Alle LC/Tour-winnaars zeer in hun schik met de prijzen Menken garandeert bestaan Nestlé BIJ V en D DRAAIEN MOLENS OM LEIDEN stad en randgemeenten V.O.S.-rallve start ook uit Katwijk Diefstal antieke sieraden Engelse dag in Lindelaan PAGINA 3 WOENSDAG 25 JULI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De heer Schakenbos uit Warmond voelde zich als een Ocana in Parijs, toen hij breeduit in de BB-super TV-fauteuil van Van der Klugt zal. De welbekende stoel uit een quiz die er bijna de helft van zijn populariteit aan dankt was echter toen niet meer van de firma uit de Haarlemmerstraat. Trotse bezitter was de bovenge noemde Warmonder geworden, want hij had deze hoofdprijs gewon nen. Toen wij hem 's ochtends opbelden met de verheugende tijding dat hij de LC-tour gewonnen had kon hij het niet geloven, 's Mid dags in restaurant 't Karrewiel had hij er nog steeds geen woorden voor. Maar tijdens het korte gezellige samenzijn met de heer Hé- ruer van de firma Van der Klugt kwam hij los en uitte zijn blijd schap in alle talen. De firma Van der Klugt had de uitreiking van de prijs bijzonder leuk omlijst en ook de Leidse Courant zelf had daar deel aan. Zittend in de stoel nam de heer Schakenbos de enve loppe in ontvangst die door de heer Besseling namens de krant werd overhandigd. De heer en mevrouw Schakenbos gaan deze week bij de firma Van der Klugt de kleur uitzoeken die bij hun interieur past. past. Maar er werden gisteren nog meer mensen gelukkig ge maakt. Natuurlijk was daar de winnaar van de Groene Trui bij, de heer Menken uit Hazers- woude. Zelf was hij niet aanwe zig, maar zijn vrouw nam be reidwillig de honneurs waar. Met de kinderen ging het naar Wassenaar, alwaar de prijs - een antieke koperen kan - bij de firma Menken (geen familie) reeds te wachten stond. Me vrouw Menken was zeer verguld met juist deze prijs, omdat zij KATWIJK Het VVV aan de Boulevard is één van de start plaatsen van dc op 4 augustus te houden V.O.S.-foto-autorallye. De finisch is in Gorinchem. De rallye zal 'hier a/gesloten wor den met een groot feest De deelnemers hoeven zich niet te •houden aan een vaste route. Van de organisatie krijgen zij een aantal toeristische dbjecten, die zij tijdens de tocht moeten fotograferen. De benodige film rolletjes worden verstrekt door de Free film Service. De deel nemers krijgen enkele weken na de sterrit de door hen gemaakte foto's toegezonden met de uit slag van de rallye. Het feestprogramma bestaat uit een kinderfestijn tussen 16.00 en 18.0ê uur, een barnecue, disco met diverse artiesten, vuurwerk om ca 21.15 uur en dansen tot na middernacht. De deelname prijs bedraagt ƒ17,50 per auto en kan betaalt worden aan het VVV-kantoor in Katwijk. Zee. „Plaatsvervangster" voor de heer Kok was mevrouw Spiekerman. Uit handen van de heer Veerman ont' vangt zij hier de symbolische fles die een waarde van 150,— vertegenwoordigt. De dranken van Stej- felaer werden door de wijnkoperij en slijterij „Rijnland" op de Hoge Rijndijk ter beschikking gesteld. en haar man net begonnen zijn met het verzamelen van antieke voorwerpen. Zeer verrast was zij, toen de kan een geweldig fraai opgemaakte bos droog bloemen bevatte. Uit handen van de heer Straathof nam zij de originele prijs in ontvangst, maar de koperen kan met in houd moest nog wel even blij ven staan. Het gevaarte bleek zo groot te zijn, dat het niet in de personenauto van de foto graaf paste en de heer Menken is