HANDHAAF DE LEIDSE CONTAINERDIENST Eerste steen gelegd van sport accommodatie SVLV -V oorschoten Altior kiest een nieuwe voorzitter stad en streeknieuws Rijndijk straat kreeg raadselftal pas laat op de knieën Gommiss ie Reinigingsdienst: Esto faalde op alle fronten in in oefenduel (0-5) WINTERKAMPEREN IN NOORDWIJKSE ZOMERHUISJES? LEIDSE COURANT LEIDEN Het raadselftal heeft het zaterdagmiddag niet kunnen redden tegen de bewo ners van de Rijndijkstraat. De R'jndijkstraters, die vechten voor een straat waarin het be ter leven is en daarvoor op de eerste plaats de gemeentelijke overheid nodig hebben, kregen zaterdagmiddag op het LDWS- terrein de vroedschap al op de blote knieën: met een 32 ne derlaag, op de blaren en met stramme ledematen werd de raadself naar huis gestuurd. Hoewel het raadselftal voor het eerste signaal al defaitistisch had voorspeld, dat het met de rust al wel 9-0 voor de Rijn- dijkstraters zou zijn, viel het toch enorm mee. Nadat loco burgemeester Elly den Haan de aftrap had verricht, stelden de „edelachtbaren" zich enorm fel te weer. De KVP-er mr. dr. Joep Cornelissens kreeg zelfs een gele kaart voor zijn vinnige inzet en het werken met de handen. Oangs de lijn grinnekend betiteld als „typische rechtse streken". Hel was overigens een typi sche linkse streek van de keu zecommissie, dat men de KVP-er rechtsbuiten had opge steld. Een plaats waar hij zich aan onttrok door in het een- 'rum als spits te gaan opere- doelpunt met een lekker hard ren. In die positie scoorde hij en hoog schot na een solo. ook voor de raad het eerste Maar dat gebeurde na de rust, waarin verzorger drs. Van Peype (eens Marga's adviseur in drugzaken) in de kleedka mer zijn koffertje" had ge opend. Naast een opwekkende Van Peype was er ook een op- Van Seters- De tange verwachtingen kwa- het veld te men, zoals hierboven geschre ven, niet uit. De rust ging in mei een 1-0 voorsprong voor de straat. Cornelissens gelijk had gemaakt was het spoedig weer 2-1, maar P.v.d.A-man Hans van Dam Bracht de si and weer in evenwicht. On der het motto „Leiden in last" oiebeerde de raad in de slot fase zelfs nog een overwinning te forceren: back Duyvestuyn 'P.v.d.A.) rukte op en knalde keihard op de lat, Roel in 't Veld probeerde met een over treding ruimte te maken voor «en beslissende uithaal en El- senga (VVD), die heel goed had gekeept besloot te gaan »u!len met Cees Waal. Dat laatste was een of ensieva noodsprong, die goed werd af gestraft. Waal, die zijn bril niet aan het testijn wilde wagen, verkeerk zich finaal op een schuiver van de zijlaan: 3-2 voor de Rijndijkstraat. De wedstrijd werd niet uitge speeld door van Baaren en Kwik; met lichte blessures moesten zij het veld voortijdig verlaten. Het evenement werd door flink wat mensen bijge woond. Vrijwel alle raadsleden on wethouders stonden aan de lijn. JoufLEIDEN De containerdienst, zoals die momenteel door de Dienst voor de Reiniging, Ha vens en Warenmarkten (RHW) wordt uitgevoerd, moet blijven bestaan. Dit is de mening van een meerderheid van de sub commissie RHW. die zich in op dracht van de Begeleidingscom missie Organisatie-onderzoeken (BOO) heeft gebogen over een aantal onderdelen van het ODRP-rapport over de dienst. In dat rapport, behorend tot het doorlichtingsonderzoek van het gemeentelijk apparaat, wordt het voorstel gedaan tot afstoting van de containerauto's, aange- tzien iedere lediging (in totaal ongeveer 2500 per jaar) de RHW 33,- kost. Bovendien Meerburg opent de kleedkamers Zoeterwoude Morgenavond j worden de nieuwe kleedkamers van de voetbalvereniging Meer burg in gebruik -genomen met een oefenwedstrijd tegen R.C.L. De Leiderdorpers die aan het eind van de vorige competitie promoveerden komen met hun volledig eerste elftal. Harm van Leeuwen, één van de jongste medewerkers aan de bouw zal de openingshandeling verrich ten. Ook de D, E, en F-pupillen zullen hun medewerking verle nen. Hoewel er een aantal per sonen zijn uitgenodigd de ope ning mee te willen maken wit het bestuur nog niet spreken van 'n