B. EN W. WARMOND WILLEN PEUTERSPEELZAAL TOCH IN PLAN ENDEPOEL-1 O Ter Leede leed niet onder reorganisatie streeknieuws .BLOEMENECHTPAAR" STROET IN LISSE 50 JAAR GETROUWD Engelse verkenners in Zoeter wonde OOK Wat u moet weten Gemeente arts F. Hugen hoitz nam afseheid in Oegst geest PAGINA 5 WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT WARMOND Het college van B en W blijft bij de opvatting dal het voorstel om een peuterspeelzaal in het plan Endepoel-1 op te nemen gehandhaafd moet worden. De protesten hier tegen (een protestbrief met 21 handtekeningen) heett het college niet kunnen overtuigen. Er werd gister avond in de raadsvergade ring geruime tijd aandacht besteed aan de peuter speelzaal. Hoewel het punt niet op de agenda stond, kwam het toch ter sprake, omdat het bestuur van de Stichting Peuterspeelzaal hierom op de vóór-fraktie-vergadering van maandagavond had verzocht. Zoals bekend zoekt de Stichting al geruime tijd een plaatsje voor een semie-permanent gebouwtje voor de opvang van de peuters. Een eerste mogelijkheid, de speeltuin in de Warmond-buurt, werd getorpedeerd door protes ten van buurtbewoners. Vervolgens werd door de Stichting het verzoek gedaan om het ge bouwtje te mogen neerzetten op een „overgeschoten" stukje grond in het plan Endepoel-1. B. en W. plaatsten, bij wijze van eksperiment, een advefrentie in de pers, met bet verzoek aan omwonenden te reageren. Bo vengenoemde protestbrief ver scheen daarop. Nu het college daardoor niet overtuigd is zul len B. en W. dan ook overgaan tot de gebruikelijke procedure, het plaatsen van een officiële aankondiging in de pers, waar op men bezwaarschriften kan indienen. Dhr. v.d. Kroft ver zocht B. en W. nog om, tijdens deze procedure te onderzoeken of een door hem voorgesteld al ternatief niet beter zou zijn. De burgemeester merkte op, het jammer te vinden dat deze hele zaak zo werd vertraagd door toedoen van de burgerij. Het be stuur van de Peuterspeelzaal verwacht dat de hele procedure binnen drie weken kan zijn af gewerkt. Als het stukje grond inderdaad aan de Stichting wordt toegewezen, zal dat zijn voor een periode van vijf jaar. Dhr. v.d. Kroft maakte B. en W. tevens een kompliment voor de 21 augustus behandeling bezwaren streekplan STREEK Het ontwerp streek plan voor het Plassengebied zal volgende week dinsdag centraal staan tijdens een hoorzitting in Den Haag. De vaste commissie van advies en bijstand voor ruimtelijke ordening zal dan na melijk vergaderen in het Pro vinciehuis, Koningskade 1 in Den Haag. De vergadering be gint om 9 uur en zal de hele dag duren. Behandeld zullen worden bezwaren van personen of instellingen tegen het ont werp streekplan. Drie nieuwe schoolgebouwen in Alphen/Rijn ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar zfijn In Alphen aan den Rijn maar liefst drie nieu we schoolgebouwen in gebruik genomen. Dat zijn: een combinatieschool voor kleuter- en basisonderwijs aan de Lupinesingel (Erica park), een school van hetzelfde type aan het Marsdiep (Ridder- veld-west) en een semi-perma- nent schoolgebouw aan de Dia- inantstraat. (ADVERTENTIE) vergadering van de P.v.d.A. Afdeling Leiden verplaatst naar DE BURCHT. voortvarendheid, waarmee zij de bezwaarschriften tegen het plan Endepoel-2 heeft behan deld. Alle bezwaren ziin inmid dels ingetrokken. Overeenkomstig de voorstellen van B. en VV. werd besloten me dewerking te verlenen bij de