7 7\ Meer personeel en Naar een moderner ambtelijk apparaat groter gebouw is noodzakelijk voor de Sociale Dienst Universiteitsraad weer twee jaar onder leiding Progressief Couprie van Tegenstand Roorda haalt weinig uit Leiden huizen wil meer uit fonds Kinderbijslag Jacht op dolleman zonder rijbewijs MARKTEN PAGINA 3 DINSDAG 3 JULI 1973 LEIDSE COURANT LEIDEN Het analytisch onderzoek van het ambtelijk apparaat van de gemeente Leiden is reeds in een ver gevorderd stadium be land. Nadat het Centraal Adviesbureau voor Organisatie, Documentatie, Registratuur en Personeelbeheer (ODRP) van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten de bevindingen van haar onderzoek had neergelegd in een aantal rapporten, is daaraan toegevoegd het kommentaar van de verschillende afdelingen. De commissie B.O.O. heeft het onderzoek be geleid. Na deze ontledingsfase, die op enkele afdelingen gereed is, moet gewerkt worden aan het uiteindelijke doel nl. te komen tot een beter en efficiënter overlegstructuur sen alle afdelingen van het gemeentelijk ap paraat. Daarvoor is uiteraard op de eerste plaats een goed functioneren van de afdelin gen en diensten „an sich" vereist. Daartoe zullen op een aantal afdelingen structurele verschuivingen gaan plaats vinden. Op ande re diensten zal minder gesleuteld behoeven te worden. Eén van de afdelingen, waar het „doorlich ten" is voltooid, is de Gemeentelijke So ciale Dienst (GSD). In het organisatie-on derzoek van GSD richtte men zich voor namelijk op het leggen van een „relatie tussen takenpakket en personeelsbezet ting". De dienst kent een viertal „produc tieve" afdelingen (rijksregelingen, maat schappelijke zorg, gezinsmaatschappelijk werk en verpleging en verzorging) en een viertal hulpafdelingen (administratie, in terne controle en statistiek, secretariaat en studie c.a.) Het rapport is van mening, dat deze structuur in hoofdlijnen gehand haafd kan worden, te meer daar de sa menwerking onderling goed is. Niettemin werkt de dienst mo- en van huisvesting, menteel onder een zekere span- De administratie heeft dan een ning, aangezien de vraag om dienstverlening de laatste tijd is toegenomen, evenals het dage- De lijkse cliëntbezoek. Het rapport meent evenwel, dat het in dezen voornamelijk gaat om een „tij delijke belasting". belangrijkste conclusie van aan de Steenschuur is te klein voor o.a. het archief, en voor modernisering van de hulpmid- een adekwate opvangmogelijk- delen nodig en men'zal t.a.v. de heid voor bezoekers, uitbetalingen meer over moeten 0ndanks di, a|!es meende de di. de GSD, mr. J. W. gaan op een giraal systeem Bo vendien zal voor verschillende regelingen de uitbetalingsmter- val op 4 weken/1 maand gesteld worden. het onderzoek is derhalve, dat Wat betreft het huisbezoek bij een personeelbezettingsplai op een periode van 1 1/2 2 jaar dient te worden gesteld, wat kan leiden tot een ongeveer gelijk bestand voor de „pro ductieve" afdelingen en een met 4 tot 8 personeelleden vermin derd bestand voor de hulpafde lingen. Daarbij dient dan wel een aantal andere voorstellen te worden uitgevoerd. De/e liggen cliënten is het rapport van me ning, dat dit sterk verminderd moet worden: ..naar onze me ning is het aanbevelenswaard het aantal vervolgccntac- ten/controles te richten oo twee maal per jaar, i.p.v. het nage streefde doel van 4 maal per jaar. In bepaalde gevallen kan ook steekproefsgewijs worden gewerkt. op het technisch-administratieve Het personeelbeleid krijgt i Klandestiene rit eindigt met brokken en geldboete LEIDEN