SPORT KOMT ER BEKAAID AF IN INVESTERINGS PROGRAMMA WOUBRUGGE Doorstroming troef in raad Sassenheim Alleen „eigen" mensen in Warmondse huizen sport en streeknieuws Morgen in Alkehad zwemwedstrijden J. Oudaan straat Rijnsburg wordt wandr!- promeiiade PAGINA 4 VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT It" d' Ol'"0" r-i! •b0s'ssc'100! Hoogmade, blijkt niet bi/zonder goed te zijn. Nu al staat vast, dat voor 100.000 gulden vertimmerd moet worden. Deze zaak komt in de i vergadering van de raad van Woubrugge weer aan de orde. verwachten bevolkingsaanwas in de komende 6 jaren zullen verdere besprekingen worden gevoerd en advies worden uitge* bracht. I Wat betreft de bouw van een verenigingsgebouw zullen op korte termijn alle betrokken verenigingen en instanties wor den geënqueteerd. Voor dit doel werd reeds in 1972 een bedrag van 50.000 gereserveerd. I Uitbreiding met een 3-de speelweide van het sportcom plex van de w Woubrugge stuit oo planologische bezwaren; het bestemmingsplan biedt hiervoor geen mogelijkheid. touw van een rioolwaterzuive ringsinstallatie te Hoogmade met Rijnland zijn nog niet afge rond. In overleg met de Erven Cornelis Spronh is een tijdelijkt oplossing tot stand gebracht. Nu hot onteigeningsbesluit van de boerderij van mevrouw Kroes- Van Zwieten is goedgekeurd zijn ae onderhandelingen over de prijs weer geopend. De financiële problemen m.b.t. de bouw van een zwem bad zijn zo groot, dat voorlopig geen voorstellen tot beschik baarstelling van een krediet verwacht kunnen worden. Een voorstel voor een drijvend De besprekingen over de zwembad zal in studie worden Woubrugge Op de gisteren ge houden raadsvergadering van Woubrugge vormden het inves teringsprogramma 1973/1977, alsmede het rapport van Ge meentebelang Inzake openheid van het bestuur der gemeente de belangrijkste agendapunten, liet onoerwerp extra uitgave van 100.000 voor verbetering van de verwarming in de vrij wel nieuwe katholieke school te Hoogmade, een onverwachte grote financiële tegenvaller, word verdaagd naar een extra- raadsvergadering, die gehouden wordt op donderdag 30 augus tus. Dan zal vooral de „schuld vraag'' aan de orde komen. if Vooraf vernam de raad, dat er in september te Hoogmade een bij eenkomst voor de bevolking wordt belegd over zelfbouw van woningen. Een voorstel van twee raadsleden om de Bateweg en het Noordeinde tot voor- rangsweg te verklaren was door de politie niet noodzakelijk geacht. De heer Venhuizen sprak van een slecht gemeentebeleid wat be- treft het niet optreden tegen het al meer clandestien plaatsen van caravans in de Piaspolder. Wat betreft de laatste vergade ring over het streekplan Plas- sengebied deelde de voorzitter mede, dat men de voorgenomen maatregel om in verschillende gemeenten de maximale bevol kingstoename tot één percent te beperken zal herzien Naar aanleiding van een beroep van de heer Th. van Es tegen de weigering van een vergun ning om een schuurtje te bou wen bij zijn woonboot aan de Blauwpolderkade, kwam aan 'het licht dat anderen hier al ja ren lang schuurtjes hadden ge bouwd. Op grond van het be stemmingsplan is dit ter plaatse verboden, reden waarom de raad het beroep ongegrond ver klaarde. De aanleg van een parkeerterrein langs de Wilgenlaan voor grote vrachtauto's zal een uitgave vergen van 35.500. Met een tweetal eigenaren van deze wa gens is al onderhandeld over een redelijke vergoeding Eén en ander zal later worden vastge legd in een parkeerexcessenver- goeding. Evenzo werd btsloten 25.300 be schikbaar te