Paalsprinten mag niet in Alkemade Hazers- woudes Keerom- project doet het prima Najaars feesten volop Druk werkbezoek mr. Vrolijk aan Nieuwkoop 170 hengelaars in Zoeterwoude rijn- en veen- en vlietstreek Burgemeester weigerde vergunning te verlenen OOK Wat u moet weten I?.L>Fön V elzenschool" officieel geopend DINSDAG 21 AUGUSTUS 1S73 LEIDSE COURANT Alkemade - Roelofarendsveen, dat de laatste jaren al enig aanzien en ('n grote toeloop) genoot als plek waar paalzitters het moede hoofd en leden boven water trachtten te houden, moet thans enkele vochtige doch zeer amu sante volksspelen van deze aard missen. Burgemeester P. M. F. Smolders wil het niet hebben. Bovendien - zo heet het - voelt ook een gedeelte van de plaatse lijke bevolking er niet veel voor. Het gaat hier om de „kampioenschappen paalsprin ten" (succesvol beëindigen van een run over een met zeep inge- smeerde paal) en de sstmijd om de ttiel „Kampioen sprietboke- sen", hetgeen betrekking heeft op een kussengevecht op een balk vlak boven het' kabbelend» water. Komend weekeinde zou een en an der moeten plaatsvinden. Dat had iitiatiefnemer en water feestorganisator Louis van der Meer zich er tenminste van voorgesteld. Maar burgemeester Smolders wenste de vereiste vergunning niet af te geven, omdat de kampioenschappen in strijd met de openbare orde zouden zijn. „We hebben het hier nu al een keer of drie mee- Burgemeester Smolders dat gaat niet door gemaakt", aldus de burgemees ter; „er zijn bij zulke evene menten enorm veel mensen op de been. Een hele wijk moet worden afgesloten op een plaats waar dit verkeerstechnisch on mogelijk gaat. Een ziekenauto of een brandweerwagen zou geen kant uit kunnen. We heb ben de afgelopwn jaren trou wens ook klachten over geluids hinder binnengekregen. We wil len er niet meer aan. aan die ongemakke". De heer Smolders begrijpt overi gens niet waarom er nu opeens opschudding schijnt te zijn ont staan: „Mijn negatieve beslis sing viel al op 12 juli na ont vangst van een brief van de heer Van der Meer. Deze is het zelfs volkomen eens met mijn argumenten. Een poging om het feest bij de Noordhemweg te plannen is ook op niets uitgelo pen. Dat is een smalle weg en daar zou ook een complete chaos ontstaan. We hebben zo onze ervaringen opgedaan; bo vendien hebben we geen perso neel voldoende om alles in goe de banen te leiden. Tegen de wedstrijden op zich had ik (niet het minste bezwaar. Het niet verlenen van de vergunning be trof alleen „het houden van be doelde wedstrijden ter plaatse". HAZERSWOUDE Het realise ren van het ontwikkelingspro ject in het Keeromgebied op West-Irian (Indonesië), waar voor verscheidene Hazerswou- denaren zich inzetten op initia tief van de Werkgroep Hazers- woude, blijkt bij de bevolking aldaar aan te slaan. Peter Jan Koot (OFM), die dankzij zijn ex-dorpsgenoten uit Hazers- woude voor het huizenproject reeds de beschikking heeft over een bedrag van 5390 -, steekt in een brief over het succes van de actie zijn vreugde niet onder stoelen of banken. „Dat grote bedrag is prachtig, fantastisch gewoon. Die solidariteit is niet geboren uit medelijden met anderen (zo in de trant van: Ach, die arme Papoea's), maar gebaseerd op het feit dat ieder mens recht heeft om meer mens te wor den". Jan Koot meent, dat de gift van zijn oud-dorpsgenoten de bevolking in de Keerom de kans geeft, om meer mens te worden, want: „Een betere behuizing is voorwaarde voor een betere gezondheid, beter hygiëne, voor een betere le venssfeer en een beetje meer levensgeluk, midden in de bush!" In Arso helpt een timmerman, die door de gift kan worden betaald door Jan Koot, het plaatselijk bestuur met het maken van meubilair voor het nieuwe