ZEVENHOVEN HEEFT WEER 'N ECHTE EERSTE BURGER NA BURGERMEESTERLOOS TIJDPERK VAN 13 JAAR O Brandweer Voorschoten erg slecht behuist Julianacomité Langeraar bestaat vijftig jaar vijftien jaar rijn- en veen- en vlietstreek J. S. Wagenaar geïnstalleerd „De Ripp Golden Earring trok veel dames naar voetbalveld Meerburg opende kleed kamers met overwinning DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT ZEVENHOVEN —Sinds gisteren heeft de gemeente Zevenhoven weer een „echte" burgemeester. Dertien jaar geleden verhuisde de laatste zelfstandige burger vader. de heer J. A. Detmers, naar Zoeterwoude en liet zijn gemeentenaren aan de zorgen van de burgemeester van Ter Aar over. Op 16 augustus werd de heer J. S. Wagenaar, wet houder van de gemeente Alke made en redacteur van De Wes- tefpers (Het Binnenhof-De Leid- se Courant) benoemd tot burge meester van het ruim 2000 zie len tellende Zevenhoven, een landelijk dorp in het oosten van deze provincie. Zevenhoven kende dertien jaar een „burgemeesterloos tijd perk", onder aanvoering (de laatste twee jaar) van wethou- Kool. Gistermiddag was Het Dorpshuis, versierd met talrijke prachtige bloemstukken, het middelpunt van de installatie plechtigheid. die Zevenhoven aan een nieuwe eigen burge meester hielp. De sfeer was wonderlijk. In afwachting van het gebeuren reproduceerde de geluidsinstallatie melodieën als „Darling, we are growing old", en „Raindrops are falling on my head". Maar de heer Wagenaar mocht geacht worden op tijd binnen te zijn vóór de bui. Het was in elk geval een gezellig preludiëren op een bestuurlijk nieuw tijdperk. Zevenhoven vlagde. Op het podium van Het Dorpshuis stonden rijke bloem stukken en de bevolking was al vast vertegenwoordigd door ver schillende figuren, 's Avonds om 8 uur kwam men het nog eens met zang en woord dunne tjes overdoen. Vele burgemeesters uit de omge ving waren aanwezig, zo ook een afvaardiging van de redac tie Het Binnenhof-De Leidse Courant onder aanvoering van drs. J. H. M. Brader, directeur van De Westerpers. Allemaal waren ze gekomen voor de edel- achtare Joop S. Wagenaar. die van de ene dag op de ande re de verslaggeverij had ver wisseld voor een ambt, dat hem „vader" van een hele gemeen schap van meer dan 2000 zielen maakte. „Toch een hele eer voor de journalistiek", vond de nieuwe burgemeester, toen we hem enige tijd geleden geluk wensten met zijn benoeming. De buitengewone raadsvergade ring werd geopend met het for muliergebed en de voorlezing van het Kon. Besluit, aange hoord door een vertegenwoordi ger van de commissaris van de koningin ia Zuid-Holland, de heer Robbe. Loco-burgemeester Kool wees er in een toespraak op. dat de dreigende opheffing van de gemeente, de annexatie door een grotere buurman (Al phen) was afgewend door deze benoeming. Zevenhoven had in een profiel van een burgemees ter om een zakelijke persoon lijkheid gevraagd; „We hebben nu al vertrouwen in u gekre gen", aldus de heer Kool, die o.a. wees op problemen als de woningnood en het streekplan hoven zijn onaanvaardb-aar heeft uitgesproken). Nadat de heer Wagenaar de keten van zijn waardigheid was omge hangen en dev oorzittershamer zei de nieuwe burgemeester, dat een van de uitgangspunten van zijnmet de raad te voeren be leid het profiel zal zijn, zoals dat is getekend doorde gemeen teraad van Zevenhoven. „Een zelfstandig Zevenhoven was ge wenst. Stelt u zich voor dekos- tenen belastingverhogende ope raties van annexaties en derge lijke, en daarna weer de decen tralisaties in wijkraden. Ik wil niet uitsluitend het symbool zijn van die thans bevestigde zelf standigheid, maar ik wil veel meer zijn; stimulerend te werk gaan om de Zevenhovense pro blemen tot een oplossing te brengen. Daar is de