het toen wat later zelf gaan ophalen. Het leek wel op het uitreiken van de prijzen in de echte Tour de France, want we waren er nog lang niet. Nu rees er evenwel en probleem. De winnaar van het bergklassement. de heer Kok uit Leiden, was op vacan- tie. Maar geen nood: we belden hem op zijn vacantieadres in Ede en behalve de buitengewo ne vreugde, maakte hij ons ken baar wie hem zou kunnen ver vangen bij de prijsuitreiking. Het speet hem wel dat hij zelf niet aanwezig kon zijn, maar bij het opdrinken van de prijs kan hij dat gelukkig wel. De heer Kok, die als enige Torres als „super-berggeit" aanwees, krijgt namelijk een (aanzienlij ke) hoeveelheid drank ter waar de van 150. De firma die be reid was om dit op tafel te zet ten was de slijterij en wijnkope rij „Rijnland" aan de Hoge Rijndijk. De bedrijfsleider, de heer Veerman, overhandigde aan „plaatsvervangster" en kennis van de heer Kok de waardebonnen. Bijzonder aardig was zijn geste om de (voor de foto) symbolisch overhandigde fles aan mevrouw Spiekerman cadeau te doen. En als laatste was daar de win naar van het combinatieklasse ment. De heer Koek uit Zoeter- woude zei bij de overhandiging dat hij veel vertrouwen had in streekman „Jopie" en hij had ln het Karrewiel had de firma Van der Klugt een gezellig samenzijn georganiseerd als omlijsting voor de uitreiking van de hoofdprijs, te weten een BB-super TV stoel. Dc lieer Schakenbos, op en in de wolken, wordt gefeliciteerd door de heren Héruer (van Van der Klugt) en Besseling van de Leidse Courant. Laatste overhandigde een enveloppe met f 250, Een bijzonder verheugde mevrouw Menken ontvangt hier de felicitaties van de heer Straathof van de firma Menken uit Wassenaar. De firma in melk en frisdranken stelde een koperen melkkan met boeket ter beschikking. Voor op de foto de twee zoontjes van mevrouw Menken. hem daarop getipt. Hij. die een leuk karretje bezit, was erg blij met zijn 150 aan accessoires die hem door de heer Vianen (geen familie' van Karand BV overhandigd werden. Het auto- recht is gekomen, mobielbedrijf - de NSU/Audi- Alle prijswinnaars van harte gefc- dealer voor Leiden e.o. - en wij liclteerd. Alle bedrijven harte- zijn van mening dat de prijs be- lijk bedankt voor hun welwillcn- slist niet bij een verkeerde te- de medewerking. WASSENAAR Tussen Nestlé Nederland en Men- ken-Landbouw is overeen stemming bereikt over de overname door Menken van Nestlé consumptie- melkbedrijf in Oud-Gastel (N.B.) tezamen met de melkdistributiestations resp. in Bergen op Zoom, Goes, Maassluis, Rozen burg, Schiedam en Vlaar- dingen. Ontwikkelingen in de consumptie- melksector, veroorzaakt door steeds grotere concentraties en een zich snel wijzigend distribu tiepatroon, hebben Nestlé tot dit besluit gebracht. Bij de keuze i LEIDEN Uit een woonhuis aan de Zoeterwoudse Singel is tij dens het weekend een aantal oude, antieke sieraden, zoals horloges, armbanden, ringen, en enkele voorwerpen (verrekijker, scheerapparaat, e.d.) gestolen, 'j De Inbrekers zijn via dc achter zijde het pand binnengedrongen. De totale waarde van de gesto len voorwerpen is ongeveer 5000 1 gulden. fADVERTENTIE1 Rectificatie LEIDEN In de krant van vrij dag 20 juli heeft een typefout gestaan. In een artikel over ta feltennisvereniging Docos be richtten wij dat de kosten van de verbouwing aan hun nieuwe speelzaal aan de 6e Groenesteeg 1000 gulden bedroeg. Dit is niet juist. De kosten zijn geraamd op 