uitbreiding van de lagere School met de Bijbel met één lokaal. Besloten werden verder een kre1 diet beschikbaar te stellen voor wijziging en de schakeling van de openbare verlichting. Door deze wijziging is het niet langer mogelijk dat bij storingen de gehele verlichting in het dorp gelijktijdig uitvalt. Goedgekeurd werd een verandering in de sub sidiëring van het godsdienston derwijs op de katholieke lagere school, waardoor het mogelijk wordt, gebruik te maken van een kathecheet. In de rondvraag vroeg raadslid Van der Zalm, in hoeverre er al plannen bestaan om. bijv. in sa menwerking met het Historisch Genootschap Warmelda en de Hervormde Gemeente, aktie te voeren voor het behoud van de Oude Toren. Zoals bekend ver keert dit monument zich sinds de laatste storm in zeer slechte staat. De burgemeester stelde voor om te wachten op de uit slag van een gesprek met het ministerie van C.R.M. Hij heeft overigens weinig hoop op finan ciële steun van die zijde. Dhr. Van der Zalm beloofde graag het initiatief te willen nemen in geval een financiële aktie uit de burgerij nodig zou zijn. KATWIJK De Soefitem- pel aan de Sportlaan wordt sinds kort weer gesierd door een nieuwe koepel. Tijdens de hevige storm van 2 april waaide zoals bekend de koepel van het bedehuis. Sindsdien werd de Soefitempel ontsierd door een noodkoepeltjq. De nu geplaatste koepel lijkt precies op de oude. Echter is het te hopen dat hij van steviger con structie is dan de vorige, die wel van heel erg dun materiaal was vervaar digd. LISSE Vandaag is het de dag waarop de heer H. J. Stroet (70) en Mevr. Th. Stroet-Roof (72) terugdenken aan de dag van 15 augustus 1923, toen zij in de echt werden verbonden. Zij wonen op het beken de adres Heereweg 151, waar zij vele jaren een bloemenmagazijn hebben gedreven. De bruidegom is geboortig uit Hoofddorp en de bruid zag in Amstelveen het levenslicht. De heer Stroet is in de eerste jaren van zijn huwelijk in het loodgie- tersbedrijf Nic. Nieuwenhuis te Lisse werkzaam geweest, maar de crisisjaren brachten veel werkeloosheid en de heer Stroet raakte ook zonder werk, maar hij wist andere wegen te vinden om voor zijn gezin brood op de plank te brengen, want „steuntrekken" was niets voor hem. Hij kwam op zekere dag op een bloemenveiling in Aalsmeer terecht, kocht een mand bloemen en ging er mee de boer op. En op die eerste mand bloemen volgden er nog vele, later werd het een gesloten bloemenwagen waarmee hij zijn klanten bezocht en ten slotte werd het een bloemenwinkel op de Heereweg. De heer Stroet heeft de bloemenzaak wegens gezinsomstandigheden aan de kant gedaan en ging verder de dahliacultuur en -handel in, waardoor zijn echtgenote de zorg voor de bloemenwinkel niet meer op zich voelde drukken. Bruid en Bruidegom maken het beiden goed. Op 30 augustus a.s. hoopt het bruidspaar het gouden huwelijksfeest te vieren met hun zes kinderen en 13 kleinkinderen in Rehoboth, waar een intiem familiefeest wordt gevierd, doch vooraf wordt het gou den huwelijksfeest kerkelijk herdacht. Zoeterwoude Vanmorgen zijn 16 verkenners van de First Norman dy Scoutgroep uit het Engelse Guildford via Hoek van Holland in Zoeterwoude gearriveerd. Zij zijn te gast bij het District Leiden en in het bijzonder bij de St. Christoffclgroep. Deze heeft zijn tenten en kampgerei, juist terug van het zo geslaagde eerste zomerkamp van PIT'54, beschikbaar gesteld. De Engelsen hebben