Concurrentiedrift stuwt „Swaantje Sensationele coup van Feyenoord Fraaie come-back van sir „Henri" v. d. Harst waakt nu al bij Manolito Verwachte triomf van FC Den Haag SP0RTT0T0 Ajax: 12-0 Feyenoord kocht „amateurspits" Van der Linden Mooy eerste in springconcours Recordtransfer Pierino Prati MAANDAG 16 JULI 1973 DEN HAAG Trainer Teunissen wil naar een over-condi- tie voor zijn spelers toe. Eind vorig seizoen maakte de FC-leider er met een verzwaarde training al een begin mee en daarop bouwt hij voort. Het moet gezegd worden, dat de prestaties vooruitgaan ondanks het geklaag en ge kreun over de inspanningen, die vereist zijn. Dat was ook zaterdagavond in de derde wedstrijd voor de intertoto te gen het Zwitserse Winterthur zichtbaar. Op basis van in zet en geestdrift werd een triomf van 2—0 bevochten. Een verdienstelijk resultaat, zonder meer, maar een echte klasseploeg had deze tegenstander naar een veel hogere score opgejaagd. Dat is waar FC Den Haag het dit seizoen weer moeilijk mee zal krijgen.... DFNEKAMP Landskampioen Ajax heeft zaterdag in Dene kamp de oefencampagne voort gezet met een wedstrijd tegen de amateur tweedeklasser DOS 19. Ajax won met 120 na een voorsprong bij rust van 5—0. De doelpunten werden gemaakt door: Blankenburg (3), Rep (2), Gerrie Muhren (2), Keizer, Cruyff, Haan, Kleton en Arnold Muhren. Er waren 3500 toe schouwers. Het Nijmeegse NEC heeft bij plaatsgenoot Juliana Malden (Eerste klasse onderafdeling) een oefenwedstrijd gespeeld. NEC zegevierde voor 1500 toe schouwers met 11—1. Hoeven- bei g scoorde vijfmaal, Van De:n: 1 2x. AZ 'lil oefende tegen de Alkmaar- se derde klasser AFC 34. AZ won met 10 door een doelpunt van Nygaard vlak voor tijd. De 800 toeschouwers zagen hoe de inpassing van Cees de Vries (l'eistar), Meister (Xerxes), Wildbret (Den Bosch) en Frank (Siultgart) moeizaam verliep. Go Ahead oefende in Hattem tegen de plaatselijke tweede klasser. Het werd een overwinning met 61 voor de Deventer eredivisie club. Bij de rust was de stand al 3—1. Hattem opende door Ter Stegen de score. Daarna ant woordden Johnny Oudewesselink, Henk Warnas, Van der Lely (2x), Groenedijk en Overweg. De op brengst (er waren ryim dui zend toeschouwers) was bestemd voorn ret blindeninstituut. FC Den Haag—Winterthur X PSV—Slovan Bratislava Feyenoord—Schalke 04 X VejleFC Amsterdam x IF Atvidaberg—Hannover 96 X AIK Stockholm—MSV DuisburgX Grasshoppers—Hertha BSV Malmoe FF—CUF BarreiroX FC Nancy—Slavia Praag X FC ZurichIFK Norrkoping Row Rybnik—FC Lugano X OrebroVost LinzX Austria Klagenfurt—Djurgaarden X Al moet hij Ieren nog meer af stand te doen van zijn egoïsme. „Weet ik en ik doe mijn best", beloofde hij. Tot slot: Scheidsrechter Pijper voelde de sfeer slecht aan en was vaak te autoritair. Hij was dan ook schuldig aan de minder prettige stemming, die in het veld ontstond en waarvoor de Zwitserse ex-international KUnzli de nota gepresenteerd kreeg. Na rust moest hij het veldverla- ten. HANS DE BRUYN Scoreverloop: 2—0 (1—0). 38. Dee Zoete 10, 48. Swanenburg 20. Scheidsrechter Pijper. Toe schouwers: 5600. Uitlsag groep 1: If Atvidaberg Hannover '96 2—0 (1—0). Stand groep 1: 1. FC Den Haag (Ned.) 3 2 0 1 4 6—3 2. Hanover '96 (Wdl.) w3 2 0 1 4 4—4 3. Atvidaberg (Zwe.) 3 1113 5-4 4. FC Winterthur (Zwi.) 3 0 12 12—5 Niettemin blijft het prijzenswaar dig om te zien hoe trainer Teu nissen allerlei experimenten doet om de mogelijkheden te le ren kennen. De verrassing van de dag school ditmaal in de jon ge Leen Swanenburg en Thijs Wijngaarde. Om met de eerste te starten: De Goudsevleugel spits had in voorgaande duels op de reservebank lijdzaam moeten toezrien hoe Wim Berokenkamp steeds gretiger werd. Dat jutte hem op. Toen Teunissen hem riep voor zijn verwachte kans was hij geladen. Snel, handig en doortastend greep „Swaantje" alle kansen, die