Cultureel centrum Hoog- made half september open RAAD TER AAR KUIERT DOOR ZOMERAGENDA Veel zijdig plan voor de Loethe Boskoopse inspraak flink in opspraak Herindeling straks in raad Hazerswoude rijn- en veenstreek en vlietstreekrAsiNA Richerd over heerst in avond wieler ronde PAGINA 4 VRIJDAG 10 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT TER AAR In de raadsvergadering van gisteravond ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. om gelden beschik baar te stellen voor de uitbreiding van leermiddelen t.b.v. de RK basisschool „de Vosseschans" 'in Aardam wegens de toena me van het aantal leerlingen. De Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers kan niet op subsidie van de gemeente Ter Aar rekenen aldus besloot de raad. Als reden van de weigerign vond men dat deze landelijke vereniginge te wei nig leden heeft en ook geen subsidie van het rijk meer ontvangt (sinds '72). De Chris telijke Gemengde Zangvereniging „Looft den Heer" krijgt een subsidie van 200,- plus een aanvulling van 300,- om de te korten van het verleden weg te werken. De raadsleden den Hollander, van Vliet en Hijdra konden dit „gebaar" van B. en W. als aanvulling op het voorstel van het agendapunt (200) zeer waarderen. De ge dachte om met een „schoon boek", zoals het raadslid Heyns deze geste betitelde, te beginnen was ook uitgangspunt voor de toekenning van de subsidie met betrekking tot het exploitatie-tekort van de Kulturele Vereniging van Ter Aar. Een subsidie van ƒ1.100 zal deze in ledental groeiende ver eniging uit de financiële zorgen halen. Bur gemeester Van de Poel zag persoonlijk meer bezoek op da geboden avonden als gewenst. D raad ging met algemene stemmen accoord met de kredietaanvrage voor de aanschaf fing van een nieuwe vrachtauto. De discus sie, die hieraan vooraf ging was aanleiding voor de raadsleden van Vliet, den Hollan der en van Harten te pleiten voor levering door een plaatselijke leverancier. De beno digde 63.000,- was het resultaat van danig „sleutelen" aan de gedane offerte, aldus de burgemeester. Het beginselbesluit over de grondverkopen aan de Kerkweg was aanleiding tot opmer kingen van de raadsleden Den Hollander, van Harten die niet verrukt waren over de kassenbouw aldaar. Wethouder Uyttewaal en raadslid van Emmerik pleitten contra als het ging om de werkgelegenheid in deze agrarische gemeente. Raadslid van Harten vond de poldergrond niet geschikt voor de tuinbouw en Den Hollander stemde als enige tegen waarbij hij verontrust was over de te verwachten verkeerssituatie op de Kerkweg. Ook de functie vn tuincenrum gedurende de periode mei-december hield verband met zijn voorgaande bezwaren Burgemeester Van de Poel wilde in ieder geval het bestemmingsplan door genoemde bezwaren niet laten frustreren en hoopte dat het te verwachten rozenveredelingsbe- drijf er zal kunnen komen. ZOETERWOUDE Het ge meentebestuur van Zoeterwou- de heeft een veelzijdig plan klaar voor de Loethe. Een plan dat nog niet meer is dan een „praatprent" zoals wet houder De Jong het gister avond uitdrukte tijdens een hearing in „Ons Huis" waar de bevolking de gelegenheid had om haar mening kenbaar te maken. De belangstelling was slechts matig. Volgens de voorlopige indeling blijft een fikse strook