ONBEHAGEN IN RAAD NOORDWIJK OVER DE APPARTEMENTENBOUW STOMPWIJKSE BOYS WILLEN VERPLICHTE MEDISCHE KEURING streeknieuwi Wat u moet weten Mevrouw Desain trekt van leer tegen Maarseveen in raad Noordwijkerhout Vrouwenbeweging van Voorhout dagje uit Wat u OOK moet weten PAGINA 4 DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT STOMPWIJK Stompwijkse Boys hebben besloten om in eigen kring de medische sportkeuring voortaan voor 16-jarigen en ouder verplicht te stellen. Deze keuring is nl. in de afdeling Leiden nog steeds niet verplicht, in tegenstelling tot de afdelingen Den Haag en Rotterdam. Voorts werd afgesproken deze kwestie in de eerstkomende Bondsvergadering aan de orde te stellen. De vereniging had financieel een gunstig jaar bleek tijdens de onlangs gehouden jaarvergade ring; er was weliswaar een klein nadelig saldo, doch dit kon gemakkelijk opgevangen worden door reserves, opgebouwd in de voorafgaande ja ren. Gegeven de gezonde financiële situatie werd het niet nodig gevonden de kontributie, welke voor allen eind vorig jaar verhoogd werd. op nieuw te bezien. Wel werd een voorstel aangeno men, waarin de gelden, die betaald dienen te worden voor de Sportkeuring, losgeweekt worden van de kontributie. Het probleem is nl. dat het vrij regelmatig voorkomt, dat mensen bij deze keuring niet op komen dagen, terwijl het de ver eniging dan toch geld kost. In het vervolg gaat het de leden nu zelf geld kosten, wanneer zij niet verschijnen. Deze maatregel geldt echter niet voor de jeugdleden tot en met 15 jaar; voor hen zal de vereniging de gelden blijven fourneren. Sportief gezien, is d:t afgelopen jaar ook redelijk verlopen. De elftallen senioren 3 en de junioren A-l behaalden in hun afdeling het kampioen schap. Lang koesterde men diezelfde wens èn hoop t.a.v. het eerste elftal, maar ten lange leste had LDWS toch de langste adem. Ook het aantal strafzaken bleef redelijk binnen de perken. r Voorschoten De Stichting Prot. Christ. Scholen heeft de raad verzocht medewer king te verlenen voor de aanschaf van een radiotoe stel voor de J. M. v. Kem- penschool. Men dacht aan bedrag van 300 gulden. Noordwijk Op de Van de Mortelstraat vond gisteren morgen een ongeval plaats waarbij twee auto's volko men werden vernield. Een Opel slipte waarschijnlijk door een te hoge snelheid sloeg over de kop en kwam op de naast de rijbaan gele gen ventweg terecht. Hier door kwam ook een tegemoe- trijdende auto in een slipt, en botste tegen een lantaarn paal. De beide bestuurders werden slechts licht gewond. NOORDWIJKERHOUT - De uitwisseling van Informatie tussen de overheidsorganen enerzijds en de burgerij in Noordijkerhout ander zijds, houdt 's raads gemoederen al ruim een half jaar bezig. Op 30 januari 1973 dienden de D'66-leden, mevr. A.E.M. Desain en Mr. J.P. van den Bosch de instructieve nota inzake de communicatie in e gemeente bij de gemeenteraad in. B. en w. brachten voor de vergadering van 19 juni een schriftelijke de gemeente bij de gemeenteraad in. In die vergadering, waarbij bijna alle raadsleden hun waardering ui ten tegenover de samenstellers over de nota, beoordeelde onder meer de heer G. J. Maarseveen (prot.chr.) de noto bijzonder posi- tiefkritisch. Hij ging daarbij gevoeligheden beslist niet uit de weg. Mevr. Desain ging daarop dinsdagavond uitgebreid in. Op een zon der twijfel ludiek bedoelde, maar door intonatie en gebaren bijna beledigende manier. De heer Maarseveen leek - in de aanvang van mevrouws betoog - goed aangeslagen. Burgemeester Bosma merkte aan het einde van mevr. Desains tirade op, dat zij, als kandidaat-Tweede-Kamerlid voor D'66, voor zo'n inbreng zonder twijfel door de Tweede-Kamer voorzitter behoorlijk op de vingers zou zijn getikt. De heer Maarseveen, die niet alleen als raadslid voor de CHU/ARP maar ook als beroepsmilitair door mevr. Desain werd "gepakt", verklaarde juist ingaande op de uitnodiging van de Nota, zijn aan deel in de discussie over de communicatie geleverd te hebben. Van daar zijn in de aanvang opgetreden geschokheid. Zijn "herstel" was