officiële opening want er staat nog veel meer op stapel. Naast de vier kleedkamers wel ke. nu zijn gebouwd in het ge bouw waar voorheen de r.k. La gere Landbouwschool was ge huisvest hoopt men volgend jaar nog twee kleedkamers in te richten alsmede ruimten voor de scheidsrechters en het be stuur. Het resterende deel zal als recreatiezaal voor de jeugd worden bestemd. Meerburg wil het gebouw in eigendom ver werven, wat ook noodzakelijk is om fn aanmef-king te kunnen komen voor de zo broodnodige subsidie van de N.S.F. De on derhandelingen hierover met het gemeentebestuur zijn gaan de. Radiopiraat Sassen heim opgespoord SASSENHEIM Door de politie van Warmond werd zaterdag avond in samenwerking met de opsporingsdienst van de PTl een illegale zender, die in de Dorpsstraat werd gelocailiseerd, vlak na de uitzending in beslag genomen. Tegen de eigenaar van de apparatuur, een 18-jari- ge jongeman, werd proces-ver baal opgemaakt. Marktberichten 1-16. Yellow Dusty. Rood. Carna val. Lena 13 -27. Esperen. e. Harvest Moon, Alice. Keefer It - 20. Le fig iSm 39. Rozen Gar- meent het rapport, dat er in de toekomst een nog groter verlies op dit bedrijfsonderdeel zal wor den geleden, aangezien er een teruglopende tendens te zien is als gevolg van het propageren van het laadklstensysteem. Het laten ledigen van de containers door particuliere bedrijven zal een grote besparing met zich meebrengen. Daartegenover stelt de subcom missie, dat de container de eni ge transporteenheid is, waarin grof afval vergaard kan wor den: „Een laadkist kan een container niet vervangen." Een tweede grond voor dit standpunt ziet de commissie in „redenen van milieubeleid". De reeds lang ingezette afstoting van de containerlediging t.b.v. particu lieren moet wel doorgaan. Het betreft nog zo'n 250 A 350 ledi gingen. Pas in de toekomst kan worden bezien of een der con tainerauto's kan worden afge stoten. Het minderheidsstand punt (dat van het rapport) in de subcommissie wordt ingenomen door de vertegenwoordiger van het bureau ODRP, terwijl de vijf gemeentelijke afgevaardig den de meerderheid vormden. Het rapport, dat de Dienst overi gens „een goed -georganiseerd geheel" vindt, wijst voorts op het hoge ziektepercentage van de personeelsleden van het be drijf en op het grote verloop van het personeel, twee ver schijnselen, die reeds lang een kenmerk zijn van de RHW. De oorzaken hiervan zoekt het rap port in „de eisen die vanuit de bevolking aan de dienst RHW gesteld worden' Elge poging om de taak van bijv. de huis- vuilophalers te verlichten door 1 x per week ophalen, geconcen treerde aanbieding vooral in de nauwe straten in de binnenstad etc. blijkt niet haalbaar. De ziekmelding zou een vlucht kun nen zijn, daar bij de dienst RHW het vermoeden bestaat, dat niet alle zieken „medisch" ziek zjjn. Een intensieve contro le bij ziekmeldingen is dringend gewenst". Het rapport wijst erop dat er grote besparingen gedaan kunnen worden, als het huidige ziektepercentage van 25% teruggebracht wordt tot 10%. Ook de subcommissie RHW heeft naar oplossingen gezocht om dit percentage te verminderen. Al lereerst adviseert zij „om 8 tij delijke krachten aan te trek ken ter vervanging van de lang durig zieken (thans 13 man)." Vervolgens acht oe commissie het in dit verband noodzakelijk „een arbeidskundig onderzoek naar belastbaarheid" van zowel het tijdelijke als het vaste per soneel te verrichten, „teneinde betere inzichten te verkrijgen omtrent de inzetbaarheid van werknemers bij de diverse dien stonderdelen". Voor dit onder zoek zal het Bureau voor Ar beidsgeschiktheid van het Aca demisch idcenhuis van Leiden in de arm worden genomen. Deze keuring zal, aldus de direc teur van de dienst RHW, de heer F. v. Overmeire, „meer op het vak gericht moeten wor den". Bovendien vroeg hij zich af ,,of één keuring voldoende is. Het is namelijk gebleken, dat veel ziekteverzuim voorkomt bij personeelsleden van tussen de 40 en 50 jaar." Een tweede keu ring na een aantal dienstjaren kan dus tijdig veranderingen in de