GUIMARD ONDERGING LOT MET GLIMLACH Rod Milburn sloopt veertien jaar oud hordenrecord: 13,1 ITALIANEN SPEELDEN ERG MATIG Danguillauine Knieblessure schakelde Fransman uit TOURCIJFERS buitte fraai rivaliteit Belgen uit Levitan te glad voor schuurpapier Ook start Giro in Den Haag? ZATERDAG 7 JULI 1973 LEIDSE COURANT Rs ift 7juli rush«8JULL7f£T-2371tm Van onze speciale verslaggever DIVONNE LES BAINS De lijst met kanshebbers is met een de dagen dat hij meereed van groot belang voor de ploeg zou kunnen zijn,,. verminderd. Cyrille Guimard is Dokter Miserez, de tourarts, had afgevallen. De kleine Bretonse vechter heeft opnieuw last ge kregen van zijn rechterknie, die hem vorig jaar tot opgeven dwong. Gisteren, in het zicht van de rustdag, heeft hij doorgeploe terd tot het bittere einde, gehol pen door zijn ploeggenoten R6- gis Delepine en Jean Pierre Ge net, ook gesteund door de dage lijkse achterblijvers uit de ploeg van Geminiani, die op deze ma nier eindelijk eens wat franken konden verdienen als beloning voor geleverde hand en span diensten. kost. Ik en met mij nog een aantal anderen kunnen een der gelijke gok niet nemen. Daarom is die eerste week betrekkelijk rustig geweest,,. verklaring waarom Gui mard juist op deze dag last he gekresen van zijn kwetsbare Qeen vergchillen banden van het rechter knie gewricht. ,,Door de plotselinge De eerste week i de zestigste Terwijl de klassementen verder nauwelijks wijziging ondervon den, zakte Guimard naar de on derste helft van de lijst omdat hij zelfs met alle mogelijke huln niet in staat bleek enige kracht te ontwikkelen. Zijn verlies be droeg twintig minuten op een dag dat er waarlijk niet vlam mend is gekoerst. In de eerste vier uur werd 120 kilometer af- gelegd en in die periode al ver- Betrekkelijk koel loor Guimard herhaaldelijk het contact met de groep. Ben Janbroers heeft het drama Guimard van dichtbij meege maakt. Hij had zijn allerslecht ste dag tot nu toe uit de ronde en kwam binnen in de groep van Guimard en zijn pladij- nen. „Alles" vertelde Jan broers, „hebben Genet en Dele pine gedaan om Guimard voor uit te krijgen. Hij is geduwd en In de eerste plaats dacht iedereen wijziging van de temperatuur, de betrekkelijk koude regen na een gloeiend hete week, is de kwaal, die aanwezig was, naar buiten getreden. In wezen heeft de regen de terugval van Gui mard veroorzaakt. De uitgerek te banden van de rechterknie hebben de temperatuurwisse ling niet kunnen opvangen. Gui- Het verlies van Guim—d valt in mard die toch al kwetsbaar was wezen buiten de or van de aan zijn knieën, heeft door de tour-tot-nu-toe, maar onder- zichzelf niet zo verschrikke- streept wel de kwaliteiten van ronde heeft geen grote verschil len gebracht, al is de achter stand van Fuente al bijna tien minuten, maar dat is een gat dat hij, mits in grote vorm en met volledige inzet rijdend op veel van de hooggeplaatsten in een bergetappe goed te maken. ASPRO-GAILLARD einde le deel van deeloppe (85 km) iLAVEY SASCIA 30km ShOEAN THONES FAVER6ES71km [Tamié 920m iRIGNONIOOkm [CEVINS MOUTIERS .1600m 'MÉRIBEL MÉRIBEL1600m lijk ernstige val van een paar dagen geleden, net die klap ge kregen, die een topsportman in een periode van zwaar werk niet kan opvangen. Zijn rech terknieschijf kan door de ver rekking aan de banden niet naar behoren functioneren,,. Joop