Raad Voorhout ook tegen nieuw bouwplan van B. en W. „LEIDSCHENDAM, 'N ZALIG DORP" Kameleon zit zonder bestuur Eenmans fractie, maar geen eiland Raadslid mevrouw Schilp - nieuw en onafhankelijk PAGINA 4 VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT Str©6kn!©UWS LEIDSCHENDAM Me vrouw E. M. Schip-den Hartog, 38 jaar, moeder van een 12-jarige zoon en 'n 13-jarige dochter en echtgenote van de eigenaar van een Haagse fotostudio, die a.s. maandag als raadslid beëdigd zal wor den, vindt Leidschendam ,,'n zalig dorp". Mevrouw Schilp volgt mevrouw Al- ma-Pieters op in de een mansfractie der Onafhan- kelijken. „Ik heb met mevrouw Alma ge praat en vond dat ze 'n hoop dingen deed waar ik het mee eens was. Zodoende zen ik op haar kieslijst gekomen. Het heerlijke van de onafhankelij- ken vind ik dat je een eigenine- ning mag hebben. Ik was wel 'ns bij de vergaderingen van de gemeenteraad en dan zat ik te wiebelen op mijn stoel. Ik zei tegen mezelf, ga dan beneden zitten, dan kan je wat zeggen. ■Ik zit niet op complimenten van anderen te wachten, ik wil het voor mezelf goed doen. En al vorm ik maar een eenmansfrac tie, ik wil toch geen eiland Over de verkiezingen van volgend jaar wil ze bever niet praten, ,,ik weet nog niet of ik de partij wel wil doorzetten en ik weet ook nog niet of ik het allemaal waar kan maken, misschien krijg ik wel enorm de geest". Haar politieke interesse gaat overigens uit naar de VVD, waarvan ze ook lid is. Haar uitspraak over dat „zalige dorp" flauwt ze later wat af met de mededeling dat er na tuurlijk wel 'ns wat gebeurt waar ze het niet mee eens is. Ze wil zich specialiseren in leef baarheid en woongenot, „die moet gewaarborgd en vergroot worden". De plantsoenendienst krijgt van haar „een grote pluim", het is een heerlijk dorp, maar het moet ook dorps blij ven. Voor haar politieke scholing is ze ook lid geworden van de Vereni ging Vrouwenbelangen, Vrouwen arbeid en Gelijk Staatsburger schap. Dat klinkt nogal Dolle-mina-ach- tig, maar daar wil ze niets van weten. Integendeel, ze is daar lid van geworden om binnen die vereniging een tegenwicht te vormen tegen de grote groep vrouwen die teveel over hun le vensomstandigheden klagen. Dat wil ze een beetje afrem men, deze vrouwen, ze bedoelt huisvrouwen, onderschatten hun taak en begrijpen hun enorme invloed niet op de opvoeding van hun kinderen. Mevrouw Schilp vindt verder dat er in Leidschendam een grote behoefte is aan een goed café. „Mensen willen een plekje om met elkaar te praten hebben, dat niet van één van Leiden is". Ze verwijst naar voorbeelden in woonblokken in Zoetermeer waar de benedenruimten zijn in gericht voor particuliere ont moetingsplaatsen, „dat zou in plan-zuid ook moeten gebeuren, dan kunnen ze boetseren, elec- trische instrumenten repareren en dergelijke dingen". studiecentrum gouda oriëntatie-cursus algemene informatie verwerking automatisering-programmering praktijkopleiding in college vorm voor adm. medewerk(st)ers, boekhoudkundig personeel, leidinggevende functionarissen, toekomstig automatiseringspersoneel. ca. 35 instructieve avonden van V/2 uur; le college eind september 1973; min. leeftijd 20 jaar, min. opl. mulo/mavo; rijkserkenning aangevraagd; bij voldoende deelname opl. in alphen a/d rijn, gouda, leiden, waddinxveen, zoetermeer; studieprogramma wordt u graag toegezonden. Sclioolbouw in Nieuw- raad veense NIEUWVEEN Voor het scho lenprobleem, dat momenteel nog heerst, is nu een alleszins aanvaardbare oplossing gevon den. Besloten werd door de raad van Nieuwveen, tot bouw van een éénklassige openbare kleuterschool, echter in kombi- natie met de te bouwen chr. nat. basisschool, overeenkom stig