mM Warmondse bejaarden hoeven niet bang te zijn Als het aan de verdediger ligt is drank voor alles ee n excuus B. EN W. TER AAR MOGEN ONDER WIJZERS BENOEMEN Burger zit klem tussen Alkemade en provincie streeknieuws OOK Wat u moet weten DINSDAG 10 JULI 1973 LEIDSE COURANT WARMOND Hardnekkige geruchten in Warmond als zou het bejaardentehuis St. Liduina aan de Heere- weg op het punt van liquidatie staan worden door vertegenwoordigers van de Stichting Huize Liduina ontkend. Ook een uit die liquidatie voortvloeiende samenwerking met het inmiddels deels gereedgeko men bejaardenverpleegtehuis Mariënhaven noemt men „uit de lucht gegrepen geruchten". De directrice van St. Liduina: „Wie er op dit idee is gekomen weet ik niet maar het is wel een dwaze ge dachte. Ik weet niets anders dan dat dit bejaarden tehuis volledig zelfstandig blijft voortbestaan. De be jaarden hoeven zich niet ongerust te maken". Dat er toch wel degelijk iets broeit in Warmond blijkt uit de reactie van Stichtings-bestuurslid J. M. Duinho- ven op onze vraag of er plannen zijn met St. Lidui na. Daarover zegt hij: „Nu is er nog niets aan de hand, maar er gaat wel iets gebeuren. Wat en hoe kan ik nu nog niet zeggen. Zolang dat nog niet defi nitief is kan ik moeilijk met plannen op de proppen komen". Wel sluit de heer Duinhoven een eventueel samengaan met Mariënhaven niet uit. „Mogelijker wijs gaan we gemeenschappelijk iets doen. Het be jaardentehuis blijft dan echter wel zoals het is". En over de bestaande bezorgdheid van een aantal Warmondse bejaarden wat betreft de toekomst van Liduina: „Wat er ook gaat gebeuren: St. Liduina blijft zoals het is. Wellicht zijn wat regelingen met personeel noodzakelijk maar dat er ontslagen zou- Cee% Zandbergen, met zijn 92 jour de oudste inwoner van St. den vallen zie ik niet zitten" We hebben het zo best naar ons z TER AAR De raad van Ter Aar heeft gisteravond met een beperk te agenda toch nog 2 uur weten te vullen. De benoeming yan een vakonderwijzeres aan de openbare lagere school „Het Kompas" le verde een besloten vergadering op van bijna een half uur. Tenslotte werd mevrouw G. J. Ancher-van Doorn met II stemmen gekozen en benoemd als vakonderwijzeres met ingang van 1 augustus a.s. Mej. A. N. Nieuwenland, onderwijzeres aan de openbare school „Het Kompas" werd eervol ontslag verleend. De nieuwe kandidate, mej. L. Straver (Middelburg), zal in de ontstane vacature voorzien. Om de formele bevoegdheid van de raad praktischer te laten werken had het College van B. en W. de raad het voorstel gedaan de be voegdheid van het benoemen en het ontslaan van onderwijzers in vaste dienst aan de openbare lagere school aan B. en W. te delege-1 ren. De raadsleden Van Harten en Den Hollander reageerden hier op met enig wantrouwen. Van Harten zei, dat de raad, raad moest blijven en zag een onderwijscommissie, die ook als toekomstig or gaan werd genoemd als een „derde" bestuurslaag. Den Hollander informeerde naar de consequenties van zo'n besluit. Hij pleitte voor zoveel mogelijk openheid bij dit soort zaken. Van Harten kreeg ten slotte bijval van het raadslid van Vliet toen er gestemd moest wor den. Hun „tegens" kon niet voorkomen, dat de beslissingsbevoegd heid in deze zaken bij B. en W kwam Het nieuwe „Liedboek der Kerken" zal beschikbaar gesteld worden voor de klassen 4, 5 en 6 van de school van de Vereniging voor Prot. chr. Onderwijs te Ter Aar. De aanschaffingsprijs van ca. 1.000,- kreeg de goedkeuring van de raad. De heer C. A. Lek had beroep ingesteld tegen het besluit van het college van 4 mei jl. tot weigering van een bouwvergunning voor het bouwen van een dakkapel. De raad verklaarde dit beroep on gegrond, omdat niet in strijd met de voorschriften mag worden ge- bouwd. De raadsleden van Rijn en Hijdra vonden dit sneu voor de belanghebbende en zagen door Van