Zoetemelk, die zelf een paar moeilijke dagen achter de rug heeft, stelde dat het veld be trekkelijk koel op het onfortuin van Guimard heeft gereageerd. „Er is bepaald niets onderno men om hem voorgoed kwijt te raken. Waarom zouden wij ook. Er zijn daarvoor twee redenen aan te wijzen. getrokken, maar hij kon niet vooruit. Als hij kracht moest zetten, was het mis. Wanneer de weg maar even om hoog ging, zag je hem stil val len, in de afdalingen haalde hij weer een gedeelte van zijn ver lies terug. Het enige wat ik niet begreep was dat hij voortdu rend met een glimlach op zijn fiets zat. Het leek wel of hij co- medie maakte,,. Geen verrassing De nederlaag van Guimard was voor Claude Sudre, de publlci- teitsman van Gan, geen verras sing. „Voor de tour ls Cyrille uitgebreid medisch onderzocht. De doktoren stelden dat hij erg kwetsbaar was. De kans dat hij de ronde ongeschonden zou kun nen rijden, was inderdaad aan wezig, maar de mogelijkheid dat hij door de knieën zou gaan was groter. Het kon volgens hen na een paar dagen gebeuren, na een week, of na twee weken... „Wij hebben,,, vervolgde Claude Sudre, „een zeker risico geno men, maar wij zijn ervan uit gegaan dat zelfs wanneer niet alles goed zou aflopen Cyrille in dat als Guimard vandaag niets zou kunnen, hij zondag ook niet in staat zal zijn een werkelijk zware rit goed te beëindigen en in de tweede plaats blijft er al tijd het probleem, wie dan wel voor de grote afscheiding moet zorgen. De Bic's hebben van daag de wedstrijd gecontro leerd. Zij hebben de sterkste ploeg. Daarom ook geloof ik dat de kanshebbers uit de andere ploegen de dagen afwachten dat Ocana en Agostinho, die op dit moment erg sterk rijdt, niet kunnen bouwen op de macht van hun ploeg. Er komen nog dagen genoeg dat iedere renner op zichzelf is aangewezen,,. .Wanneer je op een van deze da gen probeert de grote slag te maken, loop je enorme risico's. Het kan lukken, maar de kans dat het mislukt is veel groter. Neem de rit naar Reims, toen Ocana met vier ploeggenoten vooruitzat. Ondanks de macht' van die vijf en de grote voor sprong die zij zo snel hadden genomen, heeft het toch nog maar betrekkelijk weinig ge scheeld. Twee minuten maar, of zij waren weer teruggepakt. En denk erom dat zo'n rit kracht Louis Caput zijn ploegleider de rit naar Reims, toen hij drie man in de groep van Ocana had, heeft hij zijn renners ver boden mee te werken aan een grote voorsprong van de ont snapten. Ocana heeft zich daar verschrikkelijk boos over ge maakt, gisteren is duidelijk ge worden dat Caput het gelijk ver moedelijk aan zijn zijde had. Hij had naast Guimard namelijk nog een kanshebber in zijn ploeg, Raymond Poulidor. Het zou niet in het belang van zijn ploeg zijn, wanneer zijn renners meewerkten aan een grote voor sprong van Ocana en Guimard, rekeninghoudend met zijn we tenschap over de kwetsbaarheid van Guimard, die zo duidelijk aan het licht ls getreden. Caput heeft er eigenlijk voor gezorgd dat na een week tour Ocana niet in een praktisch onaantast bare positie is gemanoeuvreerd Hij heeft daarmee niet alleen Poulidor een dienst bewezen, maar ook Joop Zoetemelk, die de slag naar Reims miste en nu met verlangen uitziet naar de rustdag waarop zijn steenpuist verder kan genezen en de zware ritten die na de eerste rustdag komen. Het gelijk van