het inmiddels door het ar- chitektenbureau Brouwer en Van der Breggen opgemaakte schetsplan. In dit plan is de mo gelijkheid opgenomen de thans te bouwen éénklassige kleuter school met nog een lokaliteit te vergroten. Tevens is in dit plan de mogelijk heid opgenomen te zijner tijd te kunnen wisselen van schoolge bouw tussen de openbare en chr. nat. kleuterschool. Door de raad werd akkoord gegaan met in principe de toezegging te doen aan het chr. nat. schoolbe stuur, wanneer de openbare kleuterschool een tweede lokaal nodig heeft, medewerking te verlenen aan een ruil als voor noemd. De gemeente zal dan bereid zijn het nu bestaande Ja- rini-houtbouw over te nemen van de chr. nat. school, terwijl de chr. nat. kleuterschool dan in haar geheel zal worden overge bracht naar de chr. basisschool. Subsidie NIEUWKOOP Op deze plaats bij de Weissenbruchtlaan wil het gemeentebestuur een brug aan leggen, naast een afscheiding van de wetering, een van de maatregelen, die de toegangsweg tot de nieuwe basisschool moe ten verbeteren en beveiligen. Op het besluit zijn ook al bezwaren geuit, wat vertragend zal wer ken voor de realisering. De vei ligheid van de schoolgaande kin deren zal er intussen niet beter op worden. Reeds twee kinderen kwamen in de sloot terecht. TER AAR De roep om koel hel der water zal iedereen deze da gen niet vreemd in de oren klin ken. In ieder geval pikt ,,Het na tuurbad Aarweide" menig graan tje mee van de naar dit element snakkende zwemlustigen. Gün- ther v. d. Jagt (7) uit Ter Aar werd hierbij officieel geregis treerd als de honderdduizendste bezoeker. Burgemeester Van de Poel in zijn kwaliteit als voor zitter van het stichtingsbestuur was met zijn secretaris de heer N. A. M. Robertz naar „Aarwei de" gekomen om dit heuglijke feit te accentueren. Günther kreeg uit handen van de burge meester een fraaie bos bloemen en een cadeaubon, 't Was ook feest voor Jerry de Rijk (13) uit Nieuwveen die gisteren als de half miljoenste bezoeker (sinds de opening van „Aarweide") ge feliciteerd kon worden. Ook hij kreeg een fraaie bos bloemen e een gratis abonnement voor hi komend zwemseizoen. De chef-badmeester, de heer A. J. Beumer was enerzijds wel tevre den met dit resultaat, maar zo mogelijk het topjaar 1971 (to taal 145.212) nog overtreffen. En dan te bedenken, dat een over dekt zwembad hier nog ontbreekt. Als deze wensen, waaraan hij ijverig werkt vervuld zullen v den zal zo'n bad beter op de in de regio bestaande behoeften kunnen inspelen, zoals het schoolzwemmen. LEIDSCHENDAM B en W stellen de raad voor. de twee noodscho'en aan de Prins Bernhardlaan en de 'Van Ruysdaellaan voor 2500 gul den per school aan te kopen. Beide scholen zullen voorlo pig nog voor het onderwijs gebruikt moeten worden. HAZERSWOUDE De Ha- zerswoudse Tennis Club or ganiseert in de periode tus sen zaterdag 18 aug. en zon dag 26 aug. de clubkam pioenschappen op het tennis park aan de Ten Katestraat in Rhynenburch. Penicilline in koemelk DEN HAAG Twee veehandela ren hadden zich voor de Haagse politierechter voor economische zaken te verantwoorden, omdat in door hen afgeleverde melk, een te grote hoeveelheid penicil' line was aangetroffen. Een 52- jarige veehandelaar uit Nieu- weerbrug was in Bodegraven in moeilijkheden was geraakt. Hij beriep zich erop, dat een koe ziek was geweest en hij het dier toen pencilline had toegediend. Hem was door een veearts mee gedeeld, dat na viermaal te zijn gemolken, de melk van de koe weer mocht wordn ingeleverd. Daar had de veehouder zich aan gehouden, doch later was gebleken, dat tenminste vijf of zesmaal het melken moest heb ben plaats gevonden, voordat voldoende veiligheid in de melk