Vreemde ontknoping Schmitz - Visscher Zonnig zwemfestijn in propvol Alkebad Turkenburg bel van creativiteit PIT'54 op zomerkamp Open Leidse Kampioenschappen Boliensrreek BODEGRAVEN De Bodegraafse Kindervakan- tiedagen stond gisteren in het teken van d» creativiteit. In de hal van Turkenburg, het leeg staande grote gebouwencomplex, dat de ge meente vorig jaar aankocht, hielden de jongste kinderen zich bezig met het maken van stok* poppen en poppenkleertles, het maken van een poppenkast en natuurlijk met het opvoeren van poppenkastvoorstellingen. De oudferen hadden het druk met maskers maken. Er werd gewerkt met klei, er waren er die col lages maakten en natuurlijk ontbrak het werken met waardeloos materiaal ook niet. Origineel was het idee om kleding voor het jaar 2000 te maken. De leiding maakte hierbij dankbaar go> bruik van de medewerking van de kunstenuar Aiphons van Leeuwen. Deze daag werd besloten met een show van wat er deze dag zoal was gemaakt. Daarbij waren niet te zien de pannekoeken die tussen de be drijven door door de jeugd gebakken en veror berd waren. Vandaag was het sprookjesdag. Vanmorgen wer den bij Turkenburg en vanmiddag bij het paro chiehuis sprookjes opgevoerd. De groepen kon den zelf hun sprookje kiezen, er een liedje bij maken en dat opvoeren, na ook zelf de costu- mering te hebben vervaardigd. Wie sneden tweehonderd banden door? VOORSCHOTEN I„ Voor schoten zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag minstens 75 auto's beschadigd door van dalen. De gedupeerde eige naren, die bijna allemaal wonen in de wijk Adegeest, hebben samen met de omwo nenden een inzameling ge houden om te komen tot een premie voor de tipgever, die opheldering in deze>zaak wil verschaffen. Er fis ithans ruim 300,- ömtge- zameld. De rijkspolitie te Voorschoten heeft de zaak in onderzoek. Er zijn wel be paalde aanwijzingen in welke richting gezocht moet wor den. Het vandalisme is be slist niet veroorzaakt in een dronfkennjansroeswant som mige vernielingen zijn trefze ker uitgevoerd. Zo was bij een auto de benzineleiding doorgesneden. Bij het starten van deze vloog de motor in de brand en moest de brand weer erger voorkomen. De eigenaren van de auto's hebben o.a. een grote vraag naar autobanden tijdelijk doen ontstaan, er waren een kleine twee honderd banden vernield. De schade moet voorlopig gedragen worden door de eigenaren van de auto. Indien de vandalen ge vonden worden is alleen via een W.A.-polis eventueel ver haal findien de vandalen min- derjanig ziijn. De Afll-rlsik-aintoipo'lis betaalt eerst nadat de dader bekend is, maar veelal blijkt de kor ting voor schadevrij rijden dan hoger te zijn. De buurt bewoners dn Adegeest vre zen nogmaals een terreu rgolf en daarom is iedereen bang om als initiatiefnemer voor deze premie genoemd te worden. Strubbelingen bij Watertje bleven uit Zoeterwoude. De eerste dag waarop de nieuwe verkeers maatregelen voor het Water tje en omgeving van toepas sing waren heeft weinig strubbelingen te zien gege ven. Gistermorgen 8 uur werden de verkeersborden „onthuld" die in de voor gaande dagen door de dienst gemeentewerken waren ge plaatst. Vooral automobilisten van el ders die nog onbekend waren met de wijzigingen zagen bij de Nieuwewegbrug hun ver trouwde route geblokkeerd door het bekende ronde, rode bord met de witte bailk. Een aantal van hen ontging dit echter en zij reden door in de nu verboden richting. Na de eerste paar uur werd dit snel minder. Vooral na de middag toen de zaken