bestuurskantoor. Wan neer de mensen van het dorp, die vorig jaar augustus het bos invluchten, een van de ko mende maanden terugkeren, krijgt deze man de leiding bij de opbouw van het nieuwe dorp. In het Warisgebied, waar een griepepidemie onlangs 70 slachtoffers eiste, i.s een erkje getimmerd, evenals een vier- klassige school (III leerlin gen). In Ubrub/Amgotro is het tot stand gekomen gemeen- een. wat gebruiken! Naaimachines, schapshuis de trots van ieder- uiteraard die met de hand be- Jan Koot kan overigens nog heel diend kunnen worden, want er is in de Keerom gebrek aan elektriciteit. Hamers, zagen, nijptangen, beitels, schaven, spijkers en., gereedschapskis ten. „Die wil ik graag in elk dorp voor de mensen hebben, zodat ze materiaal bij de hand hebben om hun kleine klusies zelf op te knappen", aldus Jan Koot, di» overigens beweert dat hij niet almaar aan tim meren loopt te denken. Hij schrijft: „Wat ik op het oog heb ik voorwaarden scheppen om een mentaliteitsverande ring te bewerken. Dat is na tuurlijk een proces met lange adem. Want daar is de mens in zijn geheel bij betrokken. Al bij al zijn het maar pogin gen. Immers, wij blijvenbui- tenstaanders en slechts in dia loog met de mensen hier mo gen we een bescheiden bijdra ge leveren in deze zo totaal anders denken en anders le vende wereld. De échte ont wikkeling en opbouw zal niet van ons, maar van de mensen zelf hier uit moeten gaan. Dit zal van mijn kant een bepaal de mentaliteit vragen: be scheiden werken op de achter grond en niet als de Euro peaan die alles weet...". De Vredeswerkgroep Hazers- woude gaat nu proberen, om Jan Koot de attributen, die hij in zijn Keeromgebied zo hard nodig heeft, te verschaffen. Hetmateriaal kan men inleve ren bij de adressen Burge meester Warnaarkade 41 of Dorpsstraat 180. Ook defectie naaimachines zijn welkom bij de Vredeswerkgroep. Om het huizenproject volledig te kun nen realiseren, wil de Vredes werkgroep voor het eind van dit jaar nog ƒ3610,- bijeen zien te krijgen (Jan Koot Kee- romhuizenproject, gironummer 2620456 t.n.v. Cees Stolwijk, Burgemeester Warnaarkade 41, Hazerswoude-dorp). Woubrugge In de openbare gemeenteraad van Woubrug ge op donderdag 23 augustus a.s. om 20.00 uur, worden de o.a. de volgende punten be handeld: Beroepschrift van Th. v. Es i.v.m. de weige ring van een bouwvergun ning en de beschikbaar stel ling van een krediet voor het openstellen van een riole ringsplan voor Woubrugge Oost. Sassenheim Het Sassen- heimse Chr. mannenkoor 0.1.v. Job de Vries gaat op vrijdag 31 augusts a.s., 's avonds om 20.U0 uur, in het gebouw van de Ned. Prot. Bond de repetities hervatten. Men begint met het instude ren van een programma voor het Kerstkonsert. Nieu we leden zijn welkom. Hazerswoude CVC Reeu- wijk, de nieuwbakken zater dag 4e klasser, is winnaar geworden van het nederlaag- toernooi, dat de Hazerswoud- se Boys organiseerde t.g.v. het 30-jarige bestaan. Zij versloegen de Boys met 0—2. Lisse P. v. de Oude Blauw- band hield een wedvlucht vanaf Duffel. Uitslagen: C.A. Oppelaar: 1, 12, 55; G. de Vos 2, 8, 18, 46, 89; S. Kos ter, 3, 23. 51, 60. Lisse Het viscollege „Ad- vendo" hield een wedstrijd in de Ringvaart. Uitslagen groep A: Jac. v. Diest: 32 vissen-37 punten; 2. J. v. Noort sr.10-31, 3. A. Dui venvoorden: 8-24, Groep B: 1. J. de Vos: 10-31, 2. R. Werkhoven 10-30, 3. C. Jan sen 15-29. Hazerswoude Ivmm. de op zaterdag 1 september te hou den Hazerswoudse Tafelten niskampioenschappen wordt die dag door de leden van de tafeltennisvereniging Avanti geen oud papier opgehaald. Zaterdag 8 september zijn evenwel Hazerswoude Dorp en de wijk Rhijnenburg aan de beurt. Hazerswoude Het jeugdcir- cus Capriole wil van