KRITISCHE WOORDEN BIJ KVP- HEARING OVER STREEKPLAN c Leidschendamse agrariërs protesteren tegen „afbraak- prijzengemeentebestuur OOK Wat i moet weten f Kwiek en Lenig heeft nu een volledig bestuur Trijnie snelste in Langeraar C. Ouwendijk vierde 55-jarig priesterschap zijn PAGINA 4 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Alkemade - De weersomstandigheden waren zater dagmorgen nog van dien aard dat het bepaald niet aanlokkelijk was om zich naar de toneelzaal van het dorpshuis „De Alkeburcht" in Roelofa- rendsveen te begeven om aanwezig te zijn bij de door het bestuur van de Prov. Centrale Zuid-Hol land van de K.V.P. georganiseerde hearing inza ke het streekplan „Plassengebied". In zijn inlei dend woord stelde de voorzitter van de Prov. Centrale Zuid-Holland van de K.V.P. de heer A. J. A. Bruggeman dat deze hearing een unieke ge beurtenis is daar deze voor de eerste maal in K.V.P. verband is georganiseerd. Deolstelling is om aan de hand van toelichtingen op de door het „Instituut Stad en Landschap" sa mengestelde kritische stellingen tegen dit streek plan. alsmede op de in 10 punten samengevatte stellingen van de Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap" tegen dit plan in een verhelderende discussie de aanwezige K.V.P. Statenleden duide lijk te maken waarom men zovele bezwaren te gen dit plan heeft. Deze aanwezige Statenleden waren o.m. H. J. A. M. Vrouwenvelder, A. J. A. Bruggeman, A. R. Eysink, J. M. Nooy, T. G. J. Bakker. Voorts burgemeester P. M. F. Smolders en wethouder N. A. J. Rietbroek van Alkemade, burgemeester J. S. Wagenaar van Zevenhoven, burgemeester D. Brouwer van Woubrugge, bur gemeester H. J. v.d. Poel en wethouder P. J. Uittewaal van Ter Aar, burgemeester A. H. van Montfoort van Nieuwkoop. Het feit dat deze „hearing" een openbare bijeenkomst was, is blijkbaar zo bij weinigen overgekomen. Immers naast een redelijke belangstelling uit landbouw en veeteelt bedrijven in deze belanghebbende agrarische sector misten wij de aanwezigheid van de belanghebbenden uit de tuinbouw en bloe misterijsector, zodat misschien zo in totaal een Alkemade Dinsdag 21 aug. vanaf 8.45 uur is er in het Provinciehuis te Den Haag een openbare zitting waarin de tegen het Streekplan Plassengebied ingediende be zwaarschriften behandeld zullen worden en waarbij in dieners van bezwaarschriften hierop een nadere toelichting mogen geven. Het gemeente bestuur van Alkeraade is hiervoor uitgenodigd te 8.45 uur en de afvaardiging van de Coöp. Bloemenveiling „E. M. M. -Roelofarendsveen' om 10.45 uur. Belangstellen den kunnen hierbij aanwezig zijn tachtig aanwezigen de zaal vulden. Voor het „Instituut Stad en Landschap" werden de in 11 punten samengevatte punten van toelichting voorzien door de heren J. C. de Cloe en C. Spaans, en voor de Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap" door de heer Weidema- Bezwaren die intussen reeds vele malen zijn beschreven, waarbij het vooral teleurstellend werd genoemd dat door deze plannenmakers een plan is opge legd waarin belanghebbenden niet ofwel onvolle dig in zijn gekend, en waarbij niet of ternauwer nood is ingegaan op de reakties die tegen het ontwerp streekplan zijn geuit. Na een korte pauze werd de vergadering voortge zet om gelegenheid te geven tot discussie. Vanuit deze vergadering werden geen belangrijke zaken aan de orde gesteld die tot nieuwe gezichtspunten aanleiding zouden geven. Nogmaals werd gepleit voor mogelijkheid voor uitbouw van de kleinere woonkernen ten behoeve van de natuurlijke be volkingsaanwas, alsmede met de hiermede ver band houdende specifieke middenstandsproble men; als aansluiting op de bestaande L.T.S.. en MAVO-school het verkrijgen van een HAVO-top. Dit laatste gezien de nu grote toevloed vanuit deze streek naar het HAVO-onderwijs in Leiden. Recreatie werd niet afgewezen maar dit mag niet ten koste gaan van de bestaande bedrijven waarvoor vervangende gronden moeten worden aangewezen. Door