£eidóc@ouAatii OOK ZIEKENHUIZEN GEBOMBARDEERD Woningfabriek gaat toch dicht Agnew noemt berichten vals en kwaadaardig Derde vergissin^saanval Bedreiging van Nantua voorbij Massagraf in Houston ontdekt Bloemen voor Sjaak Hendrik se terug 64e JAARGANG No. 119577 DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1973 Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003- Bank: Amïo-bank N.V., Leiden - Directeur: drs. J. H. M. Brader. Hoofdredacteur: F. J. Plug. Chef-redacteur: H. P. M. Heruer. Advertenties (excl. B.T.W.) ƒ0.30 per mm. Telefoontjes ƒ2.60. Klachten bezorging: tel. 22244 (18 tot 19uur). Abonnement per week 2.15; kwartaal 27.76. jaar 108.20. Losse nummers 35 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE VOOR VANAVOND Ned. 1: 19.05 uur Poppenspel; 21,00 uur Dick Cavett met Jack Lemmon; 22.45 uur Gospelfesti val. Ned. II: 19.05 uur Sprookje over de vrouw uit Duizend en een nacht; 20.21 uur Snoop Sis ters, detective; 21.50 uur Schrij versportret A. den Doolaard. VEEL BEWOLKING In het algemeen veel bewolking met plaatselijk regen of motre gen. Matige tot krachtige zuid westelijke wind. Min. temp. on geveer 13 graden, maxima mor gen van 18 graden in het noord westen tot rond 22 in het zui doosten van het land. Morgen zon 5.1520.15 maan 18.20—1.16 Schev. Hoogw. 0.14 13.00 laagw. 8.16—20.45. O O Barcelona doet een nog hoger bod op Cruyff AMSTERDAM Barcelona weet van geen ophouden. Het wil naar uit onbevestigde berichten blijkt een nog hoger bod op Johan Cruyff uitbrengen als hij naar Spanje wil komen. De vo rige week sprong een transfer op het laatste moment af. Johan Cruyff zei gisteravnd na de af- i scheidswedstrijd van Sjaak Uitverkoop maakt leven goedkoper DEN HAAG Het prijsin dexcijfer is van medio juni tot medio juli met 0.2 procent gedaald als ge volg v|n de uitverkopen in juli. Goedkoper werden kleding, schoeisel, aard appelen, groenten en eie ren. Duurder werden daarentegen fruit, marga rine. huisbrandolie, elek triciteitstarieven, zieken huistarieven, weekbladen, luister- en kijkgelden en benzine. Sinds juli 1972 is er thans sprake van een prijsstij ging van 8,4 procent. Uit gaande van medio decem ber 1972 bedraagt de prijsstijging 4,5 procent. Volgens deskundigen begint het er enigszins naar uit te zien dat de prijsstijgin gen in heel 1973 tot 8 pro cent beperkt zouden kun nen blijven. Aanvankelijk werd voor dit jaar een prijsstijging van 8,5 pro cent geraamd. Swart echter nbg vn niets te weten. KNVB-secretaris Burgwa, bena drukte de vorige week dat een transfer van Cruyff naar Barce lona onmogelijk was omdat zo'n transactie buiten de transfers- tijd om reglementair niet meer kon. KNVB-voorzitter mr. Hoge- woning denkt er echter anders over. ,.Als twee clubs en de be treffende speler overeenstem ming bereikt hebben mag de KNVB op een gegeven momen zon' zaak niet gegenhouden", NANTUA Een rotsblok van naar schatting 12.000 kg dat sinds enige tijd de Franse plaats Nantua bedreigde, is vannacht voor het grootste deel naar beneden gekomen, zonder persoonlijke ongelukken te ver. oorzaken of schade aan te rich ten. Aan deze val waren echter wel enige spannende uren voor de ruim 3.000 inwoners van de plaats voorafgegaan. In de loop van gisteren bntdekte men dat het stuk rots dat al geruime tiid in beweging was, in 10 uur tijd 25 cm was opgeschoven in de richting van Nantua. Van nacht besloten de autoriteiten zonder verder uitstel het rots blok op te blazen. De laatste man van de dynamietploeg had de rots echter nog maar nauwe lijks verlaten, toen het blok vanzelf neerstortte. WASHINGTON (Rtr) Vi ce-president Spiro T. Ag new van de Verenigde Sta ten heeft zich gisteren op een persconferentie ver weerd tegen aantijgingen dat hij in zijn tijd in Ma ryland corrupt is geweest. Agnew noemde de desbe treffende berichten «go- meen, kwaadaardig en ,,Ik laat mij niet op deze manier door het slijk halen", zei de vi- ce-president. Agnew ging in op de bekendmaking in het begin van de week da' een ftderaal onderzoek tegen hem gaande was