foidóC&HI/MMlt Habasj: geboekt voor gekaapte Caravelle FELLE AANVAL VAN CNV OVER OPRAKELEN VAN KLASSESTRIJD blijmaker Ontvoerde baby gezond terug ,e (9) in zwembad overleden Inbraak met goede bedoeling SPORTTRIBUME Ajax - zonder Blankenburg - geselecteerd 1 64e JAARGANG No. 119580 MAANDAG 13 AUGUSTUS 1973 Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. 'telefoon 22244 - Giro 103003- Bank: Amro-bank N.V.. Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) ƒ0.30 per mm. Telefoontjes ƒ2.60. Klachten bezorging: tel. 22244 (18 tot 19 uur). Abonnement per week 2.15; kwartaal 27.76, jaar 108.20. Losse nummers 35 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE VOOR VANAVOND Maandag: Ned. I: 19.30 De Lie verdjes. 20.21 uur Een man van gezag, tv-serie, 21.10 uur Olie in de laatste grote wildernis, docu mentaire, 22.00 uur Marty Feld- man. Ned. II: 19.05 uur Toomai en de olifant, 20.21 uur Maratonkwis 4, 20.22 uur: Peyton Place 21.40 uur Televizier, interviews met Dayan en Habasj, congres Jeho va-getuigen, vertrouwens-arts en zonne-energie. Droog, zonnig en warm weer met maximumteperaturen van 27 tot 31 graden, maar in het Wadden gebied enkele gradenlager. Meest matige wind uit oost tot zuidoost. Minlmumteperautren omstreeks 13 graden. Morgen zon 5.22—20.06 maan 19.50—8.50 Schev. hoogw. 3.16—15.41 laagw. 11,18—23.37. BEIROET (UPI) De Palestijnse guerrillaleider George Habasj heeft bevestigd dat hij met twee collega's geboekt had voor de vlucht met de Iraakse Caravelle die vrijdagavond in Israël tot landen gedwongen werd. Hoe het kwam dat zij toch niet met het toestel meevlogen, wil de hij niet zeggen. „Dit is een vraag die generaal Darjan, David Elazar en ook Golda Meir moeten zien te beantwoorden. Van mij mag u niet ver wachten dat ik hen helpen zal. Het is hun taak het antwoord op deze vraag te vin den", aldus de leider van het marxistische volksfront voor de bevrijding van Palesti- Habasj zei dat hij zich het hoofd brak over de kwestie hoe de Israëliërs wisten met welk vliegtuig hij zou reizen. „Ik weet ech ter een ding zeker: dat hier de Amerikaan se ambassade al het werk doet van elke Israëlische ambassade waar ook ter we reld. Ik weet ook dat de agenten van de CIA in Libanon doen waar zij zin in heb ben". De Israëlische pilotenvereniging heeft zater dagavond het „opbrengen" van het Libane se vliegtuig veroordeeld. Voorzitter Itsiak Sjaked zei dat „onze vereniging die actie niet kan aanvaarden en het er niet mee eens is". De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is voor vanavond acht uur in spoedzitting bijeengeroepen ter bespreking van de Liba nese klacht over het onderscheppen van het toestel. Mosje Dajan, de Israëlische minister van defensie, noemde de operatie niet mislukt, omdat het vliegtuig dat Israël wilde hebben ook werkelijk werd overmeesterd. •.y'.uVÏ Mevrouw Ruth Hoffman heeft rond haar ziekbed haar kleinkinderen verzameld. Nadat ze van de artsen in het ziekenhuis in San Fran cisco te horen had gekregen dat de kanker waaraan zij leed niet meer te genezen was, besloot ze haar kinderen en kleinkinderen uit te nodigen voor een laatste feestje. Na afloop zei de 57-jarige vrouw dat ze klaar was voor de dood. Nieuwkoop Zaterdagmiddag is rond half vier in het Njeuw- koopse zwembad de 9-jarlge Marianne Pijper plotseling over leden. Het meisje had enige tijd geleden een hartoperatie onder gaan en men neemt aan dat ze zich bij het spel in het zwembad zodanig ingespannen heeft dat zij dit niet heeft kunnen verwer ken. Op dat moment bevond zij zich niet in het zwembasin. De in allerijl ontboden arts kon slechts de dood constateren. Witte walvis in blijde verwachting NEW YORK (AFP) „Frances" was de laatste maanden als maar dikker geworden en de di recteur van het instituut waar zij verblijf houdt wilde wel eens weten waar het van kwam. Het bleek dat Frances al ongeveer elf maanden In verwachting is. De toekomstige moeder, een char mante witte walvis van 800 kilo. is nu ondergebracht in een apart verblijf van het aquarium cp Coney