b. en w. van Leiden een vergunning lospeuteren om in de sleutel stad te mogen collecteren voor de bouw van een club huis. Uiteraard zal het circus hierbij diverse kunsten aan het. „Hooggeëerd publiek" to nen. Hazerswoude Bernardus speelt woensdagavond om 19.30 uur een lichtwedstrijd tegen een combinatie van LFC 1 en 2. LFC is gastheer. Roelofarendsveen Morgen speelt DOSR I op eigen ter rein een oefenwedstrijd te gen het Amsterdamse OWI. Aanvang 18.30 uur. Het elftal van DOSR wordt samenge steld uit een keuze van het selectie-team. Vorige week speelde DOSR een mooie wedstrijd zodat ook nu op een grote supportersschaar wordt gerekend. C T/£ F Het drukke werkbezoek, dat dë commissaris van de koningin Zuid Holland, de heer M. Vro lijk gisteren aan Nieuwkoop bracht, is precies volgens het tijdschema afgewerkt. Het pro vinciehoofd opende tijdens zijn reis door de gemeente de nieu we r.k.-school, „de Van Velzen- school" terwijl het lesgeven normaal doorging. De heer Vro lijk sloeg tevens de eerste paal voor het nieuwe verenigingsge bouw van de sportvereniging Nieuwkoop. In de buitengewone raadsvergadering werden een aantal specifieke gemeenteza ken besproken. De heer Vrolijk was vergezeld van zijn echtge note en van een vertegenwoordi ger van het kabinet, de heer Robben. In onze krant van mor gen zullen wij uitvoerig op het bezoek van de commissaris in gaan. Mr. Vrolijk slaat de eerste paal van het verenigingsgebouw, dat straks moet worden zoals op de foto hierbij gaand. LISSE - Hoezeer de Llsser Najaarsfeesten in de belangstelling staan, blijkt uit het feit, dat reeds na de eerste publicaties al vele verzoeken voor inschrijving voor diverse activiteiten op hèt VW-kantoor binnen kwamen. Het Bestuur van de Hard draverijvereniging vraagt echter om geduld want inschrijving, is alleen mogelijk met gebruikmaking van de inschrijfformu lieren welke in het spoedig te verscnijnen programmaboekje aanwezig zijn. Alléén met een officieel inschrijvingsformulier in volgorde van binnenkomst op het VW-kantoor zal men kunnen meedoen aan de denk- «n laalsporten op Maandag 24 September. De Commissie moest alweer naar extra gelegenheid zoeken om dat naast de bekende activiteiten op de avond van 24 Sept. een extra nieuw spel voor Lisse geintroduceerd wordt. Het betreft hier het uit Engeland overgewaaide „Dart-spel" (pijlt- jeswerpen), dat in Nederland grote en nog steeds groeiende populariteit geniet. Men kan buiten de mogelijkheid tot het behalen van aantrekkelijke prijzen, aan het spel op zich zeer veel genoegen beleven. Er wordt een groot aantal borden op gesteld met mogelijkheid tot herkansing. De deelname is ech ter aan een maximum aantal deelnemers gebonden. ALKEMADE Het jongesn terpoloteam van de zwem- poloclub Alkemade is in jaar tijd doorgebroken naai hoofdklasse van de waterpolo- competitie in de kring Gouwe- Rijnstreek. Dit door kampioen te worden in de eerste klasse. Zij eindigden op een gedeelde eerste plaats met het team van B.Z.C. Dank zij een 3—2 over winning in de beslissingswed strijd, welke in Bodegn werd gespeeld, hebben zij de bekroning gekregen voor hun in zet. Op de foto het kampioensteam met van links naar rechts: staand: Hans Möllers, Nico van Haestrcht, Peter v. d. Boog. Paul Schaminee, Jos Heemsker. zittend: Peter de Jeu, Th. Adriaan (trainer). Frits Dres- scher en Peter l'Ami. ZOETERWOUDE Alle goede voorbereidingen ten spijt trok de viswedstrijd, welke de Vis vereniging Vrouwenweg organi seerde ten bate van de uit gaansdag van de Zoeterwoudse bejaarden, belangrijk minder deelnemers dan in de voorgaan de jaren. Schommelde dit meesstal tussen de drie- en vierhonderd, nu kwamen „slechts" 170 sportvis sers in