JEUGDRONDE SASSENHEIM WERD SUCCES Leidschendam gaat nog een week door Voorlopig plan voor de Loethe Hazersw. Boys wint royaal van Be Fair bollen- stad OOK Wat u moet weten Veel spanning in kampioen sehap /wemclub Alkemade PAGINA 3 MAANDAG 6 AUGUSTUS 1973 L2 LEIDSE COURANT SASSENHEIM Als slotstuk van een reeks evenementen kwam het actie ve bestuur van wielervereniging Sassenheim en Omstreken, zater dagmiddag met de le Jeugdwieler- ronde van Sassenheim, een slotstuk dat er zijn mocht. Door niet minder dan 84 echte „ren- n'ertjes" werd deelgenomen, afkom stig uit district Zuid-Holland I. waarbij Swift Combinatie" uit Lei den de grootste inbreng had. Er werden 6 wedstrijden gereden. De 8-jarigen begonnen met 5 km dat werd geKvonnen door Peter Albers van Swift, 2 Eddy Robijn, Swift, 3 Jan Erades, idem, 4 Hans v.d. Zan den van ,,de Bollenstreek", 5 Rudy Zomerveld, idem, 6 Eddy v.d. Pol, Bollenstreek. Ook de 9-jarigen reden 5 km waarbij Tony v. Weeren, Swift, winnaar was, 2 Eddy Ouwer- kerk, idem, 3 Mar tien de Jong, Sparta Den Haag, 4 Jan de Lange. Sparta Den 'Haag 'en 5 A. v. Weeren, Swift. De 10-jarrgen reden 10 km, winnaar was André Glasbergen, Bollen streek, 2 Hans Ba velaar. Swift, 3 Corky Fehling. Sassenheim en Omstr., 4 Rudy Boeft, Swift, 5 Jan v. Dalen, Sparta Den Haag. Ook de 11-jarigen reden 10 km. Hier was Martien Rees, Sparta, winnaar. - - 2 J. Hoogendijk, Sparta, 3 Martien Vinkeler, de Spartaan Den Haag, 4 Rudy Oostlaan, de Spartaan Den Haag, 5 v.d. Knaap, Westland Voor uit Naaldwijk. Ds 12-jarigen reden 15 km. Winnaar werd Joost v.d. Werf van de Kampioen Schevenin- gen. Tweede Martien Goossens, SVrift, derde Tony Mulders, Sparta, vierde L. v.d. Linden van de Bollen streek en 11c Peter Luyten, Sassen heim. Bij de 13-jarigen werd even eens 15 km gereden. Winnaar werd Gerard Ammerlaan van Westland Vooruit, Naaldwijk, met een volle ronde voorsprong, 2 Kok v. Rewijk, Sparta, 3 J. v. Kuyvenhoven, Swift, Sassenheim Voor de drop ping-tocht „Sassenheim bij nacht" van de Jeugdrecreatie, vrijdagnacht bestond grote be langstelling. Er waren niet minder dan een kleine twee honderd deelnemers die in groepen van 10, vanaf de Oost haven per vrachtwagen, naar verschillende startplaatsen in Sassenheim en omgeving wer den gebracht. Daar kregen ze opdrachten met routebeschrijving en puz zels. Dat de puzzles niet een voudig waren, bleek wel uit de resultaten, die verre van gun- 200 SASSEN- HEIMERS 'S NACHTS OP STAP stig waren. Slotopgave was het raden van de gezamenlijke leeftijd van de burgemeester en voorzitter Krom van de Jeugdrecreatie. De vier con troleposten hadden dan ook niet veel te doen. Onderwpg zorgde het echtpaar v.d. Hoop weer voor smakelijke soep. waar uiteraard veel animo voor was. Om kwart over 11 kwamen de eerste groepen binnen bij ,,Cees en Ineke" in de Hoofdstraat t.w. groep Ber- man als eerste en de groep van de dames v.d. Krogt (vo rig jaar eerste), als tweede. Kwart voor één waren de laat- sten binnen. Tot circa 2 uur bleef men nog bijeen met ui teraard de puzzles van de tocht als voornaamste onder werp. r ZOETERWOUDE In ver band met werkzaamheden bij het zandwinningsproject is de Broekweg vanaf van daag tot en met 17 augustus voor alle verkeer afgesloten. Deze vormt een gewilde ver binding „binnendoor" voor velen tussen Zoeterwoude en Zoetermeer. In de periode dat deze gesloten is zal de zandzuiger worden verwij derd en gedemonteerd. Aan gezien de voorraad zand die thans aanwezig is in de de pots geruime tijd aan de be hoefte van Zoetermeer kan voldoen, zal de zandzuiger pas terugkeren wanneer er nieuwe behoefte aan zand zal onstaan. Het gebied waar door het zandzuigen grote plassen zijn ontstaan krijgt een recreatieve bestemming dat vrijwel grenst aan de Noord Aa onder Zoeterwoude en het hier achter gelegen natuurreservaat. SASSENHEIM Uitslag van de wedvlucht met jonge duiven door de Postduivenvereni ging de Blauwband, zaterdag 4 augustus, vanaf Noyon (Fr.). In concours 359 dui ven. Gelost 10.15 u. Aankomst eerste duif 15.10.09. Aan komst laatste prijsduif 16.37.48. Uitslagen: Mevr. Slootweg 1, 36. P. Wolvers 2, 9. 