beschik baar als trapveld. Dit is met een beplantingsstrook geschei den van een speelgelegenheid voor kleinere kinderen nabij de Korte Miening. Meer nabij de Dr. Kortmannstraat wordt gedacht aan een plaats voor de ruitersport, hoewel er ook stemmen opgaan om deze de voormalige speelplaats achter de Jan van Banningstraat be schikbaar te stellen. De strook grenzend aan de straat In de Loethe is bestemd voor par keerruimte. bij het pompge- maal van Rijnland zouden dan nog een drietal vrachtauto's geparkeerd kunnen worden. De aanwezigen konden zich in grote lijnen wel verenigen met het plan maar met name de nieuwe bewoners van dit ge bied waren het minst gelukkig met de sloot welke gegraven moet worden nabij hun tuinen. Het gemeentebestuur acht dit noodzakelijk i.v.m. de ontwa tering van het gebied. Men vrroeg zich af of een goede drainering hiervoor geen alter natief was. Zij waren ook nog bezwaren tegen het parkeren van vrachtauto's. Wethouder de Jong gesecondeerd door se cretaris Wingelaar verklaarde dat het maken van een groot parkeerterrein hiervoor vrij wel onmogelijk is. Men zoekt nu de oplossing in enkele klei ne terreintjes waarvan dit er één is. Uit het antwoord op een andere vraag bleek dat er ook wordt gedacht aan een be scheiden wandelmogelijkheid in dit gebied, met name voor de bejaarden. Naast het vele groen wat er zal komen zullen er o.m. ook banken worden geplaatst. De gemaakte op merkingen zullen nu door B. en W. en de commissie open bare werken worden bezien en zo mogelijk worden verwerkt in het voorstel aan de raad. WORDYV RBC h< amateui de Noor zien, da juist in bij de p Vermun bal had ook vol aan de de Rooi zij zich jie indn HORLOGES De beste wereldmerken hebben wij voor U. Seiko. Eterna. Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AWE-Ancre. Voor 39,50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Bromsnor Roelof- arendsveen ALKEMADE De organisatoren van de vakantiespelen VAK'73 hebben ook dit jaar weer voor een sensationeel sluitstuk ge zorgd van de vakantiespelen Zij hebben het nu gezocht in een gekostumeerde voetbalwed strijd tussen een elftal van Alkemade-West gevormd uit spelers van v.v. Riipwetering en V.V.O.A. en een elftal van Alke made-Oost met spelers van Wet. Boys en DOSR. Het ene elftal is verkleed als echte indianen ter wijl het andere elftal zich als chinezen presenteert. De wed strijd wordt gespeeld morgen middag om 16.45 uur op het DOSR-terrein. Het winnende elf tal komt in het bezit van de hiervoor uitgeloofde „Cup de Frats". De aftrap wordt ver richt door Lou Geels uit de Kaag. DOSR weer aan de slag ROELOFARENDSVEEN Bij DOSR is men reeds begonnen om zich weer serieus op de ko mende competitie te gaan voor bereiden. Envenals vorig jaar wordt met 10 seniorenelftallen aan de competitie deelgenomen. Dit doet men uiteraard niet al leen via een gedegen training o.l.v. trainer van Doorneveld maar tevens door het spelen van diverse oefenwedstrijden. Voor het komende weekeind zijn o.m. de volgende wedstrijden vastgesteld: zaterdag 11 aug. te 16.00 uur MVKV 2—DOSR 3. Zondag 12 aug. te 12 uur DOSR 2—Concordia 2, en eveneens te 12.00 uur DOSR—Altior 5. En zondag 12 aug. te 14.30 komt ook het eerste elftal van DOSR op eigen terrein binnen de lij nen