architect te kunnen inschakelen. Ook accoord werd gegaan met het instellen van een documentatiecentrum bij de Anthoniusschool. Mej. Gouverneur en de heer Wagner vonden het jammer dat het vak onderwijs aan de openbare scholen, dat nu gerealiseerd gaat wor den, gepaard gaat met vermindering van dit vak aan de bijzondere scholen i.v.m. de aanlassing. De voorzitter zei hiervan dat het aan- SASSENHE1M In de raads vergadering van gisteravond is de heer C. C. Ciggaar offi cieel geïnstalleerd als Sassen- heims raadslid. Hij volgt de heer Platje op, die zich twaalf en een half jaar voor Sassen- heim heefte ingezet. Besloten werd tot een geldlening bij de Bank Ned. Gemeenten van 1.627.000 tegen 8»/2%. plus nog een lening van 581.000 tegen 8 1/4% voor de verkeersinstallatie aan S'heim-Noord en de centrale verwarming in een aantal woningwet-woningen. Voor de deelneming aan de actie verbetering milieugedrag over de periode 1974/76 werd een bedrag van 10.000 uitgetrokken. „Het bezwaarschrift van P.M. Schrama, uit de Heemstrastraat, i.v.m. de weigering om een verbouwvergunning, werd ongegrond ver klaard. Naar aanleiding hiervan werd door de kvp-fractie een motie ingediend, teneinde de impasse te doorbreken, waarin het onmoge lijk is, dat mensen wier huizen niet meer voldoen aan de heden daagse eisen, verbeteringen aan hun woningen aanbrengen omdat die niet in overeenstemming zijn met het betrokken bestemmings plan. In dit verband vroeg men om van de zijde van het college dringend om een voorbereidingsbesluit ingevolge de Wet op de Ruim telijke Ordening, zodat de heer Schrama en verdere bewoners een vergunning tot verbetering van hun woningen naar hedendaagse welstandseisen verleend kan worden. De voorzitter ontraadde sterk de motie aan te nemen. Hij zei dat er op het moment vijf voorbe reidingsplannen lopen, en dat er veel meer aspecten aan deze mate rie zitten. De provinciale planologische dienst heeft hierin een zeer belangrijke stem. Hij vroeg om na stedebouwkundige adviezen inge wonnen te hebben een nota in te dienen bij de raad in een volgende vergadering. Verder wees hij op de zeer hoge kosten in dit verband. Het gevraagde voorstel van de zijde van het college noemde hij een onmogelijke zaak en niet te realiseren. Bij een bestemmingsplan heeft de provincie het laatste woord. Hierna vroeg de heer Verde gaal schorsing van de vergadering om nader beraad. Na deze schorsing van circa 20 minuten trok de heer Verdegaal zijn motie i in, en vroeg in een volgende vergadering om een nota, wat door de voorzitter werd toegezegd. Aan de Katholieke Stichting St. Bernar- J dus werd een aanvullende garantie geldlening van 4 tot 5'/£ miljoen j verstrekt. Noordwljk De Noordwljkse politie heeft gisteren de han den vol gehad aan een groot aantal ongelukken waarbij een fiks aantal gewonden viel. Op het rijwielpad in het Langeveld raakten twee bromfiet sers gewond bij een gecompliceerde botsing tussen een 15- jarige Katwijker en een 19-jarige Amsterdammer. Op het fietspad langs de voormalige golfbanen in de noordduinen werd een 74-jarige badgaste uit Korbach (Did.) aangere den, toen zij tijdens een wandeling met haar man en schoondochter voor een inhalende bromfiets moest uitwij ken. Op de Lnngeveldcrslng werd de 17-jarige Monica Neumann uit Essen (DLD) vrij ernstig gewond toen zij met haar bromfiets In het mulle zand raakte waardoor zij de macht over het stuur verloor. Nabij de bowling tenslotte raakten drie dames uit Sassenheim licht gewond toen de auto, waarin vier Francises zaten. Bij de botsing raakten auto, waarin vier francaises zaten. Bij