stellen voor de op stelling van een rioleringsplan voor Woubrugge-Oost, de Kerk- j weg en de Vrouwgeestweg. Dit I project heeft hoge prioriteit op I het investeringsprogramma van de komende jaren. Opnieuw kwam het voorstel ter tafel om 550 meter gemeente- j grond aan de Dokter Lothlaan- j bover. voor 101.50 de meter te verkopen aan de ingezetenen Guijt en Leenders. De gemeen telijke taxateur had de grond, J waarop twee woningen zullen verrijzen geraamd op 100, En- i kele raadsleden achtten deze j prijs te laag, doch de voorzitter wees er op. dat de gemeente verkoopt zonder winstmarge. Mi.t 9-2 stemmen werd het voor- SASSENHEIM In de komende raadsver gadering van woensdagavond a.s. is een belangrijk agendapunt de doorstroming naar woningen in plan Teylingen waar 99 premiewooingen worden gebouwd, deels huur-deels koopwoningen. Het betreft hier ruime eengezinswoningen met vier slaap kamers en centrale verwarming. De huur woningen gaan 410.- per maand doen en de prijzen van de koopwoningen bedragen voor de tussenwoningen 79.766.- en van de hoekhuizen 87.500.- tot 89.900.-. genomen. Tenslotte bleek dat de grote meerderheid van de raad vrij wel geheel accoord ging met het rapport van Gemeentebelang, Feit blijft, dat de belangstelling waarin werd aangedrongen op van de bevolking altijd wel en dan bij de bevolking. De hearings over bestemmingsplan nen achtte hij meest nakaarten. baarheid van de raadscommis sie werd bepleit, behoudens ge- vallen, die het algemeen btlang schaden. Dit voorstel werd met 8-3 stemmen aanvaard. meer optnheid van het gemeen tebestuur. Mevrouw Sijsses lich te toe, dat de enige bedoeling er van is, om de bevolking nauwer te betrekken bij het bestuur van de gemeente. Tevens pleitte zij voor openbaarheid in grote lij nen bij de vergaderingen van d - raadscommissies. Venhuizen hei haalde nog eens, dat alle in spraak 'hoort te beginnen bij de raad, wat ook niet altijd ge beurt, daarna bij de commissies zal blijven. Vrijwel nie- Bij de rondvraag drong Hijcoop mand kantte zich tegen het voorstel tot de invoering van e-m openbare rondvraag na de raadsvergaderingen, die op protf gehouden zal worden. In terrupties tijdens de raad lij ven uiteraard ontoelaatbaar. Cok dit moet langzamerhand groeien, aldus de voorzitter. Tensiotte werd een voorstel van raadslid Scheelbeek in stem ming gebracht, waarin de open er nogmaals op aan dat van de zijde van de politie veel stren gere controle wordt uitgeoefend cp de snelheid van automobilis- t-n in de bebouwde kommen van Woubrugge en Hoogmade, speciaal in de spitsuren. Hierna deelde dt voorzitter nog mede. dat de dringend noodzakelijke reconstructie van de Kruisweg r.'.et voor 1975 door Waterstaat is te verwachten. Vanavond extra raads vergadering over ontwikkeling in Endepoel 2 Warmond Vanavond komt de Warmondse gemeenteraad ii. spoedvergadering bijeen om te praten over de laatste ontwikkelin gen aangaande het plan Endepoel 2. Het betreft een aantal aanvullende voorwaarden bij de verkoop van bouwterrein aan de Stichting Eigen Woningbezit Warmond. Zoals bekend heeft de raad indertijd een aantal uitgangspunten gefor muleerd voor realisering van het plan. Hierbij waren o.a. de volgende voorwaarden: De woningwetwoningen zullen uitsluitend gebouwd mogen worden ten behoeve van eigen woningzoekenden. De premiewoningen mogen alleen ten goede komen aan eigen ners c.q. economies aan Warmond gebondenen. De Stichting heeft deze eisen nog uitgebreid om er voor te zorgen dat de woningen uitsluitend toekomen aan de groepen