KATWIJKSE PADVINDERS VAN HEL NAAR PARADIJS Raadsels rond oude boerderij in Voorhout WIK duikt water in Oecumene raakt in het slop" oa Universiteit koos delegatie Feestend Noordwijk beet de spits af in modder ek rs bollen- en duinstreek OOK Wat u moet weten Politie N'wijk zoekt meisje Man stikt g k n zijn. onder- erstaat en lo ver- tij t pro- ïet de ambu- -afde- Iwijk, zullen spek- WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT in onin- VOORHOUTS „Wat gaat er gebeuren met de oude boerde rij van de gebroeders War merdam aan de Jacoba van Beierenweg"? Tientallen Voor- houters hebben zich in de af gelopen weken deze vraag ge steld nadat bekend is gewor den dat de gebroeders War merdam hun vertrouwde on derkomen hebben verlaten en in de kom van het dorp zijn gaan wonen. Hoewel tot nu toe nog niet dui delijk is geworden wat de toe komst voor dit rustieke Voor- houtse plekje gaat brengen is het inmiddels wel zeker dat de geruchten als zou op deze plaats een nieuwe boerderij annex veevoerdersbedrijf wor den neergezet, uit de lucht zijn gegrepen. De gebroeders Warmerdam hebben ons mee gedeeld dat de boerderij hoogstwaarschijnlijk in handen komt van een Lissese archi tect, die ook plannen heeft om het gebouw in de oorspronkelij ke staat te restaureren. Dat zou dan wel betekenen dat Voohout in het bezit blijft van een bewogen stukje verleden. Immers, uit onderzoekingen is gebleken dat de boerderij omstreeks 1844 moet zijn ge bouwd. En aangezien Voorhout in het recente verleden al een gevoelige aderlating heeft moeten ondergaan bij de sloop van het gezellige café De Bon boerderij aan de Jacoba van te Koe is het te hopen dat de Beierenweg behouden blijft. Overigens komt de woning ook voor op de lijst van Monumen tenzorg. Indien de restauratie doorgaat betekent dit dat in vrij korte tijd in Voorhout twee boerderijen van de on dergang worden gered. Eerder werd in het plan Boekhorst een fraaie boerenwoning juist op tijd onder de dreigende slo pershamer weggehaald. De ei genaar ervan kocht destijds het pand voor het symbolische bedrag van een gulden. Maan denlang al is hij er in zijn vrije uurtjes, samen met zijn familie, aan het sleutelen en het begint al aardig wat te worden. Op zo'n manier blijft Voorhout met het verleden verbonden. KATWIJK Dit gebouw aan de Zwarteweg, net vallend binnen de gemeente Noordwijk heeft Katwijks B en W bestemd als onderkomen van de drie Kat- wijkse padvindersorganisaties. Een overeenkomstig voorstel wordt morgen in de Katwijkse gemeenteraad behandeld. Om het pand als padvindersonderko men geschikt te maken moet er naar de mening van het college van B en W voor 129.000 aan worden vertimmerd. Het gebouw is aangekocht van de B.V. Verenigde Bollen Culturen te Noordwijk als onderdeel van een grote gebiedsaankoop ten behoeve van het uitbreidings plan Rijnsoever. Voor de ge noemde 129.000 zal men: een aantal toiletruimten realiseren, voorzien van douchecellen, was- goten en een aantal scheidings wanden. Ook een aantal brand veiligheidsmaatregelen zullen voor dit bedrag worden getrof fen, en een herziening van de c.v.-installatie van het gebouw. Beveiliging en verlichting van de toegangsweg en een aantal andere buitenvoorzieningen zul len worden getroffen. Voor de financiering, een sterke zijde van het Katwijks gemeen telijk beleid, heeft men een uit gekiende vorm gevonden, zo de raad is toegezonden. De pad vinderij zal voor de verbouw de benodigde gelden lenen, voor welke lening de gemeente ga rant staat. Op die manier is het mogelijk voor het project een subsidie van de provincie te krijgen van 15.000. Als de ge meente de zaak in eigen handen zou houden zal de provincie de subsidie niet worden verstrekt. Ook een voorwaarde voor de subsidie is dat de gemeente au fonds perdu een bedrag ter be schikking stelt van de padvinde rij dat even groot is als het be drag dat de provincie fourneert. Voor de gemeente is een bijko mend voordeel dat de financie ringsmiddelen niet door de ge meente behoeven te worden aangewezen. Donderdag zal de raad akkoord moeten gaan met de: voorgestelde