FLORA'S KLEUREN PRACHT GROTER DAN OOIT Commissie gaat studeren op communicatie tussen burgerij en de overheid oo, fianen n.bink bollen- en duinstreek Raad moet „Warmunda" geld lenen voor houw in Endepoel II OOK Wat u moet weten „HIMPE" PAGINA 6 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK Flora's Kleurenpracht Aan Zee, dat morgen voor de ne gentiende keer door de straten van Katwijk zal rijden, is het groot ste dat Katwijk ooit heeft gehad. Drie en veertig praalwagens, met bloemtoeven versierde personenwagens zullen eraan meedoen. Ook zeven muziekkorpsen zullen de stoet vervolmaken. „Het heeft er zelfs even naar uitgezien, dat het corso dit jaar niet zou doorgaan, vertelt Mike Verplancke, zoon van VVV-directeur Chr. Verplancke. Dat kwam omdat veel mensen zich pas op het laatste moment heb ben aangemeld. We zijn werkelijk geweldig blij dat het corso dit jaar zo groot is". VW-Katwijk organiseert het Katwijkse bloemencorso zonder ook maar één cent subsidie voor dit speciale doel. Het Rijnsburgse cor so kan sowieso rekenen op een ton subsidie. Maar VVV-Katwijk moet alles alleen doen. De kosten van het organiseren van een bloe mencorso zijn zeker niet gering. Ook al betaalt iedere deelnemer het optuigen en versieren van z'n eigen voertuig, toch kost het de VW nog heel wat. De muziekkorpsen moeten een bepaalde vergoe ding hebben, en er moeten prijzen ter beschikking worden gesteld. Een sponsor zou VVV best welkom zijn. Het team van VVV-Katwijk heeft onder de bezielende leiding van di recteur Chr. Verplancke maanden gewerkt aan de voorbereiding van het corso. Vergunningen moeten worden aangevraagd, samen werking met Flora-Rijnsburg, waar de wagens worden opgetuigd moet worden geregeld en zo is er nog een heleboel meer dat moet worden gedaan voordat het corso uiteindelijk door de straten van Katwijk kan rijden. Al dat werk moet de VW doen tussen alle „normale" VVV-werkzaamheden door. Iedere deelnemer zorgt voor z'n eigen arrangeur, zodat er nog weinig valt te voorspellen van hoe het corso er dit jaar zal gaan uitzien. Eerst zaterdag zal de jury, bestaande uit de heren Ch. van der Voort en H. Eradus uit Leiden en A. Buurman uit Wassenaar, het corso te zien krijgen en zullen zij de prijzen die aan deelname zijn verbonden moeten gaan toekennen. Het drietal juryleden zijn vak mensen in het bloemsierbedrijf. Allen zijn al eerder voor andere corso's als jurylid opgetreden. Veel deelnemers aan het vorige cor so doen dit jaar niet meer mee. Maar gelukkig zijn er zelfs meer nieuwe deelnemers voor terug gekomen. De negentiende Flora's Kleurenpracht aan Zee is nog niet door Kat- wijks straten getrokken of bij de VW heeft men ondanks de sei- zoensdrukte al weer over de twintigste nagedacht: „Het zou leuk zijn wanneer volgend jaar de Katwijkse wijkverenigingen met een praalwagen mee zouden doen. Als die mensen daar nu al eens over gaan denken, hebben ze een jaar de tijd om een wagen te ontwer pen en op te bouwen." Het is mogelijk door zelfwerkzaamheid met een eigen praalwagen voor de dag te komen. Dat hebben de verpleegden van Huize De Wilbert bewezen. In het kader van de bezigheidstherapie heeft men een praalwagen ontworpen en gebouwd, die zaterdag zeker zal mee rijden. De route die het corso zal volgen is: Vertrek vanaf veiling Flora Rijnsburg om 14.00 uur. Dan via de Sandtlaan naar groentenveiling Katwijk En Omstreken, waar de muziekkorpsen zullen worden inge voegd. Dan: Sandtlaan - Rijnstraat - Zeeweg - Kon. Julianalaan (richting Hoornes) - Biltlaan - Hoorneslaan (waar zal worden ge pauzeerd) - Rijnmond - Boulevard - Vuurbaakplein - Koninginneweg - Princestraat - Voorstraat - Annastraat - Parklaan, waar de stoet wordt ontbonden. De avondroute is: Opstellen op de Parklaan (richting Drieplassen- weg) - Drieplassenweg - Vuurbaakplein - Boulevard - Rijnmond - E. A. Borgerstraat (waar gepauzeerd wordt) - Kon. Emmastraat - Kon. Emmaplein - Voorstraat - Annastraat - Parklaan, waar de stoet zal worden ontbonden. De Derde Poel laan te Lisse verkeerd al eni ge jaren in een slechte toestand wat het wegdek betreft. Deze weg. vroeger een verbindingsweg tussen Lisse/Sas- senheim en De Kaag via het „Sassemer Pont" werd de laatste jaren niet zoveel meer voor het verker gebruikt wegens het weg- vallen van ge noemde pont over de Ring vaart. Toch werd bij Raadsbesluit van enige maan den geleden be sloten de Derde Poellaan van 'n nieuw wegdek te voorzien, welke werkzaamheden thans in uitvoe ring zijn bij de Wegenbouwers Te Beest B.V. te Hemstede. Aan raadsleden mag men te hoge eisen stellen Katecheet gaat les geven op r.k. school WARMOND Op dinsdag 14 augustus zal de Warmondse gemeente raad haar maandelijkse raadsvergadering houden, zoals bekend in de kantine van Sportzaal „Klim-Op" i.v.m. de verbouwing van de raadszaal. Het is een zeer korte agenda, waarop de problemen rond de aan te leggen bootjesbaven niet als punt zijn opgevoerd. Aan de orde komen o.m. de volgende zaken: —Een verzoek van de Woningstichting Warmunda om een lening voor de aankoop van grond in het toekomstige Endepoel-2 en voor de bouw van de eerste dertig woningen inclusief de aanleg van een centrale verwarming. De voorgestelde goedkeuring van een z.g. voorbereidingsbesluit van het Bestemmingsplan-Zuid. Dit voorbereidingsbesluit beoogt te voor komen dat dit gebied „door het oprichten van bouwwerken minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de bestemmingen van het bestemmingsplan", aldus luidt de omschrijving in het voorstel. De uitbreiding van de lagere school met de Bijbel met een leslo kaal. Een verzoek van de katholieke lagere school om subsidie in de kos ten van het godsdienstonderwijs Dit verzoek werd gedaan, daar de school niet langer meer de beschikking heeft over een geestelijke uit de eigen parochie, die naast zijn taken ook het godsdienstonder wijs op de school kan verzorgen. Daarom is men thans genoodzaakt gebruik te maken van een z.g. katecheet. —De verhoging van de huren van gemeentewoningen met 6%. Daar het hier niet-verplichte huurverhogingen betreft, moet er overeen stemming worden gevonden tussen huurder en verhuurder. Op de maandag voor de raadsvergadering zal zoals gebruikelijk de gelegenheid bestaan om voor het fractieberaad der samenwerkende frakties, vragen te stellen aan de aanwezige raadsleden. Deze voor fractie is eveneens in de kantine van de sportzaal. Noordwljkerhout De raad van Noordwijkerhout gaat opnieuw pra ten over de communicatie in de gemeente. Mevr. Desain en de heer van den Bosch hebben met hun nota „Communicatie in de gemeen te" de knuppel in de gemeenteraad geworpen en de uitvoerige dis cussie op 19 juni vindt op 21 augustus om 20 uur, haar vervolg. B. en w. hebben nogmaals in een uitvoerige nota, hun standpunt over enkele facetten van de communicatie-nota verduidelijkt. B. en w. stellen een groto vraagteken bij de bemerking in de commu nicatienota, dat de raadsleden van Noordwijkerhout aan hoge eisen dienen te voldoen of anders een blok aan het been van dat bestuurs college zijn. Het stellen van normen aan raadsleden is overigens ook een zorg van de politieke groeperingen. Die eisen zó hoog te stellen kan wel eens betekenen, dat niemand zich er voor beschikbaar stelt. Wel is het volgens b. en w. een taak van de gemeentelijke overheid bij de burgers interesse te kweken voor de functie van raadslid. De formatie van de secretarie in een gemeente als Noordwijkerhout zo schrijven b en w is bepaald onvoldoende om de raad nog uit voeriger te informeren dan nu reeds het geval is. Klachten daar over zijn vanuit 's raads onuitputtelijke