om vast te stellen of hii zich heeft schuldig gemaakt aan omkoperij, misdadig opzet en belastingfraude. Maandag had hij gezegd niet meer in het openbaar op de zaak terug te komen. Vice-president Agnew noemde de bewering dat hij eens 1.000 dollar per week van aannemers opstreek „verachte lijke leugens". De vice-president, zei op de vraag of hij had overwogen af te tre den om het vertrouwen van het publiek niet te beschamen: „Ik verwacht niet schuldig te wor den gevonden en ik ben daarom niet van plan mij daarin te ver diepen". Een verslaggever froeg hem of hij ooit geld voor zijn persoonlijk gebruik had ge kregen van firma's die zaken deden met de staat Maryland terwijl hij zijn gouverneur was of al vice-president geworden was. „Absoluut niet", antwoord de Agnew. „Ik heb niets te ver bergen". Via de Mekong zijn nieuwe Cam bodjaanse troepen aangevoerd voor het plaatsje Neak Luong, stroomafwaarts van Phnom Penh, waar de Amerikaanse luchtmacht maandag bij vergis-1 sing het bevriende garnizoen bombardeerde. Van de brug over de rivier Is niet veel meer over. HOUSTON (AP) Op aanwijzing van een 17-jarige jongen heeft de politie In Houston (V.S.) een massagraf ontdekt, waarin de stoffelijke overschotten lagen van acht jongens en meisjes. De jongen vertelde de politie, dat hij de man had doodgescho ten, die de acht zou hebben ver moord. De hongen heeft voorlopig nog een erg verward verhaal ver teld. Hij zou dinsdagavond met enkele vrienden op een feestje j zijn geweest bij een 33-jarige man. De jongeren hadden in de loop van de avond aan een spuitbus gesnoven en waren daarna buiten bewustzijn' ge raakt". Toen ik bijkwam", al- i dus de 17-jarige, „waren de an- deren al geboeid en was de man j bezig mij handboeien aan te leggen".,De man had verteld, dat hij al eerder jongeren had doodgeschoten. „Ik zei toen, dat ik mijn vfrienden wel zau neer schieten, als mijn handboeien zouden worden losgemaakt. De DEN HAAG (ANP) Muntenver. man ging daar op in. Toen heb zamelaars en andere liefhebbers ik hem neergeschoten". Volgens kunnen nu ook extra fraaie zil- de jongen, zou de man ook se- j veren jubileumtientjes bestellen, WASHINGTON (UPI/RTR) Een voormalige Ameri kaanse piloot, heeft giste ren voor de senaatscom missie voor de strijdkrach ten verklaard dat de „praktijk" was ziekenhui zen in Cambodja en Laos te bombarderen, waarvan men aannam dat ze van de vijand waren. Ex-kapitein Gerald J. Greven, thans verkeersvlieger in Miami, verklaarde dat hij als vluchtleider dergelijke bombardementsvluchten dirigeerde, in de jaren 1969 en 1970. Hij wist ook van dergelijke vluchten die door collega's werden ge leid. Greven verklaarde dat het niet de politiek van de Verenigde Sta ten was ziekenhuizen te besto ken, „maar in de praktijk kwam het daarop neer". Vlak voor de zitting van de senaats commissie werd een brief voor gelezen van het ministerie van defensie, waarin de verklarin gen van Greven bij voorbaat als leugens werden bestempeld. Ook een specialist van de inlich tingendienst van het leger maakbe aanvallen op ziekenhui zen, in dit geval in Zuid-Viet- nam, bekend. „Hoe groter het ziekenhuis, hoe beter", ver klaarde hij. In Cambodja nadert dc strijd om de hoofdstad Phnom Penh zijn hoogtepunt, bij het verstrijken van de termijn waaibinnen de Amerikaanse luchtmacht nog mag optreden: tot 15 augustus. Gisteren heeft een Amerikaans vliegtuig voor de derde achter eenvolgende keer bij vergissing bommen laten vallen op be woonde gebieden bij de hoofd stad. Cijfers over slachtoffers zijn nog niet bekend. Ondanks de bombardementen na deren de troepen van de Rode Khmer Phnom Penh steeds J dichter. Z:j hebben vlugschrif- i ten in de stad verspreid, waarin j zij de bevolking oproepen in j verband met de naderende aan- val weg te blijven uit de buurt van militaire objecten en rege-1 ringsgebouwen. Gisteren werd de telefooncentrale van de stad onklaar gemaakt, zodat elk tele- fon sch contact met de buiten wereld is afgesloten. Tientjes voor jubileum koningin Vóór de aanvang van Sjaak