Het feit, dat een 21- jarige graficus uit Leiden giste ren voor het Kantongerecht ver stek liet gaan, belette het rechtscollege niet de tegen hem aanhangig gemaakte zaak een openbaar onderzoek te geven. Hieruit bleek, dat verdachte, na met zijn auto op de Oude Vest een botsing te hebben veroor zaakt, er ijlings vandoor was gegaan teneinde zich aan de ge volgen hiervan te onttrekken. Tevergeefs. De politie slaagde erin hem op te sporen, waarbij tevens aan 't licht kwam waarom verdachte er vandoor was gegaan. Hij be zat namelijk geen rijbewijs. „Met het doorrijden pleegde verdachte feitelijk een misdaad en ik heb dan ook lange tijd overwogen hem voor de recht bank te dagen", aldus de offi cier mr. J. Beer in zijn requisi toir. Hij had het bij een kanton gerechtzaak gelaten, omdat verdachte een „schoon" straf blad had. Inzake de botsing (met het doorrij den als een strafbezwarend feit) eiste hij een geldboete van f 100. subs. 10 dagen eri een on voorwaardelijke ontzegging tot het besturen van een motor voertuig voor de tijd van vier maanden. Wat het ontbrekende rijbewijs be treft vroeg de officier een cor rectie van f 50 subs. 5 dagen. De plv-kantonrechter mr. Attema vonniste bij verstek geheel con- centverschuiving. Er dient gelet te worden op het behouden resp. aantrekken van ambtenaren met gemiddeld grote ervaring en meer theoretische achter grond. Gezien de huidige over belasting kunnen de productieve afdelingen met 1 a 2 man voor lopig uitgebreid women. )e huidige huisvesting wordt „een hinderpaal t.a.v. een doel matige werkwijze in een aantal sectoren" genoemd. Het pand ten Napel, in een antwoord op het rapport, dat de noodsituatie bij de dienst onvoldoende onder kend was. Men had zich een be ter beeld moeten vormen van de „bijzondere Leidse sociale si tuatie en de belangrijke en zwarte rol die de GSD in deze verpauperde stad heeft te spe len". Men zou te zeer de bespa ringen primair hebben gesteld. De dienst gaat echter met een groot deel van de voorstellen Het gebouw akkoord. T.a.v. het huisbezoek meent men dat het 4 maal per jaar bij de cliënt aar huis ko men een „zeer principieel punt" is, wat direct verband houdt met de kwaliteit van de dienst verlening. „Het komt bovendien tegemoet aan het gerechtvaar digde verlangen om fraude en misbruik te voorkomen c.q. te beteugelen. Zulks op een wijze. WÊÊÊ I i de Gemeentelijke Sociale Dienst aan het Steenschuur en de Langebrug van de „productieve sector" met 1 2 personeelleden acht de directeur van de GSD onvol doende. De heer ten Napel doet dan ook het voorstel om een grotere uitbreiding te realise ren. Met een personeelsvermin dering op de afdeling admini stratie gaat hij akkoord. die door haar positieve inslag Ook wat betreft de (kleine) de filosiefie van de moderne j ciale wegeving en taakopvattin gen van het maatschappelijk werk niet frustreert". De voor gestelde voorlopige uitbreiding ningsverschillen, zijn ODRP GSD tot overeenstemming men tijdens een overleg, aan een subcommissie zijn me- dewerkingverleende. I.FIDEN Op de agenda van de laatste vergadering van de Uni versiteitsraad van dit studiejaar zijn nog enkele belangrijke be sluiten genomen. Als punt viif 'stond op het programma de ver kiezing van de voorzitter en als punt zes die van diens plaats vervanger. Het werd een grote dog voor de Progressieve Par tij, want zowel de voorzitter, drs. Couprie als diens plaatsver vanger, de heer Gevers komen uit de gelederen van de Pro gressieven. Hierbii moet wel aangetekend worden dat voorzit ter Couprie