PARKEERPLAATSPLAN I KATWIJKS RAADHUIS Tennistoernooi Noordwijkerhout Han de Jong komt niet ver Puzzelen in Stompwijk ALBERT HELMUS AAN KOP WIELERFESTIJN SASSENHEIM „EEN NARE, LAFFE DAAD" VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1973 lEIDSE COURANT LISSE Voor Hubert Randorp, speler van het eerste zaterdag middag elftal van Sportclub Lisse, was gisteren de dag van zijn leven. De Lissese ver warmingsmon teur trad name lijk in het huwe lijk met Gerda Salman, in i dagelijksleven werkzaam ach ter de toonbank van een banket bakkerszaak. Hubert en Gerda blijven in Lisse wonen. STOMPWIJK De vakantiebezigheden KOM-OOK verlopen in Stompwijk nog steeds als een treintje, dankzij het enorme en thousiasme wat de jeugd weet op te brengen. Maandagmiddag gaat men weer met iets geheel nieuws beginnen, namelijk een sportpuzzletocht. Een groot woord voor een op papier erg plezierig spel. De kinde ren krijgen een route op en moeten onderweg meer of minder sportieve prestaties verrichten. Deze lopen uiteen van hardlopen en hoogspringen tot snel emmers water vullen en overdragen enz. Sterk punt is wel, dat het hier een ploegenstrijd betreft, waarbij de een de ander moet helpen. Het is dus onmogelijk om nu al de uitslag te voorspellen, wat bij individuele wedstrijden dikwijls maar al te gemakkelijk is. Van de leiding kregen we nog het verzoek om enkele zaken door te geven. Nadat woensdag gebleken is dat een bus voor de mini- trips te weinig is, zal men voor a.s. woensdag 2 bussen gereed houden, zodat in ieder geval iedereen mee kan. Deze trip gaat naar Zandvoort. De winnaars van de hengelwedstrijd kunnen hun prijs in ontvangst nemen na afloop van de puzzletocht op maandagmiddag in het dorpshuis. LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders zullen in de vergadering van de gemeente raad van 20 augustus een kre diet vragen voor het maken van een ontwikkelingsplan voor de gemeente. Het gemeentebestuur heeft be hoefte aan een uitspraak op lan ge termijn over de ontwikkeling van bijv. de woningbouw en ge bruik van de grond. Het onderzoek dat voortborduurt op het in 1968 uitgebrachte so ciologische rapport zal geschie den door het Economisch Tech nologisch Instituut Zuid-Holland. Bij de studie zullen ook de ont wikkelingen in de tuinbouw wor den betrokken. Voor het ge meentebestuur is het belangrijk te weten wat er bijv. mei gronden in ,,'t Lien", tussen het Prins Hendrikplein en „Scha- kenbosch" kan gebeuren en met de tuinbouwgronden langs de Vliet tussen Park Rozenrust en de Damlaan. De commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening zal zich a.s. maandag over verle ning van het krediet uitspreken. Prachtdag voor jeugd van Lisse Lisse Zo rond 400 kinderen hebben donderdag de boottocht meegemaakt welke door het Co mité .Vacantievreugd" georga niseerd was naar de ,,Drie Vlie ten" te Voorburg. De boottocht zelf was al een ge not voor de jeugd, maar het spelen in de „Drie Vlieten" was voor hen een belevenis op zich zelf. Het comité had gezorgd voor tractaties en frisdranken, zodat het een bij uitstek genot volle dag werd voor de Lisser jeugd! Donderdagavond omstreeks 6 uur kwam de boot weer te Lisse aan en gingen de 400 kinderen dankbaar huiswaarts. SASSENHEIM De derde avond van de Wieleravond-vierdaagse be gon voor de 8-9-jarigen met het afmaken van de sprintwedstrijden gewonnen door Corn. Tukker, 2. André v.d. Berg, 3. Arjan v. Dorp, 4. Gerry Boekei, 5. Tony Verbree. Bij de Australische achtervolging was Egbert Dijkstra eerste. Corn. Tukker tweede, Tony Verbree derde, Gerry Boekei vierde en André v.d. Berg vijfde. De handicap-race werd door Egbert Dijkstra gewonnen, 2. André v.d. Berg, 3. Corn. Tukker, 4. Arjan v. Dorp en 5. Tony Verbree. Alge meen klassement na 5 wedstrijden Corn. Tukker (20 pnt), Egbert Dijkstra (17), André v.d. Berg (9), Tony Verbree (8 pnt), Arjan v. Dorp (7 pnt). Ook bij de groep 10-11 jarigen werden de sprintwed strijden afgemaakt en gewonnen door Rob Burgmeyer. 