„WIJ ZIJN ZO BLIJ" STOMPWIJK DRIE DAGEN GEZELLIG OP ZIJN KOP 24 mille voor feest koningin Spuitende Spetters winnen in Sassenheim streeknieuws Gehandicapten „Ons vierden feest OOK Wat u moet weten HAZERSWOUDE „Wij zijn blij met wat we kregen, daarom zeggen wij u dank u wel, wij zullen er heel fijn mee spelen en ons geen moment vervelen, daarom zeggen wij dank u wel". Dit zongen zaterdagmid dag zo'n dikke twintig gehandi capte kinderen van „Ons Thuis" te Hazerswoude-Rijndijk, toen ze een platenspeler plus twee fraaie banken aangeboden kre gen. Het vrijwel volledige bestuur van de Hazerswoudse/Koudekerkse middenstandvereniging „D e Rijnpost" was in „Ons Thuis", vroeger pastorie van de Iwaantjeskerk, present, toen hun voorzitter Rob van Berkel, echtgenoot van lange-afstand- zwemcrack Judith de Nijs, een verlate Sint Nicolaas-surprise overhandigde aan de directrice van het tehuis, zuster D. Lange- veld. „We hadden een batig sal do met de winkelweek, tijdens de Sint Nicolaasfestivitpiten", aldus Van Berkel, ,en we bie den nu een cadeau aan, zoals door u gewenst." De vijfentwintig kinderen, varië rend van zes tot zesentwintig jaar, hadden samen met het personeel (in totaal zijn er 14 werkzaam) de tuin versierd met slingers en wat dies meer zij, toen de heren winkeliers uit bei de Oude Rijn-dorpen arriveer den. Zuster Langeveld: „De kinderen zijn uiterst dankbaar voor dit geschenk. Je kunt er van verzekerd zijn, dat er heel wat grammofoonplaatjes ge draaid zullen worden en dat er heel wat kindern zijn, die met grote trots een plaats op de tuinbanken zullen nemen." Ter oriëntatie: het tehuis voor gees telijk gehandicapte kinderen „Ons Thuis" is nu zo'n twee jaar van de Zwaantjeskerk gevestigd. Destijds besloot de Van Kuyk- stichting dit pand voor zes jaar van de parochie H. Michael/H. Bernardus te huren. Zoals be- TER AAR Woensdag 18 juli a.s. organiseert de ouderver eniging van de basisschool te Langeraar in het kader van de vakantiebezigheden een viswedstrijd. Deze wedstrijd wordt gehouden langs de Paradijsweg tussen het Kerkpad en de Smidska de. De hengelwedstrijd be gint om 9.00 uur 's mor gens. Alle kinderen zijn wel kom met hengel en aas. Men kan zich opgeven bij J. P. J. Hoogervorst, Bloemenstraat 48 en A. van Velzen, J. van Halkesstraat 29. Het in schrijfgeld bedraagt 0,50 per kind. TER AAR Op zaterdag 28 kend gaat de Van Kuykstichting met ingang van 1 oktober aan staande een samenwerking aan met de Vereniging Johannes Stichting, die in Zwammerdam een nieuw tehuis bouwt, it betekent niet, dat „Ons Thuis" te Hazerswoude zal ver dwijnen of „Eljo" te Zwammer dam (daar komt zelfs een nieuw gebouw, nu het andere „Eljo"- gebouw niet meer aan de eisen des tijds voldoet). ït\ZS°rfi,6veS. Va" Kuykstichting-bestuurslid C. Vermeij ziet voordelen in kleine tehuizen, zoals „Ons Thuis" en j „Eljo". „Je bent in de gemeen schap opgenomen." Overigens is het wél het streven, om in het nieuwe gebouw van de Jo hannes Stichting te Zwammer dam met kleine groepen („net als in Hazerswoude bij voor beeld") te werken. Waarom dan toch die samenwerking van de (kleine) Van Kuykstichting met de (grote) Johannes Stichting? Op financiële gronden. Ove rigens: het plan tot de bouw van een tehuis voor geestelijk gehandicapten in Hazerswoud^- dorp is voorlopig in de ijskast geplaatst. Vermeij: „Er be staan hierover helemaal geen contacten meer. Het ministerie heeft een andere planning. Je hoort er niet meer van. Het schijnt verband te houden met de prognoses." De 25 kinderen van „Ons Thuis'', die zaterdagmiddag, natuurlijk, ook in de feestvreugde van de als Sinterklaas optredende win keliers deelden (ze werden allen verrast met ijs), hebben een spe ciaal plaatsje bij diverse plaats genoten uit Hazerswoude gekre gen. Het vrouwengilde bij