Drie jongens ontsnapten ternauwernood aan 't vuur TOERNOOI ALKEMADE KRIJGT ENERVERENDE FINALE STRIJD SJZ raakte op verkeerde spoor Redder kwam net op tijd Regen noopt tot uitstel OOK Wat u moet weten PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 16 JULI 1973 OEGSTGEEST In dé nacht van zaterdag op zon dag heeft een felle uit slaande brand de woning, van de familie Jhr. Ploos van Amstel aan de Prinses Marijkelaan te Oegstgeest, gedeeltelijk in de as ge legd. Het is vooral aan het kordate optreden van de 17-jarige Ronald de Kier, wonende aan de Waldeck Pyrmontlaan 24, te danken dat drie zonen van de fa milie Ploos-van Amstel nog tijdig uit hun slaap gewekt werden. De ouders waren vrijdags op vakantie ge gaan. Ronald de Kier was rond vier uur 's nachts aan het „dauwtrappen" toen hij achter de ramen van een dakkapel vlammen zag flakkeren. „Eerst dacht ik aan een kaars die brandde, maar toen ik een steekvlam uit het dak zag schieten ben ik als de weerga naar de voorzijde van de woning gelopen en heb de onderste ruit van de voordeur inge trapt. Niemand werd ech ter wakker waarna ik met mijn hand de bovenruit liet sneuvelen. De huisge noten sliepen nog al stevig, maar dit laatste deed hen eindelijk ontwaken". De jongens sliepen op de eer ste verdieping recht onder de vuurhaard. Binnen drie minuten was de Oegstgees- ter Vrijwillige brandweer- met twee wagens ter plaat se. Het vuur heeft bijzon der snel om zich heenge- grepen want, aldus de commandant van de brand weer, de heer J. van Gor- kom, „toen wij arriveer den stond de zolderverdie ping reeds in lichterlaaie". Rond kwart voor vijf was men het vuur, dat met zes stralen 3 aan de achterzij de, twee aan de voorzijde en één binnenshuis werd bestreden, meester. Buurt genoten hebben nog ge tracht zoveel rpogelijk van de inboedel te redden. Ook burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga kwam zich persoonlijk van het ge beurde op de hoogte stel len. De zolderverdieping van het pand ging geheel verloren terwijl er verder sprake is van een aanzienlijke wa terschade. De brandweer raamt de totale schade op ongeveer 80 mille. Dankzij hun snelle optreden kwam het naastgelegen perceel er met geringe wateroverlast van af. De oorzaak van de brand moet vermoedelijk gezocht worden in kortslui ting bij een van de aquaria welke zich op de zolderver dieping bevonden. Het echtpaar Ploos van Amstel was juist vrijdag met va kantie naar Zweden ver trokken. Oude Wetering Terwijl zaterdag het wedstrijdschema van het C en D tennistoournooi van de T.V. Alkemade goed afgewerkt kon worden, zorgde de regen er op de zondag, wat de finaledag had moeten zijn, voor dat de wensen van de drie man sterke wedstrijdleiding niet beantwoord werden. Slechts de finales van de damesdubbel C en D met die van de gemengddubbel C en D konden afgewerkt worden voordat Pluvius om ongeveer elf uur roet in het eten strooide. Na dat de regen steeds uit de hemel bleef vallen werd er om drie uur besloten de overige finales aanstaande zaterdag te spelen. De ongetwijfeld meest enerverende finale zal dan de eindstrijd van bet herenenkel-C zijn welke zal plaats vinden tussen Peter Kinkel en Peter Pauwels, die clubgenoten van elkaar uit Nieuw-Vennep zijn. P. Kinkel, in dit onderdeel als derde gekwalificeerd, overmees terde zaterdag Kaan 64; 6—2. In de halve finale moest ook H. Langelaar, die eerder maar net met 3—6; 6—3; 64 van A. Vreeke wist te winnen, er aan geloven. Tegen de in al zijn slagen meer all round zijnde Kinkel kon Langelaar, op