woningnood (het tijdperk van het bouwen van goedkope woningen is voor bij), ik zal het wegenprobleem bestuderen, er is het vraagstuk van de krotopruiming (de erva ring leert, dat krotten eventueel tot aantrekkelijk huizen kunnen worden omgebouwd). Daar is met de nodige waakzaamheid de regionale samenwerking, waaraan wij ons niet zullen ont trekken". Burgemeester Wagenaar zegde ook dank voor de aanwezigheid van zoveel vertegenwoordigers uit de dagbladwereld. Hij dank te wethouder Kool, de raad en bevolking voor hun ijveren tij dens het burgemeesterloze tijd perk van twee jaar. Er waren veel sprekers die bur gemeester Wagenaar toespra ken. Zoals raadsnestor Vork, wethouder Balvert en (na het sluiten van de formele raads vergadering) gemeentesecreta ris Bons, burgemeester Smol ders van Alkemade, burgemees ter Galla van Alphen a.d. Rijn namens de burgemeesterskring Rijnstreek (ook de oud-burge meesters Pek en Kolfschoten vzn Alkemade waren aanwezig), de heer Verhaar namens de KVPfractie van de Alkemadese gemeenteraad, Westerpers-di- rectuer drs. J. H. M. Brader, adjunct-hoofdredacteur J. Halle- was, de heer Leemborg, rente meester van de Heide Mij, de heer Wagenaar, broer van de burgemeester, en wethouder Happel van de Haagse gemeen teraad. Ook mevrouw Wage- naar-Straathof werd betrokken in de woorden van huldiging en waardering. De burgerij van Zevenhoven verwelkomde haar nieue burgervader, die zoveel ervaring heeft opgedaan in een agrarische gemeente, later op de avond tijdens een bijeen komst die klonk als een klok, metveelkinderzang en hartelij ke begroetingswoorden. Zeven- hovenisuitdebr and en burge- meesterWagenaar is „binnen" RIJPWETERING Marjanu Bouwmeester en Cor van Klink zijn gistermiddag per motorfiets het huwelijk ingereden. Dat gebeurde in Roelofarendsveen en Rijpwetering, eerst in het gemeentehuis en toon in da kerk. Dat de huwelijksstoet nog al wat belangstelling trok, mag geen wonder heten. Een paar met wapperende bruidskleding is tenslotte geen dage lijkse kost. Vandaar dan ook deze foto in de krant. AVRO-tele- visie in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De AVRO-te- levdsie heeft gisteren in Hazers woude opnamen gemaakt voor „De fantastische wereld van ra dio en televisie", een program ma dat op zaterdag 15 septem ber tussen 8.50 en 9.20 uur 's morgens wordt uitgezonden in het kader van „de dag televi sie" bij gelegenheid van de vie ring van het 50-jarig bestaan van deze omroep. Jan Alderlies- ten. student rechten en werk zaam op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecreta rie. Theo Meulenpas, leraar aan de R.K. Mavoschool en de Ma vo-scholieren José de Groot en Theo Beziuiyen verleenden hun medewerking aan de interviews. In het programma van Joop Scheltens zullen rij vertellen wat radio en televisie in hun le ven betekend heeft en nog bete kent. Pontveer in Kaag wordt weer duurder iLKEMADE Uit het uitvoerig prea-advies van B. en W. inzake verhoging tarieven pontveer te Kaag. blijkt dat de exploitatie over 1972 met een tekort van j 37.082,61 moest worden afge sloten. Op de begroting voor 1973 is een tekort verwacht vnn 67.946,33, en verwacht mag worden dat bij de steeds toene mende kosten dit tekort in 1971 plm. f 100.000,- zal gaan bedra gen B. en W. stellen een ta riefsverhoging voor van plm. 50% en overwegen c,".nrbii dat de hierdoor te verwc-hten hoge re opbrengst van de pontveer gelden van afgerond 146.000.- naar plm. 215.000.