KAMSTEEG MAG GEEN DRUKKE WINKEL OP KRUISPUNT KRIJGEN Wassenaarse Raad akkoord met verkoop grond school Restauratie kerk Noordwijk dreigt te gaan stagneren streeknieuws Leiderdorp desnoods naar rechter Noordwijk subsidieert Stichting Duinstreek m Camp Ka ingviswedstrijd gerpïassen Koop tuinders- bedrijf eidschen- dam gaat voorlopig niet door J'PAGINA 5 DINSDAG 21 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT minimarkt op het persant Snoepweg-Van der Valk Boumanweg zich ontwikkelt zoals Kamsteeg en de gemeente vreest dan zal de gemeente een rechtsgeding aanspannen tegen het bedrijf. Pe raad gaf het college gisteren die vrijheid, omdat men vreest, dat er op het kruispunt een on toelaatbare situatie gaat ont staan. ler* (Kamsteeg gaat met de inrichting lar van een winkel (nog wel van der grote omvang) in tegen de voor- ar" I waarden waarop de gemeente °P' destijds de grond verkocht. Er mocht een garage komen, maar geen drukke winkel. Behalve tje het verkeersargument is er nog het argument, dat de gemeente !"s een winkelvestigingsbeleid voert. Ter bescherming o.a. van ,en de middenstand, die het niet ge- rnaakelijk heeft, zoals verschil- re' lende raadsleden (Trieken, Poels en Reugenbrink) zeiden. or- [Het rechtsgeding zal nog niet op korte termijn worden aange spannen. Volgens Reugenbrink heeft de gemeente nu nog wei- nig benen om op te staan, om dat zich de situatie nog niet zo heeft ontwikkeld, dat een duide- lijk gemeentelijk belang sluiting van Kamsteegs minimarkt zou kunnen vorderen. De Leiderdorpse raad, die bijzon der snel een maxi-agenda van 27 punten afwerkte, besloot voorts de rioolwaterzuiverings installatie aan het hoogheem raadschap over te dragen voor een prijs van ƒ447.014.17, te be talen in 50 halfjaarlijkse termij nen. Op verzoek van drs Hek- kelman zal de burgemeester eens bij de VNG informeren of er steun te vinden is voor het idee de bestuursstructuur van het oude waterschap aan de mo derne tijd en taak aan te pas sen. De aanleg van een fiets- en voet pad tussen de Van Diepeningen- laan-Essenpark kreeg de stem men van van de KVP-ers Tie- ken en Toelen tegen. Beveili ging van dit zeer gevaarlijke punt zal de aandacht doen ver slappen, zodat de situatie uitein delijk gevaarlijker wordt dan hij al is, zo was de gedachte van de heer Tieken. De asfalte- rinig van de Vronkenlaan doet mevr. Uhlenbeck vrezen, dat het een snelweg wordt met alle gevaren vandien voor de kinde ren, die school gaan aan deze laan. Een debat waarin nogal wat vaagheden te berde werden ge bracht door B en W ontstond bij het voorstel om enkele bgro- tlngswijziglngen te aanvaarden m.b.t. het sport- en recreatie plan De Bloemerd. Om het hele plan „in het stuwmeer van CRM" (de verzameling werken, die voor subsidie in aanmerking komen) te krijgen moest met spoed een plan met financiële details worden ingediend. Over de details van een parkeer plaats bij de ruitersportaccom modatie en ook over een ruiter sportaccommodatie wil de raad nog wel eens praten. Dat zal ook kunnen gebeuren, zo verze kerden burgemeester Van der Have en wethouder mevr. Tich- ler. „Maar laten we nu eerst maar het hele pakket indienen. Dat is echt heel belangrijk. De dames Van der Molen, Uhlen beck en de heer Reugenbrink waren echter ni»t over te halen. De vrouwelijke PAK-leden waren ook tegen de voorgestelde prin cipes tot gronduitgeifte in Voor hof. Van de te bouwen woningen zal 80% door Leiderdorpse aan nemers worden gezet en onge veer 20% door bedrijven van el ders. De voorrang voor de eigen aannemers gaat echter niet tot elke prijs, want een van de principes is ook, dat Bouw- en Woningtoezicht controle zal ui toefenen op de redelijkheid van de prijzen, die de aannemers voor hun huizen willen gaan maken. „Met die prijscontrole en met goed samenspel kunnen we goede en betaalbare wonin gen krijgen", aldus wethouder Meerburg. Een markant besluit was tenslot te, dat de raad twee verordenin gen uit de vorige eeuw opruim de. Loslopend vee moest vol gens die verordening van ge