de botsing raakten gewond mevr. V.d.V., mevr. L. en mevr. W. WASSENAAR Gisteren is een groot gezelschap ernstige oor logsgewonden onder auspiciën van M.O.V.E.O. te gast geweest op het landgoed Duinrell te Was- 1 senaar. Eerder op de dag maak- te het gezelschap een rondrit door het land van Heusden en Altena. Op Duinrell werd het gezelschap verwelkomd door de heer H. R. i 1 J. graaf van Zuylen van Nij- evelt, directeur van Duinrell. Hij maakte duidelijk, dat men niet hem moest bedanken voor deze ontvangst, maar recreatie- leider Harry Touw en de kam peerders van Duinrell, die bij dragen geven voor een speciaal fondsje waaruit extra'tjes kun- j nen worden gefinancierd. De heer G. W. Hardeveld Kleuver, I districtscommissaris van de I stichting „meer ontspanning j voor' ernstige ooriogsgewonden" i bood de heer v. Zuylen van Nij- eveli een oerkonat aan. De gasten bezochten daarna de pottenbakkerij „Uilenspiegel" en de unieke verzameling J koetsen van de heer de Nerée tot Babberich, die in een stal op Duinrell is ondergebracht, speelden een spelletje midget golf, genoten van een gezellige- borrel en een diner in de Schaapskooi en kregen daarna een feestelijke avond aangebo- NOORDWIJK Rond -het kerkplein en het raadhuis zorgde een massa feestgan gers gisteravond voor een overstelpende drukte. Het tobbetjesteken trok op deze mooie zomeravond enorme belangstelling en rond de hekken was het een gedrang van jewelsfe. Slechts met moeite slaagden de Ijverige OV-commlssieleden er In om het speelterrein vrij te hou den. De ruimte rond de Grote Kerk wordt langzamerhand te krap voor het jaarlijkse feest. Generaties lang was de oude kern van Noordwijk-Binnen het centrum van de festivi teiten, die aanvankelijk op het Lindenplein en de laatste jaren in de omgeving van het kerkplein werden gehou den. Over verplaatsing van de oranjefeesten elders in het dorp zijn in het verleden meer dan eens verhitte dis cussies gevoerd. Het was in die tijd echter niet mogelijk binnen de bebouwde kom een geschikt terrein te vinden. Sinds de bouw van Boerenburg is dit ons inziens anders ge worden. Daar ligt rond de Northgo-sporthal een groot plein, dat uniek is wat ruim te en mogelijkheden betreft. Het ligt in de directe omge ving van woonwijken met jonge gezinnen en biedt een maximum aan accommodatie, zowel voor de kermisattrac ties als voor de volksspelen. Zelfs voor de ronde van Noordwijk zou er een ge schikt parcours te vinden zijn. Parkeerruimte. Ook voor de wagens van de exploitanten, is er ruim voldoende. Een ander voordeel is, dat de busdiensten ongehinderd kun nen voortgaan en niet meer behoeven te worden omge- logd. e ras-tobbetjestekers kon mer er gisteravond wel uit halen. Keer op keer pikten zij in alle rust de ring mee, zonder dat er ook maar een druppel water uit de tobbe kwam. Anderen waren heel wat minder fortuinlijk en on der gejuich van het publiek kropen zij als verzopen kat ten uit de wagentjes. Dat is nu eenmaal de grote attrac tie van dit spel. De prijswinnaars waren: 1. Hein van de Zalm, 2. Anita Bierman, 3. Gerard Weijers. 4. Irene van Schie, 5. Jan vun Dijk, 6. Bert Wijnands, 7. René Wijnands, 8. Cees van der Berg, 9. Cees Verka de. -let later volgende kussenslaan moest wegens de plensregen worden afgelast. Het werd hedenmorgen gehouden na het ringsteken op de brom fiets. LISSF. - Vrijdag o s. zullen bij de ELKA-Kistcnfabriek te Lisse een drietal medewerkers gehul digd worden die 40 jaur aan het bedrijf verbonden zijn. Het zijn de heren C. J. Warmer dam, die de functie vervult van fabrieksbaas; G. Gardenier, die in de kistenmakerij werkzaam is en de heer J. Rauphorst, werK7aam als zuger. Vrijdag morgen om 11 uur zal een fees telijke samenkomst met het ge hele personeel plaats vinden in de cantinczaul van het bedrijf. Zwemdiploma's voor jeugd van Voorhout VOOKHOt T In iwrmliiiil Poelmeer C-DIlopmuMirjam Dom., I' per», Susklu Krniiyevunüoi Vim Kempen, Lmiu-lu- lSnx, vun Qerkhoven Robert van Helden, i'orne van Sc-hl.