de heer P. Verhoef, voorzitter Statenkring Gouda werd bepleit om er bij de geeigende K.V.P. partij-organen op aan te drin gen dit streekplan niet goed te keuren, maar te komen tot het opstellen van een nieuw plan waarbij rekening wordt gehouden met de bezwa ren, temeer daar alle gemeentebesturen dit ont werp als niet aanvaardbaar betitelen. r HAZERSWOUDE Een felle brand heeft zaterdag middag de land- bouwschuur van J. van Waay aan de Middelweg in Hazerswoude in de as gelegd. In de schuur stonden en kele machines waaronder een combine. De scha de wordt geraamd op ongeveer 100.000 gulden. De heer Van Waay is ver zekerd. Hoe de brand is ontstaan is niet duidelijk. De plaatselijke brandweer heeft aanvankelijk nog grote moeite gehad om met blussen te beginnen omdat de sloot, waaruit het water moest komen, enkele honderden meters van de brandende schuur verwijderd lag. Woubrugge Op de jongste ledenvergadering van de gymnastiek- en judovereniging Kwiek en Lenig, die werd gehouden in het gebouw Jeugdland kwam, ondanks het geringe aantal aanwezige leden, een eind aan het tekort aan bestuursleden. Reeds vele jaren bestond dit bestuur uit de dames Van Beijeren en Van Dam, die, al dan niet met wat assistentie resp. als presidente en secretaresse fungeerden. Over deze ongelukkige situatie werd breedvoerig van gedachten gewisseld. Tenslotte ging de vergadering akkoord met het voorstel de heer Van Beijeren tot bezoldigd admi nistrateur te benoemen, terwijl mevrouw Bax en de heer Weijmar zich als bestuursleden beschikbaar stelden. De laatste zal zich tevens belasten met toezicht op de financiën. Uit het jaarverslag van mevrouw Van Dam vernamen de leden, dat het ledental thans 306 bedraagt, waarvan 76 judoërs. Daarmede is Kwiek en Lenig de grootste sportvereniging van Woubrugge. In het afgelopen jaar werd een mini-trampoline en een springpaard aange schaft, hetgeen mede mogelijk werd gemaakt door de belangrijke gemeentelijke subsidies. In de materialen-commissie namen zitting de heren J. Bochove en J. Metzelaar. Bij het punt wijzigingen huishoudelijk reglement werd ondermeer be sloten de minimale donatie te stellen op vijf gulden; evenzo dat de vereniging zich niet aansprakelijk stelt voor opgelopen letsel bij oefeningen alsmede kleine toevoegingen. De heer Heijcoop als leider van de fadeling judo zag geen termen aanwezig om een aparte vereniging op terichten met eigen bestuur. Leiderdorp - Een B-slectie het Leids Jeugdelftal he zaterdag in Leiderdorp op terreinen van RCL t streektoernooi gespeeld. I Leids jeugdelftal, dat i traind zal worden door Li^ dunum-trainer Leo Halk moest het zaterdag zond deze trainer stellen. Uits gen: LeidenVeenstreek 3; Bollen/DuinstreekRi streek 4—0; Rijnstreek—L den 3—3; Veenstreek—B lenstreek 4—2; Leiden- lenstreek 14; Rijnstreek Veenstreek 1—3. Totaalstand: Veenstreek pnt.; Bollenstreek 4; Leid» er. Rijnstreek beiden 1 pui} Ter Aar Een 30-tal zeiljachten hebben het afgelopen weekend deelgenomen aan de zeilwedstrijden, die gehouden werden op de Noordpias in Ter Aar. Een diversiteit aan boten had zich bij het paviljoen „De Hooge Venen" verzameld. Met een kalme Noord- Oosten wind heeft men 't beide dagen moeten stellen, maar de watersporters konden door hun stuurmanskunst, waarbij de lich tere schepen enig profijt hadden, door een aangepast reglement tot een sluitende klassering komen. Dit evenement was zeer ge slaagd en zal dan ook in de toekomst een vervolg hebben, aldus het organiserende wedstrijdcomité. De uitslagen zijn: 1. Trijnie Sanders met Lady of Nieuwkoop (Olympia jol) 2. de heer Muller met Hans en Grietje (Spanker) 3. Hans Rodewijck (Stern). De beste sportieve prestatie werd geleverd door de heer Noorda- nus uit Ter Aar met een Praam uit 1913. Meisjes Zijl- LGB succesvol LEIDEN Het meisjesadspiran- tenteam van de ZIJL/LGB, dat kort geleden het kampioenschap van de kring Gouwe Rijnstreek veroverde is erin geslaagd door de voorronden van de Ne