waarvoor zij be stemd zijn. Tot deze groepen behoren: 1. Degene, die een woningwetwo ning of premiehuurwoning, ei gendom van de woningstichting „Warmunda" vrijmaakt ten be hoeve van een woningzoekende in de gemeente; 2. Woningzoekenden in Warmond en degene, die een eigen huis heeft of een huis van derde huurt, dat na het vrijkomen hiervan wordt verkocht of ver huurd aan een door de gemeen te Warmond erkende woningzoe- Alkemade Sinds enkele jaren is Alkemade in het gelukkige bezit van een zwemvereniging genaamd Zw. PC Alkemade In de korte tijd van haar bestaan zijn reeds diverse aktivitei- ten te vermelden geweest. Dit heeft Leo van Klink, beheerder van de kantine watersportver. Vennemeer, geïnspireerd om een gigante Cup ter waarde van ruim 200,- beschikbaar te stellen, mits deze wordt ingezet els wisselprijs voor te organi seren nationale zwemwedstrijden. De middenstandszaken in Alkemade wilde daarbij niet achterblijven en zorgden ruim schoots voor de overige nog benodigde prijzen, terwijl het ge meentebestuur van Alkemade eveneens zijn medewerking gaf door morgen het Alkehad voor deze zwemwedstrijden be schikbaar te stellen. Voor de organiserende vereniging Zw. P.C. Alkemade is nu alles rond zodat zaterdagmorgen om 11 uur met de wedstrijden „over alle denkbare slagen" kan wor den begonnen. Zelfs de noodzakelijke medewerking van gedi plomeerde en bij de K.N.Z.B. aangesloten kamprechters, star ters en tijdopnemers is volledig verkregen waarbij de regie van het geheel in hander. is van voorzitter-kamprechter, de heer Craats uit Leiden. Voor deze wedstrijden is ingeschreven door diverse zeer sterke verenigingen o.a. Zian/Vitesse uit Den Haag, Zijl/L.G.B. uit Leiden, A.Z.C. uit Alphen, BZ en PC. Bodegraven, L.Z.-'86 uit Leiden, Vivax uit Oegstgeest en uiteraard de organiserende vereniging Zw. P.C. Alkemade. Hierdoor zullen zeer sterke zwemmers(sters) aan de start ko men o.m. Bert Elze>rman van Zian-Vitesse die als recordtijd op de 100 m. vrije slag noteerde 55.8 sec.; Peter Wolters van de Zijl/L.G.B.; Anja van Harskamp van A.Z.C. die het kring record van meisjes onder 16 j. en van dames op de 100 m. vrije slag op haar naam heeft staan; alsook Leo Markenstein van B.Z. P.C. Bodegraven die de 4 x 10 Om. wisselslag per soonlijk gezwommen heeft in een tijd van 5.38.1. Voor deze wedstrijden wordt pen grote belangstelling verwacht, temeer daar ook de humor ln het wedstrijdprogramma niet ontbreekt met o.a. optreden van een stuntteam uit Rotterdam met bijzonder vermakelijke ncrobatische springstunts vanaf de springplank. LISSE De Bezinningsdag voor de zieken en bejaarden te Lisse is een belevenis ge worden voor allen die aanwezig waren in de kerk aan de Beekbrug. Enorm veel voorbereidingen waren voorafgegaan om al deze mensen naar de Beekbrug te krijgen, waar zelfs ambulancewagens aan te pas kwamen. Het kerkruim was ontruimd om alle bedden en rolstoelen op te stellen. Pastoor A. M. Spronk sprak namens de gast- kerk het welkomswoord en riep de aanwe zigen op, om deze dag eens alles te verge ten en te genieten van de vele bloemen en het aangeboden programma. Na de eucharistieviering werd de koffie rondgediend en brak tegen 12 uur het mo ment aan van de handoplegging door Pas toor Schilder en- Pater Hilders. Een poosje Voor wat de economische gebon denen betreft is het bestuur zelfs nog verder gegaan dan hetgeen is afgesproken en wel door te stellen, dat degene, die binnen een straal van 15 km. van Warmond woonachtig is niet voor een woning in aan merking komt. De dagelijks