aktie. Dat was ronduit teleurstellend maar de bejaar den zullen er nauwelijks iets van bemerken. De Visvereni ging zag toch nog kans ruim 2000,— aan het comité af te dragen. Een fraai resultaat dat kon worden bereikt doordat naast de inleggelden van de deelnemers nog kon worden be schikt over de opbrengst van een loterij welke snel werd geïmproviseerd bij de prijsui- treikmg in Café Cronesteyn. Bo vendien had de Zoeterwoudse bevolking zich niet onbetuigd gelaten bij de inzameling van de prijzen. Naast de prijzen in natura werd ook een fiks be drag aan geld geschonken wat hoger was dan vorig jaar. De 170 deelnemers brachten totaal 637 maatvissei op het droge. Daarvan nam A harteveM »-r 21 vcor zijn rekening en won daar mede de hengeluitrusting ter waarde van 300,Een zelfde uitrusting voor het zeevissen van 200,— ging naar C. Schou ten Sr die 19 exemplaren ving. J. Marks veroverde met 18 vis sen een complete werphengel, ailijd nog goed voor 100 gulden. Aller winnaars zijn Leidenaars. Het bestuur van de Visvereniging gaat zich beraden over de oor zaken van de grote teruggang ui hel deelnemerstal. Voorzitter Th. v. d. Berg ziet deze vooral in de toenemende concurrentie van andere concoursen. Puzzelrit plattelands- jongeren van Hazerswoude HAZERSWOUDE Het Platte lands Jongeren Kontakt uit Ha- zerswoudedorp organiseert 2aterdag 1 september een puz zelrit voor bromfietsers, auto mobilisten en motorrijders. Tus sen 18.00 en 19.30 uur kan men zich voor deelname melden in het Verenigingsgebouw aan het Raadhuisplein. De prijsuitrei king vindt plaats in „Florida" te Boskoop, waar The Jolly Jo kers voor de muziek zullen zor gen. De Hazerswoudse midden stand heeft zeventig prijzen be schikbaar gesteld voor de puz zelrit, die overigens precies op een tijdstip wordt gehouden, dat de garage van de gebroeders Koolcr de plaatselijke tafelten- niskampioenschappen worden gehouden. Het PJK heeft voor het wintersel- zoen onder meer volksdansen, recherchewerk, schaatsen, bin go, toneel en creatief spel op het programma staan. Fledermaus terug bij Ned. Operastichting DEN HAAG De Ned. Opera; stichting gaat weer een aantal voorstellingen geven van Johann Strauss' „Die Fledermaus". Het is dezelfde enscenering, die in het afgelopen winterseizoen s ces oogstte. In de solistengroep, die ook nu( weer bestaat uit Heieen Har ders, Peter van der Bilt, Nico Boer, John van Kesteren, Pit Krüger, Anton de Ridder, Henk Smit en Johan van der Zalm, zien wij nu voor de eerste maal de namen van Wilma Driessen als Adèle en Mizzi van der Lam j als Rosalinde. Dirigent is Franz Allers. Het muzikale ensemble bestaat verder uit het Promenadeor- kest, het Nederlands Operakoor en leden van het Nationale Bal- j let. De regie heeft Jan Bouws. De serie voorstellingen begint op I 21 augustus in de Amsterdamse Stadsschouwburg. In het Sche* veningse Circustheater zijn er twee voorstellingen: op 29 en 30 augustus. Danspedajroog bandeloos Balletstudio Peter Leoneff is uiter mate gedupeerd door de dief stal van een aantal Dandrecor- ders met vijftien bijbehorende banden met balletmuziek. Afge lopen vrijdagnacht is het mate- I riaal uit het parterredeel van het door Leoneff bewoonde his torische grachtepand aan de I Prinsegracht ontvreemd. Vooral I het gemis van de banden is ern stig voor de 63-jar:ge beüetpe- dagoog die nog altijd volijverig zijn vakklassen en z'n honder derden amateurs het ballet-vak tot in de spitzpunten biibrengt. Leoneff hoopt dat de ongenode gasten van vrijdagnacht hun vergissing in zien en de voor hem onmisbare oefenmuziek te rugbrengen. Hij beloofde daar- I bij „niet de kwaadste te zullen I zijn".

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6