Finales op Roomburg in het water gevallen Inzet het sterkste wapen Lugdunum Verzwakt Noordwijk kon niet winnen RCL heeft snode plannen Tennistoernooi verregend ïerlies Ter Leede 9 PÖ* tegen Zwaluwen VI Winst Meilink sport PAGINA 5 MAANDAG 6 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Nadat de zon de hele week schitterend tennis moge lijk had gemaakt, zorgde de re gen er gisteren voor dat de fi naledag van de Open Leidse Kampioenschappen een wel zeer trieste aangelegenheid werd. Plu- vius liet het niet toe dat ook maar èén van de 12 resterende partijen, waaronder 11 finales, te zien waren. De toeschouwers hebben slechts "dorstige Wil lem" het banendroog-apparaat in werking gezien. Om drie uur besloot de wedstrijdleiding, zij hadden zo naar deze zondag toegewerkt, om de finales af te gelasten. Deze kampioenschap pen zoals gebruikelijk in het te ken van de "Generale voor de Nationale" zullen nu op de zon dag na de Nederlandse kam pioenschappen, 26 augustus, voortgezet en hopelijk beëindigd worden. In de eindstrijd van het herenen kel zullen dan Marian Laudin en Louk Sanders elkaar ontmoe ten; gezien het feit dat Laudin dit jaar in de competitie twee keer Sanders wist te kloppen, heeft de tot Nederlander genatu raliseerde Tsjech de beste pa pieren. Marian Laudin behaalde zaterdag voor de ogen van ruim 600 toe schouwers de zege op Paul van Min. In de eerste set van dit duel miste de sterk op winst be luste Marian geen bal 6-0. In de tweede reeks, het publiek steun de van Min met veel applaus, toonde Paul ongetwijfeld het be tere spel. Met gespreide ground- strokes wist van Min veel pres sie op Laudin, die voortdurend de backhand van van Min be stookte, uit te oefenen. Vanaf 3- 2 lukte het Paul om naar 6-2 door te stoten. In de beslissende reeks toonde Marian weer iets meer spreiding terwijl Paul, evenals Laudin zo vaak doet, te gehaast ging spelen. Met 6-4 maakte Marian zijn finale plaats tot een voldongen feit. Louk Sanders bereikt de finale door eerder op de dag Klaas Visscher, die zo verrassend Jan Hordijk heeft uitgeschakeld, re soluut terug te wijzen. De eer ste set gaf het mooiste tennis te zien, wat vooral aan de top- sping-slagen van Klaas te dan ken was. Sanders, die de ballen veel slice meegaf, wist Visscher herhaaldelijke uit positie te spe len wat de laatste met 6-2 de das omdeed. De goed in vorm zijnde Louk wist met enkele be keken dropshots een 4-2 voor sprong op te bouwen. Dit was te veel voor Klaas; met harde on- gecontrolleerde slagen liet hij deze set met 6-2, en dus ook de partij, lopen. Na afloop vertelde Klaas ons dat hij van te voren al niet erg hoopvol was geweest en dat hij dit verlies een nor male terugslag - na zijn winst op Jan Hordijk - vond. Bij de dames zullen de nummers één en twee van de lijst, Judith Salomé en Trudy Walhof-Groen man, elkaar op 26 augustus de hoogste eer betwisten. Judith is hier ongetwijfeld de favoriete; zij verloor in dit seizoen slechts één single namelijk die tegen Elena West-Palmeova op het Melkhuisje. Met stralende zon overmeesterde Judith Salomé in de halve finale Lidy Bielefeld 6-2; 6-4. Ondanks de aanwijzin gen die Lidy van haar man, die deze partij als notabene enige toeschouwer gadesloeg, kreeg moest zij in de zelfverzekerde Judith haar meerdere erkennen. Trudy Walhof ondervond in het enkelspel pas flinke tegenstand in de halve finale. Anneloes Schothorst die de afgelopen week verdienstelijk spel heeft getoond legde Trudy met 6-3; 7-5 het vuur aan de schenen. Van de A-afdeling kwam zaterdag reeds één finale op het gravel. In het damesdubbel, waarvoor zich slechts vier combinaties hadden aangemeld, trof het duo Judith Salomé en Anja Ybema het