Nieuwveense raad houdt dure schrobmachine nog in beraad n Nieuwkoops zwembad ontving 100.000ste Huwelijk van halve eeuw in Hoogmade bloemencorso KPJ-team won voetbaltoernooi Bekroonde werkstukken na VAK-'73 Gaan padende laan uit? Wassenaar se raadhuis heeft nieuwe verwarming nodig Boskoop gaat Oranjejubileum „versieren" met PAGINA 4 WOENSDAG 15 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT ï)e ..verovering" van de hypermo- derne school zal met enig feest-1 gedruis gepaard gaan. Pieter Leef, medewerker van het Crea tie! Centrum, heeft onder ande re een „vossenjacht" georgani- j seerd voor de jeugd. Maandag- j morgen half negen zullen de j kinderen met hun onderwijzers vanaf De Zevensprong in op tocht naar de nieuwe school trek-1 ken. Bouwdag voor gemeenteraad BOSKOOP De traditionele bouwdag voor het gemeentebe stuur zal dit jaar op vrijdag 24 augustus plaats vinden. De eer der geplande datum 17 augustus bleek in verband met de vakan ties niet zo geschikt. Burgemeester G. W. baron van Dedem acht het wenselijk een gecombineerde bouw- en oriën teringsdag te organiseren waar op 's morgens de raadsleden ge legenheid krijgen aandacht te besteden aan de leegstaande ge bouwen in Boskoop en de ge meentebedrijven. De middag en avond worden in wat minder officiële sfeer door gebracht in gezelschap van de echtgenoten der gemeentebe stuurders. BOSKOOP In het programma voor de viering van het regeringsju bileum van de kongin begint enige tekening te komen. De Oranje-vereniging vraagt de medewerking van alle bedrijven verenigingen voor een grootscheeps bloemencorso. Iets waarin Bos koop als sierteeltcentrum spectaculair voor de dag kan komen. Vele exprtokwekers hebben zich al gemeld voor de stoet. Ook de mid denstands-bedrijven en fabrieken izjn van harte welkom. De Bos- koopse Vrijwillige Brandweer rijdt mee en de gemeentebedrijven zijn evenals de dienst-gemeentewerken ook van de partij. Het zal voor het publiek heel bijzonder zijn te zien wat men met het beroemde Boskoopse groen kan doen. Men ziet in het sierteeltgebied de „bomen" alleen in rijtjes van „twintig" op de kwekerij en staan waar men iedere dag nijver „vuilraapt", maar versieren is er nooit bij. Daarom is het goed, dat bij feestelijke gelegenheden Boskoop uit springt met datgene wat zo overvloedig voorradig is in de gemeen- zzbözzz: Brand in kwekerij KIJPWETERING Gislermid- dag is, vermoedelijk door zon- neverhitting op glas, brand uit gebroken in de kwekerij van de heer P. Straathof aan de Ach- terdijk. De onmiddellijk gealar-". meerde Rijpse brandweer was j snel ter plaatse en kon voorko men, dat voor duizenden gul dens aan bloembollen een prooi der vlammen werd. Ook de Roelofarendsveense brandweer rukte uit, maar behoefde niet in aktie te komen, daar de colle ga's van Alkemade West de zaak reeds onder controle had- perkt tot het verlies van een stapel bollenkisten. HAZERSWOUDE Het door de Hazerswoudse tafeltennisvereniging Avanti in het sportpark georganiseerde voetbaltoernooi is gewonnen door het team van de plaatselijke KPJ-afdeling. De „Dorpse Boys", een gelegenheidsteam, geformeerd door het niet opdagen van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging PIT '54, werd tweede. 3. Rijn dijk Boys, 4. Samen Sterk. 5. Avanti 1. 6. Scylla (Leiden). 7. De Treffers (Roelofarendsveen). 8. Avanti 2. Bij de dames ging de cup naar SJC uit Noordwijk. 2. Kickers (Leimuiden). 3. Lisse. 4. Avanti. 