LINDEHOEVE EN VLIETHORST CONCURRENTEN? ËfêÉlif Kleinere aanvoer oorzaak van prijs verhogingen op EMM OOK DIT JAAR GEEN SPELEN VOOR JEUGD HAZERSWOUDE St. Rcrriarchis-jeugd weinig snceesvol op NKS-kanip Steeds meer oud papier voor Avanti- clubhuis vlietstreek rijn- en veenstreek Motorrijder raakt auto in de flank PAGINA 5 DINSDAG 24 JULI 1973 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN Per 1 augus tus wordt de boerderij „De Lindehoeve" achter de sport hal „De Vliethorst" geopend als ontmoetingsruimte voor de jeugd. Het beheer over de boerderij zal gevoerd worden door de Stichting „De Linde hoeve' 'en de opzet is dat de ongebonden jeugd van Voor schoten de gelegenheid krijgt zich op eigen wijze bezig te houden. Thans is de werk groep „Shunt" bezig de boer derij intern van een verfje te voorzien en indien alles naar wens gaat dan heeft de jeugd van Voorschoten een ideaal verblijf met vele -mogelijkhe den. De Stichting „De Lindehoeve" heeft nog slechts vage plannen over het programma. De jeugd zal zelf moeten bepalen wat er allemaal gaat gebeu ren. Vast staat wel dat er een bar komt, waar de jongelui onder genot van muziek met elkaar in kontakt kunnen ko men. Verder wordt gedacht aan dansavonden en vooral ook aktiviteiten, waarbij even tueel de gehele bevolking be trokken kan worden. In het gebouw wordt ook een kin dercrèche gevestigd. Omdat voorlopig geen rijkssubsidie verwacht kan worden voor de Stichting „De Lindehoeve" zal het programma dit jaar aan gepast moeten worden aan de beperkte financiële mogelijk heden. Zelfwerkzaamheid zal voorop staan. In de praktijk komt dat hierop neer dat een huisbewaarder aanwezig zal zijn, die tevens de natjes en de droogjes zal verzorgen en het gebouw open zal zijn voor de jeugd van 's morgens elf uur tot midder nacht of zo mogelijk later. Een geluidsinstallatie binnen r&rcc moer't - De Lindehoeve. het gebouw zal de noodzakelij ke sfeer moeten brengen en aan de jongeren wordt overge laten wat zij maar willen, mits met in strijd met de goe de normen. In Voorschoten is er thans zeker al een man, die de gehele ont wikkeling rondom „De Linde hoeve" met gemengde gevoe lens bekijkt. Het is de heer G. J. ten Brinke, exploitant van het restaurant „De Vliet horst", die op nog geen 25 me ter afstand door de gesubsi dieerde Stichting „De Linde hoeve" beconcurreerd zal wor den. De heer Ten Brinke zegt: „Het is allemaal wettelijk wel juist, maar toch klopt er iets niet. Ik huur een gemeentelijk ge bouw en heb de primaire taak te zorgen dat het restaurant van de sporthal draait. Naast bruiloften en partijen zijn mijn vaste klanten de sportlie den in de sporthal, die meest al na afloop een frisdrankje of een pilsje komen pakken. Re gelmatig houden de sportver enigingen hun feestavonden in het restaurant en in de loop van de drie jaar is het nog nooit uit de hand gelopen. Nu krijg ik volgende week naast mij een jeugdhuis, dat door de jeugd zelf gerund zal worden. Ik ben geen pessimist, maar toch wel bang dat in deze uit hoek van het dorp het runnen van een jeugdhuis dubbel moeilijk zal zijn. Bovendien waar blijf ik, wanneer ik mijn pilsje en frisdrankje begrijpe lijk commercieel moet schen ken en op korte afstand pilsjes en drankjes voor een zgn. „so ciale prijs" verkocht worden. Ik vind het heel begrijpelijk dat de jeugd na de sport ge woon oversteekt en zo een kwartje per drankje bespaart. Voelt u de onrechtvaardig heid?". Die onrechtvaardigheid springt direct al naar voren en vindt vooral zijn oorzaak in de si tuering van het restaurant „De Vliethorst" en de boerde rij „De Lindehoeve". In de Vliethorst zit een man, die om zijn dagelijks brood en beleg, een zakelijk beheer voert, en daarvoor de vereiste diploma's heeft. Dat alles maakt noodza kelijk dat b.v. zijn pilsje kost de optelsom van kostprijs plus investeringskosten en exploits- tie. In de boerderij „De Lind^hoe- ve" komt een beheerder, die de taak krijgt de jeugd gezel ligheid te geven. Hij mag