als eerste geplaatste koppel Trudy Walhof en Els Veentjer. Na de 6-4 winst in de eerste reeks moesten Trudy en Els in de volgende twee sets het on derspit delven. Anja en de 24-ja- rige Judith hadden in de derde set met 7-5 iets meer geluk. De finalisten uit het enkelspel zul len ook in de eindstrijd van het gemengddubbel tegenover elkaar staan. Trudy Walhof en Marian Laudin, zij gaven in de halve fi nale de combinatie Schot horst/Kasten met 6-1; 6-2 geen enkele kans, moeten proberen het - voor hun nederlaag in Noordwijk - op revanch beluste koppel Salomé/Sanders de baas te blijven. Jan Hordijk en Niek Fleury ont moeten op de laatste zondag in augustus, geheel volgens het plaatsingsschema, het duo van Min/Thung in de finale. Bij de dames in B ging evenals vorig jaar de titel naar Joke Bos. Deze speelster van de Met selaars bleek in de eindstrijd met, de evenals Joke naar de eredivisie gepromoveerde. Ma- riëmma vd. Pol geen enkele moeite te hebben. Joke die goed De regen dwong iedereen op Roomburg de kantine in. Voor de wedstrijdleiding (zittend het echtpaar Koole en staand de heer Van Aelst) geen prettige zaak. De finales zullen nu op een later tijdstip ge speeld worden. "door" durfde te slaan liet op baan zes Mariëmma fout na fout maken wat resulteerde in een 6-0; 6-0 uitslag. Evenals in Noordwijk behaalde Bram Ma dera, eerste geplaats bij de he ren in B, een onverwacht mak kelijke zege op Jan Panman, nu met 6-1; 6-1 In de finale zal Treffers het hem moeilijk gaan maken. De zeer vaste Rob Cas- telien had maar weinig tegen deze speler in te brengen 6-2; 6-0. Ook bij de dames in C werd de fi nale reeds zaterdag gespeeld. De uit Voorschoten afkomstige Liselotte v.d. Bijl, die dit jaar diverse C-tournooien won. bleek ook op deze Open Leidse de sterkste te zijn. Mirjam Mulder van de Leidse Hout kon haar met 6-2; 6-1 weinig in de weg leggen. De hoogst genoteerde bij de heren in C, Harry Verde- gaal, zal tot 26 augustus moeten wachten om te weten of hij ook tegen Peter Pauwels, zo succes vol in Oude Wetering, de winst kan grijpen. Met zijn partner Aad de Wit be haalde Peter Pauwels al de he- rendubbel titel in C. Na een lan ge strijd tegen het duo San- 6-4. dit artikel niet genoemde, nog te spelen finales zijn: He- rendubbel-B; R. Treffers/E. de Vries tegen winnaar R. Blom- mendaal/F. Engelenburg-K. Dekker/R. Koggink. Damesdub- bel-B: J. Bos/E. de Weger-J. de Jong/M. Bruysten. Gemengddub- bel-B: J. Bos/K. Korte weg-J. v.d. Koogh/J. Swart. Dames- dubbel-C: L. v.d Bijl/M. Al- bers-C. de Beer/De Jong. Ge mengddubbel C: echtpaar Groenberg-E. Mulder/E. de Boer. LEIDEN Tegen een sterk spe lend Ajax-jeugdteam heeft Lug dunum zijn debuut voor het nieu we seizoen gemaakt. Een de buut waarover nieuwe Ludgdu- num-trainer Leo Halkes tevreden was. Natuurlijk kan men zich algaande op deze met 30 ver loren wedstrijd, nog geen duide lijk beeld vormen van het Lug dunum zoals die zich in zal pre- dunum zoals dat zich in de toe-, komst zal prosenteren. Het be taalde jeugdteam van Ajax was op alle fronten beter. De sterkte van de jonge profs moge blijken uit de 100 overwinning vorige week geboekt tegen derdeklas ser Woerden. Spelend met vier man op het mid denveld wist Lugdunum de energieke en beweeglijke Am sterdammers toch niet af te stoppen. Vooral in de eerste helft kende de ploeg weinig rust e'n werd onnodig veel balverlies geleden. Ook trainer Halkes had dit geconstateerd en na rust werden zijn aanwijzingen dan ook beter opgevolgd. In de voor hoede waren opgesteld Rinus van Es en Jaap Schildthuizen. Slechts de eerste is een goede kandidaat voor aanvalsleider. Hij heeft een goed overzicht, een zuivere pass en voldoende