Blommendaal en Hornman stalen de show in Noordwijk Bewoners Leidseweg op wenken bediend i Sport- en spel- tienkamp in Leiderdorp Tandarts De Ruiter 40 jaar in Leidschendam Wethouder Wagenaar benoemd tot burgemeester Zevenhoven streeknieuws pa D. Jonker X verlaat Soc. Dienst Wassenaar PAGINA 4 WOENSDAG 25 JULI 1973 LEIDSE COURANT NOORDWIJK Op de tweede dag van het internationale badgasten tennistournooi op de banen van de Noordwijkse Sport vereniging hebben twee partijen, uit de gespeelde 97, de show gestolen. Zowel het duel tussen de Noordwijker Ronald Blom mendaal en Guido Hornman in A als de hevige strijd tussen J. Hollerman en de Tsjech Z. Periccek in B nam meer dan twee uur in beslag. Blommendaal, vorige week zo succesvol i>n Lisse, verklaard na afloop: „Hij heeft verloren, ik niet gewonnen!" Daarmee gaf de Noordwijker aan dat niet hij maar Hornman, door ongebrui kelijk veel fouten, ervoor ge zorgd had dat de winst uiteinde lijk naar hem ging. Na een tie- reak haalde Guido de eerste set met 76 binnen waarna Blommendaal de tie-break van de tweede set op zijn naam schreef. In deze tie-break, ten slotte 7—5 voor Ronald, is Hor man slechts twee slagen van de overwinning geweest. Ook de derde set ging tot 33 gelijk op; toen kon Blommendaal doorstoten tot 53 wat hem met 64 de beslissende set en de partij opleverde. Onder grote publieke belangstel ling vochten de 56-jarige J. Hol lerman en de Tsjech Z. Petricek in B een ware titanenstrijd op het centre-court uit. De slagvas- te Hollerman zag een 5—2 voor sprong in de eerste set omgezet in setverlies met 7—5. Deson danks volhardde hij; de snellere Tsjech, die echter minder ser veerde, moest de gelijk opgaan de score toestaan zodat ook hier een trie-break toegepast deöende te worden. Met de minimale winst van 7—5 in deze tie-break bereikte Petricek, die notabene ook in C speelt de volgende ron de. Naast Blommendaal zorgde ook Gerard Scholtes voor een opval lende prestatie in A. Deze ten- nisleraar 40 uur in de week moest tegen H. Bieleveld aantreden. De tennisleraar die na zijn zege in het B-tournooi van Thor Rood-Wit zegt in een goede conditie te verkeren speelde onverwachts Bieleveld uit het toernooi. Meit 6—2 64 moest de vierde heer van het (lands-)kampioensteam van de Metselaars het loodje leggen te gen Gerard, die voor Never Out in de overgangsklasse A heeft geacteerd. Eveneens in A 'veroverde J. de Groot de eerste set en een 31 voorsprong in zijn partij tegen R. Castelein. De Katwfijker, be ter spelend dan de laatste tijd moest toch in Castelein met 3— 6, 6—3, 6—2 zijn meerdere er kennen. Bij de dames in A zat Joke Bos, een goede bekende in Noord- wijk, tegen Elly Simons niet ver •'an de winst af. Met 26, 75, 6—3 bereikte Elly die dit jaar in de competitie voor Tilburg uitkwam, de volgende ronde. In het damesenkel-B verloor Eve- lien Huurman in drie sets van mevr. Hubberth 67, 62, 62 terwijl Milou Penseel met harde slagen op de beslissende mo menten beter tennis toonde dan A. Vermeulen-Molenbroek 64, 7—5. De Unicum speelster Mau reen Meyer, die steeds sterker gaat spelen wist met 6—2, 7—6 de Ailphense mevr. Kwaaiiitaal aan de kant te zetten. Zoals uit het bovenstaande wel is ebleken zijn de twee Zuid- Afrikanen, B. Mitton en J. Yill, die in A als de nummers één