15.000 gulden. Het scheeelt aanzienlijk. Mensen die derhal ve op hot punt stonden een gift te brengen naar Docos maar het nalieten door het lage be drag, dat opgebracht moest worden, worden hierbij dus weer uit hun „slaap" gewekt: DOCOS kan uw gave best ge bruiken. van een overname-partner heb ben bij Nestlé de continuïteit van het bedrijf in Oud-Gastel en de handhaving van de werkgele genheid voorop gestaan. De overname door Menken-Land- i bouw, consumptiemelkspecialist bij uitstek, is hiervoor een waarborg. Ook de betrokken vakorganisaties en onderne mingsraden hebben zich volle dig met deze keuze kunnen ver enigen. De SER-fusie gedragre gels zijn geheel in acht geno men. In het bedrijf te Oud-Gas tel zijn, inclusief de vijf distri butiestations, 160 personen werkzaam. LEIDEN Op de eerste dlns- dag van de maand augustus wordt de heilige mis gelezen in de Kerkhofkapel aan de Zijl poort. Aanvang is 21.00 uur. Uit zondering is, dat de mis van 7 augustus vervroegd is naar 31 juli, oök om 21.00 uur. LEIDEN In het kader van de inmiddels bijna traditioneel ge worden zomeractie richt Vroom en Dreesmann in Leiden dit jaar de schijnwerper op de molens, „de toeristische stoffering van het Hollandse landschap", en de sfeer die rond de wentelwieken waait. De heer H. de Mol, be drijfsleider van V D Leiden, vertelde ons, dat deze molenac tie een voortzetting is van de eerder gevoerde niet-commer- ciële akties als Leiden Hofjes- stad en Leiden Museumstad. „De ervaring heeft ons geleerd, dat een publiek-trekkend waren huis, veel kan doen voor het on der de aandacht brengen van de bijzonderheden van een stad. Dit heeft ons gesterkt in het voornemen om een rol te spelen in de „promotion" van Leiden", aldus de heer De Mol. De actie start op vrijdag 27 juli a.s. en zal ongeveer drie weken duren. Om het geheel overzich telijk te houden beperkt de actie zich tot de watermolen. Alle etalages zijn vol van dit thema en men ontvangt indien gewenst interessante en deskundige in formatie. Bij de voorbereiding, de keuze van fotomateriaal en attributen werd samengewerkt met de Rijnlandse Molen Stich ting, die veel doet voor de In standhouding van het kostbare molenbezit. Een attractie, die aan deze zo- meraktie verbonden is, is de molen-fietstocht", een traject, dat langs diverse watermolens voert. Hieraan is een wedstrijd verbonden, waarbij de etalages van Vroom Dreesmann onont beerlijk zijn voor het vergaren van gegevens. Over de actie als traditie zegt de heer De Mol: „Ook voor de komende jaren hebben we al thema's voor onze vakantieacties vastgesteld. Die zullen ook in het teken van „Leiden-promotion" staan." maak meer gebruik n' van onze ■uikt uitgebreide service Extra reünie Kruisdragers Vierdaagse BLO EMENDA AL-LEIDEN De reunie-commissie van de vereni ging „Gouden Kruisdragers Vierdaagse" heeft, gezien het sucies van hun reunie-1973 op 2f mei j.l. besloten tot een extra bijeenkomst. Bovendien willen zij diegenen een kans geven mee te gaan met de boottocht, die bij de eerste reü nie te laat met aanmelden wa ren. Het is de commissie gelukt dezelfde boot te charteren. Hier op is plaats voor 180 personen. Leden van de vereniging, die de eerste keer om de een of andere reden niet meekonden, kunnen zich ook opgeven. Inschrijfprijs is 5 gulden. Stortingen kunnen plaatsvinden tot en met 31 au gustus op postrekening 576117. t.n.v. de heer J. P. Woordes, Al phen aan de Rijn., LEIDERDORP De