uiteraard, zoals hij zelf zei los van elke poli tieke stroming zijn functie zal ervullen. hij In zijn artikel uitgevallen te gen de nu herkozen Couprie die hii ervan beschuldigde „op een voste baan uit te zijn". „De veel te korte termijn sluit kan didaatstelling van arceren bij voorbaat uit. omdat zij zich niet voldoende kunnen bezinnen op de problematiek van het voor zitter zijn en de consequenties- daarvan". aldus Rooraa. Een punt dat od deze vergadering /Tijdens de vergadering was niet aan bod kwam was de be spreking van het rapport dat betrekking had od het Eeuw feest 1975. Ter elfder ure werd dit punt van de agenda ge schrapt. omdat de stukken nog net volledig waren. Voor de functie van voorzitter geko zen wordt men voor een periode van twee laar waren slechts twee kandidaten geteld. Iets wat de heer Roorda ir. het blad „Acta et Agenda" weet aan de veel te korte termijn van de kandidaatstelling. Scherp was trouwens van meer kanten kri tiek op drs. Couprie. Vooral de heer Kassenaars trok fel van leer tegen de volgens hem: Verregaande arrogantie van de heer Couprie ten opzichte van het „gat" dat er Is tussen het „middenniveau" ffaculteits- roden er. sub-faculteitsraden) en de Universiteitsraad". Hij was van mening, dat Couprie zich duidelijk moest uitspreken en eiste, dat deze het geval de hoogste prioriteit moest geven. Tot tweemaal toe moest Couprie repliceren dat dit een te om vangrijke taak was voor één man en veel meer overgelaten moest worden aan het College van Bestuur en de hele univer sitaire gemeenschap zelf. Ge vers. die later tot plaatsvervan gend voorzitter werd gekozen, stond zijn partijgenoot Couprie b.j, waarna Kassenaars zich naar hij zei gedwongen op het pad der casuïstiek moest be geven, waar hij prompt vanaf viel. Couprie werd met nog meer vragen bestookt, maar die leken overbodig, omdat ze bijna allen gesteld werden in do trant van ..meester, zeg hier ook eens iets van". Nadat de stemmen geteld waren bleek wel hoevelen geloofden in het beleid van Cou prie. De man die ook de eerste Universiteitsraad voorzat kreeg 23 van de dertig stemmen. Zijn tegenkandidaat, Van Woerkom, kreeg vijf stemmen, de overige stemmen waren blanco uitge bracht. Voor het plaatsvervan gend voorzitters'.hop waren aanvankelijk meer kandidaten (6) maar na een schorsing be sloten de Progressicven ullcen met Gevers voor dt dug te ko men. Korthals-Altes bleei bij z.jn kandidaatstelling, maar omdat ook Van Woerkom zich terugtrok ging het ook hier weer tussen twee „liefhebbers". Met gering verschil boekten d® Progrcirieven hun tweede suc ces var de avond. Inmiddels had drs. Couprie de voorzitters hamer weer ter hitnd genomen en op de hem bekende wijze werd do agenda vervolgens vrij vlot afgewerkt, eind augustus komt de UR weer bij elkaar. LEIDEN Uit het rijksfonds, dat gevormd wordt door de be vriezing van de kinderbijslag voor het eerste kind, worden de nodige financiën beschikbaar gesteld om in Nederland 12.000 goedkope woningen extra te la ten bouwen. Van dit aantal krijgt Leiden er slechts 160. Het gemeentebestuur van Leiden heeft bij de minister al de nodi ge stappen ondernomen om dit aantal verhoogd te krijgen, zo wordt medegedeeld op vragen van het socialistische raadslid mevr. Kerling-Simons. Het college is het met mevr. Ker- ling eens, dat dit aantal te laag is voor Leiden. Het werd vast gesteld op grond van het inwo nertal, waarbij g-s-en rekening werd gehouden met het enorme aantal woningzoekenden in de categorie van dc laagst betaal den. Een dergelijke