LISSE VERKOOPT GROND VOOR VIJFTIG HUUR- DRIVE-IN-WONINGEN fii f BÊ O Nieuwe cursus voor tuinbouw in Rijnsburg Veel film voor schoolkinderen van Leiderdorp streeknieuws Vakantie-activiteiten voor Stompwijkse jeugd Dorpspomp is weer terug in Voorschoten PAGINA 5 DONDERDAG 26 JULI 1973 LEIDSE COURANT junior :sen. struik VV( Publieke tribune zweeg 1 /f w jjjA /jnu ÉSeBM KATWIJK In het industriegebied Is gisteren een rioolpersleiding gemon teerd. Deze persleiding is de ontbre kende schakel tussen de wijken Hoor- nes en Cleyn Duyn en de rioolzuive ringsinstallatie. Van het industriegebied werd het gevaarte met draglines en sleepboten vervoerd naar de plaats waar hij afgezonken moet worden. Aanvankelijk lag het in de bedoeling de persleiding vandaag af te zinken. Aangezien de baggerwerkzaamheden enigszins verlaat zijn, zal het nog en kele dagen duren. la LISSE Met twee stemmen te gen heeft de Lisser raad giste ren het voorstel van B en W overgenomen om een perceel grond te verkopen aan Shell On roerend Goed B.V. Hejt ligt in de bedoeling om op deze grond, die bij de dijk langs de Ring vaart ligt, vijftig premie-huur woningen te bouwen van het type drive-in. Vooral de heer Smith (pC) had bezwaren. Hij had liever gezien dat de grond verkocht werd voor het bouwen van koopwo ningen. Hierdoor zou er betere doorstroming in Lisse komen. Het kersverse D'66-raadslid de heer Ter Haar was dit met hem eens. I Burgemeester Berends bracht hier tegenin dat er grote behoef de te bestaat aan betere huurwo- Het laatste punt van bespreking was de waterhuishouding rond het gemeentelijk sportpark. De heer Salman (KVP) zei dat met het uitbaggeren van de sloten de zaak niet gered kan worden. Er moet ook een doorstroming in de omgeving komen. De in het voorstel tot uitdrukking kwam. Wethouder Van Leeuwen zei dat dit desalniettemin toch Wethouder Van Leeuwen deelde de bedoeling was. mee dat er een tweede duiker Na de raadsvergadering gaf bur- onder de Spekkelaan wordt ge- gemeester het woord aan de pu- plaatst. De heer Salman was blieke tribune. Deze zweeg ech- het er niet mee eens dat dit niet ter in alle talen. - a? rla: ningen, waarbij hij vooral dacht aan hen, die niet vast dn een ge meente kunnen blijven wonen, zoals bijvoorbeeld ambtenaren Bij de grote inflatie is de nei ging om huizen te kopen naar zijn smaak veel te groot. Vervolgens boog de raad aich over het voorstel van B en W om de stichting Poelcentrum een jaarlijkse subsidie van maximaal 10.000 toe te ken nen. Unaniem werd dit voorstel gesteund niet in de laatste plaats omdat men zeer te spre ken was over het goede econo mische beleid dat door de stich ting wordt gevoerd. DJS ontvangt Moerkapelle in toernooi St. Bernardus "[HAZERSWOUDE De voetbal- vereniging Moerkapelle heeft zich moeten terugtrekken uit 't nederlaagtoemooi voor stand aard-, reserve en jeugdteams, dat de Hazerswoudse voetbalver eniging St.Bernardus voor de aanvang van de nieuwe compe titie op eigen terreinen organi- seert. De KNVB stelde voor het eerste team van Moerkapelle op zon dag 2 september namelijk al een competitiewedstrijd vast, waardoor de roodwitten niet naar Hazerswoude kunnen ko men. Dankzij de secretaris van Moerkapelle werd St. Bernardus uit dreigende impasse gehaald, omdat hij bij de Rijndijkse ver eniging DJS uit Hillegersbérg