- per jaar geenszins voldoende zal zijn om tot een sluitende exploitatie voor 1973 en 1974 te komen. MORGEN FEEST TER AAR/LANGERAAR Wanneer aanstaande vrijdag 24 augustus de Oranjefeesten met de tra ditionele kermis weer heginnen heeft het huidige oranje-comité van Langeraar een halve eeuw tra ditie volgemaakt. Van de aanvankelijke vereni ging is in de loop der tijden het comité overge bleven. aangezien de toenmalige leden de toen ook al stijgende trend in de contributies niet wensten te volgen. Het is het comité namelijk een eer te na om zonder subsidie te werken. De middelen echter komen dan ook, door op zakelij ke wijze te „onderhandelen" met de kermisex ploitanten en de welwillende medewerking van vele anderen hierbij maakt de zaak dan rond. Het toenmalig comité had de spreuk „Je maintain- drai" gekozen als boogversiering bij de kermis in 1924. Deze traditie heeft zich 50 jaar gehand- Het programma op vrijdag 24 augustus: 10.30 uur Optocht van schoolkinderen met versiering naar keuze, begeleid door Arti et Religioni. Voor de beoordeling door de jury dienen de kinderen om 9.00 uur bij Garage L»k aanwezig te ziin. 14.30 uur kinderspelen 20.00 uur Lampionnenoptocht, begeleid door Arti et Religioni. Uitdelen van de lampionnen om 19.30 uur op het terrein van Jan Voortman, Langeraar- seweg 127, Langeraar. 11.00 uur Voetbalwedstrijd tussen Altior I en hun kampioenselftal uit 1960 Tijden» de rust: prachu- tespringen 13.00 uur Wedstrijd- en prestatieloop 5 en 8 km. 15.00 uur Zeskamp voor paren. De spelen worden gehouden op het feestterrein aan de Sportlaan. (foto Oranjevereniging Juliana 1924). tweede van links: M. C. Vermeulen, vierde van links A. C. Hoogervorst. Grote man van het eerste uur J. W. Valentijn zevende van Links. Leo Starrenburg. RIJPWETERING A.s. zondag, 26 augustus, zal het 15 jaar geleden zijn, dat de heer Bertus Otto (een half jaar terug overleden) in samenwerking met zijn broer Theo en de toen nog in Rijpwetering wonende Dick Meijer, een wandelsport vereniging oprichtte, welke „De Rippers" werd genoemd. Dat dit pionierswerk niet tevergeefs is geweest, bewijst wel, dat het „wandelgroepje van toen" in de loop der jaren is uitge groeid tot één grote jeugd- en sportvereniging, die niet alleen in Rijpwetering, maar ook ver daarbuiten grote bekendheid geniet. Naast de talrijke wandeltochten, waaraan hier »n el ders in een eigen uniform wordt deelgenomen, is reeds voor het elfde achtereen volgende jaar deelgenomen aan de Natio nale jeugdvierdaagse in Breda. De laatste jaren is het wande len echter slechts een onderdeel van de vereniging geworden, want het aktieve bestuur, dat over een uitstekende staf van leidinggevende personen beschikt, organiseert voor de ongeveer 100 jeugdige leden het gehele jaar door allerlei aktiviteiten en evenementen, die in hoofdzaak gericht zijn op het sportieve, creatieve en culturele vlak. O.a. is ook het volksdansen een zeer geliefde bezigheid. De zaterdagse clubmiddagen tijdens de wintermaanden in het dorpshuis worden dan ook altijd graag en goed bezocht. „De Rippers" gaat dus a.s. zondag het der de lustrum vieren en dank zij de gulle afname van de loten door de Ripse bevolking en daarbuiten (een verloting was no dig om de viering te bekostigen), alsmede dank zij de vrijwil lige bijdragen, gaat het voor de jeugdige leden een mooie en gezellige dag worden. Het programma ziet er als volgt uit: om 9 uur een H. Mis uit dankbaarheid en tot intentie van de over leden oprichter B. Otto; daarna een gemeenschappelijk ont bijt in de grote zaal van het dorpshuis; om ongeveer 12 uur naar huis om het uniform te verwisselen voor gemakkelijk zittende sportkleding; om 14 uui wedstrijden in groepsver band tn het dorpshuis. Dit gebeurt geheel in Olympische sfeer, waarbij voor de winnende groepen gouden, zilveren en bronzen medailles beschikbaar zijn. De ceremonie-protocolair is ongeveer om 17.30 uur. Daarna wordt de viering besloten. Bij gebrek aan ruimte kunnen helaas geen toeschouwers, be halve de