MICHELS: „IK GELOOFDE ER EIGENLIJK NIET ECHT IN" t telefoontjes! fgpiis Inzet was prestige en image van Barcelona Ajax hield vast aan 't contract kdf" <g> gpsxw ES?®35*** w"öa-™s. 5SS B53E ipsa SSP5K STorarsssTrat ppii =rSf5™lruaus,us,w --~GERLANDi iïiiP iSSS Sr" pi Deze klant van u leest per dag gemiddeld drie kwartier in de krant, blijkt uit het Nationaal Dagblad Onderzoek. PAGINA 12 LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 AUGUSTUS 1973 nus Michels, Bar- ïft er niet echt in geloofd dat Johan Cruyff nog dit sei zoen bij' Barcelona zou voetballen. De Amsterdamse trainer, met zijn spe lers in Nederland voor een trainings kamp van ruim twee weken op Papen dal, vertelde gisteravond op Schiphol: „Aan de hele zaak zaten te veel haken en ogen. In de eerste plaats de finan ciële kant, een bedrag van enkele mil joenen is ook voor Barcelona niet mis en in de tweede plaats de technische kant van de transfer. Dat was niet al leen een zaak van Ajax, maar ook van de reglementen van de KNVB. Ik heb gehoord wat Burgwal er over vertelde en al zou een verbreking van het con tract door de rechter misschien nog mogelijk zijn geweest, de termijn was kort. Barcelona moet 48 uur voor het sluiten van de transferperiode, ui terlijk op 29 augustus dus, zijn zaken rond hebben". „Zelf heb ik", zei Michels verder, „de hele zaak vari een afstand meegemaakt, want ik was dinsdag al naar Nederland gevlogen. Ik heb natuurlijk een stem gehad in het besluit om nog eens met Cruyff en Ajax te gaan on derhandelen. Net als vroeger bij Ajax bepaal ik of een speler voor mijn elftal aantrekke lijk is. Wat Cruyff betreft heb ik „groen licht" gegeven. De verdere onderhandelingen gaan dan buiten mij om." Was Cruyff een halszaak voor Barcelona? Michels: „Dat is iets te scherp gesteld. In Spanje telt niet alleen dat een club als Bar celona een nieuwe speler nodig heeft, er is ook een voortdurende prestigeslag met Real Madrid. Iedereen bij ons zou tevreden zijn geweest als wij Cruyff hadden. Nu liggen wij nog steeds bij Real achter, zij wel Günther Netzer, wij niet Johan Cruyff. Die achtergrond is ook bepalend voor het be drag dat een club in Spanje voor een speler wil betalen, al ligt een som van zo'n vijf mil joen gulden, waarover werd gesproken, na tuurlijk buiten de verhoudingen." Belang Maar een dergelijk bedrag kan niet alleen worden gezien als de prijs van een speler. Je koopt namelijk geen eenling. Je versterkt je elftal. Zo'n man werkt in het belang van ie dereen. Een dergelijke speler moet Barcelo na wel in het buitenland zoeken. Echte ster ren op aanvallend gebied, zijn er op dit mo ment in Spanje niet meer." „In vier jaar", verklaarde hij, verder is Cruyff niet zo verschrikkelijk veel beter gaan voetballen, maar in die periode is hij wel uitgegroeid tot een wereldster omdat Ajax een wereldploeg werd. Barcelona had Metzer ook kunnen hebben. Maar Michels vond het niet zo dringend no dig. „Wij hadden Sotil Alal. Hij is een mid denvelder, een aanvallende weliswaar, maar toch een middenvélder. Met Netzer erbij zou ik aan mijn contingent buitenlanders zijn, maar nog steeds geen echte aanvaller heb ben en Barcelona heeft voor alles een spits- speler nodig." Sotil is op dit moment niet bij de Barcelona- ploeg. Michels; „Nee hij is in Zuid Amerika. Chili en Peru, waar hij vandaan komt, spe len op 5 augustus in Montevideo de beslis singswedstrijd uit hun groep voor kwalifica tie voor het wereldkampioenschap. Daarna