5. Avanti 2. NIEUWKOOP/NOORDEN Bij een uitwijkmanoeuvre op de Noordenseweg is gisteren een vrachtwagen van de firma Vianen uit Noorden in de weetering terecht gekomen. Het on geluk gebeurde omstreeks 14 uur. De chauffeur van de vrachtwagen bleef on gedeerd. Zijn auto en la ding lege flessen) liepen flinke schade op. De wa gen, waarvoor uitgeweken moest worden, is doorge reden. ROELOFARENDSVEEN - Tot de laatste aktivltei- ten van de geslaagde vakantiespelen VAK-'73 moet gerekend worden de in de Alkeburch gehou den tentoonstelling van de werkstukken die wa ren gemaakt tijdens de Open Huis-week in het dorpshuis. De prijzen waren voor: tupen: 1. Wilma de Jong, 2. Marie Louise Roderkerk. Naaen: 1. Carel Vooys, 2. Ansje Straathof, 3. Petra Loos. Kreati- viteit zoals tekenen, schilderen, linoleum, klei, solderen: 45 jaar: 1. Dennis v.d. Hoorn, 2. Ma rian Koone. 6—7 jaar; 1. Marcel Koek, 2. Leon Verboket, 3. Henk Hagenaars, 4. Margret de Jeu, 5. Rudi Bransen, 8—9 jaar: 1. Jos Hoogenboom, 2. Vera Ronteltrap, 3. Gemma Hoogenboom, 4. Ellen Huigsloot, 5. Fred Koek, 6. Hennie Jong. 10—11 jaar: 1. Tineke Bakker, 2. Helena Hoek, 3. Rembrandt van Rijn, 4. Marie Noëlle Lim. 12—13—14 jaar: Hoofdprijzen: Brenda Wolvers, Wilma de Jong, An- nemieke Hoogenboom, Katrien de isser, Henny Verboket, Jan Hoogenboom. Tinv mag een jaar gratis zwemmen NIEUWKOOP Dinsdagmorgen rond het middaguur toonde de elfja rige Tiny TerSteeg uit Noorden met het bekende routinegebaar haar zwemabonnement aan de kassa van het Nieuwkoopse zwembad. In het bad echter wachtte haar een grootse ontvangst door het voltal- j lig zwembadpersoneel, burgemeester A. H. van Montfoort, fotogra- i fen en pers. Met dat „even zwemmen" was zij de 100.000ste bezoe ker geworden van het Nieuwkoopse zwembad sinds dat op 1 mei j.l. I in zijn vernieuwde vorm de poorten opende. Natuurlijk waren er bloemen, een gratis zwemabonnement voor het I volgend seizoen, en een kado-bon. Tiny stond er wat verlegen bij toen de burgemeester haar van harte feliciteerde. In zijn felicitatie woordje memoreerde de burgemeester, dat de verbouwing en ver- I warming van het bad aan de gemeente een bedrag van 585.000 heeft gekost en dat mede daardoor het exploitatietekort jaarlijks een bedrag van ca. 100.000 beloopt. Dat er zoveel mensen en voor- i al kinderen profiteren van deze gezonde ontspanning maakt dit te- kort alleszins aanvaardbaar, aldus de burgemeester. Tiny stond er I knikkend bij, hoewel de bedragen haar wel niet in de juiste propor- ties zullen hebben aangesproken. Vorig jaar bezochten in totaal bijna 70.000 personen het Nieuwkoopse 1 bad. Mede dank zij de verbeterde outillage en de uitbreiding van de openstelling hoopt men dit seizoen het absolute record van 120.000 bezoekers te kunnen halen. In 1969 namelijk telde men reeds 112.000 i bezoekers maar de jaren daarna liep het bezoekersaantal door de openstelling van het bad DE AARWEIDE te Ter Aar aanmerkelijk i terug. Burgemeester Van Montfoort zet beduusde Tiny Tersteeg in de bloemetjes. Badmeester heeft het gratis Kikkert (rechts) jaarabonnement at bij de hand NIEUWVEEN Ondanks de warmte van de dag bestond er voor de raadsvergadering vrij veel publieke belangstelling. De gelegenheid tot het aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten ter finan ciering van de aanleg basisrio lering Oude Nieuwveenseweg met slootdemping en aanleg voetpad, alsmede voor verkabe- ling elektriciteitsnet en ver plaatsing en vernieuwing straat verlichting, werd graag aan vaard. De uitvoering van de werkzaamheden voor riolering en grondbewerking wordt tegelij kertijd opgedragen aan de Ned. Heide Mij. Het gehele projekt gaat een bedrag van 441.000,- vergen. De gemeente-secretarie zal over iets meer werkruimte gaan be schikken daar de kamer, welke tot nog toe dienst deed als poli tiekamer, nu in gebruik zal worden genomen door het secre tarie-personeel. Indertijd werd akkoord gegaan met de verkoop van een perceel grond in Scho- terveld-Zuid aan B.V. Gebr. van Dijk voor de bouw van vijf vrij- e-sektorwoningert met drie gara ges. Op verzoek van genoemde firma werd deze bestemming gewijzigd in zes idem-woningen met totaal twee garages, waar door de oorspronkelijke ver koopsom van 81.510,- werd ge wijzigd in 95.040,-. Voor de kosten van de viering van het 25-jarig regeringsjubi leum op 5 september a.s. zal een bedrag beschikbaar worden gesteld van 2,— per kind, waardoor inklusief Johannes- stichting en Huize Ursula dient te worden uitgetrokken in totaal 1.650.