Nederland leeft bij 27-32 graden^ subtropisch blij maker Politie VS zoekt moordenaar van Alon Stamleden boos op zon-onderzoekers Maaimachines doden reekalfjes „Gele tr wisselen in Tour de France Zware tol betaald in verkeer en water Moeder van vondeling kreeg spijt Klachten over smog Aangeschoten man neemt de benen Golf van kinderroof in Mexico Toepolev schoot van startbaan 64e JAARGANG No. 119544 MAANDAG 2 JULI I97i DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-SELECTIE VOOR VANAVOND Ned. I: 18.25 uur Tour de France; 19.05 uur De familie Ashto;n 20.21 uur Een man van gezag, film met Anthony Quinn; 21.10 uur Hoogste tijd voor de pa tiënt, medische documentaire; 22.00 uur Marty Feldman Come dy Machine. Ned. II: 19.05 uur De avonturen van Toomai en de olifant; 20.21 uur Peyton Place; 21.40 uur Te- levizier-magazine. Droog, zonnig en warm weer. Weinig wind. Maxima van 27 tot 30 graden. Aan de kust bij wind van zee enkele graden koeler. Dinsdag: zon: 04.25-21.02, maan: 08.25-22.32. Hoogwater Scheve- ningen: 4.51-17.20, laagw. 01.39- 13.06. Met vereende krachten wordt Joop Zoetemelk in de gele trui gehesen op de Boulevard in Scheveningen. (foto Milan Konvalinka) Den Haag In het troplsch-zomerse weekeinde hebben de Tourrenners, zowaar in Nederland, een voorproefje gehad van de „verschrikkingen van de weg" die hen te wachten staan. Het loommakende weer en de vuurbal aan de hemel waren voor Joop Zoetemelk geen beletsel om zich in de eerste gele trui te hullen. Hij mocht er, desge wenst, zelfs een nacht in slapen. Na de eerste (halve) etappe naar Rotterdam trok de Belg Teirlinck het eretri- cot aan en in Sint Niklaas, aan de finish van de eerste rit, stond Herman van Springel in het geel. Truitje wisse len op de tweede dag. De Tour vormde het hoogtepunt in het afgelopen weekeinde, maar er waren nog (veel) meer evenementen en daaraan wordt eveneens uitgebreid aan dacht geschonken in de Sporttribune. (Van een onzer verslagevers) Rotterdam Een moeder die haar baby te vondeling had ge legd kreeg enkele uren later spijt van haar daad en haalde haar kindje bij de politie weer De baby, een jongetje van vier maanden, werd zaterdagmiddag bij een bushalte aan de Maas- kade in Rotterdam gevonden door een 11-jarig meisje. Zij waarschuwde onmiddellijk de Dit Nederlandse kind heeft nog de gezegende leeftijd, dat het zijn hele blootje door de Noordzee kan laten afspoelen. Bij de tempera- I turen van de laatste dagen een weldaad voor het verhitte lichaam. Rotterdam De centrale meld. en regelkamer van Rijnmond heeft het afgelo pen weekeinde weer hon derden klachten ontvangen over stank. Van zaterdagavond tot zondag morgen gold alarmfase 2 en werden ongeveer 65 klachten ontvangen. Toen het in de loop van gisteren ging waaien, wer den alle waarschuwingen ann de industrie ingetrokken. Er waren toen een 100-tal klachten bijnnengekomen. Gisteravond werd echter alarmfase 3 gege ven, omdat de weersomstandig heden van dien aard waren dot smogvorming kon ontstaan. Tot vanmorgen negen uur kwamen er ruim 70 klachten binnen. Daarna nam het aantal af, waarna Rijnmond terugging naar alrmfase 2. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Met een temperatuur tussen 27 en 32 graden leeft Nederland op het ogenblik in een sub-tropisch kli maat. Mensen, die de afgelopen dagen duizenden kilome ters hebben afgelegd, om de zon tegemoet te gaan, heb ben daarom althans voor dit ogenblik misgegokt. In Nederland was het namelijk gisteren en vandaag war mer dan in verschillende Zuideuropese landen. Nederland 27-32 graden, Spanje gemiddeld 27 graden, zuid-Grieken- j land gemiddeld 29 graden, zuid-Frankrijk gemiddeld 27 graden, zuid-Italië gemiddeld 29 graden. In Lissabon zelfs niet meer dan 25 graden. Morgen blijft het weer nog zo, hoewel later op de dag de kans op onweer toeneemt. Als gevolg van de subtropische ders ontsnapt waren, volwassc- warmte hebben tal van bedrij- nen, die de zwemkunst niet vol- j ven en hier en daar ook over- doende machtig waren en zich I heidsinstellingen een tropenroos- toch in voor hen te diep water ter voor de werknemers inge- hadden begeven, voerd. Vroeger beginnen en eer- Het fraaie weer, tevens de grote der naar huis, of vroeger begin- uittocht naar vakantieoorden in 's middags langer vrij cn eigen land of elders in Europa, daarna Iets langer doonvr Als gevolg van het prachtige weer over geheel Nederland bezoeken grote aantallen mensen de stranden, de meren en de plas sen. Verkoeling in en op het water is er gelukkig volop. He laas heeft deze