overigens verrassend snel, ter zake en doeltreffend. De heer Mr. M.P. van den Bosch, mede-samensteller van de D'66-no- ta, ging vrij uitvoerig in op de kanttekeningen, welke b. en w. dd. 3 mei 1973 op de nota maakten. Tot tweemaal toe verzocht burge meester Bosma de heer van den Bosch tegelijk aandacht te schen ken aan de opmerkingen van b. en w. van 13 juli 1973. Dan was veel tijd gespaard gebleven. Jammer genoeg verzandde de discussie over de communicatie in een veelheid van woorden en een verscheidenheid van gedachten. De aandacht in de raadszaal en op de tribune verslapte zienderogen. Ingesteld zal in ieder geval worden een commissie ter bestudering van: a. het kweken van interesse van de burger voor het gemeente lijk bestuur; b. de verbetering van de communicatie tussen over heid en burger; c. het meer doorzichtig maken van het functioneren van het gemeentelijk apparaat. Lisse P. v. „De luchtklie- vers" hield een wedvlucht vanaf Roosendaal. Uitslagen oude duiven: A. v. Diest: 1.11,19; A. v. d. Poel: 2,18; R. Doeswijn en zn.: 3. Jonge duiven: J. Duivenvoorden: 1.4, 35. 38, 93; H. J. v. Diest: 2, 7, 9; A. v. Diest: 3, 5, 40. Lisse De Harmonie „Canite Ruba" geeft zaterdg 25 au gustus a.s een muzikale voorstelling op de grote sportdag bij de Sikkens Lak fabrieken. Wassenaar De afdeling Wassenaar van het Konin- ging Wèilhelminafonds voor de Kankerbestrijding vraagt collectanten in de periode van 27 augustus tot en met 1 september. Aanmelden Prin- seweg 11, tel. 2604. ALPHEN AAN DEN RIJN Het kruispunt Kennedy- laan-Bruins Slotsingel in Alphen aan den Rijn krijgt momenteel een face-lift. Er wordt hard geschilderd en gebouwd om dit ver keersknooppunt overzich- teljiker te maken. Dit ge beurt nadat in de loop der tijd nogal wat klach ten over de verkeerssitua tie ten gemeentehuize zijn gedeponeerd. Een vrijwel dagelijks voorkomende fout. die wordt gemaakt, is. dat afslaand verkeer vanuit de Kennedylaan de verkeerde rijstrook in draait op de Bruins Slot singel en plotseling bum- VOORHOUT 84 dames van de Vrouwenbeweging Voorhout vertr« ken dinsdagmorgen om 9 uur in twee tourwagens voor hun jaarlij se uitgaansdag. Het doel van de reis van dit jaar de Veluwe, m als uitgangspunt Epe. Hier werd geluncht in restaurant „De Osst stal". Na de lunch gingen de wat oudere dames gezellig een kaan leggen, terwijl de rest van het gezelschap de prachtige omgevj ging bezichtigen. Een wandeling door de bossen werd zeer gewaj deerd. De heide stond In volle bloei, zodat vrijwel alle dames, op terugreis naar richting Harmeien, voorzien waren van ee bloeiende natuur. In Harmeien werd even gerust in „De Putkop Na een verfrissend drankje, werd de reis voortgezet naar Roelol rendsveen, waar men in „De Woelige Baren" aan een uitsteke verzorgd diner kon beginnen. Om ongeveer 22.00 uur arriveerde gezelschap, moe van het zingen, lachen en praten, maar geheel daan, in de thuishaven. Het was een fijne dag, met veel dank vt schuldigd aan degenen die het voorbereidende werk deden. NOORDWIJK Een ter kennisneming aan de gemeenteraad voorge legd plan tot herbouw van het Rembrandt Hotel, werd aanleiding tot een langdurige discussie over de toekomstige ontwikkeling van Noordwijk, en in het bijzonder van de villawijk „De Zuid". Dat na de reeds tot stand gekomen appartementengebouwen aan de Koningin Astrid Boulevard, ook op de plaats van het Rembrandt Hotel een pand met zo'n 114 appartementen zal verrijzen, zat de raad niet lekker. Ondanks het geldende bestemmingsplan, dat al leen de bouw van een hotel of pension toelaat, blijkt het mogelijk min of meer geruisloos een appartementengebouw te stichten, zon der dat de raad dit kan verhinderen. De moeilijkheid is de grens aan te geven tussen een hotel naar het gangbare spraakgebruik en een appartementenhotel. Als het object voldoet aan de voorschriften van de bouwverordening, heeft het college een bouwvergunning te verlenen. Dit gaf de raad een gevoel van onmacht en gevreesd werd dat binnen afzienbare tijd het beeld van Noordwijk bedorven zal worden