Caput kan volgende week blijken. Jaques Goddet is directeur van de en andere verleideli Tour de France als van het B"an knijpen, sportdagblad l'Equipe, maar Het heer-zijn moet ook er heeft in beide gevallen geen geval zelfs nadrukkelijk fluit meer te vertellen. Oor spronkelijk was Jaques Goddet de schoonzoon van Henri Des- granges, zoals bekend de grond legger is van de Tour de Fran ce, die in 1903 een stelletje spe ciaal daartoe ontslagen gevan genen heel Frankrijk rondstuur- de met nieuwerwetse kruiwa gens die toendertijd ten onrech te voor fietsen werden aange- 123. Aanval van Tabak na de ravltail- lerlng In PontarJler. Agostinho, Laz- cano en Moneyron sprinten mee. Peloton breekt, in eerste deel o.a. Ocana, Thevenet, Zoetemelk en Pou lidor. 140 Vooral dankzij Verbeeck twee groepen weer bij elkaar. (ANP) het verloop van de rit ls ver- Planckaert Teirlinck 6 Carril, Men des Aerts, Kelleners en Berland sluiten aan. 166. Voorsprong op peloton 30 secon den Guimard terug in de groep 168. Voorsprong 1.10 Guimard deflni- Philomène Desgranges moet een verlammende schoonheid zijn geweest en Jaques Goddet kan het dan ook zelfs op zijn oude zeventigjarige dag nog niet la ten, want hij is zojuist aan zijn vierde vrouw begonnen, een be trekkelijk jonge, ranke Bretonse in wier oogkarbonkels een vuur brandt waaraan je zo een siga ret kunt aanzuigen. Een wonder dat Gruss August Jaques God det in deze zonnige tour zijn oude vertrouwde tropenhelm weer draagt. Thuis bij l'Equipe hebben jonge langharige Gauchisten het roer overgenomen en mag Goddet nog slechts speeches houden, toast uitbrengen en gevleugelde vend ontzegd worden co-direkteur en eigenlijke boas van de tour Felix Lévitan, die een hoge heer is bi) het dagblad Le Parisien Liberë. Felix Levi tan is net als AznavourianBul ganian en Agagianian menier en heet dan ook me zijn waren naam Gregorio Pie tro Levithanian. In het Russi sche Armenie barst het genieën, die voor het hier waren gekomen om de kens uit te delen en de rt nuen op te strijken. Levitan is zoals in Armenie bruikelijk een onderdeur een glimlach, waarachter eet diepgevroren gemoed schui gaat. Felix Lévitan is bovendiei zo glad, dat je hem zelfs met schuurpapier kunt aanpak ken. Hij bestuurt en leidt intut sen het tourcircus met harde en zo zakelijke hand, do hij zich daar mee het ongenoe gen van iedereen op het dun ne halsje haalt. Hij is de mees; gehate man van de hele clul Dat echter laat Gregorio Pieti Levithanian ook in deze hitI koud. Soms vraag je je aj h< lang Felix nog ongestraft paar duizend plus honderd zoveel fietsers met de bullepei door Frankrijk kan jagen. woorden schrijven, maar mede Volgens zwarte geruchten, die a!j B dankzij die vurige Bretonse heeft de man toch nog een be nijdenswaardige oude dag. Te recht, want Jaques Goddet is een heer en overigens de enige in heel de dichtbezette tourkara vaan, waarin zelfs pastoors na drie dagen krakend vloeken en dominee's de bikini'tjes langs 's heren Franse wegen in de billen leen in het donker worden gei fluisterd heeft een nog jongt ranke Bretonse in wier oogkas bonkels een heet vuur brandt ii| Brest en een ponjaard gekoeld met een heft van goud, met heI lemmet van platina. Het duel van de eeuw grijpt plaats op d< top van de Tourmalet en Goa det zelf telt tot drie. premiesprint 171. Voorsprong