VPRO: publicatie van LVI is eenzijdig Sterk spel H. Niehien en' P. Pauwels in Alkemade STOMPWIJK IN BAN VAN KORTEBAAN 60 jaar trouw stad en randgemeenten Bronzen medaille voor E. Lassooy Wat u OOK moet weten Altior in topvorm Motorpech zorgt voor tegenvaller in Nieuwkoop PAGINA 3 ZATERDAG 14 JULI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN De aktualiteitenrubriek VPRO- Vrijdag (radio) plaatste gisteravond nogal wat vraagtekens bij het hoofdartikel in het julinummer van Industrie Rijnland, het kwartaalblad van de Leidsche Vereeniging van Industriëlen. In dat artikel, waarover wij schreven in ons nummer van dinsdag 10 juli jl. wordt beweerd dat ongeveer 400 werklozen in het gewest Leiden door hun slechte mentaliteit werkloos zijn. Bij mon de van Anton Constandse kwam VPRO- Vrijdag tot de conclusie, dat dergelijke „eenzijdige" publicaties beter nagelaten kunnen worden. Constandse vroeg, wat er dan wel gedaan was om deze mensen aan arbeid te helpen, wat de activiteiten van de betreffende in stellingen (geweest) zijn? Hij kon geen ge loofwaardigheid aan het artikel hechten, omdat de gegevens niet bewezen waren: „Hoe weet men, dat deze mensen arbeids- schuw zijn? Welk onderzoek is er verricht? En wat is er dan voor bijzonders aan Lei don?" VPRO-Vrijdag meent, dat er eerst een on derzoek verricht had moeten worden naar de werkwilligheid van de werklozen. Daar naast moeten de leden van de LVI en an dere gelijksoortige verenigingen de hand eerst maar eens in eigen boezem steken volgens de VPRO: „Het tegengaan van be lastingontduiking door niet-arbeiders is veel noodzakelijker". Anton Constandse haalde daarbij cijfers aan, die vermeldden dat 20% van het Nationaal Inkomen door een veel te klein aantal mensen werd op gestreken. Daarnaast staan 41.000 mensen met een hoog inkomen te boek als zonder beroep. In plaats van de eenzijdigheid van de LVI moet er volgens de VPRO een bre- LEIDEN Gistermiddag was er extra groot feest in het Jeugdvakantiedorp aan de Vliet. Jeugdcircus dere kijk komen op de algemeen maat- Caperiool" uit Hazerswoude kwam een wederom geweldige week afsluiten met een opvoering schappelijke toestand. een gedeelte van haar programma. Gezeten in een grote kring konden veel kinderen genieten van geweldige show. Een draaiorgel kwam het geheel opluisteren met vrolijke muziek. DE ZILK Een diamanten ibruidspaar is zoiets als een witte raaf. Het is een van die gelukkige uitzonderingen die heden ten dage nog be staan. De Zilk is blij, zo'n bruidspaar in zijn midden te hebben. Het is nog maar 13 jaar geleden, dat de heer en, mevrouw F. H. Campagne- Mathlener zich in De Zilk vestigden, maar ze voelen zich thuis bij de Zilkers en zouden niet graag meer weg willen. Dit charmante echt paar heeft hier vrienden ge maakt. In de P. J. Warmer damstraat bewonen zij een rustige woning die nu vol met bloemen staat. wer Amstel, de bruid op 4 maart 1890 te Amsterdam. De heer F. H. Campagne was de zoon van een aanne mer en na de schooljaren kwam hij bij zijn vader in het bedrijf. Door zelfstudie en hard werken klom hij op tot opzichter en later werd 'hij beëdigd makelaar in wo ningen. Uit het huwelijk van het diamanten paar werden twee kinderen geboren, een zoon en een dochter Het bruidpaar heeft 5 kleinkinde ren. Na 14 jaar in Amsterdam te hebben gewoond verhuisde het gezin naar Zandvoort, waar 33 jaar een vooraan staand. pension werd gerund. De bruid maakte hier vele werkzame uren, bijgestaan door haar man die buiten zijn drukke werkzaamheden toch nog tijd over had om zijp vrouw te helpen. Het echtpaar kan terugzien op een werkzaam en gelukkig leven en straalt nu nog van een geweldige levenslust. Ve len kwamen op de receptie het bruidspaar feliciteren, o.a. burgemeester H. J. M. Bosma en zijn vrouw, ds. J. Hartkamp uit Hillegom, pas toor Jac. J. de Jong