Harten de wijziging van de bouwverordening hierdoor „aangeslingerd". Een „proefballon" van de burgemeester, bedoeld als oplossing van het dakkapellenvraagstuk j in de gemeente, werd door het raadslid van Rijn al meteen ontzield. Dit onderwerp wordt nu ernstig in studie genomen, aldus de burge- meester. Wapata zal t.b.v. de aansluiting op de waterleiding in haar nieuwe clubhuis op financiële medewerking van de gemeente kunnen reke nen. De werkelijke kosten, die door zelfwerkzaamheid aanzienlijk hoop niet dat ze het hier gaan veranderen.worden verlaagd, zullen binnen het kader van de begrotingsraming worden gesubsidieerd. Oud-Hollandse jaarmarkt voor „Wama" groot succes De start van de "Wama"-loterij (Warmunda-Matthias), waarvan de hoofdprijs een auto ter waar de van 6000,- is een groot suc ces geworden. De bestuen van beide verenigingen waren door dit succes hoopvol gestemd over het verloop van deze loterij. Op de "Wama"-stand kon men naast de verkoop van loten naar de naam van een pop en naar een aantal bonen in een fles ra den. De pop was vernoemd naar het Warmonds Historisch Genootschap "Warmelda". Drie inzenders hadden de juiste naam geraden en wel: W.C. Welsink, Jullanastraat 40. B. Duyzer, Jan Steenlaan 8 en mevr. v. Tongeren-van Diest. waarna laatstgenoemde na lo tingals winnares uit de bus kwam. Het juiste aantal bonen in de fles was 3225 stuks. Mej. Flora Versluys zat hier het dichtste bij met 3281 stuks, Flo ra, van de Burg. Ketelaarstraat 24, kon de prijs in ontvangst ne men, en was hierdoor helemaal de bonen. DEN HAAG „Als iemand zoveel drinkt dat hij niet of nauwelijks meer weet wat hij doet, dan moet hij maar, na een strafbaar feit gepleegd te hebben, vrijgesproken worden". Dit is de conclu sie die de Haagse politierechter mr. J. C. de Mol, trok uit het pleidooi van de verdediger. De officier van justitie vulde aan: „Dan kunnen we alle strafvervolgingen' wegens het besturen van een auto onder invloed van drank wel gaan vergeten". Verdachte was het hier ongetwijfeld mee eens. Hij had zich te verantwoorden inzake doorrijden na aanrijding, mishandeling, wederspannigheid en rijden onder invloed. Een gezellig promotiefeest je van een collega van verdachte, die in zijn da gelijks leven wetenschappelijk ambtenaar in Lisse is, is aan deze feiten voorafgegaan. Op de terug weg naar huis had de 39-jarige verdachte met zeer vertroebelde blik een wielrijdster aangere den; stoppen was er niet bij. Hierop werd hij door een andere automobilist klem gereden en tot stoppen gebracht. Een vechtpartij volgde; ook een politieman werd mishandeld. Men con stateerde een alcoholpromillage van 1.70 in zijn bloed; 3 maal het toegestane maximum. Van be wusteloosheid, zoals de raadsman van verdachte beweerde, kon, gezien de reacties op zijn aanhou ding, geen sprake zijn en de rechter veroordeel de vrijwel conform de eis van de officier tot 2 weken gevangenisstraf en 9 maanden intrekking van het rijbewijs, waarvan 3 maanden voorwaar delijk. Programma van Bibliotheek voor de jeugd STOMPWIJK —Deze week start de Stompwljkse Bibliotheek met een leuk vakantieprogramma. Voor de kleintjes wordt elke donderdagmorgen voorgelezen van 10 tot 10.30 uur. Bovendien wordt in het kader van de va kantiebezigheden op donderdag 2 en 9 augustus poppenkast ge speeld voor deze groep. Voor de ouderen ligt de zaak dui delijk anders. Die krijgen een „Strikt persoonlijke" deelne merskaart. Voor de kinderen tot de derde klas zijn 44 boeken uit gekozen. Het is de bedoeling dat ze daaruit een keus maken en er 3 lezen. Op een mooi formu lier, mogen zij dan schrijven welke boeken zij gelezen hebben, waar de mooiste plaatjes in ston den, waar het mooiste verhaal instond en als klap op de vuur pijl moet dan van dat mooiste verhaal een schilderij voorop het formulier worden gemaakt. be