maatstaf werd wel gehanteerd bij de ex tra toewijzing aan de vier grote steden. De 160 woningen, zullen worden gerealiseerd in het Morskwar- lier. Tachtig werden „meegeno men" in een complex van 360 woningwetwoningen, zodat de toekomstige bewoners in het ge not kunnen worden gesteld van eeu bijzondere individuele huursubsidie. De andere tachtig woningen wil her college graag gerealiseerd zien op de hoek Smaragdlean, hoek Turkoois laan. Mer probeert daar een woningbouwvereniging voor te interesseren. LEIDEN' Aan de acholengemeen- M'hap „N'oorderwlek" Maagden voor M.rmmc-klus (met medische vor ming: L. v. Duin, N. v. Haarlem. J. v. d. Hoort, C. v. Horn, A. Kok. N. Kortckaas, M. v. d. Linden, R. Mol- kenboer. L. Nederstlgt, H. Olierook, L. Paardekooper, H. v. Vliet, M. Volwater, A. v. d. Voorn, H. de d. Zwet Vormlngaklai reutie\ Gunning. T. de Jont R Mulder, C. Reslr C. van Rooy. Chr. v. Bavclaar. zen. T. Gi J Kok, I. Bladel. 11 •ndljk. J. Hur v. d. Peet. P. 1, C. v. Tujl. S. Vos-Schrader. Kostuumnaaien: .1 Bremmcr. W. Dlemen. H. Gorter. J. ren. A. Laken, d Lans. H v. d. Leek. A. van C. Milan*. H. Nleboer, B. Huismui )Of. Velzen. LEIDEN De onvermoeibare jeugd kan zelfs bij tropische temperaturen nog warm lo pen voor de attracties, zoals die te vinden zijn in het Jeugddorp aan de Voorscho- terweg. Deze hele week, van af 10 uur 's morgens als tot 's middags 4 uur kunnen de jongens en meisjes er terecht tegen een vergoeding van f 1. r> Ouders kunnen ook meeko men, maar het is niet nood zakelijk, want er is door de Leidse Jeugd Actie voor toe zicht gezorgd. De activiteiten deze week zijn wel bedoeld voor kinderen tot 13 jaar. Be halve het favoriete hutten- bouwen, wordt er geverfd, ge voetbald en kunnen ze poffer tjes bakken. Dat alles op en kele meters afstand van het zwembad De Vliet, dat giste ren een bak Leidenaars met darbij nog wat water was. LEIDEN Ondanks een gevaar lijk uitgevoerde slalom door de binnenstad, wist een 16-Jarlge Leidenaar in het weekend niet te ontsnappen aan drie achter volgende politieauto's. Toen hij mei zijn auto een bejaarde flet ser omver reed en hij achteruit wilde rijden, zette «ie polltic hem vast. De man bleef ongedeerd. Uiteraard bleek de jongen geen rijbewijs te bezitten. De dolle rit begon, toen de jonge man op de Breestruat een stop steken kreeg van een controle rende wagen. HIJ stopte echter niet, maaT passeerde dc politie wagen en verdween zig-zag rij dend uit de Breestraat. Tijdens de tocht maakte de jongeman een hele serie overtredingen en veroorzaakte bijna edn aantal botsingen met auto's en wande laars. Op het kruispunt Anna Paulownastraat-Julianastraat schepte hij een fietsende oude mar op de motorkap. Dat was tevens het einde van de tocht. Later bleek, dat dc jongen even eerder op de avond ook een lichte aanrijding had veroor zaakt, waarbij hij was doorgere den. Verkoeling na warme spelletjes zoals poffertjes bakken of een partij voetbal Trotunjcrs 46-76, Chrysnnten-j«M»r- r"ii'1 -o-1.",:,, „lvlll.iv .OW). Gin- «llulen 65-1.80. Monlbrella «5-1.00. Statlie 85-75. Irlm.cn 40-6». Wlrrnl» - Supremo 15-67. Freeala's 86-60, I.la. til* 1.30-1.85 per bos. jk. groenten. 2 Juli A I 1160- 2 Ul-liOO. BI 18-1960. «ndlj- 11-20. boapeen 46-101, apltak'a.l ili «l« 11-89 m Idenj 0-U, iHieraclle 9-10. krulpeter» 8-16. Mn 6-24 rode kool 16. blairne bonen 166. Radijs 11. prei 83-66 uien 47, Bloem kool 6 I 62-86 II 30.33. N I 31-62. 10 I 2». 12 I 40. 6500 st. bloemkool, 20 000 kg. was peen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3