de baseline verdienstelijk spelend, het niet bolwerken 6—3; 6—3. Fraai spel gaf het duel tussen Dolf Beelen uit Lisse en Peter Pauwels te zien. Pauwels, die niet geplaatst was, bereikte de halve finale waar hij H. Niehien zou ontmoeten met 6—1; 64. In deze ontmoe ting keek Niehien reeds snel tegen de achterstand aan, welke hij niet meer weg kon werken. Met 63; 6—1 bereikte de blonde man uit Nieuw Vennep de finale, waar hij gezien het vertoonde tennis als winnaa voor getipt kan worden. Bij de dames in D is nog maar één finaliste bekend: Marie v. Oos- Hazebroek elkaar in de eindstrijd treffen. Liselotte, die de hoogste notering heeft, lijkt de meeste kans te hebben om uiteindelijk de hoogste eer te grijpen. Bij de dames in D is nog maar één finaliste bekend: Marie v. Oo- trom. De halve eindstrijd tussen M. Renée en mevr. Grimbergen moest zaterdag wegens duitsernis gestaakt worden terwijl de stand 6—3 in het voordeel van mevr. Grimbergen bedroeg. De strijd om de titel in dit nummer lijkt nog volkomen open. Verrassend was de finaleplaats die J. v. Tongeren In het herenenkel- D wist te veroveren. Zaterdag zal deze met een goede techniek be gaafde speler aantreden tegen Rob v. Leeuwen van wie wij eerder zijn onverwachte winst op favoriet Henk v.d. Berg berichtten. R. v. Wetering, eerst met 64; 61 succesvol tegen de zich goed inspan nende P. Roetert uit Voorhout, werd door J. v. Tongeren moeiteloos in de halve finale aan de kant gezet (6—2, 6—0). De titelstrijd in het herendubbel-C zal gaan tussen het duo Knol/Schrasse Bert en de combinatie de Meyere/v. Neutegem. Deze laatsten zaten tegen de Groot en Veerman in het goede ritme 6—3; 62; terwijl Knol/ Schrasse Bert voor een opvallende prestatie zorg den door van het Sassenheimse dubbel Tibboel/Grimbergen te win nen (26; 6 4; 6—1). In de finale in het damesdubbel-C kwam de zege toe aan de gerouti neerde mevr. v.d. Berg en E. Kales die, door vooral Inge Stroek weinig aan te spelen, met 62; 7—5; C. Pouw en I. Stroek op zij zetten. De eerste prijs in het gemengddubbel-C gaat naar de combinatie Gompert/Schrasse Bert die met goed geplaatste slagen de strijd tegen R. de Meyere en mevr. Hage zij speelden iets beneden hun normale peil in hun voordeel met 2—6; 6—0; 6—3 wisten te be slissen. In ditzelfde onderdeel maar dan in de D-afdeling, deden het echtpaar Muns en Y. König met A. Varenberg niet voor elkaar onder. Nadat de laatst genoemden kansen op de zege hadden laten liggen over speelde het echtpaar Muns hun tegenstanders taktisch in de derde set 4—6; 9—7 6—0. In het damesdubbel-D stevenden L. Pompe en J. Heemskerk redht op de titel af door het duo E. Muns/A. Niehien geen enkele kans te ge ven: 6—2; 6—2. In het herendubbel-D, in welk onderdeel zaterdag diverse ronden ge speeld werden, zal het dubbel Varenberg/Varenberg het in de eind strijd op moeten nemen tegen Geelkerken en Dinter die iets sterker bleken dan J. v. Berkel/P. Roetert 2—6; 6—0; 6—2. Jacqueline de mooiste in de Kaag Jury-lid Rob Out moest menig maal ingrijpen om de wel rumoerige bezoekers tot kalm te te manen. Van de „lezin gen", een vast onderdeel van de verkiezingen, lijks iets te verstaan. Maar wat gaf het, men kwam om te kijken, niet om te luisteren, foto rechts onder. De vier schoonsten v.l.n.r. Jacqueline Jacké, Annie v.d. Aa, Louise Schefferli, Willeke v. Trijt. Foto boven: Miss Kaag 1973 Jacqueline Jacké foto linkson der. LEIDEN „Maak van uw straat een bloementuintje" schijnt het devies te worden van vele Lei- denaren. Een kleurige nieuwe rage