informatiedrang mo gelijk wel gegrond, maar hebben geen zin. Ook uitbreiding van het personeel loont niet omdat hoger gekwalificeerd personeel, dat no dig is, niet mag en kan worden aangetrokken. Het heeft geen zin illusies over informatieverstrekking te wekken, die niet te verwezenlijken zijn. B. en w. zijn in voor het idee om de pauzes tijdens de raadsvergaderingen wat langer te laten duren. Dan kan met belangstellenden van de publieke tribune op de bur gerzaal de koffie worden gedronken. In het drag en van naambordjes door ambtenaren, waarvoor de raad wel voelt, zien b. en w. niet veel. Het publiek is niet geïnteresseerd in de man of de vrouw, die een kwestie met hem of haar behandelt. Een zaak van enig gewicht of enige vertrouwelijkheid behoevend, wordt toch niet aan het loket afgehandeld. B. en w. stellen de raad, in aansluiting aan de D'66 communicatieno- ta voor, om een tijdelijke commissie in te stellen, die tot taak krijgt na te gaan op welke wijze: b. verbetering van de communicatie tussen overheid en burger wordt gekweekt. c. de meerdere doorzichtigheid van het functioneren van het gemeen telijk apparaat kan worden verkregen. Daarnaast wordt voorgsteld om raadscommissies zogenaamde ad viescommissies aan de raad in te stellen, ter bestudering van dat gene. dat door b. en w. ter tafel wordt gebracht. De huidige com- missies ter advisering van b. en w. moeten tot raadscommiss;es l worden gereformeerd. Bij die gelegenheid kunnen de commissies voor de ruimtelijke ordening en openbare werken tot één raadscom- missie worden ingedikt. ïfet lijkt b en w wenselijk dat daarmede onmiddellijk wordt begonnen om nog in de resterende raadsperiode enige ervaring op te doen. WARMOND Gisteravond vond, na de training van het eerste elftal van Warmunda, op het sportpark Overbos, de overdracht plaats van een zestiental trainingspakken, bestemd voor de selektie van het eerste team en de twee grensrechters. De trainingspakken werden be schikbaar gesteld door de Warmondse winkeliersver eniging, van wie twee be stuursleden bij de overhandi ging aanwezig waren. De heer Mentink stelde War munda namens de winke liervereniging een tweetal „duck-outs" in het vooruit zicht, in het geval Warmunda in de top van de ranglijst zal eindigen. Twee scholen onder een dak in Lisserbroek LISSERBROEK De bouw van twee scholen in de Lisserbroek is nu spoedig te verwachten. Al les is rond gekomen en in sep tember zal de bouw aanvangen van een nieuwe school voor het Openbaar Onderwijs en een school voor het Kath. Onder wijs. De twee scholen zullen onder één dak verrijzen, doch wat het ge ven van onderwijs betreft volko men gescheiden zullen zijn. De bouw is opgedragen aan het aannemingsbedrijf Ebbing, te Nieuw Vennep. Zwemfeest in Columbiabad Zondag begint 's-middags om 2 uur weer het jaarlijkse zwem feest in het „Columbiabad". Zoals ieder jaar belooft dit ook weer een feestelijke middag te J worden, waaraan iedereen kan meedoen. Er worden wedstrijden gehouden met hindernissen, met autoban den en allerlei andere attrak- ties. Voor groot en klein, voor hen die niet kunnen zwemmen en die heel goed kunnen zwem men. Inschrijven kan gebeuren bij de kassa aan het zwembad. AARLANDERVEEN De Speeltuinvereniging Aarlan- derveen hield aan het begin van haar jaarlijkse sportdag, een viswedstrijd voor de kin deren van haar leden. De grootste vissen werden in de leeftijdsgroep van 6 tof 9 jaar gevangen door: 1. Jo- han Verburg (20 cm.), 2. Marcel Hoogervorst (17 cm). 