-. De r.k. basisschool krijgt toestem ming tot aanschaf van vijf aparte klassetafels, bestemd voor het inrichten van tentoon stellingen in het kader van be paalde projekten. Een reini gingsmachine met bijbehorende schrobmachine was naar me ning van B. en W. wel iets te veel gevraagd. J. Spekman (KVP) zag graag „goeie schoonmaakspullen" met het oog op de hygiëne in dit vrij oude schoolgebouw. 1. D. Groot (KVP) zei geschrok ken te zijn van een dergelijke aanvrage en gezien de afbeel ding van de gevraagde appara tuur, kreeg genoemd raadslid de indruk, dat men wel te ver gaat. Mej. G. Brakenhof (KVP) toonde zich vó-r aanschaf en verschillende leden wilden eerst eens overleg met het r.k. schoolbestuur voor een mogelij ke oplossing, alvorens een be slissing te nemen. Aldus werd besloten. De straatnamen in het nieuwe plan Schoterveld—Zuid zijn vastgesteld. Ze zullen luiden, Ko renveldweg - Meeuwenveld Lijsterlaan Zwaluwlaan en Gruttoveld, waarbij mevr. Th Speet-Sikkens voorstelde bij de huidige straatnamen, welke ein digen op „pad" deze uitgang te doen vervangen door 1 „straat", „weg" of indien er bo men staan op „laan". B. en V' zullen de straatnaamgeving zijn geheel nu op de nieuwe als- mede gewijzigde vorm t.z.t. af gerond ter tafel brengen. 1 WASSENAAR De commissie Openbare Werken uit de Wasse- naarse raad zal zich tijdens een openbare vergadering op dins- dag 21 augustus a.s. o.m. bezig houden met de verarming van I het raadhuis. De huidige ketels zijn ongeveer 10 jaar geleden geplaatst. Ze blijken een vrij korte levensduur te hebben (on- geve-er 8 jaar) omdat er „een te grote tolerantie is in de nippels, i welke de afzonderlijke delen van de ketel verbinden". Het j gevolg daarvan is axiaalspan- nir.gtn in de leden en leksporen dcor de ledenverbindingen, al dus het stuk van B. en W. Het college wil de ketels en de bran ders vernieuwen en in het sou terrain van het raadhuis de lei dingen vernieuwen. De kosten van een revisie van de installa tie met inbegrip van plaatsing van twee gasgestookte ec.v.-ke tels worden gestookte ketels, dan kan het totaal benodigde bedrag gesteld worden op Ii'iO.OOO.Het stoken met gas is de laatste jaren ongeveer 2000.— per jaar goedkoper ge bleken dan het stoken met olie. Daarom achten B. en W. een hogere uitgave van 15.000.— veer een gasgestookte installatie alleszins verantwoord. HOOGMADE De 29ste van deze maand zal het een halve eeuw geleden zijn, dat het echtpaar Van der Geest De Vetten in Hoogmade in het hu welijk trad. Da bruidegom was toen reeds veehouder op de boerderij „Bouwlust" aan de Klaverwel ding 19 Tin Hoogmade. Ruim veertig jaar heeft het gouden echtpaar op deze woning met 18 bunder land „geboerd". Ruim 38 jaar lang heeft de bruid daar ook zelf kaas en boter gemaakt en deze aan de markt gebracht. Dertien jaar geleden besloot het echtpaar de woning te verlaten en deze over te doen aan de zoon Theo, maar nog dagelijks be zoekt de bruidegom, die men zijn 80 jaar beslist niet geeft, tweemaal op de fiets de boer derij. De briüd die de 70 Is gepasseerd heeft zich best in hun woning aan de Kerkstraat 43 kunnen schikken, „wij wonen hier nu al weer 