CORSO WEER GROOT BLOEM- FEEST Edith Ho voldeed niet aan verwachting bollen- stad rijn- en veenstreek Wassenaar hele week toneel zomerfeesten Eddy en Lon prijs- vissers Leiden Noord Drs J. de Graaf raadslid van Oegstgeest in Hoorn overleden Gewonden in verkeer Alphen PAGINA 4 MAANDAG 6 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT RIJNSBURG/LEIDEN/LEIDERDORP - De praalwagen „Schorpioen" ontworpen door de Poeldijker Leo de Kok (foto rechts onder) werd door de jury uitgeroepen als mooiste praalwagen van het Rijnsburgs Bloemencorso. Het corso, dat zaterdagmiddag van R'ijnsburgs naar Leiderdorp trok was een groot succes. Door de kwaliteOt van da wagens op de eerste plaats, maar ook door het goede weer en het vele publiek 1 angs de route. Voor het eerst trok het Corso dit keer naar Leiderdorp, waar de belang stelling ook groot is en waar door het gemeentebestuur zeker op herhaling in de toekomst zal worden aangedrongen. De praalwagens zijn nu gestald in de Touwfabrieken van Lei derdorp. In september worden rij opnieuw opgetuigd om mee te rijden in een optocht in Den Haag ter gelegenheid van het regeringsjubileum van de Koningin. Vijf wagens rijden bin nenkort ook mee in Katwijk in het Corso Flora Kleurenpracht aan Zee. LEIDEN In de organistenrij, die aan het concert van de Amerikaans-Chinese orga- niste Edith Ho in de Marekerk vooraf ging, is met het laatste concert de lijn niet in stijgende, ook niet in gelijke richting doorgetrokken. Edith Ho heeft slechts in haar laatstuitge- voerde werk, Partite diverse sopra „Sei gegrüsset, Jesu gutig" van J. S. Bach, eni germate beantwoord aan de hoge verwach tingen, die wij van haar koesterden- Het is ons niet helemaal duidelijk geworden, deze organiste zich in het begin zo onevenwichtig en dikwijls onritmisch heeft laten horen. Was het nervositeit, of had zij moeite met dit orgel? Of had zij toch wat te hoog gegrepen in dit geheel aan J. S. Bach gewijde programma? De figuraties le verden moeilijkheden op met twijfel ook aan haar maatgevoel. Haar registerge- bruik bleef wat eenzijdig. De cantus firmus- inzetten in „Allein Gott in der Hoh' sei Ehr" BWV 662 waren weinig overtuigend om niet te zeggen te slap. En wij zouden zo nog wel door kunnen gaan, maar dat is onze bedoeling niet. Wij heb ben zeker getracht haar talenten te ontdek ken. En dat zij die heeft wij schreven het al bewees haar laatstuitgevoerde werk, waarvan sommige delen prachtig in trovert, andere, vooral het slot, .net elan werden neergezet. Blijft over de vraag, o» Edith Ho haar programma niet wat te een zijdig heeft gehouden. Haar opvattingen neigen naar het romantische. Misschien had zij het meer in die richting moeten zoeken. Het is jammer, dat zij nu zo weinig wist te overtuigen. ?De zomerfeesten, georganiseerd door de Wassenaarse Oranjevereni ging Koningin Wiihelmina staan voor de deur, of zijn eigenlijk al begonnen. Want zaterdagmiddag werd in de straten van de buurt schap Oostdorp een door de buurtvereniging daar in samenwerking met de Oranjevereniging een wielerronde georganiseerd voor Wasse naarse amateurs, die veel belangstelling trok. Ruim 100 renners op gewone fietsen of voor deze gelegeneid van een race-stuur voorzie ne fietsen kwamen aan de start in de wedstrijden, die gesplitst wa ren in verscillende leeftijdsgroepen van 10 jaar. Er werd fel ge kampt om de prijzen en om de premies, die door Wassenaarse mid denstanders met royale hand beschikbaar waren