meentewege beschut worden en verzorgd. De intrekking g« schiedde op verzoek van G.S omdat de verordeningen ln het verstedelijkte Leiderdorp niet meer worden toegepast. NOORDWIJK Vorig jaar juli is een fusie tot stand gekomen tus sen de instellingen voor maat schappelijk werk en> gezinsver zorging in de gemeenten Kat wijk, Noordwijk, Rijnsburg en Valkenburg ZH. Daarop volgde in september 1972 de oprichting van de stichting „Duinstreek". De voornaamste motieven voor Idit samengaan waren het onvol doende van de grond komen van het maatschappelijk werk in dit gebied, dat ruim 72.000 in woners telt. Op de zgn. een- maansposten stagneerde het werk bij zoekte en vakature, terwijl de gezinsverzorging en de bejaardenzorg door schaal- I vergroting doelmatiger zou kun nen functioneren. In de nieuwe stichting is het me rendeel van het kerkgenoot schappen uit de vier gemeenten vertegenwoordigd. Momenteel bestaat het personeel uit een di recteur, een administrateur, vier maatschappelijk werksters, een hoofdleidster, zes leidsters, 32 gezinsverzorgsters en 83 ge zinshelpsters, waarvan 65 met een gedeeltelijke dagtaak. De kosren van do gemeentelijke subsidies worden berekend op basis van het inwonertal. Voor Noordwijk komt dit neer op een subsidie van 26.807. Daar het aandeel betrekkmg heeft op de aanloopperiode van de nieuwe i instelling moet met een kosten stijging rekening worden gehou den. melden b. en w. Men ver wacht dan ook dat het aandeel van de gemeente Noordwijk be langrijk boven het thans becij ferde bedrag van bijna 27.000 zal uitgaan. Sassenheim De bovenverdieping van het postkan toor in de Hoofd straat van Sassen heim, waar tot de herfst van 1971 de telefooncentrale was gevestigd, wordt na een ver bouwing, die ver moedelijk in het begin 1974 een aan vang neemt, in ge bruik genomen diverse werk zaamheden t.b.v. P.T.T. Als ge volg hiervan zullen er op de beneden verdieping meer loketten beschik baar komen voor het publiek, wat een aanzienlijke verbetering zal be tekenen. Zolang de verbouwing duurt, waarbij gestreefd October 1974 gereed te zijn, zal het post kantoor worden ondergebracht in een houten nood gebouw op de hoek van de Wester straat Jacoba van Beierenlaan. WASSENAAR De Wassenaarse gemeenteraad niet langer dan drie kwartier bijeen heeft gisteravond unaniem ingestemd met de verkoop van het terrein van de voormalige H.T.M.-remise (groot 25.000 m2) aan het bestuur van het S. Adeibertcollege, dat daar een nieuw schoolgebouw zal gaan stliohten. Wethouder van Financiën mr. dr. W. F. van Gunsteren, die zich niet akkoord verklaard had met de door burgemeester en wethouders bepaalde grondprijs van 50 per m2 was wegens vakantie afwezig Namens dc fractie van Open Appèl voerde de heer E. H. Schuyer ook een aantal bezwaren aan tegen deze grondprijs, maar in zijn betoog, en ook in het ant woord van wethouder mr. N. W. A. Brink werd zozeer geanticipeerd op de talloze eerdere besprekingen achter gesloten deuren, die over de plaats van vestiging van het college gehouden zijn, dat het nvoor niet-ingewijde toehoorders nauwelijks te volgen was. Wethouder Brink onderstreepte, dat het college geen winst heeft willen maken omdat het hier een onderwijsinstelling betreft, die uitermate belang rijk is voor een grote groep van de bevolking. Burgemeester en wethouders hebben voor de grond van het remise-terrein daarom niet meer dan de kostprijs willen berekenen. Het voordeel van de lage grondprijs kan door het adeibertcollege wor den aangewend om het ideaal van een integrale vestiging op het nieuwe terrein te verwezenlijken. De raad had evenmin bezwaren tegen een aansluiting van de gemeen te Wassenaar bij de schoolartsendienst „Kring Katwijk". Naar aan leiding van dit voorstel vroeg ir. G. H. C. Theunissen namens de C.C.P.