techniek. Schildthuizen daaren tegen kent weinig rust in zijn spel waardoor hij goede kansen niet benutte. De passes vanuit het middenveld waren meestal onnauwkeurig, waardoor de twee spitsen het wel moeilijker hadden. Alleen van der Starp liet enige goede passes van zijn voet vertrekken. Eén daarvan bracht' Rinus van Es alleen voor keeper Paul de Jong. In de eiwerking faalde hij echter. Zoals gezegd was Ajax op alle fronten beter. De ploeg was sneller, liep meer vrij, verwaar loosde niet de verdediging en zat organisatorisch goed in el kaar. Reeds in de twintigste mi nuut kreeg het de verdiende be loning. Een pass van Alberts, ra een combinatie met Bijvank, kwam via een Lugdunum-been bij Zegers, die de uitstekend spelend Gerard Dubbeldeman voor het eerst versloeg. Ook Lugdur.um kreeg daarna nog uitstekende kansen. Schildthui zen verscheen alleen voor keepr de Jong en Pijnanker schoot uit een pass van Hoppelaar net naast. Na een half uur zou Ajax op 20 komen. En corner van Alberts werd door Gerard Dub beldeman voor de voeten van Buma geslagen, die zijn inzet door Meyer zag afgerond. Vlak voor rust kreeg Schildthuizen wederom een goede kans, maar vanuit een moeilijke scoringspo- sitie schoot hij voorlangs. In de loop van de tweede helft kregen alle reserves de kans om te spe len. Dit waren achtereenvolgens Wim Moeng. Wim de Roo, Van Rijn en van Delft. Wel werd er met meer over leg en rustiger gespeeld. Veel kansen zou Lugdunum dan ook riet krijgen. Het middenveld van Ajax met Segers en Kuiper ais uitblinkers had daarvoor een te groot overwicht. In de 10e minuut zou Ajax door een pe nalty op 30 komen. Een char ge van Leo Redel, die men maar zelden ziet van deze spe ler, ten koste van Berend Kist was daar de oorzaak van. Van af 11 meter maakte Segers geen 'out. In de tien daarop volgende minuten kreeg Lugdunum drie ketr zeer goede kansen. Een schot van de talentvolle Werk uit een pass van Van Es werd tot corner verwerkt. Uit een pass van wederom Van Es verscheen Schildthuizen wederom alleen voor de keeper. De gced uitgelo pen keeper De Jong wist hij echter niet te passeren. De mooiste kans was voor Jan Pijn akker. Hij mocht een penalty r.cmen wegens onderuit halen van Van Es. De mensen bij het scorebord waren zeer optimis tisch over de afloop en plaatsten reeds een een voor Lugdunum op het bord. Deze mocht echter weer snel verdwijnen, want Pijn akker miste van elf meter. Vtrder dan 3—0 zou het daarna niet meer komen, PIET VAN DAM Berend Kist en Hoppelaar vechten hier een spectaculair luchtduel uit. Kist kopte net over. RechtsMoeng. nr. 12 Kuyper en nr. 3 Leo Redel kijken toe. NOORDWIJK Een verzwakt Noordwijk Is er niet in ge slaagd om een FC Amster dam-combinatie onder de duim te houden. Bij Noord wijk ontbraken de spelers van Kesteren (buikgriep), Westgeest (geblesseerd), Bo- gers en C. Spaanderman (Spanje), zodat het niet ver wonderlijk was dat de Zee- kanters nogal wat snelheid tekort kwamen tegen de jon ge Amsterdammers, die zich versterkt wisten met Flinke- vleugel en Kramer. Boven dien speelde bij de Noordwij- kers de gedachte aan de wedstrijd van a.s. donderdag door het hoofd, waarin zij samen met R.B.C. moeten uitmaken wie zich algeheel kampioen van Nederland bij de amateurs mag noemen. De Noordwijkse supporters be hoeven zich echter geen zor gen te maken over het al dan niet meespelen van bo vengenoemde vier spelers, want het is zo goed als zeker dat zij a.s. donderdag van de partij zullen zijn. Bogers en Spaanderman hebben van trainer Eelman zelfs een uit gebreid trainingsschema meegekregen, zodat ook deze vakantiegangers met een puike conditie aan de start zullen verschijnen. Wat de wedstrijd van j.l. za