geschiktheid van het perso neel aan het licht brengen, waardoor langdurig ziektever zuim voorkomen kan worden. VOORHOUT De St. Anto- niusschool uit Voorhout winnaar geworden van de NKV-voetbalcup. Het toer nooi om deze bokaal kon tot stand komen dankzij de dewerking van het Foreholte- bestuur en het onderwijzend personeel van de deelnemen de scholen. Op de tweede plaats kwam de Ar.dreasschool, derde werd de St. Agnesschool en op de vierde plaats eindigde de Boerhaavaschool. Laatst genoemde kwam in het bezit van een extra prijs, voor de sportiefste verliezer van het gehele toernooi, welke be schikbaar werd gesteld door het AVG. Alle elftallen ren gestoken in een fraai vakbond T-shirt van de Hout en Bouwbond. De winm van de cup mochten dit shirt als herinnering houden. Tij dens een geestige speech werden door de afdelings voorzitter W. Geurts de prij zen overhandigd. Van de zij de van het publiek werd veel belangstelling getoond de wedstrijden. BODEGRAVEN Ook in de derde oefenwedstrijd, tegen de Flamin go's, heeft Esto het lelijk laten liggen. Al was de uitslag (0-5) wel wat geflatteerd, het neemt niet weg dat het spel van de Bodegra vers faalt op alle fronten. Het stuntelig plaatsen, geen schotvaardig heid (drie doelschoten in de hele wedstrijd) maar vooral gebrek aan spelinzicht. Geen opengooien naar de vleugels, maar kort tik- jesspel naar gedekte spelers in dezelfde hoek vun het veld, gebrek aan speeldrift, dekkingsfouten bij de vleet. En daar hebben de Ha genaars uitstekend van geprofiteerd. Na een buitenspeldoelpunt van Minkman werd een zuiver tegendoelpunt afgekeurd. Een prachtig schot van de enige gevaarlijke man in de voorhoede, G. v. d. Poll, ketste van de kruising af. Ruststand 0-1. Na de hervatting bleef de ploeg verzwakt door de vervanging van G. v. d. Poll en H. Noot door W. L'Ami en Th. de Wit. De laatste werkte er nog wel aan, maar diverse spelers geloofden het wel. Uit een vrije trap schoot Lut het tweede Haagse doelpunt in de touwen, waarbij de doelman niet geheel vrijuit ging. Nummer drie volgde kort daarna door Minkman die vrij kon doorlopen. Tien minuten la ter was het 0-4 toen Lut goed doorliep op een scherpe pass. Vijf mi nuten voor het einde keurde de scheidsrechter een schoolvoorbeeld van buitenspel goed toen Minkman achter de Esto-doelman om voorzette naar Groenewegen die in het lege doel kon plaatsen (0-5). Een wedstrijd die geen vertrouwen geeft in de naderende competi- TER AAR Op de 28e Algemene jaarvergadering hebben de leden uit hun bestuur van de R. K. voetbalvereniging Altior de heer Th. Otto als voorzitter gekozen. De heer H. J. Kolman, die deze vergadering leidde, nam als voorzit ter afscheid. In zijn openingswoord noemde hij het afgelopen ver enigingsjaar redelijk gunstig. Tijdens deze vergadering vond de prijsuitreiking plaats voor degenen die de training het trouwst had den bezocht. Voor de B-selectie waren dit 1. Leo van Tol (32 bez.), 2. Kees v.d. Zwaan (29 bez.) na loting, 3. Bart Kroon (29 bez.). Voor de A-selectie: 1. Dirk van der Lek (59 bez.) 2. Joop Versluis 3. Giel Kampman (na loting uit 3 kandidaten). De heren J. van Eg- mond. B. Aartmun en H. v.d. Jagt werden als bestuursleden herko zen. Ries Lek werd gekozen als bestuurslid in plaats van Jan v.d. Pijl, die niet herkiesbaar was. Voor de vele verdiensten, die Jan van der Pijl o.a. gedurende meer dan 25 jaar als lid van de jeugdcommissie van Altior en sinds 18 augustus 1961 als bestuurslid had verricht, overtiandigde voorzitter Kolman hem een geschenk en bood hem eveneens het erelidmaat schap van de vereniging aan. De heer H. J. Kolman werd als lid van verdienste benoemd en kreeg als afscheidscadeau een geschenk onder couvert. De heer Kolman bedankte het bestuur en de aanwe zige leden op zijn beurt. Préellla 0 - 18 - 22, Ilor Geplozen C 18, Belinda, Motn 1, Super Star. Baera 16 - 25, Lelies 27 - isanten 15 - 26 p. Irissen 50 - 1.25. Fre Montbretia 40 - 65. Dahlia 45 - (.5. Ornithocalum 20 - 53. Asters .8 - 36, Gladiolen 40 - 95. Brodea 53 - 58. Statlee 