Open huis in Alkeburcht Sassenheimse jeugd sprintte om goud HORDIJK BEET IN HET ZAND RCL heeft de handen vol In een nacht acht inbraken in Sassenheim RIJNDIJK PAKT MILIEUPROBLEEM AAN MET VOETBAL stad en streeknieuws Werkgroep in Tuinstadswijk voor goed leven en wonen Jeugdige joy-riders gegrepen PAGINA ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1973 LEIDSE COURANT ALKEMADE Van maandag 6 tot en met vrijdag 10 aug. wordt er in het kader van de vakantiespelen in het dorpshuis „De Alkeburcht" open huis ge houden. De openingstijden zijn van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. In het kreatief sentrum vindt men o.a. houtbewerken; schilderen, finger painting, klei- bewerken, knippen, plakken; maohinenaaien met prijzen voor de mooiste kreatie; typen met prijzen voor origineelste werkstukken; iedere dag komt er een Open Huis-Krant uit met al het nieuws over dit jeugdfes- tijn. Extra atractie een grabbelton met 500 prijzen. Daarnaast zijn er nog extra akti- viteiten in de bovenzaal, welke steeds een uur na de opening van het gebouw beginnen n.l. 10 uur en 15 uur. Deze aktiviteiten zijn o.m. op maandag 6 augus tus 10 uur zeskamp ('bij goed weer op het plein voor het dorps huis) 15 uur songfestival. Dins dag 7 augustus. 10 uur dieren- LEIDERDORP De Racing Club Leiderdorp is inmiddels ook gestart met de voorberei dingen van het komend seizoen. De „Racing" doet dit door mid del van een nederlagentoernooi om de Zilveren Sleutels eh was in de eerste wedstrijd tegen de nieuwbakken eersteklasser RVVH tamelijk succesvol. Via een 0—0 gelijkspel werd de ploeg uit Ridderkerk op een zij spoor gezet. Vandaag wordt het toernooi voortgezet tegen colle ga-tweedeklasser Blauw Zwart Zwart uit Wassenaar. Een ster ke tegenstander en een garantie voor een spannende en enerve rende wedstrijd. Woensdag 8 au gustus zet RCL de serie voort tegen het uit de eerste klasse gedegradeerde Jodan Boys, ter wijl de zaterdag daarop tegen EDO wordt gevoetbald. Woens dag 15 augustus komt streekge noot Ter Leede op bezoek en ook deze wedstrijd belooft een spannende te worden. Het duel heeft alles in zich om tot een soort prestige uit te groeien. Za terdag 18 augustus komt RCL uit Wassenaar. Een sterke kan dan laten zien waarom RCL kampioen is geworden. Het uitgebreide programma wordt voortgezet met een wedstrjd te gen SAC op woensdag 22 augus tus en de reeks wordt afgesloten tegen Vlaardingen; ook een der de klasser. Een zwaar oefenpro gramma dus en met de tweewe kelijkse training ogenschijnlijk een goede voorbereiding voor het nieuwe seizoen. SASSENHEIM Gisternacht waren inbrekers bijzonder actief in Sas senheim. Op vier plaatsen werd ingebroken en op vier andere plaat sen werden pogingen hiertoe ondernomen. Op één geval na was het in dezelfde omgeving nl. de Vogelenwijk. In alle gevallen werd binnengekomen via de achterdeur, waarvan het slot werd geforceerd. Op de hoek Parklaan Warnaarlaan was de buit 80,- aan papiergeld, in één woning aan de Elbalaan 45,- en enkele gouden sieraden, in een andere woning in de Elbalaan 250,- en eveneens enkele sieraden en bij een industrie aan de Wasbeker laan een gering bedrag aan geld. De andere vier gevallen waarbij het bij een mislukte poging bleef, was éénmaal in de Parklaan en driemaal in de Elbalaan. Éénmaal wérd hierbij de bewoner wak ker; en éénmaal was de gangdeur afgegrendeld zodat men niet ver der dan de keuken kwam. Van de zijde der politie wordt het pu bliek gevraagd kentekens van verdachte auto's door te willen geven en de deuren goed af te sluiten. show; 15 uur filmprogramma met korte lachfilms. Bovendien te 14 uur schaaksimultaan tegen de heer Seters uit Rotterdam, (zelf schaakbord en stukken meebrengen). Woensdag 8 aug. te 10 uur bingo met prachtige j prijzen. Voorts ballonnenrace en te 14 uur kleutercabaret. Don derdag 9 aug. te 10 uur Rad van Acontuur met prachtige prijzen. Bonnen worden gratis rondgedeeld. 