OOK VGA STELT NU KANDIDAAT Gerardusschool snelste in de ploegentijdrit GOED PROGRAMMA IN CIRCUS RENZ KVP-er Verhaar opvolger van wethouder Wagenaar? rijn- en veenstreek NOORD ZUID BLEUF Zwem- STUG DOOR ZEILEN marathon ONDANKS DE REGEN Wat u OOK moet weten PAGINA 4 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT ALKEMADE - Het is niet onwaar schijnlijk, dat de huidige frac tievoorzitter van de KVP in de gemeenteraad van Alkemade de heer N. J. Verhaar, de opvolger wordt van de vertrekkende wet houder Wagenaar. Hoewel de christelijke partijen de zaak nog in beraad hebben, moet toch worden aangenomen, dat de KVP en de Prot. Christelijke partij de heer Verhaar als be langrijkste gegadigde naar vo ren zullen schuiven. Een nieuw tje is verder, dat ook de VGA een kandidaat voor het wethou derschap zal stellen. Wie zal dat zijn moet nog worden uitge maakt door de verzamelde le denvergadering. Sinds bekend is geworden, dat wethouder Wagenaar burge meester van Zevenhoven zou worden, gonst het van de. ge ruchten in de gemeente. Zo wordt steevast de veronderstel ling gelanceerd, dat het burge meesterschap van de journa list-wethouder slechts een soort springplank is voor het grote werk. dat straks komt, namelijk het opvolgen van de heer Smol ders, die over twee jaar met pensioen gaat. De heer Wage naar verklaarde gisteren op de hoogte te zijn van deze geruch ten. „Negen van de tien men sen, die ik spreek denken er zo hoven, geloof ik, dat deze ge meente toch wel mijn hart zal stelen. Het zal me niet verwon deren, als ik er tot mijn 65ste zit". Voor de fractieleiders in de Alke- madese raad bleek het gisteren erg moeilijk reeds een duidelijk standpunt (wat neerkomt op het Veronderstelling: Zevenhoven springplank voor Alkemade over en daar blijkt toch ook wel een zekere waardering uit. Maar voor Zevenhoven is dat natuurlijk niet prettig om te ho ren. Ze hebben daar recht op mij en niet voor twee jaar. Af gaande op de mensen, die ik tot nu toe gesproken heb in Zeven- noemen van één naam) wat be treft de opvolging van de heer Wagenaar in te nemen. De heer Van Duijkeren van de VGA ver klaarde „overvallen" te zijn door het vertrek van de wethou der. „Ons bestuur is dan ook nog niet bij elkaar geweest voor Bekende zuster verlaat Lisse LISSE Vanmorgen heeft een bekende ingezetene van Lisse. moeder-overste Zr. Ceciliana van Heiningen de gemeente ver laten en is naar Leidschendam vertrokken. Zij kreeg in Lisse bekendheid doordat zij 25 jaar als hoofd van de R.K. Agatha Meisjesschool gediend heeft. Daarna werd zij algemeen overste van de Con- gegratie Bennebroek, waarna zij weer in Lisse terugkeerde als moeder-overste. Aan alle arbeid j in een mensenleven komt echter eenmaal een einde en zo was j ook voor haar de tijd gekomen om eens wat van de rust te gaar genieten. Op 76-jarige leef tijd mag dat dan ook wel. Maar ook in Leidschendam zal ze echt nog niet „met de handen in de schoot" gaan zitten maar zich ook daar nog veidienstelijk maken door zich met bezoeken aan bejaarden bezig te houden. In een intieme bijeenkomst heeft z-j van de oud-leerlingen af scheid genomen, maar eveneens van velen die in de vele jaren dac zij in Lisse werkzaam was, het onderwijs gediend hebben. Hef waren niet alleen goede woorden welke haar toegevoegd werden, want ze kreeg ook vele geschenken mee naar Leidschen dam als blijvende