en speelt dan tegen de alou de bekende tegenstander Con cordia uit Hillegom. Na lang durig beraad is donderdagavond de samenstelling van het eerste elftal bekend geworden en deze is als volgt: Doel: Sjaak de Koning, achter Wim Kerkvliet, Leo Schouten, Ton van Es, Ton Böcker. mid den: Wim v. Ruiten. Hen de Prie, Ger Rietbroek, voor: Ton Sanders, Theo Akerboom en Jan Broesterhuizen. At je Keulen in Wassenaar WASSENAAR Morgen, op de laatste dag van de zomerfeesten in Wassenaar kunnen de henge laars is morgens 8 uur terecht bij de brug over de Zijlwatering in de Van Groeneveltlaan voor een viswedstrijd, die georgani seerd wordt door de Wassenaar- se Hengelsportvereniging. In het buitenbad van het sportfondsen- bad begint om half 10 een wed strijd in het roeien met rubber kano's met als speciale attrac tie, dat na afloop de deelnemers en de toeschouwers gratis mo gen zwemmen. Middags half 2 lost Atje Keu len-Deelstra op het parkeerter rein bij de sporthal het eerste startschot voor een rolschaat- senwedstrijd voor de jeugd om het kampioenschap var. Wasse naar. Er wordt gereden «a vier klassen: jongens en meisjes van resp. 6 tot en met 9 en van 10 tot en met 13 jaar. De winnaars *in elke groep kunnen deelnemen aan de ederlandse kampioen schappen! Morgenavond is er een stertocht van muziekkorp sen naar het kermisterrein aan de Dr. Mansveltkade. Hoogmade De bouw van het nieuwe culturele centrum ln Hoogmade nadert zo langzamer hand haar voltooiing. Dat houdt in, dat het stichtingsbestuur het de komende tijd druk krijgt met de indeling van de huurtijden aan de verschillende verenigin gen uit het dorp. Om tot een zo gunstig mogelijke verdeelsleutel te komen Is onlangs een avond georganiseerd in café v.d. Eng, waarbij ieder zijn wensen ken baar kon maken. Dat er veel gegadigden zijn voor gebruik van het nieuwe gebouw bleek wel uit de opkomst, die boven verwachting was. Als opening van de bijeenkomst gaf de heer Van Wieringen van het stichtingsbestuur een over zicht van de bouw, die dermate voorspoedig is verlopen, dat het niet onmogelijk moet worden geacht, dat het centrum al half september opengaat. Dit houdt jjjyna afgewerkte Hoogmades centrum, dat het grote trefcentrum van de toekomst moet gaan in, dat de bouwrealisatle iets worden, meer dan een Jaar heeft ge vergd. Het geheel kost ongeveer heeft om en nabij 35.000 gulden len. Met het oog op het feit, dat stichtingsacte worden getekend, een kwart miljoen gulden. De bij elkaar gebracht, voorname- de financiën nu rond zijn kan Tijdens de bijeenkomst werd bevolking van Hoogmade zelf lijk door de uitgave van aande- een dezer dagen de officiële langdurig gesproken over de Het stichtingsbestuur is naar aanleiding van nauwkeurige be rekening uitgekomen op 7.50 gulden per uur met een waar borgsom van 2 gulden per lid van een vereniging. Verschillen de aanwezigen waren het niet bepaald eens met de inzichten van het bestuur. De verwarring j werd nog vergroot toen secre taris Molenaar stelde, dat bij gebruik van de sportzaal ook gebruik van de keuken en de douches Is inbegrepen. De over rompelde bestuursleden deelden mee zich eerst nog eens te wil len beraden om dan tijdens een volgende samenkomst de zaak Richard Bakker opnieuw te bekijken. de zoveelste maal