gegroeid t 190. Rlotte wl voor Aerts Keileners, Mendes e.. pez Carril. Millard en Martins 1.50 Guimard op 3.45. Mart 5. B< •land Millard. Op 8.50 Guimard. ZURICH ZUrich schijnt de plaats te zijn om wereldrecords op de 110 meter horden te vesti gen. Op 7 juli 1959 liep de West duitser Martin Lauer op de - toen nog - sintelbaan de on waarschijnlijk scherpe tijd van 13.2 seconden, een record dat HAARLEM Italië had het in Haarlem tegen Spanje bijzonder moeilijk. Het is mogelijk dat de regen, die overvloedig viel, waardoor de wedstrijd bijna Vijf uur in beslag nam, de oorzaak was van het matige optre den van de Italiaanse squa- dra. Tot twee keer toe moesten het team van Arce een achterstand weg werken, alvorens zij er in tweede ontmoeting werd het in acht en een halve innings ten slotte 8—0. Een zege, waarvoor in de tweede innings de basis werd gelegd door een zeer zwakke start van de Belgische werper John Peerens. Henk Boeren, de winnende werper, die maar twee man meer dan het minimum tegenover zich kreeg, noteerde de trotse cijfers van 14—1—3. SPORTWERELD slaagden de Spaanse defen- DEN haag Dokter Ab Rozijn wordt opgevolgd door de Am- sie te overmeesteren. Bill Arce stuurde, kennelijk met het oog op het tweede en beslis sende treffen met Nederland liefst vier werpers naar de heu vel, die echter geen van allen imponeerden. De nederlaag tegen Nederland was blijkbaar nog niet helemaal verwerkt. Nederland heeft gisteravond voor de tweede keer in zes dagen vrijwel op de kop af veertien jaar heeft stand gehouden. Het was een' der oudste records in de recente atletiekgeschiedenis. De toptijd werd in de zestiger jaren weliswaar verscheidene keren geëvenaard, onder meer door de Amerikaan Davenport (weer in Zürich), tot eindelijk Rod Milburn er 13.1 van maak te. Weer in Zürich, maar nu op kunststof. Het record komt de 23-jarige Amerikaan meer dan toe. Hij werd in München Olympisch kampioen in een elektrisch ge stopte 13.24 seconden, hetgeen overeen komt met de handtijd van 13.1. Bovendien staat hij voor de 120 yards horden (een afstand van om precies te zijn 109 meter en 73 centimeter) te boek voor 13.0. Milburn, 1.80 meter lang bij een gewicht van 80 kilogram, is verreweg de re- gelmatigste hordenloper van de laatste jaren geweest. Hij had Op ï.io pelem 201. Millard bij koplopers Martins ruggevallen ln peleton. 213 Voorsprong koplopers nog 25 se conden. Ingelopen na 215 km. 243. Na talrijke mislukte aanvallen ln de afdaling naar Dlvonne valt Dan- Met wereld-seizoenprestatie. Het we reldrecord van Puttemans staat ces op 13.13.0. Derde in Zürich werd C£tjibz„-, de Zwitser Werner Meier in SSSft 13.37.8, een nieuw nationaal re- Guimard komt binnen m cord. den"11 V3n 19 mlnuten Bonde van Frankrijk De uitslag van de zesde etappe: 1. Dangulllaume (Fra-Plaud) 6.53.02. 2. Godefroot (Bel-Schotte) 6.53.08, 3. Hoban (GB-Caput) z.t., 4. Verbeeck (Bel-de Klmpe) z.t.. 5. Van Sprlngel (Bel-Drlessens) z.t. 6. Van Roos- broeck (Bel-Drlessens) z.t. 7. Vlanen (Ned-Desvages) z.t. 8. Wright (GB. Desvages) z.t., 9. Planckaert (Bel de Klmpe) z.t., 10. Gllson (Lux- Drlessens) z.t., 11. Rouxel (Fra- 12. Perln (Fra-Caput) Vanneste (Bel-Stabllnskl) op 18. Tollet (Fra-Stabllnskl) op 5.2: 19. Schleck (Lux-de Muer) op 5.27 20. Berland (Fra-de Muer) ep 5.4i 21. Desllsle (Fra-Plaud) op 6.10. 