herinnering aan de tijd in Lisse doorge bracht. Bijzonder mooi was de zeer geslaagde foto welke zij van de Agathakerk den kreeg als geschenk Kerkbestuur. beraad maar uit onderling con tact kan ik wel de conclusie trekken, dat ook onze partij een kandidaat zal stellen. We draaien nu drie jaar mee en toch niet ten ongenoege van de gemeente dacht ik. Daarom wil len we een plaats claimen". De heer Van Duijkeren ziet wethou der Wagenaar „node vertrek ken". Hoewel hij een politieke tegenstander is, zijn we wel overtuigd van zijn capaciteiten. Als hij als burgemeester van Alkemade nog eens terugkomt, dan zou ik daar niet ongelukkig mee zijn. Hij heeft goede kwali teiten, is enthousiast en ik heb hem dan ook erg leren waarde ren", aldus de VGA-leider. Het zal eind september worden, dat de benoeming van de nieu we wethouder definitief zijn be slag krijgt. Eerst moet de plaats van de heer Wagenaar als gemeenteraadslid worden opgevuld, vervolgens wordt het nieuwe KVP-lid geïnstalleerd en dan pas komt men toe aan de wethoudersverkiezing. De frac tievoorzitter van de PC-partij, de heer Uit den Boogaard ont hield zich voorlopig liever van commentaar over de opvolging van wethouder Wagenaar. „Wij hebben vanavond fractieberaad en daarin zullen we deze zaak aansnijden". De heer U-'t Den Boogaard zei, het een gevaarlij ke gedachteneang te vinden als men stelt, dat de heer Wage naar in Zevenhoven wordt klaargestoomd voor het burge meesterschap van Alkemade. „Het zal niet in het belang ziin van Zevenhoven als de heer Wagenaar over twee jaar weer vertrekt daar", aldus de PC-1 fractievoorzitter. Gemeentesecretaris Brama noem de de kandidatuur van de heer Verhaar „niet onmogelijk", het geen zowat alles kan inhouaen. Hij nam liever niet openlijk een politiek standpunt in. De man om wiie veel zal draaien de ko mende tijd, KVP-fracfieleider Verhaar, was gisteren telefo nisch niet te bereiken voor com mentaar. De scheidende wethou der Wagenaar zei ook liever de fractievergaderingen af te wachten: „Het lis wel duidelijk, jf dat heer Verhaar ambitie heeft voor het wethouderschap. Daar komt bij, dat hij intelligent is en een goed inzicht heeft in al lerhande gemeentezaken. Ma,ar wie het wordt. .ik zou het toch niet durven zeggen". Mariaschool blijft leiden in Avondwielerronde ALKEMADE Dank zij het feit, dat het gisteravond droog was, was er voor de avond wielerronde als onderdeel van de vakantiespelen een zeer grote publieke belangstelling rond het parcours. Als kijkspel was deze tweede etappe misschien iets minder aantrekkelijk, omdat ploeg voor ploeg van start ging en de gemaakte ploegentijdcn, waarbij iedere derde doorko mende man van de ploeg tijd bepalend was, doorslaggevend was voor de rangschikking. Het ploegenklassement van de eerste dag was als volgt: 1 Mariaschool R. A. Veen 62 p., 2 Gerardusschool I met 42 p., 3 Jozefschool R. A. Veen 25 p., 4 Ignatiusschool 25 p., Voor de ploegentijdrit ging de laatst geplaatste ploeg het eerst van start. Vooral op het rechte eind stond een sterke zijwind, met als zwaarste stuk van het parcours het gedeelte tegen de wind in. Het start schot voor de vertrekkende ploegen werd deze avond ge geven door de heer N. Deen, die tevens de leiding in de or ganisatie heeft. Merkwaardig was dat nadat zes ploegen de rit hadden gereden voor hen geen wijziging was gekomen in de algemene rangschikking. De beste tijd werd gemaakt door de als tweede geplaatste in het ploegenklassement n.l. Gerardusschool I, maar deze had dan ook de drager van de gele trui Richard Bakker in haar ploeg. Het verschil met de Mariaschool was minimaal n.l. slechts een halve seconde. De uitslag met de tijden van de ploegentijdrit werd als volgi: 1. Gerardusschool I met 7.48, 2. Mariaschool 7.48.5, 3 St. Jozef school R. A.