3. Hans Herr (13 cm.). ijB de groep 9 tot 12 jaar: 1. Tim Verduyn (17Vj cm.), 2. Frans Rodenburg (15.6 cm.), 2. Hans Vink (14.6 cm.). LISSE Het Viscollege „Ad- vendo" te Lisse hield een visweer met goede vangst: viswedstrijd in de Ringvaart bij Zeestraten. Het was goed Groep A: 1. Jac, van Diest 48 vissen met 101 punten; 2. E. Broekhof 35-81; 3. A. Duiven voorden 34-69; 4. A. van Briemen 17-40; 5. G. Spaar garen 15-33; 6. J. van Noort Sr. 8-10. Groep B: 1. Fr. van Dijk 15- 56; 2. C. Jansen 31-51; 3. R. Werkhoven 14.36; 4. A. Tim- mers 9-25; 5. J. de Vos 10-18; 6. J. Ruigrok 11-15. LISSE De P.V. de „Oude Blauwband" hield een wed vlucht vanaf Noyon, 317 km., met 161 jonge duiven. Gelost 10.15 uur. aankomst 1ste prijsduif 15.10 uur (met ruim 20 min. los!) laatste prijsduif 16.42 uur. Snelheden resp. 1069 en 811 m. per minuut. Uitslag was als volgt: K. Doeswijk 1. 7, 8, 20. 22, 38, 40; Th. v. d. Ploeg en Zn. 2, 15, 33; Comb. Witteman 3, 4, 11. 12, 21. 31, 32, 36. 39; G. de Vos 5 28, 30; C. A. Oppe- laar 6, 37; A. Balkenende 9, 10, 16, 17, 18, 24; N. v. d. Klauw 13; G. B. Roodenburg 14; D. v. d. Zwart 19; A. Witteman 23; R. Zoet 25; C. N. Zuidhoek 26. 34, 35; A. van der Klauw 27; T. Sta ring 29. Lisse De P.V. de „Lucht- klievers" hield een wed vlucht vanaf Noyon, 318 km. met 455 jonge duiven, gelost 7.00 uur; aankomst lste prijsduif 11.19.24 met snelheid 1215 p. min.; laatste prijsduif 11.54.58 met 1072 p. min. Uitslag luidt: J. Dui venvoorden 1,39,55; Chr. de Bruin 2, 19. 45, 64; Joop v. Diest 3, 25, 26, 72 (met 8 meel); A. C. de Borst 4, 22, 24. 52; H. 't Hort 5. 44; M. de Vreugd 6, 35, 65; H. van Diest en Zn. 7. 17. 21. 31. 37. 38, 71; Mart. v. Diest 8, 18. 89, 91; H. Duivenvoorden 9, 34; A. Arendsman 10, 58; D. J. P. van Ruiten 11, 49. 51; P. Bersee 12, 27, 54; Q. Dof- ferhoff 13. 20, 32, 42, 50. 59. 69. 77, 80,: J. A. van Diest 14; Doeswijk en Zn. 15, 29, 30. 36. 83; J. Kruse 16, 41, 56, 67, 85; H. van Kesteren 23; Aad van Diest 28, 43, 48, 53, 62, 75, 86; C. J. van der Poll 33, 47. 60, 70, 82, 87, 90,; B. Lemmers 40, 66; Nic. van der Meer 46; W. Akkerman 57, 61, 78; W. van der Lans 63; Nic. van der Poll 68, 73, 74; J. van Leeuwen 76, 81. 88; J. Arrachart 79; L. v. d. Hoorn 84. HAZERSWOUDE Hazers- woudse Boys speelt morgen om 16 uur tegen DSO-Zoeter- woude. St. Bernardus speelt zondag thuis tegen het U- trechtse Sporting 70. Op het tennispark aan de Ten Kate- straat (Rhijnenburgh) is zon dag een Jubontr. oeting tus sen HTC en Duno (Heel- Hi-Fi platenspeler Thorens-T.D. 150 compleet met voet, kap en ORTOFONE-element van f 599,- voor f 477, 6 jaar garantie, FOTO/FILM/FONO |©©[d) HOGEWOERD 131 LEIDEN («L237E7 JUWELIERSBEDRIJF HOOIGRACHT 45 - LEIDEN m Ruime parkeergelegenheid. „MOFA" Voor eerste klas gebruikte automobielen met 6 mnd. volledige garantie op on derdelen en arbeidsloon. Ruime keus in iedere prijsklasse. Financiering verzorgen wij voor iedereen. Inruil mogelijk. AUTOMOBIELBEDRIJF „MOFA" Wassenaerlaan 2, Hijnsaterwoude Tel. 01721 -8599 - 01713-2215 BAR BISTRO BODEGA Kloksteeg 3 - Leiden Telefoon 23053 Unieke gelegenheid voor uw borrel, receptie, koud buffet en fondue ROOSEN OPTIEK Kort galgewater 1 Leiden ALLE BRILLEN 2 JAAR GRATIS VERZEKERD CARAVANS Meer dan 60 Toer- en Sta caravans van Topmerken, vindt u bij ons. O.a. Kip, Cavalier. Gold stream. Rinel. Delmont, Parkland, accesoires. reparaties en verhuur. CHRISPIJN Caravan Bedrijven b.v. Rijndijk 123 Leiden Telefoon 01710-64256 PERSOONLIJKE LENINGEN 2de hypotheken tot ƒ20.000,—. Aflossing 5 tot 10 jaar. Inl.: J. LEEFLANG Cronestein 45 - Gouda Telefoon 01820 - 15947. 't Is weet, lar u gezellig eet. specialiteiten restaurant >99 ,De Herbergh Hoofdstraat 129, Noordwijk Tel. 3900 (01710). HAARPROBLEMEN voor de nieuwste ontwikkelingen op De speciaalzaak voor dames en heren haarwerk (aparte salons). Breestraat 32, tel. 01710-25212 'T IS EVEN WENNEN WONINGINRICHTING (U dat Kastje, Bankje en dat an dere leuke Meubeltje kocht). Lage Rijndijk 28b Leiden - Tel. 43189 Lage Rijndijk 34 - Toonkamer Meubelen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6