te maken reis huis—werk wordt door het bestuur v stichting in een dergelijk geval niet als een te groot bezwaar gezien. Voorts wilde de raad een zg, voorkeursrecht van koop inge bouwd zien, in geval iemand binnen een bepaalde tijd de wo ning gaat verlaten en deze vrij wil verkopen. De door de Stich ting gestelde termijn van drit jaar vond de raad te kort. De waarborg dat alsdan de woning weer (zoveel mogelijk) ten goe de zal komen aan een War mondse woningzoekende wil zij voor een langer® periode ge waarborgd Uitbreiding van deze termijn van drie tot tien jaar ontmoet bij het bestuur van de stichting echter bezwaar, omdat de kan didaatkopers ai met de voor waarden akkoord zijn gegaan. Verandering van die vooreaar den achteraf vinden zij niet juist. Om toch aan de wens van raad tegemoet te komen stelt b en w voor om aan de over dracht van de grond nog de vol gende voorwaarde toe te voe gen: „Wanneer de koper van de wo ning het perceel wenst te verko pen, binnen het vierde tot en met het tiende jaar nadat hij het heeft betrokken, moet hij daarvan per aangetekend schrij ven kennis geven aan burge meester en wethouders gemeente Warmond, die dan het recht hebben gebruik te maken van een voorkeursrecht om het perceel zelf te kopen of een der- de als koper met voorkeurs- „rust en inkeer was in het programma rKht aM (e wijMn niet vergeten en na de rustperiode wist Mevr. Van Winsen-Wassenaar met haar dames vrolijke liederen ten gehore te bren- Over deze extra voorwaarde zal gen vanavond een uitspraak moeten Verversingen en frisdranken werden royaal rondgediend, waarna tot besluit van deze zeer geslaagde dag een feestelijk lof op het programma stond. worden gefaan, door de raad. Het bestuur van de Stichting is reeds akkoord gegaan met deze aanvulling. stel aangenomen. i I Een uitvoerig investeringspro- I gramma voor de jaren 1973-1977 I werd na breedvoerige bespre- king voor kennisgeving aange- nomen. Wij memoreren daaruit de volgende posten: Dr bouw van de woningwet- tn premiewoningon in Hoogma- de vordert goed, terwijl ver wacht wordt dat nog in 1973 be- Volgens de toelichting aan de raad van B. en gonrer. kan worden met de w- z'Jn de woningen te bevorderen, waar voor in principe een premie van 1750.- besch'kbaar kan worden gesteld volgens rijksregeling. B. en W. geeft de raad in overweging ook in de gevallen waarin de rijksregeling niet van toepassing is, de premie toch te verlenen. Het is n.l. zo dat de huur van woningen die worden verlaten seld met de inspecteur van het niet meer dan 160.- per maand mag be- basisonderwijs en het schoolbe-dragen, en de huurprijs van de nieuwe wo- stuur. Aan de hand van de teningen die worden betrokken, niet hoger bouw van 28 woningwet- en 20 premiewoningen te Woubrugge in het z.g. plan Verboom. Over de mogelijkheid van nieuwbouw van de Chr. Nat. 'School is van gedachten gewis- mag zijn dan 350.- per maand. Hieruit volgt dus dat b.v. de bewoners van de 264 flatwoningen niet voor de premie in aan merking zouden komen, evenmin als de be woners van de nieuwe huurwoningen waar van de huur, zoals reeds opgemerkt 410.- per maand gaat bedragen. Weliswaar kan het gemeentebestuur de betrokken minister vragen om een verhoging van genoemde grenzen, welk verzoek inmiddels is inge diend, maar gezien de deplorabele situatie van's Rijks schatkist valt hier niet veel van te verwachten. Daar B. en W. van me ning is dat gezien de plaatselijke situatie, alles gedaan moeten worden om de door stroming naar de 99 premiewon'ngen te be vorderen, stelt zij de raad \o cm een ex tra crediet te voteren van I "2.500.