voor beeld, zorgde ervoor dat de kin deren in de tuin een balletje in de korfbalmand kunnen gooien. En zanggroep Kameleon ver diende in AVRO's radiopro gramma „Mobiel" zo'n geldbe drag, dat tuinparasols en speel- attributen konden worden aan geschaft. „Wij zijn ook geadop teerd door de VARA-speelgoed- actie", aldus zuster Langeveld, geboren en getogen Hazers- woudse. „Een klein tehuis, zoals het onze, staat nu eenmaal dich ter bij de mensen", meent zij. In „Ons Thuis" zullen na 1 ok tober, wanneer de samenwer king met de Johannes Stichting (eveneens van protestants-chris telijke signatuur zoals de Van Kuykstichting) haar beslag krijgt, in elk geval nog geeste lijk gehandicapten een „thuis" vinden. „Dat gaat gebeuren op grond van een selectie", licht directrice zuster Langeveld toe. Ze verwijst nog eens naar het feit, dat „Ons Thuis" met recht een gezinsvervangend tehis is. Ze prijst de inzet van een aan tal dames uit Hazerswoude, die met (soms zeer zwaar geestelijk gestoorde) kinderen iedere week naar zwembad De Dolfijn gaan. „Sommige kinderen zijn nu erg vrij in het water." juli a.s. organiseert de lei ding van het natuurbad „Aarweidc" te Ter Aar in samenwerking met het va- cantie-oudercomité van de basisschool te Langeraar, vakantie- hinderniszwemwed strijden. Deze v/edstrijden worden gehouden tussen 8.30 uur en 11.00 uur 's morgens. Deelname kan alleen ge schieden door leerlingen van de basisscholen. Inschrijving is mogelijk t/m 25 juli aan de kassa van het bad tegen betaling van 1. en op het Katwijkse strand is zaterdagmiddag onder enorme belangstelling de jaarlijkse reddingsdemon stratie gehouden van de Kat wijkse Reddingsbrigade. Een grote KLM-helicopter liet die dag zien op welke manieren een drenkeling uit het water gehaald kon worden; ht van het strand aftillen van een stellage met boten kwam he laas niet zo goed uit de vrf. Voordat het „vlieggeweld begon, is door de K.R.B. ge toond hoe men zelf iets voor drenkelingen kan doen met behulp van de o het strand aanwezige reddingspalen. Bovendien werd er een wed strijd gehouden tussen 5 roei-ploegen van de KRBom de z.g. Hercules-beker. Aan het eind van de middag daal den parachutisten uit Roos endaal op het strand neer. De totale leiding van deze demonstratiemiddag was In handen van de heren de Ko- nink en van Rijn. SLOMPW1JK Evenals vele voorafgaande Jaren organiseert de harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" de traditionele Stompwljk- se Feesten, welke worden gehouden op 17, 18 en 19 juli. BOSKOOP De gemeenteraad heeft 24.000 gulden beschikbaar gesteld om het regeringsjubileum van koningin Juliana passende te kunnen vieren. Van dit bedrag ontvangt de Oranjevereniging 1600 gulden, voor de schooljeugd komt 2500 gulden beschikbaar voor een blijvend aandenken aan het jubileum. De kleuters en de leerlingen van de eerste drie klassen van de ba sisscholen krijgen een roestvrij stalen jubileumlepeltje en de scholieren van de overige klassen ontvangen een boekwerkje. Het wordt een boekje van en voor de jeugd, omdat het door de schooljeugd eigenhandig geschreven brieven aan de koningin en de beantwoording daarvan door de koningin bevat. Het nationaal comité Zilveren Jubileum Koningin Juliana stelt deze boekjes voor één gulden beschikbaar. Sassenlieimse tegen auto VOORHOUT - Op de hoek van de Wilhelmlnastraat Boekhorstlaan vond zaterdagavond een ongeval plaats. Mej. M. Z. uit Sassenheim reed op haar bromfiets in de Boek horstlaan en had waarschijnlijk niet of te Iaat in de gaterr dat een wagen bestuurd door de heer N. uit Voorhout de Wilhel- minastraat in wilde. Ze reed echter met behoorlijke snelheid tegen de wagen op en kwam hierdoor hard ten val. Dankzij het dragen van een valhelm kwam zij er met wat schaaf wonden aan armen, benen en