33 - 60 per bos NOORDW1JK Het gemeentebestuur van Noordwijk is bezig een nota op te stellen inzake de bouw en het gebruik van zomerhuis jes in het Langeveld. In verband hiermede heeft het college van b. en w. zich beraden over de mogelijkheden van een beperkt winterkamperen. Nog voor de afloop van het aan de gang zijnde kampeerseizoen wil het daarover een beslissing nemen. Hoewel het winterkamperen nogal problemen oproept, wil het ge meentebestuur toch in beperkte mate tegemoet komen aan de op dit punt levende wensen. Men acht het verantwoord toe te staan dat in de periode van 1 november tot 1 april gedurende de week ends (van vrijdagmiddag 12 uur tot maandagmiddag 12 uur) en gedurende een aaneengesloten periode van drie weken rond kerstmis-nieuwjaar wordt gekampeerd. Praktisch zal dit alleen mogelijk zijn in zomerhuisjes, tenten en toercaravans. Voor het plaatsen van tenthuisjes en sta-caravans levert de korte periode te grote bezwaren op, want na de weekends en de kerstperiode moeten de verblijven (uitgezonderd de zomerhuisjes) weer wor den verwijderd. De kampeerterreinhouders blijken voor het win terkamperen niet zo enthousiast te zijn. Van de 23 terreinhou ders hebben er tol nog toe 17 gereageerd en uit de reacties bleek, dat de meningen sterk verdeeld zijn. Sommigen voelen er helemaal niet voor en anderen staan er zeer positief tegenover. Het blijft aan de terreinhouders zelf ter beoordeling of zij van de mogelijkheid tot het bieden van gelegenheid tot winterkamperen gebruik willen maken. VOORSCHOTEN Zaterdagmor gen werd op het sportvelden complex van SVLV de officiële eerste steen gelegd door de heer J. M. Janssen, cre-lid van SVLV, van de nieuwe accommo datie. Om half elf vond de korte plechtigheid plaats en ter gele genheid van dit feit lieten de bouwers even het werk liggen. Een mijlpaal was bereikt, de nicuwo clubgebouwen krijgen hun vorm. De voetbalvereniging SVLV krijgt volgend seizoen uitbreiding van de velden door het vertrek van Randstad Sport naar het nieuwe sportcomplex in Adegeest. Om dat de voetbal voor de jeugd meer is dan voetbal, was er dringend behoefte aan ruimten, waarin de jeugd opgevangen kan worden wanneer het weer spelen op het veld niet toe laat. Daarom zijn naast de gebruike lijke ruimten als scheidsrech- terskamer, kleedkamers, dou ches er. kantine ook nog ruim- •ten speciaal bestemd voor de recreatie van de voetbaljeugd. JVanreer de gebouwen gereed zijn dan staat er voor een be- geleden gerealiseerd werden, diag van ruim 300.000.- op het SV1 V telt thans bijna zeshonderd veld van SVLV. Het nieuwe ledtn, waarvan een groot ge- clubgebouw van S is dan deeltc uit jeugdleden beslaat, duurder dan de aar..eg van de Hoewel gemikt wordt op sportle- vier velden inclusief de stenen vc prestaties en ieder SVLV-lid clubgebouwen, die vijftien jaar graag zijn vereniging zou zieo promoveren uit de Leidse ondo rafdeling.w ordt er steeds de nadruk gelegd op de jeugd, le der kind wordt aangenomen en niet getest op voetbulkunde, d» eif gediplomeerde jeugdleider» zorgen voor een goede opvang en zo doet de jeugd meer 4ai» alleen voetballen. Bij dt eerste steenlegging waren o.a, aanwezig de heer M. C. La* kemon, mede-oprichter van SVLV ruim veertig Jaar gelden: rille tre-leden en vele donateurs De heer Janssen noemde zich de vertegenwoordiger van d» leggers van de eerste steen van het vorige clubgebouw. Er zal nog enige maanden door de leden In hun vrije uren ge bouwd meoten worden voor d» gelit It accommodatie gereed is De secretaris van de vereniging houdt keurig de uren bij en tus sen het sjouwen door zorgen er enkele voor de fourage. Twintig broden, een pond ham. twe# pakjes boter en een hele hoe ve Iheid vocht houden de vrij* willigers zaterdags fit Met doorgesleten handen lopen ba- stuurs leden en gewone leden tot de spelers van het eerste elftal toe. Stenen en balken zijn zwaar en soms ruw, maar vela handen maken een unieke ac commodatie bij SVLV gereed vo^ gebruik.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3