14 uur gemaskerd bal met begeleiding van de ca baretgroep Flying Kraai uit Delft, met prijzen voor de origi neelste verkleding. 16 uur Pop pentheater Foetsie uit Delft pre senteert „Het kleine Dappere Kleermakerbje. Vrijdag 10 aug- filmprogramma met korte lach films. Tenslotte zij nog vermeld dat er op dinsdagmiddag en donderdag ochtend pannekoeken worden gebakken. Deze zijn verkrijg baar op bonnetjes, welke bij de ingang worden verstrekt. LISSE ln de Poelpolder in Lisse is gisteren de eerste paal de grond ingegaan voor het nieuwe winkelcentrum. Het heien van de eerste paal werd verricht door de heer Tissing die, zoals U op de foto kunt zien, met een enorme klap het beton de drassige bodem inslaat. LEIDEN De actie-groep "ver betering van het leefmilieu in de Rijndijkstraat" gaat een voetbal wedstrijd organiseren. Zij wil hiermee "op ludieke wijze" de aandacht vestigen op het milieu probleem waar men in de kleine woongemeenschap rond de Rijn dijk mee te kampen heeft. Voor deze wedstrijd zijn als spe lers de gemeenteraadsleden van Leiden uitgenodigd. Zij zullen op 18 augustus om 14.30 uur op het terrein van LDWS aantre den tegen de bewoners van de Rijndijkstraat en omgeving. Een andere zaak die het actie-co mité wil aanpakken is van min der ludieke aard. AI enige tijd wordt het leefmilieu verpest door een open riool, die zich tussen de huizenrijen bevindt. Zij wil er bij de gemeente Leiden op aandringen dat zo spoedig mogelijk dit milieuprobleem wordt opgelost. LEIDEN De bewoners van de Tuinstadwijk (Lammenschans- Herenstraat) hebben een werk groep gevormd om te komen tot verbetering van het leef- en woonmilieu en tot het oplossen SASSENHEIM Met het bouwrijp maken van het plan-Teylingen is een aanvang gemaakt. Begonnen is met de aanleg van de hoofd riolering. Met de woningbouw zal waarschijnlijk in september worden begonnen. Er zullen in totaal 171 woningen worden gebouwd t.w. 32 in de woningwetsector, 99 in de premie-sector, 18 in de vrije sector en 22 voor bejaarden of alleenstaanden. Men rekente er op dat eind 1974 deze woningen gereed zullen zijn! Gerardus I winnaar in Alkemade ALKEMADE Op het terrein van de ijsbaan was het gisteren weer zeer levendig. Nu was hét het handbal-toernooi voor schoolploegen, dat de aandacht opeiste. Hieraan werd door niet minder dan 12 teams van de in Alkemade gevestigde basisscho len deelgenomen. Bij de jongens was het team van Oud-Ade niet opgekomen. Hier werd de volgorde in de uitslag: 1. Gerardus I, 2. Nieuwe Wete ring, 3. Chr. Nat. School, 4 Ma- riaschool I, 5. Ignatius de Grob- benbolen, 6. Mariaschool II. Bij de meisjes werd de uitslag: 1. Oud Ade, 2. Mariaschool I, 3. Chr. Nat. School, 4. Nieuwe We tering, 5. Gerardus I, 6. Maria school II. Een tweede evenment van de va kantiespelen was gistermiddag de wedstrijd in rolschaatsen. Wegens de dreiging van buien werd deze wedstrijd van het veilingterrein verplaatst naar een van de grote hallen. Slechts 30 kinderen deden aan deze wedstrijd mee. De uitslagen werden bij jongens en meisjes van 67 jaar John Turk (jon gens); Renske de Jong (meis jes). 8-9-10 jaar: meisjes 1. In- grid Toorop, 2. Carol a Pouw en verliezersronde Liesbeth Zwarte- lé. Jongens: 1. Leon Zool, 2. Henk Heemskerk. Meisjes 11- 12-13 jaar: 1. Elly van Haa strecht, 2. Marja Koot. NIEUWKOOP - Adjudant D. C. Renee uit Boskoop is gistermor gen op het gemeentehuis te Nieuwkoop officieel geïnstal leerd als groepscommandant van deze plaats. Tal van geno digden, waaronder veel afge vaardigden van de Rijkspolitie, kwamen de heer Renee geluk wensen met deze benoeming. ALPHEN Rien Ritter. de stadsbeiaardier van Delft, Leiden, Alphen en Rijswijk geeft a.s. maandag een con