omhelsd door de rondemiss Na al dit tumult bleek er bij de aanwezigen duidelijke behoefte te bestaan aan de instelling van een algemene raad en een soort geschillencommissie. Dit laatste vooral omdat al duidelijk is ge bleken, dat verschillende vereni gingen voor dezelfde' huurtijden hadden geboekt. ROELOFARENDSVEEN Vier avonden heeft Roelofarendsveen er omgeving meegeleefd met het spektakel van de avondwielerronde In grote getale kwam men naar het traject aan de Sotaweg waar gisteravond voor de laatste maal de 20 ronden van het parcours door de jeugdige renners werden afgelegd. kek Deze laatst® maal werd het start pistool gehatóeerd door wethou der van jeugfl en sportzaken de heer N. A. J. Fietbroek, waarna BOSKOOP „Inspraak betekent niet, dat aan alle verlangens van belanghebbenden kan wor den tegemoet gekomen. Het gemeentebestuur neemt uiteindelijk zijn beslissing, is hiervoor verantwoordelijk en moet deze verantwoorde lijkheid ook kunnen dragen". Dit schrijven B. en W. van Boskoop in een antwoord op het schrijven van twee raadsleden, die niet bijster te spreken zijn over de mate van medezeggen schap van de bewoners van het Julianakwartier voor wat betreft de verbetering (groenbeplan- ting e.d.) van hun wijk. De beide raadsleden zijn de heren W. H. van Eek jr. en L. M. v. d. Nieuwendijk. Zij vragen B. en W. „welke overwegingen ertoe hebben geleid, dat geen suggesties van de buurtvereniging „Het Zuiden" (de spreekbuis van het Juliana kwartier) met betrekking tot de beplanting daar zijn overgenomen". Een tweede vraag van het duo gaat over het feit, dat van de zes ver langens van „Het Zuiden" er maar een is over genomen. Later is er nog eens een onderhoud geweest, waarbij allerhande zaken zijn herzien. Het re sultaat hiervan was: 1. de keuze van de laan bomen op het plein uit te breiden met platanen en kastanjes; 2. parkeerverbod instellen bij 't be gin van 't plein en eenrichtingsverkeer op 't Ju- lianaplein; 3. aanleg van 'n kinderspeelplaats op deel rolschaatsbaan; 4. schoonmaken van de sloot ten noorden van de Wilhelminalaan. De hiervoor genoemde voorzieningen zijn groten deels uitgevoerd, aldus B. en W. Er is dus dui delijk aan de wensen an de buurtbewoners te gemoet gekomen. Volgens het college heeft het bestuur van „Het Zuiden" begrip getoond, dat niet alle zaken direct konden worden gereali seerd. B. en W. merken tenslotte op, dat hoewel de plannen al in een stadium van uitvoering zijn, men toch bereid is de zaak alsnog in com missie te behandelen. RIJPWETERING - De jeugd van Rijpwetering is deze dagen ac tief tijdens de vakantie-activi teiten. Op de fo to zijn een paar vakantievierders druk met han denarbeid. Woensdag was er een kindercaba ret, dat bijzon der in de smaak viel en ook de modeshow van gisteren liet wel wat potentiële mannequins zien. Vanmiddag is 't songfestival af gewerkt. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN. BLOEMEN VEILING. 