vakantiebe zigheden van de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp zijn gis teren in de Lindelaan bijzonder vlot verlopen vanwege het mooie weer. Engeland stond deze dag in het vakantieteken. De kinderen hebben 's-morgens op het veld aan d* Hoogmadese- weg gegolfd. De winnaars wa ren: René, als eerste met 37 strafpunten per 5 holes, 2e Guy met 52 strafpunten en 3e José met 58 strafpunten. Over het al gemeen werden er goede resul taten behaald, 's Middags is er een bolhoeden quiz; gewapend met wandelstokjes, gehouden. Daarna was het tea-time" met cake. De kinderen van dc Springschans- school zijn de hele dag naar het dierenpark in Wassenaar ge weest. Het waren bijna dertig kinderen en 's ochtends zijn ze in groepjes van 4 onder leiding docr de dierentuin gelopen. De meeste kinderen vonden de apenboot het mooist. Een zeero verschip was in een groot bas sin gelegd, er. daar konden de apen op speler. In dc Vogelweidschool stond voor 's ochtends een songfestival op het programma. Dc kinderen boefden zelt niet te zingen, want er was een bandrecorder mee genomen met een hele hoop liedjes. De kinderen konden dan ui'kiezen welk liedje ze met op de achtergrond het lied op de bandrecorder wilden zingen, een soort play-back dus. Na etenstijd ging men gewapend met vellen p.tpici en houtskool raar de Hoiltkamp om er al het moois wat daar te zien was te tekenen. Van correspondent Leiden Zwemmen is een puur gezonde sport, maar niet niet op de manier zoals deze jongens het be oefenen. Plaats van handeling is namelijk niet het zwembad, maar (ja u leest het goed) het Galge water. De benaming van dit water komt zeer goed overeen met de huidige kwaliteit daarvan, want die Is niet best. Een onverantwoordelijke situatie, als u het ons vraagt. LEIDEN Op 27 juli a.s. her denkt de heer G. Boshuizen dat hij 40 jaar in dienst is bij de overheid. De heer Boshuizen is geboren te Amersfoort en begon in 1933 in deze gemeente bij de afdeling wegen en rioleringen. In maart 1956 kwam hij naar Leiden om als technisch ambte- De heer Boshuizen (57 jaar) ge- G. Boshuizen 40 jaar in overheidsdienst niet naast zijn taak als verte genwoordiger van de gemeente veel bekendheid in de wandel sport en als examinator bij de examens van leerling-straatma kers. Het jubileum wordt onder meer gevierd met een receptie in restaurant Nieuw Minerva, 's middags van half 5 tot half 6. LONDEN Zou je graag zonnen in het St. James park? vraagt de advertentie. Of wil je ten minste eenmaal per jaar een rode roos op je schrijfmachine, in je eigen kantoor met overgor dijnen naar keuze? De schaar ste aan secretaresses in Enge land is zo nijpend, dat bazen hun toevlucht nemen tot een beetje gevlei er verbale verlei- leder Engels meisje dat wil wer ken, kan haar keuze doen uit tien tol twaalf vacatures. Vol gens de federatie van kantoor Grote schaarste aan secreta resses personeel heerst alleen in Lon den al gebrek aan vijftigduizend permanente en vijfduizend tijde lijke secretaressen De huidige secrctaresseschaarste is dc ergste sir.ds jaren. Ze schijnt vele oorzaken te hebben. Vooreerst is er het feit, dat de gevolgen van dc sterke daling van het geboortecijfer in de ja ren vijftig zich nu laten voelen in de Britse kantoren. Boven dien heeft de regering het aan tal beschikbare jonge meisjes verminderd door de leerplicht, die eindigde on 15 te verlengen tot 16 jaar.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3