-Veen 8.20.3, 4 St. Ignatiusschool 8.30.5, 5 St. Bavo Oud Ade 8.36.2, 6 St. Jo zefschool Rijpwet. 3.40.1. 7 Ge rardusschool II 8.42.2, 8 Chr. Nat. School 8.53.5. De fraaie boeketten bloemen wel ke beschikbaar waren gesteld door de fa. Wubbe van de So- taweg werden door „ronde miss" Marieke Verhaar met de nodige égards aan de ploeg van Gerardusschool met in hun midden gele trui drager Richard Bakker overhandigd. In de persoonlijke rangschik king bracht dit geen verande ring. Na twee dagen werd het alge meen ploegenklassement als volgt: 1. Mariaschool 102 pnt., 2 Gerardusschool 1 met 92 p., 3 Jozefschool R. A. Veen 60 p., 4 Ignatiusschool 55 p., 5 Bavo- school Oud Ade 41 p.. Jozef school Rijpwetering 38 p., 7 Gerardusschool II met 22 p., 8 Chr. Nat. School 15 p. Hieruit blijkt dat de Mariaschool uit Roelofarendsveen het ploegen klassement blijft aanvoeren. ROELOFARENDSVEEN De deelname aan de schaaksimul- taan, die gisteren in Roelof arendsveen werd gehouden in het kader van de vakantie- spelen, is beneden de verwach ting gebleven. Een twintigtal jongeren van 10 tot 14 jaar had zich achter de borden op gesteld om het tegen de Rot- nemen. Hoewel er enkele taaie terdamse schaker Seter op te rakers tussen zaten, won de Rotterdammer toch alle par tijen. op Noordpias werd succes VOORSCHOTEN Voor twee da- I gen heeft Voorschoten bezoek gekregen van circus Renz. Dit kleine circus met 35 voertuigen en 50 medewerkers weet een zuiver circusprogramma te brengen. Het hoogtepunt van de avond en de middag is het oli fantennummer, gepresenteerd door Bemhard Renz-lïerlin. Een lachsucces is het amateurpaard- rijden; zolang er maar toe schouwers te vinden zijn, die bereid zijn om een paard te be rijden en goed tegen vallen en uitlachen kunnen, bliift dit num mer geprolongeerd. De levende muziek, verzorgd door twee mu zikanten. die vele Instrumenten bespelen, is sprankelend. Rest te vermelden de paarden- en slangendressuur, de twee clownsnummers en de komische chimpansees. In het avondpro gramma moesten enige num mers ingekort worden door de storm, die probeerde de twee mastentent te ontwrichten. De NIEUWKOOP Eenenveertig zwemmers en zwemsters heb ben met goed gevolg deelgeno men aan een zwemprestatie- tocht van ongeveer twee kilome ter heen en terug over de Nieuwkoopse Noordpias. Het werd een gezellige happening bij gunstige weersomstandighe den. Begeleid door een aantal roeiboten en een motorboot, waarin dokter Sanders klaar zat om zonodig medische hulp te bieden, zwommen de deelne mers en deelneemsters rustig hun afstand en na ongeveer vijf kwartier mocht de laatste weer heelhuids op de oever van de Noordenseweg aan land gaan. In de Groene Kikker kwamen de deelnemers daarna bijeen en ontvingen uit handen van de voorzitter van de trimclub een herinneringsvaantje. Een spe ciaal en warm applaus was er voor de 10-jarige Silvia, die als jongste deelneemster dit ge slaagde evenement succesvol had beëindigd. NIEUWKOOP