van de H. Hart-parochie in De Zilk en dokter A. v.d. Lugt Ook de Zilker Jeugd Drumband liet zich niet onbetuigd en bracht een aubade. In intie me kring van kinderen en vrienden werd het feest met een diner besloten. Oude Wetering - Het tennistoer nooi dat gehouden wordt op de banen van T.V. Alkemade heeft, evenals andere tournooien dat dikwijls hebben, te kampen met moeilijk te overbruggen kel-C werd door H.Niehien, soms zeer efectieve korte balle tjes slaand, bereikt. G. van En gelen, die alle hoeken van de baan kreeg te zien, moest met 64; 6—3 het loodje leggen. problemen. Naarmate de finale Peter Pauwels, die zonder veel in zicht komt, neemt het moeite van Kengen met 6—3; aantal drie-setters toe, terwijl diverse spelers en speelsters zich tot nu toe nog voor meer dere onderdelen hebben weten te handhaven. Wat betreft het in delen en het verloop van het wedstrijdschema kan dit natuur lijk de nodige moeilijkheden ge ven. De wedstrijdleiding, die het tot op heden zeer goed doet, verwacht dat de finales zeker zondag zullen plaatsvinden. De halve finale in het herenen- 6—2 won, zal waarschijnlijk, ge zien zijn sterke spel na winst op Beelen en Niehien. de finale be reiken. Dolf Beelen uit Lisse be reikte de volgende ronde door een overwinning op W.Renée, die met harde diepe slagen goed partij gaf. H. Langelaar moest alle zeilen bijzetten om de 16-ja- rige F Loo met 6-4 3-6 6-2 de teren. Luus Cranssen, die derde geplaatst was, kwam na de vol le drie sets 3—6: 6—3; 7—5, op verrassende wijze als verliezer van de baan. Voor de Sassen- heimer Rob v.Leeuwen was dit succes nog niet voldoende. Ook tegen de als tweede genoteerde Henk v.d. Berg, de clubkam pioen van T.V Alkemade die sinds kort als de grote favoriet in dit onderdeel gold, moest met 63; 86 ook voor Rob buigen. Henk, die niet zijn beste spel te voorschijn wist te halen, liet met dit verlies de finale plaats aan de op safe spelende R.v. Leeuwen. baas te blijven. Na afloop stelde Onverwacht, maar minder verras- Sassenheims kruispunt eist weer 5 gewonden de triomfator: „Ik ben nog nooit zover gekomen, nu wil ik ook de finale bereiken!". Bij de dames in C. elimineerde E.Ha- zebroek de te weinig lopende E.Spier 61; 63. Mevr. v.d. Berg en E.Kales, uit Noordwijkerhout, leverden een opvallende prestatie door in het damesdubbel-C zonder veel halsbrekende toeren de buit te gen het dubbel J.Bosma en mevr. Liefbroer, die als hoogste reklassificeerd stond, met 61; —3 binnen te halen. In de heren enkel-D vielen er twee of eigenlijk drie gen van de hoogste orde te send dan de winst van v.Leeu wen, was de nederlaag die de als hoogst genoteerde Eradus leed tegen J.v.Tongeren. Deze laatste, een tennissende kapper, bleek een betere techniek te be zitten, welke hij ook tegen het gedegen tennis van Eradus met 61; 6—3 tot uiting wist te brengen. Het langste en onge twijfeld spannendste duel van deze dag vond plaats tussen M.v.Oostrom en C.Heesterman, beide lid van De Munnik. Deze titanenstrijd in het damesenkel- D, die meer dan drie uur dur- de, viel uiteindelijk positief uit voor de met iets mooiere tech niek begaafde v.Oostrom, die bovenaan de lijst in dit onder deel staat. Vooral deze lange partij, met de voor zich spre kende cijfers van 8—10; 6—2; 10—8, schopte het keurige wed strijdschema danig in de war. Sassenheim Op het beruchte kruispunt Parklaan-Provinciale weg heeft zich weer een ernsti ge aanrijding voorgedaan. Een 37-jarige inwoner van Sassen heim komende uit de richting Amsterdam wilde linksaf de Parklaan in maar ver'eende daarbij geen voorrang aan een 53-jarige automobilist uit Noord wijkerhout. Bij de botsing liep deze laatste hoofdletsel op ter wijl zijn vrouw moest worden behandeld voor een gescheurd Den Haag/Noordwijkerhout Het de' kuitbeen. Een 1-jarig klemdoch- j Pad des levens heeft vele