bebouwing van de bollenschuur aan de Zwarte weg tot onderkomen van de padvinderij, te garanderen de rente en aflossing, een éénmali ge subsidie voor de verbouw groot 15.000 en een jaarlijkse subsidie gelijk aan de kosten voor rente en aflossing van de voor de verbouw aan te gane le ning. Wanneer de raad werkelijk ak koord gaat, valt de Katwijkse padvinderij welhaast van de hel in het paradijs. Het onderkomen in het pand Rijnstraat 3, dat aan de Rabo-bank is ver kocht was bepaald slecht. Het toekomstige zal luxer zijn getui ge de indeling: op de begane grond en zo geheten circulatie gang, 2 grote spellokalen, 1 klei ner spellokaal, een keuken, dub bele toilet-wasruimte met dou che en wasgoot; 2 bergingen en een trap. De eerste verdieping zal bevatten: een circulatie gang, 3 spellokalen, 1 gecombi- ruimte en berging. WASSENAAR De Sportvereniging WIK organiseert za terdag 8 september a.s. in het Wassenaarse sportfondsen- bad een recreatieve zwemprestatietocht ter gelegenheid van het 9e lustrum van de vereniging. In het verwarmde buitenbassin van het bad kunnen prestatietochten over 400 en 750 meter worden gemaakt. Dc deelname staat open voor dames, heren, meisjes en jon gens (minimum-leeftijd 10 jaar) die in het bezit zijn van zwemdiploma B. Voor jongens en meisjes beneden 16 jaar is de schriftelijke toestemming van de ouders nodig om te kunnen deelnemen. De 400 meter-tocht kan gezwommen worden van 10 uur tot half 12 en 's middags van 1 uur tot half 3, de 750 meter kunnen worden afge legd tussen half 12 en 1 uur en 's middags van half 3 tot 4 uur. Ie dere deelnemer die de gekozen afstand heeft uitgezwommen krijgt een herinneringsvaantje, terwijl er voor verenigingen en scholen e.d. groepsprijzen beschikbaar zijn. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50, voor groepen van 10 of meer perso nen wordt bij voor-inschrijving reductie verleend. Op zaterdag 8 september kan vanaf half 10 's morgens worden ingeschreven bij de kassa van het sportfondsenbad. Tot 1 september is voor-inschrijving mogelijk bij de heer A. Nater, Fabritiuslaan 47, Wassenaar, tel. 6622. In het kader van het 9e lustrum staat verder voor 16 september een WIK-jubileum-waterpoIotoernooi in het buitenbad op het program ma. Op vrijdag 21 september is er een feestavond in de Schaaps kooi op Duinreel. LEIDEN De Leidse Universiteitsraad heeft dinsdag op een verga dering de delegatie van de Leidse universiteit naar de academische raad gekozen. Vaste leden van de delegatie zijn drs. D. L. Couprie, voorzitter van de universiteitsraad, nir. K. J. Cath, voorzitter van het college van bestuur en prof. dr. A. E. Cohen, rector-magnificus, die allen ook zitting hadden in de vorige delegatie. Tot plaatsvervangende leden werden gekozen prof. dr. P. Th. Oostcr- hoff, lid van het college van bestuur voor de heer Cath, prof. dr. M. de Jonge, plaatsvervangend voorzitter van het college van dekanen voor de heer Cohen en de heer L. C. Verzijden, student-lid van de universiteitsraad voor de heer Couprie. De heer Oosterhoff was ook plaatsvervangend lid van de vorige delegatie. skos- male ZOETERWOUDE Het college van b en w houdt op donderdag 6 september een hoorzitting over het ont- werp-beStemmingsplan Hoge Rijndijk-oost in verenigings gebouw ,,De drie Eendjes". Aanvang 20.00 uur. LEIDERDORP In kapel Zijlpoort wordt op dinsdag 4 september een Mis voor de overledenen gehouden om 21.00 uur. LEIDEN Hengelsport vereniging ,,De Forel" hield een viswedstrijd in de Haar lemmervaart. Uitslagen: A. Ooijendijk: 2000 gram; J. C. Ooijendijk 1220 gram; H. Ooijendijk 1010 gram. - WASSENAAR Met in gang van 6 september a.s. zal alleen het hoofdkantoor van de coöperatieve Rabo bank aan de Starrenburglaan voor alle bankzaken geopend zijn. van 17 tot 19 uur. Op de overige kantoren zullen geen avondzittingen meer worden gehouden. - RIJNSBURG Ter gele genheid van het afscheid van de heer A. G. Geelhoed wordt er op vrijdagavond 31 augustus a.s. in het gemeen tehuis. tussen 19.30 en 20.30 uur, een receptie gehouden. - RIJNSBURG In het raadsverslag van Rijnsburg