moet van deze grauwe woonplaats een bloemenstad maken, een Aviflora. Speciaal in de oude Leidse buurten wordt deze slogan veelvuldig in prak tijk gebracht. Het is een sneeuwbal-effect, maar dan veel kleurrijker. De Pieterskerkbuurt bijvoorbeeld wordt één groot bloemenpark. Ook kleine verge ten straatjes, waar de zon nau welijks in door kan dringen zoals de Vierde Binnenvest gracht waar deze foto genomen is, dragen letterlijk en figuurlijk hun steentje bij om het woonmi- lieu te verbeteren. Vele bewo- deze straat hebben de nodige straatstenen verwijderd om plaats te kunnen maken voor petunia's en geraniums. Het maakt de smalle straat zo veel aantrekkelijker. Een stre ling voor het oog in de zomer, .hoe zal het in de winter zijn? Hoe liggen de „openbare bloemperken" er dan bij? SASSENHEIMUitslag van de wedvlucht met jonge dui ven. van de postduivenver eniging „De lauwband" vanaf Strombeek op zaterdag l^ juli 1973. In concours 49" duiven. Gelost om 9.20 uur met Z. O. wind, 1. N. Zwaan 115 pt, 2 A. de Goeij 114 pt, 3 H. v.d. Zwart 113 pt, 4. Ph. Woltering 112 pt., 5 H. Langelaan 111 pt, 6 P. Wolvers 110 pt., 7. Mevr. Slootweg 109 pt., 8 N. v.d. Poel 108 pnt, 9 J. Wowijs 107 pnt, 10 P. de Haan 106 pnt. Sland Koppelwedstrijd Jonge Duiven: J. Wowijs-J. Mol 660 pt, 2 H. Langelaan-Mevr. Slootweg 641 pt, 3. W. v.d Zwart-M. v. Dorp en zn. 586 pt. 4, P Wolvers-G. v.d. Luit 572 pt, 5 L. de RidderH. v.d. Lans 558 pt, 6 Gebr. Kruik-A. de Goeij 544 pt, 7 G. Ammerlaan-N. v.d. Poel 524 pt, 8 P. v.d. Post-A. Dam 516 pnt, 9 N. Zwaan-H. v. Harskamp 507 pnt, 10 P. Kromh. Onderwa ter 496 pt. Prof. Karstens verlaat Leidse hortus botanicus LEIDEN In september zi prof. dr. W. K. H. Karstens hoogleraar in de algemeit plantkunde en directeur van d Hortus Botanicus, wegens hs bereiken van de pensioengerecb tigde leeftijd, de universitei van Leiden verlaten. Prof. Karstens, die in 1908 te Lé den werd geboren, promoveerd in 1938 tot doctor in de wiskui| de en natuurwetenschappen. 1947 werd hij benoemd tot lectcl in de plantkunde, in 1957 to| buitengewoon hoogleraar e 1960 tot gewoon hoogleraar. Sinds 1958 is hij driecteur van d Hortus Botanicus. Op 28 september zal prof. Kar stens in het collegegebouw b de Gorlaeuslaboratoria zijn al; scheidscollege geven. Ye Kaag In een tot aan de nok gevulde Bonte Koe op het Kaageiland hebben gister avond een groot aantal scho nen een gooi gedaan naar de titel Miss Kaag 1973. Onder de deskundige leiding van Veroni- ca-programmaleider Rob Out paradeerden zij in luchtige tot zeer luchtige kledij op een door de rook bijna aan het oog onttrokken houten plankier, gadegeslagen door honderden belangstellenden. De jury had het moeilijk. Er gingen heel wat biertjes klokkend het keel gat in alvorens zij tot hun de finitieve keus kwamen. Jac queline Jacké bleek uiteinde lijk de mooiste en op bijgaan de foto's kunt U zelf constate ren op welke gronden Jacque line de titel Miss Kaag 1973 in de slippers kreeg geschoven. Willeke v. Trijt werd met een banddikte verschil tweede ter wijl Annie v.d. Aa en Louise v. Schefferli een toch ook fraaie derde en vierde plaats In de wacht sleepten. LEIDEN De Boycot Outspan Aktiegroep heeft zaterdagmor gen door middel van het uit delen van pamfletten het markt- publiek wederom opmerkzaam gemaakt op de achtergestelde positie van het niet-blanke be volkingsdeel van Zuid-Afrika. De pamfletten behoorden in het kader van de actie Eet geen Outspan Sinaasappelen, Pers geen Zuidafrikaan uit! 