13 jaar en geheel naar ons zin." Het echtpaar kreeg vijf kinderen en 23 kleinkinderen. Een van hun zoon Cor, woont al 25 Jaar in Canada. Zij hebben hem reeds tweemaal daar op gezocht. Omdat Cor van der Geest pas de 4e september met zijn vrouw in Holland kan overkomen, wordt het fa miliefeest ook de vierde sep tember gevierd en wel in de Zaal van Van der Ploeg. Daar zal die dag van 4 tot 5 u. tevens gelegenheid zijn het echtpaar de feliciteren. *Jaast zijn drukke werkzaamhe den op het bedrijf vond de bruidegom tevens nog tfijd om 25 jaar penningmeester te zijn van de IJsclub, 25 jaar com mandant te zijn van de brand weer, 30 jaar bestuurslid van de Hoogmadense polder, 36 jaar bestuurslid van de brand verzekering Polokampioenen ALKEMADE Maandag 13 au gustus was de beslissende polo wedstrijd om het kampioen schap van de 1ste klas jongens die in Bodegraven werd gehou den tussen Alkemade a—B.Z.C. Alkemade won deze wedstrijd en werd hierdoor kampioen van de kring Gouwe Rijnstreek. Marktberichten I 3.30-5.60. C I 5.70. Biemkolen: fi T 0.88-1 42. fi II 0.20—1.24. 8 I 1.09—1.30. 8 II 0.22— 1.10. 10 II 0.49. 12 I 0.96—1.09. 12 II 0 22. 15 I 0 38. Br,speen I 0.83. Prin ces-" nonen 1.10, Pcierselle 6. Krul- peterselie 17—25. Selderie 17—21, ,1 6569, Savoye kool 20—22, Rode Kool S—18. Andijvie 88—98. Sla 11—50. Spinazie 13—55. Uien p. kist 4.70—5.10. Breekpeen per kist 9.00-10.50, aanvoer: waspeen 94.004 kg, bloemkolen 12500 st. HULQE Zeilwed strijden op de Noordpias TER AAR Komend weekend worden er vanuit het paviljoen „De Hooge Venen" op de Noordpias te Langeraar wed strijden georganiseerd voor alle types zielboten. Een spciaal aangepast reglement maakt het mogelijk, dat d.m.v. een verge lijkende waardering een ieder een sportieve kans maakt om te winnen. Er zal een z.g. Olympi sche baan worden gezeild. Al naar gelang de windsterkte op die dagen zal dit trafect ev. meerdere malen afgelegd kun nen worden Dit zeilevenement zal bestaan uit 3 wedstrijeen waarvan de eerste gehouden wordt op zaterdagavond aan vang 19.30 uur. De tweede wed strijd om 14.00 uur. Per 4 deel nemers zal er een beker worden uitgeloofd. Als puntentelling geldt de Oostenrijkse puntentel ling. Na afloop van de wedstrijd op zaterdagavond zal men in het paviljoen, met gelegenheid tot een dansje nog gezellig bij eenkomen. Inlichtingen en in schrijving bij de heer Boris Bayer, tel. 01722—2167 te Lange raar. Samen Sterk gaat weer schuiven HAZERSWOUDE Het stan daardteam van damvereniging Samen Sterk start op 28 augus tus met de competitie in de pro vinciale hoofdklas. Vlaardingen is de eerste tegenstander thuis. Het eerste team bestaat uit de volgende spelers: T. de Brem- mer, L. Dorsman, J. Fase, H. Fase, L. de Frankrijker, A. Huisman, A. Pannebakker, G. de Ruiter, C. Stolwijk en H. van Wijk. „Vaste coach" Jan Olie rook heeft zich wegens drukke werkzaamheden moeten terug trekken. Na de oefenwedstrijd tegen LDG, welke wedstrijd met 9-11 door de Hazerswoudenaren werd verloren, wacht Samen Sterk op 20 augustus nog een (uit)wedstrijd tegen het Goudse Damlust A. van Tol legde beslag op de ti tel „Hazerswoudes 65 plus dam- kampioen 1973" na een toernooi, dat Samen Sterk op touw zette. De vereniging is van plan dat volgend jaar. zij het dan in herfst of winter, weer te doen. Jeugd trekt naar nieuwe school BOSKOOP De Openbare basis school „De Vijverberg" wordt op 28 augustus officieel geopend door burgemeester G. W. baron van Dedem. De school gelegen in Snijdelwijk zal echter maandag 20 augustus al door de leerlingen, die tijde lijk gastvrijheid genoten in de R.K. basisschool ,-De Zeven sprong", in beslag genomen woraen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4