drukte aan het heeft ook veel drukte op de wc- i gen veroorzaakt. Hier en daar ontstonden daardoor files die de verkeerspolitie echter snel kon ontwarren. De drukte is niet zo I groot geweest, als men vorige week verwacht of misschien gevreesd had. (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam Tot stomme verbazing van een Amsterdam se politieagent verdween een op heterdaag betrapte inbreker zaterdagavond spoorloos in de bossages, hoewel de agent hem van een afstand van vier meter met een ge richt schot had geraakt. De man lag aanvankelijk ker mend op straat, nadat hij op zijn vlucht van een dak was gesprongen. Toen de agent hem tot op enkele mfeters was genaderd, zette de man het op water tijdens het weekeinde elf Desondanks heeft het verkor Gj. nieuw zijn zware tol geëist. Vol gers een officiële opgave ziin in Nederland zeker 22 mensen jong en oud in het verkeer omgekomen en werd een groot aantal verkeersdeelnemers ge wond. In het buitenland veron gelukten tijdens het weekeinde volgens de officiële opgaven ze ker zes Nederlanders. Te grote snelheden of te lange ritten aan één stuk door zijn veelal oor zaak van deze ongelukken ge weest. Dit laatste geldt, aldus de politie en Veilig Verkeer, zeker bij het warme weer, dat ook de autobe- stuurdes suf of doezelig maakt. Daarom is in het subtropisch klimaat van dit ogenblik voor de autobestuurder extra waak zaamheid geboden. een lopen. Drie waarschu wingsschoten leidden er slechts toe, dat de inbreker een mes trok en daarmee stekende be wegingen naar de agent maakt. Deze loste daarop een gericht schot, maar de man wist toch te vluchten. Kolonel Yosef Alon, de neer geschoten Israëlische lucht- nart :aché In Washingto WASHINGTON (Rtr) - In Amerika is een grootscheepse speurtocht gaande naar de moordenaar of moordenaars van de 43-jarige kolonel Yo- seph Alon, luchtmachlattaché bij de Israëlische ambassade in Washington. Alon werd zon dagochtend vroeg bij zijn thuiskomst van een feest op straat doodgeschoten. Volgens de politie had Alon zijn vrouw laten uitstappen voor het huis, waarna hij zelf de auto naar de garage reed. Opeens hoorde mevrouw Alon een aantal schoten. Zij rende naar binnen om alarm te slaan, en vond vervolgens haar man stervend op de grond lig gen. Bij aankomst in het zie kenhuis bleek Alon te zijn overleden. De Amerikaanse politie zegt tot nu toe geen enkel spoor van verdachten gevonden te hebben, en evenmn te weten wat het motief voor de moord In Tel Aviv wordt veronder steld dat de moord op Alon een wraakneming kan zijn voor de moord op Mohammed Boudia, een vermoedelijke Arabische guerrilla die in Pa rijs om 't leven kwam in een auto met explosieven. Guerril laleiders hebben de explosie aan Israëlische agenten verwe ten. In Irak zijn vanmorgen tientul len arrestaties verricht naar aanleiding van de moordaan slag op de minister van defen sie. generaal Hammnd Shibah. Het Iraakse leger is in staat van alarm gebracht. De gene raal werd zondag gedood bij een kennelijke poging de rege ring van president El Bakr omver te werpen. De coup zou zijn beraamd door Nazim Kzar, hoofd van de Iraakse veiligheidsdienst. MEXICO-STAD (DPA) Mexico wordt overspoeld door een golf van kinderroof. Alleen al in de hoofdstad zin de laatste twee weken veertien kinderen tus sen de twee maanden en vijf jaar ontvoerd. In alle geval len is van de ontvoerders nog geen enke spoor gevonden. Volgens de politie is deze kinder roof aan de lojjende band het werk van een goedwerkende ben- de. De Mexicaanse pers veron- derstelt dat de ontvoerde kindc- j ren langs illigale wegen naar de Verenigde Staten worden ge bracht, waar kinderloze echtpa ren bereid zijn grote bedragen voor "pleegkinderen" neer te leggen. Greep naar edelmetaal in LGTour Het geloof in Joop Zoetemelk is groot. Een enorm aantal deelnemers aan onze LC - TOUR wees de ex-Rijpwete- ringer aan als winnaar van de eerste etappe, maar het plaatselijk idool hield zich na de tijdrit van zaterdag mooi schuil. Niemand tipte de on bekende Teirlinck als ritwin naar In Rotterdam en ook Van Springel werd niet voor speld. In overleg met de sponsor van de dagprijs Lucas van Leyden zijn we echter aan het loten geslagen. De gelukkige is ge worden: J. S. van der Ven. Morsweg 71, Leiden. Met een waardebon van 100,- kan de winnaar in her smalste pand van Leiden een greep tussen het goud en zilver gaan doen. De bon sturen wij toe. evenals het weekend- pak Caballero. Wc gaan vrolijk verder: de winnaar van vandaag (wordt morgen bekend gemaakt) krijgt sigaretten, een