SENSATIONELE ZEGE OP FREE FORESTERS Entreekaarten Ajax geldig in bus-tram TWEEMAAL VERLIES TEAMS BATAVIEREN TEGEN PAKISTAN Na twee dagen saai okfcet VOETBALLERS OP DE PLAAT Rusland gouddelver bij Universiade V. v Negende prijs voor Dieben Johan Kijne snelste Vijfkampzege Hoogendoorn Twentse Ros voor AFC Vagliano-cup in Eindhoven MAANDAG 20 AUGUSTUS 1973 A7 HILVERSUM Het Nederlandse cricketelftal heeft in de slotfase van de wedstrijd tegen het Engelse team de Free Foresters een sensationele zege behaald. Op de eerste bal van de laatste over ving Barend Stel (Hercules) in de slips schitterend met een hand de laatste Engelsman Griffith uit op het bowlen van Rob van Weelde (VOC). Daarmee kregen twee dagen nogal saai cricket, waarin een draw van meet af aan vrij wel onvermijdelijk leek op het traag lopende veld van de jubilerende Hilversumse Cricket Club, een onverwacht opwindend slot. Deze ontknoping was meer te danken aan het zor geloze batten van de Engelsen dan aan briljant Nederlands fielden. Want de nationale formatie faalde in het veld, zij het dat het spel op de tweede dag, mede door enkele uitstekende van gen, veel van de slechte prestaties van de eerste deed vergeten. Zaterdag werd de show gestolen door de Engelse majoor Strague, die met het bat een enorm ge weld ontketende en in anderhalf uur in zijn in nings van 79 liefst zes zessen en vijf vieren liet noteren. Aan Nederlandse zijde toonde Anton Bakker (VOC) zich beide dagen in zeer goede vorm. De beste battingprestatie kwam gisteren echter op naam van Peter van Wel (HBS) met 92 runs. De jeugdige Hagenaar miste zijn century na een technisch uitstekende innings maar net, omdat hij op het laatst moest forceren. Ondanks het historische feit, dat deze wedstrijd voor het eerst gedeeltelijk op de televisie werd uitgezonden, zagen beide teams zowel in het veld als aan bat geen kans een overtuigende indruk achter te laten. Het bowlen van de Free Foresters was nauwelijks indrukwekkend. In het Nederlands team maakten alleen Rob van Weelde en Barend Stel zich waar met de bal. Aan beide zijden werden voor een wedstrijd op dit niveau veel vangen gemist. Bij de Engelsen kon naast Strague aan bat alleen de Nederlandse oud-hockey- en cricket-international Jaap Leem huis enige indruk maken. In de tweede innings misten de Engelsen hun openingsbat Silcock we gens een blessure aan het hoofd, zodat zij slechts met tien man konden aantreden. Mede daardoor wierp de wat late declaratie van de matig opere rende captain Van Laer (HCC) die de tegenstan der twee en een half uur gaf voor 198 runs, on verwacht nog zijn vruchten af. Nederland—Free Foresters. Eerste innings: Nederland: Van Laer 22 (1x6, 2x4), Van Wel 17 Bakker 62 (5x4). Van Arkel 37 (3x4). Van Weelde 13 (2x4), Onstein 19 not out (1x6, 1x4) Totaal 184 voor 7 gesloten. Bowlen Free Foresters: Griffith 2 voor 29 (16 overs), Huins 1 voor 50 (23 overs), Thwaites 4 voor 52 (15.5 overs). Bowlen Nederland: Stel 3 voor 66 (24 overs), Van Wel 1 voor 24 (5 overs), Van Weelde 1 voor 26 (12 overs). Batten Free Foresters: Huins 14, Woodhouse 15, Strague 79 (6x6, 5x4), Leemhuis 66 (8x4), Parr 12 not out. Totaal: 204 voor 5 gesloten. Tweede innings: Batten Nederland: Van Laer 65 (8x4), Van Wel 92 (1x6, 4x4), Bakker 23 (3x4), Van Arkel 16. Totaal 217 voor 6 gesloten. Bowlen Free Foresters: Huins 3 voor 40 (15,3 overs), Strague 1 voor 38 (8 rovers), Woodhouse 2 voor 25 (6 overs). Batten Free Foresters: Woodhouse 45 (2x4, 1x5), Leemhuis 25 (2x4), Srague 10 (1x6). Totaal 122 all out. Bowlen Nederland: Onstein 1 voor 25 (10 overs), Van Weelde 4 voor 31 (12,1 overs). Spits 1 voor 32 (8 overs), Van Wel 2 voor 2 (6 overs), Bakker 1 voor 0 (1 over). Resultaat: Nederland wint met 85 runs. Den Haag De uitslagen van de dit weekeinde voor de nationale cricketcompetitie gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse: ExcelsiorHermes DVS, gewonnen door HDVS met 7 wickets. HDVS 144 voor 3, Ex celsior 142 all