- t.w. voor 30 gevallen voor het ge. i' de minis ter niet bereid is het verzoek in te willi gen. Reden dat men het besluit van de mi nister niet kan afwachten is dat gegadig den zekerheid dienen te hebben t.a.v. de premie. Aangenomen kan worden dat van de zijde van Gedeputeerde Staten geen weigering is te verwachten dit extra cre diet te voteren. Wat de koopwoningen be treft kan het Bouwfonds Ned. Gemeenten, een deskundig en vertrouwd orgaan op dit gebied! Voor de totale kosten dient de ko per tot 55 jaar, over circa 10% eigen geld minimaal te beschikken. Vanaf 55 jaar is dit minimaal 20%. Bij de rente en de aflossing van de hypothecaire lening wordt uitgegaan van maandelijkse betaling en een algehele aflossing op annuiteitsbasis in maximaal 30 jaar. Dit komt neer op 586.- per maand bij woningen van 79.776 op 612.-. hij woningen van 87.500.- en op 654.- bij woningen van 89.520.- Verder komt er jaarli ks aan di verse belast'ngen 130.- per jaar bij Brengt men minder dan 40.000.- in, dan is het noodzakelijk een overlijdensrisico- verzekering af te sluiten van minstens 20.000. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om nog een aantal voorlichtingsavon den te beleggen voro belangstellenden om deze, zonodige nader te informeren. RIJNSBURG De bewoners van de Joachim Oudaanstraat in Rijnsburg kunnen tevreden zijn; geheel volgens wens is hun straat bestemd tot voetpad. Tij dens het overleg met B. en W. zijn bepaalde suggesties nog eens nader bekeken en men is tot volledige overeenstemming gekomen. Op de vraag, die in het gemeentelijke informatie blad gesteld werd, hoe de nieu we promenade moet gaan heten, zijn diverse geschikte benamin gen ingestuurd. De raad besloot tijdens de vergadering tot „De Klink", een Rijnsburgse bena ming voor de dorpsomroeper die tot aan de oorlog in deze ge meente heeft dienst gedaan. Bij de ingekomen stukken werd door mevrouw De Haas geïnfor meerd naar het hoe en waarom en de kosten van de tweede noodschool in Frederiksoord. Zij beweerde daar nooit iets van gehoord te hebben Wethouder van der Gugten vertelde haar det de bcstarnde noodschool te klein gev orden was: men kon allo leerlingen n et meer herbor gen. Fr is toen overleg gepleegd met de inspecteur, aldus de wethouder. Deze heeft toen ge zegd dat de bouw van het nood- gebouwtje samen met de bouw van de nieuwe definitieve school financieel als één geheel moet worden beschouwd. Tijdens de raadsvergadering werd eveneens besloten de Floralaan te bestemmen tot voorrangs- weg. Dit achtte men noodzake lijk door de vele aan- en afvoer- wegen bij de veiling Flora. Als een van de laatste punten werd gesproken over een door de fractie van de PvdA inge diende motie. In deze motje werd verzocht de commissie voor de Grondaankopen meer openbaarheid te geven. De frac tie vond het wenselijk dat raadsleden als stillen toehoor ders aanwezig konden zijn en de notulen zouden ontvangen. Mevrouw De Haas dacht dat B. en W. nogal verbolgen waren omdat nu aan hun gezag ge tornd werd. Zij vond het wel de moeite waard om het een jaar te proberen. De heer F. Krolt (CHU) achtte dat eigenlijk niet nodig. Er werd tenslotte over gestemd: 4 raadsleden verklaar den zich vór en 8 tegen de PvdA-motie. Direct hierop werd een nieuwe motie ingediend. Burgemeester Koomans zegde toe van deze motie de jurid:sche kanten te bekijken en op de eerst volgende vergadering een pre-advies te geven.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4