Cara- cotaart en een Teekens - worst. Tot vanavond 12.00 uur kan men een gooi doen naar de winnaar van de der de etappe. Te verdienen zijn dan weer een pakket sigaret ten en een portable transis tor van Van Berge Henegou wen. Een kaartje naar Kort Rapenburg 2 met daarop het etappenummer en de win naar en U dingt mee. Tot vrijdag kan men ook de uit eindelijke winnaars van gele, witte, groene trui en de bergprijs aanwijzen. De hoofdprijzen variëren, artike len van 150 tot een super tv-intermeubel-stoel van 750 plus een bedrag van 250. Totale zons verduistering van de eeuw De totale zonsverduistering van zaterdag was in grote delen van Afrika duidelijk zichtbaar. Links: nog enkel? minuten en de maan heeft zich geheel geplaatst tussen zon en aarde. Rechts: de totale zonsverduistering die vijf en een halve minuut duurde. PARIJS (DPA/UPI/RTR) Duizenden negers in Kenia en an dere delen van Afrika zijn zater dag in grote verwarring geraakt toen de dag door de zonsverduis tering van de eeuw ruim 7 mi nuten lang veranderde in een diepdonkere nacht. Stamleden werden kwaad op de weten schappelijke onderzoekers die de zon gestolen hadden. De zonsverduistering die precies i minuten en vier seconden i de langste zal zijn tot s zaterdagmor- b^.. „j Zuid-Amerika begonnen. Verscheidene uren lang dwaalde de schaduw van duurde het jaar 2150, Guyana de maan over de Atlantische Oceaan en Afrika, van Maureta- nië tot Kenia, om zaterdagmid dag in de Indische oceaan op te lossen. Sterrenkundigen uit vele landen richten in Tsjaad. Mauretanië of Kenia waar de verduistering totaal was, hun instrumenten op de zon en verscheidene geleer den namen de zonsverduistering waar in de Brits-Franse Concor de die het verschijnsel door zijn grote snelheid 80 minuten lang kon achtervolgen. Volgens de Keniase politie heeft de zonsverduistering op zijn minst een mensenleven gekost; dat van een man die zelfmoord pleegde omdat hij dacht dat het einde van de wereld was aange broken. De politie verklaarde dat de tra gedie zich zaterdag tijdens de eclips heeft afgespeeld in de ne derzetting Muranga. 8 kilometer ten noorden van Nairobi. Protest in bikini Gekleed in bikini pro testeerde deze Australische gisteren bij de ambassade in Londen tegen de voor genomen kern proeven van Frankrijk in het gebied van de Stille Oceaan AMMAN (AP) - Een commissi® van Russische en Jordaanse deskundigen heeft gisteren ge luisterd naar de bandopnamen uit de zwarte doos die Is gebor gen uit het wrak van het straal vliegtuig van de Aeroflot dat za terdag bij Amman is neerge stort. Daarbij zijn negen men sen omgekomen. Ook voor u is er 'n originele U kunt dit handige roestvrij stalen zakmesje al bijna het uwe I noemen. Slechts het opgeven van een nieuw abonnement Is alles I wat wij u ervoor vragen. Stuur vandaag nog de bon in en verdien^ kdaarmee dit Iraaie. met zwart vinyl afgewerkte zakmesje. WINTERSWIJK - In wellan den van de Gelderse Achter hoek worden wekelijks tiental len reekalfjes gedood door maaimachines. Het jonge ree wild wordt vaak letterlijk weg gemaaid en blijft dan deerlijk verminkt achter. Volgens jachtopzieners vlucht hè' volwassen wild tijdig naar dc houtwallen van de bosran den. Het jonge reekalfje daar entegen wordt door zijn moe der plat gedrukt tegen de grond en blijft instinctief lig gen totdat moeder ree terug komt. Vaak is het dan reeds te laat. Jachtopzieners hebben nu c-en apparaat ontwikkeld, dat dc landbouwers voor op hun maaimachine kunnen plaatsen. Deze stang met afhangende ru.ger. schrikt het wild op als ze er door wordt geraakt. Ook het reekalf kan op die wijze vluchten voordat de scherpe maaimessen zijn genaderd. (Van c correspondent) LONDEN Kristen Bullen, de baby van zeven weken die vo rige week maandag werd ont voerd in de Zuidlondense stad Bromley, is zaterdagavond door een paar jongens levend ontdekt in een bos op enkele kilometers van de plaats van ontvoering. Het kindje was overdekt met vliegen en enorm vervuild. De politie bracht Kristen over naar een zieken huis waar artsen vaststelden dat haar toestand zeer ernstig was. De politie vermoed dat Kristen werd ontvoerd door een oude vrouw en haar dochter. Als zij Ontvoerde Londense baby is gevonden worden gearresteerd zullen zij niet alleen terecht staan we gens kinderontvoeripg, maar zullen zij ook beschuldigd wor den van verwaarlozing. in In opan «nv«iop. zondor poatzogol, naar LoidM Courant, antwoordnum-^^ ala nieuw* kwartaalabonnee I Stuur het zakmesje naar I M LEIDSE COURANT vj

Leidse Courant | 1973 | | pagina 1