van vrijdag 24 augustus j.l. is een storende fout geslo pen. Niet de Joachim Ou- daanstraat krijgt de naam „De Klink" maar het infor matieblad dat door de ge- meente Rijnsburg bij tijd en wijle wordt uitgegeven. - LEIDSCHENDAM De fe deratie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening, afd. Leidschendam, roept de Leidschendamse vrouwen op H.M. de Koningin briefkaar ten te sturen met een bedrag van 0,50, 1,00, 2,50 of 5,00 aan postzegels t.b.v. de aktie „Kind m Nood". - LEIDSCHENDAM Welke meisjes en jongens van 17 jaar en ouder willen op za- terdagmiddag a.s. van 2 tot 4 uur de leiding van de „Damherten" helpen bij het houden van spel en sport voor de welpen. Inlichtingen bij de heer M. v. Noppen, Graaf Ottolaan 32, tel. 01761—3198. - ALPHEN Tijdens de ge meenteraad van donderdag 30 augustus a.s. zal o.a. be handeld worden: subsidiever lening boerderij Lindenhove- straat; vaststelling struc tuurplan Alphen; beëdiging nieuw raadslid, de heer C. Wijnen en het beschikbaar stellen van een krediet van 141.230 gulden voor electrici- teitsaanleg in de huizen aan de Boterbloemweg. - ALPHEN AAN DEN RIJN Met lucifers spelende kin deren hebben gisteren brand veroorzaakt in een flatwo ning aan de Prinses Marijke- straat in Alphen aan den Rijn. Een slaapkamer en een groot deel van het dak gin gen in de vlammen op. De schade wordt geschat op 5000,— - ZOETERWOUDE De af deling Leidschendam van het Rode Kruis heeft een socië teit voor lichamelijk gehan dicapten. Ook inwoners van Zoeterwoude maken daarvan gebruik. De raad wordt ge vraagd een startsubsidie van 100Ó beschikbaar te stellen. Uit het verstrekken van cij fermateriaal over 1973 en 1974 zal worden bezien of evt. financiële medewerking verantwoord zal zijn. - ZOETERWOUDE Op de lijst van beschermde monu menten komt de woning Wei- poortseweg 67 voor. Eige naar C. Straathof verzoekt om een gemeentelijke bijdra ge in de restauratiekosten van het rieten dak van de karnmolen. Er is een voor stel om een subsidie te verle nen gelijk aan 25% van de kosten van herstel tot een maximum van f 700. Ook Rijk en Provincie verlenen een bijdrage. - AARLANDERVEFN - Uit slagen bij „Het Springende Paard": J. v. Harten—V. Rijswijk 1—0, Leliveld—De Lange 0—1, Van 't Riet- Poot 1—0, De Langev. d. Laan 1—0, Oosterman—Bree- dijk 1—0, Rodenburg—Leer 1—0. Dr. Van den Andel in Lisse: 55 LISSE In de zaal van de Pauluskerk aan de Ruishoornlaan (Poelpolder) is gisteravond onder leiding van pater Vulto een bijzonder interessante oecumenische gespreksbijeenkomst ge houden met verschillende kerkformaties. Als spreker op deze avond was uitgenodigd dr. C. P. van den Andel. die namens de Synode van de Hervormde kerk in Ne derland zich speciaal beweegt op het terrein van de oecume ne en over dit onderwerp lezingen houdt. Dr. Van den Andel zei, dat bij velen de gedachte heeft postge vat, dat men met de oecumene wat in het slob is geraakt. Aan dit woord worden de laatste jaren allerlei betekenissen gehecht en de vraag kan vernomen worden of de oecumene niet te veel in het politieke vlak verzeild is geraakt. Men zegt, dat de eenheid der kerken niet zo belangrijk is, maar de vraag wat dóét de kerk voor de wereld. Is men als kerk vaak niet te veel bezig met zichzelf? Is daardoor de kerk dan niet te zeer geworden een maatschappelijk verschijnsel?, zo vroeg hij zich af. Toch, aldus dr. Van den Andel, blijft de opdracht bestaan be treffende het zoeken van de eenheid. Dr. v. d. Andel noemde de plaatselijke gemeente de polsslag van het kerkelijke leven. Goedbezochte gebedsdiensten (zoals deze ook in Lisse worden gehouden) zijn te waarderen, maar „er moet gewerkt wor den", aldus v. d. Andel. - LEIDERDORP De heer Van Groeningen, het oudste bestuurslid van de Oranje vereniging, zal Leiderdorp vertegenwoordigen op de ju bileumviering in de RAI. EERSTE KAMER Onderzoek naar Veronica uitgesteld DEN HAAG De commissies vcor CRM en voor Verkeer en' Waterstaat uit de Eerste Kamer hebben het voorbereidend on derzoek naar de „Veronica-wet- jes" uitgesteld. Het onderzoek1 heeft nu plaats op 25 