zich voordeden en in de tweede helft kwam daar zelfs nog de vreugde van het maken van een doelpunt bij. „Tevreden" zei Teunissen la ter ronduit. Dezelfde kwalificatie gaf hij ook over Thijs Wijngaarde, die ei genlijk bij toeval terugkeerde. Aangezien de aanvankelijke voorkeur naar De Caluwé ging kwam ook Wijngaarde „heet in het veld". De bijna zesduizend bezoekers waren snel „in" voor het goed anticiperende verdedi gen van hem. Veel gevaar kwam dan ook van zijn kant. Alleen zullen de ballen, die hij voorzet nog strakker moeten worden dan kan de ook nu weer voor- trffelijke spits Tor Fuglset met minder moeite meer profijt uit zijn acties halen. Fout Minder opvallend maar misschien even nuttig waren de prestaties van enkele anderen. Voorstop per Dusbaba maakte weer één fout ma rliet in het Igemeen toch een betrouwbare indruk achter. Teunissen: „Met hem ga ik door". De Graaf speelde vooral voor rust sterk. In de tweede helft toen de sfeer onpnretbiger werd, werd hij slachtoffer van 'n onbeheers te actie van de Zwitser Fehr. De meevallende zijspierblessure gaf Teunissen later de kans Boudewijn de Geer in te zetten. De „benjamin" deed het beter dan tegen Atvidaberg. Twee spelers blijven er nog over, die opvielen. Aad Kila, negen kilo lichter van vakantie teruggeko men dan in 1972!, vond zijn rit me door gretigheid naar de bal en Bo Augustsson, rechterspits De angstige doelman van Winterthur steekt zijn arm omhoog als de nu, kwam ook beter uit de verf. kleine Leen Swanenburg uit het niets opduikt. Wim van Hanegem is het schieten nog niet verleerd. Hij maker van het eerste doelpunt van Feyenoord. öaROTTERDAM Feyen oord heeft zaterdag een nieuwe spits aangekocht. Het is de 21-jarige Arie van der Linden, aanvaller van Papendrecht en het Nederlands amateur-elftal. Ook van Belgische zijde was belangstelling voor deze gemakkelijk schieten de spits. Feyenoord bleek uiteindelijk echter meer te bieden te hebben. ROTTERDAM Het heeft er alle schijn van dat de komst van trainer Wiel Coerver Feyenoord nieuwe impulsen heeft gegeven. Ondanks een numerieke minderheid de Rotterdammers moesten na het uitvallen van Rinus Israel de laatste twintig minuten met tien man spelen werd tegen Schalke 04 een achterstand van 1—3 omgezet in een overwinning van 43. Het beslissende doel punt viel in de voorlaatste minuut en werd stevig toegejuicht. Rinus Israel, die ook vorig jaar in een vriend schappelijke ontmoeting gewond raakte, werd dit maal geblesseerd aan de rechterknie. Feyenoord- dokter Abarbanel meent dat het niet ernstig is. Is rael mocht niet worden vervangen, omdat Schoen maker en Rijsbergen in de plaats waren gekomen van Van Hanegem en Schneider. De late winst was een eerlijke beloning voor het offensieve spel van de Rotterdammers, die in to taal 27 hoekschoppen mochten nemen. Gemakkelijk kwamen de doelpunten niet tot stand. De proef met De Jong als aanvalsleider mislukte. Kostbare fou ten in de defensie bij schaarse tegenaanvallen van Schalke leidden zelfs tot een forse achterstand van 13. Treytel blunderde bij het eerste doelpunt en ging bij het tweede niet vrijuit. Het meespelen van Boskamp, die echter evenals Jansen soms veel te fel in de strijd ging, bleek een versterking. Hij was het, die het beslissende doelpunt scoorde, nadat scheidsrechter Van der Kroft enigszins behulpzaam was geweest de Feyenoord-produktie weer op gang te brengen, door een ogenschijnlijk lichte overtre ding tegen De Jong de beil op de penalty-stip te leggen. Scoreverloop: 43 (11) 12. Helmuth Kremers 0 1, 43. Van Hanegem 1—1, 50. Budde 1—2, 68. Dubs- ki 13, 72. Schoenmaker (strafschop) 23, 81. Res- sel 33, 89. Boskamp 43. Toeschouwers: 25.000. Scheidsrechter Van der Kroft. Afwezigen EINDHOVEN Ook in de tweede intertotowed- strijd heeft PSV geen grote indruk kunnen maken. De Eindhovense ploeg was zaterdag tegen het uit stekend spelende Slovan Bratislava in een ongun stige positie door de afwezigheid van Schmidt Han sen, Willy van de Kerkhof en Kemper, die allen ge blesseerd zijn. Desondanks ontwikkelde PSV vooral voor rust vol doende initiatieven om een flink veldoverwicht te verwerven. Gehaast schieten en schitterend doed- verdedigen van de Tsjechische doelman Vencel wa ren de oorzaak dat er geen doelpunten vielen. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Slovan steeds meer greep op het spel. In de voorlaatste minuut greep de Tsjechische ploeg de volle winst, toen de PSV-verdediging na een door Van Esdonk veroorzaakte vrije schop vergat een muurtje te for meren. Jokl joeg de bal ineens achter Van Beve- ren. Scoreverloop: 01 (00). 89. Jokl 01, 10.000 toe- schouers. Scheidsrechter Boosten. Opgegeven VEJLE FC Amsterdam heeft in het Deense Vej le een onverwacht zware nederlaag te slikken ge kregen. De Denen namen al In de tweede minuut een voorsprong en toen Schip vijfentwintig mfinuten later in eigen doel trapte, gaven de Amsterdam mers de moed op. Pas vijf minuten voor tijd de stand was toen inmiddels 44 kreeg Van der Merkt een kans. Zijn schot van twintig meter afstand liet de Deense doelman Mailand zonder kans. In de laatste mi nuut vonden echter de tweede beste Deense aan vallers Anderssen en Marcussen elkaar nogmaals voor een subtiel samenspel, waarop de Amster dammers geen antwoord hadden. Scoreverloop: 5—1 (2—0): 2. Carsten Anderssen 1 —0, 27. Schip (eigen doel) 2—0, 51. Jorgen Marcus sen 30, 71. Carsten Anderssen 40, 85. Van der Merkt 41, 89. Jorgen Marcussen 5—1. Toeschou wers: 2500. De uitslagen van de wedstrijden die zaterdagavond zijn gespeeld voor de intertotocompetitie luiden: Groep 2: PSVSlovan Bratislava 01 (00), AIK Stockholm—MSV Duisburg 3—1 (2—1). Groep 7: Feyenoord—Schalke 04 4—3 (1—1), St. EtienneStandaard Luik 3—3 (1—1). Groep 9: Vejle—FC Amsterdam 5—1 (2—0), AC Ni- tra—Eintracht Braunsweig 1—1 (1—1). Groep 2; Slovan Bratislava AIK Stockholm PSV MSV Duisburg Groep 7: St. Etienne Feyenoord Standard Luik Schalke 04 Groep 9: AC Nitra Eintracht Br. Vejle BK FC Amsterdam 3 2 1 0 5 3-0 3 1113 3-4 2 10 12 3-1 2 0 0 2 0 1-5 3 1 2 0 4 8-6 1 1 0 0 2 4-3 2 0 2 0 2 6-6 2 0 0 2 0 3-6 3 2 1 0 5 8-4 2 1 1 0 3 3-1 3 1 0 2 2 6-7 2 0 2 0 0 3-8 KERKWIJK In Kerkwijk (Bommelerwaard) is zaterdag een nationaal concours hippique gehouden. Het springconcours A werd gewonnen door A. Mooy uit Selft met Lady Wokina. De zelfde combinatie eindigde bij het afvalspringconcours als der de. kelijk voor Royal Hunter. Op de derde plaats kwam Flix met de Engelsman Wilson. In de twee de ren, de eerste veefonds-prijs, zegevierde Ina Schwarzkakel met favoriet Sans Cesse voor de verrassende tweede Be My Love. De laatste ren bracht een prachtige finish. De overwin ning was voor Jamberdeen met Dieter Weiss voor Arkelshof en Doncaster. Bij de dravers stonden de top- (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG —Op het natte Duindigt vond gistermiddag na negen maanden het heroptreden van Henri Buitenzorg plaats. Het was een uitstekend optreden. Pikeur Jan Wa genaar en eigenaar Piet Meinardi hadden voor de koers aan het draverij-comité het verzoek gericht buitenwed denschappen te mogen starten met Henri. Cees van der Harst laat zijn idool Manolito geen tel in de steek. WASSENAAR Op het stalterrein van de Wassenaarse renbaan Duindigt zit Cees van der Harst, een van de jongste trai ners van ons land. Achter de deur, waar voor hij plaats heeft genomen, verblijft Manolito. Een klasse-renpaard waarop de trainer erg trots is. Op 22 juli moet het paard in actie komen tijdens de Jaarlijk se Derby. Met Queen of Roses S van trai ner Joep Dekkers behoort deze tot de voornaamste kanshebbers voor de zege. Trainer Cees wil het zekere voor het onzekere ne