zon der de vereiste diploma's een pilsje serveren en de prijs daarvan zal zijn de kostprijs plus een beetje extra voor de kas van het jeugdhuis. Om hef tekort in de exploitatie van „De Lindehoeve" zo klein mo gelijk te houden, zal er ook een zaal gehuurd kunnen wor den, evenals dat mogelijk is bij diverse andere verenigings gebouwen in Voorschoten Deze bedrijvigheid is o.a. el eens aangesneden door me vrouw Ellen MacGillavry, die „De Schuur" thans „De Ca nard" exploiteert. Zij stelde dat haar huur hoger is dan b.v. de huur van een club gebouw van een sportvereni ging vooral omdat zij geen ge meente-subsidie krijgt en de diverse verenigingen wel. Nu komt het overal voor de leden of supporters van een vereni ging graag hun bruiloft of par tijtje geven in het eigen ver enigingsgebouw en zodra de aanwijsbare band tussen feest vierders en beheerder van het verenigingsgebouw toonbaar aanwezig is, dan maakt nie mand zich daar druk over. Met de boerderij „De Lindehoe ve" gaat het echter anders liggen. Deze boerderij staat volgens de Stichting open voor iedereen. De stal heeft een grote capaciteit aan ruimte en de diverse kamers zijn ideale gelegenheid voor kleine verga deringen. Het Stichtingsbe stuur verwacht dan ook vele verenigingen els vaste „klant" te krijgen. De heer Ten Brinke ziet de toe komst moeilijk in. Wettelijk kan het allemaal, maar het wordt wel moeilijk, wanneer in een straal van 25 meter de zelfde drankjes geserveerd kunnen worden, maar niet voor dezelfde prijs, in gebou wen, die beide gemeentelijk eigendom zijn en indien de voortekenen niet bedriegen be voorraad gaan worden door dezelfde biermaatschappij. JOOP PEETERS ROELOFARENDSVEEN Voor de vakantiegangers mag het kli maat de laatste dagen wat min der prettig zijn geweest, voor hen die in de bloemisterijsector werkzaam zijn had dit echter toch wel meer aantrekkelijke kanten. Zoals praktisch altijd het geval is zorgden de lagere temperaturen voor verminde ring van arbeid en voor verho ging van de prijzen Uiteraard lag aan dit alles tevens een kleinere aanvoer ten grond slag. Dit alles heeft wel gezorgd voor contrasten. Wirrals Supre me b.v., een zomerbloem bij uitstek, heeft de kweker dagen met doordraai maar ook dagen met goede prijzen doen kennen. Van deze bloem, die praktisch weer geheel uit de "aanvoer is verdwenen, worden de laatste partijen als het ware weggelikt. Irissen Prof. Blaauw liepen bin- nen het tijdsbestek van een week van ƒ1,00 tot ƒ4,00 per bos op. Ditzelfde gold voor Toreador, Im perator etc. zij het wel op een iets lager niveau. Als belang rijkste in de aanvoer mogen nu mede door het nog steeds toene mende aanbod van jong gewas. Het assortiment is door enkele nieuwe soorten belangrijk uitge breid. de anjers worden genoemd, dit Bij de meerjarige gewassen is het in sommige partijen merkbaar dat deze de hitte van de dag slecht hebben kunnen verdra gen. Gelukkig is er zeer veel goede kwaliteit met als best be taalde de paarse getinte Char meur, Le Rêve, Nora. Tangeri- ne etc. Niet minder belangrijk in de aan- voer zijn de rozen waarvan vele variëteiten voor de klok komen. Verhoudingsgewijs trokken deze niet zo sterk in prijs aan als de anjers, al kwamen ook de ro- zenprijzen op belangrijk beter niveau. llon» was de best ge waardeerde. Jaarrondchrysanten j worden nu iets ruimer aange- I voerd met blijvend een goede vraag. Zelfs voor troschrysan- ten van de normale cultuur, als- mede de geplozen stuks chry santen zijn bij een bescheiden aanbod goed gevraagd. Duur zijn de Gladiolen alsmede een stijgende prijs voor de Col-1 villeis. Daarnaast worden best betaald de paarse Liatris. As ters, Montbretia, Ornithogalum, alsmede de beste kwaliteit Freesia. Van de diversen mogen nog vermeld worden Lelies, Agapanthus, Gerbera. Strelitzia, Centauria- I HAZERSWOUDE Op zaterdag 4 augustus wordt In Hazerswou- de-dorp én in de wijk Rhynenburch weer oud papier ingezameld door de tafeltennisvereniging Avanti. De vereniging vergaart