Duitse politie neemt voor miljoenen aan hard drugs in beslag 01710-22244 Bestemd voor Amerikaanse soldaten Trad Amsterdamse politie onjuist op IRA voert strijd tot bittere einde 01710-22244 PAGINA 12 LEIDSE COURANT ZATERDAG 14 JULI 1973 Amsterdam (ANP) Pax Christi Nederland, Amnesty Internatio nal en de Stichting voor Vluch telingen-Studenten hebben de hoofdcommissaris van politie te Amsterdam gevraagd disci plinaire maatregelen te nemen tegen ambtenaren van de vreemdelingenpolitie. Door het onjuist optreden van de Amsterdamse vreemdelingenpo litie, zo stellen beide organisa ties in een brief, zijn drie Por tugese politieke vluchtingen uit gewezen en op het vliegveld van Lissabon aangehouden door de politieke politie. Zij zullen onge twijfeld ais straf verlengde mili taire dienst in de vuurlijn moe ten vervullen in de oorlogen die de Portugese regering in de Afrikaanse koloniën laat voeren. De organisaties vinden het onbe grijpelijk dat deze uitzetting heeft plaats gehad. Er zijn geen redenen aangevoerd waarom deze drie Portugezen niet op de reeds enige tijd gebruikelijke wijze op humanitaire gronden tot Nederland zijn toegelaten. MUENCHEN UPI De Westduit- se politie heeft beslag gelegd op een hoeveelheid hard drugs ter waarde van bijna 500.000 dollar, bestemd voor de verkoop aan Amerikaanse soldaten in Duits land. De hoeveelheid werd ont dekt ten huize van een Ameri kaan in de omgeving van Neue- renberg. In de omgeving van Neurenberg gers en Westduitsers, militairen, Amerikaanse bur- de detinering van Amerikaanse De overval op het huis leidde tot zijn duizenden Amerikaanse mi litairen gelegerd. De comman dant van de ongeveer 185.000 Amerikaanse militairen in de Bondsrepubliek, generaal Mi chael Davison, heeft drugmis bruik een van de ernstige pro- belemen onder zijn mannen ge noemd. Hij heeft de maatrege len ertegen verscherpt. Howard Callaway, de nieuwe Amerikaanse legermlnister in het Pentagon, heeft tijdens een inspectiereis in Duitsland in twijfel getrokken of iemand een oplossing voor het drugmisbruik onder militairen heeft. ,Ik heb geen oplossing en het leger heeft geen oplossing, maar de ervaring heeft uitgewezen dat een veel hardere aanpak door het leger nodig is', zei hij. Om het wat vrolijk te houden, nog een plaatje van twee kandidaten voor de titel van miss Universe, u voor de schoonsten der aarde naar Athene zijn gestromd. Links de Belgischea kandidate Christiana Devisch die met haar Canadese rivale Deborah Ducharme een 250 jaar oud Grieks kostuum bekijkt. DUBLIN (AP) Leiders van het Ierse Republikeinse Leger (Ira) hebben gisteravond gezworen dat zij tot het einde toe zullen blijven vechten in Noord Ier land en zelden dat zij goed voorzien waren van mensen, ge weren en expiosieven. Een aantal van onze mannen is gearresteerd, maar voor elke gearresteerde man hebben wij minstens vier of vijf nieuwe le den, aldus Seamus Twoney, de 54-karige commandant van de Belfast Brigade van de extre- Noord Ierland, was een van de mistische Provisional vleugel vijf Provisional-lelders die van de Ira. Twoney, een van de sprak met zorgvuldig uitgezoch- meest gezochte mensen in te verslaggevers tijdens een ge heime bijeenkomst in een afge legen hotel in Dublin. De Ira-leiders ontkenden bewerin gen van het Engelse leger dat de provisionals in Noord Ierland zware slagen zijn toegebracht. Twoney zei dat de guerrillastrij ders in Noord Ierland nog steeds van wapens voorzien worden, ondanks de onderschep ping afgelopen maart van de Wetduitse kustvaarder Claudia met vijf ton wapens voor de Ira boord. Schoorsteen 600 gulden Den Helder In de omgeving van Den Helder zijn enkele ma lafide schoorsteenvegers aan het werk, die het vooral op be jaarden en alleenstaande men sen hebben gemunt. Ze bieden aan, schoorstenen te vegen en vragen na afloop bedragen die varieren van 600.- tot 900.- Aangezien er vooraf geen prij safspraken zijn gemaakt, kan de politie hier niet tegen optre den. Berlijnse kinderen met vakantie in Nederland ARNHEM (ANP) - Ongeveer 1.600 kinderen uit West-Berlijn ren, afkomstig uit sociaal zwak ke gezinnen, zijn ondergebracht bij faimiilies dn Twente, de Gel derse Achterhoek, de Randstad en enkele andere delen van land. Donderdag 9 augustus worden de jonge Duitsers door ruim 110 medewerkers van ,,Pax Christi" weer teruggebracht naar Ber lijn. Wafdheim naar Midden Oosten NEW YORK (AP) - De secreta ris-generaal van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim, heeft besloten een bezoek te brengen aan Egypte, Israël en Jordanië, om daar met regeringsleiders te overleggen en de toestand in h Midden Oosten te bestuderen. ƒ2,60 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden- niet groter dan 12 letters) ieder woord méér 15 ct BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: slechts 3 x betalen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12