kron- tertje liep lichte verwondingen op. De Sassenheimer, evenals1 een bij hem in de auto meerij dend logeetje, werden ter plaat se behandeld voor enkele opge-1 lopen lichte verwondingen. Stelend duo krijgt fikse straf iTOMPWIJK Voor de korte- baandraverij, welke op donder dag 19 juli wordt gehouden, heb ben zich niet minder dan 42 paarden ingeschreven. Prak tisch alle paarden met een snel le start in de benen zullen dan ook aanwezig zijn, wat de koers alleen maar meer open kan ma ken. le kunst van het kortebaandra- ven is namelijk om op het com mando „af" op topsnelheid door het met een elektrisch oog be waakte startlint te schieten. Te scherp starten betekent uitslui- tii.g, te traag starten nagenoeg altijd verlies. Een slippertje kan men zich veroorloven, want er moet 2 maal van een tegen stander worden gewonnen. Door de korte afstand is iedere fout vJn rijder of paard fataal. Daarom zijn deze kortebaandra- verijen juist voor de kenners zo aantrekkelijk. Ook het N.D.R. erkent dit en subsidieert deze B ciebi zeer oude tak van paardensport nogal rijkelijk, want het valt niet mee voor een vereniging om met slechts een draverij in het jaar rond te komen. Heel vroeger, toen de boeren onder elkaar zo'n draverij besliste, ja toen was het gemakkelijk. Van af de Leidse Veemarkt had men elkaar al dikwijls flink aan de tand gevoeld op die toen nog smalle weg naar Stompwijk. De sport ging er natuurlijk volledig af, toen enkele rijkere boeren 7:ch een echt goed tuigpaard kenden verschaffen. De win naars waren toen al vooraf be- keno, gelijk nu bij behendig- l eidswedstrijden voor de jeugd in klasseverband. Daarom zijn de beroepspikeurs gekomen. La ten we hopen, dat zij er 19 juli I weer een klapstuk van zullen maken. Voor diegenen, die een gokje willen wagen, de totolisa- j tor is aanwezig. De minimum inzet bedraagt 2,-. Iedere om loop; als dus de helft van de paarden is afgevallen, kan men I weer spelen en wel winnend, dan moet het paard nummer een worden of plaats, dan moet het paard bij de eerste drie be horen. £3! ALPHEN a.d. RIJN Ook op de ZIJL/LGB miste op de 100 m derde dag van de Nederlandse vrije slag voor jongens onder 12 kampioenschappen is het de jaar net aan de finale en eindigde zwemploeg uit de kring Gouwe met 1.08.77 als negende. Rijnstreek gelukt om een medaille Verdere resultaten: 100 m school- te veroveren. slag meisjes o, 12 j: Yvonne van Op de 100 m schoolslag voor jon- Wijk, AZC, 1.44.48. Idem jongens: gens onder 10 jaar zwom Erwin Arthur Jonker, Katwijk. 1.39.76, Lassoov van AZC zich in de finale Richard Bottenberg BZPC, 1.41.66, met 1.37.0. waar hii door een uit- Ewout van Winsum. AZC, 1.42.62. stekende tijd van 1.35.23 als derde 100 m vlinderslag meisjes o. 14 j: eindigde. Op de 100 m vlinderslag Erna Maasdijk. ZIJL/LGB, 1.21.8. maakte Peter Wolters in de series 100 m vrije slag jongens o. 12 j: de zeer snelle tijd van 1.05.56, Gerard Bosman, AZC', 1.08.77, T maar zwom in de finale 1.07.8 en Pieter de Jong BZPC. 1.09.68. 200 kels. Twee jongemannen (beiden wfrd hierdoor ,chM, Rob Ja. m mels|„ R(W. jaar) uit Noordwl|k,rtiMit i|nk van AZC eindiede in de finale man- Vonk. ZIJL/LGB. 45 19 was dat nog niet opgevallen. „sd(. met 07 4, jn de se. ,M m vrlj, l2 hetgeen hen teer emstlg deed ri„ „zwommen te hebben. Helma van Brakel, AZC. I 15 59. atdwaien. Fdward Maasdijk van de Irma Markensteyn. BZPC, 1.13.84. Diefstal van een buitenboordmo-1 tor van een jachtwerf te Noord-1 wijk, inbraak in een kantoor jn Sassenheim waar geld werd ga stolen, kraken van een brand kast: buit 500 gulden en enige Amerikaanse en Canadese dol- Leiden Een 47-jarige Leid se caféhoudster had kunnen weten dat zij gestolen waar overnam van een 30-jarige vloercnlegger. Zij kende zijn kwalijke reputatie. maur toch nam zij de pakjes, ge stolen, boter aan. De 30-ja- rige