aanbeval. De vierdeklasser treedt nu op 2 september met drie teams op de Rijndijk aan. De andere deelnemende vereni gingen aan het toernooi zijn Sporting '70 (zondag 12 augus tus) en VTL (zondag 26 augus tus). Ter Aar. Door de reconstructie van het wegdek van de klei ne brug te Langeraar is de passage voer deze brug aan zienlijk verbeterd. Twee da gen heeft het vorkeer, uitge zonder d de fietsers, deze brug niet kunnen gebruiken, doch dit ongerief heeft men voor lief genomen. RIJNSBURG Half september gaan er cursussen E.V.T.O. (econo mische vorming toekomstig eondernemers) van start in de omge ving Rijnsburg en Roelofarendsveen. De cursussen worden georga niseerd door de drie Hollandse Landbouw Organisaties in samen werking met de rijkstuinbouwconsulentschappen Aalsmeer en Lisse. In Rijnsburg zal men zich hoofdzakelijk gaan richten op bloemen en bolbloemen en in Roelofarendsveen op bloemen en potplanten. De cursus omvat een dag per week gedurende twintig weken. De hoofdonderdelen van de E.V.T.O. zijn: bedrijfseconomi sche boekhouding, economische, Juridische, financiële en fiscale aspecten van bedrijfsopvolging; samenwerkingsvormen en infor maties over dienstverlenende in stellingen voor de tuinbouw. De nadruk ligt op de bedrijfsecono mie en de problemen rond be drijfsovername of stichting van een bedrijf. Cursisten moeten op middelbaar niveau gevormd zijn zoals MTS of Mavo; LTS met b.v. midden stand mag ook. Zl; moeten één of twee jaar voo: eer. vermoo deiljke bedrijfsopvolging staat, of niet langer dan twee jaar tuinder zijn. De leeftijd moet liggen tussen 21 en 32 jaar. Te vens moeten zij een ruime erva ring op het gebied van tuinbouw hebben. Belangstellenden kunnen zich la ten inschrijven voor 11 augustus bij ir. A. Willemsens. Dreef 22. Haarlem, tel. 023—319262 of ir. Gijsbers en de heer Algera, Heereweg 343, Lisse, tel. 02521 —14548. St. Bernardus niet op dreef in NKS-kamp Hazerswoude Het jeugdteam van de voetbalvereniging St. Bernardus, dat tot zaterdag te gast is In het NKS-kamp te Leusden, heeft gisteren weinig opzienbarende resultaten weten te boeken. Bij de estafetteloop was er voor de oranje-witten slechts een vijftiende plaats weggelegd in een veld van acht tien deelnemende verenigingen. De slagbalwedstrijd tegen DCS werd met 1116 verloren, maar daar stond tegenover dat de slagbalontmoeting tegen 's Gra- venzande een monsterzege voor St. Bernardus, dat met 22—7 ze gevierde, opleverde. De 's-G ra- venzanders namen revanche op het voetbalveld door met 1—0 te winnen. Hazerswoudse Boys ontmoet Koudekerk HAZERSWOUDE - Het standaard team van de voetbalvereniging Hazerswoudse Boys hervat aan staande zaterdag 25 juli de acti viteiten met het spelen van de eerste wedstrijd voor het neder laagtoemooi. Op het programma staat de streekderby tegen „buurman" Koudekerk, een team dat overi gens twee klassen hoger speelt in de competitie dan de afde lingseersteklasser van het Ha zerswoudse sportpark. De wed strijd begint om 16.00 uur. De reserve-elftallen van beide ver enigingen ontmoeten elkaar om 14.00 uur. Henffelsport- viswodstrijd LEIDSCHENDAM De Leld- schendamse Hengelsport Vereni ging organiseert zondag 12 au gustus voor leden en niet-lcden een groot visconcours aan de Vliet, richting Kniplaan. In schrijving a 3 gulden per per soon kan gebeuren bij A. J. Pijn- acker, Plaspoelstraat 36, tel. 3181 of C. G. G. van Veen, Burg. Velthuysenlaan 93, tel. 2994. 