en twee geplaatst staan, nog niet aan bod gekomen. Over hun speelsterkte is slechts weinig bekend. We bezochten gisterenmiddag als enige toeschouwers tijdens hun eerste echte training, waarvoor zij een zeer snelle baan van Huis ter Duin ter beschikking hadden gekregen. Reeds snel bleek dat beide spe lers, geen van beide een vol maakte stijl heeft, vooral sterk zijn in hun slagen vanaf de ba seline. Mitton bezit naast zijn snorretje een harde service met enige topspin die hij goed op de lijnen weet te plaatsen. Zo ge beurde het dat hij na drie aces op de verbaasde Yill geslagen te hebben, laconiek verklaarde: „I am just practicing my servi ce", Miitton die zeer flitsend speelt, zowel forehand als back hand slaat hij topspin neemt de bal dichter dan zijn vriend J. Yill op het lichaam. De laatste hanteert evenals Mitton dikwijls een perfeote dropshot. Een eventuele finale tussen deze beide spelers, beiden beter dan de Nederlandse top, zou wel eens zeer spannend kunnen wor- SASSENHE1M In het kader van de vakantie-activiteiten reed men gisteravond de eerste van de vier ritten van de 2e Wieler-tour-1 avondvierdaagse, georganiseerd door de Wielervereniging Sassen- heim en Omstreken. Oud en jong. hele gezinnen, inclusief met1 vakantiegasten, gingen bij het clubgebouw in de Marijkestraat van start. i LEIDERDORP Het pro gramma voor vrijdag a.s. van de stichting jeugd werk Leiderdorp ziet er als volgt uit. Wie wordt er in een sportie ve kamp op 10 onderdelen, waarin de totale score be slissend is, het sportmeisje en de sportjongen van 1973 van de stichting jeugdwerk Leiderdorp? Er zijn zes deelnemersgroepen ril. A. meisjes van 6,7 en 8 jaar: B. jongens van 6,7 en 8 jaar: C. meisjes van 9 en 10 jaar: D. jongens van 9 en 10 jaar: E. meisjes van 11 en 12 jaar: F. jongens van 11 en 12 jaar. De tienkamp vindt plaats op het voetbalveld langs de the. De tijden van de tien- Hoogmadeseweg tegenover kamp zijn van 10 tot 12 uur het tuincentrum De Ley- en 's-middags van 13-30 uur tot het programma af gewerkt is. De onderdellen van deze tienkamp zijn: Baldribb el-slalomloop- fietShindernis-sprint van 60 meter-doel-schieten-tam- bourelli-mini-golf-sprin- gen met bal-boemerang- hindernisbanen. Mei] kan zich opgeven op donderdag 26 juli in het clubhuis aan de Lindelaan van 10.00 tot 16.00 uur a ƒ2, vrijdag morgen op het veld aan de Hoogmadeseweg is opgave ook nog mogelijk maar dan voor 2,50. Voor de eerste drie in het eindklassement van elke categorie zijn er prijzen beschikbaar. Lisse De commissie voor sport en recreatie heeft, in verband met noodzakelijk uit te voeren werkzaamheden aan de sloten en duikers rond het sportpark, advies ingewonnen van het Hoog-heemraadschap van Rijn land. Door het dichtslibben van de sloten zijn de velden niet goed mer te draineren. Als op lossing ziet de commissie het plaatsen van duikers met grotere diameter en een stuw LEIDSCHENDAM Patiënten, oud-patiënten en vrienden zullen za- Duivenvoorde tandarts De Ruiter huldigen-, wegens het feit, dat hij terdag 4 augustus met een receptie in de grote zaal van kasteel Duivenvoorde tandarts De Ruiter huldign, wegens het feit, dat hij veertig jaar geleden, in een huis aan de Damlaan in wat toen nog Veur heette, zijn eerste patiënt behandelde. De heer De Ruiter moest