vloerenlegger werd ver oordeeld voor hetzelfde de lict, want ook hij had de bo ter weer van iemand. De vloerenlegger was trouwens enige tijd geleden voor een andere zaak tot een maand voorwaardelijk veroordeeld. Een soepele Officier van Justitie wilde ditmaal nog volstaan met 100 gulden boe te, waartoe zij veroordeeld werden. Leiden ..Botsen tegen geparkeerde auto en doorrij den is niet fatsoenlijk en sportief" kreeg een 49-jarige tegelzetter uil Leiden te ho ren. Verdachte had niets ge hoord door de harde regen, werd er beweerd. Het was evenwel niet de eerste keer dat hem zoiets overkwam. „De vorige keer kwam dat door een hond". „Het is zo zachtjes aan de vraag of u wel geschikt bent om auto te rijden", opperde de Officier. De recther veroordeelde tot 140 gulden boete en drie maanden intrekking van het rijbewijs. Het scheen ver dachte nogal mee te vallen. Den Haag/Bodegraven Een 48-jarige koopman uit Bodegraven werd door het Haagse gerechtshof veroor deeld wegens het onbevoegd rijden in een auto, die bo vendien niet verzekerd was, tot 10 weken gevangenisstraf plus verbeurd verklaring van de auto waarin hij aangehou den werd. Een vrij hoge straf, vond de veroordeelde, maar hij vergat dat hij al herhaalde malen deze over treding gemaakt had. Boven dien wist de koopman ook van heling van caravans in Alphen aan de Rijn af. Lisse De Rabo-bank to Lisse houdt a.s. dinsdag de jaarlijkse ledenvergadering in Rehoboth. Tijdens deze bijeenkomst moet worden voorzien in de vacature van voorzitter wegens het plotse ling overlijden van de heer J. W. A. Lefeber. Het bclnn- gentotaal van de Rabo-bank is van 7 miljoen gestegen tot 58 miljoen. De groei van het aantal rekeningen zette zich in het afgelopen jaar ook voort. Dankzij 946 nieuwe aanmeldingen is het totaal aantal rekeninghouders ge stegen tot 17.441. pleegd door de beide jongeman nen. Ter correctie van hun le venswandel werden zij veroor deeld tot 4 maanden gevange nisstraf. waarvan twee maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. 99 groep van 12—13-jarigen van de voetbalvereniging Altior uit Langeraar, die deze week op kamp zijn geweest in Wasse- In de finale slagbal moest Altior I naar, kunnen terugzien op een het opnemen tegen HWI, doch zeer geslaagd verblijf aldaar. verloor deze wedstrijd met 70 Bij het droppingsspel, dat donder- 72. In de finale lijnbal tegen dagavond werd gespeeld, kwa men de spelers van Altior rond kwart over twaalf binnen. De laatste ploeg kwam rond 2 i reikte Altior I de tweede plaats terug. Vrijdag begonnen de jon- Bij de vijfkamp werd Altior I gens aan de laatste ronde van vendc en behaalde Altior II een het sportprogramma. voorlaatste plaats. KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN DIRECTIEKAMERS 1. ">0—3.20. Tulnl ,00—4.30. B 3. ,mrn. rs AAA 6 BA 10. D 15. Sla A 13—26. ;r 100 stuks: Bosm-en :is-4G, Peter- sello 12—14, Radijs 12—18, Selderij NIEUWKOOP Nu de vakan- tieaktiviteiten, georganiseerd door het vakantiecomité en de Stichting „Kerk en Recreatie" enkele weken aan de gang zijn Kan er gesproken worden van een geweldig succes. Vooral de deelname van de kinde ren aan de kreaïieve aktivitei- tcn overdag is overweldigend. Zo zelfs dat er een aantal extra beroepskrachten moesten wor den aangetrokken om de grote hoeveelheid kinderen op de juis te manier op te vangen. Hcewel de organisatoren uiter aard erg gelukkig zijn met het weislagen van deze ak:;v;t-iten z'jn er toch wat tegenslagen en w-l van financië'e aard Op de eerste plaats die van de geplan de straatkollekte r~et het draaiorgel, deze mislukte voor c-en deel doordat het orgel, ge troffen door motorpech een uur te laat verscheen en daardoor jjift winkelend oubliek net werd misgelopen. Bovendien bleven i de vrijwillige bijdragen tijdens de film e»iz. ver beneden de j Alle aktiviteiten zijn