cert op het beiaard in Al phen. Een uur lang (van 20.00—21.00 u.) zal hij het beiaard bespelen. Op het programma staan o.a. "Boyrrée van Handel; Werkgemeenschap Kindercentra halve week dicht Lelden - Het buro van de Werkge meenschap kindercentra aan de Haarlemmerstraat is tot woens dag 8 augustus gesloten. De werkgemeenschap adviseert ouders die hun kind naar een dagverblijf of peuterspeelzaal willen brengen. Zij verzorgt te vens de inschrijving bij een be paald kindercentrum. Het buro is doorgaans op de volgende tij den geopend: dinsdag, woens dag, donderdag en vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur woensdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur en donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Bodegraven De fa. Willem van Es (de Eshoeve) begon 50 jaar geleden met de han del in kaas. De heer W. van Es, 74 jaar, sloeg de eerste paal in Broekvelden voor een grote kaashandelaren en ex- ma gaat dus uit het centrum verdwijnen. Zij hoort tot de grote kaashande aren en ex porteert van 150 tot 200 ton per jaar. Kon in het oude pand 300 ton worden opgesla gen, in het nieuwe aan de Europaweg kan 550 ton ge borgen worden terwijl bene- denvloers de kaas voor ex port kan worden klaarge maakt. De duur van de bouw bedraagt circa 1 jaar en de bouwkosten ongeveer l'/£ mil joen gulden. Het oude pak huis aan de Julianastraat is inmiddels verkocht aan de firma J. Veerman en Zn. van de allerlei slepende proble- in deze wijk. Dit besluit is don donderdagavond genomen tijdens de vergadering van het buurtco- mité en enkele afgevaardigden uit de Leldse gemeenteraad. De werkgroep, bestaande uit 2 le den van de raad (de heren B. D. Oosterman (D'66) en H. Zun- derman (DS'70) en 2 leden van het Wijk-overlegorgaan (de he ren Vervoorn en Huisman), zal aan de hand van de groene nota, waarin diverse wensen en vragen van de wijkverenigingen genoteerd staan, tot bepaalde oplossingen moeten komen. De Tuinstadwijk hoöpt met de go- vormde werkgroep te komen tot een betere samenwerking met de gemeenteraad en tot een be tere coördinatie met geheel Lei den. LEIDEN - In samenwerking met de Leidschcndamse politie heeft het politiecorps van Leiden uit de verhoren van een drietal Leidse jongelui vernomen dat zij zich schuldig hebben ge maakt aan twee inbraken en joy-riding met tenminste 10 au- De verdachten, die varieerde ln de leeftijd van 17 tot 20 jaar, werden enige dagen geleden door de politie van Lcidsche- dam aangehouden in een gesto len auto. De totale opbrengst van hun inbraken in twee raio zaken bedroeg ongeveer 6000 gulden. In verband met het onderzoek zijn 4 personen uit Lelden aun- gehouden die verdacht worden van doorverkoop van een aantal auto's en van medewerking aan de diefstallen. De auto's en een groot deel van de spullen uit dc radiozaken zijn weer opgespoord SASSENHEIM De laatste avond van de Wieleravond-vier- daagse voor de jeugd werd be gonnen met het afmaken van sprintwedstrijden over 80 m. door de groep 1213-jarigen. Deze werd gewonnen door Aat Koster, 2. Gert v.d. Luit, 3. Paul Burgmeyer, 4. Koos Burg- meyer. Ook bij de groep 1415 jr. wer den de sprintwedstrijden afge maakt en gewonnen door Albert Helmus, 2. Albert Koppier, 3. Martien Kroon, 4. Martien Koomen. Bij de groep 1213 werd hierna een achtervolging gereden in één ronde van 400 m. Deze werd door Egbert Dijk stra gewonnen in 58,7 sec. 2. Corn Tukker met 58.9, 3. Arjen v. Dorp met 59.7, 4. Tony Ver- bree met 60.7, 5. André v.d. Berg met 63.2 Bij de groep 10— 11 jr. werd begonnen met klas sementswedstrijden die door Theo Koomen werd gewonnen met 14 pnt, 2. Rob Burgmeyer, 12 pnt, 3. Kees v.d. Ploeg 9 punt. 4. Redboth Ciggaar, 5. pnt. De laatste afvalwedstrijd bij de groep 12—13 jr. werd door Aat Koster gewonnen, 2. Gert v.d. Luit, 3. Koos en 4 Paul Burgmeyer. Vervolgens werden de algemeen klassemen ten verreden. Bij de groep 8—9 jr. was winnaar Corn Tukker, 23 pnt (gouden plak,) Egbert Dijkstra 22 pnt (zilveren plak), André v.d. Berg, 10 pnt (bron zen plak). Bij 10—11 jr. was winnaar Theo Koomen 26 pnt (gouden plak), Rob Burgmeyer 21 pnt (zilveren) Redboth Cig gaar 15 pnt (brons). Bij 12—13 jr. Aat Koster met 31 pnt win naar (goud), Gert v.d. Luit 23 pnt (zilver). Koos Burgmeyer 12 pnt (brons) 4 Paul Burgmeyer 12 11 pnt. Bij de 14-15 jr. Albert Helmus winaar met 30 pnt (goud), Albert Koppier. 