zich, direct na het behalen van zijn tand- van dichtbij meegemaakt. Vanaf de studie in Utrecht, waar nog ge werkt werd met een toen al zestig jaar oude behandelstoel zonder stromend water en een „splinternieuwe" trapboormachine tot de hypermoderne en van alle gemakken voorziene tandartsenstoel van De heer De Ruiter moest zich, direct na het behalen van zijn tan- artsbul, 9 juni 1933, al laten nascholen want de tandheelkundige studenten, hij begrijpt nog niet waarom niet, hadden nog nooit een verdovingsinjectie gegeven. In een zes weken durende cursus werd de nieuwe tandarts hiermee vertrouwd gemaakt en werd hem ook de eerste beginselen van de kaakchirurgie bijgebracht. Na de oorlog kwam er snel vernieuwing ook door cursussen van Ame rikanen, die de Nederlandse tandartsen op de hoogte brachten van de ontwikkeling tijdens de oorlog. Tandarts De Ruiter moest als buitengewoon dienstplichtige in 1947 naar het Marine Opkomst Cen trum in Voorschoten, waar hij al snel als eerste luitenant ter zee chef van de tandheelkundige dienst van het kamp werd. Terug in Leidschendam begon hij in 1949 met de opbouw van zijn praktijk in zijn inmiddels betrokken woning aan de Voorburgseweg. Vanaf 1960 behandelde hij ook de patiënten van het psychiatrisch centrum „Schakenbosch". Hoewel er toen hij afstudeerde ongeveer 60 nieuwe tandartsen per jaar bijkwamen en nu (aan 5 universiteiten) 350, denkt de heer De Ruiter nog niet aan beëindiging van zijn praktijk. Wel heeft hij enige tijd geleden de ziekenfondspraktijk overgedra gen. ALKEMADE Wethouder J.S. Wagenaar is benoemd tot burgemees ter van Zevenhoven. Op 16 augustus zal de heer Wagenaar zijn nieuwe ambt in het gemeentehuis van Zevenhoven aanvaarden. Wethouder Wagenaar is op 8 juli 1921 in Roelofarendsveen geboren. Zijn vader was de eerste directeur van veiling „Eendracht Maakt Macht". Zijn opleidingen volgde de nieuwe burgemeester in Ouden bosch en Den Haag. In de laatste plaats voltooide hij zijn onderwij zersopleiding. Van 1943 tot 1961 wijdde de heer Wagenaar zich aan het onderwijs in onder andere Roelofarendsveen, Oegstgeest en Nieuwe Wetering. De heer Wagenaar huwde in 1948 met M.C.G. Straathof. Uit dit huwe lijk werden drie kinderen geboren. De oudste Nijac (23) is ambte naar in Nieuwkoop. Zijn dochter Corla (21) werkt als verpleegster in het Haagse ziekenhuis Leyenburg. De jongste. John (17) is nog scholier in Leiden. In de gemeenteraad van Alkemade deed de heer Wagenaar meteen al als fractievoorzitter van de KVP zijn intrede in 1958. Na geruime tijd de heer Turk als wethouder te hebben vervangen werd hij in 1966 definitief wethouder van Openbare Werken. Sociale Zaken en Onderwijs. Tevens was de heer Wagenaar in Alkemade Loco-burge meester. Als lid van de gemeenteraad en later wethouder heeft de heer Wage naar zich vooral ingezet voor het onderwijs en de recreatie in Alke made. Hij is mede-oprichter en bestuurslid van dorpshuis „De Alke burcht". Tevens zette hij zich in voor de oprichting van de R.K. Mavo in Alkemade. Dat deze in een grote behoefte voorziet, blijkt uit het feit dat de school nu al 370 leerlingen heeft. Ms wethouder vervulde de heer Wagenaar functies in het Algemeen Kringbestuur van de KVP, het bestuur van de drinkwatervoorzie ning, de vuilverbranding en de provinciale