Ondanks een verregende zondag kan de watersport vereniging Noord Zuid te Nieuwkoop toch teru^ .ien op een zeer geslaagd club-weekend. Zaterdagmorgen bij de eerste start al wera de Noordpias gevuld met een groot aantal schepen en scheepjes, zeer verschillend van klasse en snelheid en toch met elkaar strij dend om de hoogste eer. Op deze met weinig wind bedeelde zaterdag kwam de heer J. Dieke- ma met zijn Trainer in de handicapklasse als beslte voor de dag. Zondag waren de weersomstandigheden zodanig dat tie 16 kwadraat zeilers meenden beter thuis te kunnen blijven. Zij waren dan ook de enige klasse die niet aan de start verscheen. De overige deelnemers voeren met verve een speciaal uitgezette stormbaan. In totaal vier boten waren niet geheel tegen de elementen opgewassen en gingen om. Als best geklasseerde over alle drie de wedstrijden kwam de heer W. Schopman Sr. uit de bus met zijn snelle nieuwe boot, de „420" klasser Tramontana. Hij mocht de hoofdprijs en voor een jaar de Handicap wisselprijs mee naar huis nemen. Zaterdagmiddag werden er motorbootwedstrijden georganiseerd, die zowel wat het aantal deelnemers als ook wat de publieke belang, stelling betrof, een groot succes werden. Grote dekschuiten naast kleine en snelle speedbootjes manoevreerden soms op zeer vreemde manieren en met veel „boom-werk" langs de uitgezette baan en voerden met veel inventiviteit de opdrachten uit, die zij voor de reis haddn meegekregen. Enkelen moesten hun overmoed bekopen met een duik in de plas, welke gebeurtenis steeds met vreugde werd be groet door de toeschouwers. Omdat het zondagmiddag geen weer was werden de damesroeiwed strijden voorlopig afgelast en zullen de dames bij een andere gele genheid de kans krijgen hun kunnen te tonen. Rijpwetering Ook in Rijpwetering wordt het nodige gedaan voor de jeugd in de laatste vakantieweek. Gisteren konden de Rijpse jongens en meisies hun levende have komen laten zien en keuren in het Dorpshuis. De inzendingen waren i wel z uit eenlopende c Veel honden en katten, maor ook een biggetje en zelfs een verzame ling levende spinnen. Marktberichten c-r. Samaniha. Allee 14—IS. Idem Wit. Esperence 11—21. Rood. Lena. Yellow Dusty. Le Reve 12—30. Carnaval 23—32. Nora 34, Chnrmeur 29—41. Rozen Gametic. Carol. %or!na, Annabelle 4—6. Belinda. Esther Ofarlm, Mo- trea. Carina, Spanish Sun S—12. So- nla. Ilona 15—24. Eversolf. Prerllla 9—16. Lelies 16—47. Idem Uchlda 90—130. Agapanthus 2S—37. Gerbe- ra's 14—17. Anthurlumblocmen 75— 115. Geplozen chrysanten 23—37 p st. Troschrvsanten 75—160. Idem Jaar- rond 110-185. Trosanjers 230—245. Asters 50—65. Montbrelln 65—95. Llatrls 60—170. Irissen 95—200. Idem Prof Blaauw 255—300. Frees!a 35 70. OrnlthoKnlum 45—SO. Colvlllels 105—110. Gladiolen 45—160. Dahlia's 45-90, Statlce 45—95, Scablosa 90— 120 per bos. LEIDEN Wethouder Ham van Volkshuisvesting en Openbare Werken zal a.s. donderdag de sleutel uitrei ken aan dé eerste bewoners van het complex van 121) flatwoningen aan de Cru- quiuslaan. LEIDEN De Algemene Nederlandse Grafische Bond houdt op vrijdag 31 augustus een receptie in „Den Vergul den Turk". Dit naar aanlei ding van het vertrek van de afd^' ngsvoorzitter. de heer N. Langezaal. Aanvang 19.30 strijd in Badhoevedorp. Uit slagen: 1. A. Doesburg 1375 gram, 14 stuks; 2. Laterveer sr. 780 gr., 8 st. 3. J. Leue- ring 700 gr, 10 st 4. Bontje 