9 aug. 19T3 Anjers Rose. G. J. Sim 12—15. Rood. Lena, Carnaval, Tangerine. Yellow Dusty, Esperence. Alice 15-29, Wit. Ar thur, Keefer, Samantha, Anne Ma rie. Shocking, Telstar 15—23, Le Rgve. Charmeur 81—34, Rozen Gar- nelle. Carol. Zorlna, Coral Princess, 6—9. PreclUa, Sonla 17-24, Belinda, Carina. Annabelle, Prominent. Ever- gold, Motrea, Esther Ofarlm 9—15. Ilona 30—37. Baccara 34—11. Super Star 25—30, Lelies 21-80, Gerbera 21. Agapanthus 25—40, Geplozen chrysanten 23—62 p st Troschrysan- ten 70-1.70, Idem Jaarrond 1.05— 1.35. Colvillels 90—93. Gladiolen 60 —1,35. Irissen 75-2,40. Idem Prof. Blaauw 3.20-4.50. Montbretla 50- 1,45, Liatrls 60—2.13. Statlce 60— 1.03. Freesla 70—2.00. Asters 50—75. Dahlia's 85—1,05, Ornlthogalum 43— SO per bos. HAZERSWOUDE Tijdens de eind september te houden openbare vergadering zal de raad der gemeente Hazerswoude om advies wor den gevraagd inzake de gemeentelijke herindeling. Gedeputeerde Staten hebben de gemeentebesturen verzocht deze zaak bij de res pectieve raden aan de orde te stellen. Gisteravond is deze zaak ove rigens al aan de orde geweest in de (besloten) zitting van de raads commissie algemene zaken. nieuwkoop - c Beatrlxlaan 11. t nieuwveen 0.1.30 tot 17.00 iiii Medewerkers mr berichtgeving Leidse Courant OEGSTGEEST <01710—22214) A W. de Boer. 1. 01725-1622. A. Koch, Ridder spoorlaan 11. tel. 01710—52617. OUD ADE C. Metaal. Vrouwvenne- weg i. tel. 01712—8586. RIJPWETERING: J. van Berkel, Bln- KATWIJK S. Hofstra. NoordwUker- Vos. Sta. weg 54, tel. 01718--12096 en W. NelJ- nn, 10 tel. 01725-2456. ebocr. Duinoord 14. tel. 01718—73S19. yooRSCHOTEN De Smeth- LANGERAAR/TER AAR L. Star- weg 139. tel! 0 STOMPWÏJK - J. Welp, Van Sant- horststraat 125. VOORHOUT - Slkklng. Wllhclmlna- 10. tel. 02522 -13992. straat 1. tel. 01720—72594 en VV. Ba- velaar 0172074171. 01722—3912. maandag t/m vrijdag bezet van LEIDERDORP R. Korteknas, 9. tel 0171b —33755. Nleuwstraat 6. LEIMUI DEN Van Dam tel. 01713—26 WOUBLUGGE A. ROELOFARENDSVEEN Van Zuldei i 125 BODEGRAVEN - W. van Llempt, Hollandshof 78. tel. 01726—2141. BOSKOOP - Mevrouw Nederhof, Reyerskoop 363, tel. 01727—4350 HAZERSWOUDE - L. Borst. Bllder- dljklaan 8, tel. 01714—2863. 32 II. tel. 01723— 8685. OUDE WETERING J. CozIJn. Plan tage 26. tel. 01713—2262, RIJNSBURG - M. Goudrtaan. Burg. 01721—8849. LEIDSCHENIUM A. Wessellng, Pr. Hendrikplein 63. tel. 01761-3258. LISSE Ch. StiU-winkel, Elk^lüan 204. tel. 02521-12770. Dorpsstraat 38. tel. 01723-8460. straat 3S. lel. 02320—1' NOORDWIJK Leeflang, Voorstraat ZOETERWOUDE 160. tel. 01719—3173. Geest, Watertje J tel. 01715—12229. Men kan er van verzekerd zijn, dat in elk geval ook de nota, die b. en w. van Moerkapelle aan de raad "an die gemeente stuurde, aan de orde is geweest. „Rietveldpost" op televisie HAZERSWOUDE Op woensdag 15 augustus zal in de televisie rubriek „Van gewest tot ge west", waarin aandacht wordt besteed aan het „buitenbussen- probleem" van de Rietvelders. De redactie van deze NOS-ru- briek zal maandag aanstaande opnamen maken in het Riet veld, zoals bekend de buurt schap in Hazerswoude, waar meh temidden van veel water leeft. In de uitzending zal ook burgemeester J. ten Heuvelhof worden geïnterviewd. „Van ge west tot gewest" wordt via Ne derland 1 uitgezonden en begint om 19.05 uur. Immers, het pre-advies van het Moerkapelse college hield onder meer in, dat Hazerswoude-Rijn- dijk maar met Koudekerk aan den Rijn zou moeten samen gaan. Daarnaast werd de suggestie aan gedragen van een samenvoeging van het Hazerswoudse sierteelt- geb-ed met Boskoop en de rest van