men en houdt op het stalterrein van Duindigt nu al de wacht. Daarom heeft Van der Harst op Duindigt vlak voor de „box" van Manolito een caravan laten plaatsen. Daarin zal hij dag in dag uit toezien tot en met 22 juli: „Ik wil er zeker van zijn dan Manolito zuiver de koers in gaat. 24 uur per dag waken bij mijn paard kan nooit geen kwaad, 's Nachts rij ik mijn auto voor de stal deur en probeer ik in de caravan wat te slapen. Bij het minste of geringste ben ik wakker". Twee jaar geleden toen nog bij trainer Joep Dek kers heeft Cees ook voor de derby de wacht ge houden, destijds bij Poly Trek. De andere favoriet verblijft in de prachtige binnen- stal van eigenaar Ger de Kroes achter slot en grendel. Hem kan niets gebeuren. Duindigt is zuinig op de twee volbloeds. Cees van der Harst „Ik laat het paard 's morgens om vier uur de baan op gaan. Dan is er nog geen paard op Duin digt. Ik wil met Manolito zo weinig mogelijk risi co lopen". In het werk was Henri niet te peilen en de mogelijkheid van compleet falen was aanwezig. Hoewel zoiets normaal niet ge beurt, werd de hengst buiten weddenschappen gesteld. Als tweede kwam Henri over de fi nish. Jan Wagenaar na de strijd: „Hij is enorm meeege- vallen. Over deze zware baan 1.22 lopen is voor mij een beste prestatie. Ik had winnaar Urio- sis P misschien wel kunnen kloppen, maar dan had ik met Henri eerder moeten gaan rij den en dat durde ik echt nog niet aan". Eigenaar Piet Meinerdi: „We gaan nu, als alles goed gaat naar het Nederlandse kampioen schap toe. Henri heeft geen last meer van zijn blessure. Hope lijk is de pechtijd achter de rug. Achtereenvolgens kreeg Henri een operatie aan beide knieschijven, daarna aan zijn achillespees en tenslotte ver trapte hij zich in de training. In de eerste draverij was er geen goed garen spinnen met de to renhoge favoriet Lord Tulpen burg. Hij sprong bij de start alle kanten heen. Trainer-pikeur Wim Stort: „Het paard gaat voorlopig op rust, want hij heeft het in zijn bol." De overwinning ging met veel verrassing naar Kiry van Ursum met de Alk- maar-trainer Cees Imming, voor Klosivier B en Jewelpri- se. Bij de rennen bleek dat Le Pala din uit het goede renpaarden hout gesneden is en won gemak- JF* r - \éJ. w Berijder Bolwijn kijkt lachend achterom als de zege van l/riosis P in veiligheid is gebracht. Zijn nieuwsgierigheid gold Henri Buitenzorg. die na negen maanden eindelijk weer in de baan verscheen en een eervolle tweede plaats veroverde. driejarigen in Groningen aan de start bij de sweepstakes. Bij de merries ging de eerste prijs naar Lady met de Limburger Sjeng Hendrik. Hij won gemak kelijk voor Lenie Bloemlust en Lidya Du Bois. Bij de hengsten boekte Lord Faune een moeilij ke overwinning voor Lento H en Lido Buitenzorg. Zowel de mer ries in 1.21.8 als de hengsten in 1.21.7 liepen de 2200 meter voor het eerst Linksom in Groningen in de nieuwe recordtijd. Het was Sjeng Hendrikx trouwens een gouden dag. Buiten het feit dat hij met Lady veertiendui zend gulden won, zegevierde hij in de internationale koers nog met Aiglon in 1.19.3., bij de tweejarigen met Margus en in de slotdraverij met Knight Pio neer. MILAAN AS Roma heeft voor de steraanvaller van AC Milan, Pierino Prati, een bedrag van ongeveer 2.695.329 gulden be taald aan Milaan. Dat is ruim 8600 gulden m-ser dan het vorige ri-cnrd dat Juventus in 1968 be taalde aan AC Varese voor Pie- tro Anaslasi. HAMBURG De winnende getallen in de Duitse lotto zijn: 7 13 18 26 31 39. Reservegetal 42. Olympianummer 3524. HANNOVER De Nederlandse autocoureur Hans Deen heeft zondag op het vliegveldcircuit van Diephorst (bij Hannover) een overwinning geboekt in de klasse tot 1300 cc. Deen, die reed in een Alfa Romeo, was seconden sneller dan Benny Hall (Denemarken) in een Aus tin.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14