genodigden, bij de wedstrijden worden toegelaten. Gehoopt wordt, dat hier begrip voor bestaat! VOORSCHOTEN Het gebouw waarin de Voorschotense vrij willige brandweer thans is on dergebracht, verdient nauwe lijks meer de naam brandweer kazerne. Het is in feite een te kleine garage voor de brand weervoertuigen. Elke verdere accommodatie, zoals een maga zijn, een instruktielokaal, een werkplaats, douchegelegenheid, toiletten enz. ontbreken volko men. Burgemeester en Wethou ders menen dat het weinig zin vol is verder uit te wijden over de huidige huisvesting het is duidelijk dat er sprake is van een situatie, de brandweer on waardig. B. en W. zijn van oordeel dat-een nieuwe brandweerkazerne zal moeten worden gebouwd. De di- strictsinspekteur van het brand weerwezen deelt deze mening ten volle. De nieuw te bouwen kazerne zal in elk geval de vol gende ruimten dienen te bevat ten: garage voor 4 5 auto's met toebehoren, slangenwas plaats, droogruimte, magazijn, toiletgroepen, waslokaal, seinlo- kaal, theorielokaal, garderobe, c.v.-ruimte en een bescheiden kantoorruimte. Een dergelijk het gebied van de brandweer, gebouw past in het kader van Voorschoten zal een aantal blus- de regionale samenwerking op eenheden moeten stationeren. Ook de gebouwen van de dienst van openbare werken, in het bijzonder de reinigingsdienst en die van de bedrijven, voldoen niet aan redelijke eisen. B. en W. geven er de voorkeur aan al deze gebouwen tezamen met de brandweerkazerne te concentre ren. Voor de plaats van vestiging gaan de gedachten van b. en w. uit naar een terrein gelegen in het gebied Bijdorp I ten zuidoosten van de sporthal „De Vliet- horst". Deze plaats voldoet aan de eisen van bereikbaarheid, centrale ligging en de aanwezig heid van open water. Het bouwen van de brandweerka zerne en de gebouwen voor de diensten en bedrijven zal om fi nanciële redenen niet gelijktij dig kunnen plaats hebben. B. en W. zijn daarom van plan op dracht te verstrekken voor het maken van een plan met kos- tenbegroting voor de brand weerkazerne, doch voorlopig slechts een ruimtelijke schets voor de gebouwen van de ge meentelijke diensten en bedrij- Zoeterwoude De Golden Earring blijkt met zijn instrumenten beter overweg te kunnen dan met een voetbal. Een wedstrijd die zij gisteravond speelde te gen een elftal van het Haagse foto-lith o bedrijf V.d. Poort werd met een 1-2 nederlaag af gesloten. Zij mochten zich wel verheugen in de belangstelling van een groot aantal, veelal vrouwelijke fans. Zij konden het maar moeilijk verkroppen dat hun favorieten naar het tweede veld van Haas- broek werden gedirigeerd om dat er een oefenwedstrijd voor S.J.Z.-s „eerste" was ingelast. Helemaal ongelijk hadden zij niet want het aantal kijkers op het bijveld was tenminste het dubbele van dat rond het tref fen tegen Wilhelmus. Een twee de teleurstelling was dat Berry Hay aan de kant moest blijven wegens een blessure. Het trio George Kooymans, Cesar Zui- derwijk en Rinus Gerritse werd tot een alftal aangevuld met fi guren welke zrich rond De Ea rings bewegen. Deze formatie keek al spoedig tegen een 0-2 arhterstand aan maar George Cooymans „himself" deed daar hoogstpersoonlijk nog voor de thee iets aan. De 1-2 stand bleef in de tweede helft gehandhaafd de srhuchtere spreekkoren van de fans ten spijt. Dat zij niet tot wat meer enthousiaste aanmoe digingen kwamen vond mogelijk zijn oorzaak in het feit dat zij druk doende waren met fototoe stellen of zaten te luisteren bij de vele cassette-recorders welke natuurlijk de muziek van hun eigen favorieten musici produ ceerden Zoeterwoude Evenals de bou wers van Meerburg zich in de afgelopen maanden van hun beste zijden lieten zien met de realisering vein een viertal fraaie