Hazerswoude-dorp met de fusiegemeente Moerhuizen (Moerkapelle en Benthuizen sa men). Overigens heeft burge meester J. ten Heuvelhof uit Hazerswoude verklaard pas commentaar op de Moerkapelse nota te willen leveren, wanneer er in de gemeenteraad over is gesproken. Eerder heeft het Ha zerswoudse gemeentebestuur te kennen gegeven, dat „de initia tieven van de gemeentebesturen «er 1 f fierr zich al weer spoedig een kop- »'«is groep vormde van de vier beste maai geklassificeerde renners te we- const ten Richard Bakker, Bennie v.d, moes Ing, John Bakker en Lee v.d. gebei Poe'. Zichtbaar was Richard doeir Bakker de meest listige renner toen door het „kopwerk" rustig aan Met zijn medestrijders over te laten.. Maar in de 14e ronde demar-l rserde gele trui drager Richard!! Bakker en kwam op 50 meterl voorsprong, doch in de volgendei[ ronde werd hij door de drie(| achtervolgers weer ingelopen.ir Wel had dit van Leo v.d. Poel teveel inspanning gevergd daarj deze in de 16e ronde het tempoj niet meer kon bijhouden. In de eindsprint tenslotte bleek chard Bakker toch zoals ver-.MH wacht de sterkste en mocht zich|2Ki met de gele trui winnaar noe-1 fl men van de avond wielerronde VAI<-'73. De uitslag van de iaat-;g&.? ste etappe werd: 1. Richard!®' Bakker (Gerardusschool I), 2'3t Bennie v.d. Ing (BavoschooL B Oud Ade) 3 John Bakker (Ma- riaschool R. A. Veen); 4 Sjaak l. Werselman (Mariaschool R.A. Veen); 5 Leo v.d. Poel (Jozef- *5e school R.A. Veen). Voor het to- ?Ci taal klassement waren 11 prij- sen waarvan wij de eerste vijf geplaatsten vermelden n.I. 1 Ri chard Bakker 75 pnt., 2 Bennie v.d. Ing 64 pnt., 3 Leo v.d. Poel 53 pnt., 4 Jos van Ruiten 45 pnt., 5 John Bakker 42 pnt. Puntenklassement voor de groe ne trui welke naar no. 2 ging' omreden de winnaar punten- y&ï klassement reeds de gele trui 2 1 veroverd had. 1. Richard Bak ker, 30 pnt 2 Bennie v.d. Ing 15 pnt. (gr. trui), 3 Leo v. d. Poei 15 pnt., 4 John Bakker 10 (ffei pnt., 5 Jos van Ruiten 7 pnt. iRud Ploegenklassement: 1. Maria- j school R.A.Veen 220 p., 2 Gerar- dus I met 197 p.. 3 Jozefschool j R.A. Veen 145 pnt., 4 Ignatius- school R.A. Veen 98 p., 5 Jozef school Rijpwetering 57 p., 7 Ge- rardus II met 39 p., en 8 Chr. Nat. School met 18 p. Drukte bij kinderspelen in Wassenaar W\SSENAAR Gisteren, op de eerste dr.g van de zomerfeesten van de Wassenaarse Oranjevcr cniging is vooral de jeugd aan haar trekken gekomen. In de morgenuren waren er de traditionele kinderspelen om aantrekkelijke prijzen: stepra- ce, skippy-bai-race, wasknijper race, ruiter te paard, stoelen dans en kuipjesteken, 's Mid- ags was een grote schare jeuga aanwezig in de sporthel, waar onder leiding van Eddy Valk een toneelstuk werd opge voerd „De kwajongensstreken van Tijl Uilenspiegel", afgewis seld met het optreden van i clowns. Benthuizen en Moerkapelle In de vooravond: opnieuw kuip- inzake de gemeentelijke herin deling ernstige groeimoeilijkhe- den schijnen te ondervinden, ge zien het feit, dat een nadere uit nodiging tot dusverre achterwe ge is gebleven" jesleken, maar nu voor deelne mers vanaf 15 jaar. Er hadden er 54 ingeschreven en de publie- j ke belangstelling voor dit oude volksvermaak was bijzonder groot. j

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4