ontstond. Daarvan had de veearts mededeling gedaan. Omdat de Officier van justitie in dit geval geeen schuld bij ver dachte aanwezig vond, vorderde ontslag van rechtsvervolging, waartoe de rechter besloot. Het andere geval betrof een vee houder uit Lisse. In de melkfa briek was een teveel aan peni cilline in de door hem afgele verde melk aangetroffen. Dit kwam, doordat een koe een ont stoken tepel had die door de veehouder met penicilline was behandeld. Hij had toen wel de melk van de drie andere "kwar tieren" ingeleverd, omdat vol gens zijn opleiding op de Land bouwschool, deze wel goede melk zouden leveren. Echter zou intussen zijn ontdekt, dat de penicilline via de bloedbaan toch in het hele lichaam van het dier terecht kwam. De Officier van justitie noemde dat "flauwe kul" en veronderstelde, dat ver dachte het verlies van de melk niet wilde lijden, zodat 100,- boete werd geëist. De rechter legde 50,- boete op. Grondaan koop Voor- burgse weg LEIDSCHENDAM B en W stel len de raad voor grond en op stallen aan de Voorburgseweg 40 aan te kopen. De eigenaar de heer H.A. Meewisse heeft zich na langdurige onderhandelinigen bereid verklaard de 13.426 m2 tuinland met woonhuis en op stallen, waarvan de grond nodig is voor 'het bestemmingsplan „Voorburgseweg", te verkopen. Midden op de grond bevindt zich nog een enclave waarop zich een wasserij bevindt. Dit stukje grond heeft de heer Meewisse enige tijd geleden aan de eige naar van de wasserij verkocht. Kampioen schappen tafeltennis te Hazerswoude HAZERSWOUDE - Tafeltennis- vereniging Avanti organiseert zaterdag 1 september de Ha- zerswoudse tafeltenniskampioer- schappen 1973. Tijdens deze wedstrijden in de garage van A. A. en J. J. Kooter (Dorpsstraat 227) zullen Liesbeth Smits en Jan van Wetten hun titel bij resp. de dames en heren verde digen. Tot en met zondag 19 augustus kan men zich voor deelname aan de Hazerswoudse tafelten niskampioenschappen aanmel den bij: Lia Timmermans. Voorweg 82, te'. 01728-9365; Ron Fase, Dorpsstraat 180, te' 0172S9134; Wim Smits. Voor weg 28, tel. 01728—9316; Ron Groot. Staringstraat 1, tel. 017143536; Aartjan van de Poel, Jacob Reviusstraat 47, tel. 01714—3573. Peuterverbliif wordt duurder HAZERSWOUDE Het bestuur van de Rijndijkse afdeling van de Stichting Kinderspeelzalen Hazerswoude heeft gedwongen door de prijsstijgingen besloten, dat het verblijf van de peuters in „Het Wonderland" voortaan vier gulden per ochtend per kind zal bedragen. Dit is een verhoging van twee kwartjes ten opzichte van vorig seizoen. Intussen is ook bij het gemeen tebestuur om subsidie aange klopt. Het bestuur overweegt in het komende cursusjaar ook op de middagen te starten met een groep oudere peuters, die in „Het Wonderland" kunnen ver blijven. Ieder kind zou twee middagen per week de speelzaal kunnen gaan bezoeken. Ongelukkige val wij kverpleegster Rijpwetering Wijkverpleegster zuster Geers, kort geleden als vast aangesteld in Rijpwetering, kwam gisteravond op haar fiets terug van het zwembad. Vlak voor haar woning is zij door nog onbekende oorzaak van haar rijwiel gevallen en kon niet meer opstaan. Dokter J. v.d. Werf, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzake lijk. Met de auto van de heer C. Zoetemelk werd het slachtoffer naar het Leidse Academisch Ziekenhuis vervoerd, waar bli?ek, dat de enkel op twee plaatsen gebroken was. Door dit ongeval zal tijdelijk de wijkver pleging in Rijpwetering waarge nomen worden door een ver pleegster uit Roelofarendsveen. voor K'70 LEIDSCHENDAM Als de raad akkoord gaat met een desbetref fend voorstel zal de Kunste naarsvereniging K'70 een start subsidie van 4.800 gulden krij gen, voor 