41, 52, 58, 86. J. Wowijs 3, 56. 68, 85. A. de Goey 4, 17, 59, 83, 87. M. Rozenbroek 5, 28. W. v.d. Zwart 6, 42, 43. 60, 62. A. v. Dam 7, 32, 33, 35, 45, 71, 76, 77. L. J. Drost 8, 31, 34, 57, 70. N. v.d. Zwaan 10, 13, 16, 90. SASSENHEIM Tussen woensdagavond en zaterdag morgen werd in een tweetal weekendboten in de Sassen- heimse sloot bij de Provin- cialeweg, ingebroken. Meege nomen werd radio- en t.v ap paratuur, beide koelkasten, kleding en scheepsuitrusting. Verder werd in beide geval len zinloze vernielingen aan gericht. In het éne schip, ei gendom van een Hagenaar, was de totale schade ruim 2000,- en bij het andere, ei gendom van een plaatsge noot, circa 700. SASSENHEIM In de nacht van zaterdag op zondag werd van bewoners aan de Anthoniuslaan, waarschijn lijk door een passerende au tomobilist, een tweetal bloembakken uit de voortuin gestolen. Van een bewoner aan de Kagerdreef werd op vakkundige wijze de ruiten wissers van diens geparkeer de auto verwijderd en mee genomen. TER AAR Zaterdag 11 au gustus a.s. zal burgemeester H. J. van de Poel om 14.00 uur het nieuwe clubhuis van de Tennisvereniging „Ter Aar" officieel openen. Na af loop hiervan zullen er diver se demonstratie-wedstrijden worden gespeeld. AARLANDERVEEN Voor het begin van het nieuwe voetbalseizoen, werd op het sportterrein van de Sportver. Aarlanderveen, dc vriend schappelijke wedstrijd ge speeld, Aarlanderveen tegen de v.v. De Kickers uit Lei- muiden. Deze vriendschappelijke wed strijd werd door Aarlander veen met 6—1 gewonnen. TER AAR Voor de politie is het onveklaarbaar, dat twee van de vijf inzittenden van de hierbij af gedrukte totaal vernielde Renault slechts lichte schaafwonden opliepen. De wagen, bestuurd door de 26-jarige heer K. uit Zevenbergen raakte in de nacht van zaterdag op zondag op de Varkens kade in een slip bij een snelheid die minstens 100 km moet zijn geweest. De auto sloeg tegen een boom en klapte achterover naar een andere boom. De heer K. was met zijn echtgenote en een buurvrouw met een ziek kind naar de dokter geweest. ZOETERWOUDE Het gemeentebestuur heeft een voorlopig plan voor indeling van de Loethe. Het wordt a.s. donderdagavond aan de burgerij voorgelegd tijdens een hearing in „Ons Huis" welke om acht uur aanvangt en waarop elke belangstellende welkom is. Gedurende een groot aantal jaren was de Loethe het knusse domein van S.J.Z. dat hier echter danig uit zijn jasje groeide en drie jaar geleden verhuisde naar het sportcomplex Haasbroek waar het in middels ook weer met ruimtenood kampt. Na het vertrek van de groen-witten bleef de Loethe groen, al werden er tegen de achterzij de van het Watertje 24 grote woningen gebouwd. Mede omdat ge meentewerken de grasmat in goede staat hield bleef het terrein erg in trek bij de jeugd. Elke dag wordt er door tientallen jongens ge voetbald enz. Scholen en verenigingen werken er hun sportprogram ma's af en nog vorige week zondag werd er een heuse voetbalwed strijd gespeeld tussen de bewoners van de camping „Buitenrust". Ter voorlopige geruststelling wordt medegedeeld dat het gebied een recreatieve bestemming houdt al zal de indeling wat worden gewij zigd. In het verleden heeft het bij oude bestemmingsplannen in het voornemen gelegen het gehele gebied vol te bouwen waarbij ook ge dacht werd aan een nieuw gemeentehuis ter plaatse. Deze Ideeën zijn inmiddels gelukkig achterhaald. LEIDSCHENDAM Honderden kinderen hebben zich in de eerste week van het Vakantiefestival „Komook" op alle mogelijke plaatsen en op ver schillende