door een reeks hoge, monstrueuse appartementenflats. De Geus (Prot. Chr.) formuleerde de bezwaren van de raadsleden. Dit gebouw met 114 flatjes is precies in strijd met hetgeen de raad in „De Zuid" heeft gewild. Het geplande restaurant achtte hij niet rendabel en op den duur zullen daarvoor ook wel appartementen in de plaats komen. De Geus voorzag, dat in een minimum van tijd de badplaats duizend van dergelijke flats rijk zou zijn, waarvan de meeste als tweede woning zouden dienen. Het gezicht en de sfeer j van Noordwijk gaat op die manier verloren. Er ontstaat een stuk j stad vlak aan het strand, waarbij het aanzien van Katwijk met zijn I flats nog maar kinderspel zal zijn. „Wij worden met open ogen belazerd", meende Bedijn (PvdA) onge zouten. Ook hij bleek van mening, dat de appartementen van Rem brandt zouden gaan dienen als tweede woning voor de oosterburen. „Het wordt een catastrofale ontwikkeling voor De Zuid". PPR- woordvoerder De Ridder noemde het een vrijhandelsgebied. Benschop (prot. chr.) bleek minder pessimistisch. De hotels in oude stijl doen het niet meer. Voor de bouwwereld ligt hier een flink stuk werkgelegenheid. Men moet de zaak niet te negatief bekijken. Zijn fractiegenoten De Geus en Vogelaar hield hij voor, dat zij in het verleden aan appartementenflats hebben medegewerkt waartegen meer bezwaar bestond dan tegen dit appartementenhotel. „Voor mij is het een modern bedrijf", verklaarde Oostdam (KVP). Hij was blij dat de bouw van zo'n groot plan kon doorgaan. Wethouder Van Duyn zette uiteen, dat de nieuwbouw van Rembrandt niet zonder slag of stoot was aanvaard. Het aantal appartementen was van 168 teruggedrongen tot 114. Hij meende dat er een aantal kenmerken aanwezig waren dat het gebouw een duidelijk hotelka- rakter had. Wil de raad de bouw van appartementenhotels tegen- gaan, dan zal hij alleen door wijziging van het bestemmingsplan greep op de ontwikkeling kunnen houden, maar niet door het stellen van voorwaarden in de bouwvergunning, zoals door enkele raadsle den was gesuggereerd. Vogelaar noemde „De Zuid" het visitekaartje van de badplaats. Als gemeenteraad zal Noordwijk eerst duidelijk moeten maken wat zij in dat gebied wél en niet wilt. Ook Alkemade (KVP) drong op nade- j re studie aan. De discussie maakte wel duidelijk hoe moeilijk deze materie in een verordening is te vatten. Daar ligt ook de kern van het probleem. Lisse De afd. Bollenstreek van de Ned. Kath. Invaliden- bond maakt zaterdag a.s. een uitgaansdag naar de ha vens van Rotterdam en om geving. Men vertrekt van het centrale punt bij de Maria- kerk te Lisse, 9.00 uur. Stompwijk De jongrensocië- teit „Asafoetida" start het seizoen vrijdag a.s. met een disco-avond. Vanavond om 20.00 uur wordt er een alge- men ledenvergadering gehou den. Leidschendam De Partij van de Arbeid houdt dinsdag 28 augustus a.s om 20.00 uur een ledenvergadering in de zaal van de Kruisheuvelkerk aan de President Kennedy laan. Leidschendam Wegens de Nationale Feestdag op 5 sep tember wordt er geen grof vuil opgehaald. Op woensdag 29 augustus zal dat wel ge beuren. Leidschndam Het tamboer en majorettenkorps St. Cae- cilia zal zaterdagavond tij dens dewedstrijd RKAW- Sparta een muiikale sho ten beste geven. De wedstrijd begint om 17.30 uur. Lisse De huis-aan-huis- en straatcollecte voor de Kan kerbestrijding zal in Lisse gehouden worden in de pe riode van 26 augustus t/m 1 september. Roelofarendsveen De bad mintonvereniging Apollo" organiseert op zondag 26 au gustus a.s. haar clubkam pioenschappen in de Veiling hal aan de Sotaweg. Aan vang 10.00 uur. Alkemade De collecte t.b.v. de kankerbestrijding zal in Alkemade gehouden worden van 27 augustus t m 9 sep tember a.s. Voorschoten B. en W. van Voorschoten zullen de Raad voorstellen het marktgeld te verhogen tot 8 gulden per dag per kraam. Dit betekent een jaarlijkse inkomenstij ging van 10.000 gulden. Alkemade In enkele centra in Alkemade worden door de Stichting Open Bejaarden- werk (in oprichting) diverse aktiviteiten ontwikkeld, o.a. bejaardengym. Aanmelden