'De actie voerders trachtten niet alleen de consumenten, maar ook de fruitkooplieden op de markt te overtuigen van de gevolgen van het kopen en consumeren van Outspan sinaasappelen. ZOETERWOUDE De B-junioren van S.J.Z. zijn gisteren teruggekeerd van het jeugdkamp in Weert. De stemming van deze groep was du~ doli'k beter dan de behaalde resultaten, hoewel er oog wel aardige successen werden bereikt. Bij het voetballen bleken de grcen-wilten het goede ritme gevonden te hebben. Foreholte ondervond dat met 5—0, ESTO en Union werden met 4—0 ve.slagcn terwijl tegen Biauw-Zwart de punten werden gedeeld.In de eindklassering kwam S.J.Z. als zevende uit de bus, aangezien in de voorron den te weinig punten werden behaald. Bij de atletiekwedstrijden zorgde Wim Bos voor het grootste succes door met een afstand van 11.10 meter het onderdeel hinkstapsprong op zijn naam te schrijven. Alfons van Diemen plaatste zich bij de sprint als 7e terwijl Coen van Velzrn zich als hoogspringer onder de besten van hef kamp mocht rekenen. De traditionele dropping is voor S.J.Z. niet geheel volgens plan ver.ancn. Toen cn een gegeven ogenblik liet spoor zoek was heeft de reen ur lopen dwalen voor zij als laatste het kamp bi reikte toen iedereen al op bed lag. Gisteren zijn opnieuw drie juniorenteams vertrok ken naar het sportkamp in Oudenbosch, Stevens beek en Borculo. Hazerswoude houdt feest gescheiden HAZERSWOUDE Hazerswot de-dorp en Hazerswoude-Ri/r dijk zullen het regeringjubileun van koningin Juliana elk apart gaan vieren. Op de begroting daar 15.275 gulden voor uitg" trokken. Het werkcomité, dat >1 festiviteiten voorbereidt, hef verschillende evenementen o het programma staan. Overigens zal dit comité trachtei de gehele bevolking bij hi feestgebeuren op 5 september i betrekken. Wat dit betreft wordt van de burgerij verwacht, dat zij zich actief en creatief zal to nen bij het versieren van ge veis, straten en pleinen' en tij dens de optochten die gepland staan. Intussen heeft de meenteraad al 12.500 gulden subsidie toegezegd 1.25 per inwoner. Het werkcomité zal binnenkort het programma doen publiceren. Leidse jeugd maakte half miljoen vol LEIDEN Naar aanleiding v; ons artikel in de krant van vrij dag geven wij hier een specifi catie van de schadeposten door vernielingen door de Leidse jeugd. Dis is alleen van de Onenbare Scholen. Glaswerk: 60.000 gul den; vernielingen daken (platte daken, goten, pannen, afvoerpij pen) 20.000; schilderwerk ec derkozijnen: J0.000; vernielin gen rijwielbergingen met stan daards: 15.000; tegelwerken, w.o. meenemen en vernielen van betontegels: 12.000; vernie lingen aan hakwerken: 15.000; vernielingen aan plantsoenen 6.000. ToTotaal bedrag: 18.000 gulden. De vernielingen aa: de^e scholen ("katholieke, chris telijke. bijzondere enz.) be draagt ongeveer 300.000 gulden. Dit bedrag maakt het half mil joen compleet. Wet'. Bovs start morgen training OUDE WETERING Morgen begint voor Weteringse Boys hel nieuwe seizoen: trainer V. Ves- sem heeft dan de aanvangsda tum van de training gepland. Om 18.30 uur voor de A-junioren en om 19.30 voor de senioren, De selectie van de Wet. Boys is uitgebreid mei 5 spelers, t.w. Leo OFjprhoek (na 1 jaar terug van DOSR). A. v. Mourik (Kic kers '69> G. Vestering (NEA) A. Akerboom (SVOW) e v.d. Pouw-Kraan (Rijpwete- r:n°V Voor het oefenprogram ma staat het volgende lijstje ge- r augustus Watergraafs meer, 15 augustus Randstad Sport, 19 augustus DWG, 26 gustus Sloterdijk (allen thuis) en 2 september uit tegen RKAV.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4