door de opbrengs van het oud papier (dat „doet" momenteel vier centen de kilo) weer geld voor de bouw van een eigen club huis. Volgens Jan Timmermans, een van de organisatoren van de actie, loopt het allemaal voortreffelijk met de traditionele oud papier actie op de eerste zaterdag van de maand. „We kunnen steeds rekenen op de leden én op de chauffeurs van de vrachtwagens. Daarnaast weet de burgerij dat we komen, op die eerste zater dagmorgen van de maand. De tendens is dan ook, dat we steeds meer oud papier ophalen." Overigens blijft een deel van de Rijndijk (alleen Rhynenburch wordt aangedaan) verstoken van de oud papier-ophalers van Avanti. Jan Timmermans: „Het is jammer, maar daarvoor ont breekt ons de tijd. We gaan van het standpunt uit, dat de actie een morgen mag duren, echt niet langer. En zodoende kunnen we alleen het dorp en de Rhynenburch meepikken." Dat oud pa pier, dat op maandag na de inzamelingszaterdag steeds wordt weggehaald met containers, levert Avanti een aardig centje op. „Meer dan we ooit hebben durven verwachten", aldus Jan Tim mermans. RIJNSATERWOUDE De oeverlanden van het Braassemermeer tussen Rijnsaterwou- de en Woubrugge be horen nu tot een van de elf staatsnatuur- monumenten. die kort geleden door het ministerie van C.R.M zijn aangewezen. De aanwijzing is vooral het gevolg van het feit, dat in het betref, fende gebied veel wa tervogels huizen ter wijl ook landschappe lijk gezien het gebied van grote betekenis is. Het is voor het eerst, dat staatsnatuurmonu- menten als zodanig door een regering worden aangemerkt. De overige tien gebie den zijn: Elzenbroek, Meerstalblok, Kil van Hurwenen, N'emands- hoek, oeverlanden Giessen, Oude Dee en Breede Gooi, Hen Eendennest, de Kave len, Kooibosje Ter- heijden en Zelderse Driessen. HAZERSWOUDE Heel wat kinderen (en ouders) uit Hazerswoude- Rijndijk zit het niet lekker, dat evenais in 1972 dit jaar géén vakan tie-activiteiten worden ontplooid. Met weemoed denkt vooral de jeugd terug aan de tijd, dat de V.A.H. Vakantie Aktiviteiten Hazers woude) enorm veel activiteiten ontplooide om de kinderen een week lang met alle mogelijke spelletjes en wat dies meer zij bezig te houden en te doen strijden om de in groten getale aanwezige prij- Helaaas besloot mevrouw J. Mar- tinot na de vakantieweek van 1971 de organisatie uit handen te geven, mede „wegens gebrek aan medewerking". In een ver gadering van de gemeenteraud deelde jeugdzakenwethoude/r P. A. Th. v. d. Werf kort daarop mede, dat getracht zou worden zo spoedig mogelijk een aantal mensen bij elkaar te zoeken, ten einde weer een vakantie week op touw te zetten. De VAH werd evenwel géén nieuw leven ingeblazen en vond een spoedige dood. Ook de Stichting Jeugdraad Hazerswou de slaagde er al evenmin in, om een vakantieweek op touw te zetten. (Waarbij men zich kan afvragen, welke activiteiten de Jeugdraad dan nog wél ont plooit Hazerswoudes amateurhistoricus Kees Kroon heeft eens gesteld in zijn periodiek: „Heel veel verenigingen in Hazerdwoude gingen en gaan door gebrek aan belangstelling ten onder." He laas krijgt hij wéér gelijk. De jeugd van Hazerswoude toonde overigens wat dat betreft inte resse genoeg. Maar bij de oude ren is die ver te zoeken BODEGRAVEN - De 18-Jarlge motorrijder H. de Roos uit Bo degraven liep gisteren een zwa re hersenschudding op. Hij reed met zijn splinter nieuwe Honda de Luxe op de hoek van Corteo- hoeve door het rode licht. Op grond van de voor dit gebied sonenauto uit de richting van Bodegraven de hoek om. De motorrijder raakte met grote vaart de auto in de flank. De jongeman werd over de auto ge slingerd. Het motorrijwiel liep lichte schade op; de auto was totai-loss. ZOETERWOUDE KIEST LEDEN ENERGIE BEDRIJF ZOETERWOUDE De benoe ming van een drietal leden van het college van beheer voor het Energiebedrijf Rijnland ge schiedt, voor de eerste maal, door een uit de deelnemende ge meenten buiten Leiden. Aan deze gemeenten wordt stem recht toegekend