derlandse kampioenschappen heen te komen. De meisjes van de ZIJL/LGB versloegen HZC/de Robben, DDD en de IJssel met respectievelijk 3-1, 3-1 en 2-1. Vooral de overwinning op de pleeg van HZC/de Robben is erg knap. Door deze uitstekende resultaten zullen de waterpolo- speelsters van de ZIJL/LGB sa men met nog vijf andere ploe gen gaan strijden om het kam pioenschap van Nederland. ■hm Rijpwetering Vrolijk wapperen de vlaggen, waaronder de geel witte kleuren var. de pauselijke w.mpei, een feestelijk met vele prachtige rode anjers en witte chrysanten versierde parochie kerk en een groe belangstelling van parochianen, vooal van be jaarden, verhoogden gisteren het feest rondom het 55-jarig priesterfeest van Emeritus-pas toor C Ouwendijk De bijna 80-jarige, nog bijzonder vitale jubilaris droeg' zelf de plechtige H. Mis uit dankbaar heid op, daarbij geassisteerd ocor zijn opvolger, Deken-pas toor E. v. Diepen, die een woord van welkom en hartelijke gelukwensen uitsprak tot de ju bilaris en zijn familie. Het parochieel mannenkoor voer de, onder leiding van dirigent W. Weenink en met orgelbege leiding van organist C. Borst, de 3 stemmige Mis „Sancta Ja cobi" van J. Nieland uit, waar bij de wisselende gezangen van het feest van Maria Hemel vaait. Pastoor Ouwendijk liet merken dat hij nog goed preken kon. Met krachtige stem schilderde hii de waardigheid van hel priesterschap. Als vurig Maria- vereerder was hij blij dit feesl tegelijk met een Mariafeest te mogen vieren. Tijdens een doorlopende receptie in de pastorie kwamen velen de jubilaris de hand drukken. Daarna was er in het dorpshuis ee.i gezellige bijeenkomst, waarbij naast de familie en het zangkoor ook alle Ripse bejaar- den dcor het kerkbestuur waren uitgenodigd. Namens dit bestuur sprak hier de heer C. N. A. v.d Poe! gelukwensen uit. waarin hij concludeerde dat de jubilaris wel een steeds „ouwere dijk" werd maar nog lang niet op „doorbreken" stond. Hij over- handigde hierbij een geschenk onder couvert, zijnde de op brengst van de collectie tijdens de H. Mis. Voorts mocht pas- ■HHBi LEIDSCHENDAM De staudor- ganisaties van CBTB. Holl. Mij voor Landbouw en LTB hebben een adres aan de gemeenteraad gestuurd waarin wordt gezegd dat zij „diep teleurgesteld zijn" over de prijzen die de gemeente wil betalen voor woonhuis, be- drijfsopstallen en grond van tuinder Meewisse aan de Voor- burgseweg. Gezien de diverse besprekingen die de laatste jaren met het ge meentebestuur zijn gevoerd wa ren de organisaties er van over tuigd dat de gemeente een nor maal en moreel verantwoord aankoopbeleid zou voeren. De eerste keer dat de gemeente nu een agrarisch bedriif gaat kopen wordt een tegenstrijdig standpunt ingenomen, dat eigen lijk onzakelijk en immoreel moet worden genoemd. Dc gemeente wil een bloeiend en rendabel bedrijf dat uitstekend wordt gerund „tegen afbraak- prijzen" kopen, prijzen waar voor deze ondernemer onmoge lijk opnieuw kan beginnen. De organisaties denken dat de man bij Sociale Zaken zal moe ten aai /.pen. Zij z.jn tevens bang dat een precedent wordt geschapen voor andere agra- Het voorstel van B en W, dat van avond in de raad komt en waar bij van de zijde van de agra riërs akties zijn te verwachten, Meewisse is overigens, zij het heeft al protesten uitgelokt in na Ian dnrige bcspr kingen, al de openbare vergadering van de akkoord gegaan met het voor commissie van openbare wer- stel van B en W. ken. Leidschendam wil aan de In het adres aan de raad wordt Voorburgseweg nog ongeveer gevraagd waarom Leidschen- 200 woningen bouwen. De heer dam maar vier gulden per vier kante meter geeft tegen Den de jaren dertig wordt afge- Haag acht, bovendien is ner- straft". gens grond te koop voor minder De heer Meewisse krijgt namelijk dan acht gulden. De organisa- slechts 50% vergoed van zijn ties vinden dat deze onderne- kassen, omdat ze door de ge- mer „middels een achterhaald meente als „niet aanwezig' vergunningstelsel daterend uit worden