13 pnt (zilver), Martien Kroon 12 pnt (brons) Martien Koomen 8 pnt. Tot slot werd door alle 22 deel nemers in de baan voor een koppelwedstrijd in 6 ronden ge reden. Deze werd gewonnen door Theo v. Ruiten met Red both Ciggaar. Tweede was het koppel Albert Helmus/Jeroen v. Nobelen (de jongse deelnemer 7 jr.) derde het koppel Paul Burgmeyer/Egbert Dijkstra en vierde Aat Koster/Arjan v. Dorp. De gouden, zilveren en bronzen plakken, beschikbaar gesteld door Bloemenhandel MARO, werden uitgereikt door het bestuurslid Hoogenboom van de Stichting Jeugdrecreatie. m LEIDEN Van een auto, die geparkeerd was aan de Ceciliastraat, zijn onlangs twee wielen gestolen. De auto was daar drie weken geleden door de eigenaar neergezet toen deze met va kantie ging. Bij zijn terug komst merkte hij dat zijn wa gen op houten blokken stond. LEIDEN Uit een voliëre die in de achtertuin stond van een pand aan de Julia- nakade zijn in de nacht van woensdag op donderdag 10 kanarier gestolen. De gele vogeltjes vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 700 gulden. Marktberichten ROELOFARENDSVEEN, Bloe menveiling 3 aug. 1973. Anjers Rose 1317, Wit, Keefer, Arthur 1520, Rood, Yellow, Dusty, Carnaval 18—29, Lena, Alice, Esperance, G. J. Sim, Telstar, Tangerine 16—24, Le Rêve, Charmeur 33—39, Rozen Garnette, Carol, Zorina, Anna- belle, Carina, Roswitha, Douch- ka 510, Sonia, Precilla, Super Star 14—22, Motrea, Belinda, Es ther Ofarim, Evergold 1015, Ilona 30—33, Lelies 1641, Idem Uchida 1,051,70, Alstroemeria 1820, Agapanthus 2144, Ger- bera's 19—31, geplozen chrysan ten 30—51 p. st., Troschrysanten 751,80, idem jaarrond 1,50 2,15 Trosanjers 1,802,50, Col- villeis 45—100, Gladiolen 1,20— 1,70, Asters 45—1,10, Montbretia 901,40, Freesia's 751,25, Lia- tris 801,80, Irissen 802,50, Statice 70—1,05, Ornithogalum 6590, Dahlia's 5595, Scabiosa 1,251,35 per bos. AANVOER: stieren 4, melkkoeien 63. vette koelen 236, vare koelen 38, vette kalveren 23. nuchtere kalveren 1. vette schapen ISO. vette lamme ren 1012. varkens (zeugen l 38. schrammen 9. biggen 212. gelten 40. ponnles 1 totaal 2087. PRIJZEN (In- guldens per stuk)slachtstleren per kg gcsl. gew. 6, 25-6,30; melkkoeien 1495-2175: vette koeien per kg gesl. gew. 5,00-6,65: vare koeien 800-2000; vette kalveren per kg lev. gew. 4,80-5.45: veile schapen 130-190: vet te lammeren 175-210; zulglammeren 145-175: drachtige zeugen 550-775: schrammen 140-165: biggen 105-125: gelten 20-80. HANDEL: slachtstleren rustig, melkkoeien rustig, vette koelen traag, vare koelen traag, vette kalveren redelijk, veile lam meren redelijk, zulglammeren rede lijk. zeugen redelijk, schrammen re delijk, biggen redelijk, gelten rede lijk. LEIDEN De heer Van Hagen heeft gisteren de eerste paal geslagen voor de bouw van 65 tweepersoonsflats. Het bedrijf Breur uit Zwijn- drecht bouwt ze in opdracht van de Exploitatiemaalschappij Hille- gersberg. De bouw zal ruim een jaar duren. De koopprijs van de flats is 58.000,—. De koper krijgt een premie van f 15.176 uit te keren over tien jaar. Het eerste jaar wordt een subsidie van 2710 uitgekeerd. Van de 65 flats zijn er al 15 verkocht. LEIDEN Gisteren werden er tijdens de 18e Open Leidse Tenniskampioenschappen, die zoals ieder jaar in het teken staan van