oudere, meer belezen jeugd, vanaf de derde klas krijgt een keus uit 80 boeken. Zij krijgen een soort papieren boekenkast met planken. Het mooiste boek moeten ze bovenaan zetten en zo vervolgens tot nr. 5. Aan hen wordt de reden van hun volgor de gevraagd. Er zijn leuke di ploma's te winnen, dus alle re den om mee te doen. Warmond De 23-jarige Warmonder Bert Slineerland exposeert momenteel in galerie De Pomp waar hij een fraaie verzameling aquarellen en mono-types een plaatsje aan de wand heeft gege ven. Het werk van de student mo-tekenen aan de Haagse kunst- er toch wel duidelijke aanwijzingen dat de jeugdige Warmonder academie is vooral wat betreft zijn monotypes opvallend. Hoe- over voldoende talent beschikt om in de toekomst nog veel van wel zijn aquarellen wat minder sterk uit de verf komen, zijn de Dorpstraat van harte welkom. VRAGEN STATENLID NOOIJ OVER CARAVAN-KWESTIE ALKEMADE „Zal deze burger dit niet ervaren als het sturen van het kastje naar de muur", vraagt het statenlid, de heer Nooij uit Roelofsarendsveen aan G.S. van deze provincie naar aanleiding van de „caravan kwestie" langs de Sever. De heer Noolj stelt deze vraag om dat de provinciale overheid wat betreft deze affaire er een merkwaardige handelswijze op na houdt, die mogelijk als resul taat zal hebben, dat „,een bur ger uit Delft" zich tenslotte flink „voor aap gezet zal voe len". In het kort zit de zaak als volgt in elkaar: In de zomer van 1971 zei de provincie „nee" op een verzoek van de Delftenaar H. Hagedoorn om een caravan te zetten op zijn stukje grond langs de Sever in de gemeente Alkemade. Het landelijk gezicht zou hierdoor verstoord raken. En volgens de provincie zou dit ook niet weg te werken zijn door het planten van groen. De heer Hagedoorn vond dit onpret tig en ging in beroep. Begin dit jaar had hij tenslotte succes. G.S. berichtten hem, dat zij op het besluit waren teruggekomen „omdat de beplanting ter plek ke zodanig was uitgegroeid", dat er geen reden meer was de caravan nog langer te weren. Maar de heer Hagedoorn was er nog niet. Want zo'n besluit van de provincie heeft pas iets te betekenen als ook de gemeente het eens is. En dat is de ge meente Alkemade niet. Hele maal niet zelfs. Vooral niet, om dat de zaak tegen het bestem mingsplan indruist. Nu vindt het provnciale statenlid, de heer Nooij, het euist. Nu vindt het provinciale statenlid, de heer Nooij, het een onverkwik kelijke zaak, dat Gedeputeerde Staten „ja" zeggen tegen de Delftenaar terwijl ze kunnen weten, dat de gemeente nooit mee zal, en kan gaan met dit besluit. In de raadsvergadering van 25 juni j.l. heeft de raad van Alkemade bovendien duide lijk laten blijken het eens te zijn met B. en W. door het voorstel tot afwijzing over te nemen. Het stukje grond, waar de heer Hagedoorn zijn caravan op wil plaatsen nabij de Sever, behoort tot het gebied van de Kager- plassen en is van bijzondere landschappelijke waarde. Uit een onderzoek van Staatsbosbe heer is gebleken, dat de rondom de Kagerplassen gelegen Veen- polders een zeer grote rijkdom aan weidevogels bezitten. De gemeente Alkemade is van me ning, dat het keurige stukje grond van de Delftenaar met gemaaid gras en aanlegsteiger- tje, zelfs milieuvervuilend is. Bij de afwijzing door de raad heeft ook meegespeeld, dat in de buurt van het betreffende stukje buurt van het betreffende stukje grond nog twee lapjes in han den van particulieren zijn ge raakt. Bij één vergunning zal het daarom nooit kunnen blij ven, zo redeneert men De heer Nooij vestigt er voorts de aandacht op, dat de goedkeu ring van G.S. niet bepaald strookt met het ontwerp streek plan voor 't Plassengebied. Hier in staat geschreven, dat het „westelijk deel van het Piassen- gebied weidevogelreservaat moet worden". De vragen, die het Roelofarendveense statenlid aan G.S. stelt betreffen