september, i op welke dag tevens het voorlo pig verslag over deze wettelijke regeling tot het tegengaan van piraten-zenders zal worden vast gesteld. Het uitstel van het voorbereidend onderzoek houdt verband met het horen op diens verzoek van mr. W. J. M. Bordewijk uit Hub ter Heide, die zal optreden namens de directie van N.V. So- r.ora, enig beherend vennote van de commanditaire vennoot schap „Veronica". De situatie rond Veronica is thans geneel gewijzigd nu de Veronica Omroep Stichting (200,000 le den) een aanvraag voor een zendmachtiging heeft ingediend. De Zilk De Zil- kenarei hebben 1 gisteren op spon tane wijze het juk van een jaar hard werken weer van de schouders ge gooid. De eersten die de feestneus rond de kermis- viering opzetten waren de Zilker bejaarden, die in het Van Nispen- gebouw gistermid dag al vanaf 2 uur pret maakten. Con ferencier H. van 't Hof hield er danig de pas in met han denvol gepenerde humor. Gister avond was er ui teraard ook weer het traditionele snrictlonen met hindernissen in de Peukenlaan, voor- efpeeaan door een hnanpe NOORDWIJK Vorige week donderdag, 23 augustus Jl„ omstreeks 14 uur. vond op het rijwielpad langs de Gooweg te Noordwijk een on geval plaats, waarbij een be jaarde man en de bestuur ster van een oranjekleurige bromfiets waren betrokken. De man. de 87-jarige Jacob Zwaan uit Noordwijk, stak ongeveer ter hoogte van de ingang van dc Jhr. Gevers ijsbaan. plotseling het rij wielpad over en werd toen aangereden door een brom fiets, bestuurd door een don kerharig meisje van naar schatting 18 jaar. Beiden kwamen te vallen en daarbij liep het meisje verwondingen aan de benen op. Haar iden titeit is niet bekend gewor den, want ogenschijnlijk leek het ongeval nog betrekkelijk goed te zijn afgelopen. Een paar mannen, die getuige van de aanrijding waren ge weest, brachten de heer Zwaan lopend naar huis. Thuisgekomen verergerde de toestand van de bejaarde man zodanig, dat hij naar het Elisabeth-ziekenhuis te Leiden moest worden ge bracht. Gistermorgen is hij daar. waarschijnlijk tenge volge van het bekomen let sel, overleden. De politie roept de bestuurster /an de bromfiets op zich aan het politiebureau te Noord wijk te melden om over het ongeval te worden gehoord. - ROELOFARENDSVEEN - De selectiegroep van DOSR speelt morgenavond een oe fenwedstrijd tegen het eerste en tweede elftal van ZLC. Aanvang 18.15 uur. NOORDWIJK De Oranje vereniging Noordwijk-Bin- nen had in het kader van haar traditionele festivitei ten gisteravond enkele aan trekkelijke volksspelen op haar programma staan Deze trokken grote belang stelling, niet alleen van de zijde der toeschouwers, maar ook van de deelnt- mers. Voor het ringsteken op lig fiets meldden zich een 2n tal dnmes en heren aar: De winnaars waren: 1. J van Beelen. 2. C or Hoo- geveen. 3. Ellen A'kemade, 4. Anila Bierman, 5. mevr. Van der Ploeg, 6. Andrè van der Ploeg, 7. H. Hoo- geveen. Het masfklimmen mocbr zich eveneens in veel popu lariteit varheugen. Om de 25 prijs^nveloppen uit de top te halen, lieten zich dertig klimmers inschrij ven. De plaatselijke muziekkorp sen maakten een rondgang door het dorp. Behalve het ringrijden met paard pn wagen, moest ook de pc ny-show wegens een paar- deziekte van het program ma worden ifgevoerd Gistermiddag vond de opp- ning plaat? van de ver schillende vermakelijkhe den op het plein naast het raadhuis. Honderden amu seerden zich daar in de zweef, de draaimolen, en andere attracties. Ook de talrijke kramen en amuxe- mentstenten genoten veel aftrek. Voor vanavond (woensdag) staan het tobbetje steken en he* kussenslaan op het programma. Leimuiden Bij een ongeval langs de provinciale weg in Lei- muiden is gistermiddag de heer B. G. Dooyeweerd (30) uit Est- Ope ne (Betuwe) om het leven in komen. Het slachoffer was bez g met het maaien van de berm oen de tractor waarop hij zat kan'elde en ondersteboven n de sloot terecht kwam. On danks het feit dat hulp snel ter plaatse was kon dc man niet meer uit de verstikkende mod der worden gered.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5