gesteld. bze wielerronde vormde de inleiding tot de zomerfeesten, die van woensdag tot en met zaterdag a.s. zullen duren. Woensdagavond is er in de sporthal een variétéprogramma onder het motto „Lachen gebln. en" met onder meer Ria Valk en André van Duin. Frans Vrolijk, Lidia Oosthoek, Mr. Walter met zijn lachende fiets, de Car- selly's, Lens Bensons en het trio Jan Karstens. onderdagmorgen half 10 beginnen in de Berkheistraat de traditionele kinderspelen, inclusief het kuipjesteken. Leiden Zondagochtend, 8 uur en de regen viel met bakken uit dc lucht. Toch bicken 20 jongelui de viswedstrijd aan te durven. Zo be gon de laatste vakantieweek in Plan Noord. De wedstrijdleider M. v.d.Zwan bleek een goed stekkie uitgezocht te 1 hebben, want de kontroleurs hadden druk werk met vissen tellen. Dit hield de stemming er goed in. En deze stemming steeg tot een I hoogtepunt, toen onder het drinken van een chocomel de prijzen werden uitgereikt. Eddy van Houten had de grootste vis gevangen en Wim Koolmoes kreeg een baars op zijn deegje. Daarvoor een extra prijs, j Lou Bonnet had de meeste (4) vissen gevangen en ging met de eerste prijs strijken. Hij werd direkt gevolgd door Wim Beekhuizen, Cor Stouten en Wim Koolmoes. I En 's middags draaide in de Zevensprong voor de eerste maal het i Rad van Avontuur. Dit blijft de gehele week tijdens alle evenemen ten zo, Vliegeren, Zeskamp, Film, Cabaret en Milieu-dag staan in de loop van de week nog op het programma, i Voor de groten is er ook nog een disco-avond. Zondag wordt het geheel besloten met een boksdemonstratie door de jeugd-leden van de Boksklub D.T.S. in de Zevensprong. En ook dan 1 draait het Rad van Avontuur. Ex pop-ster Adam Faith zwaar geivond LONDEN - Ex-popster Adam Faith is zaterdag j.l. met ernstige verwondingen in een ziekenhuis opgenomen, nadat hij in alle vroegte met zijn auto tegen een boom was gereden bij het plaatsje Cowfold in het Engelse Sussex. Adam Faith had ver scheidene inwendige kwetsuren, een gebroken been en andere verwondingen. Faith werd bekend in de jaren zestig met een serie van 23 hits, maar stapte vijf jaar geleden uit de muzie kwereld om televisie-acteur te worden. HOORN/OEGSTGEEST Drs. J. W. de Graaf, fractievoorzitter van de P.v.d.A in de gemeenteraad van Oegstgeest is in de nacht van vrijdag op zaterdag plotseling in Hoorn overleden. De heer De Graaf, die op watersportvakantie was werd zaterdagmor gen dood aangetroffen in zijn kamer in hotel De Keizerskroon in Hoorn. Het was bekend, dat hij de laatste tijd al onder doktersbe handeling was. Behalve lid van de Oegstgeester raad (ruim 12 jaar), waarin hij bij „vriend en vijand" gewaardeerd werd om zijn inbreng en humor, was drs. De Graaf ook lid van provinciale staten van Zuid-Holland. Van beroep was drs. De Graaf hoofdbestuurder van het NW. Hij werd 43 jaar. De crematie zal woensdagmorgen plaats hebben op Ockenburgh in Den Haag. ALPHEN AAN DEN RIJN - In het Alphense verkeer zijn in het weekeinde weer enkele personen gewond. Het echtpaar P. uit Hooge- veen moest naar het Acrademisch Ziekenhuis in Leiden worden overgebracht, nadat hun auto in De Hoorn tegen een hek was gere den. De bestuurder, de 53-jarige heer A.P. was tijdens het rijden onwel geworden. Op de Herenweg, tussen Ridderbuurt en Kruisweg, reed de Leimuidenaar D.M. de sloot in met zijn auto. De oorzaak was oververmoeidheid. De automobilist werd licht gewond.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4