commissie „Kager- zoom". KATWIJK Op dit braaklig gende stuk grond zal het ge meentebestuur van Katwijk een sporthal laten bouwen. Deze hal zal primair in de behoefte aan gymnastiek- ruimte van lagere scholen moeten voorzien. Hiernaast f worden diverse verenigingen i 4 'vl*' in de gelegenheid gesteld van deze sportaccommodatie ge- - bruik te maken. Het alterna- L ;v' tief van deze hal was de bouw y van twee gymlokalen. Aan ge- A zien de kosten gelijk zouden blijven, maar de gebruiksmo- gelijkheden minder, werd na nadere informatie dit voorstel verworpen. WASSENAAR De heer D. Jon ker, hoofd van de gemeentelijke Sociale Dienst zal op dinsdag 31 juli afscheid nemen van de ge meentedienst wegens het berei ken van de pensioengerechtigde i leeftijd. Op die dag zal in het raadhuis „De Paauw" 's middags van 16.45 tot 18.00 uur gelegenheid zijn afscheid te nemen van de heer Jonker. Vanaf 1 juli 1959 is de heer Jonker hoofd geweest j van de Gemeentelijke Sociale Dienst, toen nog afdeling sociale zaken geheten. i Met ingang van 1 augustus is tot hoofd van de dienst benoemd de heer P. E. Franken, tot nu toe i plaatsvervangend hoofd, terwijl de heer O. Scheepbouwer werd aangewezen als plaatsvervan gend hoofd. Jos Valentijn start vierde strandloop in Noordwijk NUORDWIJK - Schaatser Jos Valentijn zal donderdag 26 juli a.s. het startschot lossen van de 4e strandloop. Na afloop zullen direct de algemene klassemen ten worden opgemaakt, zodat de bekers en de medailles aan de winnaars kunnen worden uitge- 11 reikt. De deelnemers kunnen lopen over de afstanden 4 en 8 kilometer. De start is om 19.00 uur op het 1 strand voor het Palacehotel. j Daar kunnen deelnamekaarten j worden gekocht voor ƒ2,50 (kin- deren ƒ1,50). De opbrengst is j voor de volleybalverenigingen van Noordwijk D® organisatie houdt op 31 juli a.s. de derde fakkelloop, die om 21.30 uur be gint. De fakkels kosten 3,50 en de afstand bedraagt 4 kilome- f ter. Er wordt tevens nog over wogen om op donderdag 5 au- gustus een vijfde strandloop te oiganiséren. KA St. Bernardus goed op dreef in NKS-kamp HAZERSWOUDE/LEUSDEN Slechts een wedstrijd hebben de jongens van St. Bernardus, die bc verblijven in het NKS-kamp te jgr Leusden, verloren. Longa was st de club, die de Rijndijkertjes de met slagbal met 15—12 versloe- te gen. he Overigens wisten de pupillen van Jan de Groot de resterende 6 wedstrijden te winnen. Concor- dia werd door St. Bernardus op het slagbalveld verslagen met 1812. Bij het handballen won- nen de Oranje-witten met 4—2 van 's-Gravenzande en met 65 van Longa. In het voetbaltoer- J nooi waren de uitslagen: St. L Bernardus-Concordia: 2—1; St. Bernardus-Longa: 3—0; St. Bernardus-DSC: 40; In de 10- kamp won Marcel Ammerlaan het verspringen, Theo Zandber- gen het vergooien en Corné Menken het hardlopen. 