'erzamelpunt Is het Dimpleto, zondagv/chwuul au:, waarbij tevens de platxsnummers kun nen worden getrokken. Er wordt gevist van 7 tot 12 uur, vanaf 15 centimeter, volgens puntenstelsel; dat wil zeggen, hoe groter de ris des te meer punten. Lcldschendam Wethouder Van Dongen van Openbare Werken en Ruimtelijke Orde ning zal op de woensdagen 1 8 en 15 augustus geen spreek uur hebben. STOMPWIJK De laatste twee weken van de schoolvakantie worden in Stompwijk jeugdactivi- teiten georganiseerd. De komende week zal de jeugd vooral creatief worden beziggehouden. De hoogtepunten krijgen deze week daarop hun be slag. Van maandag tot en met vrijdag kunnen de kinde- terecht in het dorpshuis om te knutselen be- film vertoond. Op het terrein langs de Meerlaan worden de hele week hutten gebouwd. Voorts ver meldt het programma een hengelwedstrijd langs de Jan Koen op dinsdagmorgen, een minitrip naar Avifauna op woensdagmiddag, poppenkast in de bibliotheek voor kinderen van 8 jaar op weken kunnen zij een pasje kopen die toegang geeft tot alle activiteiten. De eerste week kost deze 4,50 en de tweede week 4. Ze zijn te krij gen bij mevrouw De Kier, Van Snnthorststraat 7 en mevrouw Janson Dr. Vort Noortstraat 62b. Voor de kinderen vanaf 10 jaar, is er een extra at tractie. Op woensdagmiddag 1 augustus kunnen sieraden maken, die ook geëmailleerd kunnen halve op donderdagmiddag. Dan wordt er een De organisatoren hopen op een kleine bijdrage van van de kinderen is dan ook beperkt. Voor beide worden. de Stompwiikers om de jeugd af en toe eens te verwennen met een ijsje. Tevens zijn vele min of meer waardeloze materialen, zoals tomatentouw, kralen, wolrestanten, bekertjes, hout, spijkers enz. welkom. Deze zaken kunnen ingeleverd worden bij mevrouw De Kier. Bridgeclub De Oude Rijn opent seizoen n do IAZERSWOUDE De Hazers- »rd wouds/Koudekerkse bridgeclub ,De Oude Rijn" begint op 16 augustus weer te spelen. Op die datum wordt in Hotel Van Eg- mond te Koudekerk aan den Rijn de eerste clubavond van het nieuwe seizoen gehouden, id lanaf deze datum wordt op iede re donderdagavond, vanaf 20.00 uur, gebridged in genoemde lo kaliteit. Het bestuur kijkt overi gens uit naar de aanmelding van nieuwe leden, nu er ver schillende naar elders zijn ver trokken. De contributie be- 3,— per persoon per maand. Aanmeldingen: L. M. de Boer, Rijndijk 242, Hazers- woude-Rijndijk (tel. 01714 2447). Leiderdorp De Stichting Jeugdwerk Leiderdorp hield gisteren in de Vogelweidschool een film voor de kinderen. Na een paar teken filmpjes met als hoofdfiguur Popeye, kwam de hoofdfilm: Norman Wisdom in het Wilde Westen. 's-MIddags is de hele groep naar het legermuseum geweest met het openbaar vervoer. Iedereen was erg enthousiast en men keek zijn ogen uit naar al die soorten wapens en militaire kledingen dje er te bczichtingen waren. In de springschans school was er 's ochtends een instuif. Er waren allerlei spelletjes die gedaan konden worden, 's Middags was er film, tekenfilmpje van Popeye, een film over een ezeltje en over een eskimo. In het clubhuis Hocus-Pocus aan de Lindelaan was het land Frankrijk aan de beurt. De meeste kinderen waren verkleed volgens de laat ste mode van Parijs, 's Ochtends was er poppekast, opgezet en ge speeld door twee van de leiders. Marinus en Norbert. Jan Klaassen stotterde voortdurend en Piet Klaassen bleek van Maastrichter oor sprong. Als verfrissing voor de warme wangetjes werd er limonade en stokbrood voorgezet, waarna het Franse spel Jeu de Boule werd gespeeld. De winnaars waren: Wijnand, Jolanda, Otto, René, Carl, John en Fenneke. 