terdag betreft, deze wisten de fanatieke Amsterdam mers, die zich stuk voor stuk wilden waarmaken, te win nen met 1—0 door een doel punt van hun linksbuiten. Noordwijk was over het ge heel genomen wel wat ster ker. maar omdat zoals ge zegd de inspiratie ver te zoe ken was, kon men er niet in slagen nog langszij te ko- Rudi Broöring slalomde hier langs enkele Amsterdammers, waarvan de op de rug geziene Flinkevleu gel wel de bekendste is. Karstens kijkt gespannen toe. LEIDERDORP Nieuwbakken tweedeklasser RCL heeft kans gezien collega-tweedeklasser Blauw Zwart een zware neder laag toe te brengen. Dit was een wedstrijd in het kader van het toernooi om de Zilveren Sleutels. Eerder schakelde RCL eersteklasser RVVH uit Ridder kerk uit en we kunnen conclude ren dat de club uit Leiderorp zeer snode plannen heeft voor het komende seizoen. Voor rust ging de strijd vrijwel gelijk op, hoewel Blauw Zwart wel-de betere kansen kreeg. De Wosseraarders kwamen na 20 minuten aan de leiding door toe doen van stopperspil Westgeest, die met een mooie solo de hele RCL-verdediging inclusief doel man Nic Brandt, passeerde. Een kwartier daarna bracht Leo Holl uit een dieptepass van Sjoerd Teske de stand op 11. N'a rust kwam Blauw Zwart met drie invallers in het veld, waar onder ex-prof Siem van de Ham, die aanvankelijk buiten het elftal was gehouden wegens te weinig inzet op de training. Dat RCL de Wassenaarders in de tweede helft definitief kittel de. was echter voor het grootste gedeelte te danken aan het bij zonder aggressieve aanvalsspel. waarin Leo Holl een glansrol vervulde. Eerst zorgde de snelle rechtsbuiten De Ruiter voor 2—1, terwijl Leo Holl even later door diezelfde De Ruiter in staat werd gesteld om er 3—1 van te maken. De uitvallen van Blauw Zwart waren echter toch niet var alle gevaar ontbloot, zodat de wedstrijd het aanzien volko men waard bleef. Leo Holl maakte vervolgens zijn naam als ..pinch-hitter" waar. door nog twee sublieme doelpunten, waarvoor hij een dankbaar ap- piaus kreeg van het talrijke pu bliek. de eindstand op 5—1 te bepalen. RCL. Uitblinker Leo Holl snelt toe SASSENHEIM Te-en een con ditioneel sterker Zwaluwen uit Vlaardingen heeft Ter Leede de tweede oefenwedstrijd van oit seizoen met 40 verloren. Om dat verschillende spelers nog met vakantie waren of net met vakantie waren gegaan werden enkele ouderen uitgeprobeerd. Hierbij waren o.a. de van GWS overgekomen Jan van Aken en Bisschops, die vorig jaar bij de Spel, Esse speelde. Zoals ge zegd bleek Zwaluwen over meer conditie te beschikken, waar door een 40 overwinning alles zins verdiend was. Woensdag 8 augustus speeit Ter Leede zijn- volgende wedstrijd, tegenstan der is Zevenhoven. NOORDWIJKERHOUT Even als zovele sportgebeurtenissen vielen ook gisteren de finales v n tenn s r i wijkerhout op dc banen van „De D Vrj." i - i: ei f g rjjk in het water. Dj c.gu- D i I n d - ben de nog te spelen wedstrij. den verschoven naar de avond van maandag 20 augustus. B.j de dames in C zal de eind strijd gaan tussen de „thuis" spelende Els Kalès en de als nummer één gekwalificeerde Elly Trompert uit Lisse. De zege bij de heren in C zal op 20 augustus betwist worden door twee clubgenoten uit Snssen- heim, EIbert-Jan Rey en Benja min Rijscnaar^. De eveneens uit Sassenheim afkomstige Rob van Leeuwen zal in de finale herenenkel-D aan moeten treden tegen de clubkampioen van T.V. Aikcmade. Op de zonnige zaterdagmiddag J v de o?-s e ovcrwinna- d. De 16-Jarigj Locs dc lid s ven L.L.T.C. i Oivjstgeest, leverde e-n op vallende prestatie door u-t een veld van 35 deelnemers mevr. Bosma uit Neuw Vennep met 6-4; 6-4 te verslaan.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5