de „Generale voor de Nationale", ongeveer 40 partijen me rendeels dubbels gespeeld. In het herenenkel spel werd de warming-up voor de Nationale wat betreft Marian Laudin en Louk Sanders, achter eenvolgens als tweede en derde gekwalificeerd, tot een succes. Verrassend waS het verlies van Rolf Thung, derde geplaatst, terwijl dc nederlaag die de favoriet, Jan Hordijk, leed zeker sensatio neel te noemen is. In zijn duel met Klaas Visscher bleek al snel dat de nationale kampioen een off-day had en dat daarentegen Klaas, met een sterk aanvullend spel vooral gericht op de backhand van Jan, zijn goede ritme te pakken had. Volkomen verdiend haalde Visscher, in dit duel uiterst rustig, met 60 de eerste set binnen. De volleys van Hordijk in de regel een sterk wapen van hem, waren op deze bewolkte dag lang niet scherp genoeg zodat zij de goed anticiperende Visscher meestal niet lin moeilijkheden konden brengen. In de tweede set leken de rollen even omgedraaid toen Jan een 2—0 voorsprong behaalde. Met goede passeer- slagen wist Klaas voortdurend ter verkoeling in zijn hand blazend, tot 2—2 terug te komen. Vis scher die geen enkele moeite met de service van Hordijk bleek te hebben wist ook na 32 en 43 de stand gelijk te trekken. De ruim 200 toeschou wers zagen toen de belangrijkste game uit deze strijd waarin Jan, die geen topspin backhand meer durfde te slaan, het onderspit zou delven. Bij de wissel, Hordijk zei zachtjes: „m'n laatste kans", pakte Jan nog een ander racket. Het mocht echter niet meer baten. Na drie keer op „douce" te hebben gestaan wist Klaas het eerste matchpoint te benutten en daarmee voor de grootste verrassing van dit toernooi te zorgen. Terwijl Visscher een toekomstig tennisleraar de armen in de lucht stak, toonde Hordijk zich een goed verliezer door de umpire vriendelijk te bedanken. De bij uitstek deskundige Buytelaar verklaarde: „Met dit lage tempo speelde Jan be- Rolf Thung ging in een aantrekkelijke partij tegen Paul van Min ten onder. Nadat Rolf ln de eerste reeks veel pressie had weten uit te oefenen; be gon de harde service van Paul, waardoor deze in de aanval kon gaan, problemen op te leveren. Op 7—6 en 40—0 kreeg Thung drie matchpoints maar wist ze geen van allen te benutten. De der de set ging ook naar van Min nadat Thung een 5—2-achterstand had omgezet in 5—5. Of Paul vandaag in de halve finale tegen Marian Laudin ook met de eer zal gaan strijken wordt door velen, gezien de makkelijke winst van Ma rian op Hans Wolff met 60; 6—2 betwijfeld. Louk Sanders, student in de economie, zal vandaag tegen Klaas Visscher aan moeten treden. Louk bleek in zijn partij tegen de eveneens uit Leiden afkomstige Richard Kasten veel gevarieerder te spelen, terwijl Sanders ook met zijn ^service Ri chard meer onder druk wist te zetten 7—5; 6—3. Op een zeer resolute manier elimineerde bij dc dames de als tweede geplaatste Trudy Walhof, mevr. N. Weurman met de voor zich sprekende oijfers van 6—0; 60. In het herendubbel bleef de als hoogst genoteerde combinatie Hordijk/FIeury in het zadel door op baan 2 met 16; 75; 61 de verdienstelijk spelende gebroeders Panman te kloppen. Voor het vallen van de duisternis behaalde het vaste koppel Sanders en Schmitz een regelmatige over winning op het duo Bielefeld/Veentjer 6—2; 6—3. Bij de dames in B bouwde Annette v. d. Mcy uit Lisse, evenals de vorige week in Noordwijk, te gen de favoriete Joke Bos een 63; 30 voor sprong op. Ook ditmaal moest zij de eer aan de lange speelster van de Metselaars laten 3—6; 7— 5; 6—1. Uitslagen in hel gemengd dubbel-A; Walhof/Laudln v. Bergen/Klippcl 6—2; 6—0. Sandcrs/Salomé- Vaarties/Ybema 5-7; 6—1; 6-0, Bielfeld/Biele- feld Veetjer/Welschen 2—6; 63; 6—3, Kasten/Schothorst Adama van Schelte- ma/Went 6—3; 9—7.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3