Island, New York, in afwachting van de geboorte eind augustus of september of misschien zelfs oktober. Frances werd zes jaar geleden in de Hudsonbaai gevangen en is een va nde vier witte walvissen van het aquarium op Coney Is land. De draagtijd van een wal vis is 365 dagen. AMSTERDAM Het Amster damse echtpaar Theo (35) en Annie (25) Otten heeft anderhal ve dag in de zenuwen moeten zitten omdat hun acht maanden oude baby Corry met oppas Geesje Stuut (23) verdwenen was. Groot wasdan ook de vreugde van het echtpaar toen de politie zaterdagavond kwam vertellen, dat baby en oppas in Rotterdam waren gevonden. Uitzending van een opsporingsbe richt zaterdagavond om kwart over acht door het NOS-journaal had de opsporing bespoedigd, want er kwam een stroom tips binnen, die al na anderhaf uur succes hadden. De oppas werd ingesloten wegens onttrekking van een minderjari ge aan het ouderlijk gezag. De oppas bleek zelf twee kinderen te hebben, maar tijdelijk uit het ouderlijk gezag te zijn ontzet. Ze stelde alles in het werk om haar kinderen zo snel mogelijk weer terug te krijgen. Wellicht heeft ze door haar daad ge tracht de aandacht op haar pro bleem te vestigen. De baby heeft geen nadelige ge volgen ondervonden; ze bleek gedurende die anderhalve dag goed verzorgd. De ouders koes teren dan ook geen wrok tegen over Geesje die wel vaker als oppas optrad. Edo de Waart, chef-dirigent van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, is op tournee in de Ver enigde Staten. Als invaller van de ziekgeworden Rafael Früh- beck de Burgos, leidde hij in het Tanglewood Festival het Boston Symphony Orchestra. Op het programma staan nog twee concerten met het Detroit Sym phony Orchestra en vier concer ten in de vermaarde Hollywood Bowl' (capaciteit 18.000 toehoor ders) van het Los Angelos Sym phony Orchestra, een concert van het Chicago Symphony Or chestra en twee concerten in het Mostly Mozart Festival te New York. Bij minister Van der Stoel DEN HAAG (ANP) De poli tie heeft zaterdagavond twee „inbrekers" betrapt bij het huis van minister Van der Stoel (Buitenlandse Zaken) aan de Nyelantstraat in Den Haag. De politie, die wist dat de mi nister niet thuis was, kreeg een telefoontje van buurtbewo ners dat een man en een vrouw bezig waren bij huize Van der Stoel in te breken. Aan de achterkant van het huis vond de politie inderdaad een man en een vrouw, die al een ruit uit een sponning bna- den gelicht om zo een deur te kunnen forceren. Tot verbazing van de politie- bleek echter dat de „inbrekers" het beste met de minister voor hadden en daar om juist zoveel moeite deden het huis binnen te dringen. De vrouw was niemand minder dan het plaatsvervangend hoofd van de afdeling beveili ging van het ministerie van Buitenlandse Zaken, mej. A. E. Ockers, en de man maakte deel uit van de huishoudelijke dienst van het ministerie. Zij verklaarden dat tijdens de afwezigheid van de min^stCI* een nieuw slot op de voorueur was gemonteerd, maar dat de bijgeleverde sleutels niet pas ten. Zij moesten daarom een andere manier vinden om de woning binnen te komen om die toegankelijk te maken voor de minister, die in het weekeinde thuis zou komen. (Van een onzer verslagge vers UTRECHT De Voorzitter van de hout- en bouwbond C.N.V., de heer D. van Commenèe, heeft vanmor gen in de bondsraadverga dering van zijn organisatie een felle aanval gedaan op de ziöh progressief noe mende kringen in de vak beweging. Met name ver zette hij zich tegen de ma nier waarop volgens hem binnen het N.V.V. een sfeer aan het groeien is, waarin werkgevers en werknemers lijnrecht te genover elkaar komen te staan en waarin de oude klassestrijd weer tot leven wordt gewekt. De ontwikkeling waarin werkge vers en werknemers een aantal dingen samen don en begrip kregen voor eikaars positie, was blijkbaar te mooie, aldus de heer Van Commenee. Strijd is in de ogen van de radikalen be ter. Werkgevers en regering, die het kapitalistisch stelsel in stand houden, worden door deze kringen bij voorbaat gedood verfd als vijanden en de arbei ders delven per definititie het onderspit. De N.V.V.