's Middags kon men naar dezelfde films kijken als die in de springschans school. Dankzij het voortreffelijke weer was deze dag weer een van de vele heugelijke dagen voor de kinde ren om op terug te kijken. VOORSCHOTEN In Voorschoten kan men weer naar de pomp lopen. Na een restaura tie van ongeveer tien maanden is de histo rische dorpspomp op de Voorstraat, oor spronkelijk vervaardigd door de Ijzergie terij „De Prins van Oranje" te 's-Graven- hage, gistermiddag weer op zijn vaste plaats voor het Ambachtshuis geplaatst. De restauratie van de bronzen pomp is zeer grondig geweest, alle versieringen zijn op nieuw aangebracht, de pomp moet alleen nog in kleur gebracht worden. Met de paardenmarkt zal de pomp weer water ge ven. Niet via de oude bron, maar via de waterleiding waarop de pomp staat aange sloten. Het plaatsen van de pomp ging niet zonder moeilijkheden. De aansluitstukken pasten niet geheel op de stenen ondergrond, waar door de voet gedraaid moest worden. Zeepkistenrace in Alkemade ALKEMADE Dank zl| dc aktl- vltcltcn van het comité vakan tie,spelen VAK-'73 kan dc jeugd van Alkcmude In do vakantiepe riode In elgon omgeving een aantal aangename dagen brie ven. Voor de komende week Is dit voor de Jeugd van Roelof arendsveen, Oude- en Nleuwe- Wetcring o.m. het volgende: Op maandng 30 juli om 2 uur n.m. zeepkistenrace op het vcllingtcr- reln. Dinsdag 31 Juli roeiwedstrljden voor de schoolploegen bij de Westmeerlaan. Vanaf 's mor gens 9 uur is er gelegenheid tot oefenen. De wedstrijden begin nen om half twee n.m. Op woensdug 1 aug. om 13.00 uur worden dc zwem- en behendig- heidswedstrijden in het Alkebad gehouden. Donderdag 2 aug. op het terrein van de ijsbaan bij de Baan begint 's morgens om 10 uur de vijfkamp, en vrijdag 3 aug. op dit terrein, eveneens om 10 uur 's morgens een handbal- toernooi voor schoolploegen. Vrijdag 3 aug. om 14.00 uur rol schaatsen op het veilingterreln. Sohool- parlementen werken niet AMSTERDAM Leerlingen voe len er wcinog voor hun wensen en ideeën ten aanzien' van de school en het onderwijs kenbaar te maken vlo organen als een leerlingenraad. Ook bij docenten bestaat betrekkelijk weinig be langstelling. Ouders zijn slecht geïnformeerd over het bestaan van overlegstructuren op school. Dit zijn enkele conclusies uit een onderzoek uitgevoerd in op dracht van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap (NJG), het samenwerkingsorgaan van het georganiseerde Jeugdwerk. Mej. M. M. H. de Beer (kandidate pedagogiek) en mej. A. F. H. Lugard (kandidate psychologie) hebben een studie verncht over de besluitvorming op scholen aan de hand van twee concrete voorbeelden. Zij kozen hiervoor een lagere technische school en een scholengemeenschap. ZIJ gingen na hoe de besluitvor ming plaats had, en hoe verte genwoordigers van de diverse geledingen op deze besluitvor- ming reageerder

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5