georgani-1 seert' voor de burgerij en het j comité gaat dan cok een beroep dot-n op de burgerij, die nog steeds geniet van het gebodene. Met een huis-aan-huis stickerak- j tie willen zij hun financiële posi tie wat versterken om zodoende de vakantieweken tot een goed emae te kunnen brengen. In allerijl zijn stickers gemaakt en maandagavond 16 juli zal een grote huis-aan-huis' kcllekte worden georganiseerd, waarbij stickers van het vakantiefeest zuilen worden aangeboden tegen een minimumprijs van 1 gulden Via de gelu dswagen, welke da gelijks door Nieuwkoops straten j he: programam aankondigt, zal deze aktie. warm worden aanbe volen zodat het comité niet in I dj kou komt te staan. Met Fiets rolders in Leiden Werkgroep „Fiets" heeft zijn 5e recreatieve fiets route ontworpen. Deze Is geti teld: „De Wijde Aa". Fietsroute 5 kan zowel beginnen bli de Snaniaardsbrug (Lage Rlindijk- Riin/Schlekanaal) als bli de Wilhelmlnabrug (Hoge Rljn- dijk-Rijn/Schiekanaal). Vanaf de Spaniaardsbrug De Valk Boumanweg langs de Oude Rijn volgen, via Ockenrode (Leider dorp! de Hoofdstraat in. Vanaf de Wilhelminabrug de voor de fietsers geplaatste borden vol gen. Via het Utrechtse Jaagpad de Leiderdorpse Brug over om de Hoofdstraat te bereiken. Deze Hoofdstraat volgen tot voorij de ophaalbrug over de Does. H-erna de eerste afslag links: fietspad „De Ruige i Kade", dat door een onbedorven polderlandschap loopt. Mei rijdt richting Woubrugge. Bij het ge hucht Ofwegen moet de weg Hoogmade-Woubrugge overge stoken worden en gevoied tot het houten bruggetje. Hier be gint de route langs d? Wijde Aa. Volgen tot Woubruppe Nu terug via dezelfde weg of langs de verkeersweg tot Ofwegen. Men gaat dan hetzelfde f:ets- paadie als oo de heemve° vol gen. nu richting Kiudekerk. Men komt op de boerder jweg langs de Laee Waard. Nu rc-' P af en geheel uitri'den. In Kou dekerk weer rechts?'. Direct voorbij de hoek li*»t hier de n,T- ne Groot-Poel"eest. Via de Achthovenerweg bereikt men de tiet echtpaar Van Hooidonk-Sloulen stond gisteren volop in de bloemen. Hoofdstraat in Leiderdorp weer. Daar was dan ook wel reden toe: zij vierden hun 60-larig huwelijks- De tocht duurt ongeveer 2'j feest. Het bezoek 's middags van burgemeester en mevrouw Vis in uur. eventuele pauze's niet mee- hun huis in de Hooglandsekerkkoorsteeg, gaf een extra cachet aan gerekend. dezwnooie dag. In Borculo is de stemming onder de junioren van Rijpwetcrlng dan ook prima, alhoewel het weer wat beter had gekund. En kele wedstrijden moesten von- wege de regen afgelast worden. n met 6443, be- Met het ponaltyschieten was Rijp- RODA verloor Altior I met 30. Na de wedstrijd tegen HW II, die ze wetering niet zó succesvol; meer dan een vierde plaats zat er niet in. Het stratego-spel In de bossen was oen bijzonder leuke ervaring. Lukte het bij het penaltyschieten niet zo goed, het voetbal werd na een spannende strijd tegen Vcr- burch gewonnen en duardoor eindigde Rijpwetering als eerste ln zijn poule. Bij het handbal werd een goede derde plaats veroverd. De estafette-ploeg van Rijpwetc- ring werd bij het zwemmen eersste met een tijd van 1.14.2. De ploeg bestond uit H. Dissel- dorp, P. v. d. Boog, J. v. Ben ten en S. v. d. Meer. Leuke re sultaten dus en het humeur van de jongens is opperbest. Marktberichten '1.66 -3 40. Ot 15. J'hloic 70-W,, T 63-72, I 24-03, prtornello zie 61-62. prlm bonen löO. 337. doperwten 96-156, ier 16-20, tnmutcn A I 460, V- peen. 11.000 bluemkoler Succes voor Rijpwetering in Borculo BORCULO/RIJPWETERING Dat de zomerkampen van de voetbalverenigingen wel dege lijk een groot succes zijn, be wijst nu weer het Rijpwetering sportkamp in Borculo. Evenals de kampen van Docos en Lisse speelt de sport een grote rol, maar wordt de ontspanning ze ker niet vergeten.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3