out. Bloemendaal—De Krekels, draw met bonuspunt voor Bloemendaal. Bloemendaal 233 voor 5, De Krekels 143 voor 8. De Krekels—Hermes DVS, gewonnen door De Kre kels met 26 runs. De Krekels 131 all out, HDVS 105 all out. HCC III—Kampong, gewonnen door Kampong met 4 wickets. Kampong 183 voor 6, HCC 3 182 all out. ,'V"' AMSTERDAM In het komende seizen zullen de gewone toe gangskaarten voor de thuiswed strijden van Ajax in het eigen stadion recht geven op vervoer op alle tram- en buslijnen van het gemeentelijk vervoerbedrijf, en op de zogenaamde integratie- lijnen binnen de hoofdstad. De geldigheid van de kaartenis ove rigens beperkt tot de dag van de wedstrijd en dan ook nog ge durende twee uur voor het be gin en twee uur na afloop. Deze regeling is overigens geen nieuwigheid, ook bij de meeste cupwedstrijden van Ajax in de afgelopen twee seizoenen was een dergelijk samenspel tussen de voetbalcub en het vervoers bedrijf. Maar die wedstrijden werden altijd in het Olympisch stadion in een ander deel van de stad gehouden. De voetbal supporter zal een en ander moe- ten betalen. Op de normale prij zen van de kaarten zal een toe slag worden geheven van 0,50 De gebruikers van het openbaar vervoer zijn dus wel goedkoper uit want normaal zou men voor de heen- en terugreis zeker een gulden moeten betalen. Bij deze hele regeling zijn enkele partij en minder goed uit: de automo bilisten, de fietsers en bromfiet sers en de voetgangers, die de toeslag ook moeten betalen. Vooral van die laatste categorie zijn er nogal wat, aangezien veel Ajax-supporters uit het te genover het stadion gelegen be tondorp komen. Maar zelfs de man. die recht tegenover de in gang van het stadion woont zal zijn twee kwartjes toeslag moeten neertellen. Het gemeen telijk vervoerbedrijf profiteert het meest van de regeling. Het ontvangt alle toeslagen, ook al zou er niemand van het open baar vervoer gebruik maken. Intussen wordt ook een nieuw parkeerregeling voor de thuis wedstrijden voorbereid. Het parkeren levert in de nauwe straatjes in de directe omgeving van het Ajax-stadion vaak grote problemen op. Daarom wil men nu op enige afstand een groot parkeerterrein inrichten en de voetballiefhebbers vandaar met Dendelbussen naar het stadion brengen, maar deze zaak zal niet voor begin oktober voor el kaar zijn. j LONDEN De Nederlander Hans Dieben Is dit weekeinde tijdens een Internationale mo derne vijfkamp in Londen als negende geëindigd met 4737 punten. De overwinning was voor de Britse militair Fox met 5180 punten, j De klasseringen van de andere Nederlanders waren: 14. R. 38. Dooyenburg 3218. In het ploegenklassement was de eer ste plaats voor Groot-Brittannië met 15.196 punten. De Neder landse junioren werden neg#.de met 9697 punten. De Fransman Vincent Moreau heeft het wereldkampioenschap moderne vijfkamp gewonnen In Wiener Neustadt ten zuiden van Wenen. Hij eindigde voor de Noor Arno Penne en de Oosten rijker Helmut Friesl. Moreau verzanlelde 5.267,6 punten, Pen ne 5.329,9 en Friesl 5.327,3 Oos tenrijk won de ploegentltcl. De uitslag: van het plnenenkftmplocn- srhap was: 1. Oostenrijk 20.9G8.6 punten. 2. Frankrijk 20.615.2 3. Zwe den 20.139.9 1 Noorwegen 20.235.0 5. Zwitserland 20.191,2 6. West-Dults- land 20.132,4 7. Nederland 20 053,7 8. Denemarken 20.021.6 9 Argentinië 19.98K.S 10. Brazilië 19.952.7 11 Itnllö 19 150.9 12. België 18.4X5.2 13 Alge rije 12.856.7 14 Libanon 12.611.1 In de Individuele eindklassering werd Klop zevende met 5.216,0 punien. OSS Johan Kijne van de atle tiekvereniging Metro uit Rotter dam heeft in Oss een nationale loop over 30 km. gewonnen. De uitslag is: 1. Kijne (Metro) 1.43.47.2, 2. Van Sijtveld (AV'23) 1.43.49.0, 3. H. van Kasteren (Fortune) 1 44.39.4, 4. Webel (Wdl) 1.44.45.2, 5. Kestermans (Bel) 1.47.44.2, 6. De Jong (Volt) 1.48.22.0. Sittardia lootte sterke Tsjechen BAZEL - De Nederlandse zaal handbalkampioen boj de heren, Sittardia, heeft voor dc eerste ronde van het toernooi om de Europacup in