-fractie om een gesprek tussen raad en college over de bezui nigingsmaatregelen, die burgemeester en wethouders, naar aanlei ding van een doorlichting van het gemeentelijk apparaat voorne mens zijn te nemen. Wethouder mr. G. C. van Dijk zegde de raad toe, dat daarover in oktober of november een gesjprek met de raad zal plaats hebben, in een openbare of een besloten vergadering. De raad stemde, nadat de heer A. Lodder (Partij Wassenaar) bezwa ren had laten horen tegen het „geven van cadeautjes aan gemeente ambtenaren" in met verkoop van het pand Van der Marckstraat 20 aan een daarin wonende gemeente-ambtenaar voor de prijs van 47.500 Salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel werden goedgekeurd, evenals een aantal aanvragen van schoolbesturen. Volgens de laatste raming ln maart jl. zal met de restauratie van de Grote Kerk te Noord- wijk-Binnen een som gemoeid zijn van 2.580.433. Daarvan wordt de helft gedragen door het rijk, 10% door de provincie, 37'/2% of wel 967.662 door de gemeente Noordwijk, terwijl de rest: 64.511 ten laste komt van de hervormde gemeente. De kerkvoogdij streeft er naar de restauratie medio 1975 te vol tooien hetgeen neerkomt op een vei werking van zo'n 600.000 per jaar. De minister is hierme de akkoord gegaan, doch eerst in 1974 zal hij zijn subsidie kun nen aanpassen. Tot volgend jaar gaat hij uil van een te ver werken bedrag van 500.000 en als gevolg van het langzaam af komen van de rijksbedragen is de kerkvoogdij in financierings- moedijkheden geraakt. Zonder hulp van de burgerlijke ge meente zal de kerkvoogdij zelfs tot stopzetting van het werk worden genoodzaakt, delen b. en w. aan de gemeenteraad mee. Behalve dat dit niet subsidiabele kosten zou meebrengen, moet stopzetting in deze stand van het imposante karwei een moei lijk te verteren gedachte zijn. Reeds nu is duidelijk te zien, dat het monumentale gotische kerkgebouw na voltooiing van het werk een sieraad van het dorp belooft te worden. B. en w. hebben zich in de financiële pe rikelen verdiept er zijn tot de conclusie gekomen dat met de beschikbaar stelling vanog eens 100 000 voorfi- anciering alle prnoemen kunnen worden opge lost. Het werk zal dan niet be hoeven te worden stilgelegd. Een andere zaak waarover thans reeds een beslissing moet wor den genomen 's de verwarming van het kerkgebouw als het straks gereed zal zijn. Een com plete vloerverwarming met aan vullende radiatoren gaat onge veer 100.000 ko*ten. Helaas heeft de kerkvoogdij niet de middelen om deze investering te realiseren. Hoogstens ziet zij kans een bedrag van10.000 bij een te brengen Valkenburg - Val kenburg, dat se dert 1924 alleen een Christelijke basisschool had. heeft nu ook een Openbare basis school. De school kreeg de naam „Valkenhorst". Tijdens de officië le opening ervan noemde burge- meesrer Van Wout het dan ook een bijzondere dag voor Valkenburg. ..Persoonlijk ben ik", aldus de bur gemeester, „een voorstander van Bijzonder Onder wijs. Maar we er kennen het recht voor iedereen om zijn kind naar een school van eigen keuze te sturen. Weliswaar is het voor ons een moeilijke beslis sing geweest. Daarbij komt, dat Nu open bare basis school in Valken burg wij aan de oude kleuterschool, gaarne een ande re bestemming zouden geven. We zijn nodig aan meer ruimte toe". Voorts sprak de burgemeester wel komswoorden aan het adres van de heer Diederik en mevr Geers-Ro- dijk, die in Val kenburg aan een nieuwe taak be ginnen. Na de burgemeester spraken nog de heren F. W. Bauer, voorzitter van de vereniging voor Openbaar Onderwijs te Val kenburg en C. v.d.Werff namens de vereniging voor Christelijk Onderwijs. Val kenhorst is deze week gestart met 37 leerlingen. Er zijn twee leer krachten en men werkt met audio visuele hulpmid delen. DD Warmond - Onder de bekwame leiding van „ome" Piet van Rijn is op camping Oosteinde in Warmond de inmiddels befaamd geworden strijd om de camping\ .rofee gehouden. Voorzien van voldoende mondvoorraad en „wat drank tegen de kou" vertrokken veertig vis sers om half zes in de morgen richting Kagerplassen om er het ge luk met de hengel te beproeven. Ondanks het vuurwerk, dat regel matig vanuit de boot van campinghouder Van Rijn de lucht inging, werd er fors gevangen en telde