hun bivak opgeslagen op het terrein van Scou ting Zoeterwoude achter het gemeentehuis, dat nog enkele maanden terug flink werd uitgebreid. Gisteravond inspecteerden districtscom missaris De Coo, groepsleider G. v. Cromvoirt en hopman Peter van Latum de laatste voorbereidingen ter plaatse. Zij hebben ook een uitgebreid programma voor de komende dagen klaargemaakt. Morgenmiddag vangt dit aan met een ontvangst door het gemeente bestuur van Zoeterwoude. Zij zijn op de deze dag ook te gast bij de Leidse brandweer. Vrijdag wordt een excursie gemaakt naar Den Haag waar o.m. een bezoek wordt gebracht aan de Staatsdrukkerij. Zaterdag wordt een sportdag gehouden waaraan ook de Zoeterwoudse verkenners zullen deelnemen. De Zondag wordt een hoogtepunt. Dan trekken de Engelse gasten er al vroeg op uit om een hike te maken welke de gehele dag in beslag zal nemen. Zij trekken eerst vanuit de Noordbuurt door de polder naar de Weipoort en volgen daar grotendeels De Vliet en nemen o.m. een kijkje bij de eeuwe noude Verlaat. Aan de Noord Aa gekomen moeten enkele hindernis sen worden genomen waarna het richting Stompwijk gaat. Langs de Meerburg met o.m. de grote watermolen „Zelden van Passé" wordt Zoeterwoude weer bereikt. In de avonduren volgt dan een kamp vuur waaraan ook de Gidsen en Stafleden zullen deelnemen. Voor de tweede week staan er aantal excursies op het programma. Het weekend wordt met de Leidse Zeeverkenners van de Paulusgroep en Van Woesikgroep op het water doorgebracht. Op maandag 27 au gustus keert het gezelschap weer naar Engeland terug. LISSE De gereformeerde kerk Vrijgemaakt heeft in combinatie met de kerk van Oegstgeest een beroep uitge bracht op kandidaat W. Scherf uit Wittewierum (Gr). LEIDSCHENDAM De sa menwerkende vakgroepen voor de tuinbouwstudieclub Leidschendam organiseren op 22 aug. een boottocht naar Avifauna. De boot legt aan bij de bungalow van de fam. Weerdenburg aan de Vliet. Vertrek 14 uur. Opga ve bij tel. 01731—9164. Prijs p.p. 40 gulden. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad van Leidschen dam wordt voorgesteld de heer P. M. van Wissen te be noemen tot lid van de com missie ad hoe voor Stomp wijk in plaats van de heer F J. Jansen. LEIDEN De firma?s D. de Rooy B.V. (786.000 gulden).T. Visscher en Zn. (989400), ge broeders Schouls B.V. (995.000) en de gebroeders Stuifzand B.V. (999.000) zijn de laagste inschrijvers op de aanbesteding door de ge meente in verband met de werkzaamheden in het kader van het dempen van de Trekvliet. ALKEMADE Op het DOSP- terrein speelt het eerste elf tal van DOSR vanavond een oefenwedstrijd tegen het Haalemse Cronjé. HAZERSWOUDE - De tafel tennisvereniging Avanti uit H'woude is met Theo Lou- wers en F.ls Vreeburg van de partij in de jun. Ploeg r van de afd. Den Haag van de NTTB, die het morgen in Delft opneemt tegen een af vaardiging uit Kassei (West- Duitsland)). VOORHOUT Alle scholen van Voorhout gaan met hun elftallen strijden om de NKV-wisselbeker. De aan vang is zaterdagmorgen om 9.30 uur. NIEUWKOOP Tennisvereni ging Nieuwkoop houdt 18 en 19 aug. de clubkampioen schappen voor de jeug. Gp- speeld wordt in een a en in een b-klasse. Voor de eerste jaars is er een mini-toernooi. De kampioenschappen voor de senioren zijn van 26 aug. tot 2 sept. VOORHOUT Voor de jaar lijkse uitgaandsdag van de vrouwenbeweging uit Voor hout zijn nog nekel plaatsen beschikbaar. De reis is op 21 aug. en gaat richting Gelder land. Opgave tot en met van daag, tel. 13702. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Jan Hein Donner speelt 27 aug, een simultaan in Koudekerk Hij neemt het op tegen 40 tegenstanders. Schaakver. Koudekerk orga niseer en Spanbeton spon sort. Schakers, die durven, kunnen zich opgeven bij 01714—2832 of 2365. PlaatsO oude kantine Spanbeton, Hoogewaard 209, aanvang 19.45 en kosten drie gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN 27 aug. a.s. wordt de alarm centrale voor de regio Aphen van de regionale brandweer Rijnland officieel in gebruik genomen. Burgemeester mr R. M. Galles opent de cen trale. NIEUWKOOP Postduiven van „De Vooruitgang" uit Nieuwkoop vlogen vanaf St. Dizier met 293 duiven. Snel heid winnaar: 1021 meter per minuut. Uitslag: 1. B. Bijlemeer 2. N. Ethoven 3. Gebr. Oosterman 3. 5. J. van Dink en J. A. van Leeuwen. STREEK In het „Groot uur U" van Koos Postema is gis teren de „Hartekamp" in Heemstede aan de orde ge weest. Uit Leiden en de streek om de stad worden ongeveer 80 kinderen in ge noeg om hier het gironum mer te vermelden: 93.93.93 t.n.v. Hartewensen, Harte kamp, Heemstede. HAZERSWOUDE Het Ha- zerswoudse jeugdcircus Ca priole maakt zaterdag 18 au gustus een rondmars door Al phen. B. en w. van Alphen hebben het bestuur van de Stichting Jeugdcircus Caprio le toestemming gegeven, tij dens deze mars te collecte ren voor de bouw van een clubhuis in de wijk Rhynen- burch. gunstig verlopen, waarvoor Geb. Wijntjes waardering kreeg toegezwaaid. Alle 59 borden zijn verhuurd. Hot pachtcontract OEGSTGEEST Ter gelegenheid van het neerleggen van zijn funktie als gemeente-arts heeft tijdens een besloten bijeenkomst de heer F. W. H. Hugenholtz van middag afscheid genomen in het gemeentehuis. De heer Hugenhoitz is geboren op 19 februari 1895 te Hillside (.U.S A.) Hij vestigde zich als hu:sarts in Oegstgeest op 25 juli 1930. In dat jaar werd hij< even- eens gemeente-arts. welke funk tie hij dus 43 jaar uitoefent. Bij K.B. d.d. 8 augustus 1973 is de heer Hugenhoitz be noemd tot Riddei in de Orde van Oranje-Nassau. Bij besluit van 7 augustus 1973 hebben bur gemeester en wethouders hem benoemd tot Ereburger der ge meente Oegstgeest. Dokter Hugenhoitz is sociaal een bewogen mens, hetgeen tot ui ting kwam in zijn funktie als gemeente-arts c.q. „armendok- ter". Deze functie was toenter tijd een erebaantje. Dit heeft hem niet weerhouden het werk als gemeente-arts met inzet van al zijn krachten te verrichten. Hij was daarbij een man van weinig woorden, die steeds be scheiden zijn weg ging. Hij ver wierf in zijn jarenlange praktijk een ervaring als medicus, die bij jong en oud vertrouwen schiep en schept. Dokter Hugenhoitz heeft in de dertigerjaren eer. belangrijk aandeel gehad in de oprichting van de zwemvereniging Poel- meer. Hij beschouwde dit als een stuk volksgezondheid eo heel', hiervoor veel gedaan. In de vijftiger ia ren, toen het boe zemwater vuile' en vuiler werd heett hij als voorzitter van de zelfde vereniging een enorme inv.oed uitgeoefend om het ge meentebestuur zover te krijgen dat een nieuw zwembad in aan bouw genomen werd. Dit bad werd geoDend in 1969. Dokter Hugenhoitz was keurings arts voor de gemeente, was ge meentelijk lijkschouwer en was ingeschakeld bij de jeugdinen- tingen. Hij is een man die op de achter- gi'unfl blijft en zeer rustig en besih.'idc-n in zijn