1972 een exploitatie subsidie van 6.000 gulden en voor 1973 eenzelfde subsidie van 12.000 gulden. K'70 heeft bij de aanvang van de creatieve cursussen in 1971 een subsidie-aanvrage ingediend bij een begroting van 19.230 gulden. B en W menen dat een startsub sidie van 25% van de begroting alieszins redelijk is. De Culture le Raad van Zuid-Holland heeft meegedeeld dat een dergelijk gemeentelijk subsidie gebruike lijk is. K'70 voldoet nog niet aan bepaalde voorwaarden. Door het kontakt met de Stich ting Creatief Centrum Voorscho ten zal achter begin 1974 een fu sie plaats hebben waardoor wel iswaar nog geen 100.000 inwo ners zal worden bereikt, maar waarmee de minister voorlopig genoegen wil nemen. Getracht zal moeten worden uitbreiding 1 te zoeken met bijv. Wassenaar en/of Voorburg. Marktberichten rolling KntwIJk. lfl aug. Waspeen p klsti A I 3 1 O-S.TO. II 3.40-5.60, li I 3.00-5 00 a 4.80. bloemkool 6 1 1.13- 1.33, II 27-73. 81 62-1.25 II 25-46 12 I 62-99. sin 42. krulpelerselle 10-12. bospeen 78-1.10, radijs 15-21. andijvie 54-58, spitskool 49-56. selderie 20. snijbonen 160. saw kool 14. breek- pecn p kist 7 6045.80. uien p kist 3.60-8 50. aanvoer waspeen 88.000 kg. bloemkolen 18.000 st. iisse De Harmonie ..Canite Tuba" geeft bij gunstig weer morgen om 8 uur een con cert in de speeltuin „Kinder vreugd" in De Engel. Voorhout De eerste vergade ring van Voorhouts raadsleden na hun vakantie kon na afloop geen gemakkelijke genoemd worden, wat één agendapunt be treft dan. Voor de tweede maal deed het college van b. en w. een voorstel van verkoop van enige percelen bouwgrond In het plan Spoorlaan Voor de bouw van 20 vrije sectorwoningen, aan de B.V. aannemersbedrijf Egbo te Hazerswoude. In de vergadering van 21 juni was het plan al aan de orde gesteld, maar toen bleek de raad reeds ernstig bezwaar te maken. Men drong aan op een .ruimere be bouwing van de percelen (dus minder woningen) èn meer va riatie. In ijltempo hebben bur gemeester en wethouders over leg gepleegd met de koopster van de grond en in korte tijd werd een nieuw plan gecreëerd van 17 woningen in plaats van de 20. Als compensatie (het toenmalige besluit van de raad bleek voor de aannemer een grote teleurstelling) verzocht deze nu nog een perceel grond te kunnen kopen van 470 m2, om, mét de 17 nu toch aan het getal 20 te komen. Het college van b. en w. stemde in met deze nieuwe bebouwingsopzet, hoewel zij niet verbergen kon dat het te verkopen perceel aan vankelijk was bestemd voor verkoop aan plaatselijke aanne mers. Als eerste spreker merkte de heer IJdo (CCP) op, dat hij zich riet kon onttrekken aan de mening, het ingenomen standpunt van b. en w.. een verkeerd beleid te vinden. Vooral de ontzettende haast waarmee een nieuw plan klaar blijkt te zijn gestoomd, geeft volgens hem reden tot de vraag of in deze belangrijke BOSKOOP Op 28 augustus is het precies zestig jaar geleden, dat J. van Gemeren uit Boskoop en M. Hagen uit Reeuwijk met elkaar in het huwelijk traden. Het echtpaar Van Gemeren-Hagen woont mo menteel in het bejaardenhuis Irene in Boskoop en heeft het daar prima naar de zin. De heer Van Gemeren (87 jaar en twee jaar jonger dan zijn vrouw) is zijn hele leven „bomenzoeker" geweest. Het 60-jarig bruidspaar heeft zeven kinderen, 23 kleinkinderen en 11 achter-kleinkinderen. Op 25 augustus is er receptie voor iedereen in hotel Neuf van drie tot vijf uur. Drie dagen later op de 28ste is in het zelfde hotel het familiefeest, waarbij ook twee „Australische zonen" aanwezig zullen zijn. Op de foto: De oudste inwoonster van Boskoop, mevrouw Er kelens, feliciteert het bruidspaar. zaak de nodige zorgvuldigheid wel in acht is genomen. Op