men aan het einde van de wedstrijd niet minder dan 253 vissen. In café De Bonte Koe werden de prijzen uitgedeeld door Lou Geels, alias Bromsnor. De wisselbeker met marmeren voetstuk was voor het Haagse duo Boer en Salarie (45 vissen). Daarnaast werden nog tien „vloeibare" prijzen uitgedeeld en ook die winnaars kregen een warm onthaal. Tot slot vond nog de „Mister Vis 1973"-verkiezing plaats. Roel Zandbergen werd de uit verkorene. LEIDSCHENDAM - De gemeente- raad heeft gisteravond op voor stel van de confessionele frac ties de aankoop van grond en opstallen van tuinder Meewisse aan de Voorburgseweg van do agenda afgevoerd en besloten de heren de Kok en de Haas uit Den Haag advies te laten uit brengen over In de toekomst to volger, beleidslijnen en uitgangs punter. voor de grondpolitiek. De twee bovengenoemde heren hebben voor de gemeente Den Haag verschillende transacties met Loosduinse tuinders gere. geld. Op de stampvolle tribune, waar bij de aanvang van da raadszitting een aantal spandoe ken werden ontplooid, moesten de agrariërs wel aanhoren dat read en college zich uitdrukke lijk distantieerden van de aan tijgingen in het adres van da vakgroepen aan dc gemeente- raao. Burgemeester Kolfschoten zei het adres „misplaatst" fa vinden en „bijzonder onaanga. naam getroffen" te zijn doo* verschillende kwalificaties. De woordvoerder van de confes sionelen, de heer De Ruijter. zei ara er onbehagen bij de tuin ders is over grondprijs, de bere kening van de vergoeding vonj de opstallen en voor het investe ringsbedrag voor de gasinstalla- te. He: PAK-raadslid Lambregl* meende dat aankoop van da grond niet nodig is omdat eerst het ontwikkelingsplan voor d* gemeente moet worden gemaakt inclusief het plan-Voorburgse» weg, „over die bestemming staat immers nog niets vast". Op een vraag van de VVD-er Bergeren of er nu arbitrago wordt gepleegd of advies wordt gegeven zei burgemeester Kolfschoten, die onmiddellijk akkoord was gegaan met het voorstel-De Ruijter, dat partijen rekening zullen moeten houden met de uitspraken van de Maag- se heren. De tuinders, die zich tijdens het korte debat opmerkelijk rustig hadden gedragen, konden na twintig minuten de, overigens kokendhete raadzaal, al weer verlaten. Pony-rijders hielden pony- stoelendans Nieuwe Wetering - De pony-rijver- cniging „de Wetering Ruiters" te Nieuwe Wetering met bijbe horende mangestichting. organi seerde voor huar leden een fees telijke wedstrijddag, die. begun stigd door prachtig zomerweer, een groot succes is geworden. Het programma omvatte begin ners- en lichte dressuur, een c _-nv( udig springparcours, dres- «uurnummer van een 8-tal on der leiding van instrukteur A. de Wit, en een stoelendans van ruiters te paard, waarin begin ners en ervaren ruiters elkaar met animo bestreden; tenslotte kwam hier de allerjongste deel nemer als winnaar uit de busl Tor ondersteuning van de bouw van een overdekte manege, waar binnenkort aan zal worden begonnen, werden loten ver kocht, waarvoor een 2-jarig po nyveulen ais hoofdprijs is Inge- zet. Dc deelname door meer dan 60 ruiters en amazones bewijst dat de pas vorig jaar opgerichte „Wetering Ruiters" een bloeien de vereniging is. Uitslagen; winnaar B 1 dressuur ring 1: Christa Groothoff; ring 2: Jsien Eiekelenboom; B 2 dressuur ring 1: Cock Vergunst; ring 2: Marian Kortekaas; L dressuur Marja Vergunst; springdressuur Marian Korte kaas; stoelendans met pony; fürgen Broström. Bad Wassenaar weer geopend Wass naar - Het binnenbad van het sportfondsenbad aan de Prinscnweg, dat enige weken gesloten is geweest in verband met restauratiewerkzaamheden, is nu weer voor het publick ge opend. Zoals bskend heeft de gemeente Wassenaar een garan- ti verleend voor een door het Sportfondsenbad te sluiten geld lening ter financiering van een aantal verbeteringen en moder niseringen in het bad. De eerste fase van het restauratieplan omvatte o.m. de vernieuwing van de bassinrand en het hoger maken van deze rand.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5