het seizoen 1973/1974 geloot tegen Cervena Bratislava (Tsjechoslowakljc). Bij de dames komt Swift Roer mond uit tegen de Bulgaarse kampioene Zsak Zname. De wedstrijden voor Je eerste ren de moeten worden gespeeld in de weken van 14 tot 22 septem- Zwaargewicht Strague (rechts) en wicketkeeper Leemhuis kunnen Peter van Wel niet stoppen op weg naar zijn 92 runs, waarmee hij de topscorer van de tweedaagse interland tegen de Free Foresters MiiNCHEN Een Westduitse platenmaatschappij zal volgen de maand een speciaal album langspeelplaten voor de we reldkampioenschappen voetbal van 1974 op de markt brengen. Op de platen is onder andere het nationale team te horen met verheffende koorzang en de rest is volgezongen met verzoeknummers van een in ternationaal "droomelftal". De opbrengst van het album zal ten goede komen aan de fi nanciering van het wereldtoer- nooi, dat volgend jaar zomer in elf Westduitse steden zal worden gespeeld. Op een van de platen staat muziek uit de elf steden waar de wedstrijden worden gehouden. Op de twee de zingt de Westduitse nationa le ploeg zich schor en op de derde plaat staan de lieve lingsnummers van het interna tionale droomelftal. Dit droomelftal dat werd sa mengesteld door de Westduitse bondscoach Helmut Schön be staat uit: Lev Yashin (Rus land) - Bobby Moore (Groot Brittannië) - Eusebio (Portugal - Pele (Brazilië) - Ferenc Pus kas (Hongarije) - Alfredo di Stefano (Argentinië/Spanje) - en de Westduitsers Frits Wal ter, Uwe Seeler, Günter Net- zer, Franz Beckenbauer en Gerd Müller. De nummers worden ten ge hore gebracht door Dahlia Lavi, Wynke Myhre, Peter Alexander, Karei Gott, Roy Black en Freddy. De organisa toren hebben verklaard te ho pen dat het album de verkoop cijfers van de Britse tegenhan ger van 1966 - 2.3 miljoen - nog zal overtreffen. VLISSINGEN Ella Hoogen doorn (PAC), de Nederlandse kampioene verspringen, heeft gisteren in Vlissingen een natio nale vijfkamp gewonnen met een totaal van 3907 punten. Haar prestaties op de vijf onder delen waren: 100 m horden 14.4, Kogelstoten 10,81 m„ Hoogsprin gen 1.60 m.. Verspringen 5,64 m. en 200 m 25.7 sec. Bij de heren leverde de tienkamp met 6318 punten een overwin ning op voor de Vries Bouma (AV'55) Schouten (Spel. Reeu- wijk) werd tweede met 6066 punten. Schouten sprong o.a. 1.92 m. hoog. ENSCHEDE De Amsterdamse voetbalclub AFC heeft in En schede het zevende Twentse ROS-toernooi voor amateurver enigingen gewonnen. Door In de finale Hermes DVS te ver slaan met 10. De derde plaats was voor Hel mond, dat zondagamateurkam- pioen RBC versloeg, eveneens met 10. Vervolgens: 5. DESK, 6. Germanious, 7. Emma, 8. DRL. DEN HAAG Pakistan, dat in het vrijdag in Amstelveen te be ginnen wereldtoernooi de in Barcelona veroverde wereldbe ker verdedigt, heeft gistermid dag op Klein Zwitserland in Den Haag een magere overwin ning (1-0) behaald op een elftal van de Batavieren. Het enige doelpunt kwam tot stand in de 21e minuut van de tweede helft en werd gescoord door de acht tienjarige rechtsbinnen Azam. De nieuwe jonge Pakistaande hoc- keyploeg heeft tegen de Bata vieren. die met een grote inzet speelden, doch in de aanval te weinig kwaliteit hadden om de kansen te benutten strafcor- neis werden gemist en Patty Mur.dt liet in de elfde minuut zelfs een strafpush ongebruikt geen grote indruk achter ge laten. Mogelijk hebben de Pa- kistanen in deze wedstrijd, bij gewoond door een talrijk pu bliek, waaronder coach Ab van Grimbergen en verscheidene spelers van het Nederlandse elf tal, hun ware gezicht niet ge toond, maar zowel in tempo als in teamwork bleven zij onder he: niveau, dat men voor een wereldkampioen mag aanleg- Rcn. Evenals bij de Batavieren mankeerde er bij Pakistan veel aan de afwerking der aanvallen en ook Pakistan wist uit de strafcorners (Tanvis Dar) geen winst te halen, al dient gezegd, dat Jan Willem Buy zijn doel De Russische turnster Olga Korbut stond de laatste tijd sterk in de belangstelling van de