meerdere facetten uitte hij zijn kritiek, vooral toen hij in twee de instantie het woord voerde. Direkt na en tijdens deze op merkingen. bleek ook de heer van Os (WD) het geheel met de heer IJdo eens te zijn, vooral omdat het hier gaat om een op timale situatie. Deze stelde daarom voor om het voorstel te rug te verwijzen naar de verga dering van de Commissie van Ruimtelijke Ordening, vooral ook omdat deze commissie én de raad, omtrent de plotselinge nieuwe plannen van b. en w. veel te snel voor een voldongen feit werden gesteld. Zowel burgemeester G. A. Stol wijk als wethouder J. Huigsloot (wethouder A. W. de Groot was nog met vakantie) verdedigden hun voorstel en waren verwon derd, dat de raad deze bouw nog tegen wilde houden. Als antwoord hierop bleek ook de heer T. Warmenhoven (Gem.Bel.) eenzelfde mening te zijn toegedaan omtrent het be leid van b. en w. als de andere twee frakties. Alleen de heer F. C. Meiier schaarde zich achter het voorstel van het college van b. en w. en begreep niet dat er raadsleden waren welke het noeste werken van het college op deze wijze wensten tegen te v erken. Hierop bleek niemand te reageren, waarop de voorzit ter het voorstel van de heer Os in stemming bracht, hetgeen met 10 tegen 2 stemmen, die van wethouder Huigsloot en F. C. Meiier, werd aangenomen. I7® tk-rnende dingdag 21 augus tus vergadert de commissie van Ruimtelijke Ordening. Voorts kwam uit deze zitting naar voren dat met blijdschap kon worden medegedeeld dat er epn nieuwe vakleerkracht voor gym nastiek onderwijs (na vele, vele jaren) was benoemd in de per soon van mej. M. Fikkers ee Al phen aan de Rijn, met ingang van 1 augustus 1973. En na twee verstreken termijnen stemde de raad ook nu weer in met het garant stellen van een lening van 900.000.- aan de Stichting Bejaardenzorg te Voorhout. Ook behoefde er niet te worden gestemd over het voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een aanvullend kre diet van 1590- 2500 was reeds begroot) aan de plaatselij ke Oranjevereniging voor de viering van het 25-jarig rege ringsjubileum van de Koningin. De raad benoemde de volgende drie personen in het college van beheer van het „Energiebedrijf Rijnland". De heer G. A. Stol wijk, burgemeester van Voor hout de heer J. ten Heuvel hof, burgemeester van Hazers woude en de heer C. Meerburg wethouder van Leiderdorp. Tegen vuilverbranders op tuinen en landerijen zal een volgend jaar met meer middelen worden opgetreden dan thans. Vooral diegenen die hun vuren na 17.00 uur niet hebben gedoofd, zcals in Voorhout in de gemeentelijke bepalingen is opgenomen. HAZERSWOUDE Zanggroep „Kameleon" zit momenteel zonder be stuur. Alle lopende zaken worden waargenomen door een commissie ad interim, bestaande uit de heren B. van Mil, H. Schellingerhout en A. Schijf. Voorzitter C. Zandbergen heeft tijdens de laatst gehou den repetitie de leden medegedeeld, dat hij om persoonlijke redenen aftrad. Secretaresse mevrouw A. Borst-Turnhout en penningmeeste- resse mevrouw N. Fase-Staals stelden hun functies eveneens ter be schikking. De reden van hun aftreden is gelegen in het feit, dat huns inziens de samenwerking in het bestuur geen waarborgen biedt voor een goede gang van zaken. Daarnaast vinden beide dames dat door de meer derheid van de commissie, die eind mei/begin juni activiteiten ont plooide tijdens het bezoek van het mannenkoor uit Bischhausen (West-Duitsland), ook andere bestuurszaken zijn verricht. Voorts zijn nog andere zaken voor de toekomst ter hand genomen, waar over door die meerderheid van de commissie in het geheel geen overleg is gepleegd, aldus de dames.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4