hun wekelijkse halve-dagslui- ting hadden was het opmer kelijk rustig op het Watertje waarop toen maar enkele ge parkeerde auto's (tussen 8— 18 uur maximaal 1 1/2 uur met parkeersohijf te zien waren. Een aantal automobi listen beging nog wel de overtreding door vanaf de Noordbuurt linksaf te slaan naar het Watertje. Dit fis verboden, het is alleen toege staan vanaf de Dorpsstraat. De politie toonde zich op de eerste dag zeer soepel en het bleef bij aanwijzigingen en waarschuwingen. In de ko mende dagen zal tegen hard nekkige foutrijders wat straf fer worden opgetreden. Het is nu al gebleken dat door de sterke teruggang van het aantal auto's het omkeren van de rijrichting juist is. vanuit het achterveld en wist een fortuinlijke voorsprong van 4—1 op te bouwen. Onverwachts kwam Visscher, die veelvuldig ter verkoeling in zijn hand blies, met zijn dubbelhandige topspin-backhand terug tot 44 en met een flinke dosis geluk zelfs op 54. Met gemak trok de zich goed inzettende Schmitz de stand weer gelijk. Deïe zeer spannende stand zal er mede de oorzaak van zijn ge weest dat de spelers elkaar ver wijten begonnen te maken dat de ander stond ;e „prikken". Een sterk geëmotioneerde Vis scher lukte het op de stand van 6—5 achter een vijftal match points te niet te doen. Toen Klaas, na een volgens hem du bieuze beslissing van de umpi re, zowel op Fried als op de umpire kritiek begon te leveren, was het duidelijk te zien dat Fried er geen plezier meer in had. Nadat Visscher de partij met 2—6, 6—2, 8—6 binnen ge haald had, riep hij het publiek toe dat hij indien gewenst zijn gedrag wel wilde verklaren. Wat deze verklaring ook mag zijn, we doen zeker het beste als we het in de laatste set ge toonde gedrag snel vergeten, panning bracht ook de beslissen- jaar: 1. Henri Loos, 2. Roberi v.d. Geest, 3. Rudi van Es. Jon gens 8 - 9 j. 1. René Klein, 2. Marcel van Ruiten, 3. Hank Glansbeek. Idem meisjes tot 7 j.: 1. José Krijger, 2 Jolanaa Straathof. 3. Joke v.d. Zwet. 100 m. schoolslag: jongens 10 - 12 j.: 1. Ronnie Rietbroek, 2. Ri chard de Jeu, 3. Jimmy van Es, Idem 13 - 15 j.: 1. Peter l'Ami, 2. Harry van Amsterdam, 3. Mi- chiel v.d. Hoorn. Idem meisjes 10 - 12 j.: 1. Marieke Verhaar, 2. Yvonne Hogenboom, 3. Ma rian Zwartjes. Idem 13 - 15 j.: 1. Anja v.d. Zwet, 2. Gerda v.d. Zwet, 3. Yvonne v.d. Meer. Rugslag 50 m. jongens tot 7 jaar: 1. Henry Loos, 2. Rudi van Es, 3. Michel Bakker. Idem 8 - 9 j.: 1. Gerrie v.d. Zwet, 2. Marcel van Ruiten, 3. René Klein. Idem meisjes tot 7 jaar: 1. Corine de Ouden, 2. Jolanda Straathof. Idem 8 - 9 j.: 1. Joke v.d. Zwet, 2. Ans de Jeu, 3. In- grid van Klink. 100 m. rugslag: jongens 10 - 12 jaar: 1. Ronnie Rietbroek, 2. Jimmy van Es, 3. Richard de Jeu. Idem 13 - 15 j.: 1. Frits Dresscher, 2. Nico van Haestrecht, 3. Peter l'Ami. Idem meisjes 10 - 12 j.1. Mar- ja Broesterhuizen, 2. Marieke Verhaar, 3. Marian Zwartjes, Idem 13 - 15 wet, 2. Ineke den ODEN,3. Gerda v.d. Zwet. 100 m. vrije slag: jongens 10 - 12 j. 1. Ronnie Rietbroek, 2. Jimmie van Es, 3. Richard de Jeu. Idem 13 - 15 j.: 1. Peter l'Ami, 2. Nico van Haestrecht, 3. Frits Dresscher. Idem meisjes 10 j.: 1. Tanja Wcsselman, 2. Ma rieke Verhaar, 3. Yvonne Ho genboom. Idem 13 - 15 j.: Ineke den Ouden, 2. Anja Zwet, 3. Yvonne v.d. Meer. In 't water uitkleden: 1. Anja Ver haar, 2. Pauline Jansen, 3. Ar jan de Haan. Luchtbeddenrace met prijs voor origineelste kle ding: (jongens) Aadje Mgllcrs en (meisjes) Dorien Schamine, snelste bij jongens Tom van Veen en