vooral het hoe en waarom van het be sluit om toch goedkeuring te ge ven. Hij vraagt onder andere of wel advies is ingewonnen bij de speciale provinciale commissie voor dit soort zaken. STOMPWIJK Van elke ver eniging worden een of twee- bestuursleden uitgenodigd om vanavond in het dorps huis te komen om een pro-, gramma vast te stellen voor,, het jubileumfeest van de ko ningin. Een kostenbegroting moet worden opgesteld en in gediend bij de gemeente ter verkrijging van subsidie VALKENBURG - Drie leden- van de vrijwillige brandweer i Valkenburg, t.w. de heren J. v.d. Nagel Jzn., J. v.d. Na-, gel Nzn, en L. v.d. Zwart hebben met goed gevolg het, examen voor Hoofdbrand- wacht afgelegd. Zij hebben hun opleiding ontvangen in Wassenaar. LEIDEN Viscollege O.A.S.E. viste zijn tweede wedstrijd van het seizoen in de Ringvaart (Stale) De uit slag was: 1. Gommans 5050 gr., 30 stuks, 2. Leuering 1480 gr, 17 stuks, 3. Tegelaar 1295 gr, 7 stuks, 4. De Rid der 1130 gr, 7 stuks, 5. Hart man 1080 gr, 14 stuks. 6 V. Vliet 1050 gr, 11 stuks, 7 P. Hillebrand 1000 gr., 2 stuks (grootste vis: 42,5 cm.). LISSE De rijkspolitie krijgt de laatste dagen veel klach ten over een (vermoedelijk) buitenlander, die in winkels kleine aankopen doet en met groot (vreemd) geld betaald. Hij weet dan méér geld te rug te krijgen dan de wissel koers aangeeft. Men zij ge waarschuwd. LISSE De jeugdviswed- strijd, uitgeschreven door het comité 'vakantievreugd en gehouden in de Leidse- vaart, is een groot succes geworken. De belang stelling was beduidend groter dan verleden jaar en de vanst was ook goed. Sommigen brachten meer dan 10 vissen boven water. LISSE Voor de hele Lissese jeugd wordt donderdag 12 juli een etalagewedstrijd ge houden. De bedoeling daarbij is, dat men in de etalages fouten ontdekt, zoals b.v. een pop hoort niet in een schoe nenwinkel thuis en men koopt geen kousen bii een bakker. De etalagewedstrijd betreft de winkels aan Hee- reweg en Kanaalsraat. Er zijn mooie prijzen aan ver bonden. Voor de boottocht op 2 aug. moet men zich opge ven bij het comité Vakantie vreugd. LTSSE Wedvlucht de Oude Blauwband van Ruffec, 44 duiven gelost vrijdagmiddag 2 uur. Uitslag: K. Doeswiik 1.1; G. B. Roodenburg 2,3; G. Zoet 4; T. van Kesteren 5. 6; L. Walhout 7; G. de Vos 8, 10; A. Balkenende 9 13; J. H. Langeveld 11,12; C. N. Zuidhoek 15 Wedvlucht jonge duiven vanaf Duffel, 130 km.; gelost 399 duiven. Uitslag: J. H. Langeveld 1,13; C. N. Zuidhoek 2.3; C. A Oppelaar 4; G. B. Rooden burg 5; A. v.d. Klauw 6, Q4; R. Zoet 7. 1; Com. Witteman 8, 9, 20; J. van 't Oever 10; A. Tulen 11. 17; K. Doeswiik 12; W. Augustinus 15; Lobbezoo 18; D. v.d. Zwart 19. VOORHOUT Morgen, 11 juli, organiseert KWJ Socië teit „Kontakt". Donderdag 12 JULI staat een vergade ring op het programma. Ver der op de agenda: vrijdag 13 juli Speeltjes; 14 juli Open Disco; 15 juli Relax-avond; 16 juli Opruimavnd, iedereen die wil helpen is welkom; 17 VAKANTIE BEZIGHEDEN VOOR JEUGD Sassenheim Gistermorgen was de ruimte in het "VeJ- thuys" aan de Parklaan weer bezet door vakantie- jeugd. Zij waren daar spned.g bezig met hun c tivcprodukter.. Heerlijk ren zij aan het proberen van klei enige figuren ibvelseren.De liefde voor het dier komt hier altijd tot zing. Anderen waren bezig met papier, verf en lijm om alle mogelijke en onmogelij ke ''picasso'3 te maken. De jeugd was in ieder geval prettig bezig en de moeders hadden tijd voor de was! Zo- landde vakantie duurt zijn deze ochtende telkens mandags en donderdags van 9.50 uur tot 11.30 uur. Men moet zich wei hebben opge geven tan het gemeentehuis. Woensdagmorgen is in het zelfde Veldhuyseen ruil beurs van 9.30 tot 12.00 Daar kan de jeugd van alles ruilen postzegeld, luccif er- merken, suikerzakjes, boek jes, sigarenbandjes enz.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4