optreden. Hij is niettemin door zijn rijzige ge stalte en door zijn werk een ma'rker.te figuur in de Oegst- geester samenleving. Een ieder ^te hem kent, waardeert hem. Sassenhelm De houten nood-cantine van het sport veld was gisteravond stampvol voor de algemene ledenvergadering van v.v. Ter Leede. Voorzitter v. Biezen zei o.a. in z'n ope ningswoord dat het ver jongde bestuur z'n taak als teamwerk verricht, met meer begrensde taakverde ling. Uit het jaarverslag van de secretaris werden de volgende notities ge maakt. Het afgelopen sei zoen is allerminst rustig verlopen. Enerzijds gaven de slechte resultaten van het eerste elftal reden tot beroering, anderzijds hiel den een aantal positieve zaken de vereniging volop bezig o.a. de nieuwbouw, de reclameborden-actie en de interne reoganisatie- Voor de nieuwbouw werden volop besprekingen gevoerd met ge meentebestuur en andere In stanties. Daar de gemeente on voldoende geldmiddelen ter be schikking had, werden plannen gewijzigd zodat de twee Sassen- heimse verenigingen het gehele complex gingen aanbesteden. De gemeente draagt 150.000 bij, voor een lening van 210.000 gaf de raad een garan tie voor rente en aflossing. Daarnaast komt er provinciale subsidie van 20.000 en wordt op een bijdrage van het NSF gerekend van 30 000. Tesamen een bedrag van 620.000. Inmid dels is fa. AGJC v. Breda met de bouw begonnen, waarbij de zelfwerkzaamheid ook ingescha keld is. Zo wnrdt de directie be langeloos door de heer Stikvoort verricht en h*t tekenwerk door HOOGMADE De voet- en handbalvereniging MMO zullen het ko- M Berg. mend seizoen op een comortabeler manier dan voorheen hun sport complex kunnen betreden. Dezer dagen is men namelijk volop bezig OqK het project reclameborden is de toegangsweg te verharden. van de cantine met de heei Harskamp is opgezegd. De op brengst van de consumptiever koop is hard nodig voor d' nieuwbouw. Dp heer Harskamp wordt nu terreinfunctionaris. Dat Ter Leede 'n gezonde vereni ging is blijkt uit de toename vai. 't ledental tot 645 w.v. 167 onder steunenden en 58 nlet-spelcnder Gelet op de huidige capacitei van de velden, ziet men cc; verdere stijging met zorg tege moet. Uit het verslag van d penningmeester bleek dat e 46.532 omging. Om aan do fik sc stijging van de uitgaven te gemoet te komen (verwacb wordt 9000) werd na de begre ting besloten tot een contributie verhoging. Voor de senioren I dit nu 7. voor do junioren vai 16 tot 19 5.50 voor de juniorei van 12 tot 16 4.50 voor de pu pillen 3 en voor de donateur 3. De contributie voor de niet spelende leden blijft met 5.y ongewijzigd. 't Nieuwe huishoudelijk regie ment werd zonder wijzi ging vastgesteld. Bij d bestuursverkiezing wen Jac. de Jong herkozen e als jeugdleider opgevolgt door Peter Bergman. D' Jong werd belast met he cantine-beheer. Verde werd Mart. Bakker in he bestuur gekozen. De voor zitter deelde mee dat d< elftalcommissie werd ver vangen door een technisch» commissie van 5 leder o.l.v. trainer v.d. Horst. D aftredende wedstrijdsecrc taris Siem Vos werd voo diens jarenlange activitei ten beloond met de goud et Ter Leede-speld, waarbi de voorzitter sprak vai ,,een enorm zware taak met veel problemen". Eer warm en langdurig ap plaus onderstreepte dez' woorden. Opvolger van d» heer Vos is Aat Bloemen daal. De heer Vos dankt, voor alle medewerking dit flerd ondervonden.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5