bij de meisjes Karin Dobbe. Bekertje overbrengen: jongens: 1. Gerard Vermeij, 2. Addy Kramer, 3. Andv Jansen. Idem me'sjes: 1. Ingrid v.d. Meer, 2. Corolme Stork, 3, M'e- ke Vermeij. Morgen vriidag handbaltoernooi voor de school- ploegen op terrein ijsbaan te 10 uur v.m. en rolschaatsen n.m. 2 uur op het veilingterrein. BURGERLIJKE STAND I Jr.; .1 .1 el .Ir .louda, 7 jr; I. Plomp Jr A l.nml.luir'r-lil '41 Jr; I, l'rln nK 'I Jr; J SinlnU II Jr.; W I liirill, 71 Jr.; I> Bothnrt II» Jr. nrnbartx, 7» Jr; T II W vnn I Jr; II ((uecni 70 Jr; W J Indi LEIDEN Op het heetst van de dag zagen de toeschouwers, die gisteren de Open Leidse Kam pioenschappen bezochten, een uitermate enerverende partij tennis. Fried Schmitz en Klaas Visscher stonden de volle drie seis tegenover elkaar en zullen beiden na afloop, zeker wat be treft de laatste reeks, een onbe vredigd gevoel gehad hebben. Nadat de heren ieder éen set met 6—2, 62 op hun naam hadden weiten te schrijven, diende de derde set zoals gewoonlijk de beslissing te brengen. Schmitz opereerde, met een minder ster ke service, evenals Visscher de reeks, die dinsdag wegens duisternis gestaakt werd, tussen Piet Veentjer en Hans Adema van Scheltema. Ondanks de zwakke service van Hans keek Plet Veentjer snel tegen een 3 —1 achterstand aan. Door een goede spreiding van de ballen, waardoor hij meer pressie uit oefende, bracht Veentjes de stand nog op 32. Hierna kon Adema even van een zwak ogenblik van de Hagenaar profi teren zodat het initiatief bij hem kwam te liggen. Met diepe forehands Hans loopt voortdu rend om zijn backhand heen wist hij Veentjer op de baseline ALPHEN A/D RIJN Het echt paar J. Christiaanse J. van Zoest uit Mphen a/d Rijn was gisteren 50M JAAR GE TROUWD. De ex-boekbinder en zijn wouw hielden een (zeer druk bescohte receptie in het zaaltje van de Salvatori-kerk. Het gouden bruidspaar geniet van een uitstekende gezomllheid en is beslit op de (goede) weg naar de 60. .ZOETERWOUDE Vele groepen van verenigin gen zoals de Gidsen, Verkenners, Kabouters, Welpen, Vrije Klubs, MeVe en S. J. Z..-junioren hadden in de afgelopen weken elders hun bivak opgeslagen. Voor enkele anderen wacht dit avon tuur nog. Zaterdag vertrekt de landelijke Rijver- eniging Jeanne d'Arc naar Maartensdijk en zon dag is hert de beurt van de tafeltennisvereniging PIT'54. Zij gaan naar het bekende „Grote Bosch"" in zdriebergen. Het is bepaald vrij uniek dat een ta feltennisvereniging 'n zomerkamp orgganiseert. Enkele maanden geleden kwamen Marian v.d. Helm, Wim en diens Broer Peter v.d. Salm met een voorstel hiertoe bij het bestuurr. Zij kregen het fiat maar moesten wel zelf voor de organisa tie van het geheel zorgen. Dat was geen simpel karwei omdat men niet kon terugvallen op een grote organisatie hiervoor zoals bijvoorbeeld voor de voetballers bestaat. Zij waren echter niet voor één gat te vangen, togen aan het werk en vonden een ideaal kampterrein in Driebergen. Voor de huisvesting mogen zij beschikken over de tenten van de Christoffelgroep die ook kookgerei e.d. af stond. r is een gevarieerd programma samenge steld, met een alternatief voor evt. regenachtige dagen. De woensdag is gereserveerd vlor bezoek van de ouders. Deze zorgen zorgen zondag ook voor het vervoer van de 20 junioren. Voor de thuisblijvers begint maandag de training voor het nieuwe seizoen. Tot de aanvang van de bekercompetitie in september is de zaal can het centrum zelfs op drie avonden beschikbaar t.w. maandag, dinsdag en woensdag. te