bij mevr. de Koning, Zuid- I einde 106 en mevr. Witte- veen, Voorweg 61. Raad gepasseerd bij instelling van Gaswacht Noordwijk - De instelling van Gaswacht te Noordwijk viel het raadslid De Witt (prot.ch: niet bijster goed. Deze Z2 vormde nog een discussiept in de commissie voor de bedi ven en inmiddels had hij in kranten gelezen, dat de Ge wacht was gestart, zelfs vermelding van abonnemen prijzen, etcetera. Mej. K<x man (KVP) uitte haar verwo dering, want in het artikel gemeld, dat deze gaswacht derdak vond bij de gemeenteb drijven aan de Losplaatsweg, hiervoor ontbrak een raadsb sluit. Het was duidelijk dat zij hierovi wethouder Ted Jansen flink de tand wilden voelen. Deze te uiteen, dat de Gaswad Noordwijk was opgericht doe een achttal erkende gasinstalli teurs. Hij was gelukkig met initiatief, want het gebrek controle en onderhoud reeds verscheidene malen ongelukken met gastoestellt geleid. Een paar jaar geledt was in Noordwijk een jong ecb paar hiervan het slachtoffer worden. Wat moeilijk had de wethoudt het met de huisvesting en kritische opmerkingen van raadsleden daaromtrent. In enthousiasme voor de Gas wacht, was hij de raad vooitj gelopen en hij verklaarde ziel bereid daarvoor het boetekletf aan te trekken. Het ligt in bedoeling een gebouwtje op'R terrein van de bedrijven aaste Gaswacht te verhuren, voorstel daartoe zal alsnog' de raad worden voorgelegd. De raad deed er het zwijgen to en aanvaardde de excuses. Stompwijk zit om tandarts te springen STOMPWIJK - Dat het aanti tandartsen in Nederland steeds erg krap is, blijkt nu, a weer eens in Stompwijk. Het doi kwam eniige maanen geleden ..zo? der tandarts te zitten, nadat bi kend was geworden dat de he Nijo wegens langdurige ziekte^ praktijk niet meer mocht voor zetten. Hoewel de plaatselije afdi ling van het Wit-Gele Kruis, 'i twee jaar geleden de heer Nijó i: troduceerde, voortdurend pógi' gen doet om een nieuwe tandai aan te trekken, blijen deze zonde enigresultaat. Ondertussen verlopen velen sine ringskaarten. Tandartsen in omgeving weigeren nieuwe ftr. spatiënten. Dezer dagen eert'it woonster van stompwijk, Yw vrouw Janson-Van Haaster, dorpelingen opgeroepen on telefoontjes het ziekfonds "Ce: tra al ziekenfonds voor Haarlerc mermeer' Rijnland en aangiet zende gebieder." te pressen voo een nieuwe tandarts te zorgen* a Leden vergadering „Warmunda" Warmond - Morgen houdt de\v\ "Warmunda" haar jaarlijkse ,Al gemene ledenvergadering ml clubhuis op het sportpark "B« Overbos". Aanvang 20.15 uur Naast de gebruikelijke jaarverste gen is er 'n bestuursverkiezfnf Secretaris C.v.d. Vooren is atgf treden doch herkiesbaar. Tevèn zal de verkiezing van de elftal commissie plaatsvinden. W. va: Velzen, P.Schavemakier, J. Var Hengel, Th. van Rijn en J.Zwaar ziijn afgetreden, waarvan laatstgf noemde 2 heren zich niet herkie baar hebben gesteld. De strafcommissie bestaande u de heren G.Bevgelsdijk, L.vi Hulst en C. van Winsen Azn. lul len worden herbenoemd. Ook op de agenda staat het pur vaststelling contributie voor h* verenigingsjaar '73'74, terwij der wederom 24 obligaties zulk: worden uitgeloot welke zijn uitg< geven ter dekking van de koster van de bouw van 't clubhuis. Na afloop wordt iedereen gelegenheid gesteld deel te neme: aan 'n klaverjaswedstrijd waar voor carbonades beschikbaar zij gesteld. Tussen de bedrijven dw' zal het rad van avontuur vel: aantrekkelijke prijzen wegdraai» De jaarvergadering is eveneen! toegankelijk voor donateur.- HAZERSWOU- j DE - In het jaarverslag 1972—1973 van het Instituut Stad en Land schap van Zuid- Holland wordt de wens uitge sproken dat de wipkorenmo- len met stelling ..Nieuw Leven" in de Hazers- woud se Dorps straat (west), net zo compleet en gaaf mag blijven. zoals deze (de enige met deze kwali teit in de provin- de) er nu uit ziet. Het Dek ker-houtzaag molentje op de schuur van ge meentewerken in de Dorps straat (oost) moet op deze plek blijven, ol- dus wenst de sa- mensteller van I het jaarover- zicht.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4