manieren vermaakt Deze week, is er donderdag om 10 uur bij het sportcomplex een cycle-cross onder de naam „Omloop van de Fluit". De renners worden in twee groepen gesplitst, tot 10 jaar en ouderen. Het is een race met verschillen de ritten waarbij ook herkansing mogelijk is Vooraf aanmelden (in de hal van het sportcom plex) is gewenst. Wie liever rustig blijft zitten kan volgende week tweemaal naar de bioscoop: maandag om 14 uur in het Paus Johannes Cen trum de prachtige gekleurde historische film over „Christopher Columbus" en woensdag om 14 uur in het Ontmoetingscentrum aan de Dam- laan de eveneens gekleurde film „Vijf vrienden gaan kamperen". Vrildag 9 augustus wordt in het Paus Johannes Centrum een ruilbeurs gehou den. Woensdag worden er op het Fluitpolderplein, waar jeugdige aannemers mer eigen gereedschap ook weer de hele week terecht kunnen, mini-midget- goitwedstrijden gehouden.'s Morgens voor kinde ren tot 10 jaar, 's middags voor ouderen. Alle an dere dagen kunnen de golfbaantjes gewoon ge bruikt worden, scorekanrten, putters en ballen zijn aanwezig. Woensdagmiddag kan verder vanaf half twee weer om prijzen worden gevist in de vijvers aan dp Zijdesingel. HAZERSWOUDE Na de 51 zege op Koudekerk heeft Hazerswoud- se Boys ook de tweede wedstrijd in het kader van het nederlaag- toernooi, dat wordt georganiseerd ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan, met ruime cijfers gewonnen. De zaterdag LVB-ers uit Ha- zerswoude versloegen nu het Waddinxveense Be Fair met liefst 4 Vooral in de eerste helft dicteerde het Boys-team de wedstrijd en bracht dat overwicht al na 8 minuten tot uiting door een treffer van de nog zeer jeugdige Jan Vondeling, die een crosspass van Jan Rietveld verzilverde (1—0). En Jan Rietveld tekende na een kwar tier al 2—0 aan, nadat Eddie Harkes hem van een pracht van een dieptepass had voozien. Jaap Pos. de ex-BSC-er, maakte in de 20ste minuut het mooiste doelpunt van de wedstrijd door twee Be Fair-veldspelers en daarna de keeper te omspelen en vervolgens het bestemder plaatse te deponeren (3—0). leer de zijns i Eddie Harkes permitteerde het zich even later om vrij voor doel staande over te knallen en dat gaf Be Fair de moed, om vlak voor het rustsignaal tot 3 —1 te komen door Ramerus. (31. In de tweede helft liet Hazers- j woudse Boys op advies van trai- ner Jan de Leeuw „komen" en dat hield in dat de Hazerswoud- se goalie Cees van Tol het een en ander kon laten zien. Be In het Alkebad werden zaterdag de clubkampioenschap- werd met minimaal verschil de i Joep de Ruiter op gewenste wijze afwerkte (41). Hazerswoudse Boys 2 verloor met 1—3 van Be Fair 2. Donderdagavond, om 19.00 uur, speelt Hazerswoudse Boys tegen Zwammerdam. Noordwijk Ter gelegenheid van zijn 40-jarig ambtsjubileum werd afgelopen weekeind in de raadszaal van het gemeente huis in Noord- wijk gemeente secretaris W, Sprang in de' bloemetjes gezet. Burgemeester Bonnike wees in zijn geestig ge tinte toespraak op de nauwge zetheid en ijver waarmee de heer Sprang in zijn lange diensttijd zich voor Ieder een een geliefd persnon had ge maakt. Op de foto ziet u hoe burgemees ter Bonnike de heer Van Sprang de versierselen op spelt. Teylingen kwam tekort tegen Rijswijk Sassenheim - Zonder Jan Boekei en Jan Meyer maar met Arie Jonker heeft Teylingen dit weekeinde geen kans gezien om de eerste oefenwedstrijd tegen Rijswijk met winst aftesluiten. Door Teylingen werd steeds fraai gecombineerd maar voor het doel ontbrak het aan de nodige schotvaardigheid. Enkele malen stonden paal en lat succes in de weg. Zelfs een strafschop van Zoci werd gekeerd. Voor Teylin gen opende Zandvliet de score. Die voorsprong werd echter te niet gedaan door Steyn (35 min,) en Smith, na een blunder van v.d.Krogt. Aanstaande zon dag komt SJZ op bezoek. Van Nispen start met