605 gr., 6 st. LEIDEN Een 19-jarige Leidenaar liep zondagavond snijwonden aan het gezicht en een hersenschudding op. De jongeman zat in een auto, waarvan de bestuurder de linkerkant van de bocht op de Zijlsingel nam. Hier door kwam de auto in fron tale botsing met een tegen ligger. LEIDEN De politie heeft het afgelopen weekeinde drie mannen aangenouden toen zij op de Hoge Wordt een bromfiets in brand staken en antennes en spiegels van au to's rukten. Het z;jn een 17- jarige tekenaar, een 21-jari- ge opperman en een 20-jari- ge straatmaker. LEIDEN Op de Zijlsingel raakte het afgelopen week end een 20-jarige Leidenaar met zijn auto in een slip. Hij kwam hierdoor eerst tegen een boom, daarna in het wa ter terecht. STOMPWIJK Zondag 12 au gustus houdt de E.H.B.O. haar jaarlijkse pleisteraktie aan de kerkdeur na afloop van alle HH. Missen. Ook uw medewerking wordt verzocht om deze Eerste Hulpers in staat te stellen hun lofwaar dig werk te blijven doen. STOMPWIJK Met ingang van het nieuwe schooljaar, dat aanstaande maandag be gint, zijn de schooltijden nogal wat gewijzigd. De kleuterschool en de le en 2e klas basisschool dienen nu aanwezig te zijn van 9 tot 12 en van 13.30 tot 15.45 uur. van de intereuropese suortuit. tijden van 8.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 15.45 uur. VOORHOUT K.W.J. socië teit ..Kontakt" sluit op woensdag 8 augustus voor onbepaalde tijd wegens schoonmaakplannen e.d. Op donderdag 9 augustus is er een aatste openbare be stuursvergadering voor het hoe en waarom. Speciale avonden: dinsdag 14 augustus de film: De ver knipte melkboer met Norman Wisdom. Woensdag 29 augus tus de film: When Comedy was King met Charly Chap lin e.d. TER AAR De postduiven vereniging „De Luchtsport" hield een wedvlucht met jon ge duiven vanaf Novon. Af stand 314 km. De duiven werden gelost om ÏO.I'.OO uur. Aankomst eerste duif. om 14.50.07. Snelhèid 1143 me ter per minuut. Uitslag: 1915 D. Mank- 2— 6—14 B. Wassenburg, 2—4— 17 A. Akerboom, 516 Ph. Hoogervorst, 7B. v.d. Bogert, storm verloor. In het avondpro gramma was de tent goed ge vuld met toeschouwers. Een prestatie met op een steenworp afstand de hele grote broer Sar- rasanl. Ondanks TORENHOGE GOUDPRIJZEN zijn onze sieraden nog betaal baar. Door het toepassen van de iaagste marges. Onze schoonheid van een col lectie, blijft daardoor bereik baar voor iedereen. Sedert meer dan 35 jaar het betrouwbare juweliers adres met de voordeligste prijzen. En de beste vak-service, door onze eigen ateliers. Uw juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181 Contributies gaan omhoog bij DOSR ROELOFARENDSVEEN - Vrij dagavond 8 uur precies houdt de sportver. DOSR in haar kan tine de algemene jaarvergade ring. Het financiële verslag en de jaarstukken van de penning meester zullen voor de vergade ring aan de aanwezigen worden uitgereikt. Naast de gebruikelijke huishoude lijke agendapunten, is er nog een belangrijk bestuursvoorstel n.l. om de contributie voor de senioren, junioren A, B en C te verhogen. De contributes van de overige junioren, deunende leden en donateurs bl'jven cian ongewijzigd. Voorts vaststelling ven de begroting voor 1973/1974. Bij de bestuursverkiezing zijn de reglementa r aftredende be stuursleden Cor van der Kiink, Cor de Koning en Johan van der Zwet weer herkiesbaar.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4