komt hij waarschijnlijk hierheen, maar ze kerheid heb je nooit met die Zuidamerika- Zekerheid heb je trouwens nooit met voetbal lers. Helemaal niet als je hen naar een heel ander klimaat overbrengt. Het is best moge lijk dat Barcelona ook daarom niet zo gepor teerd was voor Cruyff nadat de verlangens op tafel waren gekomen. Het is maar een vermoeden, want ik heb alles alleen van af stand meegemaakt, ik weet niet waarop de besprekingen tenslotte zijn afgeketst. Prestige Het blijft natuurlijk wel nodig dat Barcelona Rinus Michels: „Welke coach zou geen groen licht voor *ohan Cruyff gegeven hebben?". een goede aanvaller vindt. Het gaat ook om het prestige en de image van de club. Op dit moment is dat niet zo best. „Ik stel mij voor dat de oppositie zal groeien. Met keeper Reina hebben wij ten slotte ook een vrij ongelukkige transactie ge pleegd. Het bestuur vroeg mij of ik hem kwijt wilde. Wij hadden drie goede keepers, dus ik had er geen bezwaar tegen, mits er een goede aanvaller voor in de plaats zou komen. Reina werd aan Atletico Madrid ver kocht voor 600.000 gulden, volgens Spaanse begrippen niet veel voor een internationaal, maar de aanvaller is er nog niet. Bovendien heeft mijn tweede keeper in de eerste oefen wedstrijd een been gebroken. Om die tegenslagen op te vangen heeft de leiding van Barcelona een sensationele stunt willen uithalen. Met Johan Cruyff is het niet gelukt. Rinus Michels verwelkomde gisteren zijn ploeg op Schiphol. De vermagerde coach is op de foto in ge sprek met Gallego (links) en Asertsi. (Van onze correspondent) La Coruna Na een dag vol onzekerheid en voelbare geladenheid kwam gisteren in hotel Atlantico te La Cornuna tenslotte de ontkno ping tot stand. Afgevaardigden van Barcelona zochten stilletjes een goed heenkomen omdat hun opzet mislukt was en Ajax' voorzitter Jaap van Praag richtte zich op als de grote overwinnaar. Het be stuur van Ajax", las hij plechtstatig voor, ..houdt vast aan het met Johan Cruyff gesloten contract en wenst hiervan niet af te wijken. Dit standpunt is Johan Cruyff kenbaar gemaakt en hij toonde er be grip voor. Hij zal mede in het belang van Ajax en het komende we reldkampioenschap voetbal geen verdere stappen ondernemen". Daar was de kous mee af. Barcelona's manager Armando Caraben, die de Spaanse onderhandelingsdelegatie voorzat, bracht niets an ders uit dan: „Wij kunnen verder niets doen. Cruyff komt niet". Hij ging wel in op de vraag waarom een transactie mislukt was. Ajax vroeg meer dan honderd miljoen peseta's (Vijf miljoen gulden) voor Cruyff. „Dat kan zelfs Barcelona niet betalen". Van Praag ging ook in op Real Madrid. „Er is met Real niet onder handeld. Kon ook niet, want de club heeft al twee buitenlanders in Vlak nadat het vliegtuig in La Coruna dienst. Een optie op Cruyff van Real bestaat niet". Barcelona urenlang wereldnieuws. landde barstte de bom. Johan Cruyff was met zijn aanbod van del Tel. 01820-20131 of thuis 01829-3205. schooljaar 1973/ 74 Lielsl particulier Personeel aangeb. leHrling-'kapsIp" B v.n de'r^Metr feL ^01713-3350.' Huish. pers. gevr. J. C. Beuk. Dr. Stapenseastraat 41. r&SSSJlr'-JTsX f.tfï/ssïis.r leren goed en fijn? Evert Z« ons vliegtuig a s. zaler- Doe het zelf fP-ïï' T~-~- WIJ VAREN U LANGS DE MOLENS li Telefoon 01710—34938—43183. Te koop opticien en leerl. opticien ROOSEN-OPTIEK KORT GALGEWATER 1 LEIDEN. Tel. 20375. Te koop

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12