Swart's benefiet-wedstrijd, gisteravond in het Amsterdamse Olympisch Stadion, kreeg hij bloemen aangeboden van zijn teamgenoten. Meer over de wedstrijd, die Ajax met 4—1 won van het Engelse Tottenham Hotspur elders in dit blad. cuele handelingen met zijn slachtoffers hebben gepleegd. Volgens de politie is het niet uit- i gesloten, dat er nog meer lijken worden gevonden. Een v^n de slachtoffers was een '3-jarig j meisje, dat al sinds 1971 werd vermist. zo meldt het ministerie van fi nanciën. De uitgifte van deze numismatische jubileumtientjes vormt een onderdeel van de uit gifte van zilveren jubileumtien tjes ter gelegenheid van het 25- jarig regeringsjubileum van de koningin. Mijnwerkers in Heessen bij Hamm in de Duitse deelstaat Noord-RijnlandWestfalen horen hoe een aantal collega's van hen het leven heeft verloren bij een ontploffing op een diepte van meer dan 1000 meter, tengevolge van mijngasvorinnig. Volgens de laatste berichten ging het 3 slachtoffers: 5 Duitsers, 3 Marokkanen en een Joego-Slaaf. De explosie was zo krachtig dat zij ook door het instituut voor aardbevingen van de Keulse universiteit werd geregistreerd. Een ontploffing in dezelfde mijn kostte in 1961 aan dertig mensen het leven. ROTTFRDAw Enkele door mi nister ruijters verstrekte extra bouwopdrachten hebben de Rot terdamse fabriek van hoog- bouw-systeemwoningen Dura niet kunnen redden. De directie acht sluiting per 1 oktober on vermijdelijk. Van de 250 werk nemers komen er daardoor 200 op straat te staan, onderwie circ 125 gastarbeiders. De vakbonden, die onder de gege ven omstandpDEN OOK EEN WE MEER ZIEN VOOR VOORTZETTIN VAN HET WONINEN EUND. De levenska sen zijn hierdoor volgens de di rectie echter niet vergroot: tus sen half oktober en begin no vember moet de sluiting vol tcoid worden. Dura had het mi nisterie gevraagd een afzet van 2500 woningen per jaar te ga ranueren. Deze steun is gewei gerd. In eeii toelichting zegt de directie, dai een fabriek als Dura alleen bestaansrecht heeft als de volle produktiecapaciteit kan worden benut. Contact met het ministe rie over de bouw van goedkope- ie eensgezinswoningen heeft Come-back Callas na acht jaar Londen De vermaarde opera zangeres Maria Callas zal op 22 september in de Royal Festival Hal te Londen voor het eerst in acht jaar in het openbaar gaan optreden. Zij geeft dan, samen met de Ita liaanse tenor Giuseppe di Stefa- no en de Britse pianist Ivor Newton, een recital van liede ren, aria's en duetten. De laatste maal dat Maria Callas j in Londen optrad was in 1965 in Covent Garden. Haar optreden In Royal Festival Hall zal het begin vormen van een wereldtoernee, werd na mens de zangeres meegedeeld. Kaarten voor het concert van 22 september h 1 pond per stuk, zullen alleen via de post kunnen wordert besteld om te voorko men dat er een zwarte handel ontstaan. De belangstelling voor het optreden is namelijk zeer groot. niet tot overeenstemming ge-1 leid. Als reden voor de sluiting geeft de directie op, dat het onmoge lijk is gebleken nieuwe opdrach ten te vinden. De vakbonden hebben echter de overtuiging dat Dura zich geen grote in spanningen heeft getroost om nieuwe orders te bemachtigen. Overigens is Dura niet het enige bouwbedrijf van systeemflats dat in moeilijkheden verkeert. Vvan de negen bedrijven die 80 procent van de industriële wo ningbouw op de Nederlandse markt bestrijken hebben er acht met onderbezetting te kampen. De vakbonden gaan volgende maand met minister Gruijters praten over mogelijkheden om een verder instorten van deze industrie te voorkomen. w LEIDEN Uit betrouwbare bron hebben wij vernomen, dat Gilles Hendrikse zijn overschrijving naar Goudu die reeds per 1 augustus verleend was heeft ingetrokken. Het voorhoede-pro bleem, dat was ontstaan door het vertrek van Hendrikse (en door blessures an Verver en V. Putten) ls door diens onver wachte terugkeer weer groten deels opgelost. Waarschriinlijk zal Hendrikse a s. zondag tegen AFC al in het veld verschijneé.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1