kleedkamers, deed het eerste elftal dat in de wedstrijd waar mee deze werden geopend. In een knappe wedstrijd werd het I aanmerkelijk hoger geklasseer de R. C. L. met 1—0 geklopt Nadat bouw-uitvoerder G. d. Groot had afgetrapt ontwikkelde zich onder leiding van arbiter Wim Schalks een pittige strijd met weinig krachtsverschil. Kort na de hervatting gaf Nol Hagenaars (notabene ex-R.C.L.) Meerburg de leiding. Een voor- sprong die, zij het niet zonder moeite, kon worden vastgehou- den. Een overwinning met veel i perspectief voor de nieuwe com petitie waarop trainer Wim Bek kering zijn team zo degelijk voorbereidt. In het kader daar van komen de zwartwitten van- j avond op eigen terrein in aktie I tegen S.V.L.V. Tijdens het ge beuren binnen de witte lijnen namen een aantal genodigden een kijkje in de nieuwe kleedka mers. Eerst had echter Harm van Leeuwen, als één van de jongste bouwers, de papieren afscheiding met 'n raak schot aan flarden geschoten. Er was veel bewondering voor hetgeen tot stand is gekomen. Daarvan maakte ook burgemeester Det mers, die vergezeld was van wethouders Duindam en De Jong, gewag van in zijn toe spraakje. Hij had daarbij nog een bijzonder prettig nieuwtje in petto voor Meerburg; G.S. heb ben hun goedkeuring gegeven aan de aanleg van het derde veld. Namens de bouwers werd nog een electrische klok aange boden waarna de Rijntamboers arriveerden om de feestelijke sfeer van deze avond met hun optreden nog eens te accentue- DOSR met 2-4 geklopt door sterker O WO ROELOFARENDVEEN In een wedstrijd waarin DOSR be wees tot goede prestaties te kunnen komen was het beslist geen schande dat na geruime tijd nog op 2—3 te hebben ge staan, in de laatste minuut de eindstand kwam op 24. Er was een redelijke belangstelling rondom de lijnen. Tolsma bracht OWO op 01. Een solo van Nijsel werd met een voor DOSR keeper Jos Oom en on houdbaar schot afgesloten 0—2, waarna het voor rust door R. de Vries zelfs 03 werd voor OWO. Na de hervatting ging DOSR er flink tegen aan, waar na Ton van Es een fraaie solo door diverse spelers handig te omspelen met een juweel van een doelpunt afsloot, 1—3. Hans Kerkvliet slaagde er zelfs in de achterstand tot 2—3 te reduce ren waarna DOSR sterk aanval lend ging spelen om te trachten nog tot de gelijkmaker te ko men. Echter zoals vermeld kwam OWO in de laatste mi nuut op wat fortuinlijke wijze nog tot een 24 overwinning, waarbij wel vastgesteld mocht worden dat DOSR deze le klas- Geslaagde demonstratie BS-Leiden LEIDEN Het idee van de bas ketballvereniging B.S. Leiden om door middel van een open huis-training de leden van de vereniging en de supporters en belangstellenden kennis te laten maken met het nieuwe team is volledig geslaagd te noemen. Een kleine 200 man kwam gis teravond naar de 5-meihal om Rob de Wit bezig te zien met zijn spelersseclectie, waaronder de nieuwe gezichten de Surina mer John Schenker en de Ame rikanen Butch Webster, Rupert Breedlove en Bob Heuts. In eer ste instantie stal de 2,10 meter lange Breedlove de show door, na een gemaakte dunk, met basket en al naar beneden te komen. Doch waar men op zat te wachten was toch een partij tje aan het eind van de trai ning, na de breakoefeningen, verdedigend voetenwerk een wat individuele spelletjees. Toen kreeg men ondanks het ontbre ken van Peter de Jong, Wim Petrici en Aad van de Nieu- wendijk toch een kleine indruk, hoe B.S. Leiden het komend sei zoen zal gaan spelen, namelijk aanvallen in een ontzaglijk hoog tempo. Voeg daarbij de indivi duele klassen van spelers al9 bijvoorbeeld een Webster en men is nu al verzekerd, dat de Leidse 5-meihal bol zal staan van een grote portie spektakel het komend seizoen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6