2: Tschan (Wd-Plaud) op 7.36, 24. Gross loux (Fra-Plaud) op 7.36, 24. Gross kost (Fra-Caput) op 7.38, 25. On Plaud) z.t, 13. De Geest (Bel-Drles fifij erghe (Bel-Dri (Ned-Stabllnskl) op 18.17, 78. KRB KELS (Ned-Vlssers) op 20. PUSTJENS (Ned-Vissers) oj 104. DE KONING (Ned-Vissi 30.32. 106. VAN DER LEEU1 (Ned-Vlssers) op 30.49, 109. Olivelrt (port-Vlssers) op 36.22, 112. SCHE PERS (Ned-Drlessens) op 38.33, 1U JANBROERS (Ned-Vissers) 43.09, 116. VRANCKEN (Ned-Vl sers) op 48.38, 117. KELLENER, 61 (Ned-Vlssers) op 58.16 Het ploegenklasseinent van de zt de etappe: 1. Plaud fDanguIllaurr Rouxel en Ovlon) 20.39.18, 2. Dril sens (Van Sprlngel, Van Roosbroer en Gllson) 20.39.24 (21 plaatsen), 1 Cappt (Hoban, Perln en Martinez z.t. (31 plaatsen), 4. Desvages (Vh nen, Wright en Campaner) z.t. (S plaatsen), 5. De Klmpe (Verbeeci; Planckaert en Doyen) z.t. (41 plaa sen), 6. Schotte (Godefroot, Polier tier en Ducreux) z.t. (67 plaatsen 12. Vissers (Pustjens, Krekels Keileners) 20.40.05. Het algemeen ploegenklassemt I. de Muer 100.31,18, 2. Driess 100.33,38, 3. Caput 100.34,30, 4. i bllnskl 100.41,04 5. Plaud 100.44. 6. de Klmpe 100.48,02, 12. VISSEF 101.3S.48. Algemeen bcrgklnssement: 1. Torres 38 mm ten, 2. Grosskost (Fr 32, 3. Agostinho 15. 4. PUSTJEN ZI] II, 5. ex aequo: Dellsle (Fr), Gra' de. De Geest (Belg), Mendes en I pez-Carrll 10. liet puntenklassement nn de zes otnppe: 1. Van Sprlngel (Belg) rs) i i 10.56, 64. TAB AI 14 Van Vllert bllnskl) z.t, put) z.t., 17. z.t., 18. Plntens MarUnez (Fra-Ca- ar (Fra-Gemlnlanl) el-Drlessens) z.t.. (Fra-CaDut) (Fra-Desvages) z.t.. 23. Teirlinck (Bel-Stabllnskl) z.t., 24. Manzaneque (Spa-Moreno) z.t.. 25. Menendez (Spa-Barrutla) z.t.. 44. ZOETE MELK (Ned-Desvages) z.t., fifl. PUSTJENS (Ned-Vlssers) z.t., 64. TABAK (Ned-Stabllnskl) z,t., 77. KREKELS (Ned-Vlssers) z,t., Oï. KELLENERS (Ned-Vlssers) 6.53,49. 93. Ollvelra (Port-Vlssers) z.t., 94. Martins (Port-Vlssers) 6.54.02, DB. SCHEPERS (Ned-Drlessens) 6.59.37. 107. VAN DER LEEUW (Ned-Vlu- sers) 7.00.06, 110. DE KONING (Ned-Vlssers) 7.03.07, 111. VRANC KEN (Ned-Vlssers) z.t., 118. C.uL mard (Fra-Caput) 7.12.45, 120. JAN BROERS (Ned-Vlssers) z.t. algem klasa gisteravond op de doorweekte DIVONNE LES BAINS sterdammer Le Nobel als disch begeleider van het dames schaatsteam. BREDA De winaaar van de Tour de France komt in de Acht van Ghaam aan de start. DEN HAAG Ook Frisol wil. evenals Kela, voortaan de merknaam op de shirts van de wielerprofs hebben, geen medelijden gehad met Bel- LONDEN Laga uit Delft is op gië. Eindigde de eerste wed- j Franz Hasil toch naar Klagenfurt strijd met een 160-st in de CIJFERS HONKBAL TILBURG Hordijk, Kalgero- poulos, Phillips Moore en Hom bergen bereikten de halve finale van een tennistoernooi in Til burg. GOTHENBURG De Russische sabreurs veroverden de we- 4-3-1, één reldteam titel in Gothenburg. Nederland kwam tot de achtste finales. ttail'ë: Glahplerro Farnone (2 Innings) BOEDAPEST De jeugdpoloploeg 1-1-3, Federlco Corradlnl (3 1/3) 2- 2-5, Claudlo Sceralo (1 2/3) 1-0-0, Austria Klagenfurt zijn het eens geworden over de transfer van Franz Hasil. De Oostenrijkse club heeft hem volgens het per bureau Apa Wenen onder gun stige voorwaarden losgekregen. Frankrijk: Plerr Kadle Italië 2-1-0-1-2-1-2-0-x Spanje 1-3-0.0-1-0-0-0-0 Werpeljft Op de eerste