in verhouding tot het aantal gas- en elektrici teitsverbruikers in elke gemeen te. Op initiatief van het gemeen tebestuur van Oegstgeest zijn een drietul groepen geformeerd waarvan de indeling afhankelijk wordt gesteld van het aantal aansluitingen per 31 december 1972. Dit heeft geleid tot de vorming van de volgende groepen: I. Benthuizen, Koudekerk, Leimui- den, Moerkapeile. Rijnsaterwou- de, Valkerburg, Voorhout. War mond, Woubrugge, Zevenhuizen en Zoeterwoude; II. Alkemade, Hazerswoude, Noordwijkerhout en Rijnsburg; III. Leiderdorp en Oegstgeest. EN Rijnsburg; III. Leiderdorp en Oegstgeest. B. en W. van Zoeterwoude dragen aan de gemeenteraad de volgen de personen ter benoeming voor: I. J. A. Detmers, Burge meester van Zoeterwoude; II. I. ten Heuvelhof, Burgemeester van Hazerswoude; III. C. Meer burg, Wethouder van Leider dorp. Agenda raad Zoeterwoude ZOETERWOUDE De gemeen teraad komt donderdagavond a.s. om 20 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.m.: benoeming van een lid In de commissie voor onderwijs; benoeming van leden in het college v;in beheer van het Energiebedrijf Rijnland; verkoop van grond aan de P.T.T. voor de realisering van een nieuw telefoongebouw in Zoeterwoude; overname van aan het pand hoge Rijndijk 249 Leiden door de huurder getroffen voorzienin gen en verkoop van genoemd pand; het verlenen van medewerking aan de vestiging door Verhocffs Handelmaatschappij R.H.M. B.V. in het bestemmingsplan „Grote Polder"; het verlenen van subsidie Inza ke de kosten van herstel van het rieten dak van de woning Weipoortseweg 54 en verhoging van de subsidie voor herstel van het rieten dak Weipoortse weg 55; he'. verlenen van medewerking voor de aanschaf van een alu minium trap voor de „Sjuloom- school". Dodelijke val van balustrade Groenoordhal LEIDEN - Bij een val over de balustrade in de Groen oordhal is vrijdagmiddag om 13.05 uur een 68-jarlge geitenhandelaar uit Ber- kel-Rodcnrijs om het leven gekomen. Hoe het ongeluk gebeurde is niet geheel dui delijk. Met gapende hoofd wonden werd de man naar het Elizabeth-ziekenhuis vervoerd. Zondagnacht echter bezweek hij echter aan de verwondingen. De balustrade is ongeveer 6 meter hoog. HAZERSWOUDE Het St. Bernardus-jeugd team (15 jongens sterk), dat in het NKS-vakantiekanjp te Leusden bivakkeert, pres teerde het om de eerste nacht in de tent slechts en kele uurtjes m Morpheus' -armen te liggen. Hoofdlei der Jan de Groot, die sa men met Adri Pieterse de „staf" van de Hazerswou- denaartjes vormt: „Maan dagmorgen om half vijf is het gezelschap maar opge staan en is toen een flinke boswandeling gaan ma ken". pres'aties op het veld aangaat, plaatste St. F* 'us zich tot nu toe nog niet erg in de kijker. Bij het straf schoppen nemen eindigde het team als achtste in een „veld" van achttien clubs. Bij slagbal werd verloren: met 2—20 van DCS, niet 57 van Herta, met 617 van NVS. Bij lijn ba 11 en trokken de oranjewitten met 1412 de winst naar zich toe tegen DCS en met 22—9 tegen 's-Gravenzan- de; er werd van laatstge noemde ploeg ook een keer met 1018 verloren. Op voetbalgebied speelde St. Bernardus met 1—J gelijk tegen DSC én Herta, maar werd met 0—3 verloren van NSV. Telefooncentrale in Zoeterwoude medio 1975 klaar Zoeterwoude De grote vraag zaakt de PTT In Zocterrnng naar telefoonaansluitingen nood zaakt de PTT in Zoeterwoude een nieuwe telefooncentrale te •lichten. De bouw hiervan zal medio 1975 dienen te zijn vol tooid. Deze Is gesitueerd ten oosten van de huidige centrale aan de Noordbuurtscweg. Op grond van de voor di gebied geldende planologische was het niet zonder meer mogelijk deze daar te vcst-gen. Dc gemeente raad heeft h-erin echter voori zien door het nemen van een voorberc dinpsbcsluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelij* ke Orden ng. Dit geschiedde op 22 februari J.l. Nu wordt aan d« raad het voorstel gedaan m 25f m2 grond te verkopen aan di PTT.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5