DE ZILK Van Nispen heeft het voetbalseizoen dit weekeinde ge. opend met wedstrijden tegen de hoogste elftallen van DIOS uit Nieuw-Vennep. De wedstrijd gold tevens als ope ning van het jaarlijkse Zilveren Tulp Toernooi. Hoewel DIOS er in de stromende regen van alles aan heeft gedaan om Van Nis pen de punten te ontfutselen, wonnen de Zilkenaren uiteinde lijk vrij gemakkelijk met 3—1. De reserves uit Nieuw-Vennep werden zelfs met een 50 ne derlaag naar huis gestuurd. De doelpunten voor Van Nispen werden gemaakt door G. v. d. Meer. H. van Maris en H. Wit- teman. Aanstaande zondag ont moet Van Nispen WH. Circus Renz op bezoek in Voorschoten VOORSCHOTEN Morgen en woensdag heeft Voorschoten cir cus Renz op bezoek. Op dc speclwci bij de Gricglaan/Bach- laan in de wijk Adcgeest geeft het circus dinsdag om 3 uur en 8 uur een voorstelling en tevens nog woensdagmiddag 3 uur. Het programma bestaat o.a. uit dressuurkunst met Indische oli fanten, chimpansees, slangen en fjordenpaarden. Een grote plaats is ingeruimd voor een tweetal clownsnummers en ver der is er trapezewerk. Het circus vindt plaats in een tweemastentent met ruimte voor 1800 toeschouwers. Aan het circus zijn 50 medewerkers ver bonden en het circus is mobiel door middel van 35 voertuigen. Sassenheimer veroorzaakt motorbotsing Sassenheim Een 17-jarige bromfietser uit Sussenhcim is er de oorzaak van geweest dat za terdagavond op dc Hoofdstraat twee motorrijders uit Bergen (Nil) met elkaar in botsing kwamen waarbij een van hen met vrij ernstig letsel naar het AZ in Leiden moest worden ver voerd. De bromfietser nam de bocht Wnrmondcrdam te ruim wuur- door hij op de rijweg terecht kwam. Om een botsing te voor komen remde de motorrijden sterk nf waardoor een achter hem rijdende motorrijder op hem inreed. Tegen de Sassen heimer werd proces-verbaal op gemaakt. Voorrang op aantal nieuwe kr uisinjren Burgemeester en wethouders van Wassenaar hebben besloten een aantal kruisingen aan te wijzen als voorrangskruisingen. Het zijn de kruispunten Hofcamp- weg/Stadhouderspiein Van Duivenvoordelaan, Van Grocne- veltlaan/van Duivenvoordelaan, van Duivenvoordelaan/van Cra- nenburchlaan en Hofcnmp- weg/Johan de Wlttstraat-Star- renburglaan. Het verkoer op de wegen die het eerst worden ge noemd zal moeten stoppen en voorrang verlenen op het ver keer op de daarna genoemde weg (en). Marktberichten Fair slaagde er overigens niet om de stand voor hen wat draaglijker te maken. Dat lukte de thuisclub wel, die tien minuten voor het eindsig naal tot 4—1 uitliep dank zij Jan Vondeling, die een pass van pen gehouden van de poloclub Alkemade. Mej. Dorien Möllers behaalde voor de tweede maal het kampioenschap bij de dnmes, terwijl Peter l'Ami voor de eerste maal het kampioenschap bij de heren voor zich opeiste. I Overigens was er een zeer spannende strijd en veelal De uitslagen in de diverse groeperingen waren als volgt: Meisjes 7—8 jaar: 1. .ïo':e v.d. Zv.-et, 2. Lil.an Wessel- man, 3. Astrid Vermeij; idem 9 10 jaar; 1. Simone Wes- selman, 2. Ans de Jeu, 3. Anja Verhaar; idem 1112 jaar: 1. Anje v.d. Zwet, 2. Marieke Verhaar, 3. Tanja Wesselman; idem 13 14 15 jaar: 1. Ineke den Ou den, 2. Gerda v.d. Zwet, 3. Yvonne v.d. Meer. plaats behaald. Dames 16 jaar en ouder: 1. Dorien Möllers, 2. Rlta r.lst- geest. Jongens 78 jaar: 1. René Kle'n, 2. Rt' Es: idem 9 - 10 jaar: 1. Jimmy van Es, 2. Gerard Koot; 3. El/ert Jansen, idem II - 12 jr: 1. Ronnie Rictbrock, 2. Peter Schouten, 3. Richard de Jeu; idem 13 - 14 - 15 I jaar: 1. Peter l'Ami, 2. Frits Dresscher, 3. Nico van I Haastrecht; Heren 16 jaar en ouder; 1. Hans Möllers, 2. Jos Heemskerk, 3. Wim van Klink. inthu, Arthur 10-17, Freesla 60-1,66, Mnntbretln 76- Ornlthogulum 00-1,16, Llatrl* 40, Asters 40-1,06, Slatier 85-1,16.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3