'L| Voorschoten De Voorschotense dienst voor openbare werken heeft de bewoners langs de Leidseweg-Noord op hun wen ken bediend. Het pad langs het Korte Vlietkanaal dat wandel en fietspad tegelijk was en bo vendien halverwege gestremd werk door een wit hek met een bordje „art. 461" is thans een volwaardig wandelpad geworden. Direct na de constatering via het krante-artikel zijn vragen ge steld tijdens een commissiever gadering door een raadslid en het bord „fietspad" verdween aan kant van „De Vink" het witte bord halverwege het pad kwam op de plaats van het fietsbord en niemand kan meer door de fietsers en vooral de brommers in de rug gereden worden. Vakanties pelen in Alkemade weer begonnen ALKEMADE De vakantiespe- len zijn in Rijpwetering en Oud Ade weer van start gegaan. Za terdag j.l. was er een viswed strijd op de Kippendijk te Oud Ade en heden dinsdag was er op het voetbalveld te Rijpwetering een geslaagde vijfkamp. Een zeer spectaculair programma staat gepland voor donderdag 26 juli n.l. rolschaatsen om 10 uur v.m. op de Buitenweg te Rijp wetering. Voorts om 2 uur n.m. zeepkistenrace op het terrein van de heer v. d. Geest te Oud Ade. Het comité VAK-'73 heeft hiervoor speciaal een tweetal fraaie zeepkistenkarretjes laten maken, waarvan de doeltref fendheid door de jeugd nog j moeten worden beoordeeld. Voor dit onderdeel van het pro- i gramma wordt een grote deel- j name en belangstelling ver- wacht. Op maandag 30 juli wordt deze zeepkistenrace voor Roelofarendsveen, Oude en Nieuwe Wetering om 2 uur n.m. op het veilingterrein gehouden. Op het verdere programmage- 1 deelte van deze vakantiespelen in de komende weken komen wij nog nader terug. Kicker-teams li c op 2e plaats in KNVB- kamp LEIMUIDEN De 25 junioren van 9 t/m 11 jaar en de 6 jeugdleiders van s.v. Kickers '69 hebben het in het KNVB- Kamp te Assen best naar de zin. Het terrein van de Drentse IJsbaan heeft een goede accom modatie in de nabijheid van een groot zwembad en enkele sport velden. De voetbalwedstrijden vielen, waarschijnijk door de ver moeiende reis van 5 uur, iets te gen. Men bereikte met veel moeite een 2e plaats. Uitslagen: Kickers A-Nijenrodes A: 1—3; Kickers A-Heerjansdam A: 0—1; Kickers A-Excelsior A: 2—1; Olympia A-Kickers A: 0—1; Kickers B-Voorwaarts B: 11 en Kickers B-Heerjansdam B: 1-0. -• - V LISSE Wanneer de raad ermee akkoord gaat, zal aan Shell On roerend Goed bv een stuk grond van 8452M2 in het bestemmings plan „Poelpolder Noord" wor den verkocht. Shell zal op deze grond, die ten oosten van de Chopinstraat ligt vijftig drive-in woningen bouwen. De door de gemeente gevraagde prijs is 825.000,--. /an de Katholieke Onderwijsstich- ting wordt een stuk grond, dat begrensd wordt door de Ruis- hornlaan, de Handelstraat en de Leharstraat overgedragen. Hier op zal door de stichting een ge combineerde zes-klassige basis- Bouw drive-in huurwoningen kan in Lisse spoedig starten school en een drie-kJpssige kl terschool kosten he» by.;\:d. De bouwterrein 337.449,80) worden meegere kend bij de bepaling van de to tale sticht'ngskosten van de school. Nieuw dorpshuis voor Abbenes LISSE/HAARLEMMERMEER De stichting Dorpshuiswerk Haarlemmermeer-Zuid zal bin nen niet al te lange tijd het oude vervallen gebouw in Abbe nes verlaten. Wanneer B. en toestemming verlenen zal de stichting in de oude Christelijke school aan de Hoofdvaart trek ken. Dit staat in het onlangs uitge brachte jaarverslag van stichting. Vanuit het kantoor van de SDHZ in Nieuw Vennep tracht men ondanks het ontbre ken van een subsidie het dorps huiswerk vooral in „Zuid" stimuleren. Ten slotte meldt het jaarverslag dat er in alle dorps kernen met een #voordelig" sal do het jaar beëindigd is.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4