-, Vant-sMi Cuvu.-.s, Han* St I jjt er. Mnn.Tl.-t Heemskerk. Irene Peuter», Ronald Hoek. Renet- vun Leeuwen. Joier van der Berg. Willy van Berk»] Margruth van Stthle. Han» Human. Ingrld van Leeuwen, Carolina Hel. Margriet Tettoroo, Han* vun der Ploeg. Rob ZtlldbOek M.urnhu. I Me. Ke»l Schlr, Yvoi D-dlplomuAngeilno van Schie, Peter Maryt, Kee»-Jan Stecnknmer. Dolln- du van der Hulst. Marlnannc de •long. Jolundo vun Schie. Conny Mu- ryt. Erica CïodIJn, Richard Vnti-r, ALKEMADE De plaatse lijke afdeling van de Kon. Mij voor Tuinbouw en plant kunde organiseert dinsdag 18 september een excursie naar de „Florantiek" in Arnhem. De kosten bedragen 15,- per persoon. Vertrokken wordt' om 8.30 uur. Belang stellenden kunnen zich mel den bij de secretaris, Sota- weg 95 in Roelofarendsveen. WASSENAAR Handbal vereniging „Olympia '72" houdt donderdag 13 septem ber in de achterzaal van de Zijllaankerk een algemene ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur. HAZERSWOUDE Hazers- woudse Boys speelt a.s. za terdag op eigen veld tegen Altior uit Langeraar. Bernar- dus is zondagmiddag gast heer van DJS uit Rotter dam. NIEUWKOOP Roeivereni ging „De Meije" houdt a.s. zaterdag een open demort- stratiemiddag. Om half drie zullen twee nieuwe skifs ten doop worden gehouden. De jeugd vanaf 11 jaar kan in boten van de vereniging proefroeien onder leiding van ervaren instructeurs. WASSENAAR Voor het nationale geschenk van de koningin zal 3 september een inzamelingsactie gehouden worden. Behalve in de col lectebussen kan men zijn gaven ook kwijt op postreke ning 25073 van het nationaal comité in Den Haag. Lissese smakt op auto LISSE Bij een ongeval op de hoek HeerewCgJuMana- straat is gisteren mevr. S, uit Lisse ernstig aan hel hoofd gewond geraakt. De bromfietsster kreeg geen voorrang van automobilist E, waardoor ze tegen de auto smakte en zwaar gewond op het wegdek bleef liggen. HOOGMADE De lagere hcrenteams van MMO hebben op de giste ren gehouden ledenvergadering aangedrongen op meer aandacht voor hun training. Voorts werd gewezen op het tekort aan scheids rechters, waardoor waarschijnlijk enkele teams van de handbalver eniging moeten worden teruggetrokken. Het door Rite Witteman voorgelezen flnarcieel verslag vermeldde een saldo van 450,-. Deze ge/onde situatie zal in het komende jaar wel worden aangetast. Morgenavond wordt namelijk het nieuwe verharde speelveld van de vereniging geopend. De voorzitter ver wachtte voor het komende jaar dan ook dat de vereniging verschil lende acties zal gaan houden om de finaniële positie op peil te hou- j den. rlan Kraayevanger, Ir.-ni Anncllxe Tetteroo, SJuuk Ilse HulgilcHii. Werkhui E-dlplomu si, Yvonne von Jlerstberg, Mo- i Nleuwenrtljk, vun Nleuwendljk, Margrelh Mui.i Marja vun Loon, Curln Hoogcrvursi Anncmlckc Hougervorit. WOUBRUGGE Het school bestuur van de Christelijke Nationale school heeft het gemeentebestuur gevraagd een nieuwe school te mogen stichten. De uit 1915 dateren de oude school is te klein ge worden, terwijl er geen uit breidingsmogelijkheden zijn. Vanavond zal de gemeente raad beslissen of zij hieraan haar medewerking wil verle-

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5