2. Cees v.d. Ploeg, 3. Redboth Ciggaar, 4. Theo Koomen. Bij de Australische achtervolging was Theo Koomen eerste, Rob Burgmeyer tweede, Cees v.d. Ploeg derde en Redboth Ciggaar vierde. Bij de handicap race was Redboth Ciggaar nummer één. Rob Burgmeyer twee, Theo Koomen drie en Ceec v.d. Ploeg vierde. Algemeen klassement na 6 wedstrijden: Theo Koomen (21 pnt), Rob Burgmeyer (18), Redboth Ciggaar (14), Cees v.d. Ploeg (13). Bij de groep 12-13 jari gen werd de achtervolgingswedstrijd voortgezet. Winnaar werd Aat Koster, 2. Gert v.d. Luit, 3. Paul Burgmeyer, 4. Koos Burgmeyer. Bij de handicap-race was Gert v.d. Luit winnaar, 2. Paul Burg meyer, 3. Koos Burgmeyer, 4. Aat Koster. Algemeen klassement na 5 wedstrijden: Aat Koster (21 pnt), Gert v.d. Luit (17), Koos Burg meyer (9). Paul Burgmeyer (8). Ook bij de 14-15 jarigen werden de achtervolgingswedstrijden voortgezet en gewonnen door Albert Hel mus, tweede was Albert Kpppier, derde Martien Kroon Wassenaar wisselt van schoolarts WASSENAAR In een openbare vergadering van de commissie financiën op dinsdagavond 14 augustus a.s. te 19.15 uur In het raadhuis komt een voorstel van burgemeester en wethouders aan de orde om toe te treden tot de schoolartsendienst „Kring Katwijk". Op 1 oktober 1974 gaat de huidige directeur van de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst, dokter C. A. Eindhoven, met pensioen. Ongeveer 38% van de werkzaamheden van de dokter wordt besteed aan het werk ten behoeve van de schoolartsendienst. Burgemees ter en wethouders hebben over wogen deze werkzaamheden el ders onder te brengen, namelijk bij de Kring Katwijk, waartoe behalve de gemeente Katwijk zelf ook behoren Valkenburg, Voorschoten en Zoeterwoude. Toetreding tot deze gemeen schappelijke regeling levert ook een financieel voordeel op. De kosten van de schoolartsen dienst in Wassenaar zijn voor 1973 geraamd op 57.000 en ko men niet voor een rijksuitkering in aanmerking. De bijdrage aan de kring Katwijk wordt voor 1974 geraamd op 56.000, waarvan echter 80% door het Rijk zal worden vergoed. Wil dat financiële voordeel echter volledig merkbaar zijn, aldus burgemeester en wethouders, dan zullen er verdere maatrege len genomen moeten worden met betrekking tot de GG en GD. Daarover beraden burge meester en wethouders zich op het ogenblik. KATWIJK Tijdens de vergadering van de verkeers- commissie werd deze week het plan besproken om een parkeerterrein aan te leggen aan de achterzijde van het raadhuis in de tuin tussen de Nieuwe Duinweg, de Julianalaan en de Willem de Zwijgerlaan. 54 auto's van bezoekers en personeel van het raadhuis zullen daar een plaats moeten gaan vinden. De ingang van het par keerterrein zal zijn recht tegenover de Prinses Marijke- laan. Het parkeerterrein zal ongeveer 1.20 m beneden het straatniveau komen te liggen en zal worden omge ven door struikgewas, zodat het terrein vanaf de straat niet zichtbaar zal zijn. Andere maatregelen in de wijk Koestal-Overduin kwamen ook aan de orde in een onderhoud van d« commissie met een vertegenwoordiging van de wijkvereniging van de belanghebbende wijk. Zoals bekend heeft de ge meente Katwijk het voornemen de Nieuwe Duinweg tussen de Julianalaan en de Meeuwenlaan te onttrek ken aan het gemotoriseerde verkeer. Daarvoor in de plaats zal het verkeer moeten rijden over de Juliana laan en ae Boslaan. Op die T-splitsing zal de bocht Ju- lianalaan-Boslaan voorrang krijgen op het verkeer dat nadert over de Julianalaan uit zuidelijke richting. Voor het in feite recht doorgaande verkeer op de Julianalaan levert het punt volgens de wijkvertegenwoordiging ge vaar op, zeker voor de fietsers en bromfietsers. Na een uiteenzetting van de voorzitter van de commissie, bur gemeester A. G. Vermeulen, zagen de wijkvertegen- woordigers in dat het echter de beste oplossing zal bie den in de toekomst. Een ander punt van discussie vormde de aansluiting die de Meeuwenlaan zal krijgen op de laan van Nieuw Zuid die zal worden doorgetrok ken naar de Molentuinweg. De verkeersintensiteit op de Meeuwenlaan zal hierdoor enorm toenemen. De uitrit van de Reigerstraat. Fanzantstraat, Patriisstraat en dp Merlestraat op de Meeuwenlaan vonden de wijkverte- genwoordigers niet zo'n gelukkige oplossing omdat de uitrit een bijzonder gevaarlijk punt zal opleveren Als alternatief stelden zij voor de Leeuweriklaan te verlen gen tot de Boslaan, zodat de bewoners van de vier ge noemde straten via deze te creëren weg kunnen wegko men. Dat vond de commissie een bijzonder waardevolle tip die