-visie is volgens de heer Van Commenèe „alles of niets" en „het onder ste uit de kan halen". Alle macht moet vogens dezd radi- kale kringen aar. de werkne mers komen. Zolang dat niet het geval is wenst men geen medeverantwoordelijkheid te ne men voor zaken waarin de an dere partij nog de machitgste is. Deze visie staat volgens de heer Van Commenèe lijnrecht tegenover die van de christe- lijk-sociale beweging, waarin de werknemer al schepsel Gods rr.etr dan uitsluitend produktie- factor is. Oostduitse jacht op vluchtelingen KOPENHAGEN (AFP) Twee Oostduitse treilers hebben gis-1 teravond gepoogd een motorboot de toegang te beletten tot de ha ven van Neksoe op het Deense Oostzee-eiland Bornholm. Vol gens de Deense radio heeft een Deense marine-eenheid de ha-1 ven afgesloten zodat de twee I treilers nu gevangen zitten. De bemanningen van de treilers I en de inzittenden van de motor- boot worden ondervraagd. Naar het schijnt betreft het een vluchtpoging van een onbekend aantal Oostduitsers die daar voor gebruik maakten van de motorboot. Mogelijk hebben de trailers geprobeerd de vluchtpo ging te verijdelen. Op behoorlij ke afstand van de haven van Neksoe bevindt zich nog een derde Oostduitse treiler. RECTIFICATIE Afgelopen zaterdag is in het arti kel over pater Henri de Greeve een fout geslopen in het giro nummer. Het gironummer van pater De Greeve moet zijn 87.87.34. Snelheidsrit met autoped ROTTERDAM Met het oog op de veiligheid van de berijder heeft de Rotterdamse politie een autoped met hulpmotor in beslag genomen. De 11-jarige jongen reed ir.et zijn gemotori seerde step, waarvan het frame gevaarlijk was doorgebogen, op een afgesloten gedeelte van een rijksweg. Hij behaalde snelheden van 40 km per uur. Omdat de jongen geen straf baar feit pleegde is geen proces verbaal tegen hem opge maakt. Wel zijn de ouders op hun verantwoordelijkheid in deze gewezen. Den Haag „Slechter dan in de tweede helft werd ge speeld, kan moeilijk" was het vernietigende oordeel dat Wiel Coerver over zijn Feyenoord uitsprak. Maar niet alleen Feyenoord maakte een minder florissante eerste competitiedag mee, ook PSV en FC Den Haag, terwijl Sparta evenmin glorieus het veld van Telstar verliet. Ondanks de weinig imponerende prestatie van Feyen oord zag de in de Kuip aanwezige bondscoach dr. Fadr- honc er aanleiding in de Feyenoorders Schneider, Van Hanegem Jansen en Boskamp op te nemen In de selec tie van 22 spelers, die aan de FIFA moest worden opge geven voor de interland tegen IJsland, die dient als kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap in 1974. Ook Aad Mansveld (FC Den Haag) behoort tot de groep, waarin niet minder dan tien Ajacieden het complete elftal minus Horst Blankenburg zijn opge- Dit is de selectiegroep, waaruit er zestien definitief zul len worden gekozen: Jan van Beveren en René v.d. Kerkhof (beiden PSV), Schneider, Van Hanegem. Jan sen en Boskamp (allen Feyenoord), Schrijvers, Pahl- platz, Jeuring en Van Ierssel (allen FC Twente). Bro- kamp (MW), Mansveld (FC Den Haag) Stuy, Hulshoff, Krol, Suurbier, Gerrie Mühren, Neeskens, Haan, Cruyff, Keizer en Rep (allen Ajax). De eerste competitiedag vraagt dan wel alle aandacht maar *n de Sporttribune wordt ook over de beslissing in de cricketcompetitie, het voortgaande gevecht in de honkbalcompetitie, de erbarmelijke omstandigheden waaronder de atleten in Reykjavik moesten aantreden en allerlei andere facetten van het rijkgeschakeerde sportleven uitgebreid melding gemaakt. Ook voor u is er 'n originele U kunt dit handige roestvrij stalen zakmesje al bijna het uwe I noemen. Slechts het opgeven van een nieuw abonnement is alles I wat wij u ervoor vragen. Stuur vandaag nog de bon in en verdien A Wdaarmee dit fraaie, met zwart vinyl afgewerkte zakmesje. BON 7 Stuur der# bon In opan envelop, zonder postzegel. n; LEIDSE COURANT naar Le>dM Courant, antwoordnum- ais nieuwe kwart aa la bonneo I Stuur hat zakmesje naar E RANT vj

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1