internationale j sportpers. Zij verwerkte onderdelen in haar oefening die door de FIG als levensgevaarlijk werden beoordeeld. Niettemin bracht ze deze turnstunts weer lot een goed einde. uitstekend verdedigde. In het elftal van de Batavieren kwamen uit: Buy (EMHC), Horst (HHIJC), Botje (Hattem). John en Peter Elffers (HGC), Nolet (Kampong). Schreve (HGC), Boerma (Amsterdam). Fatty Mundt (Hattem), Franken (Kampong) en Eikelboom (Haf- tem). Een Nederlands selectieteam met veel noordelijke spelers even eens uitkomend onder de naam „Batavieren", heeft zaterdag in Groningen met 2-1 verloren van India. De ruststand van het door 2500 toeschouwers bijgewoonde duel was 0-1. In de tiende minuut scoorde Shand. Twaalf minuten na rust maakte Agit Singh er 2- 0 van. In de 59e minuut maakte Graatsma het doelpunt voor de Batavieren. De Indiërs waren technisch veel beter dan de Nederlanders, die zich goeddeels tot verdedigen In verschillende poules zijn In gedeeld, hebben gisteren te Lon den een oefenwedstrijd tegen el kaar gespeeld. Kenia won met 19 door een doelpunt van Da- ved kort na de rust uit een strafcorner. beperkten. Niettemin drongen Het was een ruwe en rommelige Aziaten slechts zelden echt aan, vermoeid als zij waren van de reis uit Polen. Vrijdag ver loor India in Warschau met 4-3 van het Poolse nationale elftal. Zalerdag in Groningen waren acht spelers in actio, die ook vorig jaar bij de Olympische Spelen in München van de par tij waren. Engeland en Kenia, die voor het wereldhockeytoernooi, dat vrij dag a.s. in Amstelveen begint, wedstrijd, waarin twee Keniase spelers, Naher en Ranjit, tijde- lijk het veld werden uitgestuurd en dc Engelsman Jimmy Neale, die na de rust als vervanger in het veld was gekomen, bijna de gehele tweede helft van het strafbankje moest toekijken. Door hun betere spel verdien den de Kenianen de overwin ning alleszins, al lag het spel peil niet hoog, mede veroor zaakt door het harde, oneffen terrein. Het zit erop. Olga Korbut zit wat uit op de turnvloer MOSKOU Rusland be heerst de Universiade, de studentenspelen, die in Moskou worden gehouden. Halverwege het toernooi hebben de RUSSISCHE studenten al 36 gouden me dailles veroverd. Gisteren was de grote verrassing dat de Olympische kampioen tienkamp, de Rus, Nikolai Avi- lov die ook wereldrccourdhou- der is, werd verslagen door de Pool Ryszard Skowroonnek met 7965 tegen 7903 punten. De Ne derlander Eltjo Schutter werd op dit onderdeel vijftiende, met 7038 punten. De Rus Michael Bariban leverde met 17,20 m. de beste wereldseizoenprestatie met hinkstapspringen. De Olympisch kampioen Viktor Sancjev (Rusl.) werd tweede met 17 me iter. Olga Korboet schitterde bij het onderdeel gymnastiek, waarop gisteren acht medailles werden behaald, waarvan drie door Olga Korboet die daarmee haar totaal op vijf bracht. Frank Nussen (Ned) plaatste zich voor de finale 400 m. horden met een tijd van 50.93 sec., slechts 0.23 sec. boven zijn na tionale record. Marjan Burg graaf (Ned) werd uitgeschakeld op de 800 m. door zesde te wor den in haar serice tuhrm DEN IN HAAR SERIE MET den In haar serie met 2.07.47 min. DEN HAAG De tweejaarlijkse wedstrijd om de Vagliano trofee tussen de damesteams van Groot-Brittannië en Ierland en het continent wordt dit keer op 29 en 30 september voor de eer ste maal In ons land op de Eindbovense golfclub gespeeld. Van de zeven keer heeft het conti» nent tot dusver drie wedstrijden gewonnen. In het continentale team spelen mee fevrouw Joy ce Heyster-De Wit Puyt; mejuf frouw Alice Janmaat en negen speelsters ült Spanje (1), Italië (2), Frankrijk (4) plus een re serve, West Duitsland (1) cn Zweden (1 plus een reserve). Het Britse team bestaat uit zes Engelse dames en een reserve onder wie mejuffrouw Carl Je Feuvre, die verleden jaar op Toxandria het internationaal da meskampioenschap heeft gewon nen. Verder twee Ierse, twee Schotse dames en een speelster uit Wales.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15