houden. Met 6—2 in deze set bereikte hij de volgende ronde. Onze nationale kampioen Jan Hordijk, neit terug uit Tsjecho- slowakije speelde zich 's ochtends wat in tijdens zijn duel met de jeugdige Loek Klippel 6—2, 6— 1. Deze favoriet bij de heren vertelde dat de volgende ronde tegen Hans Haks ook een haal bare kaart moest zijn. Hij kreeg gelijk want met een harde top spin fore- en backhand wist hij Haks alle hoeken van de baan te laten zien. Na de eerste ïeeks in 13 minuten te hebben \eroverd kon hij tenslotte met 6—6, 6—3 tevreden van de baan stappen. Wanneer Hordijk deze vorm weet te behouden zal hij zowel tijdens de Nationale als op deze „Generale" wellicht zijn plaatsing als eerste kunnen waarmaken. Misschien kan Marian Laudin hem deze zege nog gaan belet ten. Laudin versloeg, af en toe als een furie achter de ballen aanjagend, Peter Vaarties zon der enfiige moeite 61, 61. Voor deze zelfde uitslag zorgde ook Louk Sanders, wiens vorm in stijgende lijp »s, tegen Lex Constandse. In het herendubbei-A bleken de gebroeders Panman, beiden lend voor het Amsterdamse N.W.T.L., met 61, 64 sterker don de combinatie Horn- man/Van Waning. Do gebroe- I ders Dankelman hadden tegen het duo van Min/Thung minder succes 61, 64. 1 In het herenenkel-B deed zich verrassing van de eerste orde voor. De als tweede gekwalifi ceerde Hans Vergoed moest te gen de vroegere A-speler Rien van BTertk het iloodje legigen. Hans die zich door het half zachte tennis van Rien ging for ceren kon niet in zijn hoge tem po komen. Van baan 4 kwam Rier uiteindelijk met een 6—4, 26, 64 overwinning. Blom- mendaal die als derde geno teerd staat ,had weinig moeite met W. Stoop 6—2, 6—1. Har Meyer bereikte in dit onderdeel de kwartfinale waar hij tegen de favoriet Bram Madera zal moeten aantreden. Eveneens in de B-afdeling werden de twee sterkste Roombupg-da- mer uitgeschakeld. Milou Pen seel verloor voor de vijfde keer in haar leven van Nicolette v.d. Pol 64, 6—1 terwijl Josine v.d. Koogh due in Alphen wonende Anja Monod geen enkele kans gaf 6—1, 6—1. De wedstrijdleiding, het echtpaar Koole geassisteerd door mevr. van Aelst, en de wedstrijdcom missaris, de heer van Aelst, konden 's avonds meedelen dat zij erin geslaagd waren om op deze fraaie zomerdag, ondanks het tekort aan banen van T.C. Roomburg, ongeveer 50 partijen gespeeld te krijgen. NIEUWVEENSE WELPEN REIZEN OM DE WERELD NIEUWVEEN De Nieuwveense welpen onder leiding van Akela L. Droog en met assistentie van leidsters de Lange, Lek en Burgmeyer, brengen hun vakan tie door in „Thorheim" te Doorn. Er wordt gedurende een week „een reis om de wereld" geor ganiseerd. Iedere dag vertoeven zij denkbeeldig in een ander land met alle gewoonten, ge bruiken en daaruit samengestel de speurtochten en handenar beid. Op het programma staan meerdere fietstochten in de mooie omgeving. Hopman M. Spekman heeft met zijn verken ners het bivak opgeslagen in het Buitencentrum van de Pad vinderij te Austerlitz. Alkemade Wederom een zeer geslaagd onderdeel van de vakantiespelen VAK-'73 heeft plaats in het Alkebad met zwem- en be-' hendigheidswedstrijden. Het zomerse weer was bij zonder gunstig voor deze evenementen waarmede de organisatoren, vanwege de zeer grote deelname, hun handen aan vol hadden. Door de talrijke jeugd werd en thousiast en sportief gestreden om tot de ere-piaatsen te mogen komen. De uitslagen van de di verse wedstrijden werden: 50 m. schoolslag: jongens tot 7

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5