beschouwd, verband ook met voo'hereidingsbeslui- ten. Hij heeft lx/i jaar geleden „in r.auw overleg met de gemeente een CV-gasinstallatie van 50.000 gulden aangeschaft die niet vol gens een normale afschrijving wordt vergoed, „calculeert de gemeente altijd zo" vragen de organisaties. Zij wijzen er op dat in het verleden al te veel agrariërs gedupeerd zijn door voortgaande verstedelijking. Zonder voldoende schadeloos stelling aan bedrijven die on vrijwillig moesten verdwijnen. „Dit kan zo niet langer door- De standorganisaties noemen de gang van zaken bij de aankoop van het bedrijf van de heei Meewisse „ronduit bedroevend en irreëel". Andere agrariërs zouden in de toekomst geen kele redelijke kans maken op normale verkoop/a-- oppri zen 'ook al zou door dc bet re fende ondernemers een reëel t gced zakelijk beleid zijn ge voerd ten opzichte van bedrijfs investeringen) met alle kwalij ke gevolgen van dien. Mimi Carlier versloeg favorieten NIEUWKOOP Op het Ten* park van de Tennisverenig Nieuwkoop werden het afgi pen weekeinde de jeugd-cl kampioenschappen gehoud Er werd gespeeld in de cate, rieën A voor meer geoefei jeugd en B voor de minq gt oefenden. Voorts was er mini-toernooi voor de begir tjes waarbij maar een gedee an het speelveld werd bruikt. De verrassing van v was de jonge Mimi Carlier de titel bij de meisjes-A overde en daarbij resoluut af kende met de favorieten, die afgelopen jaren goed wa: voor de titel. De overige uitslagen waren: Ja gens-A Dolf de Blécourt. J( gens-B Hein van Os Meisji B Astrid Gouma en M kampioen Erik Gouma. het komende wejk-end zullen kiubkampioenschappen voor senioren een aanvang nemen. Woonark „uit wrok" in bram SASSENHEIM Een inwon van Warmond (58) werd in i nacht van vrijdag op zaterd; omstreeks één uur gearresteer toen hii na afloop van een pe soneelsfeestje een luxe woonar van z'n werkgever, die gemeer lag ;n de Ter Leedestraat, oj zettelijk in brand stak. Hoewt de p'aatselijke brandweer zee spoedig ter plaatse was, wer, de schade toch tussen de zevei en tienduizend gulden geraamc' Dank zij snel en doeltreffent optreden kon de brandwee( voorkomen dat het vuur ovetf sloeg naar het bedrijf, een houl handel, drie tot vier meter vat het brandend woonschip verwij1 derd. Aangenomen wordt dat df i kleine der tig iaar bij het bedrijf werk» zaam was, uit wrok heeft ge handeld. De Golden Earring proberen het inet voetballen Zoeterwoude De fans van Ne-i woensdagavond 22 augustus a.s.) de gelegenheid hun favorieten !n een bijzondere creatie aan het werk te zien. Zij trekken dan de voetbalschoenen aan om op het sportcomplex Haasbroek in aktie te komen tegen eenj team van het fotografisch lithol bedrijf waarmee zij vele contac ten hebben. Het elftal van de Earring wordt! gecompleteerd met medewer kers van Hilversum 3 onder wie de alom bekende Joost de Draayer. De aanvang van de' happening is half zeven. Datl deze ontmoeting juist in Zoeter-i woude wordt gespeeld is geen! toeval. De Haagse formatie re peteert n.I. regelmatig in het: Centrum en het Don Boscohuis. t UW MENING Schieten In uw editie van maandag j.l. schrijft uw resencent zijn me ning over het tv-programma van de NCRV Blij blijven", met André van Duin onmisken baar in de hoofdrol. Kort sa menvattend de mening van uw resencent „om op te schieten". Hier tegenover mijn mening. Graag zie ik André van Duin op tv komen. Gegarandeerd voor mij geen groter tv-genoegen voor onze kinderen dolle pret. Met waarderende woorden be schreef uw resencent bijv. vorig jaar het VPRO-programma: „Het gat van Nederland". Ik heb precies een keer de moeite genomen daar aandacht aan te bes'eden. Na enkele minuten was de knop de beste uitkomst. He' „g.v.d." was niet van de luch'. Voor mij beCekent dit •a".'geb-.::k op zijn minst lieder- l'ikï onbeschaafdheid. Door uw r s rc:nt toch wel gewaar deerd. Over schieten gesproken F. P. Th. v.d. Meer, Geestweg 70, R.A.Veen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4