door de gemeente zeker in studie wordt geno men. Burgemeester Vermeulen vond het een pracht op lossing, die bovendien niet veel geld hoeft te kosten. Met een vertegenwoordiger van wijkvereniging Hoornes werden de te nemen maatregelen besproken die urgent zijn geworden nu de reconstructie van de Hoornselaan bijna een feit is. Definitieve adviezen zijn door de com missie vastgesteld. NOORDWIJKERHOUT - Terwijl op Roomburg te Leiden het zwaarste vaderlandse tennisge- schut in stelling staat, trekt „DE BOEKHORST" met een C en een massaal D-toernooi de Duin- en Bollenstreek naar Noordwijkerhout. De Boekhorst 1' -eft zich een goede reputatie verworven en vandaar ook, dat het aantal inschrijvingen (331) de capaciteit te boven ging. Op vijf bonen moet men deze week 298 partijen verwerken. Donder dagavond waren er al 200 door gedraaid dankzij de perfecte lei- d.ng van mevr. Brouwer, mevr. v.d. Berg en dhr. Hakel en het ideale weer! Ook de in deling is bijna .-omputer zeker want de geplaatste spelers weten zich behoorlijk staande te houden. Maar gelukkig verloopt niet altijd alles volgens het wed strijdschema. Zo drong de altijd gevaarlijke Els Kales, spelend op eiger. bodem, door tot de fi nale damesenkel-C. In het he- renenkel-C sneuvelde Han de Jong uit Hillegom, die als der de genoteerd stond, tegen zijn clubgenoot G. van Engelen. „Ik win altijd van hem, behalve in toernooien" zo luidde het com mentaar van Han. Bij de heren in D zal Rob van Leeuwen ziph Bejaarde Warmonder mishandeld Brandweer Nieuw plan Leidschendam Wassenaar Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeerverhod in te stel len op de oostelijke zijde van de Van Duivenvoorde aan voor het gedeelte ten noor den van de Van Cranen- burchlaan. Het betreft hier het gedeelte dat langs de drie hoogbouwflast loopt. RIJNSBURG De feestweek in Rijnsburg (maan dag begonnen) is in alle opzichten een geslaagde te noemen. De talloze evenementen zijn perfect georganiseerd en alles verliep dan ook zonder één wanklank en naar wens van de organisatoren. De feestweek is eigenlijk tweeledig: De bevolking van Rijnsburg wil haar aanhankelijkheid met het ko ningshuis betonen en tevens haar schoonheid aan bloemenpracht laten zien. waai moeten maken als sterk ste van 78 deelnemers. In het herenenkel-C voert B Byleveld de lijst aan terwijl bij de dames in deze categorie deze eer aan Elly Trompert te beurt is geval- Ion. Mevr. Trompert,,. zal haar plaatsing bij de da-1 mee in D moeten verdedigen. DEN HAAG/WARMOND „Een nare, laffe daad" noemde de offi cier van justitie de mishandeling van een ruim 70-jarige inwoner uit Warmond. Hiervoor stonden een 32-jarige loswerkman uit Sassen- heim, een chauffeur uit Voorhout (20) en een uit Lisse (22) terecht. De laatste liet verstek gaan. De mishandeling was begonnen met een afpersingsaffaire, na een café-bezoek in Warmond. Tijdens een ruzie onderling ging er iemand met de bromfiets van een van de verdachten ervandoor. Deze persoon werd echter achterhaald en moest, onder enkele geweldplegingen 2 „geeltjes" betalen. Hierop toog men naar de bejaarde Warmonder, die een bekende was van de verdachten. Zij belden bij zijn woning aan en toen de man naar buiten kwam, werd hij fors mishandeld. Deze laffe en onsportieve daad werd door de rechter gehonoreerd met een boete van 300 gul den en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk. stak in Nieuwkoop vuur aan NIEUWKOOP - Mede dank zij de ideale wwersomstandigheden I is de laatste avond van de Nieuwkoopse vakantieweken een groot succes geworden. Twee fanfares uit Nieuwkoop en Bodegraven maakten een fee te- lijke rondgang door de Nieuw koopse straten, gevolgd door vele tientallen uitgelaten jeugdi ge inwoners van Nieuwkoop. Rond hal negen hadden vele honderden Nieuwkopers zich rond het timmerdorp verza meld, waar rond die tijd de es tafettelopers met het Nieuw koopse vuur de opgetaste bouw werken van het timmerdorp de den veranderen in een hoog op laaiende fakkel. In het licht van de schijnwerpers werd het een imposante gebeur tenis en de toeschouwers gingen dan ook pas huiswaarts toen de Nieuwkoopse Brandweer met groot materiaal letterlijk en fi guurlijk het feest hadden uitge spoten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4