gezicht nog redelijk goed vanaf. Dr. Lempers verleende de eer ste hulp. Belde voertuigen kwa men er met wat deuken vanaf. SASSENHEIM Zaterdagmiddag werden op de Oosthaven de traditionele spuitbalwedstrijden gehouden. Dank zij een verkwikkend zonnetje konden de twaalf deelnemende groepen naar hartelust de tegenstander met de waterspuit te lijf gaan. Uiteraard werden tijdens de diverse wed strijden ook de toeschouwers soms' flink nat gehouden zo dat menigeen ongewild met een nat pak of jurk huis waarts keerde. Men had het er graag voor over want het was een genot de jeugd op deze manier aan het werk te zien. Nadat er heel wat litertjes water waren weggespo ten bleven tenslotte vier ploegen over. In de halve finale won ,,De Ijt-spuiter" met 1-0 van de Spuitende Pillows en de Spuitende Spetters wonnen na verlenging van de Kooi boys. De spannende finale leverde tenslotte een 3-2 over winning op voor de Spuitende Spetters. Als toegift speel den de winnaars tegen de jeugdrecreatiecommissie. Nu echter kregen de Spetters met 7-3 flink klop. Op 17 juli wordt geopend met een tekenwedstrijd voor de Jeugd. Iederkind ook nlet-StompwIj- kertjes mag meedoen nnn deze leuke wedstrijd. In do avonduren mankt eerst de fan fare een rondgang door het dorp, vanaf A. Ovcrdevest tot de Knipluun en weer terug naar het feestterrein. Wuarschljnlljk hebben zij dan wel voldoende mensen bij elkuar getrommeld om op het terrein te starten met het uit vroeger eeuwen da terende „katknuppelen". De kat wordt uiteraard vervangen door een onschuldig houtje, dat uit een krat moet worden gegooid met een knuppel. De volgende dag is zoals immer gereserveerd voor de kinderspe len. Nadat de fanfare om 8.30 uur vertrekt voor een korte mars vanaf het Kerkplein via v. Santhorst-van Raephorststraut waarbij de jeugd kan aanslui ten, kunnen zij strarten met hun behendigheidswedstrijden. Ook voor de kleuters staan enkele aktiviteiten op stapel. Woens dagmiddag om 13.30 uur volgt dan het hoogtepunt van alle feestaktivlteiten. Op die middag wordt namelijk een „Nationale Ponyrace" gehouden. Er wor den twee races gelopen, een A- en een B-race. Dit wordt ge daan, omdat men onderscheid maakt tussen de kleine en de al wat grotere pony's. De kleintjes gaan tot een schofthoogte van 1.05 meter. De groteren mogen maximaal een schofthoogte heb ben van 1,35 meter. Tijdens de avonduren organiseert de plaat selijke crossclub een bromfiets race. Voor deze vereniging is 't de eerst race, die zij organiseert De bromfietsen worden In klas sen (standaard en wegbrom- mers) ingedeeld. Ilr wordt be gonnen met een Le Man start. Het dragen vun een helm is verplicht. Op het veld kun men zich voor deelname laten in schrijven tussen 18.30 en 18.55 uur. Om 19.00 beginnen de ra ces. Op donderdag 19 juli wordt dan tot slot van alle aktiviteiten een Kortebaan Draverij gehou den. Het is tevens he dag om al uw oude bekenden en vrienden weer eens te ontmoeten, want een ding is zeker, uit alle wind hoeken zullen de Stompwljkers weer komen om aan het Feest deel te nemen. Er wordt één koers gelopen en de start zal vallen om 14.00 uur. Uiteraard Is de totallsator aanwezig, zodat u een klein gokje kunt wagen. Er wordt op «ras gedraafd, zodat de winnaar waurschlinlijk een andere 's, dan de paarden die normaal oo gravel en straat eindigen. Sassenheim Uitslag van de wedvlucht met oude duiven, van de postduivenvereniging „De Blauwband", vanaf Sur- viiliers op zaterdag 14 juli 1973. In concours 174 duiven. Gelost om 6.30 uur geen wind. Mid fond 1 Gebr. v.d. Krogt 82 pt, 2 L. J, Drost 81 pt, 3 J. Haver pt, 4 P. Wolvers 79 pt, 5 Gebr. v.d. Krogt 78 pt, G P. Wolvers 77 pt, 7 H. Wolvers 7G pt, 8 G. Ammerlaan 75 pt, 9 J. Wwijs 74 pt, 10 Gebr. Kruik 73 pt.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3