training van Ajax, die gistermorgen in de Water graafsmeer plaats vond is de Oostenrijkse international Heinz Schilcher niet op het appel ver- schenen. De Oostenrijker wiens De f'ögng van de Zuidafrikaan baan van het Letzigrundstadion een voorsprong van drie meter op de Fransman Guy Drut, die ook vorig jaar in München ach ter hem als tweede eindigde Rod Milburn, die begin dit jaar aankondigde prof te worden, doch daar later vanaf zag, was niet geheel tevreden over zijn prestatie. „Mijn start was welis waar goed", aldus de Ameri kaan, „maar ik raakte de vier de horde en verloor mijn ritme. Ik ben ervan overtuigd dat mij dat tweetiemde seconde heeft ge kost. Onder ideale omstandighe den moet ik momenteel op 12.8 kunnen uitkomen". Mieke van Wissen eindigde op de 100 meter horden alseerste in 13.5 seconden. De Zwitserse Meta Antenen werd tweede in dezelfde tijd. De loopsters had den een tegenwind van 1 meter per seconde. Mieke van Wissen Nederlands recordhoudster op In het laatste gevecht van de Jean Pierre Danguillaume heeft in de zesde rit van de Tour dankbaar geprofi teerd van de grote rivali teit die onder de Belgen heerst. Na een betrekkelijk rustige rit door de Jura zag hij in Divonne Les Bains hoe Godegroot en Verbeeck, Van Springel en Van Roosbroeck, De Geest en Planckaert elkaar be loerden. „Zij hadden", vertelde Danguillaume, „in het laatste gedeelte van de rit alleen maar oog voor el kaar en toen ik plotseling uit de groep voorbij de echte sprinters schoot, was iedereen verrast. Winnen doe je niet alleen op sprintkracht". ~T~™ dit nummer met een tijd van Glulio Glorloi„ fcpanje: Vlncente Huertas (6) 0-5-S Au- rello Nef (1 2/3) 1-3-2 Carlos Osollo (1/3) 0-1-0. twee fouten, homeruns: le Innings: Alberto Rlnnl. dl (It) 5e Innings: Antonio Dlsanzo (It) en Salvatore Varlale (It). Kedcrlnnd O-6-l-l-O-O-O-O-x 8 Cel gië 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 jVerpeIJfcrs: Nederland: Henk Boeren 14-1.3, nul fouten. België: John Peernse (1 l/3e Innings plus vijf man) 1-7-1 Urbaln Aerts (6 2/3e) 2-0-6. één fout. Hand finalepoule: 1. Nederland 4 ge speeld, 8 punten, 2. Italië 4-6, 3. Spanje 4-2, 4. België 4-0. contract is afgelopen, heeft nog geen andere club gevonden. Wel was aanwezig internatinal Jan Mulder, die geheel hersteld, verloor opnieuw in Boedapest Ditmaal van Spanje. Uitslag 6-3. Tussenstanden 0-3 1-1 0-0 2-2. MONTEVIDEO Colombia won IS- verrassend van Urugay met Wl De SpBanse k„mploensc]llb At,etj. co Madrid heeft een opvolger in de Zuidamerikaanse kwalifi- katiegroep voor het WK voetbal. NUNSPEET Johan Heins won in Nunspeet twee onderdelen in het concours hippique. BAYONNtE Jan Dorrestein is tweede geworden in Bayonne. De Franse golfer Garaialde won. won. Danie Ma'lan om het wereldre cord op de 800 meter te verbete ren, mislukte. Getrokken door de Zwitser Mumenthaler kwam hij tot 1.44.9, het record staat sinds vorige week met 1.43,7 op naam van de Italiaan Fiascona- voor de onlangs ontslagen trai- Jos Hermens eindigde op de 5000 Max Merkel gevonden. Het is de Argentijn Juan Carlos Lo renzo, die het laatst oefenmees- ter was van San Lorenzo de Al- magro uit Buenos Aires. Loren zo heeft zelf enige tijd voor At- letico Madrid gespeeld. meter als tweede in 13.33.8, tijd die 2.6 seconden langzamer is dan zijn Nederlands record van veertien dagen geleden (13.31.2, Helsinki). De overwin ning was voor de Belg Emiel Puttemans in 1316.0, de beste was Jan Krekels, de felle "finis her" uit de ploeg van Canada- Dry Gazelle, afwezig. „Ik wist, verklaarde Krekels, dat ik weer een kans had, maar in de afda ling van de Col de la Faucille, op dertig kilometer van de eind sprint kreeg ik een lekke band toen ik een goede positie tussen de andere sprinters had in de kop van het veld. Nadat ik een ander wiel had gestoken, heb ik gedaald wat ik kon. Ik heb risi co's genomen. Pas vlak voor Divonne kon ik weer aanhaken aan de staart van de groep en het is onmogelijk om zo'n hele massa voorbij te komen op een betrekkelijk smal weggetje." .Wij hebben geen geluk gehad," vertelde ploegleider Ton Vis sers, "op de laatste dag van deze eerste week, die mij toch nog is meegevallen. Wij zijn mee weg geweest bij ontsnap pingen en Pustjens heeft weer punten voor het bergklassement veroverd. Er is de laatste ritten goed gekoerst. Uit de extra pre- miepot, die ik heb, zijn de prij zen die de renners donderdag veroverd hebben, verdubbeld. De mannen hebben gemerkt dat er wat te verdienen is en heb ben daar erg positief op gerea geerd. Keileners bijvoorbeeld, die donderdag nog last had van zijn maag, drinkt ook alles wat hij te pakken kan krijgen, heeft zich vandaag hersteld." „Wat Krekels" vulde Vissers aan, „in die laatste afdaling heeft gedaan, grenst aan het onge looflijke. Wat die man, durft te dalen, dat hou je niet voor mo gelijk. Een acrobaat op de fiets". De alles-durvers in de afdaling, de bekwaamste stuur- artiesten, hebben de rit tenslot te beslist. Pas 25 kilometer voor het einde toen de afdaling van de Col de la Faucille al was be gonnen, achterhaalde de grote groep een achttal mindere go den, die stuk voor stuk op een dagsucces hoopten. Mendes en Lopez Carrill, die het meeste werk in de groep met Kelleners, Aerts, Riotte Berland, Santy en Milard hadden gedaan, kregen kort voor de eindstreep concur rentie en van hen gaf Danguil laume, de slechte dag voor Frankrijk toch nog een dun gou- Jean Pierre den randje. Danguillaume etappe: 1. Catleau (Fra-de Muer) 33 uur 05 minuien 06 secon den, 2. De Geest (Bel-Drlessens) od 1.18, 3. Mortensen (Den-de Muer) od 1.34, 4. Van Sprlngel (Bel-Drlessena» op 1.48, 5. Ocana (Spa-de Muer) od 1.59, 6. Zurano (Spa-Moreno) od 2.27, 7. Van Roosbroeck (Bel-Drle#- sens) op 2.50, 8. ZOETEMF.TK (Ned-Desvages) op 4.04, 9. Poulidor (Fra-Caput) op 4.21, 10. VerbepcK (Bel-De Klmpe) op 4.25, 11. Mende# (Port-Schotte) op 4.25. 12. Perln (Fra.Caput) op 4.26, 13. Van Imoe (Bel-Stabllnskl) op 4.28, 14. Theve net (Fra-Plaud) op 4.38, 15. Agostui- - (Fr) (Belg) 63. 4. Van Roosbroeck (Be': 55, 5. VTANEN (Ned) 49. 6, Geest (Belg) 46. 7. ZOETEM! BW (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN De orgaf satoren van de Tour de Fran< in Schevendngen hebben in internationale wielerwereld t goede beurt gemaakt. Het niet onmogelijk dat ook de Ro de van Italië binnen enkele ren vanaf de Scheveningse bw levard zal vertrekken. Wiele- promotor Jan Derksen, nauw betrokken was bij het i trek van de Tour de France Scheveningen, is namelijk doe de organisator van de Giro d'J talia, Vincente Torriani g' vraagd over de mogelijkhedei H<

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14